TT Vrije Akademie te Venray Motorcross Ysselsteyn RAADSVERGADERING MEERLO-WANSSUM Twee weekends feest in Wanssum Gewestelijke Sociale School Venray Kon. Wilhelminafonds Miay HENGELSPORT Leenenl Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Modelvliegclub Venray Internationaal Invaliden Sportclub Venray en omstreken VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1974 Nr. 33 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AI. UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR Al. UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 21 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bij vooruitbetaling) In de week van 9 september start de Vrije Akademie weer met een nieuwe cursus. Gezien de belang stelling van afgelopen jaren, is het cursuspakket uitgebreid, zodat men keuze kan maken uit de volgende cursussen. Maandagmiddag 14.00 - 17.00 uur stof versieren; Maandagavond 19.30 - 22.30 uur weven, tekenen w.o. druktechnieken houtsneden, collages enz., stofversie- ren; Dinsdagamorgen 9.15 - 11.45 uur introductie w.o. houtsneden, druk technieken en collages; Dinsdagmiddag 17.00 - 18.30 uur junioren: stofversieren Dinsdagamiddag 18.45 - 20.15 uur junioren: stofversieren Dinsdagavond 19.30 - 22.30 uur edelsmeden; Dinsdagavond 19.30 - 22.30 uur keramiek; Woensdagmiddag 4-10 jarigen: vrije expressie: le uur 13.45 - 15.15 2e uur 15.30 - 17.00 uur; Woensdagavond 19.30 - 22.30 uur boven 15 jarigen: stofversieren en schilderen en edelsmeden; Donderdagmiddag 14.00 - 17.00 uur boven 15 jarigen: stofversieren; Donderdagavond 19.30 - 22.30 uur boven 15 jarigen: tekenen w.o. hout sneden, collages en druktechnieken; modevormgeving en keramiek; Vrijdagmiddag: junioren 11-15 jr. hout, klei, solderen, tekenen enz. Ie uur 17.- 18.30 uur 2e uur 18.45 - 20.15 uur; Zaterdagmorgen vrije expressie: 4-10 jarigen: le uurs 9.15 - 10.45 u. 2e uur 11.00 - 12.30 uur. YOGA: bij voldoende belangstel ling worden plaats en tijd nader be kend gemaakt. A.s. weekend, vrtfdag 16 en zater dag 17 augustu,s houdt de Vr(je Aka demie een expositie in de foyer van de schouwburg, van diverse werken door cursisten gemaakt in het afge lopen jaar. Tijdens deze expositie zullen een aantal cursisten aan het werk zijn. Er bestaat tevens de mogelijkheid tot inschrijving. De expositie is geopend vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Inlichtingen en inschrijving over de cursus geeft verder mevr. L. Huls Veltumse Kleffen 24 te Venray, tel. 1387, tussen 10.00 en 11.30 uur en van 17.00 tot 21.00 uur. Inschrijfformulieren zijn ook ver krijgbaar bij de Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Het motorkomitee Ysselsteyn heeft de weergoden kennelijk niet meege- had, bij de wedstrijden die zondag jl weer in dit kerkdorp werden gehou den. Toch waren er, ondanks het soms barre weer, meer dan 2000 toe schouwers - motorsportenthousiasten nog naar deze wedstrijd gekomen - waarbij op de parkeerterreinen bleek dat de motor als zodanig ook als transportmiddel een come-back aan het beleven is. Onder auspiciën van de KNMV werden deze wedstrijden verreden. Hoewel de natte baan en de regen vraagtekens deden opkomen voor de veiligheid, bleek dat de baan er wel tegen kon. Rode Kruis, brand weer en politie waren weliswaar in hoogste staat van paraatheid, doch behoefden - behoudens enkele slip partijen - niet in actie te komen. En dat terwijl b.v. in het spannen de gevecht in de internationale 500 cc klasse, snelheden van boven de 200 km werden gemeten. Wethouder van Oerst stuurde de 450 deelnemers aan dit motorgeweld van start, waarbij voor de niet-des- kundige bezoeker wel meer tekst en uitleg gegeven had mogen worden omtrent klassementen, indelingen en dergelijke. Uitslagen 500 cc nationale groep A 1 Albert Siegers, Naarden 2 J. v.d. Heijden, Zaltbommel 3 Willem Zoet, Ophemert. Groep B 1 F. Spronk, Duivendrecht 2 Jos van Schijndel, Oss 3 Ron v.d. Zee, Amsterdam Klasse 350 cc nationaal 1 Albert Siegers, Naarden 2 Peter Pauw, Kockengen 3 Rij no Rijnders, Angerlo. Klasse 250 cc internationalen: 1 Kees Schermer, Castricum 2 Nico van der Zanden, Oosterh. 3 Adri v.d. Broeke, Middelburg 50 cc internationalen: 1 Bob Bron, Amsterdam 2 Boet van Duimen, Ammerzoden 3 Nico van der Zanden, Oosterh. Klasse 500 cc internationalen: 1 Piet v.d. Wal, Oirschot 2 Boet van Duimen, Ammerzoden 3 Wietse Veenstra, Zwagerbos 4 Henk Klaassen, Utrecht Kindercrèche Omdat in de parochie van de Vre- deskerk heel veel jonge gezinnen wonen met kleine kinderen, willen we die ouders tegemoet komen en hen de gelegenheid geven om samen zondags naar de kerk te gaan. Daarom is er iedere zondag onder de mis van half 1 2kindercrèche in de kleuterschool, vlak bij de kerk, (Whistlerstraat 3). Dit begint weer a.s. zondag 18 augustus. Een kleuterleidster houdt de kin deren dan aangenaam bezig. Geeft voor deze leidster een kleine vergoe ding. We hopen dat velen er gebruik van zullen maken. In Meerlo-Wanssum zal de nieuwe raad voortaan uit 13 leden bestaan. Dat betekent dat de heren L. Bete- rams, H. Hol, J. Hurenkamp, G. Versieyen en J. Wijnhoven als nieu we raadsleden zullen worden ge in- stalleerd. Daarentegen zullen de he ren Geurts uit Wanssum, Cristiaens uit Swolgen en Verblakt uit Tien- ray geen deel meer uitmaken van de vroede vaderen dezer gemeente. Overigens was de raad vrij snel door de agenda van deze vergade ring heen. In de havenverordening bleek een beroepsregeling noodzake lijk te zijn. Die werd dan ook door de raad zonder meer goedgekeurd. SCHOLEN In Meerlo blijkt de oude kleuter school te klein te worden, terwijl de prognoses er op wijzen dat het aan tal kleuters de eerstkomende jaren niet kleiner zal worden. Daarom is de bouw van een nieuwe kleuter school noodzakelijk. Men wil deze bij de basisschool gaan bouwen. Dit omdat de ruimte voor verbouw van de huidige kleuterschool te klein is, en om te komen tot een betere in- gratie van kleuter- en basisonder wijs. De minister heeft er al een urgentieverklaring voor gegeven en ook de raad ging er mee accoord. Ook accoord ging zij met de toe kenning van 9573,91 voor de aan schaf van spel- en ontwikkelings materiaal voor de kleuterschool in Tienray, en 'n aanvullend voorschot op de exploitatievergoedingen voor alle kleuterscholen in deze gemeente. De vakvergoeding voor muzikale vorming op de basisscholen over 1973 kreeg de zegen van deze raad in zijn laatste zitting. Ook de peu terspeelzaal in Meerlo kreeg 'n start subsidie van 850, De verbetering van het sportveld in Geysteren sluit feitelijk het ge hele sportveldenvernieuwingsproces af van alle dorpen in deze gemeen te. Maar hier (in Geysteren) is de grond niet van de gemeente, zodat men nu met een financiële gift van 30% in de verbeteringskosten, deze club helpt. Dat gaat dan om een subsidiebedrag van 4178, Wel gromde de raad dat in de tussentijd de Geysterse voetbalclub in Venray ging en gaat spelen. Men vroeg zich af, waarom die club nu geen gebruik maakte van de velden in Meerlo - Wanssum, waarvan de huur een stuk voordeliger zal zijn dan die van de velden in Venray. Men stelde nu reeds, dat Geysteren voor die meer-uitgaven niet bij de gemeente hoeft aan te kloppen De aanschaf van een tweede trac tor a raison van een kleine 25 mille ging zonder meer onder de hamer door. ABRI IN SWOLGEN Men wil wel, nu de trottoirs er in Swolgen keurig bijliggen, ook zorgen voor een goede bushalte. Een en ander gaat 4300,kosten, waar in de Zuid Ooster 1000 bijdraagt. En ook daar ging de raad mee ac coord. De raad steunde volledig de door de raad van de gemeente Horst aan genomen motie aan de minister van volksgezondheid, betreffende de her- Twee Wanssumse verenigingen gaan samen festiviteiten op touw zetten bij gelegenheid van hun lustrum viering. Zowel het Gemengd Koor als de Jongerenbeweging hebben in, de loop der jaren, elk op hun eigen terrein, bekendheid verworven, en dat niet alleen in eigen omgeving. Het Gemengd Koor en het Jonge renkoor verzorgden zelfs meerdere concertuitvoeringen in W.-Duits- land, België en Frankrijk en de Jon gerenbeweging onderhoudt regelma tig contact met jeugdgroepen uit de buurlanden, en vooral de uitwisse lingsprogramma's mogen er zijn. Samen gaan deze twee verenigin gen nu feesten en met hen natuur lijk heel Wanssum. Er is een f eest pakket samengesteld dat er niet om liegt en alle leeftijdsgroepen kun nen er een speciaal onderdeel in vinden dat hun bijzonder ligt. Aan de Beemdweg, links van de weg Wanssiim-Venray, is ~een grote tent gebouwd, welke ruimte biedt aan 2000 personen. De organisatoren rekenen er op, deze grote ruimte nodig te hebben op vrijdag 23 aug. a.s. als de be kende show ,,'n lach en 'n traan" met medewerking van Johny Hoes, Dikke Leo, Cees en Marian, de Hei krekels met Margriet Custers uit Venray en het Combo Jean Kraft wordt gepresenteerd. Maar vooral ook op zaterdag 24 augustus a.s. tijdens het popfestival, waaraan 6 popgroepen medewerking verlenen, o.m. Alquin, Oscar Benton, Earth Fire. En wie de grote vermaardheid kent van Pieke Dassens's Poppen theater uit Maastricht en de muzi kale capaciteiten van de Koninklij ke Philharmonie uit Bocholtz, zal begrijpen dat ook zondag 25 aug. deze tent zal volstromen met be zoekers. Dimitri van Toren en Jules de Korte mogen de spits afbijten. Zij treden zaterdag 17 augustus a.s. op in het gemeenschapshuis, waar zij een aantrekklijk luister-programma zullen verzorgen. Zondag 18 augustus is er voor de jeugd vanaf "12 jaar een discobal in het gemeenschapshuis. Het nieuwe schooljaar dient zich weer aan, en zo ook het cursusjaar van de Gewestelijke Sociale School in Venray. Dit jaar staat op het pro gramma een zogenaamde B-cursus. Dit wil zeggen, dat het zwaartepunt zal liggen op het recht in al zyn fa cetten. De titel voor de cursus van dit jaar is dan ook „Wegwas in het recht". In Venray draait de cursus nu voor het vijfde jaar, met een steeds groeiend aantal deelnemers. De cur sus bestaat uit een cyclus van drie jaren. Elk jaar is een onderdeel op zich, zodat men elk willekeurig jaar kan starten. Elk jaar geeft recht op een getuigschrift en na 3 jaar kan het einddiploma van de Gewestelij ke Sociale School verkregen wor den. De B-cursus omvat de navolgen de stof: 14 lessen Practisch Taalgebruik 10 lessen Levensbeschouwelijke vraagstukken 8 lessen Arbeidsrecht 8 lessen Soc. Verzekeringsrecht 14 lessen Actuele rechtskwesties 6 lessen Belastingrecht Het zijn in totaal 60 lesuren, ver deeld over 30 lesavonden, van half acht tot kwart over tien. Het cur susgeld bedraagt voor leden van aangesloten organisaties 60,per jaar. Boeken worden gratis beschik baar gesteld. In Venray wordt de cursus gegeven in café Veerhuis - Henseniusstraat, en wel op dins dagavond. Eventuele belangstellenden kunnen voor alle informatie terecht bij drs. G.M. Beterams, dr. Poelsstraat 22, directeur van de school, tel. 2873. Eveneens kan men zich nog aan melden op de eerste lesavond op 10 september a.s. structurering van de geneeskundige zorg in Horst. OVERSTEEKPLAATS Er zal een voetgangers oversteek plaats komen te Wanssum; maar waar precies daarover zal nog over leg plaats vinden, zowel met het ou dercomité als met de provinciale waterstaat. Unaniem was de raad van gevoelen dat deze oversteek plaats uit 't oogpunt van verkeers veiligheid geen langer uitstel duldt. In dank aanvaarde de raad de schenking van het boekenbezit van de schrijver Betrus Aafjes. Deze - thans in Swolgen wonende schrijver - wil zijn totale boekenbezit, waar onder vele literaire werken, gaarne ten nutte van het algemeen afstaan. Het college denkt dat met deze dui- zende boeken een goede aanzet ge maakt wordt voor een op te rich ten openbare bibliotheek. Net voor de rondvraag deelde de raadsvoorzitter nog mede dat mede werking van de raad nodig was voor de reconstructie van de St. Wilbert- weg te Geysteren. Het gevraagde krediet van 31.080,werd gaarne door de raad verleend. De toegezegde subsidie-nota zal niet meer door de raad in oude sa menstelling kunnen worden behan deld. De rondvraag was kort. Alleen werd gevraagd of het parkeerterrein voor „de Schellaert" zou worden aange legd met klinkers etc., hetgeen door de raadsvoorzitter bevestigend werd beantwoord. Na afloop van de ver gadering kon de raad het voorma lige Wanssumse raadhuis in zijn nieuwe bestemming gaan bekijken. Van 28 august. 8 sept, te Venray collecte COLLECTANTEN GEVRAAGD In de weken 28 augustus - 8 sept. zal in Venray wederom de jaarlijk se collecte gehouden worden van 't Koningin Wilhelminafonds ten be hoeve van de Kankerbestrijding. Het doel spreekt iedereen voldoen de aan. Dit jaar is bovendien 'n bij zonder jaar vanwege het zilveren bestaanfeest van het K.W.F. Wel wordt het een probleem de beschikking te hebben over vol doende collcetrices en/of collectan ten. Wegens de snelle uitbreiding van Venray wordt dit probleem al maar nijpender. Mocht iemand tijd en gelegenheid hebben de collecte zakjes op te halen in een wijk of gedeelte er van, dan zal hij/zij van harte welkom zijn bij het collecte team. Men kan zich hiervoor mel den bij: drs. G. M. Beterams, dr. Poelsstraat 22 te Venray, tel. 2873. Het gaat alleen om het ophalen van de collectezakjes, die via de PTT huis aan huis verspreid wor den. SPORT Het nieuwe vliegseizoen is weer be gonnen. Na een lange vakantieperi ode kunnen we nu weer naar har telust vliegen. Laten we hopen dat het weer dan meewerkt. Dit was jl zondag niet het geval, want toen re gende het pijpestelen, terwijl het ook nog keihard waaide. We hadden toen een wedstrijd op de Rozendaalse heide bij Arnhem. Tijdens deze wedstrijd was er een selectie voor de internationale kam pioenschappen die in Wenen gehou den zullen worden. Bij deze selectie is het zó, dat de beste vliegers, dus met de meeste punten, gekozen zul len worden. Als ze dan bij andere selectiewedstrijden ook veel punten hebben, kunnen ze dus mee naar Wenen. Voor deze selectie worden de beste vliegers van Nederland uitge sorteerd Tevens was er in Arnhem de zg Muggencupwedstrijd. We waren niet met zoveel leden present, omdat sommigen nog op va kantie waren. Toch hebben we weer een winnaar, nl. O. Moss, die de le prijs behaalde in de klasse A-2 juni oren. Volgende week is er een wedstrijd op de Boshoverheide bij Weert. Deze wedstrijd wordt georganiseerd door de Venlo-Traöters. TAFELTENNISCLUB Dinsdag 13 augustus jl is de weke lijkse training na een periode van 6 weken vakantie wederom hervat. In de vakantietij d is er door het bestuur bepaald niet stilgezeten. De jaarlijkse alg. jaarvergadering van de Ned. Invaliden Sportbond, ge houden te Utrecht, werd door 2 be stuursleden bijgewoond. Vergaderd werd er in eigen kring en werd de competitie 74-75 alsmede het pro gramma voor het komende seizoen vastgesteld. Dankzij de al jaren uiterst goede samenwerking met Red Stars zal er ook dit jaar wederom met een team van onze vereniging aan de Tafel- tenniscompetitie (3 spelers en reser ves) kunnen worden deelgenomen, terwijl er tevens tot voldoening ge meld kan worden, dat een onzer le den in een team van Red Stars aan deze competitie gaat deelnemen. In tegratie van de „bovenste plank". Door een besluit van het bondsbu- reau van de N.I.S. kwam net toen de vakantieperiode 'n aanvang had ge nomen, de verplichting nieuwe spe- lerskaarten aan te vragen, waartoe nieuwe pasfotos e.d. verzameld dien den te worden. In een vakantietijd bepaald geen makkelijk karweitje. Toch kon door aller medewerking een en ander nog tijdig bij 't bonds- bureau worden ingediend en zijn in middels deze nieuwe spelerskaarten op het sekretariaat ontvangen. De inschrijving voor het traditio nele jaarlijkse Bevrijdings-toumooi in Eindhoven op zaterdag 21 sept. a.s. werd verzorgd. 13 leden voor 't enkelspel en 8 leden voor het dub belspel, van onze vereniging zullen straks gaan proberen een gunstig resultaat te bereiken. Zoals u ziet heeft het ook 'tijdens de vakantie niet aan aktiviteit ont broken. Wij hopen dat onze leden dit werk in het bestuur zullen weten te waarderen, door wekelijks trouw de trainingen te komen bezoeken. ZWEMCLUB Zaterdagmorgen 16 augustus a.s. van 10 tot 11 uur wordt ook hier weer met de wekelijkse trainingen gestart. Een zwemfeest in Eindhoven staat ook op het programma en we zouden ook de leden van de zwem ploeg willen adviseren: kom trainen. DE ROERDOMP De uitslag van het Koningsvissen 1974 van de Roerdomp is als volgt: 1 Messemaeekers 4215 gr. 2 B. Janssen 3515 gr. 3 J. Ponjee 2970 gr. 4 A. van Mill 2570 gr. 5 J. Hoedemakers 1760 gr. Verder deelt het bestuur mede dat a.s. zaterdag de eerste onderlinge wedstrijd gehouden wordt tegen Blitterswijck in Blitterswijck. Sa menkomst bij Jetje aan de Maas om 13.30 uur. Het jaarlijks uitstapje zal gehou den worden op zondag 25 augustus. Vertrek om 7 uur bij clublokaal Tie- len. Opgeven tot uiterlijk donderdag 22 augustus bij H. v.d. Heuvel, Lan- geweg 20. Reiskostenvergoeding ƒ2.50 Veel en Maas ooft uw weekblad

Peel en Maas | 1974 | | pagina 9