1 1 Rabobank Q een bank-safe is dubbel safe MINISTER BOERSMA BEZOCHT VENRAY een huis hopen een huis verkopen O.J.C. De Brak Geslaagd VRIJDAG 27 JUNI 1975 Nr. 26 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS E druk- en uitgave van den munckhof b.v. venray WFFkRI AH VOOR VFNRAY FN OMSTRFKFN advertentieprijs 23 et per mm. abonnementsprij grotestraat 28 postbus 1 tel. 2727 giro 1050652 Y WWI\ 1 tlY W! I<3 I REIVEIY per halfjaar 9,50 (uitsluilend bij vooruitbetaling) I ST1EIISTU Lid NBM Venray IJ' Stationsweg 11 Tel. 04700 - 4438* de bank voor iedereen O.L. HEER MOEST VOOR BOERSMA WIJKEN Het Christusbeeld, dat sinds de oprichting voor het oude ziekenhuis stond, is met d<e komst van Minister Boersma verdwenen. Of hij meer fidu cie heeft in diens sociale za ken, dan in de spreuk: „Komt allen tot mij vertelt de historie niet, maar met het on kruid en de rommel is ook het beeld moeten verdwijnen. Het ligt in de bedoeling dat het beeld zal komen staan op het kerkhof „Boschhuizen". Dat de hemel meteen al wraak nam door de minister op de Bosschebaan verkeerd te laten rijden, zodat hij in Nijmegen in plaats van Ven- ray terecht kwam, lijkt ons overdreven. Dat is meer een fout van de A.N.W.B., waar over hij met zijn collega van Verkeer en Waterstaat nog wel zal praten. felijke leiding, de goede kontak ten met psychiatrische centra en de industrieën pleitte voor nog grotere uitbreiding van de samen werkingsverbanden en onthulde toen de levensgrote ,w" op het ge bouw ten teken dat nu alles offi cieel geopend was. Dat intussen Noord Limburg nog een Culinaire Club kent van eerza me huisvaders, die als hobby het koksvak uitoefenen dat heeft de mi nister en zijn echtgenote ook meteen geleerd, want deze heren hadden ge zorgd voor een machig koud buffet, dat qua uiterlijk en smaak zelfs de minister deed opkijken, evenals de vele gasten, die van hun borrelhap jes mochten proeven. NESTLÉ Maar dan sloeg het klokje van gehoorzaamheid en reed de minister, wederom vergezeld door burgemees ter Schols en zijn echtgenote, naar Nestlé in Oostrum, waar dit gezel schap ontvangen werd door Ir. Huls- hoff, de direkteur van deze Neslé- vestiging en het hoofd produktie Nestlé Nederland uit Amsterdam, de heer van Heel, die het gezelschap door de uitgebreide bedrijven rond leidde. Ook hier maakte de minister links en rechts een praatje met de werkers terwijl hem van direktie- wege de situatie in de landbouw en in de export duidelijk werd gemaakt. Direkteur Hulthoff kon na afloop de minister een keur van Nestlé- produkten aanbieden als herinnering aan zijn bezoek aan Venray. Daarna ging het weer naar Ven ray, waar burgemeester Schols de verbouwingswerkzaamheden bij Je rusalem aan de minister kon tonen. Hij was zeer onder de indruk van de riante ligging en indeling van dit toekomstige gemeentehuis, dat dank zij een bijdrage van zijn ministerie geen al te zware last wordt voor de gemeentelijke kas. GROEP „BOTS" Zaterdag 28 juni a.s. speelt de Eindhovense 5-mans formatie „Bots" in de Brak. „Bots'' wil zijn publiek iets ver tellen en daarom zingen zij in hun moedertaal opdat zij voor iedereen zo begrijpelijk mogelijk overkomen. „Bots" bezingt de zgn. alledaagse, uit het leven gegrepen waarheid, voor zover deze waarheid bestaat. De groep is duidelijk politiek ge- engageerd. Men gaat ervan uit, dat zij hun socialistische ideeën niet al leen voor zichzelf moeten houden, maar deze ook moeten proberen over te brengen op het publiek. „Bots" bestaat voornamelijk uit ex-leden van de voormalige groep „Zuidnederlandse Fanfare". Onlangs werd de l.p. ,van kwaad tot erger" uitgebracht, die regelma tig op Hilversum 3 te horen is, bijv. nummers als De man; snotneus; lied voor de werkende jeugd. Kortom een erg originele groep die het beluisteren meer dan waard is en die een erg gezellige sfeer kan scheppen. Het optreden begint om plm. 20.00 uur». SO jaar busdienst Venray-Maasdorpen Op 1 juni j.l. was het 50 jaar ge leden da de dorpen Wanssum, Blit- terswijck, Broekhuizen, Lottum en Grubbenvorst uit hun isolement werden verlost omdat de Venrayse ondernemer G. Kupers een twee maal daagse busdienst Venray Venlo over de Maasdorpen opende. In de eerste jaren werden de dor pen Meerlo, Tienray en Swolgen niet aangedaan omdat deze voor een tocht naar Venlo of Venray van de trein VenloNijmegen gebruik maakten van het station Tienray. Later is deze lijndienst o.m. door Vitesse en nu Zuid Ooster geëxploi teerd. Baldadigheid Venrays politie tracht de vandalen te achterhalen die in het afgelopen weekend op de Langstraat en op de Grote Markt een grote spiegelruit hebben ingegooid. Vast staat dat de ruit op de Grote Markt sneuvelde omdat deze met een bierglas werd ingegooid. Oorlogstuig gevonden l Personeel van de plantsoenendienst haalden bij werkzaamheden op het sportcomplex aan de Heesakker een nog intakt zijnde staart van een mortiergranaat naar boven. De des kundigen van de explosieven dienst van de Kon. Landmacht hebben het oorlogssouvenier op deskundige wij ze afgevoerd. Pro Ecclesia et pontijice Zaterdag kon pastoor Haenen in Leunen mededeling doen dat aan de heer Jos Martens de pauselijke on derscheiding Pro Ecclesia et Ponti- fice verleend was. De heer Martens kreeg deze on derscheiding voor zijn kerkmeester schap, waarin hij grote verdiensten verworven heeft bij de uitbreiding van de Leunse kerk en het onder houd hiervan. Ook berustte bij hem het onder houd en de administratie van het kerkhof. Daarnaast werden zijn verdiensten geroemd als zilveren bestuurslid van de woningbouwvereniging en zijn bemoeienissen met de Stichting Vak opleiding Bouwbedrijf. Mevr. Mar- tens-Clephas kon de pauselijke on derscheiding bij haar man opspelden. Aan de Scholengemeenschap Ste vensbeek slaagden uit de gemeente Venray de volgende leerlingen: Voor Havo: Pieter Cals, Venray. Voor 4 j. Mavo: Moon Stijns, Paul Cuppen, Arie van den Munckhof en Mientje Loenen, Vredepeel. Voor 3 j. Mavo: Coen Klaassen, Merselo; Gerry Lemmens, Vrede peel; Frank Thijssen en Jhn Ruyl, Venray. Voordien had de voorzitter van het verband dhr. Laurensse gewezen op de 20-jarige geschiedenis van deze sociale werkplaats, waarbij hij niet alleen de samenwerking prees tus sen particulier initiatief en de be trokken gemeenten, doch ook de sa menwerking met de plaatselijke in dustrieën. Hij memoreerde daarbij dat alle gemeenten van Gennep tot Venlo en van Venray to Helden achter het initiatief zijn gaan staan om te ko men tot een nieuwe mogelijkheid speciaal voor geestelijk gestoorden. De direkteur van het schap, dhr. P. Rippe wees in zijn toespraak dat de opdrachtgever voor de werk plaats zeer belangrijk is. Het zoeken naar geschikte markten zal een steeds grotere professionele aanpak vereisen en ook voor die sektor zul- PLAATSELIJKE LUCHT OPSNUIVEN Zo noemde hij het afleggen van werkbezoeken als deze. Waarbij hij direkt moest zeggen, dat toen hij de vorige maal in Venray was (bij de opening van het nieuwe arbeids bureau) de lucht hem beter aange staan had dan nu. Nu was de werk loosheid een stuk groter en zat Ne derland o.m. met de gevolgen van de energiecrisis, die hij de grootste ramp noemde van de laatste 5 jaren, ook t.a.v. de verschillende valuta en de wereldhandel. „Toen was daar van nog geen sprake en nu zitten we met de gevolgen. Een is daarvan de grote werkloos heid juist in deze streken, waarbij het aantal werkloze jongeren op merkelijk uitsteekt boven het lande lijk gemiddelde. Het hoge geboorte cijfer, wat deze streken vroeger ken de speelt daarbij natuurlijk een rol. Daar moet met alle kracht gezocht worden naar een goed oplossing, want juist bij jongeren leidt lang durige werkloosheid tot sociale en maatschappelijke declassering van de mens en kan de jonge mens voor heel zijn of haar leven vernield worden. NIEUWE WERKPLAATS De opening van de nieuwe werk plaats was in meer dan een opzicht een „warme aangelegenheid". Voor dat het zever was, had de minister een bezoek gebracht aan het admi nistratieve centrum in het oude zie kenhuis en zich informeel onder houden met de daar werkende men- len investeringen mogelijk moeten zijn. Dat de werkplaats lid gaat wor den van Venrays Industriële Club noemde hij een erkenning van het daarin verrichte werk, zoals hij ook dankbaar was voor de hulp van Rank Xerox. De minister noemde de nieuwe werkplaats een uistekend visite kaartje, was blij met de voortref- safeloket sen. Datzelfde gebeurde met de men sen van de buitendienst en van de werkplaats zelf. Toen de eerste schrik wat voorbij was en Leo Rein- tjes o.m. benoemd was tot hoffoto- graaf, was het ijs spoedig gebroken en kon men de minister met eigen woorden en daden laten zien hoe de ze werkplaats op velerlei terrein de betrokken mensen goed werk levert en hoe ook binnen de werkplaats zelf samenwerkingsverbanden ont wikkeld zijn die er het werken al leen maar plezierig en prettig ma ken. De minister zou later in zijn ope ningsrede nogmaals beklemtonen, dat de WSW hem na aan het hart ligt. Het aantal mensen dat daarin werkt en dus voldoening vinden kan is vcor heel Nederland 55.000, waarvan 350 in Venray. Het blijkt steeds meer dat deze sociale werk voorziening helpt voorkomen dat de slechte werkgelegenheidssituatie on evenredig zwaar gaat drukken op de schouders van de meest zwakken op de arbeidsmarkt. Hij noemde het dan ook niet juist dat men dit werk gaat afmeten naar financieel rende ment of doorstromingsmogelijkheden al zal men de financiën in de gaten moeten blijven houden. Het geluk van de betrokken mensen moet voorop blijven staan ook in deze moeilijke tijd en hem of haar moe ten gelijke maatschappelijke kansen worden geboden, aldus de minister, die wel waarschuwde dat men zich steeds opnieuw zal moeten bezinnen over nieuwe wegen en niet moet verstarren. Hij was bijzonder blij dat een groep verantwoordelijke mensen hier zelf die jeugdwerkloosheid on derzocht en beschreven hadden en oplossingen hadden aangedragen, als verruiming van bestaande werk- loosheidmaaregelen, extra jeugdcon- sulenten, inrichting van informatie- bureaux, inrichting en opzet van leerwinkel- of leerwerkplaatsen en sociaal kulturele bouwobjekten. Dat is ook allemaal weer in nota's verwerkt en de minister blijkt be loofd te hebben, die zo spoedig mo gelijk met zijn hoofdambtenaren te zullen bekijken of daar op korte ter mijn iets aan gedaan kan worden. Voor het overige staan de electri- ficatie van het spoorvak Venlo— Nijmegen en de aanleg van de nieu we rijksweg nog op de lijst van eventueel uit te voeren extra wer ken in het kader van de werkver ruiming. Ook had hij hoop dat via de we derom ingestelde investerings-pre- mie-regeling nog resultaten voor die werkvoorziening geboekt kunnen worden, al verheelde hij niet, dat bij de huidige teruglopende kon- junktuur dit geen eenvoudige zaak zal zijn. „Maar in Noord Limburg zijn hierdoor voorheen 7.000 arbeids plaatsen mogelijk gewordenDat blijkt nog te weinig te zijn geweest, maar het toont wel aan dat veel mogelijk iszo besloot de minis ter. In de direktiekamer van Nestlé in Oostrum maakte dinsdag minis ter drs. J. Boersma de balans op van zijn bezoek aan Venray op die dag. Op de eerste plaats was er op het gemeentehuis een goed gesprek geweest over de werkgelegenheid in Noord Limburg waar- bü speciaal de „erg goede" nota over de grote werkloosheid zijn volledige aandacht had gekregen en nog verder hebben zou. Op de wteede plaats was er de opening van de nieuwe werkplaats van het Werkvoorzieningschap, waarbij hij prettige kontakten had gehad met de betrokken mensen. En op de derde plaats had hij de „international" Nestlé kunnen bezoeken, te kort om dieper in te gaan op de sociale ontwikkeling. En tenslote restte hem ^n zijn vrouw nog een bezoek aan Jerusalem, dat met door zjjn ministe rie beschikbaar gestelde gelden wordt omgebouwd tot nieuw ge meentehuis. Uw eigen privé-kluis binnen de beschermende bank kluis. Veiliger kunt u uw waardepapieren en kostbaarheden niet bewaren. Permanent tot uw beschikking voor een klein bedragje per jaar. Eén van de vele mogelijkheden van uw eigen Rabobank. En'f is nog dicht bij u in de buurt ook. Vraag eens om inlichtingen.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 1