Drie ton voor nieuw station Financiële tussentand Vastenaktie 1975 gemeentelijke notities en mededelingen Camps Junckers deens, parket Leetienl Leénenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN INGEZONDEN Nieuwe trainer voor SW Speciaal voor uw trouwkostuum in v fluweel of twilL \hn Oorschot Mode Oudervereniging L.O.M. school opgericht Jeugdnatuurwacb* VRIJDAG 21 MAART 1975 Nr. 12 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG VOOR AL U#ÓRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 23 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Nadat reeds eerder van de kant van de Ned. Spoorwegen gesteld was dat het stationsgebouw in Venray vervangen zou worden door een nieuw, bleek eehter op de jongste gebouwenlijst van de N.S. het station van Ocstrum-Venray niet voor te komen. En we hebben daar maar vrede mee genomen. Nu blijkt echter op de nieuwe subsidielijst van het Ministerie van So ciale Zaken 3 ton te staan als bijdrage in een nieuw stationsgebouw in Oostrum, zodat de N.S. schijnbaar is teruggekomen van haar plan het oude stationsgebouw in Oostrum te zullen handhaven en we inderdaad een nieuwe entree van Venray in Oostrum gaan krijgen. Overigens staat cp diezelfde lijst nog eens 6 ton voor Wanssum, dat nu, vcor wat betreft zijn oude kern, geheel op de riolering kan worden aanegsloten, waarbij tevens de reconstructie van verschillende straten en pleinen is opgenomen. Huisvuilophaal dienst Op Vrijdag 28 maart a.s. (Goede Vrijdag) zal er geen huisvuil worden opgehaald. Belanghebbenden worden verzocht er rekening mede te hou den dat het ophalen van huisvuil één dag vroeger zal gebeuren (don derdag 27 maart). Ook op maandag 31 maart (twee de Paasdag) wordt er uiteraard geen huisvuil opgehaald. De route van deze dag is verplaatst naar woens dag 2 april a.s. Gemeentehuis gesloten op Goede Vrijdag Vrijdag 18 maart a.s. Goede Vrijdag zullen ALLE kantoren van de gemeenteiyke diensten voor het publiek gesloten zijn. Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Carl Freudenberg, Witte yennenweg 1 Oostrum, om vergunning ex artikel 6a der Hin derwet in verband met het uitbrei den/wijzigen van een tapijtfabriek waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermo gen van meer dan 2 pk en waar propaa nwordt gebruikt. Adres inrichting: Witte Vennen- weg 1, Oestrum, kadastraal gemeen te Venray sectie S nr. 371. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 9 april 1975 om 15.00 -uur in het gemeentehuis, Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 21 maart 1975 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Qoudeii gelukstekens Zoals geloof, hoop en liefde, een hoefijzer of een nummertje 13. Leuk te dragen als hanger aan een kort kettinkje. Een persoonlijk geschenk in echt goud. Neemt U eens een kijkje in onze étalage. Grotestraat 16 - Tel. 1261 VENRAY BEZWAARSCHRIFT TEGEN KULVT I De Werkgroep Milieubeheer Lim burgse Peel heeft zich in een schrij ven tot Ged. Staten van Limburg gewend, waarin zij die Staten er op attent maakt, indertijd bezwaren te hebben gemaakt tegen Veltum 2, zo wel tegen de totale opzet van dat plan als tegen de detailering. Nu Venray se gemeentebestuur van plan schijnt voor het plan Kulut 2 ontheffnig te vragen bij datzelfde college op grond van art. 19 van de wet op de ruimtelijke ordening, om zodoende in afwachting van de be slissing over geheel Veltum 2 ten minste in Kulut 2 aan het bouwen te kunnen, wijst deze werkgroep er op. dat haar inziens hier een on eigenlijk gebruik van de wet wordt gemaakt. Immers een eventuele goedkeuring van het plan Kulut 1 ontkracht het bezwaarschrift van de werkgroep, dat gericht is tegen de totale opzet van het plan Veltum 2. De werkgroep begrijpt overigens niet, waarom nu zo vlot dat plan Veltum 2 volgebouwd moet worden, terwijl men de zekerheid heeft dat in de komende jaren nog een groot aantal woningen lin Brukske gereed zulen komen. Zij meent dat met Kulut 1 alleen de belangen van een projektontwikkelaar gediend wor den. De werkgroep wijst er verder op dat de argumentatie, die 't Ven- rayse gemeentebestuur t.a.v. Veltum 2 gebruikt, namelijk dat hier al veel gronden zijn aangekocht en dat daar al kostbare voorzieningen zijn ge troffen als riolering e.d. in feite in druist tegen de procedure van de wet op de ruimtelijke ordening. Ze vraagt derhalve Ged. Staten drin gend geen ontheffing te verlenen, maar eerst zijn standpunt vast te willen stellen t.a.v. geheel Veltum 2. Parkeerterrein Castenray (slot) Naar aanleiding van mijn inge zonden mededeling d.d. 14 maart j.l. was het antwoord van de redaktie dat ondergetekende, als lezer, in derdaad een verkeerde konklusie getrokken zou hebben. Laat ik de originele tekst citeren: „Het parkeerterrein in Castenray komt niet bij Friesen, doch bij de kerk. Dat betekent wel dat er flink wat groen bij het Gemeenschapshuis moet sneuvelen. Van een en ander is men de tekening aan het maken." Iedere lezer met mij zal uit boven staand citaat terecht gekenkludeerd hebben dat de beslissing wel dege lijk gevallen zou zijn. Temeer omdat U stelde dat men de tekening al aan het maken is. Uw antwoord op mijn artikel zegt echter weer dat men verschillende oplossingen aan het opzetten is en de kontakten nog gelegd moeten worden. In uw eerste artikel verkocht U dus de huid van de beer eer hij ge vangen was wat ik zeer irreëel vind. Ondanks dit alles blijft mijn vu rige wens overeind: Venray's vade ren, laat de groene plek rondom de Castenrayse Kerk met rust en zoek met alle con amore brio naar een ander lusthof. Met dank aan Peel en Maas voor de geboden ruimte. A. Steeghs, Lollebeekweg 14, Castenray Nog een opmerking: Als er wat meer medewerking was van Castenrays kant en men zelf eens zoekt wat men nu Venrays vaderen laat doen, was de zaak al lang geklaard, al dan niet con amore Redaktie. Met ingang van het nieuwe sei zoen is benoemd tot trainer van SV Venray, de heer H. Salden uit Veg- hel. Uit de vele kandidaten is deze trainer gekozen, omdat deze het meest beantwoordde aan het profiel van bestuur èn spelers. De heer Salden is woonachtig te Veghel, alwaar hij sportleraar is aan de MAVO. Hij is midden dertig en is in het bezit van een B-licentie. Tijdens zijn aktieve loopbaan speelde hij o.m. nog met Cor van der Hart in Fortuna SC. Momenteel traint de heer Salden een 4e klasser zaterdagamateurs. Mede hierdoor is hij thans al re gelmatig als toeschouwer aanwezig bij de wedstrijden van het eerste elf tal om zodoende al enig idee op te doen over wat voor materiaal hem straks ter beschikking staat. We hopen binnenkort nadere in formaties over de heer Salden te kunnen publiceren. Record verhalen bij snelheidscontrole Dat het nog wel zin heeft controle te houden op naleving van de ma ximumsnelheden werd bewezen toen Venrays politie binnen de 2 uur met hun Gatsoradarmeter op de Putten- weg te Ysselsteyn 86 verbalen kon opmaken. Topsnelheden van 110 km werden gemeten. BEUKEN, EIKEN, ESSEN, SYLVAKET 20 SOORTEN EN PATRONEN VENRAY: Schoenmakers Venray B.V. Leunseweg 4-6, tel. 04780 - 23 24 Expositie in Coninxhof „WIE NIET STERK IS MOET SLIM ZIJN" Voor belangstellenden is deze ten toonstelling van het Natuurhisto risch Museum op donderdag 20 maart van 19.00 tot 22.00 uur en op zater dag 22 maart van 14.00 tot 17.00 u. ook geopend! Ongevallen hij Rank Xerox In de drumafdeling van Rank Xe- rcx kreeg een verwarmingsspiraal kuren en zorgde voor nog al wat rookontwikkeling. Omdat in de be trekken afdeling nog al wat chemi caliën zijn opgeslagen, heeft men niet alleen deze ruimte ontruimd en eerst weer vrijgegeven nadat lucht monsters uitgewezen hadden dat er niets meer te duchten was, maar heeft men ook de betrokken perso neelsleden nieuwe lunchpakketten en sigaretten verstrekt, omdat men niet het risico wilde lopen dat de in de afdeling achtergebleven boter hammen en rookgerei op de een of andere manier „besmet" zouden zijn. Die" heeft men maar vernietigd. Intussen heeft de eigen brandweer en technische dienst ook de ver warmingsspiraal weer in het ga reek gekregen. In de galvanc-afdeling wilde een werknemer een ijzeren staaf ont- roesten door hem in een bak met salpeterzuur te duwen. Maar dat had tot gevolg dat er nitreuze dampen entstonden, waardoor ook de betrok ken werknemer in het ziekenhuis belandde om op adem te komen. Een paar collega's, die in de buurt stenden heeft men voorzichtigheids halve ook meteen maar naar het zie kenhuis getransporteerd, maar zij konden na onderzoek weer aah het werk. Vleugellamme torenvalk Dierenarts Loonen werd een vleu gellamme torenvalk aangeboden. De dierenarts heeft goede hoop dat het zal lukken binnen korte tijd deze zeldzame vogel weer gezond en wel zijn vrijheid terug te geven. Granaten gevonden Tijdens graafwerkzaamheden voor de picknick-plaats op het vroegere woonwagenkamp te Ysselsteyn kwa men twee nog op scherp gestelde granaten naar boven. De dienst ex plosieven van de Kon. Landmacht heeft deze oorlogssouveniers over genomen. Keukenbrand Een vest afwassen met benzine kan gevaarlijk zijn zeker als dat ge beurt in de keuken in de buurt van de gaswaakvlaf. Een steekvlam was het gevolg toen mevr. P. A. zulks deed. Het vest vatte vlam en ver volgens de vloerbedekking. Een be gin van brand kon echter snel wor den geblust. Lichte roet- rook- en schroeischade aan de keuken maar brandweerlieden hoefden niet op te treden. Geen voorrang De fietsende mevr. M. C.-P. kreeg op de Noordsingel geen voorrang van de vanaf de Overloonseweg ko mende personenauto bestuurd door de in Venray verblijvende Turkse gastarbeider M. G. De fietsende da me werd licht gewond terwijl er verder lichte schade aan fiets en auto was. Op verkeerde weggedeelte Op de Rouwkuilenweg werd on voldoende rechts gehouden waar door twee personenauto's bij het pas seren elkaar raakten. De auto's wer den bestuurd door M. v. A. uit Ven ray en J. S. uit Ysselsteyn. Het bleef bij lichte schade. 75-jarig Professiefeest Woensdag herdacht in het Psy chiatrisch centrum St. Servatius Broeder Plechelmus v. d. Hurk zijn 75-jarig professiefeest bij de Broe ders van Liefde. De thans 93 jaren oude Broeder was van 1918 tot 1938 econoom van wat toen nog heette Huize St. Ser vatius en is daarna zeer lange tijd leider geweest van de boerderij van deze inrichting. De wijze waarop hij in de krisisjaren en oorlogsjaren op zijn eigen manier gezorgd heeft voor het voortbestaan van de in richting en voedsel voor patiënten en vele anderen, zijn intussen le gendarisch geworden. OfotMtiMt 21 - Vanny. Wij zullen U graag adviseren. Tot 15 maart waren de opbrengs ten van de Vastenaktie 1975 SAMEN BOUWEN aan ontwikkelingsprojek- ten in Indonesië en Papua New Guinèa als volgt: Vastenzakjes Grote Kerk 1225, Paterskerk 1300, Vredeskerk 1150, Giften via Venrayse banken 1200, Netto opbrengst Derde Wereldwinkel 2000 (eerste twee weekends) 6875,— Als eindbedrag zou de interparo chiële werkgroep voor de drie cen trum-parochies graag f 18.000, verwezenlijkt zien. Bij nadere analyse van de tussen tijdse financiële stand blijkt de op brengst van de VASTENZAKJES in vergelijking tot vorig jaar tot nu toe achter te blijven. Maar het is nog geen Pasen! De werkgroep doet daarom graag een beroep op die parochianen die het thuis bezorgde vastenzakje nog niet in de bus achter in hun kerk hebben gedeponeerd. Als dat in het komend weekend zou kunnen dan erg graag en alvast dank daarvoor. Interparochiële Werkgroep Vastenaktie 1975, Petrus Bandenkerk Paterskerk Vredeskerk. In de A.B.O.-school de Essel is vorige week een oudervereniging voor de L.O.M. school opgericht. Ruim 120 ouders waren daarbij aan wezig.. Een en ander was voorbereid door een voorbereidingscomité van ouders en schoolteam, terwijl de ouders door een schoolkrant waren geïnformeerd. De vergadering werd geleid door de voorzitter Van het schoolbestuur de heer L. A. Nelis- sen. De schoolleider, de heer van Mullem onderstreepte het belang van een oudervereniging, omdat de ouders recht hebben op advies, in spraak, informatie, overleg en me dezeggingschap. De heer Bongers bracht namens het voorbereidingscomité de discus siepunten naar voren, ter bespre king in kleinere groepen. Hierbij kwamen aan de orde: de verhouding school en gezin; de mogelijkheden tot samenwer king; de behoefte aan informatie; l de buitenwereld en de l.o.m.- school; de samenstelling van het bestuur en de ouderbijdrage. Na de discussie over deze punten bleek grote overeenstemming te be staan tussen de konklusies van het voorbereidend comité en de aan wezige ouders. Men besloot dan ook te komen tot een oudervereniging. De schoollei der wenste de aanwezigen daarmee geluk en verzekerde de vereniging, dat die de medewerking zou krijgen van het gehele schoolteam. Vernieling telefooncellen Het vernielen van telefooncellen schijnt de gewoonste zaak van de wereld te zijn.* Zij kosten alleen al binnen het Venrayse telefoongebied enkele duizenden guldens per jaar, maar wat het ergste is, de telefoon cellen kunnen gewoonlijk meerdere dagen niet worden gebruikt. Nu werden vernielingen gemeld aan de telefooncel bij de Bevrijdingsweg (de hoeveelste keer?) waar men gewoon de haak van het toestel rukte. De telefoon te Ysselsteyn werd vernield doordat de geldkistklep werd open gebroken en de inhoud meegenomen. Het moet toch op de een of andere manier gezien worden door omwo nenden of passanten. Als deze nu eens wilden meewerken door hun bevindingen door te geven aan de politie, dan zou dat mede tot de op lossing kunnen bijdragen. Hoewel het de afgelopen dagen beslist geen mooi lenteweer was, maar eerder op winterweer leek, gaan we weer aan de lente denken. Speciale aandacht vragen we dan voor de vogels door middel van de nestkastjes-aktie en voor de nieu we plantjes, maar daarover lees je dadelijk meer. Eerst wilde ik nog even terug komen op twee aktiviteiten van de afgelopen maanden. Op de eerste plaats over de hyacinthen wedstrijd. Zeer velen van jullie hebben weer met sukses een hyacinth in bloei gebracht. Er waren veel prachtige bloemen bij. Alle gedane moeite werd inderdaad beloond. Verder hebben jullie op zaterdag 25 januari kunnen genieten van de prachtige natuurfilm „Laat de hei de bloeien", die gemaakt is door de heren Erkens en Niesten. De twee voorstellingen werden erg druk be zocht. En we hebben allemaal erg veel genoten en geleerd van deze film. Maar ja dis is allemaal weer vereden tijd. Nu gaan we ons op een drietal nieuwe aktiviteiten richten: NESKASTJES Enige tijd geleden zijn er door de „brandtcrengroep" 350 nestkastjes gemaakt. Langs deze weg willen wij het personeel van de gemeente Ven ray, dat werkzaam is bij de brand- toren, nog eens hartelijk bedanken voor al deze kant-en-klare bouw pakketten, die keurig verzorgd wa ren. Alle leden van de 6e klas kunnen de vogeltjes op een beschutte en veilige plaats een mooi „woninkje" geven. Denk er wel aan om de nest kastjes niet te laag te hangen. Want anders kunnen de vogels gemakke lijk een prooi worden voor bijvoor beeld een kat. En dat is beslist niet de bedoeling natuurlijk. We zijn benieuwd welke vogels deze nestkastjes gaan bewonen. Ver tel je de resultaten ook aan je leer kracht op school? Mocht je een bepaalde vogel niet kennen dan kun je enkele deskun dige vogelkenners van het bestuur van de J.N.W. te hulp roepen. Deze willen je vraag graag beantwoor den. Alle 6e klassers veel plezier met je eigen nestkastje! PUZZEL Op vrijdag 21 maart zulen op alle scholen de leden van de 5e en 6e klas een nieuwe puzzel ontvangen. Je moet deze puzzel vóór of op dins dag 8 april weer op school bij je leerkracht inleveren dit is dinsdag direkt na de Paasvakantie. Veel ple zier allemaal met deze puzzel! PLANTJES Binnenkort zal ieder lid ook weer een plantje ontvangen dat je prach tig in bloei kunt brengen! Maar hiervoor moet je nog even wachten. Voorlopig kunnen jullie allemaal aan de slag met de puzzel. Veel suk ses er mee!

Peel en Maas | 1975 | | pagina 1