Officiële presentatie D.S.V. vow al uw buitenlands gelden reisverzekeringen Rabobank S Inbrekers hebben nooit vakantie Tïï ssr;;T,sr; rsrscss weekblad voor venray en omstreken :rr=r Dinar, Peseta, Pound, Escudo, Lire, Mark, Franc, Drachme Dollar, Kroner, Forint, Schilling. Leenen| ZEILWEDSTRIJDEN ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS de bank voor iedereen Jubileum bij Martens Bouwmat. Maar de organisatoren wisten als het ware tegen de verdrukking in toch hun eerste gedeelte van de Drum- en Showband op feestelijke wijze bij Venray te introduceren. Die presentatie begon met een plechtige eucharistieviering in de Vredeskerk waar pastoor W. Geerits voorging en het jeugdkoor met het Rank Xerox orkest zorgde voor vo cale en muzikale omlijsting.. Wie ge dacht zou hebben dat de daarop vol gende receptie ook een einde zou maken aan het wantrouwen dat bij vele Venrayse muziekgezelschappen t.a.v. D.S.V. als nieuwkomer be staat, kwam bedrogen uit. Toch waren er Venrayse represen tanten als de heer van Toor van het Jachthoorn- en Trompetterkorpt St. Petrus Banden en was er de heer W. Vollenberg van Sub Matris Tutela uit Oostrum, maar zij wa ren de enigen. Er waren wel felicitaties van de federatie van de Limburgse Bond van Fluit- en Tamboercorpsen, van de Venrayse muziekschool, van de Kon. harmonie van Horst, van de harmonie uit Lottum en van de drumband uit Blitterswijck. Toen op de receptie mededeling werd gedaan van het schrijven van het college van b. en w. dat deze verhinderd waren op de receptie te komen, begon het publiek spontaan te zingen dat ze „zonne goeie nog nie gehad han". Men geloofde werkelijk niet dat èn burgemeester drs. Schols èn al de vier wethouders verhinderd waren. SPREKERS Pastoor W. Geerits had behoefte om het korps geluk te wensen met hun eerste officiële optreden. Ge groeid tegen de verdrukking in, al dus past. Geerits hebt u de moeite lijkheden overwonnen. Venray is groot genoeg geworden en heeft zo veel jeugd, dat een korps als het uwe er bij kan. U weet niet alleen de jeugd, bezig te houden, maar ook een stuk cultuur uit te dragen. Bij de presentatie van de majoret tes bleek tot welke prestaties de majorettes reeds in staat zijn. In de korte tijd van hun bestaan hebben zij een repertoire weten op te bou wen wat veel belooft voor de toe komst. Het is een aanwinst voor Venray en een stuk Venray promo tion. Wij hopen dat het niet lang zal duren dat deze majorettes de harten van velen in Venray zullen verove ren en dan zal de weg vrij zijn voor het eerste Venrayse majorettenpelo- ton. De organisatoren verdienen die waardering en belangstelling. VEEL TELEURSTELLINGEN hebben de organisatoren moeten verwerken. Zo was de belangstelling van de disco-avond pover (88 beta lende bezoekers), was de belangstel ling voor het kinderprogramma mi nimaal (12 kinderen) en viel de be langstelling voor het amusements programma zaterdagavond tegen (30 betalende bezoekers). De belangstel ling bij de komische voetbalwed strijd tussen elf carnavalsprinsen (Venrays vastelaovesvereniging De Piëlhaas liet verstek gaan) en elf "radio- en t.v.-artiesten, waaronder ook Ben Cramer, had beter gekund, al waren hier enkele honderden be talende bezoekers. Zij hebben geen spijt gehad want het was tweemaal een half uur echte camavalsgijn, waarvan zondagavond op radio Hil versum 3 flitsen te horen waren door Joop de Knegt. DSV gaat nu bewijzen dat het niet meer weg te denken is in het Ven rayse muziekleven, daarvoor zullen de organisatoren en het bestuur, ge steund door de Vrienden van DSV wel zorgen. Crime prevention VRIJDAG 20 JUNI 1975 Nr. 25 VOOR AL UW DRANKEN Zondagmorgen vond de officiële presentatie plaats van de nieuwe Drum- en Showband Venray, welke ondanks alles wat georganiseerd was, toch te weinig belangstelling trok. Henk Martens, eens de gevierde instructeur van vele drumbands in Venray, wees vooral op hetgeen hij in de vijftien jaar had meegemaakt, hoe toen op recepties de grote heren wel wisten te komen. Hij voorspelde dat de drumband over twee maan den op het concours in Brunssum wel zou laten zien welke plaats DSV in zo een korte tijd had weten te be reiken. In plaats van dankbaar te zijn voor de opvang van de jeugd, door deze op een goede en verant woorde wijze bezig te houden heeft men nu niet de moed daar openlijk waardering voor uit te spreken. Maar de toekomst zal wel bewijzen wie gelijk heeft, aldus de heer Mar tens. Het kon niet anders dat voorzitter Koonings ook even in de mineur stemming verkeerde. Hij betreurde de onwil en het onbegrip jegens het nieuwe korps, terwijl bij DSV de wil tot samenwerking aanwezig is en zal blijven, ook in de toekomst. Hij kreeg echter weer moed toen de leider van de Afferdse blaoskapel de mededeling deed dat zij gratis de receptie muzikael zouden omlijsten. Kabouterspet Scouting Ook ouders en andere belangstel lenden zijn van harte welkom om te komen kijken in „Knaagdorp". Clown Floep van „Knaagdorp" zal het feest dan persoonlijk komen openen. Distriktspelteam Kabouters Jeanne d'Arc groep Venray Kabouters, we vertrekken zater dag 21 juni om 13.00 uur vanaf de Gikahut naar Horst-Hegelsom. Maar er waren nog meer blijken van belangstelling en dat niet alleen. Staande de receptie werd reeds de club Vrienden van DSV opgericht, waarover in de toekomst meer nieuws te verwachten is. Er zouden heel wat mensen ééns per jaar een paar weken onbezorgd met vakantie kunnen gaan als ook INBREKERS een kollektieve va kantieregeling hadden. Over het ge drang dat erdoor op de wegen zou ontstaan behoeven we ons echter geen zorgen te maken want het zal zover wel niet komen. DIEVEN en INBREKERS hebben nooit vakan tie en het is verstandig om daar ge woon rekening mee te houden. Wie met vakantie gaat of een paar dagen logeren is gevraagd, doet er goed aan de nodige maatregelen te nemen om de plannen van de on genode gasten zoveel mogelijk tegen te werken. Trouwens, ook dat gezel lige avondje uit, maakt Uw huis kwetsbaar en vraagt daarom enige voorzieningen. Het zou goed zijn als iedereen er een gewoonte van maak te, voldoende maatregelen te nemen. Misschien zou het beroep INBRE KER (toch al niet lucratief) daar door zo riskant worden, dat het zou uitsterven. BEVEILIGINGSPLAN 4. Noteer bij voorbaat reeds gege vens, die de kans vergroten, dat Uw eigendommen en ook de da ders worden opgespoord. Hierbij zij vooraf duidelijk ver meld, dat wie zoveel begerenswaar dig goed in huis heeft, dat de grote jongens uit het vak er op af ko men, zijn woning beter kan laten beveiligen door een bedrijf dat zich daarin heeft gespecialiseerd. (Inlich tingen over zulke bedrijven en hun toepassingen bij de afd. crime pre vention, brig. Janssen gemeen tepolitie Venray). GEEN BRIEFJES J Bij vorengenoemde 4 basispunten zij het volgende geadviseerd. 1. Doe alsof U thuis bent. Laat aan de buitenkant van uw huis niet merken, dat U niet thuis bent. Dus geen briefjes met „Bakker vandaag geen brood" of „Wij zijn met vakantie" enz. Zorg dat de binnenkomende post zich niet zichtbaar vanaf de straatzijde op stapelt. Een welwillende buur kan hierbij een goede hulp zijn. Zo'n buur, vriend of familielid zou ook elke avond de gordijnen op de normale manier kunnen dichschui- ven. Daarbij kan een lichtpunt wor den ontstoken. Dat licht mag echter niet de hele nacht blijven branden, maar wordt gedoofd op een tijdstip dat men geacht wordt te gaan sla pen. ACHTERDEUR Het gebruik vat\ goede raam- en deursloten is bijzonder belangrijk. In dit opzicht moet U het sluitwerk van de achterdeur van Uw woning eens nader bekijken. Aan deze deur wordt n.l. over het algemeen te weinig aandacht besteed. Gezien in brekers een hekel hebben aan ru moer en brekend glas altijd rumoer veroorzaakt, kunnen we daarmee rekening houden. Is een inbreker be reid om glas te vernielen, dan maakt hij bij voorkeur kleinere ga ten ter hoogte van de handgreep van een spanjolet of hefboomslui ting. Dus is het raadzaam om zo ver mogelijk van die handgreep, waar mee raam of deur kan worden ge opend, een beveiliging aan te bren gen. Bij spanjoletten kan dit door een metalen pen aan te brengen door de geleider en de stang, waardoor de stang die in de bovenpost en in de drempel steekt wordt vastgezet. Mocht de inbreker door deze be veiliging overgaan tot het vernie len van nog meer glas, dan levert dit weer extra geluid op, waardoor om wonenden kunnen worden gealar meerd. Tijdens Uw afwezigheid dient U er wel voor te zorgen, dat de sleu tels van de buitendeuren niet bin nen bereik van indringers zijn, om een aftocht met grote en ook vaak waardevolle voorwerpen niet te ver gemakkelijken. 2. Dit punt spreekt eigenlijk voor zichzelf. Zorg dus dat er zo weinig mogelijk kontant geld, dus ook be taalkaarten, cheques en de daarbij behorende pasjes, in huis zijn. De Bank is daarbij de veiligste bewaar plaats. 3. Inbrekers vangen. Het vangen van inbrekers tijdens hun werk kan misschien een boeiende sport zijn, maar het is wel vakwerk en een dusdanige riskante/gevaarlijke zaak, dat de amateur zich hieraan beter niet kan wagen. In dit vangen van inbrekers is alleen de politie gespe cialiseerd. Zij zijn er voor opgeleid, beschikken over de benodigde mid delen en zijn er mentaal op inge steld. Mocht U dus bij U zelf, bij de bu ren of waar dan ook, iets waarne men dat duit op „ongewenst volk", b.v. brekend glas, krakend hout zijn al van dit signalen welke 's nachts de aanwezigheid van dit vreemde volken verraden, dan is de enige juiste handeling: Bel de politie. Zeg wat U gehoord hebt en gezien. Geef een exacte aanduiding van de plaats. De beste beveiliging van Uw wo ning zou zijn als er gedurende Uw afwezigheid op de stoep van uw wo ning een politieagent logeerde, maar dit is nu eenmaal niet te verwezen lijken. Toch kan de politie meer aandacht aan uw woning besteden, als zij weet dat U met vakantie bent. Vooral tijdens de nachtsurveil lance is het nuttig als zij met uw afwezigheid is bekend. (U kunt uw afwezigheid bij de politie Venray melden). Sleutels van woningen kan de politie echter niet aannemen. Dit zou te veel registratie met zich gaan meebrengen. U kunt wel op geven wie over een sleutel van uw woning beschikt. Liefst met tele foonnummer. 4. Verzamel gegevens over uw eigendommen. Noteer de nummers van Uw electrische apparatuur in huis. Fotografeer antieke eigendom men. Noteer specifieke kenmerken. Dit vergemakkelijkt de opsporing en de kans dat U Uw eigendom terug krijgt wordt daardoor groter. Indien U bovenstaande punten ter harte neemt en ook daadwerkelijk uitvoert, dan kunt U alweer met een zorg minder op vakantie gaan, het geen uw vakantieplezier alleen maar kan vergroten. Comité Kindervakantie werk Het Comité Kindervakantiewerk is met haar voorbereidende werkzaam heden bijna weer klaar. Het pro gramma is bijna rond en de kinde ren hebben zich weer massaal aan gemeld om mee te doen (ongeveer 1050 kinderen). Om deze kinderen goed te kunnen begeleiden, zijn el ke week ongeveer 55 personen van 16 jaar en ouder nodig. Via deze dringende oproep hoopt men deze 110 leiders en leidsters bij elkaar te krijgen. U kunt zich de komende week, maar liever nog vandaag als morgen bij een van de onderstaande adressen opgeven. Tevens zijn er voor de aktiviteiten op de beide woensdagen 23 en 30 juli telkens een dertigtal dames of oude re meisjes nodig die tijdens de zgn. WERKWINKEL kunnen assisteren bij het bakken van pannekoeken, het verven, bij de modeshow enz. Bij deze helpsters denkt het co mité speciaal aan moeder van kin deren die een van de weken mee doen, die geen tijd hebben om een hele week als leidster mee te doen, maar die toch wel eens willen kijken wat hun kroost zoal allemaal doet. Zij kunnen zich ook op een van onderstaande adressen opgeven. W. Michiels, St. Catharinastraat 13 Leunen, tel. 04780-3223. H. Verheijen, Kempweg 43d, Ven ray, tel. 04780-4292. Mevr. A. v. Oers, Brugpas 32, Veulen, tel. 04780-3385. Mevr. M. Potten, Puttenweg lc, Ysselsteyn, tel. 04785-539. Mevr. I. Thielen, Haalakker 28, Oirlo, tel. 04787-389. Doorrijden na botsing Op de afslag LangstraatPaters- laan drukte een op dat moment nog onbekend gebleven automobilist de 18-jarige bromfietser M. W. uit Ven ray tegen de stoeprand. De brom fietser kwam te vallen terwijl zijn bromfiets beschadigd werd. De au tomobilist kon kort daarna door de politie worden opgespoord en het bleek de 26-jarige A. U. uit Amster dam te zijn. Deze zal nu een extra procesverbaal krijgen wegens het doorrijden zonder zijn identiteit be kend te hebben gemaakt. Op zaterdag 21 juni a.s. is het 25 jaar geleden dat de heer Herman de Bruijn in dienst trad bij Gebr. Mar tens Bouwmaterialenhandel te Ven ray. In die 25 jaar is de heer de Bruijn een bekende geworden voor bijna alle aannemers van Noord Limburg en Oost-Brabant. Begon het 25 jaar geleden met dakpannen, cement en gevelstenen; tegenwoordig is het ar tikelbestand de 1500 ruim gepas seerd. Ook de eigen tegelimport heeft de heer de Bruijn zien groeien tot een, ook landelijk gezien, vol waardig importeurschap. Bij dit tweede 25-jarig jubileum van de bijna 40 jaar oude onderne ming zal de bouwwereld ongetwij feld goed vertegenwoordigd zijn. De heer de Bruijn en zijn familie wordt door de direktie van Gebr. Martens Bouwmaterialen op zater dag 21 juni van 7 tot 8 uur een re ceptie aangeboden in café-restaurant Vlakwater. Zaterdag 21 juni en zondag 22 juni a.s. organiseert de watersportvereni ging Midden-Maas zeilwedstrijden. Op zaterdag 21 juni zullen om ca. 15 uur op de tweede baggerplas van 't Leuken te Bergen alle kleine bo ten starten, waardoor ook de jeugd eens een kans krijgt. Er is op deze plas een aantrekkelijk traject uitge zet dat alle deelnemers op een kaart wordt verstrekt. Bij goede wind zal dit traject mo gelijk meermalen gezeild moeten worden. Het aantrekkelijke van deze nieu we opzet is, dat de deelnemers in de kleine boten nu niet meer op de druk bevaren Maas behoeven te ko men. Zondag 22 juni zullen om 10 uur alle open kielj achten en grotere zwaardboten starten en om 13 uur alle kajuitzeiljachten. De startlijn ligt dit jaar in de uit gang van het kanaal van Wanssum naar de Maas. De deelnemers zullen op de Maas zeilen in de richting van de brug bij Well en vervolgens re tour richting Maashees-Ayen, waar na zij stroomopwaarts weer richting Wanssum Well komen waar de fi nishlijn dwars over de Maas is. Vanaf de oevers bij Well, Geyste- ren, Maashees en in het tweede bag- gergat van 't Leuken zal men een prachtig zicht hebben op deze massa witte zeilen. Voor alle wedstrijden staan weer prachtige prijzen te wachten. Nieuw is dit jaar ook de zogenaamde „pri mus inter-pares-prijs". Deze kan worden gewonnen door de snelste van drie of vier meter boten van hetzelfde type. De deelname staat open voor eigen leden en gezinsleden, voor leden van zuster-verenigingen en voor alle zei- ders uit deze contreien. Stijptot gestolen Uit de werkplaats van T. aan de Kruitweg werd een slijptol ter waar de van 600,gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Materiële schade 't Onvoldoende opletten en afstand bewaren was oorzaak dat een kop- staart botsing ontstond op de Maas- heseweg tussen de personenauto's, bestuurd door de 33-jarige W. C. uit Vierlingsbeek en de 19-jarige J. J. uit Oploo. Het bleef bij materiële schade. Op de Langstraat moest de 52- jarige bestuurder van een personen auto W. M. uit Venray afremmen voor overstekende kinderen van de jeugdvierdaagse. Bij dat afremmen geraakte de door hem bestuurde auto in een slip en kwam tegen een lantaarn tot stilstand. Ook hier al leen materiële schade. Moeilijker zal het worden om de schuldvraag vast te stellen, omdat de verklaringen tegenstrijdig zijn. Op de parkeerplaats in de Post- straat botsten de personenauto's, be stuurd door de 63-jarige M. K. en de 28-jarige mevr. E. P. beiden uit Ven ray tegen elkaar. Het gevolg was materiële schade. Op de kruising Langstraat Westsingel werd onvoldoende voor rang verleend waardoor tussen de personenauto's bestuurd door de 34- jarige W. R. en de 49-jarige H. B. een botsing ontstond, maar het bleef bij materiële schade. Op de kruising LangewegHoen derstraat was het niet verlenen van voorrang oorzaak dat een botsing ontstond tussen de personenauto's bestuurd door de 18-jarige R. H. en de 36-jarige H. C. Hier viel behoor lijke materiële schade te noteren. Distrikt VenrayHorst Zaterdag 21 juni a.s. is het groot feest voor de Kabouters. Dan opent de stad „Bambilië" zijn toegangs poorten voor alle Kabouters van het distrikt VenrayHorst. Er zijn ver schillende verrassingen in het dorp je „Knaagdorp" waar we met z'n allen op bezoek gaan. Het festijn begint om 13.30 uur bij de manege te Horst-Hegelsom. Vergeet niet de zakjes mee te brengen, want die heb je nodig. Het beveiligen van een woning is niet zo moeilijk als men denkt. De basis voor een goed beveiligsplan is in een viertal punten samen te vat ten: 1. Maak het inbrekers zo moeilijk mogelijk om binnen te komen. 2. Zorg dat er zo weinig mogelijk is te halen. 3. Vermeerder de kansen dat de in breker bij zijn werk wordt be trapt.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 9