RAYONCOMMISSIE VERGADERDE.... gemeentelijke notities en mededelingen Leenenl Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Ook in Venray sterven buitenlanders LINGERS - VOLLEBERG Bestuurscommissie Sportzaken Jeugd- en Jongerenwerk Bekendmaking Hinderwet Nieuw leven in de afdeling Venray van de rk Bond van Personeel in de Handel Afkoopregeling Rentekaarten GESLAAGDEN VAN JERUSALEM VRIJDAG 28 JUNI 1974 No. 26 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOS AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 18 et per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR f 8,50 (bij vooruitbetaling) De rayonkommissie van Samenlevingsopbouw is samengesteld uit vertegenwoordigers van dorps- en wijkraden. Daarvan werken sommige intensief, maar anderen komen slechts in het geweer als bepaalde zaken in dorp of wijk scheef dreigen te groeien. Deze raden staan nog in hun kinderschoenen, moeten dikwijls het lopen nog leren en hebben praktisch geen „grote broers", die hen bij de eerste wankele schreden helpen kunnen. Dat is ook aanleiding van de ra yon-kommissie om zich telkens op nieuw te bezinnen over het werk en het doen en laten van de dorps- en wijkraden. Ook in de laatste verga dering kwam dat onderwerp weer ter sprake, op de eerste plaats n.a.v. het werk van de buurtwerkster en op de tweede plaats bij de formering van een werkgroep, die een soort toekomstvisie voor die raden wil ontwerpen. Die werkgroep gaat nu aan de slag en zal eerst eens een inventarisatie gaan maken van wat op dat terrein nu allemaal werkt, hoe dat gebeurt en wat daarover ge publiceerd is. Tegen die achtergrond gaat men dan het funktioneren in Venray zelf bekijken. KONTAKT MET DE GEMEENTE Dat houdt niet in dat men intus sen met de handen over elkaar blijft zitten .IntegendeelMaar men had wel een beetje de pest in dat het zo nodige kontakt met de gemeente fout dreigt te gaan lopen. In plaats van de gebruikelijke hearings zou er goed kontakt zijn met de dorps- en wijkraden, waarvoor al een heel tijdschema is opgezet. Maar in plaats van de 9 kontaktavonden, die ge pland waren tot de le juni, is er nog maar één geweest. En dat vindt men wel een beetje te gortig, ook al omdat in die kontaktbij eenkoms ten eens gekeken zal worden, wat er de laatste 5 jaren voor afspraken gemaakt zijn en wat daarvan terecht is gekomen. Men gaat nu bij de ge meente over deze zaken aan de bel hangen. VERSLAGEN Bij de verslagen van de verschil lende werkgroepen, bleek o.m. dat de Algemene Hulpdienst zijn be staansrecht wel bewezen heeft. De ergste noodsituaties blijken te liggen bij ouders, die plotseling weg moe ten om de een of andere reden en dan oppas bij de jeugd moeten heb ben. Ook bij eenzaamheid en plotse linge ziekten wordt de Hulpdienst ingeschakeld, die wegens gebrek aan subsidies, echter wel in de rode cij fers zit. Daar gaat men nu aan wer ken. Het nieuwe bestuur van het Groe ne Kruis blijkt ook nog niet te funk tioneren, zoals men graag zou wil len. De rayonkommissie blijft die zaak voorlopig begeleiden en alsnog zal het Groene Kruis gevraagd wor den voor bestuursvergaderingen niet alleen alle bestuursleden uit te no digen, doch ook de rayonkommissie zelf. Mevr. Hendriks blijkt zich in de commissie ad hoe voor het centrum plan wat eenzaam te voelen. Men wordt als commissielid vrij snel voor gewichtige beslissingen gezet en zij voelt behoefte om hierover minstens met anderen ,al dan niet deskundigen te kunnen praten. Ook hier vroeg men zich af, waar om die vergaderingen niet openbaar kunnen zijn, waarom nu alles zo snel moet gaan gebeuren en waar nu feitelijk wel de inspraak blijft van het publiek. Men wil hierover nadere inlichtin gen en men zal Mevr. Hendriks po gen te helpen met deskundige ad viezen. De stuurgroep Buurtwerk gaat nu eindelijk ook funktioneren. Het heeft vrij lang geduurd voordat ze van de grond was, maar de buurtwerkster heeft nu toch verschillende punten op haar lijstje staan, waarover deze stuurgroep zich zal moeten uitspre ken. De werkgroep gemeenschapshuizen kan alleen melden, dat over het pa rochiehuis in Oostrum een discussie gaande is met de Oostrumse ver enigingen, doch dat men voor de rest nog wacht op de enquête-gegevens van de andere huizen. Later bij de rondvraag kwam de klacht dat in Merselo sinds jaar en dag het parochiehuis leeg staat, waarin niets gebeurt. Toch blijkt men in Merselo op die ruimte staan te springen, doch het kerkbestuur houdt de boot af. Duidelijk werd gesteld, dat het Merselose verenigingsleven hier op de eerste plaats zelf de handen uit de mouwen moet gaan steken. W.W. Bij diezelfde rondvraag kwam een mevrouw zich beklagen dat het in Venray bij de uitkeringen van de w.w. een vreemde zaak is. Men moet privé-zaken in het bijzijn van andere „slachtoffers" vertellen, terwijl nie mand zegt, dat zulks niet hoeft. Men moet verder wekelijks een formuliertje in komen leveren. Kan men om de een of andere reden niet, dan is men verplicht eerst te vra gen of men wel weg mag blijven. Kortom, zij had de indruk dat met de betrokken mensen „gesold" werd en de rayonkommissie gaat inder daad bekijken of deze zaak niet wat „menselijker" kan werken. Gewoonlijk ziet men alleen de buitenlanders op straat. Men vindt dat ze eenzaam zijn en rondlopen met hun ziel onder de arm. Deze week stierven twee buitenlanders in Venray. José Manuel Villasantes die bij de Lelie werkte, verongelukte met zijn nederlandse verloofde zon dagmorgen. De marokkaan Amar Zaruel die in de Veltumse Kleffen woont, ge huwd met een nederlandse, overleed in het ziekenhuis in Venlo op dins dagmorgen 25 juni. Voor de laatste die mohamedaan was en geen gees telijke hulp van een bedienaar van zijn eigen godsdienst kon krijgen, verzorgde aalmoezenier Peters de begrafenis en de uitvaart. Oecumene in praktijk! Venray is geen dorp meer, maar een gemeenschap waar veel buiten landers mee-proberen te leven. Zo'n gebeurtenis maakt ons weer ervan bewust wat de konsekwenties zijn van buitenlanders in de samenleving. In beide gevallen kon aalmoezenier Peters rekenen op de medewerking van een massa meelevende neder- landers in Venray. Ook goed nieuws moet doorgegeven worden. In dit ge val was zowel de spaanse familie, alsook de mohamedaanse familie enthousiast over het medeleven en de medewerking van de Venrayers. NIET IN DE CAFé MAAR IN ONZE SFEERVOLLE ZAAL, IS VOOR U GELEGENHEID VOOR BRUILOFTEN, FEESTEN, PARTIJEN, VERGADERINGEN e.d. Stationsweg 147, Vonray, Tai. 1510 DESKUNDIGE KANDIDATEN KUNNEN ZICH MELDEN Zoals bekend heeft de raad van Venray in zijn april-vergadering besloten tot opheffing van de raadscommissie van advies en bij stand en tot instelling van een bestuurscommissie voor sportza ken, jeugd- en jongerenwerk, waarin naast de gemeentelijke over heid ook het particulier initiatief in voldoende mate zal zijn ver tegenwoordigd. Het is de bedoeling, dat in deze commissie zullen zitting hebben twee raadsleden; tenminste drie en ten hoogste zes leden, met een brede belangstelling op het terrein van de sport in de meest ruime zin van het woord en tenminste drie en ten hoogste zes leden met een brede algemene belangstelling op het terrein van het jeugd- en jongerenwerk in de meest ruime zin van het woord. Zowel de vertegenwoordigers van de sport als van het jeugd- en jongerenwerk zullen door b. en w. worden benoemd. Om nu een zo deskundig mogelijke samenstelling van deze be stuurscommissie te kunnen krijgen worden degenen, die de ge vraagde brede belangstelling voor de sport of het jeugd- en jonge renwerk hebben, in de gelegenheid gesteld zich kandidaat voor de ze commissie te stellen. Men kan zich hiervoor schriftelijk opgeven bij het college van b. en w. van de gemeente Venray. Deze bestuurscommissie is een or gaan, waaraan zowel bestuurs- als adviesbevoegdheden van gemeente raad en b. en w. worden toegekend, waarmee tegemoet wordt gekomen aan de behoefte van de burgers om inspraak en medebeslissingsrecht. Op deze wijze zal tevens een over brugging van de afstand tussen be stuurders en bestuurden kunnen plaatsvinden, temeer omdat men op voet van gelijkheid aan het bestuur deelneemt. De vergaderingen vinden in het openbaar plaats, waardoor publieke discussie en meningsvorming moge lijk wordt. TAAK EN BEVOEGDHEDEN De bestuurscommissie heeft o.m. tot taak: 1. sportzaken, jeugd- en jongeren werk in de meest ruime zin van fiet woord en de daarmee ver band houdende problemen te be studeren; 2. het al dan niet gevraagd geven van advies en voorlichting over alle zaken het sport-, jeugd- en jongerenwerk betreffende aan: a. het gemeentebestuur van Ven ray; b. verenigingen en organisaties in de gemeente Venray, die bij het jeugd- en jongeren werk betrokken zijn; 3. aktiviteiten van deze verenigin gen en organisaties te stimuleren en waar nodig en mogelijk in overleg met betrokkenen te co- ordineren; 4. het ontplooien van intiatieven op die terreinen van het sport-, jeugd- en jongerenwerk, welke nog niet door de verenigingen en organisaties worden bestreken; 5. het uitvoeren van door de ge meenteraad of door b. en w. aan gewezen verordeningen en beslui ten op het terrein van het sport-, jeugd- en jongerenwerk, een en ander binnen het raam van de op de gemeentebegroting uitgetrok ken gelden; 6. het exploiteren en/of beheren van sport- of jeugdaccomodaties voor zover en zolang deze door b. en w. in overleg met de commissie aan haar zijn opgedragen. Tot leden van de commissie kun nen uitsluitend ingezetenen van de gemeente Venray worden benoemd en die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. Om de commissieleden de gelegen heid te geven zich zo vrij en open lijk mogelijk te kunnen opstellen is bepaald, dat de leden, niet raads leden zijnde, bij voorkeur geen funktie van bestuurslid van een sport- of jeugdvereniging mogen vervullen, tenzij b. en w. anders be slissen. De leden worden benoemd door het college van b. en w. voor de duur van de zittingsperiode van de ge meenteraad. Omdat de huidige ge meenteraad nog zitting heeft tot september a.s. en in die maand de raad in zijn nieuwe samenstelling met zijn werkzaamheden begint, zal de nieuwe bestuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk pas in september worden benoemd. Intussen bestaat dus de gelegen heid voor belangstellenden zich voor het lidmaatschap van deze commis sie op te geven. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat zij bij hun besluit van 19 juni 1974, no. 1016 aan P. Stoks Zoon Taxibedrijf B.V., Kempweg 9 te Ven ray, vergunning hebben verleend voor het vervoer van personen tegen vergoeding met een 17e huurauto als bedoeld in de Wet Autovervoer Personen. De aandacht van belanghebben den wordt erop gevestigd, dat tegen het bovengenoemde besluit binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking, beroep open staat op Gedeputeerde Staten der provincie Limburg te Maastricht. Venray, 27 juni 1974 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: Bameveldse Éierhandel B.V., Smakterweg 64, Venray om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het verwerken en opslaan van eieren. Adres inrich ting Smakterweg 64, kadastraal ge meente Venray sectie C nr. 8614. P. A. van Dijck, Spurkterdijk 2, Oostrum, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Oude Oostrumseweg (ongenummerd) kadastraal gemeente Venray sectie E nr. 3903. Gebr. Jenniskens, Enge Steeg 2, Leunen, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Weideweg (ongenummerd), Leunen, kadastraal gemeente Venray sectie N nr. 697. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden De 40 leden van de kring Venray van de Katholieke Bond van Per soneel in de Handel (de K.B.P.H.), willen deze slapende kringafdeling tot nieuw leven wekken. Reeds een 6-tal jaren bleef het ledental stabiel maar kende deze, tot het NKV be horende vakafdeling, geen bestuur meer. Het hoofdbestuur deed alle pogingen om dat te veranderen, maar omdat de leden van deze af deling afkomstig zijn uit de gehele regio Noord Limburg en Oost Bra bant, lukte dat niet. Zodoende werd Th. Valize uit Venlo namens het hoofdbestuur administratief beheer der voor de kring Venray. Van hem is het idee de afdeling nieuw leven in te blazen en een nieuw bestuur te kiezen. Er was maandagavond in de Burg graaf een onverwacht grote opkomst op de uitgeschreven vergadering, 't Bleek dat velen in Venray e.o. pro fiteren van het werk van deze or ganisatie. De laatste loonakties, die door deze vakorganisatie zijn ge houden, hebben alleen in de regio - dank zij de inzet van de organisa tie - meer dan 200.000,aan te weinig betaalde lonen opgeleverd. Ook de uitbetaling van de minimum lonen in de sector handel, laat nog veel te wensen over. Nu er sprake is dat een federatie met de andere groeperingen op neutraal en Chris telijke grondslag zal worden ge vormd, zal er nog meer dan in het verleden aan die achterstellingen iets kunnen worden gedaan. Werk gevers, die zeggen dat zij ontheffing hebben van het ministerie, spreken geen waarheid, omdat de minister tot op heden aan maar 5 bedrijven die ontheffing heeft verleend. Daar was geen enkel bedrijf bij uit Nrd. Limburg. HULDIGING JUBILARISSEN Zonder de anderen tekort te wil len doen, werd de pionier der ar beidersbeweging in Noord Limburg, Piet Cornelissen uit Well, gehuldigd en de gouden speld uitgereikt, voor jong nappa jasje Nappa is "in"! 'n Soepel, vlot natuurprodukt. Echt leer leent zich voor talloze kombinatie mo gelijkheden. U draagt het op een rok of op een pantalon. Onze spra kelende kollektie laat u zien wat echt nappa is! Bijgaand voorbeeld, elegant, charmant en perfekt ge voerd, Kost f 199,- Met de hand op 't hart: ons modeniemvs is uw moeite waard! vqji ©orgcI|pt njode Grotestraat 25 Venray mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan eenieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting, te houden op woensdag 17 juli 1974 om 15 uur in het gemeentehuis, Grote straat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, in dien hij binnen de gestelde termijn schriftelijke bezwaren heeft inge bracht. Venray, 28 juni 1974 Venray, Burgemeester en Wethouders van drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris. het feit dat hij 58 jaar lid was en voor de inzet en trouw van deze bij na 90-jarige pionier. Daarnaast werden de volgende le den nog onderscheiden met de zil veren speld, voor 25 of meer jaren lidmaatschap mej. P. van Daal uit Vierlingsbeek; P. Gooren uit Boxmeer; M. Roozen uit Vierlingsbeek; M. Hermans en J. Heynen, M'shees; P. Kersten uit Holthees; H. Stevens uit Venray en L. Janssen uit Oostrum. De respectievelijke dames kregen een boeket bloemen aangeboden en de kring Noord Limburg bood de jubilarissen een boekenbon aan. BESTUURSVERKIEZING Er werd een nieuw bestuur voor de tijd van 1 jaar geformeerd, be staande uit mej. van Daal, Vierlings beek, en de heren L. Janssen, Oos trum, Mensinck, Venray, en J. van Bracht, Venray. Onder het motto „samen staan wij sterker" zal in Venray een grootse ledenwerfaktie begonnen worden. Op 1 juli begint de laatste periode van de afdoopregeling voor de vroe gere bezitters van rentekaarten. Deze keer zijn ook zij aan de beurt die in een der jaren 1925 t.m. 1930 zijn geboren en wier ouderdoms rente bij het bereiken van de 65- jarige leeftijd minder dan 60,per jaar zou bedragen. In de praktijk wil dit zeggen dat in de meeste van deze gevallen alleen dan afkoop plaats vindt als in totaal minder dan voor 286,is geplakt. Om het aan rentezegels geplakte bedrag (vermeerderd met interest) terug te krijgen, kan men zich wen den tot de Raden van Arbeid. Aan vraagformulieren met toelichting zijn daar en op alle postkantoren te verkrijgen. De mogelijkheid tot aanvragen geldt ook nog voor hen die in vorige uitbetalingsperioden aan de beurt zijn geweest, maar tot nu toe hebben verzuimd een aanvraag in te dienen. Op de Katholieke Scholengemeen schap Jerusalem slaagden voor het HAVO-diploma Sraar Berkens; Michael Bouten; Carolien Cals; Frankie van Els; Ma rie-Louise Euwens; Jeanne Gerrats; Christa Heuvelmans; Det Huybers; José Josten; José Mulders; Carla v. d. Munckhof; Jos Sanders; Truus Schrooten en Ledwien van Trier, al len uit Venray. Jeanne Buyssen, Leunen; Maria van Enckevort, Oostrum; Toos v. Lipzig, Ysselsteyn; Gerrie Peeters, Vrede- peel; Diny Pubben en Miep v Osch, Merselo; Marjo v. Rhee, Oirlo. Willian Ambrosius; Doortje Claes- sen; Leo Cleven; Herman Coppus; Leo Coppus; Jan Duyf; Anneke Hen driks; Sjaak Houwen; Ineke Josten; Hannie Keysers; Hannie v Lieshout; Ine Litjens; Jessie Ottenheym; Wil mie vd Stegen, allen uit Horst. Koos Bartels; Henk Geurts; Harry Geurts; Maddi Weijs en Louise Vis sers, allen uit Meerlo. Leonie Beurskens, Overloon; Henri- ette van Breemaat, Oirschot; Henk Clabbers en Leonie Fleuren, Swol- gen; Marian v Gestel; Rudi Lucas- sen en Ton Wijnen uit Venlo; Ma- riëlle Geurts, Sevennum; Sjaak Gie- len, Wanssum; Annemie Hermans, Lottum; Lea Hermans, Meterik; Harrie Janssen, Well; Tonny van Kempen, Katwijk a.d.M.; Richard Kok, Blerick; Hans v Nunen, Deur- ne; Marijke Rouschop, Blittersw.; Tini Thiesen, Tienray; Frans Wey- enberg, Maashees; Geert Wijen, Br.- huizen; Martien Willems, Hegelsom; Voor het Gymnasium A-diploma slaagden: Mirjam Lucassen, Venray; Maudi Croué, Leunen; Gerrie Vossen, Horst en Christian Vullings, Grubbenvorst. Voor het Gymnasium diploma B slaagden: Tonnie Coppus, Maashees; Henriet- te Kunen, Geysteren; Marijke Cup pen, Horst; Hermine Welage, Horst en Ineke Weijs uit Horst.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 1