Zorg om de gezondheidszorg Kroon-Super Cremers bij Top Tien mk f W BEERKENS BANDEN gemeentelijke notities en mededelingen Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN veilig altijd - op vakantie zeker veiligheid en snelle service staan garant voor een goed begin van uw vakantie WINKEL [CENTRUM oSo een huis kopen r een huis verkopen M J VRIJDAG 13 JUNI 1975 Nr. 24 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 23 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) De Venrayer, die alleen al door het feit dat de gezondheidszorg een der grootste werkgevers in Venray is, belangstellend het doen en laten van de verschillende instituten al hier volgt, wordt er de laatste tijd steeds minder wijs uit. Dat is feitelijk al begonnen met de bouw van het nieuwe ziekenhuis, waarbij het oude dan vrij zou ko men als verzorgingshuis voor lang durige en bejaarde zieken. Iedereen kent de lange lijdensweg, maar een verzorgingshuis is het nooit gewor denEen eerste en voor velen onbegrijpelijke zaak. Het feit dat mede door de terug loop van het aantal religieuzen zo wel St. Anna als Servatius een nieuw bestuur kregen, deed aanvan kelijk wat vreemd aan, maar toen in beide besturen dezelfde mensen bleken te zitten, vroeg men zich di- rekt af, waarom men dat feitelijk niet eerder had gedaan. Want in tussen hadden beide inrichtingen niet alleen de oorlogsverwoestingen hersteld, doch waren bezig met uit breiden en vernieuwen. En waar eendracht macht maakt, was dus uit die hoek nog veel te verwachten. Nieuw Dalland, De Kruuze en St. Vincentius waren andere getuigenis sen van vernieuwingen en verbete ringen in deze sector, die sinds 70 jaren Venray een naam gaven. Maar dan schijnt in een keer en met een klap de situatie te verande ren. Een der redenen daarvan schijnt o.m. dat de kosten van ver pleging e.d. de pan uit gaan rijzen en dat dringend gezocht moet wor den naar andere wegen om deze kosten wat in te dammen. Voor het, eerst klinkt het woord regionalisatie, wat voor de beide psychiatrische inrichtingen beduidt dat patiënten uit Zuid Limburg voortaan in die regio verpleegd zul len moeten worden en dat patiën ten, die reeds hier verpleegd wor den, op hun verzoek naar Zuid Limburg kunnen worden overge bracht. En dat is op zijn beurt weer reden tot een lichte paniek in Ven ray, waar immers plannen voor ver dere uitbreiding door diezelfde maatregel voorlopig in de lade blij ven liggen maar op den duur een stuk werkgelegenheid door zo'n re gionalisatie gaat lopen, om de vraag wat er dan met deze inrichtingen moet gebeuren, voorlopig nog maar buiten beschouwing te laten. Want in deze centra zijn immers ook nog patiënten ook Midden Limburg en uit het land van Nijmegen en wie zegt, dat men daar geen aparte re gio's van gaat maken Trouwens wie maakt die regio indeling, dat is alweer een andere vraag. Want kreeg Horst niet van vandaag op morgen te verstaan, dat het plaatselijk ziekenhuis hoogstens als polikliniek en als verzorgings huis nog overlevingskansen heeft? Die paniek had weer tot gevolg dat naast koninklijke hoogheden, depu- té's en staatssecretarissen aldra kwamen vertellen dat het allemaal zo'n vaart niet zou lopen, maar in de pas verschenen struktuumota van diezelfde staatssecretaris blijkt het regionalisatie-beleid in al zijn onduidelijkheid toch overduidelijk 'n dikke leidraad. Dat is dan ook de reden dat de ziekenhuis-, verzorgingshuis- en in- richtingsbesturen uit de regio Ven- lo-Horst-Venray maar snel komen tot een gezamenlijke bestuursraad. Voor als het eens menens gaat wor den. Dat men het verder toch goed met Venray meende, bleek uit het feit dat men ondanks bouw- en an dere stoppen, toch een verzoek zou honoreren om te komen tot vervan ging van het houten en brandge vaarlijke bejaardenpaviljoen op St. Servatius en de bouw van een nieu we opname- en behandelingskliniek voor beide inrichtingen. Daar ver klaarde de provincie zich voorstan der voor en ook de hoofdinspecteur van de volksgezondheid. Dat was dan .toch maar netjes van die men sen De staatssecretaris vraagt advies, zoals te doen gebruikelijk, aan het College Ziekenhuisvoorzieningen, dat eens een kijkje komt nemen en dan plotseling het advies op tafel legt: „Oké met die opname- en ob servatiekliniek, maar laat die dan meteen het begin zijn van een heel nieuwe psychiatrische inrichting in Venray, waarbij de verouderde pa viljoens en woongelegenheden in beide bestaande inrichtingen kun nen worden gesloopt en een up-to- date nieuwe inrichting de taak van St. Anna en St. Servatius gaat over nemen Er zijn dan wel even vraagtekens, b.v. waar die nieuwe inrichting moet komen? Het antwoord is, dat men dat zelf maar moet uitzoeken, maar wel op een van de terreinen, waar thans St. Anna en St. Serva tius op liggen. Daar moet men het best bereikbare maar uit uitzoeken. Volgt automatisch de vraag, wat er dan gebeuren gaat met het ter rein endaarop staande opstallen, dat dan niet gekozen wordt? Ant woord: dat gaat naar de gemeen schap wie dat dan ook moge zijn en hoe dat dan betaald moet worden Met de regionalisatie nog in het achterhoofd komt een andere vraag Bandeninspektie en schokbrekercontrole (op 'n Boge-testbank) kost u geen geld, slechts 10 minuten vafci uw tijd. Uitlijnen, balanceren of vervanging betaalbaar voor iedereen. venlo, straelseweg 23 venray, zuidsingel «helden, roggelseweg 9 I broekhuizenvorst, schoolstraat 1 naar voren, namelijk voor hoeveel patiënten en uit welke regio's die nieuwe inrichting wel moet zijn? Daarop is voorlopig het antwoord niet te geven, want geen mens weet op dit moment of er thans nu Zuid Limburg afgevallen is, nog verdere regio's komen, of dat „men" het be staande handhaaft. Maar om in ieder geval alle mogelijkheden open te houden, moet het architecten- buro maar drie plannen maken. Een voor het thans bestaande, een voor het geval Midden-Limburg eens af zal vallen en een waar zowel Mid den Limburg als het rijk van Nij megen niet meer meetelt Vragen als wat dit allemaal gaat kosten, hoe het gefinancierd wordt, wat de konsekwenties zullen zijn op het terrein van de ruimtelijke orde ning enz. blijven dan verder maar rusten. Men heeft nu eenmaal tijd nodig om de stap van een „stop" tot een dergelijke ontwikkeling even te ver werken. Maar intussen zijn de beide be sturen van St. Anna en St. Serva tius, al zijn het dan dezelfde perso nen, heel veel sterkte en moed toe gewenst De gewone burger ziet het zo niet meer zittenMet al die commis sies en met al die adviezen. Ook voor onderhoudsartikelen. wenst alle deelnemers aan de Jeugd- vierdaagse een zeer geslaagd wandel festijn. Om hieraan daadwerkelijk mee te helpen, bieden zij u tijdens de rust op zondag 'n welverdiende verfrissing aan. Veel suhses. erj-i» Jan Hensenstraat wordt afgesloten Hoewel nog niet begonnen is aan de werkzaamheden voor de uitbrei ding van de schouwburg, zullen nu reeds door de gemeente de in de Jan Hensenstraat liggende leidingen en kabels moeten worden verlegd. Hiermee wordt heden donderdag be gonnen. Het gevolg hiervan zal zijn, dat vanaf die datum tot ongeveer oktober de Jan Hensenstraat voor alle verkeer in beide richtingen, be halve voetgangers, wordt afgeslo ten. Het parkeerterrein aan de Jan Hensenstraat zal evenwel vanaf de Merseloseweg bereikbaar blijven. Het inrijden van de Schoolstraat in noordelijke richting vanaf de Merseloseweg en het Hensenius- plein tot aan de Jan Hensenstraat, wordt eveneens verboden. Terwille van het verkeer dat komende vanaf de Merseloseweg naar b.v. de apotheek moet en dat anders via de Grotestraat, Markt straat, Schoolstraat, zou moeten omrijden, blijft de weg vóór de schouwburg open. Wanneer echter blijkt, dat hiervan misbruik wordt gemaakt b.v. door zwaar verkeer, wordt ook deze weg afgesloten. Tenslotte zal een stopverbod van kracht worden voor de oostzijde van de Schoolstraat voor wat betreft het gedeelte langs het pand Schoolstraat 25 (apotheek). Openstelling stortplaatsen De openstellingstijden van de ge meentelijke stortplaatsen zijn als volgt: Stortplaats Venrays Broek: dage lijks van 08.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. De stortplaatsen in Ysselsteyn, Oirlo en Volen zijn alleen op zater dag van 10.00 tot 12.00 uur geopend. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken- a. dat bij hun besluit van 3 juni 1975 no. 913 de bij hun besluit van 27 november 1974 no. 1947, aan A. C. M. Peeters, Scheper straat 1 te Venray, verleende vergunning tot het vervoer van personen tegen vergoeding met vijf taxi's, in dier voege is gewij zigd dat de vergunning, met in achtneming van het bepaalde in Elk jaar organiseert het levens middelenvakblad HL een test voor winkelteams van levensmiddelenbe- drijven. In het kompetitiejaar 1974-'75 wer den 2.000 zaken beoordeeld. Kroon- Supermarkt Cremers (Veltum) ein digde daarbij als een van de Top Tien. De deelnemende bedrijven werden n.l. door (anonieme en onpartijdige) huisvrouwen beoordeeld op de ver zorging van winkel en personeel, de prettige bediening, kwaliteit en na tuurlijk ook de snelheid en de accu ratesse van de cassières. Een van degenen die vorige week het winkelteam van de Kroonsuper in de bloemetjes zette was de heer L .J. M. Rabou, direkteur van de Kroonorganisatie, waarbij in totaal ca .800 zelfstandige levensmiddelen- bedrijven zijn aangesloten. SNELSTE CASSIèRE Het Cremers-team, de enige Lim burgse wist ook in de wedstrijd, welke jongedame zich de snelste en meest accurate cassière van ons land noemen, hoge ogen te gooien. Ine Wilmsen, die in de Kroon-super achter de kassa staat eindigde op enkele seconden na, als tweede. Het is overigens niet de eerste keer dat de fa. Cremers bij de 10 beste winkels in ons land eindigde. Drie jaar geleden scoorde men ook een hoge waardering in de cassière- kompetitie. STIENSTM Lid NBM Venray Stationsweg 11 Tel. 04780-4438* artikel 47b van de Wet Autover voer Personen, geldt voor zes taxi's; b. dat bij hun besluit van gelijke datum en nummer, op een ver zoek van A. C. M. Peeters voor noemd tot het exploiteren van een zevende* taxi, afwijzend is beschikt. De aandacht, van belanghebben den wordt er op gevestigd dat tegen hun besluit, binnen dertig dagen na de openbaarmaking van hun besluit, beroep open staat op Gedeputeerde Staten der provincie Limburg te Maastricht. Venray, 13 juni 1975 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Hinderwet Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: Limburgse Land- en Tuinbouw- bond, afd. Ysselsteyn Peter Jans- senweg 1, Ysselsteyn om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een mengvoederfabriek waar elek tromotoren worden gebruikt met 'n gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: Peter Jans- senweg 1, Ysselsteyn, kadastraal ge meente Venray sectie M nr. 365 ged. P. J. H. Keijsers, Kraakse Pas 10, Leunen om vergunning tot het uitbreiden van een varkensfokkerij en -mesterij waar mest en meststof fen worden bewaard. Adres inrich ting Kraakse Pas 10, Leunen, kadas traal gemeente Venray sectie N nr. 554. P. van Ass, Deumeseweg Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rund veehouderij waar mest en meststof fen worden bewaard. Adres inrich ting Deumeseweg 38, Ysselsteyn, ka dastraal gemeente Venray sectie H nr. 3211. Limburgse Land- en Tuinbouw- bond, afd. Ysselsteyn, Peter Jans- senweg 1, Ysselsteyn om vergunning tot het wijzigen van een opslag plaats en verkooppunt (depót) waar kunstmeststoffen en bestrijdings middelen worden bewaard en waar elektromtoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: Peter Janssenweg 1 Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie M nr. 365 ged. - H. Marcellis, Twistweg 4, Vre- depeel om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- fokkerij annex een landbouwbedrijf waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Twistweg 4, Vredepeel, kadastraal gemeente Venray sectie K nr. 86. P. Litjens, Laagriebroekseweg 1, Leunen om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Laagriebroekseweg 1, Leunen, ka dastraal gemeente Venray sectie N nr. 692. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 2 juli 1975 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Gro testraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisge ving is geschied, mits hij in per soon of bij gemachtigde op de bo venbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 13 juni 1975 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 1