LWELVm St. «luim slaapkamer is ook onl waak-kamer WT\f fnvoermans WANDELSPORT ZWEMMEN TAFELTENNIS RUITERSPORT inrichtingsassistente De Vogelvriend Toer-wielerdub Oostrum SPEEDWAY Psychiatrisch Centrum Venray n I interieurs A.s. zondag 21 april gaan de leden van Sint Christoffel wandelen in Groesbeek. De bus voor Oostrum ds om 11.00 uur bij de Boerenleenbank in Oostrum en wacht op de bussen uit Veniray. De twee andere bussen zijn om 10.45 uur bij de school Coninxhof en rijden via „Zuid" naar Oostrum. De start is om 12.30 uur bij café Amstelbron, Burg. Ottenhoffstraat, Groesbeek. Vóór we uit Groesbeek vertrekken zal er telefonisch kom- takt opgenomen worden met het „thuisfront". De vermoedelijke aan komst zal dan aangeplakt worden ten huize van de voorzitter, Goud smidstraat 22 en voor Oostrum bij café van Dijk. We lopen in uniform! (Mocht dit nog niet klaar zijn, dan mag Uw kind uiteraard toch meelopen.) Heeft U nog geen witte pantalon? Deze zijn vanaf heden verkrijgbaar bij Supertex, Grote Markt (merk Dee en Wirangel). Wij hopen op goed wandelweer en rekenen op een grote opkomst. Zaterdag 1 3april werden de Open Nationale Klubkampioenschappen voor aspiranten gehouden te Eind hoven. Hiervoor hadden zich 24 meisjes- en 16 jongensteams inge schreven. Voor de Lyceum-meisjes uit Ven- ray werd dit een succesvolle dag. In de eerste ronde ontmoetten zij Europa meubel-Odin. uit Heemskerk waar ondanks de zenuwen vrij ge makkelijk van gewonnen werd met 15-8 en 15-4. Daarna traden zij dn 't veld tegen Wivoc uit Winterswijk. Ook deze wedstrijd leverde weinig problemen op en dankzij de twee setoverwin ningen van 15-2 en 15-8 ging Ly ceum 64 over naar de volgende ron de. Hier belek al gauw dat ze 't erg moeilijk zouden krijgen. Het niveau lag hier een stuk hoger. In de eer ste wedstrijd traden zij aan tegen Rapid uit Maastricht. Deze werd al vlug beslist door Rapid met de over tuigende cijfers van 4-15 en 5-15. De finaleronde bereiken was nu niet meer mogelijk zeker niet met 't vooruitzicht nog tegen het sterke DVC uit Dokkum te moeten. Na 2 uur wachten kon deze wedstrijd ein delijk beginnen. Waarschijnlijk on derschatte DVCV Lyceum erg en bo vendien had yceum niets meer te verliezen waadroor zij juist ontspan nen konden spelen. Wel ze hebben laten zien dat er toekomst in zit. De eerste set ging snel en doeltreffend naar Venray met 151. In de tweede set bood DVC iets meer tegenstand maar Ly ceum was niet meer te stuiten en stootte snel door naar 158. Door deze prachtige zege bleek Lyceum 64 uiteindelijk toch nog op een eervolle vierde plaats geëindigd te zijn. Programma zaterdag 20 april: 15.00 LyceumAvoc 1 (dames) kampioenswedstrijd 15.30 FlashLyceum 4 H. 17.00 VCN—Lyceum 1 H. 18.00 Hovoc 3Lyceum 3 H. 18.00 VeldenLyceum 2 H. Huishoudelijke kompetitie: De verrassingen stapelen zich op in Groep A want de favorieten voor het kampioenschap bezetten de on derste plaats van de ranglijst. Alleen K. Lundahl weet zich te handhaven, want na 3 wedstrijden staat hij met 100% score bovenaan. Zoals de uit slagen te zien geven moet men ter dege rekening gaan houden met J. v. Kalken en W. Gommans, die resp. wonnen van W. Jeuken en P. Rou- vroye. Uitslagen in groep A: H. CoolenP. Goumans %-% W. GommansP. Rouwoye 1-0 W. JeukenJ. v. Kalken 0-1 K. LundahlMevr. L. Spee 1-0 Stand in Groep A: K. Lundahl 3 3 0 0 3 W. Gommans 3 2 1 0 2% J. v. Kalken 2 110 1% P. Goumans 3 111 lVt H. Coolen 2 0 2 0 1 P. Rouvroye 3 0 12 V2 W. Jeuken 2 0 0 2 0 L. Spee 2 0 0 2 0 In groep B gaat het tussen A. Moss en D. Hoekstra die beiden alle par tijen wonnen. Dat P. Vissenberg met een inzinking te kampen heeft blijkt uit de dirie verliespartijen. Vorig jaar eindigde hij nog op de zesde plaats in de eerste groep. De uitslagen in groep B: P. VissenbergJ. Louwerse 0-1 J. HenzeiA. Moss 0-1 Th. de BrouwerD. Hoekstra 0-1 J. de Wit vorig jaar nog in Groep A, blijkt te sterk te zijn in groep C waar hij alle partijen tot nu toe wist te winnen. Evenals in Groep D valt er van de stand nog weinig te zeggen omdat er nog maar weinig partijen zijn gespeeld. De uitslagen waren: W. WeytsJ. de Wit 0-1 G .BreukersJ. Rooyakkers 1-0 F. GeeneJ. Bergkamp 0-1 DAR HONKBAL De werper bij de werpplaat heeft een zeer verantwoordelijke taak. Van de kwaliteit van zijn worpen hangt het af of de slagman raak slaat of niet. Hij moet met alle mo gelijke trucjes trachten de ballen zo te gooien dat zij door de slagzone gaan, zonder door de slagman te worden geraakt. Als een leek alleen maar een bal ziet vliegen, dan is er voor de insider verschil tussen ho en lage, binnen- en buitenballen, snelle en langzame ballen en de rechte en curve ballen. Hoewel de werper de verschillende soorten ballen gooit, is het toch de achter vanger die in deze de belangrijkste taak heeft. Hij bepaalt aan de stand van de slagman wat voor soort bal de werper moet gooien. De achter vanger doet dit door middel van tt- kens, bijv. 'én vinger is een harde bal, twee vingers een zachte bal, drie vingers een curve. Een weiper - achtervanger com binatie die over het grootste arse naal van worpen beschikt en over een goede controle is bijna onver slaanbaar. Evenals bij het werpen zijn er ook bij het slaan en lopen van honk tot honk veel technische en tactische sluwigheidjes ontwikkeld. Daartoe behoort de zogenaamde sliding een manier om het honk te bereiken waarbij men glijdend met het hoofd of de voeten vooruit tracht het honk te bereiken, zodat de tegenstandier minder kans heeft om te tikken. Bij een honkbalploeg behoort te vens een coach die gedurende de gehele wedstrijd zijn raadgevingen kan geven, zijn talctiek kan veran deren, alsmede het gehele verloop van een wedstrijd kan bepalen. In het volgende stuk zal uiteen gezet worden wat de taken en het nut van een coach bij een honkbal- oeg zijn. A.s. weekend wordt als afsluiting van de trainingsperiode zowel za terdag als zondag gespeeld. Zaterdag: Mulo Dar terrein Helmond. Aanvang 14 uur, vertrek Venray 11.30 uur. Zondag: DAR Venlo terrein Leunseweg. Aanvang 14 uur samenkomst 12 uur. 4 VV1 De Volière vereniging Vogelvriend houdt- op dinsdag 23 april a.s. zijn ledenvergadering in café Volleberg Aanvang 8 uur. Iedereen zorgt op tijd aanwezig te zijn. Op de agenda staat o.m. de lus trumviering, het uitreiken van rin gen, het kontributie betalen en de verkiezing van een tweede penning meester. Van onze vereniging zijn er mo menteel 16 leden die aan wedstrij den deelnemen. Bij de veteranen is voor Th. Teu- nissen dit seizoen bijzonder goed' begonnen. Tijdens de wedstrijden in Nederweert wist hij op een tweede plaats beslag te leggen. Achtereen volgens in Heythuijsen 3e, in Ko ningsbosch 3e, in Pey-Echt 2e en afgelopen zondag in Tegelen ook 'n fraaie 2e plaats. Bij de gentlemen hebben de ren ners tot op heden nog geen sukses- sen kunnen boeken. Maar allen zijn we er van overtuigd dat dit zeer binnenkort zal gebeuren. J. Aarts, H. Aben, H. Vissers, P. Thielen, W. Graat, D. Willemssen, J. Janssen, J. ter Horst, J. Bullens en G. van Roosmalen. Laatstgenoemde zal van categorie veranderen en wel van gentlemen naar veteranen. Bij verhindering svp afmelden bij het bestuur. ZWEMCLUB SPIO Zondag 21 aprl a.s. worden te Ble- rick de Limburgse winterkampioen schappen gehouden. Vertrek om 13 uur vanaf het Henseniusplein. Kos ten 2.50 Aanvang van de wedstrijd 14 uur. De uitslagen van de wedstrijd te Horst volgen de komende week. Diploma zwemmen te Weert Vertrek a.s. zondag om 15.30 uur vanaf het Henseniusplein. De open Venrayse kampioenschap pen werden wederom op de tweede paasdag gehouden. De deelname was groot en de sporthal van Ser- vatius was te klein om de vele en thousiaste toeschouwers te herber gen. Deze mensen kregen echt waar voor hun geld want de organiseren de vereniging R. Stars werd de gro- te overwinnaar van dit toernooi. En de vele wedstrijden waren soms van 'n heel goed peil. De vele prijzen die Red Stars in de wacht sleepte zijn: Senioren enkelspel: landelijk: 2 A. v.d. Giezen D-klasse 1 A. v.d'. Giezen D-klasse 2 B. Hendriks E-klasse 1 Fr. Bonants F-klasse 1 M. Cuppen G-klasse 2 J. v.d. Putten Recreatde-iklasse 1 T. Bakker Senioren dubbelspel: D-klasse 1 v.d. Giezen - Hendriks E-klasse 1 Logtens - Tijssen F-klasse 1 Cuppen - v.d. Putten Recreatie-klasse 1 Bakker - Ver stappen Jeugd enkelspel: Jeugd' 1: 1 J. Bonants Junioren: 1 J. Bonants Jeugd 2: 2 B. Thijssen Welp. jongens: 1 B. Bogaard Welp. meisjes: 1 H. Bonants Beginnelingen: 1 R. Janssen Beginnelingen2 Tw. van Verghel Jeugd dubbelspel: Junioren: 1 J. Bonants - P. Bonants Aspiranten: 1 Verblakt - Thijssen Beginnelingen: 1 v. Verghel - Moss Begin.: 2 Janssen - Hendriks Misschien zullen voor onze gent lemen in eigen huis (12 mei a.s. in Oostrum) wel successen zijn weg gelegd. Bij de junioren mag men niet on tevreden zijn. J. de Groot reed de eerste wedstrijd: uitstekend', evenals J. Eibers. In Koningsbos en Heyt- huysen was 't evenwel iets te veel. In Haelen kwam J. de Groot op on fortuinlijke wijze te vallen. Bij de senioren mag M. Cuijpers ook niet ontevreden zijn. De eerste wedstrijd in Nederweert leverde een fraaie twaalfde plaats op. Daarna ging het wat moeilijker. De resul taten in Haelen mogen voor hem hoopgevend zijn. Alles bij elkaar kupnen wij stel len dat de conditie nog wat bijge schaafd' dient te worden. Tevens speelt de wedstrijdervaring een zeer belangrijke nol; en die hebben de meesten nog in onvoldoende mate. Het seizoen is nog lang en de prij- zenn zullen echt nog wel verdiend wordien. Op tweede paasdag opende de afd'. Castenray het wedstrijdseizoen voor ponys van de kring Horst - Venray, door het organiseren van de eerste kringwedstrij den. De deelname wa.s bijzonder groot. Voor het rijexamen, bestaande uit een dressuuirproef-rijden, slaagden de volgende combinaties: Harold Wilbers met Edelboy Nelly Peeters met Peggy Trudy van Hoof met Theo Jolanda Janssen met Pucky. Verder slaagde Harold Wilbers nog voor de caprilli-proef (dressuur nummer met hindernissen). Bij het spingen klasse licht be haalde Jan Hoesen met Polly de 3e prijs in cat. B, terwijl Els Janssen met Harold de 3e prijs wist te be machtigen bij het springen licht in cat. D. Aanstaande zondag zal de afde ling Oirlo de 2e kringwedstrij d ver zorgen en de 3e kringwedstrijd zal gehouden worden op zondag 28 april in het Vlakwater te Venray. Eerste en tweede paasdag werden er weer speedway-wedstrijden ver reden, resp. in Tilburg en Kalden- kirchen. In Tilburg wist onze Venrayse coureur Franske Bonants de 1ste manche en tenslotte de finale dp zijn naam te zetten. Tweede paasdag was het de pech- duivel die hem parte speelde in de finale. Al met al was het toch een prachtig paasweekend voor hem en zijn fans. Komende zondag worden er weer in Wanssum speedway wedstrijden verreden en we hopen dat onze streekfavorieten goed uit de verf zullen komen. Voor onze centrale keuken vragen wij op korte termijn een die In teamverband gaat assisteren bij de dagelijkse voedsel bereiding. Ook ervaren huishoudelijke krachten kunnen reflecteren. Sollicitaties te richten aan het hoofd Personeelsdienst, St. Anna- laan 5 te Venray. l Een slaapkamer is niet alleen het vertrek waarin U zich vermoeid terugtrekt. Het is ook de kamer waarin Uw oogappel U enthousiast komt wakker schudden. Zorg er daarom voor dat U zich in die kamerthuis voelt. Kies bewust voor dit moderne, eksklusieve Woonvisie-model dat de naam 'Stockholm' meekreeg. Uitgevoerd in zonnig wit laqué met donkere aksenten. Gezellige prijs: kompleet Bijbehorende toilettafel met3-delige spiegel J

Peel en Maas | 1974 | | pagina 14