KON. HARMONIE EUTERPE presenteert nieuw uniform Enorm assortiment gordijnen en vitrages Q ®^3*Q9l op onze toch al unieke lage prijzen gemeentelijke notities en mededelingen Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN alle denkbare soorten en tinten VRIJDAG 11 APRIL 1975 Nr. 15 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW-DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 23 ct. por mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Komende dinsdag is een belan grijke dag vcor de Kon. Harmonie Euterpe. Op de 115e verjaardag van haar bestaan treedt het korps, geheel nieuw uitgerust en geüniformeerd dan vcor het Venray&a publiek. Een feestelijke presentatie zal dan in de schouwburg plaats hebben door de president L. Laurensse, waarna het korps een gala-concert aanbiedt o.l.v. dirigent Pierre Steyvers. Een en ander begint om half acht. Toen in 1860 in Venray een mu ziekvereniging werd opgericht, werd dat de fanfare Euterpe. In 1911 werd die omgezet in een harmonie, welke de naam kreeg Venrays Harmonie. In 1960 bij het 100-jarig bestaan kreeg ze het predikaat koninklijk en dat was o.m. reden om weer te ko men tot een soort „omdoop", want voortaan heette ze KON. HARMONIE EUTERPE Dat deze koninklijke vereniging intussen haar sporen heeft verdiend hebben de meesten van ons nog mee kunnen maken. Want o.l.v. president Laurensse (intussen ook weer 21 ja ren aan het hoofd) werd voor 20 ja ren de harmonie geüniformeerd en steeg van de derde klas naar de su perieure afdeling, waarbij ze ook nog tweemaal landskampioen werd, zowel in de afdeling uitmuntendheid als in de ere-afdeling. Ze is intussen uitgegroeid tot een orkest, waarin 55 muzikanten het hoge peil, waarop de harmonie sinds enkele jaren staat, minstens op peil pogen te houden, zo niet nog eens te verhogen Daarnaast telt de drum band nog eens 13 leden, die o.l.v. tambcer-maïtre Fer van Els intussen cok al in de hoogste afdeling terecht zijn gekomen. Met bestuursleden me de, bestaat het korps thans uit 80 mensen, waarbij nog mag worden aangetekend dat de harmonie 24 jeugdleden in opleiding heeft, waar van 14 reeds deel uitmaken van het orkest. Ook hier verzekert de mu ziekschool de nodige verjonging en uitbreiding van het korps. NIEUWE UNIFORMEN waren hard nodig nadat de oude zo'n kleine 20 jaren wind en weer heb ben moeten trotseren. Er is flink wat beraad aan vooraf gegaan en de no dige inspraak geweest voordat de kleermakers met hun werk konden beginnen, maar nu zal Venray dan eindelijk al dat nieuws zelf kunnen zien. De drumband krijgt een echt show-uniform. Hun werk bestaat grotendeels uit show en dus cok een uniform dat daarbij helpen kan. Maar het orkest krijgt meer uni forme kleding dan uniformen. Dat heeft dan nog het voordeel dat men bepaald onderscheid kan maken. Geeft men b.v. een concert, dan dra gen de spelers een wit hemd met vlinderdasje, terwijl als ze er uit trekken een gekleurd hemd met ge kleurde das de kleding weer een an der cachet zal geven. Ook het be stuur draagt ditzelfde uniform, al zullen sommigen met spijt hun bol hoed terzijde leggen. EEN TON „Als de harmonie dinsdag a.s. zich presenteert in het nieuw, dan zit daar een korps, waarin voor meer dan 100.000,is geïnvesteerd. Het instrumentarium kost om en nabij de 65000,terwijl de nieuwe uni formen in totaal ruim 32.000, gaan kosten". Aan het woord is de heer Lau rensse, die als financier de cijfertjes nauwlettend in het hoofd heeft. Op cnze vraag of dat niet een te zware financiële last voor de vereniging gaat vormen, vertelt hij trots, dat zender enige aktie toch al reeds 9.000,bijeen zijn gebracht voor dat uniformen-fonds. Bestuur en le den hebben intussen ook al 6.300,- 'oijeen gebracht, terwijl aan subsidie op 4.800,gerekend mag worden. Voor de rest kan men een rente loze lening krijgen, welke men door doelgerichte akties en o.m. de op brengsten van de kienavonden zo snel mogelijk zal proberen af te los sen. Hij wil wel kwijt dat het geen .makkie" is een vereniging als de Kon. Harmonie financieel „rond" te krijgen. „Een orkest als Euterpe, dat op hoog peil staat, moet op hoog peil blijven, ook als er jeugd bij gaat komen Dat betekent goed ma teriaal, zeer deskundige leiding en een goede teamgeest. Dat betekent ook een goede presentatie naar bui ten via uniformen. Maar het bete kent ook dat een en ander veel geld kost .Een harmonie als Euterpe kost per jaar gemiddeld zo'n 22.000, en cm dat bédrag telkens op tafel te krijgen, valt niet mee, maar dank zij de gulle medewerking van het Venray se publiek is het toch telkens gelukt. En zo hoop ik, dat het ook zal gaan bij de akties die nog wor den ondernomen voor dit unifor menfonds", aldus president Laurens- PRESENTATIE Hij hoopt en vertrouwt dat dins dag a.s. bij de presentatie de Har menie een volle bak zal krijgen in de schouwburg. „De jongens van de harmenie staan altijd klaar voor Venray, gun ze nu eens het plezier vna een volle schouwburg", zo kinkt zijn aansporing. Om half 8 zal hij de harmonie in haar nieuwe unifor men aan het publiek voorstellen. Waarschijnlijk spreekt dan ook Venarys burgemeester. Daarna zal de drumband een concert geven, waarna om kwart over acht de har- mcine zelf haar gala-concert gaat geven. Hieronder volgt het programma, waaruit wel duidelijk is, dat in het eerste gedeelte de „zware" stukken gebracht zullen worden, maar in het tweede gedeelte het show-ele ment ook zal gaan mee-spelen en dat is iets wat velen gemist hebben in cnze harmonie Al met al een pro gramma waarmede Euterpe duide lijk wil aantonen 115 jaren jong te zijn. Tot dinsdag dan. PROGRAMMA SCHOUWBURGCONCERT 1. Leichte Kavalerie - ouverture Franz von Suppé 2. Ballet D'Isoline - 5 delen A. Messager 3. The Seafarer - Nautical Rapsody variaties op zeemansliedjes Haydn Wood 4. Second Suite - suite in 4 delen G. Holst Pauze 5. Hootenanny - Folk Festival for Band H. L. Walters 6. Three Jolly Airman - E. Siebert Trompetsolisten: Twan van Els, Martien Wijnands, Bruno Lucas- sen. 7. The Acrobat Greenwood Trombonesolist: Martien v. Els 8. Brazil - Barosso arr. Scheffer Eigenaar zag zijn gestolen schijnwerpers De Venrayer C. ontdekte zijn in de nacht van 22 op 23 maart gesto len schijnwerpers op een andere auto gemonteerd. Hij deed van zijn ontdekking aangifte bij de recher che ,maar de nieuwe eigenaar bleek die gekocht te hebben van een plaatsgenoot. Deze verklaarde weer van een andere plaatsgenoot deze schijnwerpers gekocht te hebben, zoals ook nummer 3. Deze had ze gekocht van een inwoner, die reeds overleden bleek te zijn. Het zullen dure schijnwerpers worden, want tegen alle vier de personen is pro cesverbaal opgemaakt. Oorlogstuig bij werkzaamheden Landbouwer W. aan de Steegse Peelweg kan van groot geluk spre ken dat een groot oorlogssouvenier niet ontplofte toen hij dat met ploe gen bloot legde. Het bleek een nog intakt zijnde vliegtuigbom te zijn. De deskundigen van de explosie ven dienst van de Kon. Landmacht zullen zich over dat oorlogssouvenier ontfermen. EUTERPE NIEUWS Donderdag 10 april a.s.: Generale repetitie in de schouw burg 20.00 uur. Dinsdag 15 april a.s.: Schcuwburgconcert met officiële overdracht nieuwe uniformen. Bijeenkomst om 19.00 uur in de schouwburg, ingang Jan Hensen- straat. Uiteraard in (nieuw) uni form. Donderdag 17 april a.s.: 20.00 uur repetitie Prinsenhof. VENRAY Paterstraat 29 b, telefoon 04780-4744 DE H0OGTE VAN DE SPORTHAL In Venray gaat het hardnekkige en algemeen verspreide gerucht, dat de nieuwe sporthal „De Wetteling" nèt iets te laag zou zijn om daarin internationale wedstrijden te kun nen organiseren. Volgens de een zou de hal enkele centimeters, volgens de ander één a twee meter te laag zijn. Dezer dagen heeft de aannemer in samenwerking met de gemeente metingen in de hal verricht. Hieruit is gebleken, dat de sporthal overal een obstakelvrije hoogte heeft van zeven meter en twee centimeter. Dat betekent, dat de hal geschikt is voor ALLE zaalsporten. Slechts voor en kele sporten bestaat een voorkeur- hoogte van acht of negen meter. Deze hoogte wordt slechts vereist vcor speciale gelegenheden zoals Olympische Spelen, weredkampioen- schappen e.d. Om het gerucht voor eens en voor altijd de wereld uit te helpen laten we een overzicht volgen van de door de Nederandse Sport Federatie voor geschreven zaalhoogte vcor de meest voorkomende binnensporten. BASKETBALL: minimaal 7.00 m. MICROKORFBAL: minimaal 7.00 m., bij voorkeur 9.00 m. TAFELTENNIS: minimaal 3.50 m. TENNIS: minimaal 7.00 m., bij voor keur 9.00 m. BADMINTON: minimaal 7.00 m., voor nationale en internationale wedstrijden min. 8.00 m. (dispensa tie mogelijk) VOLLEYBAL: minimaal 7.00 m. ZAALHANDBAL: minimaal 7.00 m. ZAALHOCKEY: minimaal 7.00 m. bij voorkeur 9.00 m. ZAALVOETBAL: minimaal 7.00 m. Uit dit overzicht blijkt, dat de zaalhoogte van „De Wetteling" vol doende is voor het uitoefenen van alle sporten op nationaal en inter nationaal niveau, waarbij alleen badminton een minimale hoogte van 8.00 m. kan vragen. Omdat dispen satie kan worden verkregen is de hoogte van 7.00 m. geen belemme ring. Overigens kan worden gesteld, dat alleen enkele grote steden (Rotter dam, Amsterdam, Leiden, Gronin gen, Arnhem etc.) de beschikking hebben over sporthallen met een hoogte van meer dan 7.00 meter (evenementenhallen of sportpalei zen). Venray maakt derhalve met een hoogte van 7.02 m. voor haar sporthal beslist geen uitzondering. Waarmee gezegd wil zijn dat het ge rucht alle waarheid mist. Sportveld is GEEN hondetoilet! Het verontreinigen van de ge meentelijke sportvelden op „De Wieën" begint ergerlijke vormen aan te nemen, nu steeds meer honde- bezitters er een gewoonte van ma ken hun viervoeters uit te laten op de open sportvelden. Vcor de sportbeoefenaars wordt het bijzonder onfris te gaan spor ten op terreinen die bezaaid liggen met hondepoep. Goed de hond moet „het" ergens kwijt. Maar men kan een hond toch aanleren zijn behoefte te doen b.v. tussen dé struiken van de groen voorzieningen. Wanneer alle honde- bezitters het fatsoen -kunnen opbren gen om althans de sportvelden èn de gazons niet als hondetoilet te ge bruiken, dan komen we al een heel eind. Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij bij hun besluit van 2 april 1975, op grond van artikel 119 van de Algemene Po litieverordening Venray, het perceel kadastraal bekend gemeente Venray, sectie P, nummer 380, plaatselijk be kend aan de Oosterbosweg, alwaar deze weg aansluit op Vliegert, ter bescherming van het natuur- en landschapsschoon, hebben aangewe zen als gebied, waarin het is ver boden een tent, caravan of ander verplaatsbaar onderkomen te plaat sen of geplaatst te hebben. De strafbepalingen van de Alge mene Politieverordening worden bij overtreding van voornoemd verbod toegepast. Venray, 11 april 1975 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Jachthoorn- en Trompetterkorps St. Petrus Banden Het Jachthoorn-., trompetten- en majorettenkorps St. Petrus Banden heeft de nieuwe instrumenten be steld en het ligt in de bedoeling om deze bij gelegenheid van de jeugd- vierdaagse in juni aan de bevolking te presenteren. Dan zal het korps de beschikking hebben over een bezet ting is Es/des. Gelijktijdig heeft het korps dan de beschikking over een aantal lyra's waarvoor nog „bespe lers" worden gezocht. De ervaring elders heeft geleerd, dat degenen, die piano kunnen spelen gauw wegwijs worden op een lyra (draagxylofoon). Op 30 augustus wordt op de Grote Markt een taptoe gehouden, waar aan een zestal grote korpsen deel neemt. Op 30 november worden in de sporthal „De Wetteling' door het distrikt Venray de Limburgse kam pioenschappen gehouden. Hiervoor schrijven de beste korpsen, aange sloten bij de Limburgse bond van tamboerkorpsen, in. Degenen, die een bijdrage willen geven voor het i nstrumentenfonds kunnen dit doen bij de Ned. Crediet- bank Venray onder nr. 213044379 t.n.v. Jachthoornkorps. Drum- en Showband Venray en omgeving Wekelijkse repeti tiet jj den: Instructie asp. majorettes: zondags van 10.30 - 11.00 uur. Show- en instructie-majorettes en vaandeldraagsters: van 11.00 - 12.30 uur, o.l.v. de heer A Koonings en mej. N. Vergeldt in de Sportzaal aan de Langeweg. Afmeldingen uitsluitend telefonisch 04787-311. Instructie asp. tamboers en tam boers Donderdags van 19.00 - 20.30 uur in zaal Volleberg, Henseniusstraat o.l.v. de heer H. Martens. Afmel dingen uitsluitend telefonisch 04780- 1724. Inlichtingen omtrent aanmeldingen op 04787-311; of op ons secretariaat Albionstraat 8A te Leunen. Gezien het aantal aanmeldingen voor majorettes heeft het Stichtings bestuur besloten voor dit onderdeel een definitieve LEDENSTOP af te kondigen. Er is nog wel plaats vrij voor en kele dames tussen de 18 en 30 jaar! Als u dan wit weten welke paats dat is bel dan 04787-311 of loop eens bin nen cp ons sekretariaat Albionstraat 8a te Leunen of op een der repetities. Fietser kwam achter vrachtauto vandaan De 9-jarige fietser R. C. kwam op de kruising Kastanjelaan-Zuidsin gel achter een juist gepasseerde vrachtauto vandaan, wilde de Zuid singel oversteken, maar lette daar bij niet goed op het andere verkeer. Ondanks afremmen van de 22-jarige bestuurder van de personenauto M. V .uit Venray, gelukte het hem niet de overstekende fietser geheel te ontwijken. Wel gelukte het een fron tale botsing te voorkomen. Achteraf viel het toch nog mee, maar de jon geman zal in de toekomst beter uit moeten kijken. Christelijke kleuter- en basisschool Het bestuur van de vereniging vcor Christelijk kleuter- en basis onderwijs Venray heeft in afwach ting van de officiële opening van het nieuwe schoolgebouw besloten toch reeds een open dag te houden en wel op zaterdag 12 april a.s. Wie wil kan dan tussen 10 en 12 uur het nieuwe schoolgebouw aan de Oude Ocstrumseweg eens gaan bekijken. Men is van harte welkom. Kienavonden De Sierduivenvereniging Noord en Midden Limburg organiseert in samenwerking en ten bate van Drum- en Showband Venray e.o. weer een drietal geweldige kien avonden. Noteert u ze? Woensdag 16 april in de Perdstal te Venray (bij restaurant Vlakwater); op maandag 21 april in het gemeenschapshuis te Leunen en maandag 28 april in zaal In den Engel te Venray. Wij willen alvast iets opsommen uit ons prijzenassortiment: een kom- plete vouwfiets naar keuze; een 10- delige pannenset (gas-elektr.)div. serviezen zonnestoelen en natuurlijk weer onze alom bekende perzische tapijten. Onze kienavonden zijn voor ieder een toegankelijk en beginnen cm acht uur. De kaartverkoop start tel kens om zeven uur.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 9