Raadsvergadering gemeente Meerlo Wanssum voor al uw buitenlands gelden reisverzekeringen Rabobank Q Dinar, Peseta, Pound, Escudo, Lire, Mark, Franc, Dollar, Kroner, Forint, Dirham, Schilling Leva, Lei, Drachme jJ( L«ÏTF INGEZONDEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN B.V.2 TIMMERFABRIEK BOP DEURNE VENRAY IN HET WEEKEND B.V.2 TIMMERFABRIEK BOP DEURNE Wim Claessens VRIJDAG 5 JULI 1974 No. 27 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 21 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bij vooruitbetaling) Onder voorzitterschap van drs. Dittrich kwam de raad van de ge meente Meerlo-Wanssum in voltal lige zitting bijeen voor afhandeling van een zomerse agenda. Voor de aanvang van de vergade ring vroeg wethouder H. Franssen het woord om de raad te verzoeken de agenda zo snel mogelijk af te handelen. Naar later bleek om met hem nog een extra glaasje te heffen ter gelegenheid van zijn 40-jarig hu welijksfeest. De wijziging van de algemene po litieverordening over colporteren en venten ontmoette geen bezwaar. Ook werd mogelijk gemaakt dat de poli tie kan optreden tegen de eigenaren van honden welke de trottoirs be vuilen, of loslopend, mensen hinde ren. GROND- AAN- EN VERKOPEN Ten behoeve van de uitbreiding van het sportcomplex te Wanssum werden enkele stukjes grond aange kocht van Dr. van Susante en wel 0.79.70 had.. Aan J. Broeder te Wanssum werd een perceel grond verkocht, terwijl voor de stichting van de nieuwe ba sisschool te Meerlo grond aangekocht werd van P. Jenneskens. De raad verleende erfpachtrecht aan J. Rey- nen te Blitterswijck voor de onder grond van de blokhut. De peuterspeelzaal in Wanssum krijgt verwarming en 2.000,om de overige voorzieningen aan te brengen. Verder verleende de raad mede werking voor aanschaffing van spel en ontwikkelingsmateriaal voor de kleuterschool te Blitterswijck en voor het maken van een nooduit gang aan de zolderruimte van de Swolgense school. SUBSIDIES De afd. Wanssum van het Groene Kruis kreeg de gevraagde verhoging. Deze werd gebracht van 20,tot 22,50 per lid per jaar. De Limburgse Vrouwenbeweging te Wanssum kreeg een eenmalige subsidie ter gelegenheid van hun 40- jarig bestaan ten bedrage van 250. De raad gaf financiële medewer king aan de restauratie van de Willi- borduskapel te Geysteren tot een bedrag van 5.936,en de St. Goar- kapel te Meerlo tot max. 30% van die restauratiekosten. Weer zullen enkele percelen kun- N0BILIA KEUKENS EN KASTENWANDEN TELEFOON 04930 - 2877 NOODKREET Wij, de dames die al jaren in de vroege uren in het Venrayse instruc- tiebad zwemmen, hebben het bericht gekregen dat het bad 's maandags pas om 10 uur open is. Ons abonnement is dan maar 4 dagen in de week, want in het week end is het zwembad ook pas laat open. Weer of geen weer, zwemmen doen we altijd en nu mogen we niet meer! De badmeesters willen ons in dit vroege uur wel bijstaan, maar de kassa heeft het daar blijkbaar te druk mee. Burgemeester, U weet wat het is om 's morgens eens, heerlijk een uurtje te zwemmen. Kunt U ons niet helpen? De dames van Leunen, Yssel- steyn en Overloon. nen worden aangesloten op het aard- gasnet, nu aan de Geysterseweg. Door de heer Aerts werd gevraagd of niet een plan kon worden ge maakt van de kosten van de totale aansluiting in de gehele gemeente. Dit zal met Limagas worden be sproken. Verder had de raad geen bezwaar tegen de aanleg van trottoirs te Blitterswijck tot een bedrag van 11.715,—. De raad ging ook mee met het voorstel van B. en W. tot wering van detailhandelsaktiviteiten buiten de winkelgebieden. De stichting van een noodlokaal voor de kleuterschool te Wanssum en te Swolgen werd door een des betreffende raadsbesluit mogelijk. Bij de rondvraag werd door enke le raadsleden gewezen op de ver schillende ordeverstoringen tijdens de afgelopen kermissen, waarbij jon gelui het speciaal gemunt hadden op de viskramen en op de overlast welke de mensen ondervonden had den van een fuif te Geysteren. Het was volgens burgemeester Dit trich moeilijk politieassistentie te krijgen bij burengerucht en kleine ordeverstoringen. De politie is in de groep waartoe Meerlo-Wanssum be hoort, onderbezet en moet over een groot gebied haar aktie uitoefenen. Tijdens de nachtelijke uren moet Roermond gebeld worden en daar zorgt men dan dat politie als de ze beschikbaar is komt, maar ze ker niet voor kleine gevallen. Het heeft geen zin, aldus drs. Dittrich, om de plaatselijke politie te bellen. *Met de mededeling dat de volgen de raadsvergaderingen zullen wor den gehouden op maandag 5 augus tus en maandag 26 augustus en dat de nieuwe raad voor het eerst op dinsdag 3 september bijeen zal ko men, sloot drs. Dittrich deze verga dering welke binnen een uur was afgelopen. Fiets vernield Een in de Hofstraat gestalde fiets werd ernstig beschadigd, doordat de banden werden doorgescneden, de lamp, kettingkasten etc. totaal ver nield. Politie haalde medicijnen op Een alleenstaande Venrayer moest medicijnen gaan halen, maar kon dat zelf niet. Hij schakelde de poli tie in en deze was ook voor hem de redder in nood. Waterleiding defect Bromfietser ten val Langs de Wanssumseweg te Oos trum was de waterleiding gespron gen waardoor personeel van de Wa- terleidingmy bezig was de breuk te herstellen. Zand was daartoe op het rijwielpad gegooid, maar men was vergeten een markering aan te bren gen. Dit werd de 17-jarige brom fietser H. W. uit Horst ^noodlottig. In de zandberg raakte hij aan het slingeren en kwam via de berm in de prikkelpdraad terecht. Medische hulp moest woi'den verleend voor de behandeling van verschillende verwondingen. H0STALIT Z C0MBIDUR TELEFOON 04930 - 2877 Slippen door nat wegdek Op de Stationsweg geraakte, waar schijnlijk door het natte wegdek, de auto bestuurd door de 23-jarige H. H. uit Wanssum in een slip en kwam in de voortuin van de fam. L. tot stilstand. Door die slip ge raakte de naast de bestuurder zit tende verloofde dusdanig gewond, dat zij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Auto en tuin werden zwaar beschadigd. In een slip De personenauto, bestuurd door de 34-jarige mej. N. D. uit Sevenum geraakte door een spiegelglad weg dek in de Albionstraat in een slip. Voordat zij de door haar bestuurde auto kon korrigeren, kwam deze als een wrak tegen een lichtmast tot stilstand. De bestuurster bekwam vrijwel geen letsel. Materiële schade Op de kruising Maasheseweg Paul Burgmanstraat moest de be stuurder van een autobus, de 23- jarige W. v. d. B. afremmen, maar dat werd te laat opgemerkt door de 28-jarige A. v. D. uit Merselo. De personenauto botste tegen de auto bus op en werd zwaar beschadigd, terwijl de autobus lichte materiële schade opliep. Vrachtauto tegen gevel van woning Op de kruising Dep. Petersstraat Hoofdstraat te Oirlo verleende de 53-jarige bestuurder van een per sonenauto mevr. J. R. uit Sevenum geen voorrang. De uit de richting Castenray komende vrachtauto, be stuurd door A. uit Venray deed alle pogingen om de personenauto te ontwijken. Dat gelukte hem, maar botste toen tegen de gevel van de woning van de fam. F., welke be hoorlijke scheuren opliep. Venrays brandweerlieden moesten worden ingezet om de over het wegdek ge stroomde olie weg te spuiten. De vrachtauto werd zwaar beschadigd, maar de bestuurder liep geen noe menswaardig letsel op. Beregeningsbuizen terecht In een bosperceel te Oirlo heeft landbouwer V zijn 5 vermiste be regeningsbuizen teruggevonden. Ruit ingegooid J. te Heide zit met een schade van 65 gulden, doordat uit baldadigheid een grote ruit van zijn woonkamer werd ingegooid. Voordat de daders konden worden gepakt waren deze al in geen velden of wegen te be speuren. Vechtpartij De sinds kort in Venray verblij vende Italiaanse gastarbeider, de 25-jarige S., kreeg in een café on enigheid met de Venrayer S. over een vriendin. De onenigheid liep zo hoog op dat de Italiaan de Venrayer tegen zijn onderlijf trapte. De Ven rayer moest zich onder medische be handeling stellen en de Italiaan kreeg een procesverbaal terzake mishandeling. Bromfietser gewond Op de kruising ZuidsingelOude Oostrumseweg werd de 24-jarige bromfietser J. J. uit Venray aange reden en door de achteropkomende personenauto, bestuurd door de in Venray verblijvende Engelsman de 27-jarige R. Q. De bromfietser kwam ten val en brak o.m. zijn voet en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Diefstal auto De 35-jarige Venrayer J. de H. is ernstig gedupeerd toen hij ontdekte dat de voor zijn woning geparkeer de Simca gestolen was. Inbraak in internaat Franciscanen Door verbreking van een raam aan de straatzijde werd toegang ver kregen tot het internaat voor Jon gens aan de Leunseweg. Uit de niet afgesloten kluis werd een bedrag van 4.000,gestolen. Paartje op zebrapad aangereden De 23-jarige bestuurder van een personenauto L. v. H. uit Griendts- veen bemerkte op de kruising nabij de Paterskerk te laat een overste kend paartje. Voordat hij zijn auto kon stoppen had hij de 20-jarige mej. M. L. en de 21-jarige J. W. geschept. De jongedame werd het zwaarst getroffen en moest naar het zieken- kruis worden vervoerd. De jonge man kon na medische behandeling naar huis worden vervoerd. Brand in oude Watermolen te Oostrum Venrays brandweer was in re cordtijd ter plaatse toen de melding kwam dat brand was uitgebroken in de gerestaureerde Watermolen te Oostrum, waar de jeugd van Oos trum onderdak heeft. De schade kon beperkt blijven. Oorzaak een waar schijnlijk niet gedoofde sigaret. Vernielingen Twee gastarbeiders, de Turken A. O. en N. I. kwamen tot de ontdek king dat hun auto's, welke op het Kerkpad waren geparkeerd, ernstig beschadigd waren. O.a. waren de ruitenwissers en antennes vernield, alsmede de mistlampen. De schade bedraagt enkele honderden guldens. Voor Uw RIJBEWIJS naar Autorijschool Aanmelden Kennedyplein 10, tel. 2471 Poststraai 8, tel. 1429 Erkend A.N.W.B., Bovag, Vamor gediplomeerd. Ook gelegenheid tot Daflessen Achtervolging De 22-jarige M. W. wekte de aan dacht van passanten en automobilis ten doordat hij met zijn auto slin gerend door Venray-kom reed. De politie zette een achtervolging in, maar kreeg het moeilijk om deze bestuurder, die dan links dan rechts van de weg reed, klem te rijden. Dat duurde tot hij op het Brukske was gearriveerd. Daar kon men hem klem rijden en verzoeken uit de wagen te komen. De bestuurder verzette zich hevig. Met veel moeite gelukte het de politie om hem te overmeesteren, maar voordat het zover was, had hij enkele agenten flinke trappen gege ven, zodat deze licht gewond raak ten. De inwoner uit Vortum-Mullem werd toch in de daarvoor bestemde ruimte opgesloten, niet alleen ter ontnuchtering, maar ook ter kalme ring. Later werd hem procesverbaal aangezegd terzake het rijden onder invloed, het niet opvolgen van een ambtelijk gegeven bevel en het ver zet en wederspannigheid tegen de politie. Zo noemen zich Raiffelsenbanken en Boerenleenbanken. Bromfietser brak voet Op de kruising GrootdorpHaag te Merselo werd de 17-jarige brom fietser M. aangereden door de per sonenauto, bestuurd door V. uit Venray. De bromfietser moest met een gebroken voet en andere kwets uren naar het ziekenhuis worden vervoerd. Omdat geen aangifte bij de politie volgde moest de politie achteraf het onderzoek naar de om standigheden instellen. Men had namelijk verzuimd de politie te waarschuwen en dacht het onder ling te kunnen regelen. In dergelij ke gevallen is het echter noodzake lijk dat de politie wordt gewaar schuwd. m&smmmsms KLEUREN I! (iintu martens nemo VvW' 230V j' Scholengemeen schap Marianum Aan de R.K. Scholengemeenschap „Marianum" te Venray behaalden de volgende kandidaten het diploma LHNO T: D. Arts, T. Arts, W. Borghs, A. Claessens, D. Claessens, M. Cree- mers, M. van Eeuwijk, C. Heidens, M. Houwen, Chr. Janssen, A. Kallen, A. Litjens, M. Machielsen, M. Swin- kels, M. Vogelsangs, D. Willems, A. Bens, G. van Dijck, M. Faessen, M. Hendriks, I. Hendriks v. d. Weem; G. Janssen, T. Janssen, N. Manders, J. Michels, J. Nelissen, D. v. Schijn- del, L. Siebers, G. Thuyls, W. Trois- fontaine, N. van Veghel, A. Weerts, T. Weerts, M. Wienen, T. v. d. Wijst, I. Lier, M. Boom, W. van Els, R. vna Elzen, M. J. Goumans, J. Janssen, T. Jenniskens, N. v. d. Ligt, M. de Lauw, E. Michels, M. v. Ooi, I. van Soest, F. Schwachöfer, G. Swagho- ven, H. v. Tits, A. Vermeulen, P. v. d. Water, M. Weerts, G. Willems, M. Arts, C. Bolwerk, A. Emonts, G. Geerets, H. Hendriks, R. van Hoof, R. Jacobs, H. Nooyen, M. Peeters, K. Smedts, G. Swemmers, E. Swinkels, J. Timmermans, T. v. Veghel, P. Vel- trop, C. van Well, B. Wismans, H. Wismans. De volgende kandidaten behaalden het diploma LHNO P: P. Bistervelts, T. Bonants, M. Claessens, M. Flohr, J. Heesen, L. Hendricks, N. Hendriks, F. Hessel- mans, J. Jacobs, R. Koonings, L. Muysers, B. Vermeulen, T. Willems. Het diploma P aanvullend T be haalden: P. Bistervelts, T. Bonants, J. Hee sen. Afgewezen werden 9 kandidaten. 8 kandidaten mogen een herexamen afleggen. Het diploma O.V.B. werd behaald door: M. Bloemen, R. de Bruyn, T. Claessens, W. Claessens, M. Clephas, M. Crooymans, D. van Els, K. Gom- mans, E. Janssen, E. Jochems, T. Kusters, A. Loonen, M. Loonen, L. Reynders, I. Vermeulen, F. Philipsen M. Bom, J. Broeders, N. van Cuyk, J. Driessen, C. Effing, G. Flinsen- berg, R. Geurts, M. Jans Beken, W. Jans Beken, L. Janssen, G. Koenen, A. Martens, J. Peeters, M. Philipsen, P. Pluk, W. Rongen, M. Versteegen. Een kandidaat werd afgewezen. Het diploma kinderverzorging jeugdverzorging werd behaald door: G. Beemer, W. Blomeen, A. Cre- mers, A. Cremers, W. Ermers, M. Ewals, A. Hendriks v. d. Weem, W. v. d. Ligt, S. Moors, M. L. v.d. Steijn, Judith Struik, I. Teunissen, B. Tim mermans, B. Vogels, D. Albers, N. Baartman, C. Flinsenberg, F. van Gassel, J. Hoex, M. Huybers, A. Ja cobs, M. Koenen, A. Kuypers, W. van Loon, R. Peters, J. de Riet, L. v. d. Vorst. 2 kandidaten mogen een herexa men afleggen. Het diploma Vormingsklas be haalden: H. Fleurkens, A. Geurts, A. Gou mans, P. Horrevoets, M. Hubers, A. Janssen, H. Koppes, C. Nabuurs, G. Peeters, W. Philipsen, A. van Rooy, M. van Rijs wij ck, W. Schraven, G. Sijbers, Will Tax, H. Vloet, D. Vul- lings, J. aan de Brugh. GESLAAGD Karei Poels slaagde aan de Rijks tuinbouwschool te Vilvoorde (Brus sel) voor tuinarchitect. Zijn afstu- deer-onderwerp was „de kinderboer derij".

Peel en Maas | 1974 | | pagina 11