Opbouw 70 gaat verder aan Venrays gemeente politiek deelnemen.... DRUKWERK BIJ BARTELS LIGT EEN GRATIS BEHANGBOEK VOOR U KLAAR. bartels Opening Hummeltjeshoek VENRAY IN HET WEEKEND keuze genoeg - haal snel zo'n boekje bij Venrays Mannenkoor Boekhandel van den Munckhofbv Leenenl Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VRIJDAG 22 FEBRUARI 1974 No. 8 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOAL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bij vooruitbetaling) Drs. Den Brok blijft in Venrays raad Opbouw '70 kwam in ©en speciale vergadering bijeen met als gasten de voorzitter van de WD <afd. Ven- ray en de fractievoorzitter van lijst 1 in Venrays raad, dhr. G. Schols. Voordat men aan het eigenlijke agendapunt van de vergadering be gon werd eerste bij acclamatie het bestuur gekozen, dat een tijdelijk karakter heeft, maar zich deson danks 'in wil zetten om de komende raadsverkiezingen succesvol te doen zijn. Als voorzitter werd gekozen de heer Smeets, die gesecondeerd wordt door secretaris Ruland en penning meester v. Klink, terwijl de heren Postma en Tissen het bestuur com pleteren. Het thans zittende raadslid de heer van Wnayenburg werd al® adviseur toegevoegd' aan het bestuur. Drs. Den Brok ging de voorge schiedenis van de deelname van .Op bouw '70 aan de gemeentepolitiek na .Hij herinnerde aan de doelstel lingen van Opbouw '70; t.w. kri tische opstelling in de raad met in spraak van en openbaarheid voor de achterban. Terugblikkend op die voorbije 4 jaar in de naad meende de heer Den Brok te kunnten konsta teren dat, door het kritische geluid wat Opbouw '70 in de raad had kunnen laten horen, die doelstellin gen wel degelijk beantwoord waren. Er is door de fraktie in diepste over tuiging meermalen neen gezegd!. Maar aan veel zaken had Opbouw '70 van hare meegewerkt. Hij dacht daarbij aan de gewestvorming, de schooladviesdienst, de aankoop van Jerusalem, sporthal, het JAC e.d. Opbouw '70 was en is een grote voorstander van samenwerking met d'e partijen uit het centrum. Jui2 door de inzet en instelling van Op bouw '70 was er veel goodwill ge kweekt en werd de stem van Op bouw '70 gehoord. Als de fractie voorzitter zich de vraag stelde; heeft het voortbestaan van Opbouw '70 nog zi'in, dan moest hij dat met enn volmondig ja beantwoorden. Ais fractievoorzitter had hij 4 jiaren, mede door de gewaardeerde hulp van de achterban, prettig 'kunnen wer- bromfietser kreeg geen voorrang Op de kruising Heidseweg - Heid- seschoolweg kreeg de 17-jairuige bromfietser Th B. geen vrije door gang van de 43-jarige bestuurder van een personen-auto J- v. d. D. uit Venray. Om een aanrijding te voor komen remde de bromfietser af, maar kwam daarbij te vallen. Hij bekwam dusdanige verwondingen dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Later bleken die verwondingen toch mee te vallen, zodat hij naar huis kon worden ge bracht. fietser reed zonder verlichting en gaf geen voorrang De 56-jarige fietster G. B. uit Venray wilde, komende uit de Kruitweg, de Langeweg oversteken. De door haar bereden fiets was niiet van licht voorzien en daarbij ver leende zij geen voorrang aan de over de Langeweg rijdende perso nenauto, bestuurd door de 21-jarige P. R. uit Venray. De onvoorzichtigheid van de fiet ser had nu tot gevolg dat zij met een beenfractuur en andere kwets uren naar het ziekenhuis moest wordten vervoerd. bromfietster keek om De 16-jarige Henriëtte de H. uit Maashees keek al brommende op de kruising WestsingelHoenderstraat om en lette daardoor onvoldoende op haar rijgedeelte. Daardoor kwam haar bromfiets in aanraking met de trottoirband' .Zij kwam te vallen en liep een hoofdwonde en andere kwetsuren op. Na aanvankelijk naar het ziekenhuis te rijn vervoerd ble ken de verwondingen toch mee te vallen en kon zij naar huis worden vervoerd. ken Doch door rijn vele nevenfunk- tl&s werd het werk soms wat zwaar, reden waarom hij bij zijn aanblij ven een vraagteken had gezet. Dat vraagteken is weggevallen nu zo- velen bereid blijken voor de reeds 4 jaren bestaande groep te blijven werken. Ook de politieke tegenstanders dn de raad hebben bevestigd dat het 'n verlies zou zijn als Opbouw '70 v-an het Venrays e politieke front zou verdwijnen. Op de vraag waarom Opbouw '70 geen aansluiting vornd of zocht bij landelijke politieke groeperingen, antwoordde Opbouw '70 dat zulks onnodig is daar de landspolitieke be langen nog niet dn Venray spelen. De toekomst ziet er voor Opbouw '70 hoopgevend uit, zo meende de vergadering. De achterban bestaat uit vele deskundigen, die middels openheid en inspraak zich daadwer kelijk willen inzetten voor een leef baar Venray. Zij willen mee denken over de problematiek die er is jen willen er voor zorgen dat de fraktie in de raad gesteund wordt door deskundigen uit de achterban. Door deze belofte was fractie voorzitter Den Brok bereid zelf ook weer aan de raadsverkiezingen deel te nemen. De lijst zal op een extra bijeenkomst met die achterban worden opgesteld Opbouw '70 ver zekerde verder dat zij open blijft staan voor alle frak-bies in -de naad welke zich konstruktief en positief inzetten voor het leefbaar houden van Venray. voor al uw van dan munclchof n.v. De wijkraad Brukske kwam in een der lokalen van de Foekepot in ver gadering bijeen. We konden kon stateren dat velen zich blijvend wil len inzetten voor het leefbaar hou den van de wijk die inmiddels is uitgegroeid tot rond 900 gezinnen. Een inzet welke beoogt het Biruks- ke tot een prettige -en leefbare ge meenschap te laten uitgroeien onder een goede begeleiding. In deze vergadering bleek echter ook dat de maandelijkse gespreks- avcnden met burgemeester Schols niet aan de door de wijkraad ge stelde verwachtingen beantwoordt. Men wil graag een meer direkter •antwoord hebben en wil dat belof ten worden nagekomen. Bij de ko mende bijeenkomst op 4 maart zal werden gevraagd ook de hoofden van dienst daarin te betrekken om duidelijker antwoorden te krijgen. De samenwerkign via -de rayoncom missie zouden de afgevaardigden van de wijkraad liever zien zonder de kerkdorpen. Nu heeft de behan delde materie over het algemeen meer betrekking op de leefbaarheid van de dorpen dan van de wijken. De mogelijkheid om tot een andere vergadarvorm te komen en b.v. de wijkraden apart bijeen te krijgen, zal aan de rayoncommissie worden voorgelegd. klachten verwarmingen Het blijkt dat de klachten van bewoners van woningen van de wo ningbouwvereniging Noord Lim burg over de centrale verwarming tot het verleden gaan behoren. Man kementen worden door de deskun digen verholpen en er zal voor be ter isolatiemateriaal worden ge zorgd. Wel zal de wijkraad nagaan of de beloften worden nagekomen. buurtwerker De leden van de wijkraad zagen voor dia wijk het Brukske de buurt- werker nog niet zitten. Men zal haar echter alle medewerking geven. werkgroepen i Dat de werkgroepen veel goeds doen bleek wel uit het feit dat b.v. bij een summiere oproep voor deel name aan de door de heer Keysers te geven bloemschikcursus, een wa re invasie volgde van moeders die wilden deelnemen. Liefst 132 moe ders vergezeld van 80 baby's en peu ters waren naar de Foekepot ge trokken. Deze invasie zorgde dat in de twee lokalen naast de aula moei lijk onderwijs gegevien kon worden. Men moest n.l. om de cursusstof duidelijk over te laten komen, een geluidsinstallatie gebruiken (en die zorgde op haar beurt dat in de leslokalen het onderwijs gestoord werd. Die invasie werd betreurd1, maar zal in de toekomst niet meer voorkomen. De werkgroep heeft nu vier groe pen gevormd, welke gebruik zul len gaan maken van de inmiddels in gebruik genomen bejaardensoos. (Het schoolbestuur heeft, zo hebben wij van de voorzitter van de wijk raad vernamen, aan het hoofd dier school aan dergelijke bijeenkomsten medewerking c.q. toestemming te geven). De grote deelname werd mede toegeschreven aan de behoefte aan kontakt van de moeders onder ling. Er blijkt nogal wat vereen zaming bij die groep te zijn. Men zal met die cursussen blijven door gaan het soort zal door de moeders zelf warden bepaald. Ook zal binnenkort een oproep worden gedaan voor vrijwilligers die het jeugdwerk -gaan begeleiden. Een training van die vrijwillige krachten gaat voor de inzet vooraf. De eigen wijkkrant zal een dezer dagen verschijnen. M)en vraagt nog vrijwilligers voor de redaktie. De werkgroep groenvoorzieningen is erg aktief en heeft al verschillen de plannen op papier gezet na eerst de bewoners te hebben gehoord. Deze plannen zullen verder met de gemeente worden besproken. Wel werd betreurd dat bewoners van het Bruikske de reeds door de gemeente geplante bomen hebben gerooid. Ook rijn er bewoners, die hun tuin tje zonder toestemming hebben ver groot. Speel mogelijkheden voor de jeugd o.a. door plaatsing van speeltoestel len zullen met de gemeente nader worden uitgewerkt. De burenhulp, ondergebracht in de algemene hulpdienst, is aktief en zal middels een enquête eventuele nood inventariseren. Ook warden daarvoor nog vrijwillige krachten gevraagd. onderzoek oderwijsinstellingen Konkrete problemen spelen nog niet in de wijk Brukske. Wel werd betreurd dat leerlingen ,die vanuit het Brukske nog de Clana- 'en Fran- ciscusschool bezoeken, de steeds gevaarlijker wordende Zuidsingel moeten oversteken. Voor wat de Foekepot betreft werd de peildatum ongunstig genoemd. Er is o.m. geen rekening gehouden dat de Christe lijke kleuterschool in het Bruikske terecht kon. De lokalencapaciteit zal voor het totale Brukske 28 moesten zijn, maar thans zijn -er van de 16 reeds gerealiseerde lokaalen maar 10 bezet. Desondanks hoopt men dat toch snel begonnen wordt met de bouw van de overige lokalen ondanks het feit dat de bestuursvorm nog niet bekend is en de mogelijkheid niet is uitgesloten dat het geen bijzondere school zal rijn maar b.v. een open bare. Het schoolbestuur was evenals de wijkraad verrast dat 81% van de ouders van kinderen die, de bij zondere school de Foekepot bevol ken, aangavien van huis uit Rooms Katholiek te zijn. Gehoopt werd dat de school plannen toch zullen doorgaan. Alls de lokalen onverhoopt nog niet voor het onderwijs nodig zijn dan kunnen ze (voorlopig) een meer maatschap pelijke of sociale funktie krijgen. boerderij jenniskens De (tot verrassing van de wijkraad De gloednieuwe kollektie '74 is juist uit, wat een kleuren Wal een boeiende dess. Wij kozen 60 topbehangsels van goedkoop 2.80) tot modern decoratief 12.85) - een unieke effen afwas- bare serie om te combineren in beige, bruin, geel, oranje en groen 9.90) fraaie stijldessins (vanaf 7.95) en een aanta) combinaties in modern en klassiek (vanaf 14.70). VENLD,VENRAY, MAASTRICHT overigens) reeds toegezegde boerde rij van Jenniskens blijkt geen idea le verblijfplaats. Er zal veel- geld in moeten worden geïnvesteerd. Nu is plotseling de mogelijk gekomen de verbouwde boerderij van de fam. van Helmond te krijgen. Daar voel de de wijkraad meer voor. Deze boerderij kan over 2 maanden i-n gebruik worden genomen, is van centrale verwarming voorzien en is voor kleinere aktiviteiten goed te gebruiken. Wel1 zal een kostenraming voor de verbouwing van de boer derij Jenniskens worden opgemaakt, te meer daar de boerderij -Helmond! moet worden gesloopt. slot Cf in hoeverre voor de wijk Bru'kske een eigen pastor zal (moe ten) worden aangesteld, daarover zal ofwel de parochieraad of kerkop bouw een onderzoek instellen. Er is hierover overleg gaande tussen het bisdom, de Paters Franciscanen, het dekenaat en het pastoraat van O.L. Vrouw van Zeven Smarten. Over deze aangelegenheid worden de be woners nog geraadpleegd. De vierde kennismakingsbijtjen- komst voor de nieuwe bewoners van het Brukske zal ook deze keer in de foyer van Venrays schouw burg plaatsvinden met als streef datum 28 maart a.s. Een feestelijke shew van Venrays nieuw marjerettenkorps tesa- men met het jachthoorn- en trompetterkorps, maakte zaterdag de bewoners van Brukske wel duidelijk dat er weer wat te „versie ren" viel. Was er eerder al de opening van het trefcentrum voor bejaarden en die van de nieuwe school, nu was de opening van de peuterspeelzaal „Hummeltjeshoek" reden om de vlag uit te' steken. Hummeltjeshoek draait al enkele maanden in de door aannemingsbe drijf Wilmia verbouwde garages en kelders onder de flat in de Bach- straat 80 kindeken, rijn iedere week zes uren doorbrengen din de drie ruimten, die voor hen geschikt zijn •gemaakt. Een waar men fietsen en steppen kan, een waarin men wat rustiger verblijven kan en een met zandbak en speelmateriaal. Een zes tal deskundige leidsters wordt ge assisteerd door ejen aantal moeders, die zich hiervoor beschikbaar stel den. Na een feestelijke optocht werden de peuters getrakteerd en -kon de officiële opening verricht worden door wethouder Mevr. Rutten-Tie- 1-en onthulling relief Dat gebeurde door onthulling van een wandreliëf, dat de junioren van de Vrije Akademie o.l.v. de heren Hermans en Elstok vervaardigd hadden. Mevr. Rutten-Tielen wees op het feit ,-dat kort na elkaar 3 belang rijke projekten -geopend zijn in Brukske, welke van groot belang zijn voor de leefbaarheid van deze wijk. De peuterspeelzaal is daarvan zeker niet de minste, omdat ze eten zinvolle en prettige tijdsbesteding geeft aan de peuters, die hier spel- mogelijkheden in overvloed vinden, maar daarnaast ook kontaktmoge- lijkheden, die vélen thuis niet vin den kunnen. De heer Poortman was wat best tevreden met deze derde Venrayse peuterspeelzaal en bracht dank aan al diegenen, die aan de totstandko ming gewerkt hebben. Het feit dat 45 moeders de leidsters komen hel pen noemde hij van groot belang, niet -alleen omdat de kontaiktmoge- lijkheden brengt voor de moeders zelf, dcch ook in verband met de kosten. Het vertrouwde dat ook „vaders" zich zouden inzetten voor deze peuterspeelzaal. Van de mogelijkheid, om de zaal te bekijken werd' druk gebruik ge maakt. niet alleen door de gasten, waaronder wethouder Schols en ka pelaan Bakker, doch ook door dé ouders. Bij deze gelegenheid -kreeg zowel de wijkraad als de peuterspeelzaal ieder 2500,aangeboden. De een voor het wij kraadrwerk, de ander voor speeltuig. Donderdag 21 febr 19.30 repetitie voor le en 2e bassen 20.00 uur voor 't gehele koor. Op deze avond wordt tevens door 't hofkoor een carnavalsconcert ge geven in Het Schuttersveld, aanvang c.a. 22.00 uur. Dus alle hof koor-leden worden verzocht de clowns- en bierbrou wersuniformen mee naar de repe titie te brengen. Zaterdag 23 febr. radio-uitzending van de TROS waarin 'n aantal door 't hofkoor gezongen nummers van het j.L optreden van maandag 18 fe bruari te beluisteren zullen zijn. Maandag 25 februari medewer king aan de grote carnavalsoptocht. Hierna carnavalsconcert in het St. Vinoentiushuis met bord! erwtensoep tot slot. Donderdag 28 februari 19.30 repe titie le en 2e tenoren en 20.00 repe titie voor 't gehele koor. I Afmeldingen uitsluitend bij dhr. M. Aarts, tel. 1617 of clublokaal de Zwaan 1279. GROTESTRAAT 28 TEL. 2727

Peel en Maas | 1974 | | pagina 15