TT Een betaalbare drie-kamer woning Vastelaovend nieuws Jacht achter de meute te Venray Handwerk tentoon stelling Venrays Gemengde Zangvereniging Junckers deens, parket Joop Ariaens Leenenl Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Frans Geurts t Geysteren JKveltu m WIJKRAAD NOORD-WEST r een huis kopen een huis vérkopen j VRIJDAG 8 NOVEMBER 1974 Nr. 45 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG V009 AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 21 cL per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bij vooruitbetaling) Werkgroep Inspraak heeft woens dag haar nota .Betaalbare 3-kamer- wcning" aan de gemeente Venray aangeboden. Werkgroep Inspraak heeft daarin een bouwplan ontwikkeld, waarmee voor zeer lage huurprijzen woon ruimte kan worden geschapen voor die groepen van onze bevolking die in de nieuwste nota van de Minister van de Volkshuisvesting met „ver geten" wordt omschreven. Hierbij heeft Inspraak gedacht aan jonge - kleine - gezinnen, alleenstaanden en onvolledige gezinnen met lage inko mens, waarvoor de huidige huren 'n bijna onneembare barrière vormen naar een stuk woongenot. De nota wil, aldus Inspraak, een discussie-stuk zijn, waarin voldoen de materiaal wordt aangedragen, ge baseerd op reële en verificeerbare kalkulaties, om zowel overheden en woningbouwverenigingen alsook an dere ten behoeve van de volkshuis vesting werkende instanties te akti- veren, om daadwerkelijk steun te verlenen aan voornoemde groeperin gen. De in de nota gekalkuleerde kos ten en exploitatieberekeningen kun nen ten gevolge van seriegrootte, de grondprijs en andere lokale omstan digheden, geringe wijzigingen onder gaan, welke echter geen principiële veranderingen aanbrengen in de op zet van het plan. Overigens wordt nog gewerkt met de oude subsidie regeling. De nieuwe regeling van ok tober 1974 zal, naar de mening van Inspraak nog gunstiger werken. INDELING De twee verdiepingen tellende wo ning heeft gelijkvloers een hal met garderobe, meterkast en c.v. ketel; een w.c. en één grote kamer. Deze heeft een oppervlakte van 24 m2. Er is een zithoek, een eethoek en bo vendien ruimte voor de keuken. Die keuken is uitgerust met 'n aanrecht van 2.10 m met gootsteenkast en 4 bovenkasten, totaal 1 m3 inhoud. Er is bovendien plaats voor een kook- toestel en een koelkast. De trap naar de bovenverdieping loopt achter een werkkast en legkast. Op de bovenverdieping is een zg. hoofdslaapkamer, met 2 kasten, en is groot 12,68 m2. Daarnaast een 2- persoons slaapkamer met kast, groot 9.57 m2. De badkamer bevat 'n dou cheruimte, een wastafel en een clo setcombinatie. Verder is er een was ruimte van 1.80 x 1.20 m. met ruim te voor wasapparatuur. De woning heeft geen zolder, doch een plat dak. DE STICHTINGSKOSTEN zijn berekend op 42.086,incl. de c.v. Er is uitgegaan van 'n grond prijs van 30,- per m2. En dat le vert dan een huurprijs op van ong. 64.30 per maand. De benodigde grondoppervlakte per woning is verminderd door de voor- en achtertuin apart, te combi neren tot een leefbare voortuin, en daarin is een berging gebouwd van 6 m2. Het ontwerp is uitgegaan van de nieuwe voorschriften en wenken van het Ministerie, terwijl aan de isola tie van warmte en geluid dusdanige eisen zijn gesteld, dat die hoger lig gen dan is voorgeschreven. De Piëlhaas, Venrays Vastelaoves- vereniging, begint het nieuwe vas- telaovesjaar met een, wat zij noemt, voorlichtingsvergadering op de 11e van de lie, in restaurant Vlakwater. Om 8.11 uur hoopt men daar door deskundigen precies uit te doeken te laten doen, wat vastelaovend nu feitelijk wel is, en hoe vastelaovend 1975 georganiseerd zal worden. Daar is dan een uur voor uitgetrokken. Voor de rest van de avond is het woord aan de Rank Xerox Band en de buutreedner Tempke, die voor de nodige stemming zullen zorgen. De nieuwkomers, maar ook de al jaren „gesettelden" die nog altijd wat moeite hebben met het feno meen Vastelaovend, hebben hier de kans het naadje van de kous te we ten te komen, en al vast eens wat te proeven van de vastelaovessfeer. En ongetwijfeld zullen ook de vastel- aovesvierders deze gelegenheid niet onbenut laten om acte de presence te geven, temeer waar men zich staande deze vergadering als lid kan laten inschrijven. Dat kost dan wel 22,- maar men is dan verzekerd vaneen gratis plaats in Cirkus Mök en op het Hofbal. Voor zijn huisge noten heeft men dan ook nog het recht op een extra kaartje in de voorverkoop. Het is dus wel zaak zich op te geven voor de Piëlhaas. Dat kan dan allemaal op de 11e van de 11e en iedereen is van harte welkom. Dan is er ook nog het vastelaoves- liedje. Teng Weegels straalt van alle kanten, want na een oproep zijn al verschillende liedjes netjes bij hem thuis bezorgd. En dat doet een mens deugd. Maar Teng is nu eenmaal niet zo gauw tevreden; dus als uw dichterlijk of muzikaal gemoed een dezer dagen nog eens vel schiet, dan houdt hij zich als vanouds graag aanbevolen voor de resultaten. Na het werk is hij telefonisch te berei ken onder no. 1054 (Niessenstraat <l-j en overdag (met mate) bij Nelipak. Dichters en componistenTeng Weegels wacht op U Dinsdag 12 november 19.30 uur cursus notenlezen en stemvorming, in de A.B.O.-schoovl, Ursulastraat. Willen de leden die zich hiervoor opgegeven hebben tijdig aanwezig zijn. Om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij: J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders- Weijers, Wilhelminastr. 4, tel. 4001. A.s. zaterdag 9 november zal de jaarlijkse slipjacht achter de meute van de Veluwse Hunt uit Oisterwijk gehouden worden in de bossen en over bouw- en weiland in de direc te omgeving van Venray. Punctueel om 12.30 uur vindt de „meet" plaats in de buitenmanege Beekweg 44. De master presenteert 16 koppels Foxhounds aan de orga nisatrice, mevr. Burgman, en aan 't Veld van ca. 30 ruiters. De gastvrou- we biedt een stirupcup aan, waarna om 1- uur wordt vertrokken naar het Hubert Janssenpark bij 't Rozen- daal. De 4 runs worden verreden in en om resp. de Ballonzuilbossen,de Meerselse Peelbossen, de Vredepeel- vlakte en de Helderse bossen. In de le en 4e run zijn nogal wat hindernissen gebouwd. In de 2e run zit een fijn aantal sloten. De Kill-ceremonie vindt plaats om streeks 15.45 uur in de weiden aan de linkerzijde van de weg Merselo- Overloon, halverwege. Daar ver slinden de honden hun „vos". Bij de manege zijn enkele volgau to's die u naar een 7-tal punten voorgaan, waardoor u de jacht van nabij kunt meebeleven. Zodoende zal ook het vossenspoor - het 'scent' - niet per ongeluk worden uitge wist. Hoewel de meute goed onder dis cipline staat van de Master en zijn Whippers-in, kunt u beter uw klei ne hond thuis en binnen laten De slipjacht is een edele sport, die veel vraagt van ruiters, paarden en honden. Zij bestaat haast niet meer, maar er is nog lucht, er is nog na tuur in VenrayWij hopen dat ook u van deze mooie herfstmiddag zult genieten. De jachtruiters doen het zeker! Maandag jl is de heer Fr. Geurts te Geysteren onder grote belangstel ling begraven. De overledene was oud-comman dant en gilde-meester van het Kon. St. Willibrordusgilde; oud-voorzitter van de plaatselijke afdeling van de LLTB, en na de fusie met Wanssum werd hij ondervoorzitter van de afd. Wanssum-Geysteren van de LLTB. Vele jaren was de heer Geurts se cretaris van het Kerkbestuur van de parochie van de H. Willibrordus en in 1971 ontving hij de Pauselijke on derscheiding Pro Ecclesia et Ponti- fice. Nog een tweede onderscheiding viel hem ten deel; n.l. de LLTB te Roermond kende hem de zilveren legpennig toe van de LLTB. Bij de verkiezing van een nood-ge meenteraad in 1946 kreeg hij een ze tel in de raad en werd hij meteen tot wethouder gekozen. Deze funktie is hij blijven bezetten tot 1962. Vanaf 1945 was de heer Geurts lid van het Bestuur van de Boerenleen bank Wanssum-Geysteren. De laat ste 10 jaar als voorzitter en ook na de fusie met Blitterswijck bleef hij deze funktie bekleden. Onder zijn bekwame leiding floreerde de tegen woordige Rabobank Wanssum-Blit- terswijck-Geysteren. In 1946 volgde hij zijn vader op als bestuurslid bij de Coöp. Zuivel fabriek „H. Maria" te Oostrum. Nog hetzelfde jaar fuseerde de zuivelfa briek van Oostrum met Venray en werd de heer Geurts bestuurslid van de Coöp. Zuivelfabriek Venray. In 1951 werd hij in het dagelijks be stuur van deze coöperatie gekozen en in 1961 werd de heer Geurts voorzitter van de Coöp.Zuivelfabriek Venray. In 1971 volgde zijn verkie zing tot lid van het dagelijks bestuur van de Coöp. Centr. Vereniging De Maasvallei te Roermond, als afge vaardigde van de Kring Venray. In april 1972 ontving de overledene de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau bij gele genheid van zijn zilveren jubileum als bestuurslid in de Coöp. Zuivel- Beweging, voor de vele verdiensten in de agrarische sector in Noord- Limburg. Op 31 december 1973 nam Frans Geurts afscheid als dagelijks be stuurslid van de Coöp. Centr. Zui- velvereniging „De Maasvallei" te Roermond. Voor de woensdagmiddagklub zal er een soort ledenstop moeten wor den ingevoerd. Het is er zo druk (ge middeld 45 kinderen) dat er niets meer bij kan. Het enigste wat over blijft is de wachtlijst voor kinderen van 68 jaar. Neg enkele plaatsen zijn vrij op zaterdaggreep en dinsdagavonds. Er zal dan cok onverbiddelijk neen ge zegd moeten worden als toch nog broertjes of zusjes worden meege stuurd met ingeschrevenen. De enigste die men nu heel graag wil binnenhalen is een man of vrouw, jong of oud die enige han digheid heeft in het omgaan met zaag en hamer. „Timmeren" is een van de meest geliefkoosde bezighe den. Wie helpt ons iedere woensdag middag met „timmeren"? Kontakt met Noord-West en de Instruktie-avonden Een aantal geplande instruktie- avonden zullen gedeeltelijk gegeven worden in kombinatie met de leiders en leidsters van Noord-West. Het een en ander afhankelijk van onderwerp en verloop. Wat we aan blijven hou den is de maandeiykse instruktie- avond. Nadere informatie bij uw be geleidster mevr. Ter Beek. Kort nieuws Rolschaatsclub draait letterlijk en figuurlijk voortreffelijk, dank zij de welwillende medewerking van een fabriekshaleigenaar en het enthou siasme van de 36 leden. Als een van de leden van plan is nieuwe rol schaatsen te vragen met St. Nicolaas, doet hij of zij er verstandig aan even te wachten. Er is een briefje onderweg met een gericht advies. De instuif draait op volle toeren. Iedere vrijdagavond ongeveer 40 jon gens en meisjes van 12-14 ;iaar. Zaterdags om de 14 dagen gemid deld 100 gasten tussen 14-16 jaar. Deze laatste groep heeft al een pro gramma-groep geformeerd, die een aantal plannen bij het bestuur heeft gedeponeerd voor 1975. De zaakjes worden door de leiding erg goed bij gehouden en ontwikkeld. Voor Vel- tum een goede bijdrage in de leef baarheid. Enkontakt met de buurtbewoners gaan we graag uit bouwen om op tijd op eikaars wen sen te kunnen reageren. IN HET SCHUTTERSVELD Op 8, 9 en 10 november, dus dit weekend, zal de recreatiezaal van 't bejaardencentrum Het Schuttersveld voor de 5e maal zijn omgetoverd in een gezellige handwerkshow. Degenen die voorgaande jaren de ze tentoonstelling bezochten, zullen nauwelijks een aansporing nodig hebben om ook dit jaar al dat moois te gaan bewonderen. Er is weer ijverig gewerkt in het afgelopen jaar, zodat velen op deze tentoonstelling een origineel Sinter klaascadeautje zullen kunnen kopen. Om alvast iets te verklappén: er is een bonte schakering lappenpop pen, speelgoedbeesten, tafellakens, kussens, shawls, tassen enz. enz. Verder vindt u er ook stokpaarden zoals er drie aan prinses Beatrix werden aangeboden bij haar werk bezoek aan Venray. In de tentoonstellingsruimte is 'n speciale hoek gereserveerd, waar u onder genot van 'n kopje koffie 'ns heerlijk kunt bijpraten met degenen die in Het Schuttersveld hun thuis hebben gevonden. Ondanks - of misschien: dank zij - de autoloze zondag werd de ten toonstelling vorig jaar 'n groot suc ces. Maar ook dit jaar rekenen de bewoners van Het Schuttersveld op een paar gezellige dagen De tentoonstelling is geopend op vrijdag 8 nov. van 20 tot 22 uur; op zaterdag 9 november van 15 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; en op zon dag 10 november van 11 tot 16 uur. DISCO-AVOND UITGESTELD De disco-avond voor de jeugd van af 10 jaar is door omstandigheden uitgesteld tot volgende week zater dag 15 november, aanvang half acht. Men wil steeds bijblijven voor wat betreft de top tien! Daar is echter geld voor nodig. De wijkraad heeft daarom gemeend om hiervoor 0.50 entree te heffen! DE WOENSDAGMIDDAGCLUB ZOEKT: Wat zoekt deze club dan wel? Méér leiding! Leden zijn er genoeg. Elke week komen er weer meer bij. De laatste keer waren er al ongeveer 50. We willen echter geen kinderen teleur stellen. Ieder kind vanaf 6 tot 10 jaar is dus van harte welkom. Er is echter een minimum aan lei ders en leidsters, zodat wij wanneer er niet nog meer enthousiaste men sen bijkomen toch moeten besluiten om een ledenstop in te voeren. Dat zou erg jammer zijn en dat willen we vooralsnog dan ook niet, maar Wie helpt deze jeugd op de woens dagmiddag van 24 uur uit de nood? Ze staan op U te wachten! Wanneer U interesse hebt kunt u 's woensdagsmiddags gewoon naar het trefcentrum aan de Ursulastraat gaan, of 's avonds eerst even bellen tel. 4364. Voor de ouders: Wilt U tegen uw kinderen zeggen dat de club eerst om 2 uur begint? De leiding kan dan rustig het programma van de middag voorbereiden! KIENEN: Volgende week vrijdag is er een grote kienavond! Iedereen uit de wijk is weer van harte welkom! Om 8 uur start men met het afroepen van de eerste getallen! BEUKEN, EIKEN, ESSEN, SYLVAKET 20 SOORTEN EN PATRONEN VENRAY: Schoenmakers Venray B.V. Leunseweg 4-6, tel. 04780 - 23 24 Diefstal tapijten Door verbreking van een ruit in het dak van de tapijthandel in de Patersstraat, werd toegang verkre gen in dat pand. De daders hebben schijnbaar op bestelling gewerkt, want van de rol was op maat 12 meter afgesneden. De waarde was ongeveer 2500, Tevens werden 22 Perzische tapij ten meegenomen, waarde eenzelfde bedrag. De recherche stelt een on derzoek in. Jas in bar gestolen De Venrayer P. H. heeft bij de politie aangifte gedaan dat tijdens het weekend bij de Pentagonbar zijn jas gestolen-is. Vogelvanger gegrepen Het gelukte ook te Venray een vogelvanger aan te houden en wel H. te Ysselsteyn, die achter zijn wo ning een vangnet had gespannen, terwijl 2 lokvogels voor de aanvoer moesten zorgen. Lokvogels en vangnet werden in beslag genomen en procesverbaal op gemaakt. Illegaal jagen Nabij de Hiept werd de Venrayer W. S. aangehouden terwijl hij met een jachtgeweer aan het jagen was. Hij was niet in het bezit van een jachtakte, maar wel in gezelschap van de jachtaktehouder en vergun ninghouder W. S. Deze laatste kon wegens ziekte niet meer jagen en meende nu in gezelschap van een ander dat recht aan die metgezel over te kunnen doen, maar de politie dacht daar anders over. Het jachtge weer werd in beslag genomen en procesverbaal werd opgemaakt. Onvoldoende opgelet Bij het wegrijden vanaf de par keerplaats op het Henseniusplein lette de 39-jarige Venrayer G. K. onvoldoende op het verkeer wat uit de Schoolstraat kwam. Daardoor kwam de door hem bestuurde auto in botsing met de personenauto, be stuurd door de 23-jarige plaatsge- nooit H. J. Het bleef bij lichte scha de. Fietsende jongen kwam ten val De 14-jarige scholier W. de M. kwam in Grootdorp te Merselo door onverklaarbare oorzaak met zijn fiets te vallen en liep daarbij diverse hoofdverwondingen op, dat over brenging naar het ziekenhuis nood zakelijk werd geacht. Natuurlijk. voor schoenen Grotestraat 6 - Venray

Peel en Maas | 1974 | | pagina 1