BESTELFORMULIER SEIZOEN 1974-1975 Elsink ;rip programma waarin verwerkt alle van de laatste tien jaar van een vijf-mans orkest regie van de Engelse regisseur bij Henk Elsink is een avond feest van de gulle lach, zodat u avond te wachten staat. De van Henk is op zich al een voor gedegen vakwerk. dag 24 oktober. C Cabaret Tingel Tangel „Jy en-Ik" cabaret-comedie met Sieto en Marijcke Hoving Ditmaal anders dan u van hen gewoon bent maar van twee ras-cabaretiers kunt u ook nu weer een avond amusement op hoog peil verwachten. Sieto en Marijcke zijn inmiddels vaste be spelers van onze schouwburg en wij weten zeker dat hun vaste bezoekers vol verlan gen naar hun nieuwste show uitzien. Vrijdag 22 november D Brabanst Orkest soliste: Emmy Verhey dirigent: .Hein Jordans Het Brabants Orkest is een vaste bespe ler van onze streekschouwburg en mag al tijd op een volle zaal rekenen. Na het grandioze succes vorig jaar met Emmy Verhey, hebben wij deze combina tie geprolongeerd. Het programma omvat: De ouverture „Cyrano de Bergerac" van Johan Wagenaar, een muzikaal voorproef je op de toneelproduktie die in mei te zien zal zijn. Emmy Verhey zal triomferen in het viool concert D. gr. t. opus 77 van Johannes Brahms, een concert dat uitsluitend voor virtuozen gebracht kan worden. Tenslotte de beroemde 5e symfonie van Beethoven. Dinsdag 26 november Jasperina de Jong ter gelegenheid van het Ra vel-jaar Pianoconcert in D (voor de linker hand) van Ravel; 4e Symphonie van Dvorak. Maandag 20 januari D Concert „Euterpe" Vorig jaar voor het eerst op het program ma geplaatst en meteen een klinkend suc ces. Zelfs ingezonden stukken in de kran ten, waarin bezoekers hun bewondering uitsprkaen, waren het gevolg. Degenen die dat eerste concert niet bijge woond hebben, hebben inderdaad veel ge mist. Een avond musicaal genot dat men zich niet mag laten ontgaan. Donderdag 27 februari A Cyrano de Beregrac heldenkomedie van Edmond Rostand regie: Ko van Dijk met Guus Hermus, Ko van Dijk, Lies Franken, Jeroen Krabbé, Lex Goudsmid en 50 andere medewerkers. A Mistero Buffo Door de Nieuwe scene Antwerpen Het grote sukses van de laatste jaren sinds het Holland Festival 1973. Mistero Buffo is overrompelend, bij tijden aangrijpend totaal theater. Steengoeie tek sten en een Italiaanse regisseur (Arturo Corso) een enorm enthousiaste speelgroep, knappe funktionele muziek en een publiek dat aan het slot even ontroerd als enthou siast is. Een publiek dat zich zowat de handen stuk applaudiseert. Mistero Buffo, is een hedendaagse versie van een middeleeuws lekenspel. Er zitten in de tien taferelen geweldige theatermo menten. Theater in zijn puurste betekenis. Engagement zonder vlagvertoon, borend naar de diepste lagen binnenin. En dit al les in Vlaams dialect, volkomen, vanzelf sprekend, rijk.. Het wonderlijke van dit „spel" is: je amuseert je ontzettend goed. Je denkt aan Bosch, Bruegel, Brecht, de Griekse klaagzangen, Vlaamse volksdansen, middeleeuwse mystiek, Vietnam, Ulster het zit er allemaal in. Theater zonder weerga. Theater zoals U nimmer beleefde. Een van de hoogtepunten in ons achtjarig bestaan. Mistero Buffo doet dikwijls denken aan „Hair", maar is totaal anders. De datum is inmiddels definitief, zodat U MISTERO BUFFO in het abonnement kunt opnemen. Vrijdag 21 februari D Cabaret Ivo de WQs verrassend cabaret met Ivo de Wijs, Aggie Terlingen, Richard Fritschy, Pieter Nieuw- int. De pers is bijzonder ingenomen met deze nieuwe cabaretgroep. Ontstaan uit het studentencabaret hebben ze zich een plaats weten te veroveren die tussen „Don Qui- schocking" en „Neerlands Hoop" ligt. Goed geschreven spitse teksten waarvan je geen woord wilt missen. Het cabaret is fris en nieuw en zal zeker ook een jong publiek aanspreken. Vrijdag 20 december Dinsdag 10 december D Limburgs Symphonie Orkest dirigent: André Rieu solist: Jan Wijn Dit wordt de meest ambitieuze toneelpro duktie die in Nederland ooit op het toneel werd gebracht. Evenals „De Getatoueerde Roos" was Cy rano de Bergerac een tiental jaren geleden een hoogtepunt in de theaterwereld. Het bijwonen van deze voorstelling wordt een ervaring die met niets vergeleken kan worden. Guus Hermus kreeg voor zijn eer ste rol als Cyrano de hoogste toneelonder scheiding, de Louis d'Or. Wij zijn er trots op dit magnifieke evene ment op ons programma te kunnen plaat sen. Met een ongekende rolbezetting mo gen wij op een onvergetelijke avond reke nen. Maandag 12 mei i.v.m. de enorme belangstelling: zaterdag 1 maart EXTRA voorstelling. C The sunshine boys blijspel van Neil Simon vertaling: Annie M.G. Schmidt met Joan Remmels en Ton Lensink, Elly van Stekelenburg regie: Paul Steenbergen Een tweede stuk van Neil Simon in één jaar op het programma. Dat mag ook wel, want zijn „Sex a la Meunière" en „Bloot- voets in het park" hebben menigeen doen schaterlachen. Dat Annie M. G. Schmidt de vertaling wilde verzorgen is wel erg bijzonder, maar nadat ze de voorstelling in New York had gezien, was dit voor haar geen punt meer, hoewèl het bekend is dat ze liever, zelf schrijft. Het gaat over een eenmalige en laatste televisieoptreden van twee gerenomeerde komieken. Elf jaar tevoren waren ze een begrip. Nu wil het publiek hun lievelingen nog maals terugzien, maar na elf jaar zijn de komieken uit elkaar gegroeid. Dat alles zorgt voor tragische, maar vooral komi sche situaties .waaraan u beslist veel ge noegen zult beleven. Dinsdag 4 maart Na haar grote show „Jasperina's Ego Trip" wil zij dit jaar iets geheel anders en zo kunt u onze talentvolle all-round arties te nu zien in een chanson programma waarin zij oud- en nieuw repertoire ten gehore brengt. Dus ditmaal geen show programma, maar wel een op en top Jas perina. C Lieve God, ze draaien me dol komedie van Neil Simon regie: Jo Dua met Willy van Heesvelde, Rudi van Vlaen- deren, Ralph Wolfs Neil Simon, Amerika's onbetwiste blijspel schrijver, heeft een hele reeks Broadway- hits op zijn naamstaan. In New York staat men dan ook graag in de rij om deze nieu we knaller te kunnen bewonderen. Een kostelijk avondje onbezorgd plezier staat u te wachten en de komedianten van het Groot Limburgs Toneel staan ga rant voor aangenaam spel. Vele toneel liefhebbers prefereren naast een mooi to neelstuk steeds meer een avondje uit. Daaraan voldoen wij dit jaar wel erg bij zonder en deze voorstelling is daar ook weer een exponent van. i Dinsdag 17 december D Krisis theater Een naam ontstaan door zich verwant voe len aan de huidige tijd. Schrijver en uit voerende artiesten verlangen naar 'n breed stramien van cabaret. Men ging werken vanuit twee disciplines, n.l. toneel en cabaret. Men wil naar THEATER, onbelemmerd door konventies, en zo kwam men tot een authentieke vorm, waarin de huidige kon- junktuur en haar emotionele gedragspa troon vast verankerd liggen. Vrijdag 11 oktober Naam Adres Woonplaats Telefoon Te verwachten adreswijziging Abonnementen: Prijzen inclusief reserveren en garderobe. Was wel niet abonnementhouder in het vorige seizoen. Aantal per bestelt hierdoor: Totaal toneelserie vijf voorstellingen 50,- zaal balkon cabaretserie vijf voorstellingen 50,— zaal balkon cocktailserie vijf voorstellingen f 50,— zaal balkon casinoserie vijf voorstellingen 60,- zaal balkon muziekserie 1 vijf voorstellingen t 50, zaal drie voorstellingen f 17,50 zaal f kleinkunstserie vijf voorstellingen f 45,- zaal vijf voorstellingen f 25,— zaal vijf voorstellingen f 50,— zaal balkon f jeugdserie 65+ serie tien voorstellingen f 40,— zaal f Naast het abonnement wil ik tevens reserveren voor: plaatsen voor plaatsen voor d.d. d.d. plaatsen voor d.d. Voorkeur samenstelling abonnement: 1e voorstellingd.d. 2e voorstelling d.d. 3e voorstellingd.d. Aangetekende toezending Totaal te betalen 2,50 4e voorstellingd.d 5e voorstellingd.d Na ontvangst van uw bevestiging zal het to taalbedrag worden overgemaakt op rekening van de Nederlandse Credietbank N.V. te Ven- ray t.n.v. Schouwburg, rek. nr. 23.18.05.446 Datum Handtekening zijif) en Snap revue: Waar blijft de tüd alden en Piet Muyselaar van de revue die ook vorig sei- it programma stond. De avonden bijna onmiddellijk uitverkocht, zeer velen teleur moesten stellen, wij nogmaals twee extra van deze vrolijke revue, dan tevens het afscheid van en Piet Muyselaar, want na voorstellingen zullen zij niet theaters optreden. 18 oktober 19 oktober getatoueerde roos ennessee Williams met Ank van der Paul Cammermans was dit hét hoogtepunt dat 200 werd. persstemmen van toen: kreatie van Ank van der Aan de ovaties scheen geen einde (Telegraaf). Ank van der Moers kreatief ver is in de loop der jaren zo oneindig dat ik naar de juiste moet zoeken, die, bij benadering bewondering voor haar ontroe- j doorleefd en krachtig spel zouden weergeven" (Elsevier). 20 november ffend bewijs dat er naast de ont- ilde hoeveelheid platgetrapte paden, 1 velen in de kleinkunst maar blij- ii >trekken, nog royale hoeveelheid oil men ruimte is, waarbij men afstand i °en van bestaande gezapigheid. I loet deze voorstelling met een onbe- !n idee gaan bekijken en tevens met rendeloze tolerantie deze show on- an. i nieuw on-cabaret. S 1 november Szmulewicz

Peel en Maas | 1974 | | pagina 11