CAMPS 'n weekend lang wijdweg. lilt" ^8$ gemeentelijke notities en mededelingen Venrays Gemengde Zangvereniging ONDERWIJZER(ES) 40-jarig feest S V OOSTRUM cBrilleglazen van buitengewoon comfort Programma V er jaar dagsf eest Drum- en Showband cordima DAMESKOOR VENRODE Jachthoorn-, Trom petten- en Majoret- tenhorps St. Petrus Banden EUTERPE NIEUWS berden-trienekens NOTICIAS CÜLTURALES Con el estimulo del Assistente so cial de la LIS, Julian Martinez Li- nuesa se ha fundado un club Espa- nol de Venray. En reunion celebrada el pasado dia 24 de mayo en el De Engel, se acordo, por unanime vo- tacion una junta directiva provisi onal que se haga cargo de la pro- blematica de esa zona. La elecccion dio el siguiente resultado: Presiden te: Juan Antonio Sanschz; Secreta- rio: Nicolas Vegas; Tesorero: Manu el Ruiz. Claro que el Club cuenta con colaboracion de todas y todos. Per el sabado el dia 14. de junio el Club ha organizado una excursion al Parque Tivoli, luego a Harder wijk donde se encuentra el Dolfina rium mas grande y bonito de Euro- pa y hasta una playa. La terecera parada serè Utrecht donde se visi- tara la Casa de Espana. Legada a Venray: entre las 20 y 21 horas. Pre- cio: 12 florines por asiento. Todos los Espanoles que quieren ser soci- os o que tienen interés en la excur sion deberan anunciarse a J. Anto nio Sanchez el domingo después de nuestra Misa comunitaria. El sabado a las nueve de la ma- nana escuela suplementaria en Lu- ciaschool. Todos los Jueves desde las dos y media hasta las seis: Consul - torio social por el Sr D Juliano Mar tinez. En la casa del padre Juan siempre estan a su disposicion bas- tantes revistas y diarios; en Espana el padre Juan ha comprado algunos libros que estaran también a la dis posicion de todos Vds. Hasta la vis ta el domingo proximo! GEMEENTE VENRAY Burgemeester en Wethouders roepen sollicitanten op voor de funktie van aan de Openbare Layere School DE KEG, gelegen aan de Blauwverver straat te Venray. Indiensttreding per 1 augustus 1975. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het hoofd van de afdeling onderwijs, gemeentehuis Venray, tel. 3838 (145) Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van deze op roep, in te zenden aan burgemeester en-wethouders van Ven ray, Grote Markt 1, onder vermelding van het vacaturenummer PZ-64. VENRAYSE BRANDWEER NAAR LANDELIJKE WEDSTRIJDEN De gemeentelijke brandweer van Venray heeft zaterdag j.l. deelge nomen aan de gewestelijke brand weerwedstrijden, welke gehouden werden op het terrein van Vlisco in Helmond. De Venrayse brandweerploeg was deze dag bijzonder suksesvol met 't behalen van een tweede plaats met gemiddeld 8.6 punten en het predi kaat „zeer goed". Daar de eerste twee korpsen in aanmerking komen voor de lande lijke wedstrijden, zal Venrays brandweer op 6 september a.s. deel nemen aan deze wedstrijden in Har- denberg. OPRUIMEN VAN BESTRIJDINGSMIDDELEN Op verschillende land- en tuin bouwbedrijven, maar ook bij loon- spuiters en detailhandelaren komen nog restanten van bestrijdingsmidr delen voor, die niet meer gebruikt mogen of kunnen worden. Sommige bestrijdingsmiddelen zijn de laatste jaren verboden, andere worden niet meer gebruikt omdat ze b.v. te oud zijn. Deze niet meer te gebruiken of gebruikte bestrijdingsmiddelen kan men mits goed verpakt met ver melding van de inhoud inleveren bij de gemeentelijke werkplaats aan de Acaciastraat op werkdagen tij dens kantooruren. AFVOER AFGEWERKTE OLIE Reeds eerder is er van gemeente wege op gewezen, dat het ten strengste verboden is afgewerkte olie in het rioleringssysteem af te voeren omdat daardoor grote schade aan riolering en zuivering kan ont staan. De garagehouders in de ge meente hebben zich bereid ver klaard de afgewerkte olie, vrijge komen na het olieverversen door doe-het-zelvers, gratis in ontvangst te nemen. Ook op de gemeentelijke stort plaatsen of bij de gemeentelijke werkplaats aan de Acaciastraat kan men tijdens de openstellingsuren de afgewerkte olie storten in daarvoor bestemde tanks. Bij de werkplaatsen op de ge meentelijke stortplaats is in korte tijd al een kwantum van 1000 liter afgegeven. AANLEG INRITTEN IN BUITENGEBIED Bij de aanleg van inritten bij wo ningen, boerderijen of ten behoeve van ontsluiting van landerijen c.q. bouwland, dient men er rekening mee te houden, dat de aanwezige bermsloten voor de waterlossing open moeten blijven. Er zullen der halve duikers moeten worden aan gelegd. De aanleg hiervan moet worden aangevraagd ten gemeente huize op afdeling III-B, Leunseweg 2a, kamer 13, telefoon 3838, toestel 245. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van S.V. Oostrum zullen op 7 en 8 juni a.s. een groot aantal feestelijkheden worden georgani seerd. Op zaterdag 7 juni zijn er vanaf 13.30 tot 16.00 uur jeugdwedstrijden. 16.15 uur Oostrum 1LVV 1, (kamp. 4e klas). 18.00 - 20.00 uur Drumbandfesti val op het oefenveld. Hieraan zullen de korpsen uit Blitterswijck, Geysteren, Leunen, Merselo, Oirlo, Oostrum, Smakt, Venray (Euterpe), Venray (St. Pe trus Banden) Wanssum en Yssel- steyn deelnemen. 18.15 uur Huldigingswedstrijd: Oostrum 2 Wittenhorst, Oostrum VeteranenOudleden. Van 20.00-21.00 uur receptie in de kantine van het 2e elftal i.v.m. het behalen van het kampioenschap. Vanaf 20.00 uur Beierse avond in de feesttent met muz'ek van de Oostrumse en Wanssumse hofkapel len. Zondag 8 juni: 14.00 uur Optreden van de Oos trumse Harmonie. 14.30 uur Voetbalwedstrijd F. C. V.V.V.TROS prominenten. In het TROS-elftal spelen o.a. Sjaak Swart Henk Groot, Albert West en vele andere prominente voetballers. F.C. V.V.V. zal met het standaard elftal aantreden. De aftrap van deze wedstrijd zal worden verzorgd door wethouder J. van Oers. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat bij hun besluit van 28 mei 1975, no. 888, de bij hun besluit van 11 december 1974, no. 2000, aan A. M. G. van den Beuken, Kempweg 36 te Venray, verleende vergunning tot het vervoer van personen tegen vergoeding met drie taxi's, in dier voege is gewijzigd dat de vergun ning, met inachtneming van het be paalde in artikel 47b van de Wet Autovervoer Personen, geldt voor vier tax's. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd dat tegen hun besluit, binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendma king, beroep open staat op Gedepu teerde Staten der provincie Limburg te Maastricht. Venray, 6 juni 1975. Burgemeester en wethouders vnd., Drs. F.G.L.L. Schols, burgem. J.M. Poels, secretaris. HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning. Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: M. A. G. Rongen, Deumeseweg 30, Ysselsteyn, om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een rundveehoude rij waar mest en meststoffen wor den bewaard met een veestal en propaangasinstallatie. Adres inrichting Deurneseweg 30, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray, sectie H, nr. 3087. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 25 junil975, 15.00 uur in het gemeentehuis, Gro testraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisge ving is geschied, mits hij in per soon of bij gemachtigde op de bovenvermelde zitting is versche nen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijke bezwaren heeft inge bracht. Venray, 6 juni 1975. Omdat ze automatisch werken én fel licht hun tint versterken. Maar bij minder zonneschijn weer licht en helder zijn. Brilcomfort als nooit tevoren En zo U wilthet is ook U beschoren. Voor het bétere opticienswerk Grotestraat 14A - VENRAY Telefoon 04780 - 2409 Deze maand viert de Drum- en Showband zijn eerste verjaardag. De buitenwacht mag er nog niet kent dat zij niet alleen al een nieuw halve wat kienavonden, die voor dat doel georganiseerd zijn, binnenska mers is er al het nodige „verhap stukt". Want met 70 leden is de band al lid geworden van de Limburgse Bond van Tamboercorpsen en heeft ze een aanvrage lopen om ook lid te worden van de Federatie van Venrayse muziekcorpsen. Dat bete- zo heel veel van gemerkt hebben be- instrumentarium heeft, doch dat men ook ijverig aan het repeteren is en aan het werken is om eens naar buiten te kunnen. De Majoretten van het corps heb ben intussen met eigen inspraak hun uniform uitgekozen, dat nu in de maak is. Er is dus al veel werk verzet en er wordt veel werk verzet, want op deze eerste verjaardag wil men in derdaad de straat op. Vrijdag 13 juni a.s. verschijnt achter de brandweerkazerne een grote tent, waarin gedurende het weekeinde van allerhande te doen zal zijn. Vrijdagsavonds is er een disco avond met twee bekende disc-jock eys. Er zal dan een Rock and Roll- wedstrijd zijn, een platenveiling en niemand minder dan de Black and White Generation-groep zal die avond daar optreden. Zaterdag is er 'smiddags voor de kinderen een varietéshow, terwijl in de avonduren naast de dansgroep Tienray en de Folkloristische dans groep Heyen o.m. het optreden van The New Cornets Showband zullen omlijsten. Zondagmorgen komt dan het eer ste officiële optreden naar buiten van de showband, na een H. Mis in de Vredeskerk. Dat gebeurt met een receptie van het bestuur van de ja rige vereniging. 'sMiddags is er op het terrein van St. Servatius een voetbalmatch tus sen het bekende Artiestenelftal en 11 Venrayse Vastelaovesprinsen. 'sAvonds is er dan een feestavond wederom in de tent, waar men een dansje kan maken, waarbij o.m. op treedt de Limburgse kampioen buutredner H. Delissen en waar verder nog van allerhande te doen zal zijn, waar het bestuur nog even geheimzinnig over doet. KIENEN Vooraf gaat maandag 9 juni de laatste kienavond van slag in zaal In den Engel, met werkelijk groot se prijzen, tot perzische tapijten toe. REPETITIES Dat nog eens extra de nadruk ge leegd wordt op de komende repeti ties zal duidelijk zijn, nu het eerste optreden aanstaande is. REPETITIETIJDEN Woensdags van 19.30 tot 20.30 uur (Fensterkleidj f!i Romantische vitrage uit onze nieuwe cordima-kollektie. Wij geven U gaarne advies. INTERIEURVERZORGING hoek Schoolstraat-Passage OOK IN OVERGORDIJNEN DE GROOTSTE KEUZE telefoon 2751 instruktie majorettes in de sport zaal aan de Langeweg. Donderdags van 19 tot 21 uur in struktie tamboers in zaal Volleberg. Zondags van 10.30 tot 12.00 uur show- en instruktie majorettes en vaandeldraagsters in de sportzaal aan de Langeweg. Afmeldingen uitsluitend telefoon 04787-311. Dinsdag a.s. om 8 uur repetitie in het zaaltje achter café In den Engel. Nu we verleden zondag onze mu zikale huldeblijken aan het Venrays Mannenkoor hebben gebracht, in onze nieuwe concertkleding en met drie gloednieuwe muziekwerkjes, gaat het leven weer verder, en wer ken we toe naar ons volgend optre den. Komt u allen zodat we de mu ziekstukken waar we mee bezig zijn, voor de zomervakantie kunnen afronden en concertrijp maken. Bij een eventuele verhindering, wilt u zich dan afmelden, uitslui tend bij mevr. Pouwels, tel. 2349, of bij mevr. Schrooten, tel. 3309. Iedere zondag van 11 tot 12.30 u. show-instruktie voor 't hele korps. Dinsdagavond van 19 tot 20 uur leerling blazers. Woensdagavond van 19.30 - 20.30: aspirant-majoretten en majoretten; van 19.30 - 20.00 uur leerling tam boers en leerling blazers; 20 - 22 u. instructie voor blazers. Op zaterdag 7 juni treedt 't korps op, op het festival te Oostrum om 17.30 uur. Op zondag 8 juni deelname van 't korps aan 't festival van het Jacht hoorn- en Trompettenkorps „Edel- weijs" te Heerlen. Vertrek 13 uur. Afmeldingen alleen telefonisch bij de heer J. van Kempen, telef. 5131. Zondag 8 juni 9.30 uur vertrek ken we naar Reuver, vanaf het Hen- seniusplein. Dinsdag 10 juni 19.30 uur repe titie voor de bassen, om 20 uur voor het gehele koor, in de ABO-school Ursulastraat. Zaterdag 14 juni zullen onze vice- president, de heer W. Verheyen en zijn echtgenote hun 25 jarig huwe lijksfeest vieren. Om 14 u. is er 'n H. Mis tot dankzegging in de kapel van Jerusalem, ingang Gasstraat. Deze H. Mis zal door ons koor wor den gezongen. Na afloop is er voor de leden receptie in zaal In den Engel, Poststraat. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of mevr. W. Manders-Weijers, Wilhel- minastraat 4, tel. 4001. Donderdag 5 juni 20.00 uur repe titie harmonieorkest Prinsenhof. Donderdag 12 juni idem tevens generale repetitie voor concert in Weü. Zondag 15 juni intocht jeugdvier- daagse. Donderdag 19 juni concert in Well 20.00 uur. Vrijdag 20 juni opening van de Ned. Credietbank. Trek erop uit in deze 2-delige katoenen rok-blouse kombinatie. En geniet van die luchtige vrijheid. In zwart met 'n wit streepje. Kt 4---S venray

Peel en Maas | 1975 | | pagina 6