•1 HEROPENING van 15 tot 23 maart 10 procent korting op alle artikelen FIRMA ARTS VAN WOERKUM DUJARDIN vieux extra Venray verloor eervol van Ned. Mil. Elftal Kunstmarkt in de Passage Straatnaamgeving in Oirlo Parkeerterrein in Oostrum shensim een huis koopt U bijStienstra Spoorwegovergang Maasheseweg Garantiesubsidie ten behoeve van streek- tentoonstelling Kamermotie autosnelweg door Noord-Limburg 3 ruiten gesneuveld Parochie Oirlo Verkeersongevallen INBREKERS GEPAKT Wandelroutes rond Venray Boomplanting Onze zaak is in een nieuw jasje gestoken. Steekt u zich ook in een nieuw jasje en profiteer van onze SPECIALE AANBIEDING heren- en jongenshleding - textiel Marktstraat 4-6 Venray MEDEDELING GROENE KRUIS Ingaande 11 maart 1974 warden de zuigelimgenbureaus van het Groene Kruis uitslui tend op afspraak gehouden. De oude regeling, Venray kom en kerkdorpen blijft voorlopig gehandhaafd. Teneinde overbelasing van voornoemde bureaus te voor komen, verzoeken wij U zo spoedig mogelijk komtakt op te nemen met het Groene Kruis om alsnog een afspraak- tijd vast te stellen. De ruim 1600 toeschouwers, die de wedistrij d Venray 1Nederlands Militair Elftal hebb,en bijgewoond, kregen woensdagavond waar voor hun geld. De miliaire selectie, o.l.v. trainer Zwartkruis, heeft het uiterste moe ten geven om uiteindelijk met 03 te zegevieren. Venray heeft in deze wedstrijd volop en zonder vrees oP de aanval gespeeld, waardoor zij vooral in de eerste speelhelft vrijwel evenredig waren aan de gasten. De 01 rust stand mogen we dan ook wel on verdiend noemen. Wim van Loon, die .in de eerste speelhelft wegens een blessure het veld moest ruimen, werd vervangen door A. Franssien. In de tweede helft ging de kon- ditie parten spelen en nadat van Staveren (Sparta) de stand op 02 had gebracht speelde de militaire selectie veel gemakkelijker. Dat trainer van de Kruis Ruud Bakens inzette was zeer terecht, maar beging o.i. toch wel de fout om Wiel Janssen, die steeds beter ging spelen, eruit te halen. Ook al bleven de militairen spe len met volle inzet en kwam Venray in het laatste 'kwartier behoorlijk dn ademnood, het bleef een boeiend schouwspel, dat uiteindelijk ver diend door de gasten met 0—3 werd gewonnen. Als Venray elke wedstrijd met deze inzet zou spelen, waren ver schillende verliespunten onnodig ge weest. Trainer Zwartkruis van de mili taire selectie wa© vol lof over het Venrayse spel en vond in de rood- witten een waardige tegenstander als een dier laatste oefenpartijen te gen het Poolse militaire elftal. Stem Doelbewust Stem VVD B. en W. hebben toestemming ver leend1 tot het houden van een kunst markt dn de Passage op vrijdag ien zaterdag van de derde week van de maanden juni, julie en augustus a.s. De bedoeling hiervan is om in de zomermaanden een leuke attractie te vormen o.a. voor de vakantie- Op het ogenblik heeft de organi satie van de kunstmarkt zich kunnen verzekeren van enkele kreatieve kusntenaars, waaronder een edel smid, een portrettekenaar, een pot- tenbaksiter en een maker van leren sieraden. De bedoeling is, dat de kunstzinnige voorwerpen ook war den verkocht. Vrijdag 15 maart 19.00 repetitie voor het hele koor. Zondag 17 maart: 10.15 Hoogmis voor groep B. Maandag 18 maart: 19.00 repetitie voor sopranen en •alten. Dinsdag 19 maart: 16.00 repetitie voor de solisten. 18.30 repetitie voor onze nieuwe lingen en diegenen die NIET ken nen Alluja - Handel, In monte Oliveti en O Jezu Christe. Woensdag 20 maart: 19.00 repetitie voor bassen en e- noren: Donderdag 21 maart: 18.45 repetitie voor de extra groep In de vergadering van 27 febr. j.l. heeft het college zich verenigd met de suggestie om aan eien straat .in Oirlo de naam Juttekamp te geven en een desbetreffend voorstel aan de raad te doen. In verband met nage komen bezwaren tégen deze naam van de zijde van de dorpsraad, zal de gemeenteraad worden voorge steld de straat in plaats van Jutte kamp de naam Haalakker (oude per- ceelsnaam) te geven. In de komende raadsvergadering zal een aantal grondtransacties te Oostrum aan de orde worden ge steld teneinde te komen tot de aan leg van een parkeerruimte op een binnenterrein aan de Mgr. Hanssen- straat tegenover de kerk. Venray Het provinciaal bestuur van Lim burg heeft de gemeente Venray meegedeeld, dat in verband met die noodzakelijke temjporisering in de uitvoering van provinciale wegver- ken de reconstructie van de overweg in de Maasheseweg 'niet eerder dan 'in 1977 in uitvoering zal komen. In verband met de grote onveilig heid ter plaatse en mede in verband met de industriële groei zullen B. en W. aan G.S. met nadruk verzoeken het werk eerder dan in 1977 uit te voeren. Door b. en w. zal aan de raad worden voorgesteld nadat hier over het advies van de commissie voor financiën zal zijn ingenomen maximaal 1.000,garantiie- subsidie besohikbaar te stellen voor de dn dé komende zomer te Horst te houden streektentoonsteliing „De Meester van Elsloo". Deze tentoonstelling heeft een re gionaal belang en gaat om een groep kunstwerken van .grote waar de, waaronder Venrayse. Op 21 februari heeft de Tweede Kamer een motie aanvaard, waarin de regering wordt verzocht de werkzaamheden aan rijksweg nr. 73 •niet te vertragen en rijksweg nr. 77 in het uitvoeringsprogramma 1974- 1978 orp te nemen. Hierbij hebben de indieners van de motie, waaronder het Noord Lim burgse kamerlid drs. H. Notenboom, in overweging genomen, dat de vol tooiing van een tweede autosnelweg- verbinding van Nederland met het Ruhrgebied via de rijkswegen 75, 73 en 77 van groot economisch belang voor ons land is en dat het gebied rond Nijmegen jen Noord Limburg een goede aansluiting op het auto snelwegennet hard nodig heeft. De heer Notenboom is, mede door het aantal ongelukken op de oude rijksweg VenloNijmegen v.v., het laatste jaar bij elke gelegenheid, die zich voordeed, bezig geweest de ur gentie te claimen voor de nieuwe Noord1- Zuidverbinding, die ten dele samenvalt met de Links-Rheinisehe Autobahn. Het zat niet lékker tussen de 32- jarige A. M uit Veghel en een in woner uit Leunen Dat bleek wel toen de man uit Veghel maar liefst drie ruiten intrapte bij de man uit Leunen. Hij bekende politie dit met opzet gedaan te hebben. Terzake vernieling wred procesverbaal op gemaakt. Zaterdag: 19 uur jongerendienst - thema Versobering. Intentie P. Ron gen en Wilhelmina Nabben-Cox. Zondag: 3e zondag van de vasten; 8.30 hoogmis, maandd. Simon Claes- sens; 10 uur hoogmis, jaardd. Anto- netta Smits-Theuws. Maandag: 8 uur h. mis, stichting Joh. vd. Sterren en Petronella Muy- zars. Dinsdag: feest van St. Jozef; 19 u. hoogmis, sticht. Mar. Bomm en Ma ria Poels. Woensdag: 8 uur hoogmis, sticht. Willem Hesen en Anna Janssen. Donderdag: 19 u. h. mis sticht. M. Gooren en Gertr. v.d. Water. Vrijdag: 14 uur pl. huwelijksmis bruidspaar Janssen-Duijf. Zaterdag: 19 uur hoogmis maandd. Jacob Baltussen. TE HOGE SNELHEID Volgens getuigenverklaringen reed de 31-jarige bestuurder van de per sonenauto M. C. uit Parmingen met een snelheid van rond de 100 km. over de Albionstraat. In de bocht geraakte hij in een slip en kwam tegen een lichtmast tot stilstand. De lichtmast werd zwaar beschadigd en was oorzaak dat dn een deel van Leunen het licht uitviel. De auto was rijp voor de sloop en de be stuurder moest met diverse ver wondingen naar het Venrayse zie kenhuis worden vervoerd. LICHTE SCHADE Op de kruising Leunseweg-Acca- ciastraat vond een botsing plaats tussen twee personenauto's, maar 't bleef bij lichte schade. Na eerst voorgesorteerd te hebben om af te slaan, zette de eerste bestuurder te rug en botste daardoor tegen de achter hem staande personenauto op. De auto bestuurd door de 31-ja- rige J. A. uit Venray liep geen scha de op, de andere, bestuurd door de 22-jarige plaatsgenoot J. B. lichte schade. GEEN VRIJE DOORGANG J De 57-jarige bestuurder van de vrachtauto G. E. ut Venray gaf in de Albionstraat bij het afslaan geen vrije doorgang aan de over het rij wielpad rijdende bromfietser, de 16- jariige Venrayer J. M. De bromfiet ser kwam te vallen jen 'liep diverse schaafwonden op, benevens een be schadigde brommer. Twee Nijmegenaren, de 16-jarige E. en de 20-jarige W. H. dachten bij juwelierszaak van Hoof te Deume een goede slag te slaan. Een ruit vernielen en dan maar graaien wat voor je handen komt. En de buit bleek rond) 75 mille te zijn. Maar deze juwelier had' zijn zaak van een zgn. stil alarm voorzien en toen die ruit brak, werd er bij de politie alarm gegeven. In recordtijd wanen divere politieauto's rond de juwelierszaak en de 16-jarige stond oog in oog met de politie in de ge sloten winkel en kon alleen via de ruit naar buiten De andere kon wel iswaar nog even met een gestolen Fiat er vandoor, ai probeerde de politie hem middels een schot tot stoppen te dwingen. De 16-jarige had een juten zak reeds gevuld met een waarde van rond 60 mille. Hij gaf zich ddrekt over en werd ingesloten. De jacht op de andere werd ingezet. Ook via de mobilofoon en zo kreeg de Vienrayse surveilian- cegroep, die op de Midden Peelweg was de opdracht uit te kijken naar een rode Fiat met een defect ach terlicht. Laat nu net die rode Fiat langs deze patrouille komen. Het gegeven stopteken werd braaf op gevolgd!, waarschijnlijk dacht deze dief dat de politie in Venray niet op de hoogte was. Maar hij kwam be drogen uit. In de auto werden nog 20 horioge© aangetroffen van de dief stal in Deurne. Na eerst ingesloten te rijn geweest in Venray werd de 20-jarige over- gebrcaht naar Deume en aldaar in gesloten. Het recreatieschap Peel en Maas gaat, in het kader van het meer re creatief maken van het gemeente lijk bosbeziit, die bestaande wandel routes uitbreiden met een terrein vanaf de Ballomzuil maar het Wes ten (lengte 4% km.) en inaar het Oos ten (lengte 5% km.). OOk nabij Ysiselsteyn wil het 9chap voetgangerspaden aanleggen. In een later stadium wordt ge dacht aan een wandelroute in de Spurkt, terwijl voorts 't plan bestaat om 'm fietspadenprojekt rond Mer- selo (13V2 km.) uit to stippelen en wel zodanig, dat deze route tevens als wandelroute kam worden ge bruikt. Men wil uniformering bij het uit zetten van de routes, in de vorm van paaltjes met een gekleurde kop. IN VOORTUINEN VELTUM Venrays gemeentebestuur geeft medewerking aan een aktiviteit van de werkgroep groenvoorziening van de wijkraad Veltum. Hierdoor wordt het mogelijk, dat bomen 'kunnen worden geplant in de voortuinen van im hoofdzaak groen-arme stroken. Een in Veltum gehouden enquête heeft uitgewezen, dat een honderdi- tal Veltumbewoners graag een boom im hun tuin willen omdat ter plaat se het planton van een boom in het trottoir mdet mogelijk is. m* ngg

Peel en Maas | 1974 | | pagina 2