Programma Streekschou wburg Venray 1974-1975 seizoen Spec. Rudolf Schock in Das Dreimadelhaus operette van Berté naar muziek van Franz Schubert RUDOLF SCHOCK op ons toneel en dat nog in een bijzonder fijne operette met prachtige muziek. Melodieën waar iedereen van door de knie ën gaat en als die nog gezongen worden door Rudolf Schock, dan begrijpt u wel dat er iets heel bijzonders te wachten staat. In Duitsland en Oostenrijk moet men voor deze voorstelling ongeveer 50,betalen. Met onze prijs van 20,waarop geen enkele reduktie mogelijk is, zitten we bij zonder laag. Deze dure voorstelling wordt deels als special buiten abonnement ge bracht, omdat de abonnementsprijs anders te zeer wordt verhoogd. Donderdag 7 november. A Grafin Maritza operette van Emmerich Kalmann door de Hoofdstad Operette Na „lm Weissen Rössl" en „Die Lustige Witwe" is het wel een duidelijke zaak dat dit weer een fijne avond zal worden. Operettes door de Hoofdstad Operette zijn bijna altijd in de kortst mogelijke tijd uit verkocht, zodat wij u adviseren er snel bij te zijn. U kent de muziek toch wel? ,Grüss mir die reizenden Frauen im scho nen Wien" „Schwesterlein, Schwesterlein" „Komm mit nach Varasdin" „Kom Zigan, komm Zigan" „Einmal möchte ich wieder Tanzen" De ene schlager na de andere in een van de populairste operettes. Dinsdag 25 februari C Het zwarte theater van Praag het nieuw programma van deze uitsteken de groep is getiteld „Legenden van het oude Praag". In de loop van de jaren heeft het Zwarte Theater ook in ons land een geweldige reputatie opgebouwd. Het is een van de meest gevraagde Oost-Europese gezel schappen. Jiri Smec, de grondlegger, heeft ook dit programma samengesteld, gere gisseerd en van muziek voorzien. Vrijwel zonder uitzondering krijgen de voorstellingen schitterende kritieken. Wij verwachten opnieuw veel van het nieuwe programma, waarmee het Zwarte Theater een wereldtournee zal maken met voor stellingen in Noord en Zuid-Amerika, Eu ropa en Azië. f u r Donderdag 10 oktober A Der Vetter aus Dingsda operette van Eduard Künneke orkest: Limburgs Symphonie Orkest met o.a. Ingrid Thissen, Ma ja Schermer- horn, Alois Frings. regie: Godfried Lingens Een produktie van de Contactraad burgse Schouwburgen. Lim- Een humorvol verhaal met tal van be roemde melodieën. Wie kent niet „Ich bin nur ein armen Wandergesell" „Der Rodrich, der Rodrich" „Mann, mann an dich ist wirklich nichts dran", etc. DER VETTER AUS DINGSDA is in Ne derland iets minder bekend dan in Duits land, maar daar staat Der Vetter dan ook op het repertoire van elk gezelschap. zult er beslist een fijne operetteavond aan beleven. Dinsdag 1 oktober B Frans Halsema en Gerard Cox met hun succesprogramma „Wat je zegt dat ben je zelf" B André van Duin's Pretmachine een nieuwe Nederlandse revue - f C De dag dat de Paus gekidnapt werd Blijspel met Lex Goudsmit, Enny Mols-de Leeuwe en Lo van Hensbergen regie: Kart Guttman C Suiker van Hugo Claus met Hugo Metsers, Pleuni Touw, Pieter Lutz, Piet Römer, Henk Molenberg regie: Ton Lutz De Paus is in New York op bezoek en taxichauffeur Lex Goudsmit denkt de we reldvrede naderbij te brengen door Zijne Heiligheid te ontvoeren. Wat volgt is een aaneenschakeling van de vreemdste situ aties, waarbij de lach niet van de lucht is. In Zürich reeds een jaar lang uitverkochte zalen. Op Broadway wordt het stuk met Danny Kaye gebracht. Een goede amusementsvoorstelling. Donderdag 3 oktober Dinsdag 11 maart Donderdag 17 april Maandag 21 oktober Twee mensen die hun sporen in het caba- het ruimschoots hebben verdiend, zullen u een avond aangenaam onderhouden. Ook hier weer alles amusement wat de klok slaat .Naast André ontmoet u Corrie van Gorp, Frans van Dusschoren, Donald Jones, The Robert Kaesen Dancers en een revue-orkest o.l.v. Coen van Orsouw. In het afgelopen seizoen brachten wij twee besloten voorstellingen van André van Duin's Show „Dag, dag heerlijke lach". Dit is een groot succes geworden en het is mede daarom dat wij de nieuwe show op het programma plaatsen. Het is een revue bedoeld als opvolging van de Snip en Snap revue, die zoals be kend dit jaar voor het laatst op toernee gaat. Een goedverzorgde voorstelling met al het klatergoud dat zo'n revue tot een fijn kijkspel maakt. Hugo Metsers bekend om zijn films „Blue Movie" en „Frank en Eva" en de T.V.- serie „Een mens van goede wil" ziet u op bijgaande foto. Eind september 1973 beleefde dit program ma zijn première in Amsterdam en sinds die tijd is het avond aan avond uitver kocht. Frans en Gerard worden begeleid door een trio. Hugo Claus is inmiddels een begrip in de nederlandse toneelwereld. Een toneelserie zonder Claus is dan ook nauwelijks denk baar. Met „Een bruid in de morgen" eveneens door toneelgroep „Globe" nog in de her innering, mogen wij weer op hoofdperso nen rekenen die ronduit meesterlijke cre aties op het toneel zetten. Het hele stuk met zijn rauwheid, felle wreedheid, zijn doordringende romantiek en poëzie heeft die wonderlijke kombina- tie van uitgekookte slimheid en naïviteit die Claus kenmerkt. B Happy End komedie van Dorothy Lane muziek: Kurt Weil liedjes: Berthold Brecht Het G.L.T. is er in geslaagd beslag te leg gen op deze musical waaraan Brecht in z'n Amerikaanse periode medewerking ver leende. Theaterliefhebbers kennen de inmiddels bekende songs als „Surabaja Johnny" en „Bilbao Song". Het stuk speelt in een onderwereld die ge ïnfiltreerd wordt door het Leger des Heils. Dat geeft een aantal doldwaze situaties waaraan men veel plezier kan beleven. 'N heilspreek in een danshol is zo'n idioot voorval. Het stuk werd met veel succes verfilmd met Marlon Brando in de hoofd rol. De toneelbewerking die men te zien krijgt zal u beslist ook veel plezier ver schaffen. Maandag 17 maart B De goede mens van Sezuan Publiekstheater Amsterdam Regie: Hans Croiset met Annet Nieuwenhuyzen; Petra Laseur, Sigrid Koetse, Nell Koppen, Celia Nufaar, Eric Schneider, Henk Rigters, Jules Croi set e.v.a. Met Brecht is het in ons land zo gesteld, dat hij doorgaans als een intellectualis tische, vrij humorloze moeilijkdoener wordt beschouwd. DE GOEDE MENS VAN SEZUAN, zal in de voorstelling van het publiekstheater ook zijn blijspel-kant naar voren brengen: een voor ieder verstaanba re Brecht. In tintelende eenvoud rolt zich voor onze ogen HET en ons wereldgebeuren af. En Brecht nodigt ons vriendelijk, maar ook wel dringend uit, om te kiezen, af en toe, een beetje maar wel ECHT. De vraag wordt met toenemende scherpte gesteld door de dubbelfiguur Shen-te, hoertje, afgewezen minares, vertrapte aan staande moeder en Shu-Ta, tabakshande laar, belanghebber, uitbuiter, zoon van de rijke onzelieveheer. Ook hier is de formidabele rolbezetting een garantie voor groots toneel. 1. Maandag 24 maart D Tekstpierement met hun programma „Wit op zwart" een consumptie cabaret De titel is willekeurig. Cabaret draait altijd alles om. De ondertitel heeft ook zo'n betekenis. De groep gaat er van uit dat cabaret verteer baar moet zijn, ook al stel je je nog zo' maatschappij-kritisch op. Daarom wordt ZWART OP WIT een uiter mate vrolijke produktie, ondanks „die lie den die het publiek in de schouwburg graag het lachen zouden verbieden en zich pas voldaan voelen als de mensen ont redderd en diep teneergeslagen het theater verlaten". Met: Lia Karon, Guuske Kotte, Jos Brink, Frank Sanders en pianist Henk Bokkinga. Dinsdag 14 januari D Cabaret Gerrit Vrijdag 11 april Dolle pret met Wouter Sips en Cecile op de Macks. Dit is een cabaret om van te smullen, al wijkt het af van het ernsti ge, zure, boodschapbrengende cabaret met heftige samenzang en wrange hoon. Er is moed voor nodig om van zoveel gekken werk voortreffelijk toneel te maken, maar het lukt hen en het publiek blijft zich tot het einde toe amuseren. Deze voorstelling is wel een kontrast met de andere voorstellingen in deze serie, maar juist daarom wordt het allemaal zo aantrekkelijk. Ons nieuwe programma is weer bijzonder goed ont vangen, getuige de vele inschrijvingen die wij reeds mochten ontvangen. Wij hopen dat er ook voor u zoveel te bieden is, dat ook voor u een abonnement samen te stellen valt. Wij maken het u bijzonder ge makkelijk, want u kiest gewoon 5 voorstellingen en uw keuze zullen wij in een abonnement onder bren gen. Een richtlijn voor de prijs is als volgt: Voorstel lingen met code A kosten 15.50 Code B 10.50 of 13.Code C 7.50 Over het totaal wordt een reductie berekend. De abonnementsprijzen kunt u op het bestelformulier zien. De voorstelling met RU- DOLF SCHOCK staat los van de abonnementen dat dit de prijs te veel opschroeft. „Das Dreim haus" kost nl 20.en er is geen reduktie mo Omdat er inmiddels reeds zeer vele aanvrage binnengekomen en diverse voorstellingen bijn volgeboekt is het raadzaam om even de I bellen en te informeren. Ook ten aanzien va^ plaatsindeling dient voorbehoud gemaakt te woP Er wordt evenwel geprobeerd om extra voorstellir in te lassen als er voorstellingen uitverkocht zi^ kunt dus rustig bestellen, maar hoe langer u u® hoe moeilijker het wordt om u te kunnen bediï'i B Liesbeth List en Ramses Shaffjfc Ei ze worden begeleid door een c 3 musici Een bijna unieke combinatie. Een chanson-avond waarvan wij wachtingen koesteren. Twee grote namen die een begrip Nederlandse theaterwereld. Dinsdag 12 november C Wat een gekke man en zijiP e dan? blijspel van Alan Ayckbourn meti Oorry, Eric van den Donk, Berna regie: Eric Thompson Ayckbourn is bekend als „Slippers" waarmee ook het vem-agng bliek zich kostelijk heeft vermag h Londen is dit nieuwe stuk ook a-t0( het succes van het seizoen. Drie echtparen proberen verveling te verdrijven, ties staan naast in feite tragische ten. Maar dat tilt deze komedie boven 't peil van vele het tot een van de Werkelijk een stuk om niet te miss B Woensdag 22 januari N Vrijdag 29 november D Miel Cools De enige naam in deze serie die is, want Miel Cools was reeds een gewaardeerde troubadour die kens opnieuw met genoegen De Belgische zanger Miel Cools wel het oudere- als het jongere winnen en zeker in de intieme ting, die de foyer voor deze show zal zijn zangkunst nog meer reliëf

Peel en Maas | 1974 | | pagina 10