DISCUSSIE-AVONDEN CAMPS BADMINTON apothekersassistente informeer er naar O.J.C. PUREE ^Een eautybril met aantrekkingskracht JKve ltu m APOTHEEK CALS RIJKSWEG 73 Het PPR aktiecentrum Venray heeft de PPR aktiecentra en PvdA- afdelingen van Nijmegen tot Roer mond uitgenodigd voor een discus sieavond over de problemen rond de aanleg van RIJKSWEG 73 op woensdagavond 16 april 8 uur in de foyer van de schouwburg hier in Venray. In haar uitnodiging zegt de PPR: Er zijn plannen, 1. om voor een betere oost-west verbinding (Rotterdam-Roergebied) en autoweg aan te leggen om Nij megen heen naar Boxmeer, gedeelte Rijksweg 73. 2. om van Boxmeer onder Gennep langs tot aan de Duitse grens een autoweg aan te leggen voor aanslui ting van de R 73 met de nieuwe westelijke Rijnautobaan de R 77. 3. om voor een betere noord-zuid verbinding de autoweg R 73 van Boxmeer langs de Maasdorpen tot aan Roermond naar het zuiden door te trekken. 4. om de Maasdorpenweg te laten vervallen en de provinciale weg Horst-Venray om te bouwen tot een autoweg en van Venray naar Box meer een nieuwe weg aan te leggen. 5. om de Middenpeelweg te ge bruiken voor de noord-zuid verbin ding door aansluiting in het noorden op de in aanleg zijnde R 77 en in het zuiden de Middenpeelweg te verlengen tot Roermond. KONSEKWENTIES De aanleg van deze wegen zal gro te invloed hebben op het'kwetsbare landschap tussen Nijmegen en Roer mond. Aanleg van grote doorgaande we gen heeft echter ook grote invloed op het wonen de werkgelegenheid en de ontwikkeling van deze gebie den. De argumentaties voor of tegen aanleg van een bepaalde weg en het wegtracé zijn vaak zeer verschillend en vaak tegenstrijdig. Door tegenstrijdige meningen tus sen verschillende plaatsen en ver schillende groeperingen loopt de be volking een grote kans tegen elkaar uitgespeeld te worden, waardoor de invloed van de burgers op de aan leg van deze zo ingrijpende wegen aanleg verloren gaat, aldus de PPR. Zij stelt dat ook het gebrek aan in formatie of onvolledige informatie van de totale regionale problemen een goed inzicht en een goede stand puntbepaling belemmert. DISCUSSIEAVOND 16 APRIL Het PPR aktie centrum Venray, liggend halverwege tussen Nijmegen en Roermond heeft daarom het initiatief genomen om de PPR en PvdA groeperingen maar ook ande re mensen, die zich betrokken voe len met de R 73 uit te nodigen voor een informatie- en discussie-avond. ONDERWIJS VERNIEUWING Op donderdag 10 april 8 uur in centrum „De Wiekslag" onder de flat Mozartstraat wordt een discussie avond over Onderwijsvernieuwing georganiseerd voor de ouders van de nieuwe openbare kleuter- en ba sisschool in het Brukske en alle an deren, die in dit onderwijs ge ïnteresseerd zijn. De heer Stel, adjunct-directeur en docent pedagogiek van de Nuts Pe dagogische Akedemie te Eindhoven, zal vertellen welke onderwijs-stro- mingen er zijn, welke voor- en na delen ze hebben en hoe ze doorwer ken in de onderwijsvernieuwing. In de huidige onderwijsvernieu wing is veel terug te vinden van de gedachten van Motesorie, Parkhurst (Dalton) en van het Jenaplan. In de discussie zal hieraan aandacht wor den geschonken. In dezelfde discussie zal onder an dere ook over de volgende onder werpen gepraat worden: welke eisen stellen de ouders aan het onderwijs, zowel wat betreft het echte leren van lezen, schrij ven, rekenen maar vooral ook wat betreft de vorming en sociale ontwikkeling van de kinderen. welke eisen stellen de ouders aan het schoolhoofd en de andere leerkrachten, op het gebied van onderwijstechnische zaken, maar vooral ook in de relatie met de kinderen en de ouders. welke eisen eisen stellen de ouders aan zichzelf. Zijn ze be reid mee te praten over onder wijs en schoolzaken willen ze re gelmatig op school komen om op de hoogte te blijven over de voortgang van het eigen kind en zijn ze bereid om kinderen en leerkrachten te helpen bij het on derwijs? Op deze avond zal ook informatie gegeven worden over de benoeming van het hoofd van de basisschool en van de kleuterleidster. De bouw van de openbare school in het Brukske is 26 februari begon nen en de benodigde lokalen zullen begin augustus gereed zijn. Informatie over de aanmelding van leerlingen en over alle andere zaken kan men ten alle tijde krij gen bij de voorlopige oudercommis sie in het Brukske: mevr. van Rooyen, Allegrostra 34, tel. 3773; mevr. Windemuller, Serenade straat 11; mevr. Brouwers, Tangostr. 1, tel. 5256; mevr. Rutten, Tangostr. 4 hr. Loppersum, Handelstraat 43, tel. 4299. Dodelijk verkeersongeval Eerste Paasdag, omstreeks vier uur, geraakte door onverklaarbare oorzaak de personenauto, bestuurd door de 18-jarige M. G. uit Krefeld, op de Overloonseweg ter hoogte van de grens met Overloon in een slip en kwam tegen een boom tot stil stand. De bestuurder werd ernstig gewond overgebracht naar het Ven- rayse ziekenhuis. De naast hem zit tende bijna 17 jaar oude Marion Schmidt uit Gelsenkirchen werd le vensgevaarlijk gewond overgebracht naar het ziekenhuis, waar zij enkele uren na aankomst aan de bekomen verwondingen is overleden. De slachtoffers maakten met en kele vrienden, die in een andere auto zaten, een dagtocht naar Ne derland en wilden een bezoek gaan brengen aan het oorlogsmuseum in Overloon. De politie had veel moeite met de opsporing van de ouders van het slachtoffer, die op vakantie waren in Flensburg. De auto werd totaa.l vernield. Macht over het stuur Het in de zachte berm terecht komen van de personenauto, be stuurd door de 20-jarige G. B. uit Nijmegen op de Ripseweg, is waar schijnlijk oorzaak geweest dat de bestuurder zijn wagen niet onder controle hield. De wagen botste te gen een kilometerpaaltje op, geraak te via fietspad in de berm, waarna de auto enige malen kantelde en in een bouwland tot stilstand kwam. De auto was total loss: de bestuur der liep geen noemenswaardig letsel op. Diefstal uit kapotte auto De bestuurder van de personen auto W. R. uit Hom had zijn defecte auto bij een benzinestation aan de Deurneseweg geplaatst. De pomp bediende bemerkte dat een ruit van deze auto ingeslagen was. De eige naar heeft kunnen vaststellen dat uit de auto een geldkistje was open gemaakt. Uit dat kistje verdwenen c.m. een ring met het opschrift „God en Vrede" en andere sieraden. stichting HET NEGATIEF Maandag 7 april wordt er door Het Negatief de film „Fontana Erffi Briest" gedraaid in de Soos, Hoen derstraat 10. „Fontana Effi Briest" toont o.a. de vrouw Effi Briest, die op haar 17e werd uitgehuwelijkt aan een 20 jaar oudere baron. Uit teleurstelling en verveling bedriegt zij deze man met 'n jongere vriend. Doordat Effi ver huist, komt er een einde aan de ver houding. Jaren later ontdekt haar echtgenoot, dat hij bedrogen werd. Hij maakt hiervan een groot pro bleem doodt de vroegere minnaar in 'n duel; verstoot Effi en brengt zijn dochter een afkeur bij voor haar moeder. Effi's reactie: „want er zat zoveel goeds in hem en hij was zo edelmoedig als iemand maar zijn kan, die niet weet wat liefde is". Beneveld brein achter het stuur Waarschijnlijk is overmatig drank gebruik oorzaak geweest dat de personenauto, bestuurd door de 21- jarige G. J. uit Venray op de Mer- seloseweg tegen een lichtmast bots te en vervolgens tegen de muur van het St. Odaklooster tot stilstand kwam. De auto werd vrijwel totaal vernield, terwijl de bestuurder geen noemenswaardig letsel opliep. Op hem werd de gebruikelijke bloed proef genomen en zal zich terzake het rijden onder invloed moeten ver antwoorden. THE HOBO STRING BAND IN LEUNEN Jongerensociëteit „Puree" Leunen organiseert op zaterdag 5 april een swingende gezellige muziek-avond met de Hobo String Band in het Ge meenschapshuis te Leunen. Het repertoire van The Hobo String Band is dankzij de „steel" en de perfecte meerstemmige zang uit gebreid met werk in de coutryrock sfeer. Verder zal 'n wervelende pa rodie op de nederlandse rock and roll-groepen gegeven worden en zit het programma vol met grappen en grollen. Kortom: een uitstekend showprogramma met swingende ge zellige muziek. De bezetting van de groep is als volgt Leen Mulder: viool, mandoline, ak. en elec. gitaar, ukele en zang; Bavo Bekker steelguitaar, banjo, el. gitaar; Hans Tonkes: bas en zang; Guus Bos: lad zang, gitaar, mando line en viool; Cor Nieuwpoort: drums, wasbord, lepels en zang. Aanvang 20 uur. Onoplettendheid De bestuurder van de personen auto, de 34-jarige J. H. uit Oirlo, lette onvoldoende op toen hij met de door hem bestuurde auto vanaf een uitrit de Hogeweg te Oirlo wil de oprijden. Daardoor kwam hij in gotsing met de personenauto, be stuurd door de 58-jarige M. J. uit Vierlingsbeek. Materiële schade. Een eigentijdse "beauty" bril maakt meteen alle verschil. Er zijn weer ogen die je mogen en blikken die dat duidelijk verklikken. Natuurlijk maakt dat van jou een heel aantrekkelijke, jonge vrouw. Voor het betere opticienswerk Grotestraat 14A - VENRAY Telefoon 04780 - 2409 ±9* Liefhebbers van Badminton die op donderdagavond van 18.30 tot 20.30 uur regelmatig tijd ter beschikking hebben, kunnen nog terecht in de gymzaal aan de Maasheseweg. Spe ciaal gehuwden en zij die enig spel- routine hebben zijn van harte wel kom. Ook beginners willen wij op weg helpen. De groep wordt niet groter dan 12 personen, zodat men ruimschoots aan slag komt. De con tributie is draaglijk gehouden. Kom gerust kijken en informeer op bovenvermelde dag en plaats. Gastarbeider lette niet goed op Bij het achteruitrijden van de per sonenauto, bestuurd door de 28-ja- rige in Venray verblijvende Turkse gastarbeider S. U. lette deze onvol doende op en de door hem bestuur de auto botste tegen de geparkeerde auto van zijn 27-jarige landgenoot S. C. op. Maar het bleef bij lichte schade. Salonwagen uitgebrand Waarschijnlijk dat schuimrubber te dicht bij een straalkachel stond, is zaterdagmiddag omstreeks half 2 brand uitgebroken in de salonwagen va nVissers Wegenbouwbedrijf aan de Wanssumseweg te Oostrum, wel ke salonwagen bewoond wordt door de fam. de Korte. De brand, welke door voorbijgan gers werd ontdekt, sloeg zo om zich heen dat, toen de in recordtijd ge arriveerde Venrayse brandweer ter plaatse was, niets meer te redden was. De salonwagen brandde geheel uit, terwijl de inventaris als verloren moet worden beschouwd. Het uit 2 personen bestaande gezin werd tij delijk bij familie ondergebracht. De schade bedraagt ca. 13.500,en de eigenaars waren tegen brand verze kerd. Zweefvliegtuig maakte tanding in Vredepeel Het zweefvliegtuig P L 300, opge stegen te Hilversum met vlieger Smit .maakte maandagmiddag onder grote belangstelling een perfecte landing op een bouwland in Vrede peel. Enkele honderden meters ver der had het vliegtuig een landing kunnen maken op 't slapende Nato- vliegveld de Peel, maar het vlieg tuig had daarvoor te weinig termiek. Het vliegtuig was zondagmorgen opgestegen op het Hilversumse zweefvliegveld. Weer granaat gevonden De explosieven dienst van de Kon. Landmacht zal zich weer over in Merselo gevonden oorlogstuig moe ten ontfermen, want daar werd nog een scherp gestelde granaat naar boven gehaald. 400 liter olie gestolen De recherche werd weer gecon fronteerd met diefstal van olie uit een tank. L. uit Oirlo had ontdekt dat vanuit de op zijn erf staande olietank 400 liter was afgetapt. Gevaarlijke wegbermen Dat wegkanten gevaarlijk kunnen zijn dat ondervond de 43-jarige be stuurder van een personenauto S. B. uit Boxmeer op de Twistweg in Vredepeel. Hij moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtauto, maar raakte door de wegkanten de controle over het stuur kwijt en botste vervolgens tegen een boom. De auto werd zwaar beschadigd. Geen voorrang De 30-jarige bestuurster van een fiets, mevr. P. J. kreeg bij het over steken van de Noordsingel geen voorrang van de bestuurster van een personenauto, de 19-jarige mej. S. E. uit Meerlo. De botsing viel geluk kig nogal mee, wat schade aan de fiets en aan de auto. Het ongeluk gebeurde toen de fietster wilde over steken naar het rijwielpad en de auto vanaf de uitrit van St. Anna kwam. Op de bekende kruising nabij de Paterskerk werden de voor- rangsregels niet in acht genomen, waardoor de personenauto's be stuurd door de 61-jarige G. W. uit St. Anthonis en de 48-jarige S. J. uit Meerlo tegen elkaar botsten. Het gevolg was behoorlijke materiële schade. Zonder voldoende op te letten stak de 41-jarige fietser J. M. uit Venray op de Maasheseweg plotse ling linksaf. De bestuurder van de personenauto, zijn 23-jarige plaats genoot A. S. kon de overstekende fietser niet meer geheel ontwijken. Maar achteraf viel het nog mee, al leen materiële schade. Loslopende hond richtte grote ravage aan Dat Venrays politie van alle mark ten thuis moet zijn, dat ondervon den zij weer eens een keer. Er kwam een melding binnen dat er groot dawaai was in een kippenhok van het psychiatrisch centrum St. Servatius. Een door de politie inge steld onderzoek bracht aan het licht dat een lichtbruine keeshond de veroorzaker was van dat lawaai. De hond kon worden gevangen, maar omdat de eigenaar niet bekend was, is de hond overgebracht naar het asiel te Oostrum. De politie hoopt de eigenaar te kunnen opsporen, want de rekening van de schade zal moeten worden gepresenteerd. En natuurlijk waren verschillende kippen van de leg. Of de bewoners van St. Servatius een eitje minder gehad zullen hebben met Pasen betwijfelen wij. De politie verzoek ons medewer king van onze lezers voor de iden titeit van deze hond. Ieder die op heldering kan geven wordt verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. TONEELVER. CRESCENDO YSSELSTEYN Zondag 6 apr. en maandag 7 april geeft toneelvereniging Crescendo uil. Ysselsteyn een uitvoering van het toneelstuk „Een beeld van een man". Dit blijspel in drie bedrijven is geschreven door J. Hemmink-Kamp Men verwacht op deze avonden evenals voorgaande jaren twee volle zalen te trekken. De uitvoeringen vinden plaats in het gemeenschapshuis te Ysselsteyn terwijl le aanvangstijd is vastge steld op 20 uur. BOKSEN in Venray De nieuwe sporthal de Wetteling wil het Venrayse publiek ook ken nis laten nemen van sporten, welke voorheen nog onbekend in Venray waren. Gedurende openingsweek, maar ook daarna, is dat ook inder daad gebeurd en voor komende za terdag staan onder meer nationale boskwedstrijden op het programma. Boksschool Bart Schuyffel, die al zo'n maand of drie in de Oostrumse gymnastiekzaal bokslessen geeft, heeft onder auspiciën van de Ned. Boksbond deze wedstrijden opgelet om een wat breder publiek eens kennis te laten maken met deze sport, waarover nog al wat misver standen heersen. Dat daarbij cok de Tienrayer H. Versoort als een van de jongelui, die les van deze bokstrainer heeft ge had, al in de ring kan komen, toont wel aan hoe intensief deze boks- trainingen zijn. Liefst 14 wedstrijden zijn er die avond te zien en in prak tisch alle klassen. Zoals bekend he ten de boksers tot 16 jaar aspiran ten ,van 16 en 17 jaar junioren en ouder dan 18 jaren senioren. Al naar him gewicht komen ze uit in ver schillende gewichtsklassen. Vlieggewicht is vna 48-51 kg, ban tam van 5-54, vedergewicht 54-57, lichtgewicht 57-60, lichtwelter 64-65, welter van 65-67, zwaar welter van 67-71, middengewicht van 71-75, half zwaar van 75-81 en tenslotte zwaar gewicht de mannen-broeders die meer dan 81 kg wegen. Dat geweld kan men zaterdag avond dan in de nieuwe sporthal zien, waar de wedstrijden om 8 uur beginnen, doch de zaal om 7 uur al open is. Schade aan geparkeerde auto De 39-jarige bestuurder van de personenauto A. C. uit Venray zal zich nog lang zijn bezoek aan het restaurant Vlakwater kunnen her inneren, want toen hij van dat be zoek terugkwam ontdekte hij dat zijn geparkeerde auto behoorlijke deuken had opgelopen. De veroor zaker had geen visitekaartje achter gelaten. Naar de dader wordt ge zocht. TT ff Nieuwe aktiviteit We hebben een leider en twee leidsters bereid gevonden om een nieuwe aktiviteit te bieden voor jongens en meisjes van 10 tm. 12 jr. Zij willen graag met die jongens en meisjes een keer per week alle soorten dansen gaan beoefenen. Omdat het vooral gaat om het plezier in het dansen is er nogal wat mogelijk, ook al is het zeker niet zoiets als een instuif. Wat voor soort dansen er beoefend worden zal ook van de groep zelf afhangen. Plezier hebben in het bewegen op muziek blijft het belangrijkste! We willen met de dansgroep graag beginnen cp donderdag 24 april a.s Aanmelding voor deze klub zo spoedig mogelijk bij mevrouw Ter Beek, Rochusstraat 26, tel. 2839. Deze klub zal dus vanaf 24 april iedere donderdag draaien in het tref centrum, Goudsmidstr. 9 van kwart voor zeven tot uiterlijk kwart over acht. Zoals voor de andere klubs ook hier een kontributie van 75 cent per keer. Algemeen: Vrijdagavond 4 april weer Instuif voor de 12-14 jarigen; Maandag 7 april beginnen de an dere kinderklubs ook weer op de gebruikelijke tijden. Een niet-alledaags beroep voor Jonge mensen die vanaf de eerste dag mee willen tellen Afwisselend, boeiend werk. Iedere dag anders. Altijd weer nieuw. Door het contact met mensen. Door de voldoening die het zélf bereiden van geneesmiddelen met zich meebrengt. 't Is véél interessanter dan je misschien denkt. Heb je MAVO? Of een gelijkwaardig diploma? Dan staat de opleiding voor je open, zowel voor jongens als voor meisjes. IV2 2 jaar opleiding in theorie én praktijk. Daarna: staatsexamen en tenslotte een papiertje op zak waar je iets mee bént, waar je iets mee kunt döen. Inlichtingen over opleiding, salaris en mogelijkheden by: VENRAY PASSAGE 1 TELEFOON 04780 1255

Peel en Maas | 1975 | | pagina 6