AGENDA Commissie Ruimtelijke Ordening vergaderde Voj( gek (vni au Gae vasi heet hangijzer VVD Venray e.o. Afwezig J.M. RUYTEN f9.50 Jaarmarkt Geslaagd VREDEFEEST Ruim 180 renners aan de start te 00STRUM tijdens de Nederlandse kampioenschappen WEEKEND-DIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 u. tot zon dagavond 24 uur neemt waar, voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Penners en Vercauteren D. VERCAUTEREN, art» Merseloseweg 33 tel. 2200 voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel en De Muinck Keizer TH. LANKVELD, arts Langstraat 76 - Telefoon 3606 Spreekuur voor spoedeisende ge vallen b\j beide doktoren op zater dag en zondag van 20-11 uur en van 17-18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST APOTHEEK Apotheek J.R. Cals Passage 1 - Schoolstraat 25 is 's-zondags geopend van 10.30- 12.00 uur en van 17.00-18.00 uur. Voor SPOEDGEVALLEN kunt u op zondag aanbellen, waarna u via het nachtluikje geholpen wordt ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mej. Zr. J. DRABBELS telefoonnummer 04780 - 1219 voor inlichtingen en boodschappen: zaterdag van 07.30 tot 08.00 u. 1219 11.00 tot 11.30 uur 04780-1269 16.00 tot 17.00 u. 1219 19.30 tot 20.00 u. 1219 Zondag op dezelfde tijden te berei ken op 04780 - 1219 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag t.m. vrijdag van 2.00-2.30 uur. Zaterdags geen uitleen, behalve voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur op kamer 27. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VOORTDURENDE VERLOSKUNDIGE DIENST (ook op zondagen) Vroedvrouw Stevens-Hpinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A.M.F. Tiggeloven-Kuypers Dakdekkerstraat 5, Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke woensdag van 2-3 uur in de Clockert volgens afspraak OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Hofstraat 14 - Tel. 04780-1108 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad 1,25 per deelnemer per keer. WEEKEND-DIENST AUTO-NOODHULP VENRAY EN OMGEVING van zaterdag 13. u. tot maandag 7 u. Alarm nr. tel. 04780-4571 Het tweede halfjaar 1975 is intus sen weer enkele weken oud en onze kwitantielopers presenteren onze abonné's in Venray weer de kwitan tie voor hun abonnement op Peel en Maas. Het zal ongetwijfeld voorkomen dat er verschillende abonné's niet thuis zijn door vakantie bijvoorbeeld. Mogen wij hen verzoeken dan hun abonnementsgeld a 9.50 in onze zaak te betalen of over te schrijven op onze bank- of girorekening. Die abonné's die machtiging gaven tot automatische overschrijving van hun abonnementsgeld vinden een dezer dagen de afschrijving in him brievenbus. De abonné's buiten de gemeente Venray (uitgezonderd Overloon) ont vangen een stortings-/acceptgiro- kaart waarmee zij hun abonne mentsgeld zonder kosten kunnen storten op een postkantoor óf kun nen doen overschrijven van hun gi ro- of bankrekening. Voor uw aller medewerking bij voorbaat onze dank. Maandag a s. is het wederom jaar markt, waarbij op beide markten van 9 tot 4 uur van allerhande koop jes te halen zijn. Ook Mister X zal weer aanwezig zijn, die marktgangers waardebon nen zal uitreiken bij hun bezoek aan deze markt. Te Nijmegen slaagde voor het di ploma N.I. Electrotechniek de heer H. Sijmons, Past. Strijkersstraat te Leunen. Aan de R.K. Universiteit van Nijmegen slaagde voor het doctoraal examen geneeskunde 2e deel de heer G. Bouten, Fagotstraat 29. Hoofdleidster Ze openbare kleuterschool (Brukske Mej. G. L. M. C. Smits uit Maas hees is door het college van b. en w. benoemd tot hoofdleidster van de 2e openbare kleuterschool, welke mo menteel in het bestemmingsplan Brukske in aanbouw is. VREDEPEEL 20 JAREN Op 16 juni 1955 werd Vredepeel officieel in gebruik genomen door de toenmalige minister Mansholt. Dat betekent dat de 306 inwoners, ver deeld over 60 gezinnen, in feite nu de 20ste verjaardag zouden kunnen vieren van hun kerkdorp. Ze hou den het echter bij het jaarlijkse Vre desfeest. Dit Vredesfeest is tevens de jaarlijkse kermis van Vredepeel. Voorafgaande aan dit Vredefeest wordt jaarlijks een grote loterij op touw gezet. Voor dit jaar zijn reeds nu alle loten uitverkocht. Op zaterdag 19 juli a.s. begint dit Vredefeest om 20.00 uur met een grote fancy-fair. Op deze fancy-fair met rad van avontuur gaat het er ieder jaar gezellig naar toe. Aan het einde van de avond vindt dan de trekking van de grote loterij plaats. Zondagmrogen na de hoogmis is de feestzaal natuurlijk geopend voor het leggen van een kaartje en het drinken van een goed glas bier of een andere verfrissing. Na de middag zijn er de kinder feesten met grabbelton, balgooien, rad van avontuur en wat dies meer zij. Zondagavond is er dansen op mu ziek van het orkest „White Weels". Ook maandagavond 21 juli wordt er gedanst op dg muziek van het or kest „White Weels" uit Zeilberg. Dinsdag 22 juli is de slotavond van het Vredefeest. Ook dan is er gelegenheid om te dansen op de mu ziek van de bekende „White Weels". Voor het eerst tijdens het Vrede feest is er in de feestzaal een bar in gericht. Omdat Vredepeel reeds van oudsher (ballonzuil) bij de lucht vaart betrokken was en ook nu nog een vliegveld binnen zijn grenzen heeft, is deze bar „In den ballon zuil" gedoopt. De bar zal ook in sfeer van „toen" ingericht worden, met af fiches van omstreeks de eeuwwisse ling. Tot slog zij nog vermeld, dat de inwoners van Vredepeel belangeloos en enthousiast meewerken om het Vredefeest tot een groot feest te ma ken. Alleen voor achter de tap zijn vakmensen aangetroken om de be zoekers van ons feest dranken van puike kwaliteit aan te kunnen bie den. Het Vredefeest-comité hoopt, "me de door dit feest, weer evenals vo rig jaar 7.000,of hopelijk zelfs méér aan hun kerk te kunnen af dragen, want zonder deze bijzondere inkomsten is het voor dit kleine rec toraat erg moeilijk om ook dit jaar weer de touwtjes aan elkaar te kun nen knopen. Bijenzwerm bij woningen Achter een der woningen in het Bergkwartier had zich een bijen zwerm genesteld. Omdat dat gevaar was voor de omwonenden werd de politie in de arm genomen, die op haar beurt een imker uit Ysselsteyn bereid vond zich op deskundige wij ze over die zwerm te ontfermen. Sluiting stortplaats Ysselsteyn Van gemeentewege wordt kontakt opgenomen -met de dorpsraad Yssel steyn over het voornemen om de vuilstortplaats aan de Paardekopweg per 1 september a.s. te sluiten in verband met de aanwezigheid van het barakkenkamp „De Peelhaas" van de Stichting Jeugdbuitenverblij- ven op korte afstand daarvan. Bij deze barakken ligt vrijwel geen speelterrein voor de kinderen, die in het kamp verblijven. Het enige recreatieterrein voor deze jeugd is in feite het vuilstortterrein. Afslui ten van dit terrein en vuilstorten hierop wordt door de gemeente zo wel moreel als hygiënisch onverant woord geacht. Omdat b. en w. ervan overtuigd zijn, dat de gevolgen van de sluiting voor de bevolking van Ysselsteyn vrij hinderlijk zijn gemiddeld storten ca. 18 inwoners zaterdags vuil op deze stortplaats zal hier over eerst overleg met de dorpsraad worden gevoerd. Gewijzigd parcours wielerronde Oostrum Omdat b. en w. bezwaren hebben tegen het opnemen van de Mgr. Hanssenstraat in het parcours van de zondag a.s. te verrijden wieler ronde van Oostrum, is in overleg met de secretaris van de organise rende vereniging een nieuw par cours vastgesteld. In verband daarmee zullen zondag a.s. na 13.00 uur de volgende straten voor het verkeer worden afgesloten: Van Broekhuizenstraat (gedeeltelijk) de Ooster Thienweg (gedeeltelijk), de Valkenkampstraat (gedeeltelijk), de Witte Vrouwenstraat en de Geys- terseweg (gedeeltelijk). Tijdelijke bushalte bij NS-station Oostrum In verband met de sloop van het oude en de bouw van het nieuwe NS-station in Oostrum en de daar mee verband houdende reconstructie van het Stationsplein, is een nieu we tijdelijke bushalte gecreëerd op de zuidelijke in- en uitrit van het stationsplein welke, voor de bussen komende vanaf Venray, links van de Stationsweg is gelegen. De bus die uit de richting Oirlo komt, stopt hier voor het in- en uit laten van passagiers en kan dan nor maal zijn weg vervolgen. Ook de bus, die uit Venray komt me tbestemming Maasdorpen kan normaal zijn weg vervolgen in te genstelling tot de bus uit Venray, die om het uur terugrijdt naar Ven ray. Omdat deze bus niet meer bij het station kan draaien zal zij, na het uitlaten van de passagiers, leeg doorrijden naar de Hulstweg, waar Zij draait en terugrijdt naar de bus halte om de passagiers te laten in stappen. Terwille van de verkeersveilig heid hebben b. en w. besloten met ingang van 14 juli a.s. voor het ge deelte Oirloseweg tussen de Hulst- weg tot aan de Stationsweg een ma ximumsnelheid van 30 km te laten gelden voor het verkeer komende vanuit de richting Oirlo en gaande in de richting Oostrum. Deze maatregel blijft van kracht zolang de sloop- en bouwwerkzaam heden dit noodzakelijk maken. Zondag wordt voor de tweede maal in Oostrum een wielerronde verre den. Deze wedstrijden, die wederom georganiseerd worden door de Tour- en Wielerclub Oostrum, staan onder auspiciën van de Ned. Wielren Bond. Ditmaal gaat het om de Neder landse kampioenschappen. Vele be gunstigers en schenkers hebben het mogelijk gemaakt deze wielerronde financieel rond te maken. Het parcours is uitgezet in het centrum van Oostrum. Start en fi nish zijn gelegen in de van Broek huizenstraat. Verder de Oosterthien- weg, Valkenkampstraat, Witte Vrou wenstraat en de Geysterseweg. Het parcours is ongeveer 1 kilometer lang en vrij bochtig, Ideaal voor ont snappingen. In totaal komen er ongeveer 180 renners aan de start, verdeeld over 4 categorieën, t.w. senioren, gentle men, aspiranten A en B. Het eerste startschot zal om precies 1 uur ge lost worden. Via de geluidsinstal latie zullen de toeschouwers de wed strijden over het hele parcours kun nen volgen. FAVORIETEN Kanshebbers voor het kampioens tricot zijn er legio. Bij de A-adspi- ranten zullen de streekgenoten Maarten en Martien Teunissen een gooi wilen doen naar de eerste plaats. Frank Derksen uit Meerlo moet ook in staat geacht worden 'n goed kampioenschap te kunnen rij den. Het vertrek van Henk Verbeek uit Venray is nog onzeker. De as piranten hebben 25 rondjes af te leggen. Bij de gentlemen zijn de kansen redelijk verdeeld. Piet Engbersen uit Venray zal in Oostrum willen vlam men. Deze sterke coureur heeft nog geen overwinning kunnen behalen. Vervolgens kunnen genoemd wor den Jan Janssen uit Ysselsteyn en Drees Willemssen uit Oirlo. De twee laatstgenoemde draaien nog formi dabel ondanks hun hoge leeftijd. Jo Geurts uit Echt geldt als een van de favorieten voor de eindzege. In hij nog een overwinning te behalen. Het klapstuk van de middag vor men ongetwijfeld de senioren. Zij rijden 60 kilometer. Streekgenoten zijn volop vertegenwoordigd. Aller eerst Wim Graat uit Bergen, die. in Vierlingsbeek verrassend goed voor de dag kwam. Verder Huub Aben uit Vierlingsbeek, de man die schit terde in de Omloop van de Peel; Tonny Vloet uit St. Anthonis mag ook genoemd worden in het rijtje van de kanshebbers. De prijsuitreiking zal plaatsvinden in café van Dijk te Oostrum. De diverse categorieën herbergen voldoende kwaliteit om de wieler- liefhebbers in Oostrum en omgeving een attraktieve middag te bezorgen. Nieuw circuit voor motorwegraces te Ysselsteyn In het verleden werden de motor wegraces te Ysselsteyn gehouden op het circuit Ysselsteynseweg-Volen- Steegse Peelweg - Rouwkuilenweg over een afstand van 8 km. Het mo torcomité Ysselsteyn heeft nu toe stemming gekregen tot het houden van de motorwegraces op 17 augus tus a.s. op een nieuw circuit van 4 km, dat bestaat uit de volgende wegen: Ysselsteynseweg - Heidse- schoolweg - Groeneweg. Deze wegen zullen op zaterdag 16 augustus a.s. in verband met de trai ning worden afgesloten voor het ver keer van 9.00 tot 16.00 uur en op zondag 17 aug. van 10.00 tot 18.30 u. Sluiting stortplaats Volen Omdat in de periode augustus- september de stortplaats aan de Houbenweg te Volen vol zal zijn, zal omstreeks die tijd het storten van huisvuil moeten worden beëindigd. In het najaar zal dan worden over gegaan tot de aanleg van beplantin gen. Omdat in dit gebied geen andere mogelijkheid tot vuilstorten aanwe zig is, zullen de belanghebbenden moeten uitwijken naar de gemeente lijke stortplaatsen Venrays Broek of Oostrum. Reconstructie Mgr. Hanssentraat Ten behoeve van de reconstructie vna de Mgr. Hanssenstraat in Oos trum zal van het r.k. kerkbestuur een stukje grond van 17 m2 inclu sief de daarop aanwezige erfschei- ding worden aangekocht. Door de gemeente zal een nieuwe soortgelij ke afscheiding worden geplaatst. Het ligt in de bedoeling, dat met de reconstructie, welke tevens de bochtafsnijding in de Mgr. Hanssen straat inhoudt, na de bouwvakva kantie (28 juli) wordt begonnen. Het streven is er op gericht de werk zaamheden voltooid te hebben vóór de Oostrumse kermis, welke op za terdag 13 september begint. Bromfietser nam de bocht te ruim De 17-jarige bromfietser A. H. uit Castenray nam de bocht Begijnhof - weg-Steegsepeelweg te ruim en be landde in een maisveld. Met diverse verwondingen moest hij naar het Venrayse ziekenhuis worden ver voerd. Verkeers maatregelen Henseniusstraat en Patersstraat Met het oog op de verbouwings werkzaamheden aan het pand Lee- nen aan de Henseniusstraat zullen met ingang van maandag 28 juli a.s. enkele tijdelijke verkeersmaatrege len moeten worden genomen in de Henseniusstraat en de Patersstraat. Zolang dit in verband met de bouwwerkzaamheden noodzakelijk is zal het gedeelte van de Hensenius straat vanaf de Leeuwstraat tot aan het Henseniusplein worden afgeslo ten voor alle verkeer in beide rich tingen, behalve voetgangers. Vanaf een punt tegenover de zuid- zuide van de Kortestraat tot onge veer 20 meter in noordelijke rich ting zal op de oostzijde van de Pa tersstraat een stopverbod van kracht worden. Grondaankoop in Vel turn II Ten behoeve van de realisering van het bestemmingsplan Veltum II zal de gemeente van de heer J. A. van Hoof, Kulutweg 18, een perceel grond ter grootte van 1.12.70 ha aan kopen, incl. alle daarop aanwezige opstallen, werken en beplantingen. De heer van Hoof zal het huis mogen blijven bewonen tot 1 juli 1976 of zoveel eerder als de door hem te bouwen woning aan de Kiek- weg gereed is. Verkoop stukjes grond in Merselo B. en w. hebben er geen bezwaar tegen, dat aan de bewoners van de nieuwe woningen aan de noordzijde van de Coppelenberg te Merselo, ge nummerd 2 tot en met 20 even, ter vergroting van hun huispercelen, stukjes achterrein worden verkocht. In overleg met zowel de commis sie voor openbare werken en ver keer als met de commissie voor ruimtelijke ordening is de verkoop prijs bepaald op 17.50 per m2 te vermeerderen met 16% b.t.w., het geen neerkomt op de in Merselo gel dende bouwterreinprijs inclusief de kosten voor openbare werken. Wie gedacht had, dat de commis sie ruimtelijke ordening eens uitge breid zou gaan praten over de inge diende schadeclaim van de Cana dese firma Musexport ter grootte van een en een kwart miljoen, kwam bedrogen uit. „Leuk geprobeerd", aldus WIE- GANT en dat was het enigste com mentaar, wat er viel. Zoals bekend heeft dit bedrijf de 16 ha grond overgenomen, welke 'n makelaar in 1961 kocht tussen het Grootdorperveld en de Testrik bij Merselo. Aanvankelijk zou de make laar deze gronden bebouwen, eerst met een medisch centrum, dan met een pension, dan weer met een boer derij, totdat Musexport dè gronden overnam en de ellende feitelijk eerst goed begon. Want op de eerste plaats kwam de PLEM, die in 1967 Mus- export dwong toe te laten dat de hoogspanningsleiding over genoemd gebied ging lopen met alle beper kingen vandien. Op de tweede en voornaamste plaats gingen voor dat gebied andere bestemmingsmaatre gelen gelden dan voorheen en werd het tot agragisch gebied bestemd, waarin villabouw niet meer te ver wezenlijken viel. Een daartoe inge diend plan van Musexport ging dan ook tot zelfs bij de Kroon toe de prullemand in. Nu eist dit Canadees bedrijf het verschil terug wat zij te veel betaald heeft voor de toenmalige landbouw gronden, die zij als villa-gronden heeft gekocht. De gemeente staat op het stand punt dat dit bedrijf alle kansen ge had heeft om haar plannen (zo zij die had) te verwezenlijken, maar dat ze zelf zo lang getreuzeld heeft dat er op een gegeven ogenblik niets meer kon. Ze heeft het aan zichzelf te wijten dat de villa's niet gebouwd zijn. Dit bedrijf kan een gemeente moeilijk de bestemmingsverandering in de schoenen schuiven, want het kon zelf weten dat het bestem mingsplan in hoofdzaken eenmaal nader gedetailleerd zou moeten wor den en dat langzaam maar zeker in geheel Nederland akties op touw kwamen om het buitengebied zo veel mogelijk te beschermen tegen exces sen als villa- en bungalowbouw. Men had dus de bui kunnen zien aankomen. Dat men nat geworden is, ligt aan het feit dat men zelf te lang heeft gespeculeerd. Daar ging de commissie voor ruim telijke ordening meteen achter staan, zodat het nu een zaak gaat worden van advocaten. Wat daaruit zal voortvloeien horen wellicht onze kindskinderen wel eens. NIEUWE GRONDPRIJZEN y 1 De nieuwe grondprijzen in Vel tum, waarin renteverlies en prijs stijgingen voor openbare werken zijn ingecalculeerd, kregen de goed keuring van de commissie, al vond WIEGANT de stijging van 68.10 naar 81,voor het planonderdeel Hardeweg toch wel wat grof. Hij kreeg te horen dat hier praktisch nog niets bekend is van de komende indeling, hoeveel huizen daarin ge bouwd zullen worden en wat dus o.m. de kosten van openbare werken wel zullen zijn. Is dat eenmaal bekend, dan zal deze prijs worden aangepast. In de vergadering werd medege deeld dat binnen 2 maanden de beslising van Ged. Staten te ver wachten is over de bezwaren,, wel ke zijn ingebracht door de aktie- groepen inzake plan Westeinde. Op deze beslissing wachten een zes tigtal aspirant-bouwers, die plan nen voor dat gedeelte van Veltum gereed hebben. Als de bezwaren niet verder door naar de Kroon gespeeld worden kan daar dan éindelijk begonnen worden. Het feit dat verder in Vlakwater geen kavels meer te krijgen zijn, doet de druk op dit gebied toenemen. DR. POELSSTRAAT Aannemingsbedrijf Verhoeven wil in de Dr. Poelsstraat een nieuw kantoor gaan bouwen. Er zit een „maartje" aan, namelijk dat in die straat alleen maar woningen ge bouwd mogen worden. Blijkens een schriftelijke rondvraag hebben de bewoners van deze straat echter geen bezwaren tegen de komst van dit kantoorgebouw, dat bovendien het uitzicht op het thans bestaande lager weg gaat nemen en met de daar nog te bouwen kleuterschool de straat een heel ander aanzien zal geven. Ook de commissie had geen be zwaar dat men daar de bestemming dan gaat veranderen. STROKEN IN BRUKSKE De commissie kreeg een kaart on der ogen, waarop duidelijk stond aangegeven welke stroken in Bruks ke verkocht zijn en waarover nog onderhandeld wordt. Er waren nog wat misverstanden over aanvragen voor 1 januari j.l. doch die gaat men oplossen aan de hand van notulen. WIEGANT vond dat men veel te veel loopt te leuren met die grond stukken. Hij was bang dat er dood gewoon in gespeculeerd gaat wor den, maar het bleek dat de commis sie die gevaren zo niet zag zitten. Diezelfde spreker bleef ook tegen de verkoop van een strook groen met wat bos Witzand aan de buurt bewoners. Ook de wijkraad had daartegen geen bezwaar, ondanks 't feit dat er nu kinderen spelen. WIEGANT verklaarde dat dat stuk grond een openbare funktie heeft, maar'kreeg van WETH. SCHOLS te horen, dat die openbare funktie be ter gewaarborgd blijft door verkoop, dan door sloop van de jeugd. WOONWAGENKAMP Men heeft van gemeentewege ook eens gepraat met de regionale com missie voor de nieuwe woonwagen-, kampen. Zij is gevraagd waarom men de door Venray voorgestelde plaatsen als achter St. Anna en tus sen Oirlo en Oostrum maar van de tafel heeft geveegd. De commissie noemde die standplaatsen geïsoleerd, waardoor van een integratie van de woonwagenbewoners met de bevol king weinig terecht zou komen. Gevraagd naar de wensen van de ze regiocommissie bleek dat die het kamp liever in Leunen, Oostrum, Ys selsteyn of Merselo zou hebben, om dat daar de kansen tot integratie het grootst zouden zijn. De vertegenwoordigers van de kerkdorpen waren er als de kippen bij om op de tegenspraak te wijzen, die hier naar voren komt. In de dor pen mogen geen andere woningen gebouwd worden als voor autoch tonen, maar een woonwagenkamp mag nu plotseling wel. „Zijn die dan meteen autochtoon?" was de vraag. WIEGANT, die zich overigens met de rest van de commissie afvroeg wat de woonwagenbewoners hiervan nu zelf wel denken, vond aan dit plan bedenkelijke kanten zitten om dat men er uit proeft dat men de mensen onder een soort sociale con trole wil houden. Men kwam er na tuurlijk niet uit en besloot voorlopig Gods water maar over Gods akker te laten lopen. BUITENGEBIED Het plan om in Heide 6 bejaarden- woningen te gaan bouwen kreeg de goedkeuring van de commissie. Of Maastricht ook zo royaal zal zijn, blijft voorlopig de vraag. Door het recreatieschap zijn mo del-bestemmingsplannen gemaakt voor het zgn. buitengebied, dat ieder van de aangesloten gemeenten nu van toepassing gaat brengen op haar eigen buitengebied. Dat is Venray ook van plan, dat overigens al bezig is met een exacte inventarisatie van wat er in dat buitengebied nog alle maal meer is dan land- en tuin bouw. Daarin bevinden zich water gebieden, kerkhoven, mob-comple- xen, een vliegveld en wat dies meer zij. Daarop moeten de bestemmings plannen, waarin alleen maar reke ning is gehouden met landbouw en recreatie, worden aangepast. Terwijl men met die inventarisa tie bezig is, wil men de nieuwe be palingen zoals opgesteld door Peel en Maas intussen ter bestudering voor leggen aan milieugroepen, dorpsra den, de LLTB en verder betrokke nen. Die kunnen hun op- en aan merkingen dan reeds indienen en daarvoor kunnen gesprekken op gang gaan komen. Een warme bakker, die in de Blauwververstraat niet alleen wil gaan bakken, doch ook wil verko pen, zal nog eens met de gemeente moeten praten. De commissie was er niet kapot van dat hij buiten het be staande winkelcentrum in Veltum gaat zitten, op een planologisch on logisch punt, zoals een der commis sieleden zei. Misschien dat in het winkelcentrum nog plaats voor de betrokkene is. Dat zal met hem na der bekeken worden. 1 Maaivt VEV J Ter overname aangeboden Loodgieterswerk laat U doen door een loodgieter. Auto's koopt men in 'n garage. Adver tenties plaatst men in een krant. £n arbeidsplaatsen vindt U bij ondiernemers. Dus als U arbeidsplaatsen nodig heeft, dan moet U de ondernemers niet uitroeien. Dat begrijpt zelfs een stamgast van café „In de Rooie Haan". TANDARTS TE VENRAY VAN 12 JULI t.m. 2 AUGUSTUS Spoedgevallen 'savands om half acht door tandarts B. RUYTEN. De saneringskaarten van juli blijven ook in aug. geldig. Wie heeft Marian's FIETSJE (rood) met autopet banden van Speeltuin^ vlak water meegenomen, zijn erg verdrietig terug bezorgen Ardennenlaan 1 GEVRAAGD AARDBEIENPLUKKERS (sters) tevens te koop Verse Aardbeien M. Jeuken Anthoniusveldweg 2 tel. 1038 GEVRAAGD AUGURKEN PLUKKERS (sters) F. v.d. Linden Kleindorp 14 Merselo tel. 318 ts Dlle gidoc Os ti W os g En fi Der doe Ge »eu ide V(19] Mg PIEN NSSE en U di in da Ve 19 Prstr< Z /ar li TI-JU MAF >m I c aal tid 19 len I

Peel en Maas | 1975 | | pagina 2