Stille omgang &J Autoshop Sportshop openen A&S VENRAY B.V. POSTSTRAAT 8 te VENRAY Venrays Mannenkoor INGEZONDEN ISS0 schaaktoernooi groot sukses Monnik pleegde diefstal Wereldfoprijders bij Motocross der Azen Limburgse Katholieke INVALIDENBOND CLAESSENS Poststraat 8, Venray 04780-1429 als u f 25,- of meer besteedt krijgt U een T - shirt cadeau VAN 15 16 MAART A.S. Na een plechtig lof in de Vredes- kerk gaat Noord Limburg met bus sen naar Amsterdam. Daar wordt eerst de stille omgang gemaakt. Om 3 uur is er een plechtige h. mis voor de deelnemers in de Krijtberg-kerk. De predikatie in het lof in de Vre- deskerk wordt gehouden door Dia ken Br. Arnold. Het dameskoor van de Vedeskerk zingt in het lof én in de hoogmis te Amsterdam. Reserveer de nacht van 15 16 maart voor de stille omgang. L.V.B. Venray Woensdag 12 maart om 8 uur ver gadering in ,In den Engel". Bespro ken zal worden het nieuwe winter- programma. Wij verwachten 'n trou we opkomst daar ook uw mening gevraagd wordt. De avond wordt verder gevuld met kienen. Donderdag 6 maart om 10.30 uur repetitie voor bassen en baritons en om 20.00 uur voor het hele koor. Zaterdag 8 maart opluistering van een eucharistieviering te Geysteren. Vertrek per bus om 18.15 uur vanaf hotel De Zwaan. In uiform en met dasje. Zaterdagavond 8 maart om 21 uur halfvastenbal in Prinsenhof, georga niseerd door Venrays Mannenkoor en Harmonie Euterpe. Iedereen van het koor is met dames natuurlijk aanwezig (in uniform). Kaarten zijn nog verkrijgbaar a.s. donderdag op de repetitie. Donderdag 13 maart om 19.30 uur repetitie voor de le en 2e tenoren en - om 20 uur voor het gehele koor. Nieuwe leden zijn weer van harte welkom op de wekelijkse repetitie avond. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. M. Aarts, tel. 1617 of bij hotel De Zwaan tel. 1279. Jachthoorn- en Trompetterkorps St. Petrus Banden De wekelijkse repetitie-tij den zijn als volgt: Dinsdags: 19.00 - 20.00 uur leer lingen blazers L.T.S. Overloonseweg. Woensdag: 19.15-20.00 uur leer ling blazers en leerling tamboers; 20.00-21.30 uur gehele korps aula LTS. Zondags: 11.00—12.00 uur gehele korps en majoretten. Show en in- struktie: LTS. Drum- en Showband Venray en omgeving WEKELIJKSE REPETITIETIJDEN Instructie asp. majorettes: zondags van 10.30 - 11.00 uur Show- en instructie-majorettes en vaandeldraagsters: van 11.00 - 12.30 uur o.l.v. de heer A. Koonings en mej. N. Vergeldt in de sportzaal aan de Langeweg. Afmeldingen: uitsluitend telefonisch 04787 - 311 Instructie asp. tamboers en tamboers donderdags van 19.00 - 20.30 uur in zaal Volleberg, Henseniusstraat o.l.v. de heer H. Martens. Afmeldingen uitsluitend telefonisch 04780 - 1724. Het internationale scholenschaak- toemooi, de opvolging van het Roda schoolschaaktoemooi, dat sinds en kele jaren door het internaat van de Franciscanen te Venray wordt geor ganiseerd, is dit jaar nog een groter sukses geworden dan voorheen. Uit Nederland, Duitsland, België en Frankrijk werd door 104 scha kers afkomstig van 25 scholen deel genomen. Tot erelid van het ISSO werd be noemd en gehuldigd de stimulator van de jeugdsport onder de KNSB, de heer Rothert uit Heemskerk. Venrays nestor in de schaaksport Pater Otgerus noemde in zijn hul»- digingstoespraak de vele verdiensten van de heer Rothert. Door zijn inzet ban 16 jaar voor de jeugdsport had hij grote verdiensten verworven. Het unieke systeem, door het ISSO ontwikkeld, heeft grote belangstel ling in de schaaksport omdat iedere deelnemer nu 12 wedstrijden speelt tegen deelnemers die uit drie ver schillende scholen komen. Voor het volgend jaar zal men pogen om het ISSO een meer inter nationaal karakter te geven door in schrijving van meerdere scholen on der auspiciën van de FIDE. Burgemeester drs. Schols had de officiële opening verricht en wet houder van Oers reikte na afloop de prijzen aan de winnaars uit. Uitslagen: 1. Gymnasium Erasmianum, Rotterdam A. 11 B. 27 pnt. 2. Bemardinuscollege Heerlen A 10 B 23% pnt. 3. Lyceum Augustianum .Eind hoven A 9 B. 21% pnt. 4. Gymnasium Johanneum Ham burg Did .A. 9 B. 20% pnt. 5. Twickel college Hengelo A. 9 B. 19% pnt. 6. Rijks Scholen Gemeenschap Pe trus Hondius Temeuzen A. 8 B. 19%. Een vijftal volgelingen van de Boeddistische sekte de Hara Christ- na, die opvallen door hun lange ge waden en him kaalgeschoren hoofd, hadden weer eens een keer Venray uitgekozen om door middel van col portage platen en boeken aan de man te brengen. Dat gebeurde ook in de wijk Vel turn en alles zou niet erg zijn geweest als niet een van dat vijftal in de drogisterij van J. in Veltum een fototoestel wegpikte. Dat werd gemerkt en bij de aangifte kon aan het signalement extra worden toegevoegd dat deze monnik rood haar hda. Venrays politie wist vijf volgelin gen, allen verschillende van natio naliteit, op te sporen, een Engels man, Amerikaan .Zwitser, Italiaan en een Duitser .Deze werden op het politiebureau gebracht en bij con frontatie bleek dat de Duitser de 16- jarige M. S. uit Behekke de dader was. Het ontvreemde fototoestel werd bij hem aangetroffen. Hij werd ingesloten en later door de Konink lijke Marechaussee aan de Duitse autoriteiten overgegeven. Daar bleek dat zijn opsporing namens zijn ouders sinds 5 februari verzocht was. Op die datum had hij de ouderlijke woning verlaten. Tegen hem werd terzake van diefstal procesverbaal opgemaakt. De leider van het gezelschap, wat uit jeugdigen beneden dt 18 jaar be stond, betreurde de diefstal. Voor de Motocross der Azen te St. Anthonis, op 16 maart, zijn de kon trakten van bijna alle internationale toprijders reeds binnen bij het se- kretariaat. I De organisatie onderhandelt nog met de Russische bond over de deel name van werldkampioen Moisseev en de Russische sterrijder Otchini- kov. De kans, dat deze beste Rus sische rijders in St. Anthonis aan de start komen is erg groot, omdat zij eerstdaags in België hun tenten op zullen slaan, om zich voor te berei den op de eerste Grand Prix met als inzet de Grote Prijs van Spanje op 6 april. De Motocross der Azen past uit stekend in deze voorbereiding, om dat alle Grand Prix-rijders in St. Anthonis zullen starten. Zeker is dat St. Anthonis ook dit jaar weer de opening betekent van het grote In ternationale seizoen! Na enkele voor- postgebechten in België waar vooral Sigmans zijn grote vorm heeft ge demonstreerd, zal de Motocross der Azen voor het eerst in dit seizoen alle wereldtoprijders gezamenlijk aan de startlijn brengen. Er zijn zo veel aanvragen voor deelname uit geheel Europa en Amerika binnen gekomen, dat de Internationale klas se is uitgebreid tot 40 deelnemers, welke zijn geselecteerd uit 150 aan vragen. De deelnemerslijst vermeldt voor het eerst sinds jaren weer een uitgebreide Engelse deelname waar bij de tweevoudige Engelse kam pioen Vic Allan, samen met 4 van zijn landgenoten. De Motocross der Azen wordt ook dit jaar de belangrijkste klassieker van het voorseizoen. Dank je wel Dank je wel openbare werken dat ons Smaal Pedje de verbinding tus sen Stationsweg en Dr. Poelsstraat verfraaid is geworden door uw inzet met aan het hoofd de direkteur van openbare werken. Deze dienst die toch al zoveel kritiek te incasseren krijgt nu eens een welverdiend dank je wel. Enkele geregelde gebruikers be horende tot de ouder wordende mens. Materiële schade Op de kruising Henseniusplein- Schoolstraat verleende de bestuur der van de personenauto mej. B. B geen voorrang aan de bestuurder van een bestelauto van een Venrays electro technisch bedrijf, de 27-ja- rige G. N. uit Meerlo. Bij die botsing ontstond alleen materiële schade. Verblind door de zon Waarschijnlijk was de verblinden de zon oorzaak dat op de splitsing JulianasingelDr. PoelsstraatHof straat een botsing ontstond tussen de personenauto bestuurd door de 23-jarige v. G. uit Venray en de 25- jarige plaatsgenoot M. L. Maar ook hier alleen materiële schade. Diefstallen uit en aan geparkeerde autos In het afgelopen weekend zijn weer diefstallen uit en aan geparkeerde auto's gepleegd. B. uit Leunen miste uit zijn ge parkeerde auto op de parkeerplaats aan de LangstraatPaterslaan een autoradio en gereedschappen. Hier waren geen sporen van braak te ont dekken. Op de parkeerplaats nabij de Vel- tumse Kleffen werd de geparkeerde auto van A. opengebroken door ver nieling van het tochtraampje en verdwenen de autoradio, schapen vacht, legerjack en een portefeuille. Uit de geparkeerde auto van M. werd een tas met gereedschappen ontvreemd. Van de geparkeerde auto van B. verdwenen de siervelgen. De politie is ervan overtuigd dat er altijd personen zijn die op de een of andere manier getuigen zijn ge weest van die diefstallen of getuigen zijn geweest dat personen zich op de een of andere manier verdacht op hielden bij auto's. Als die personen zich nu eens in verbinding zouden stellen met de politie en hun bevin- dignen ter kennis zouden brengen, dan kon wellicht de oplossing van dit soort diefstallen bespoedigen. Weer diefstal in levensmiddelenzaak De tweede diefstal in een levens middelenzaak vond nu in Oostrum plaats. Daar werd door verbreking toegang verkregen tot de levensmid delenzaak van K. aan de Mgr. Hans- senstraat. In het kantoor werd de geldlade geledigd, in de winkel de kassa. Totale buit 3500,Ook van deze diefstal ontbreekt ieder spoor van de daders. Minimale belangstelling bij vergadering Groene Kruis Een minimale belangstelling, wel geteld twee leden, een aantal be stuursleden en enkele zusters van het Groene Kruis dat was de be langstelling bij de statutair te hou den vergadering woensdag j.l. in de Perdstal, waar de kersverse voor zitter G. Beterams geconfronteerd werd met die minimale belangstel ling. De twee leden hadden geen be denkingen tegen de wijziging van de statuten zodat ook deze geheel vol gens het statuut konden worden goedgekeurd. En de bestuursleden bleven o.l.v. de heer Beterams nog bijeen om en kele huishoudelijke punten onder de loupe te nemen. Wil men de ieden meer gaan be trekken bij het Groene Kruiswerk, dan zal een andere weg gezocht moe ten worden, anders zijn wij bang dat ook dat bestuur met alle goede wil het op de duur niet meer zal weten te zitten. AFD. VENRAY Secr. Nassauplein 19, Venray Tel. 2286 De ledenvergadering op 21 febru ari in zaal Veerhuis werd niet, zo als gebruikelijk door voorzitter Bar- tels geleid, die wegens ziekte ver stek moest laten gaan, maar door mevr. Peters. Het eerste gedeelte van de avond werd verzorgd door de heer Th. van Waayenburg, die een duidelijke uit eenzetting gaf over belastingzaken. Aan het groot aantal vragen, die hij hierna te verwerken kreeg, was te merken ,dat het geheel de volle aan dacht en interesse had van zijn ge hoor. De rest van de avond werd ge vuld door dia's van Leo Reintjes. Over uitstapjes sportwedstrijden en andere aktiviteiten van de vereni ging, die vlot aan elkaar werden ge praat door Theo Gerrats. Beiden zijn respectievelijk lid en bestuurslid van onze vereniging. Namens het bestuur en leden nog maals onze dank aan de heren van Waayenburg, L. Reintjes en Th. Gerrats. Bij de overname van onze Sportzaak door A en S danken wij onze klanten van harte voor het ver trouwen dat wij in de afgelopen jaren mochten ondervinden. Gaarne bevelen wij A en S. in llw gunsten aan. Onze verkoop - verhuur en reiparaties van tenten en caravans blijft gevestigd in het achterpand, ingang via poort. Telefoon ongewijzigd: SvOP Op vrijdag 7 maart a.s. om 16.30 uur zal de Wethouder voor Jeugd- en Sportzaken der Gemeente Venray, de Edelachtbare Heler J. van Oers, onze geheel gemoderniseerde zaak Onze zaak, voorheen gevejstigd aan de Marktstraat onder de naam Autoshop Venray b.v. zal nu de naam krijgen en is gevestigd aan de OPENINGSAANBIEDING: DE DIREKTIE VAN A 8: S VENRAY B.V. - TELEFOON 2603

Peel en Maas | 1975 | | pagina 14