KERKELIJKE DIENSTEN VAKANTIE.... VAMOSAVER BANDEN Steek uit die hand Voor AlfaRomeo rijders is 100 km per uur vaak een aparte sensatie. Gun uzelf Vi Alfa. TOP GARAGE c.v. WILHELMINASTRAAT VENRAY van 14 tot en met 21 Grote Kerk Venray Vredeskerk Venray Parochie Paterskerk Parochie Oosfrum Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Oirlo Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Smakt Ontspannen achter het sportstuur. Kijken op de toerenteller. Even terug naar z'n vier. Afstand schatten, gas doordrukken en., in no-time erlangs van zeventig naar honderd. Meteen in z'n vijf. jri Dat is het rijplezier van de Alfa «dSBSHHÉiS'/wj&ï Romeo 2000 GT Veloce. —»*>-■*' ""mmdim Wx Daar doen snelheids beperkingen niets aan af. Dat blijft. Want waar andere auto's konfektie bieden, biedt Alfa Romeo dat wat de bewuste automobilist eist. Gun uzelf die perfektie. Maak nu een proefrit. 11 modellen om uit te kiezen, sedans, coupé's en cabriolets. 2000GTVek Vijftiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Hendrik Keijsers uit dank baarheid (V. J.). Zondag: 8.00 gelezen mis, int. overl. fam. Jacobs-Theunisen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. mevr. Pouwels-Verbeek en zoon Frans Leo Wijnhoven; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Gerrit Gossens Piet Hanen; 18.00 gelezen mis, int. Wim Vermeulen vwg. de buurt Petro- nella Janssen-van den Munckhof. Maandag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 Antoon van Osch; 19.00 ouders Coe- nen-Houtackers mevr. Janssen- Roosen vwg. de buurt van de Kolk- weg. Dinsdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 Jac. van Eijk; 19.00 Sjang Arts Elisabeth de Bruyn-Deckers. Woensdag: geen H. Mis; 9.00 Hen drik Poels; 19.00 Paul Poels. Donderdag: 8.00 voor overl. fam.; 9.00 vader Bouten en zoon Gerrit. Vrijdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 uit dankbaarheid; 19.00 Johanna Henc- kens-Tiessen. Zaterdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 overl. ouders v. d. Munckhof-Gou- mans en zoon Jan als sticht.; 19.00 fam. Munninghof-Kusters Chris Jacobs. Huwelijk: Franka Verhoeven, Westsingel en Loet van de Heuvel, St. Odastraat; Elisabe Deriekx, Oostrum en Petrus van Elswijk, Hoenderstraat. Akolieten: Zaterdag 13 juli: 19 uur Jacqueline Clephas en Eric Faesen. Zondag 14 juli: 8 uur Anton Hui- bers en Willy v. d. Vorle; 9.30 Mary Pelzer en Jackie van Els; 11 uur Ma ria Oudenhoven. Misdienaars: Zondag: 11 uur: Peter Janssen en Theo Jansen; 18 uur Marcel Jeuris- sen en Hans Martens. Maandag, dinsdag, woensdag: 19 u. Rens Eneglen en Berend Kroft. overl. ouders en fam.; 8.30 Vader en kinderen waarvan moeder overleden Misdienaars en Akolieten van 14 t.m. 20 juli Zaterdag: 18.30 Peter Claessens en Mare Cornelissen. Zondag: 7.30 René van Hooren en Henny Clephas; 9.00 Frans Jeuken en Eric Cornelisen; 10.15 Walter Blaauwpot en Leo Jansen; 11.45 Hans v. d. Bekerom en Pim de Vos. Misdienaars: Zondag: 18.00 Ricky Douwes en Jos Claessens. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Henk Janssen; 19.00 Gerard Stoks. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Leo Jansen; 19.00 Jan Meijer. 6e zondag na Pinksteren. H. Mis sen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15, welke we samen met het Dames koor zingen. 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de Parochie. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biechten. 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mis-intenties Zaterdag: 18.30 Harry Lenssen. Zondag: 7.30 overl. fam. Coop- mans-Custers; 9.00 overl. ouders Harry Litjens-Gommans; 10.15 voor de parochie; 11.45 Martinus Camps (v.w. de buurt); 18.00 Johanna Loo- nen-Hendrix. Maandag: 7.45 gelovige zielen; 8.30 voor overl. zuster; 19.00 t.e.v. St. An- tonius, voor geslaagd examen. Dinsdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Toon van Duijnhoven; 19.00 Lam- bertus Kerkhof! Woensdag: 7.45 Jan Philipsen; 8.30 Antoon Verhaagh, overl. ouders en fam.; 19.00 overl. ouders Manders- Hüpen. Donderdag: 7.45 gelovige zielen (offerbus); 8.30 Pater Paschasius en Br. Gelduinus Claessens; 19.00 t.e.v. St. Antonius, voor geslaagd examen. Vrijdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Antoon Verhaagh, overl. ouders en fam.; 19.00 gezinsmis; Christiaan Goumans. Zaterdag: 7.45 Antoon V erhaagh, Vijftiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Gerrit de Haart. In de vakan tietij d zingen we samen, zonder koor, nederlandse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Simons-Jacobs; 9.00 leesmis voor overl. Theodorus van Ooi; 10.00 hoogmis voor overl. Hein Brands. Met het kerkelijk zangkoor zingen we nederlandse gezangen; 11.30 lees mis voor overl. Thijs van de Waeter. Maandag: H. Bonaventura, bis schop en kerkleraar. 8.00 leesmis voor overl. familie Roelofs-Oude Vrielink; 19.00 avondmis voor overl. Toon van Mil. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Emonts; 19.00 avondmis voor overl. zus: Maria Donders-Strijbosch. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Ben Geurts (buurt); 19.00 avondmis voor overl. Sjeng Hendriks. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Rossum-Janssen; 19.00 avondmis voor overl. Maria Donders-Strijbosch (S.). Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Thijs van de Waeter; 19.00 avondmis als jaargetijde voor overl. familie Janssen-de Bruijn en dochter Anna. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl, Andries Smedts; 19.00 avondmis v. overl. ouders Strijbosch-Op 't Broek en dochter Elisabeth. Mogen we in de vakantietijd ook uw aandacht vragen voor de H. Mis sen op dagen door de week? Graag zouden we daarvoor een beetje meer belangstelling zien! Akolieten- en Misdienaarslqst voor de week van 14 juli Zondag: 8 uur P. Reijnders en M. Barten; 9 uur M. Kappel en M. Len- sen; 10 uur M. Dicker, W. Hermans, H. Verlinden; half 12 A. Theuws en H. Willemse; Avondmis half 7 M. de Lauw en P. Goossens. Week I: 8 uur H. Willemse en M. Lensen; Avondmis 7 uur A. Theuws en M. Barten. Week I: 8 uur P. Reijnders en H. Verlinden; Avondmis 7 uur M. Kap pel en P. Goossens. Jongens, wij wensen jullie een mooie vakantie, maar de helft van de Misdienaars is nu wel afwezig. Dat geeft moeilijkheden met de Mis- dienaarslijst. Willen degenen die in het mooie Venray zijn, deze lijst goed nakijken, de meesten hebben dubbele dienbeurten. Wij rekenen op jullie medewer king. derkoor) maandd. Wilhelmina Nab- ben-Cox. Door de week geen H. Missen. Volgende week gezinsbijdrage. 15e zondag door het jaar. Zondag: 8.30 Hendrina Moorrees- Custers; 10 u. Hoogmis, jrd. Gerard en Frits Mulders. Zaterdag: 19.00 Jan Achten Frans Muyres en Maria Dupont. Tot eind augustus is door de week geen H. Mis. Ouders die hun kinderen in de komende weken willen laten dopen kunnen dat bekend maken bij de heer L. Janssen, Geysterseweg 25. Het dopen kan dan plaats hebben zaterdags om 6 uur of na de H. Mis van 7 uur en zondagsmorgens na de Hoogmis. week van 13 - 20 juli Misdienaars: Willie en Mart. Vol- leberg; Jos Duykers en Frank Weys; hoogmis Peter Philipsen en John Versteegen. Zaterdag: 19 u Francisca Roelofs- Keyzers. Zondag: 15e zondag door het jaar. 8 uur jaard. Peter Joh. Dinghs; 10 uur overl. fam. Strijbos-Norbruis. Maandag: 7.30 overl. fam. Verhoe- ven-Houben. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Philip- sen-Jacobs. Woensdag: 7.30 gezinsmis, int. of feraars. Donderdag: 7.30 Jan Willems. Vrijdag: 7.30 u Francisca Roelofs- Keysers. Zaterdag: 19 uur Hendrik Dinghs. Donderdagavond repetitie van het kerkelijk zangkoor. 15e zondag van het jaar. Zondag: 8.30 leesmis; 10.00 Hoog mis maand. Joh. Janssen en Petro- nella Kuypers. Zaterdag: 19.00 uur Hoogmis (kin- 15e zondag door het jaar. 14 juli. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Henri Di- reks. Zondag: 7.30 lsm. v. Gertruda Claessens-Gussen, echtgen. en overl. kinderen; 9.00 hoogmis als jrd. v. Gertruda van Dijck-Smits; 10.30 lsm. v. Maria Loenen-Thielen en Jan Loenen. Maandag: 7.30 lsm. v. Mathijs Lit- jens en echtgen.; 19.00 lsm. als jrd. v. Wim Weijs. Dinsdag: 7.30 ,gest. jrd. v. Piet Weijs; 19.00 lsm. v. overl. fam. Duij- kers-Tacken. Woensdag: 7.30 lsm. v. Peter Emons, echtgen. en Antoon Emons; 19.00 lsm. als jrd. v. Johannes Jen- niskens en beide echtgen. Donderdag: 7.30 lsm. v. afgest. fam. Arts-Niessen; 8.00 lsm. v. Wilhelmi na Asselberghs-van Helden; 19.00 u. lsm. v. overl. fam. Cornelissen-Vloet. Vrijdag: 7.30 lsm. v. Elly Loonen en Elly van Berlo; 8.00 lsm. v. Jaco- ba Goumans-Peeters. Zaterdag: 7.30 gest. jrd. v. Jacob Reijnders en echtgen.; 19.00 lsm. v. Leo Loonen. Misdienaars: 7.30 Wil Loenen; 19.00 Jacq. Voermans. Akolieten: 19.00 F. Lucassen en R. Beckers; 19.00 B. Willems; 9.00 A. v. Hees, P. v. Berlo, H. en W. Voer mans; 10.30 Th. Bouten en Th. Loe nen. Huwelijksafk.: Noud Pijpers en Truus Huijs (Lottum); Jan v. Vegchel (Yselsteyn) en Tonny van Dijck. Zondag 14 juli: 15e zondag door het jaar. Zondag: 8 uur lsm. tot bijz. inten tie M. O.; 10 uur Hgm. 2e zesweken- In eigen plaats is van alles te beleven De vakantietijd is er voor velen van ons al en staat bij anderen voor de deur. Voor zover men geen va kantiereis gepland heeft en naar el ders trekt met een bepaald doel, hoeft het nog geen thuis zitten ge blazen te zijn. Integendeel, men heeft nu de, kans om eigen plaats en streek eens nader te verkennen, te voet, per fiets of brommer. En dan is zulk een ver kenningstocht dikwijls een openba ring. Bij het WV kantoor kan men verschillende wandel- en fietsrou tes uitgestippeld krijgen, terwijl ook het recreatieschap Peel en Maas voor flinke tochten door het Venrayse land bepaalde routes heeft uitgezet en ook de gemeente in de gemeente- bossen voor voldoende markeringen gezorgd heeft om een middag of hele dag op verkenning uit te gaan. De Maas is ook betrekkelijk dicht bij en 'n dagje luieren langs die Maas, als er wat zon staat, is niet te versmaden. Geysteren Als we dan hier even wat tips geven is dat uit een veelheid die schier onuitputtelijk is, mits men de moed heeft de grote wegen te ver laten en durft te gaan zwerven. Wie b.v. de bossen onder Geysteren in gaat op zoek naar de Willibrord- kapel, naar de omgevallen boom, naar de Rosmulder kan een hele middag zoet zijn om van de Geyster seweg naar de Maasheseweg te ko men, door een stuk natuurgebied, waarin van alles te vinden is. Datzelfde kan men in en om de Boshuizerbergen, waar de jenever bes nog volop staat en de zandver stuivingen weer andere landschaps aspecten tonen. En wie bossen mint, kan zijn of haar hart ophalen achter en rond Merselo, waar men uren zwerven kan en alleen, wilde konijntjes uw metgezellen zijn. Men moet de moed hebben de hoofdwegen tq verlaten en te gaan zwerven. Tientallen ontdek kingen zult U doen, waarvan u nooit had durven dromen. Durf eens het Loobeekdal achter Veltum binnen te gaan en te zwer ven door dit oude boerenland, dat men zo graag bewaren wil voor ruil verkaveling en waarvan men in fei te een soort natuurpark wil maken. Ontdek waarom en volg de beek tot diep in de peelontginningen. Zoek diezelfde Peel eens op in het natuurreservaat aan de Deurnese- weg achter de Heidse Peel of ach ter het gedachteniskruis op de grens van VenrayDeurne. We laten bij dit alles het rook gerei netjes thuis en zorgen dat het wild niet te hard schrikt van onze aanwezigheid in hun terrein. Vlakke land Maar ook het vlakke land heeft zijn eigen bekoorlijkheden. Zo is een tocht door het Lollebeek-gebied over binnenwegen en -paden een nieuwe ontdekkingsreis, waarin te leren valt dat de mens het landschap dan wel eens geweld aan kan doen, doch ook kan zorgen dat door nieuwe aan plant en nieuw en fraai, kleinschalig landschap op nieuw groeien kan. Men zal dat echter zelf moeten ontdekken. Zoals men ook de schoonheden kan ontdekken bij nieuwe en vooral bij oudere boer derijen, in en rond onze kerken en kapellen. Dat men zich niet tot Venray be- dienst voor zal. Anna Janssen-van Lipzig. Maandag: 8 uur Hgm. jgt. voor zal. Jan v. d. Goor. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Theod. Jacobs en zoon Leo. Woensdag: 8 uur lsm. jgt. voor zal, Elis. Hendrix-Leenders. Donderdag: 8 uur lsm. tot bijz. int. F. E. Vrijdag: 8 uur lsm. tot bijz. int. Zaterdag: 8 uur Hgm. voor zal. Antonia Janssen-Sanders. Lector 14 juli: J. van Oers. Akolieten: Cor Janssen, Ger van Staveren, H. Drabbels. Vijftiende zondag door het jaar. 14 juli 1974. Zondag: 8 uur leesmis voor een ernstige zieke; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Peter Nel len en Jos Michels. Misdienaars van de week: Henk Jos Drabbels. Maandag: H. Bonaventura, bis schop en kerkleraar. 8 uur leesmis voor Driek Eibers en Maria Manders. Dinsdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid. Woensdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid. Donderdag: 8 uur leesmis voor de overleden familieleden Spee-Michels. Vrijdag: 8 uur leesmis tot int. van de familie van Osch-Rambags. Zaterdag: 8 uur leesmis. 6e zondag na Pinksteren. Zondag: 8.30 gestichte leesmis v. Peter Joh. van Lipzig en Elisabeth Verhoeven; 10.00 Hoogmis v. d. pa rochie; 11.30 leesmis uit dankb. v. d. fam. Geurts-Janssen. Maandag: 8.00 geen mis. Dinsdag: 8.00 maandd. v. Johanna Hendriks-Nent. Woensdag: 8.00 weekdienst voor Gertrudis Wismans-Gooren. Donderdag: 8.00 leesmis v. Maria Wismans-van Vegchel. Vrijdag: 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Claessens-Zanders. Zaterdag: 19.00 leesmis uit dankb. i.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Misdienaars: zaterdag 19.00 Leo v. Soest en Gerard Spreeuwenberg. Zondag: 8.30 Twan de Wit en René van Dijck; 10.00 Hans Teunissen en P.P. Koonings; 11.30 Peter v. Soest en Robert Arts. 15e zondag door het jaar. 14 juli. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor Antoon Arts. Zondag: 8.30 gest. lsm. voor Theo dora Geurts; 10.00 Hoogmis voor de parochie; 11.30 H. Mis voor Martinus Poels. Maandag: 8.0 gest. jgt. voor Eg- bertus Beckers en Petronella Klaas- sen. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis v. To Flinsenberg. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor Pe ter Joh. Ewals en Carolina Ram- bags. Donderdag: 8.00 gest. jgt. v. Jo hannes Muysers en Bartholina Berg mans. Vrijdag: 8.00 gez. H. Mis v. overl. fam. van Jacobus Verlinden. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor Peter Joh. Thissen, echtgenote en zoon Lei. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: Piet Noyen-Johnny Poels; 10.00 Sj. Stiphout-Paul van Well; 11.30 Tw. van Hoof-Sj. van Meyel. Zaterdag 13 juli: 17.30 h. mis te Holthees; 19 uur gez. h. mis voor moeder van Dommelen. Zondag: 8.30 h. mis te Holthees voor Mechtilda Beckers-Lensen; 10 uur hoogmis voor Jacobus Philipsen. Maandag: 8.30 h. mis tot zek. int. Dinsdag: 8.30 h. mis uit dankbaar heid. Woensdag: 8.30 h. mis t.e.v. Sint Jozef voor Jean van de Winkel. Donderdag en vrijdag om 8.30 uur h. mis tot zekere intentie. I. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es la fiesta de Nuestra Senora del Carmen. A las once en nuestra capilla, Overloonse- weg 2, Misa solemne con cantos en Castellano. Celebrara esta Misa el padre Serrarens, Misionero del Peru. El padre Juan debe celebrar y predi- car sobre la responsabilidad cristia- na de los holandeses para los Es- tranjores en una paroquia de Tege- len. Pero claro que también este do mingo como siempre la casa del pa dre Juan es su casa especialmente porque la hij a de Jesüs y Vitoria Omar en presencia de sus padrinos comulgarè en sus vestidos blancos. Es la tercera amonestación para el casamiento de Alfonso Ris^uez Lo pez y Ascension Caballero Mantas de El- Viso; quién sabria algün im- pedimento canónico tiene el deber cristiano de comunicarselo cuanto antes al Padre Juan. II. NOTICIAS CULTURALES Con motivo de la Fiesta Nacional S. Exc. El Embajador de Espana y la Sedo les invitan a Vds a la recep- ción que tiendra lugar el sabado el dia 20 de julio a partir de las 12.00 h. en la Embajada de Espana, Lange Voorhout 38, La Haya (Den Haag). En Helmond cadauno puede reser- varse un sitio en el autobus que les conducira a esta invitación y hara también una excursion en los alre- dedores: cuesta 4.florines p.p. Qui'n quiere asistir en esta recepción pida una tar j eta y entrada en la ca sa del padre Juan. También durante las vacaciones en la casa del padre Juan estan a su disposoción bastantes libros, revistas y diarios y la Embajada ha prome- tido de enviarnos mas, también re vistas para las mujeres y libros de la historia espanola. Buen viaje para todos que se mar-- chan de vacaciones; no se olviden de los documentos! Hasta la vista en la casa del padre Juan. hoeft te beperken is logisch. Het Lollebeekgebied loopt door tot in Horst en Horst-America. Wie de om geving van Griendtsveen nog niet kent, mist wat en Overloon sluit aan op het Merselose bosgebied. Wie zwerven wil, vindt hier volop zijn kansen. Kleintjes Voor de kleintjes zijn er de speel tuinen in Venray zelf, doch een dag je uit naar de Kasteelse bossen in Horst geeft de nodige afwisseling, te meer waar men daar net als op de Schatberg in Sevenum nog baden en zwemmen kan. In Overloon kunnen ze bij de her ten terecht, als de ouderen dit na tionaal museum eens bekijken. Ook voor hen kan in eigen plaats en om geving een eigen vakantieprogram ma worden opgesteld. Dat men des noods verder van huis via dagtoch ten per bus, mag bekend worden ge acht, anders is de Zuid-Ooster wel zo vriendelijk om het programma aan de liefhebbers voor te leggen. Kans Niet alleen voor de nieuwkomers in Venray, maar ook voor degenen, die er langer wonen en werken is zon „thuisvakantie" een echte kans om eens wat uitgebreider kennis te maken met plaats en streek. Dat geldt even goed voor een be zichtiging van de Grote Kerk ('s maandags- en 's woensdagsmid dags) als eens een tocht langs de Maasdorpen, een zwerven door de bossen van Well of in het natuur reservaat de Hamert. De Maasheg gen van Vierlingsbeek zijn even goed een bezoek waard als Helenaveen en Griendtsveen en zo kunnen we nog wel even doorgaan. We hebben u alleen maar duidelijk willen maken dat zwerven door eigen plaats en streek ook zijn be koorlijkheden heeft, uw kans geeft heel nieuwe dingen te ontdekken en u de rust kan brengen, die men van de vakantie verwacht. Men moet al leen het zij nogmaals herhaald de durf hebben om de grote wegen te laten liggen en te gaan zwerven. Verdwalen is er beslist niet bij, wel het ontdekken van veel, wat thans nog onbekend is. En dat is ook een vakantie waard. VEILIG MET VAKANTIE Met uw auto in tip-top konditie, met banden die de kilometers aankunnen. Beerkens test gratis -en vervangt goedkoop. Uitlijnen, balanceren, schokbreker- controle, profielmeting. WIP EVEN BINNEN Venlo, Straelseweg 23 Venray, Zuidsingel Helden, Roggelseweg 9 Broekhuizenvorst, Schoolstraat 1

Peel en Maas | 1974 | | pagina 10