HANDBALCLUB Jeugd- avondvierdaagse Parochie Ysselsteyn Rectoraat Vredepeel BEJAARDENAKTIE VOOR KEDIRI GROOT SUKSES UIT DE COMMISSIE RUIMTEL. ORDENING Kath. Vrouwengilde WIJKRAAD NOORD-WEST HONKBAL Venray heeft in het Pinksterweek- einde geen wedstrijd tot dat resul taat gebracht als wat er van ver wacht werd. Zaterdag moesten we aantreden tegen BI. Wings uit Deume. De op komst voor de wedstrijd verliep wat langzaam maar om 2 uur had den we 9 spelers bij elkaar, maar geen scheidsrechter en omdat de thuisclub in dit geval een scheids rechter moet leveren moest een van die spelers gaan scheidsrechteren zodat we maar met 8 spelers in het veld stonden. Dit ging 6 inn. goed door goed veldwerk van Arno maar in de 7e en 8e inning vielen de bal len verder zo ongelukkig dat onze 2 buitenvelders er ook niet bij kon den. Hetgeen een uitslag liet zien van 515 voor Deume. Maandag moesten we naar Aalst naar D.V.S. Evenals vorig jaar moes ten we weer aan de gesloten poort, wachten voordat we aan de wed strijd konden beginnen. In deze wedstrijd ging het beter dan zater dags en we hebben DVS behoorlijk tegenstand geleverd. DVS had ech ter het voordeel dat er 3 home-runs geslagen werden waaruit 8 punten scoord konden worden, waardoor de uitslag 95 voor DVS werd. In dit weekeinde is wel weer ge bleken dat we nog steeds enkele le den tekort komen. Ik zou daarom iedereen, die interesse heeft in honk bal, willen verzoeken om eens een training bij te wonen op dinsdag- of donderdagavond vanaf 6 uur of op zaterdagmorgen om 1.0 uur. A.s. zaterdag begint ook weer de training van de softballdames; ook deze training begint om 10.00 uur en ook hire is iedereen welkom. A.s. zondag speelt Venray zijn thuiswedstrijd tegen HSCN uit Nue- nen. Deze wedstrijd begint om 14.00 uur. De spelers worden verzocht om om 12.00 uur aanwezig te zijn. Uitslagen: SVCB 2Gemeente 41 HermusNestlé 2 50 Muv.-BlittaNw. Dalland 21 ServioCusters 10 NelissenPTT 11 Nw. Dall.Freudenberg 61 Stand le klasse: SVCB 2 1 1 0 3 6-1 Havens 2 1 1 0 3 8-4 Servio 3 1 1 1 3 3-6 Custers 3 0 2 1 2 3-4 Nestlé 1 2 0 1 1 1 0-5 Stand 2e klasse: SVCB 2 3 3 0 0 6 14-1 PTT 3 2 1 0 5 7-1 Nelissen 3 2 1 0 5 8-4 Hermus 3 1 1 1 3 5-3 Muv.-Blitta 3 1 1 1 3 5-5 Gemeente 3 1 1 1 3 5-7 Nw. Dalland 4 1 0 3 2 8-8 Freudenberg 3 0 1 2 1 4-13 Nestlé 2 3 0 0 3 0 0-14 Programma Woensdag 21 mei: Nestlé 1Custers Donderdag 22 mei: Nestlé 2Gemeente Havens—SVCB 1 Vrijdag 23 mei: NelissenHermus Dinsdag 27 mei: Servio—SVCB 1 FreudenbergPTT GemeenteMuv.-Blitta HavensNestlé 1 L L Strafzaken: Tot nu toe zijn er reeds 7 strafzaken in behandeling. Laat het nu toch sportief blijven, anders gaat de lol er echt van af. Formulieren (strafzaken) direkt na de wedstrijd en formulieren inleve ren bij komp. leider A. v. d. Sande, Eindstraat 4, Venray. De oproep in dit blad schijnt suk- ses te hebben. De laatste weken hebben zich zo'n 60 leden voor deze gezonde en gemakkelijke sport ge meld op de wekelijkse trainings- avcnd en wel op donderdagavond van 21.30 tot 23.00 uur in de sport hal „De Wetteling" voor heren se nioren, dames senioren, maar de da mes junioren kunnen donderdags avonds trainen in de sporthal. Bij voldoende leden voor junioren da mes zal de training dan zijn op vrij dagavond om 19.00 - 20.00 uur in de sporthal. De heren junioren en as piranten kunnen reeds op vrijdag 23 mei a.s. trainen van 19.00 20.00 uur in sporthal „De Wetteling" onder leiding van de trainer G. Willems. Maar de vereniging moet natuur lijk een bestuur hebben en liefst zo snel mogelijk. Gaarne zouden wij de mensen die de handbalsport een warm hart toedragen, maar er niet aktief aan willen deelnemen mid dels trainingen en wedstrijden en wel belangstelling hebben om op een bestuurlijk niveau een steentje bij te dragen, worden dan ook bij de Ven- rayse handbalsportvereniging met open armen ontvangen. Deze mensen kunnen zich in ver binding stellen met de heer G. Wil lems, Largostraat 9, Venray, tel. 04780-5288 of de heer F. Liebrand, Beukenlaan 13, Venray, tel. 04780- 3326. Zoals U vorige week in dit blad hebt kunnen lezen, starten we op 12, 13, 14 en 15 juni weer met onze Jeugd-avondvierdaagse. Deze week zijn de programma boekjes verstuurd aan alle scholen en jeugdverenigingen. Mocht u geen programmaboekje hebben ontvangen, dan kunt U die alsnog aanvragen bij de volgende adressen: Mevr. v. Ham-Frederix, Kerkpad 1, tel. 3765; Br. Maturus, Mgr. Nolens- straat 10, tel. 3781; Dhr. P. Jansen, Oranjestraat 12, tel. 3539. Drievuldigheidszondag. Zaterdag: 19.00 jaarg. v. Jacoba In 't Hulst-Denen. Deze H. Mis wordt opgeluisterd door het Venrays Man nenkoor. Zondag: 8.30 leesmis v. d. genezing van een zieke; 10.00 Hoogmis, jaarg. v. d. overl. fam. Wismans-Gooren; 11.30 leesmis v. d. parochie. Maandag: 8.00 leesmis t.e.v. de H. Maagd en de H. Joseph. Dinsdag: 8.00 weekdienst v. Hen- drikus Hellegers. Woensdag: 8.00 leesmis voor zeke re intentie. Donderdag: 8.00 leesmis voor Wil lem Vollenberg en overl. familie. Vrijdag: 8.00 leesmis v. Hendrikus Hellegers best. door de buurt. Zaterdag: 19.00 leesmis v. Jeanne v. d. Berg-Swinkels. Misdienaars: zaterdag 19.00 Leo v. Soest en Gerard Spreeuwenberg. Zondag: 8.30 Twan de Wit en Al- bert Fleurkens; 10.00 Hans Teunis- sen en P. Paul Koo nings; 11.30 Pe ter van Soest en Robert Arts. Zondag: H. DRIEVULDIGHEID 10 u. hoogmis als jaargetijde voor de zielerust van T. Botden. Zaterdagavond en zondag KOL- LEKTE voor de nederlandse missio naris. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: t.i.v. fam. Vogelsangs. Dinsdag: v. d. zielerust van Riet van Alphen-Nellissen. Woensdag: v.d. zielerust van Thea van Bakel-Peters. Donderdag: t.b.i. Vrijdag: t.b.i. Zaterdag: 19.30 avondmis voor de zielerust van A. L. Weerts. Het ziet er naar uit dat Zuster Fer nanda met een dikke portefeuille terug kan gaan naar haar bejaar dencentrum in Kediri op Java, want de aktie van de Venray se bejaarden is een geweldig sukses geworden. Zaterdag, zondag en maandag puilde het Schuttersveld van alle kanten uit tijdens de fancy-fair van de bejaarden voor de bejaarden. De Nusa Ina Boys van Stefan Kainama en Shirley and the Printils zorgden voor de gezellige Indonesische sfeer, terwijl ook het Indische eten en lek kernijen gretig aftrek vonden. Voor al het rad van avontuur heeft, dank zij de enthousiastelingen achter de microfoon, menig guldentje voor het goede doel opgebracht. De tentoon stelling en de dia vertoning kregen veel belangstelling. Het sukses is ze ker te danken aan de belangeloze medewerking van velen binnen en buiten Het Schuttersveld. Nu de rust in Het Schuttersveld is teruggekeerd kan de balans wor den opgemaakt, die zeker dik in het voordeel van Kediri zal doorslaan. De naam van de pop was Annelies. Uit de zeven goede uitslagen werd één prijswinnaar getrokken. Het was mevr. G. Jacobs-Winnen, Wilhel- minastraat 13, Venray. De uitslag van de loterij, waarvan de trekking tweede pinksterdag 's avonds ten overstaan van notaris Kooien plaatsvond, vindt u elders in dit blad. WOONWAGENS AAN BOSWEG OF SMAKTERWEG SPEELTERREIN IN PLAN MOLENKLEF SPORTTERREIN AAN HET HOOGRIEBROEK HOTELBOUW AAN DE JULIANASINGEL VIADUKTEN ACHTER PLAN BRUKSKE 2 De commissie voor ruimtelijke or de kwam dinsdag onder voorzitter schap van wethouder G. Schols in vergadering bijeen. WOONWAGENS Uitvoerig bleef de commissie voor ruimtelijke orde stilstaan om de mogelijkheid te bestuderen voor het aanwijzen van een gebied voor acht standplaatsen voor woonwagens. Een gebied is daar voor nodig van onge veer 3000 m2. Venray heeft in 1965 zijn woonwagenkamp aan de Deur- neseweg opgeruimd en samen met andere Noord Limburgse gemeenten een centraal woonwagenkamp opge richt in Venlo. Nu de inzichten om trent die kampen gewijzigd zijn zal Venray wederom de mogelijkheid moeten geven tot een standplaats. Daar zijn nogal wat voorwaarden aan verbonden. Zo mogen die kam pen niet te ver van de leefgemeen schappen af liggen en moeten goed bereikbaar zijn voor kerk en school. De mogelijkheden voor de nutsvoor zieningen moeten aanwezig zijn. De standplaatsen zijn bedoeld voor vas te bewoners de trekkers zullen naar de regionale kampen moeten. De volgende mogelijkheden kregen de leden van de commissie voor ruimtelijke orde voorgesteld. 1. Tussen Oostrum en Oirlo nabij het Stokven (geen voorzieningen) in de buurt van de vroegere vuilnis stortplaats. 2. Nabij het industrieterrein aan de Smakterweg. Wel voorzieningen. 3. Einde van de Hoenderstraat bij de kruising mef de Merseloseweg net achter het Engels kerkhof. 4. Maasheseweg van linksaf de Spurkterdijk op. Geen voorzienin gen. 5. Endepoel in de buurt van de 2 slopersbedrij ven. 6. Smakterweg, net achter de op slagplaats van de fa. Robben. 7. Ergens op een terrein in het be stemmingsplan Landweert. 8. Oirlo-Oostrum bij de kruising Stokven-Hulstweg. Geen voorzienin gen. 9. Kruising BoswegNieuwhuis- weg bereikbaar vanaf de Overloon- seweg achter de bossen van St. An na. 10. Zandstraat Merselo. Geen voor zieningen. De commissieleden waren unaniem van oordeel dat het beste terrein ge legen was het onder punt 9 genoem de. Niet storend voor de' omwonen den en vanaf Venray niet zichtbaar, terwijl door aanleg van struiken ook de plaats van uit Overloon aan het oog zou kunnen worden onttrokken. Als reserveplaats was de meerder heid van de commissie voor het on der punt 2 genoemde. Wel zouden daar dure voorzieningen moeten worden aangelegd. SPEELTERREIN Er was geen eenstemmigheid over het voorstel tot verkoop van een AFD. VENRAY Maandag 26 mei om 20 uur jaar vergadering in de foyer van de schouwburg. De agenda van deze avond is als volgt: opening jaarverslag sekretaresse kasverslag penningmeesteresse benoeming nieuwe kaskommissie bestuursverkiezing - rondvraag en sluiting PAUZE - na de pauze feestelijk afscheid van mevr. Monnée. Aan het eind van het verenigings jaar komt nog ons jaarlijks uitstap je en wel op vrijdag 6 juni sls. Vertrek 8.45 uur bij garage van Ham. Thuiskomst ca. 22.30 uur. In het kader van het internatio naal jaar van de vrouw gaan we naar de grote manifestatie 'Eman- cipade', welke plaats vindt in de jaarbeurshallen te Utrecht. 'Eman- cipade' wordt gemaakt door vrou wen van bestaande verenigingen, werkgroepen, organisaties, stichtin gen, adviesburo's en aktiegroepen en beslaat een oppervlakte van 10.000 m2 binnen- en buitenterrein. De Emancipade bestaat uit de vol gende hoofdonderwerpen: ARBEID SCHOOL/scholing, vorming HUIS/THUIS, wonen, woonomge ving BELEID. Hieronder vallen: poli tiek plein en café, de ned. vrou wen ver., 3e wereld en ontwikke lingssamenwerking, vrouw en vre de etc. Er zijn tal van evenementen en aktiviteiten, film- en theatervoor stellingen, cabaret, demonstraties, speeches, forum sessies, kindereve nementen. Op 6 juni komen de Limburgse Vrouwen naar Utrecht. Op deze dag zal Limburg 2x op de Emancipade optreden met het spel 'de vrouw in de gouden lijst' Hieraan doet ook mevr. Monnée mee. Het spel wordt opgevoerd om 13.30 en om 16.00 uur. Wij verwachten, dat de Emanci pade alleszins de moeite waard zal zijn en hopen dan ook, dat velen van u deze gelegenheid zullen be nutten om de manifestatie bij te wo nen Rond 19.00 uur worden we ver wacht in hotel-restaurant 'Erica' te Berg en Dal, waar we na het drin ken van een apéritief zullen dine ren. Dit hotel is erg mooi gelegen in een 2 ha groot park, waar we misschien nog wat kunnen wande len. U kunt zich voor deelname opge ven tm. de jaarvergadering op 26 mei a.s. bij H. Darmstadt, Veltumse Kleffen 14 of T. Sonneville, Juliana- singel 59. Vriendelijk verzoek bij opgave te vens de kosten te voldoen. Ideeënbus Aangezien wij nu aan het pro gramma voor het komende seizoen moeten gaan werken, verzoeken wij u uw ideeën of wensen in de idee- en bus te deponeren, zodat wij hier mede zoveel mogelijk rekening kun nen houden. Op deze foto het SVV Al-elftal dat kampioen werd in de noordelijke selectiegroep. Zaterdag is het aantreden tegen Rapid, de kampioen van de zuidelijke seilectiegroep. Meer hierover op de pagina hiernaast. Wij wensen hen veel succes. stuk grond in het bestemmingsplan Molenklef, ter hoogte van de Mo- lenklefweg-Witzand. Dit terrein wordt niet alleen intensief bespeeld, maar ook worden er ter plaatse staande bomen vernield. Toch kreeg de voorzitter de meerderheid op zijn hand, zodat er gezocht zal worden naar vervangende speelgelegenheid in de buurt en na overleg met de wijkraad. Dan zal er 550 m2 groen aan de openbaarheid kunnen worden onttrokken. Alleen de heer Wiegant bleef mordicus tegen. SPORTTERREIN De commissie was unaniem in haar besluit een deel van het be stemmingsplan buitengebieden te veranderen in sportvoorzieningen wat betreft een terrein aan het Hoogriebroek. Er zal daar de cen trale districtsbaan voor de hand boogsport worden aangelegd, waar in 40 wedstrijdbanen komen voor al le afstanden. De modelvliegtuigsport kan daar ook zijn sport beoefenen; de kleiduivensport krijgt er de ruim te, terwijl ook de ruitersport daar een oefenterrein zal krijgen. Er zal parkeergelegenheid en toiletruimten gebouwd worden, terwijl tevens een gebouw kan worden geplaatst van 8 bij 28 meter. HOTELBOUW De commissie vernam met genoe gen dat de plannen voor de bouw van een hotel in en op de terreinen van de bloemenkwekerij van Ham aan de Julianasingel in een verge vorderd stadium verkeren. Het col lege werd gemachtigd bij GS de ver klaring van geen bezwaar te vra gen nu de omwonenden geen bezwa ren hebben ingediend. Janssen kan in het bestemmings plan 125 m2 grond kopen welke ach ter zijn woning gelegen is. De com missieleden hadden met alleen de heer Wiegant tegen, geen bezwaar tegen die verkoop. Bij de rondvraag kwam de aanleg van de viaducten op he Brukske ter sprake. Het bleken er maar twee te worden voor de doortrekking van de Venloseweg, maar of en in hoe verre dat een Rijksweg gaat worden is nog niet bekend. Het derde via duct zal vervallen omdat de weg in Landweert ter hoogte van het maai veld cp de begane grond zal komen. Met de mededeling dat de hoorzit ting omtrent plan Landweert tot na de vakanties is verdaagd en dat de volgende commissievergadering op de 17e juni a.s. gewoon doorgang zal vinden, werd deze vergadering be sloten. a.s. Zaterdag om 8 uur is er weer een dansavond voor volwassenen. Wellicht hebt u op zaterdag meer tijd om te komen dan op de normale vrijdagavonden. Dus tot ziens, a.s. zaterdag. Twee ernstig gewonden Maandagavond omstreeks half elf is de bestelauto, bestuurd door de 35- jarige J. v d A. uit Deurne op de Deurneseweg tegen een stoppende vrachtauto met aanhangwagen ge botst, bestuurd door de 20-jarige J. R. uit Nederweert Door de klap van de botsing draaide de bestelauto om zijn as en kwam op zijn dak in een voor hem links van de weg gelegen sloot terecht. Ambulance en medische hulp wa ren snel ter plaatse om de zwaar ge wonde bestuurder en de naast hem zittende Venrayse dame G., die ook levensgevaarlijke verwondingen opliep, naar het Venrayse ziekenhuis te vervoeren. De brandweerlieden hadden handen vol werk om de weg schoon te maken. Deze was bezaaid met glasscherven. Wateroverlast De Molenpadweg moest voor het verkeer worden afgesloten toen een breuk in de waterleiding niet alleen voor grote wateroverlast zorgde, maar ook het trottoir en wegdek be schadigd werden. Gemeentewerklie den en personeel van de waterleiding wisten spoedig erger te voorkomen. Dief sal van verstralers Een in pension 't Hert verblijven de Turkse gastarbeider kwam bij de politie aangifte doen, dat van zijn nabij het kerkhof geparkeerde auto twee verstralers waren gesloopt. Autowrak in de bossen gedeponeerd De politie hoopt de eigenaar van een witte Fiat te achterhalen, die de ze Fiat uiteraard zonder kenteken maar in een der paden van de Geysterse bossen haa gedeponeerd. Lichte schade Onvoldoende opletten en on voldoende afstand bewaren dat wa ren de oorzaak van twee botsingen, waar alleen wat materiële schade te noteren viel,, gebeurden in de Hof straat, waar een botsing ontstond tussen de auto's bestuurd door de 24- jarige mevr. C. uit Venray en de 30- jarige eveneens uit Venray. Op de kruising Merseloseweg Westsingel een kop-staart-botsing tussen de auto's, 'bestuurd door mevr. V. uit Venray en de heer W. B., even eens uit Venray. Diefstal waterpas Op een bouwwerk in Brukske II werd ten nadele van het bouwbe drijf M. en de W. een waterpas ter waarde van 1500,gestolen. Jeugdnatuurwacht EXCURSIE Op woensdag 28 mei gaan we weer met twee bussen naar het na tuurreservaat „De Groote Peel" in Ospel en het „Peelmuseum" in Asten. De leden van de Dr. Poelsschool vertrekken dan om half twee bij het busstation van de Zuid-Ooster. De leden uit Vredepeel, Merselo en Hei de worden aan school opgehaald. De bus zal om half twee in Vredepeel zijn, om tien over half twee in Mer selo en tien vóór twee in Heide. Denkt iedereen eraan het SPELD JE op te hebben of bij zich te heb ben! Zorg er ook voor, dat we op tijd kunnen vertrekken. Veel plezier bij deze interessante excursie! Volièrevereniging De Vogelvriend houdt op 27 mei om 8 uur in zaal Volleberg, Henseniusstraat 20 een vergadering. Gaarne aller opkomst.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 11