Free Wheelin TROS AVOND Carnavalsoptocht 1974 Extra plaatsen voor optocht gemeentelijke notities en mededelingen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Leenenl Gemeentelijke diensten tijdens carnavalsdagen Spreekuur B. en W. Sluitingsuur cafe's tijdens de carnaval Legestarieven gewijzigd Bekendmaking Bekendmaking Hinderwet Politieke vorming voor de vrouw VRIJDAG 22 FEBRUARI 1974 No. 8 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOP AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bij vooruitbetaling) Tijdiens die komende carnavalsda gen zullen alle gemeentelijke kan toren >en diiensten gesloten zijn, met uitzondering van de afdeling 'bevol kingszaken. Op carnavalsmaandag en -dinsdag zal deze afdeling geopend zijn van 11 tot 12 uur, uitsluitend voor het doen van geboorte- en overlij dens aangiften en voor het aanmelden van destructiemateipiaal. Op maandag en dinsdag a.s. zullen ook de gemeentelijke sportaccomo- daties t.w. het zwembad, het sport park en de gymnastiekzalen geslo ten zijn. Op camavalsmaandag vervalt het spreekuur van de wethouders G. Scholls, J. W. Loonen /en J. J. A. van Oers. Wethouder G. Schols houdt bo vendien op 25 februari en 4 maart geen spreekuur, terwijl mevr. Rut ten op woensdag 13 maart geen spreekuur houdt. Ingevolge een 'besluit van B. en W. geldt tijdens de carnavalsdagen vaniai zaterdaig 23 tot en met maan dag 25 februari voor café's en res taurants een algemeen sluitingsuur van 2 uur. Op oar n a valisdinsdag 26 februari geldt het algemeen sluitingsuur van Met ingang van 1 maart 1974 gel den nieuwe legestariev/en als gevolg van een hiertoe strekkend besluit van de gemeenteraad. Voor de kasteleins betekent dit b.v., dat voor het verlengen van sluitingsuur met ingang van die datum de volgende leges verschul digd zijn: a. met één uur of minder ƒ6, b. met twee uur of minder, doch meer dan één uur 9, c. met meer dan twee uur 17, Burgemeester en wethouders van Venray brjengen ter openbare ken nis hun besluit van 13 februari 1974 no. 287 waarbij de volgende ver keersmaatregelen zijn genomen: 1. door plaatsing van berden mo del 49 van bijlage II van het Re glement verkeersregels en ver keerstekens: a. het parkeren op de Wilhel- minastraat noordzijde, tussen Juliamasingel en Kolkweg, te verbieden: b. het parkeren op de Wilhel- minastnaat zuidzijde, tussen Prins Hendriksrtaat en Oran jestraat, te verbieden van 08.00 tot 18.00 uur; 2. in te trekken hun besluit van 23 september 1963 no 908, voor wat betreft het instellen van een wachtverbod (thans parkeerver- bed) voor de noordzijde van de Wilhelminastraat tussen Juliana- sing el en de Kclkweg alsmede het daarop betrekking hebbend wij- zigingsbesluit van 18 maart 1968 no. 4004c, voor wat betreft de bepaling dat het parkeerverbod voor de noordzijde van de Wil helminiastraat tussen Julia nasim- gel en Kolkweg geldt tussen 18.00 en 02.00 uur. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat tegen dit besluit beroep kan worden in gesteld binnen dertig dagen na de dag waarop het ter openbare kennis wordt gebracht dat het beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de Commissaris der Koningin inge diend moet worden. Venray, 18 februari 1974 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Burgemeester /en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat het toesluit van de raad dezer gemeente d.d. 19 december 1973, no. 2378 ,tot vaststelling van de „Eerste wij zag i ngsveror d ennïg Legesverordie- ning Venray 1972" is goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 2 febru ari 1974 no. 1. Bovenvermeld besluit ligt vanaf heden gedurende 3 maanden voor eenieder ter inzage ter gemeente secretarie van Venray, afdeling Fi nanciën, kamer 27, Leunseweg 2a. Venray, 18 februari 1974 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Gd die secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: Gemeente Venray, Grote Markt 1 cm vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een opslagterre'n voor oud. materiaal. Adres inrichting n- 3e pc el, Venray, kadastraal gemeen te Viemray (zuidelijk gedeelte), ka dastraal gemeente Venray sectie H nr. 3180 en 3186 ged. Gemeente Venray, Grote Markt 1, Venray om vergunning tot het oprichten, sin werking brengen en in werking houden van een opslagter rein voor oude materialen. Adres in richting aan de Endepoel, Venray (noordelijk gedeelte), kadastraal ge meente Venray sectie H nr. 3187 en 3186 ged. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inrbengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 13 maart 1974 om 15.00 uur het gemeentehuis, Gro testraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een 'inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied), mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 22 februari 1974. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Op donderdag 21 februari, 's avonds om acht uur werdt in de foyer van de schouwburg de tweede avond van de cursus „Politieke vorming voor de vrouw" gehou den. Ook deze avond, welke ge houden wordt onder auspiciën van de gezamenlijke vrouwenorgani saties, is voor iedere geïnteres seerde vrouw toegankelijk, onge acht of zü bij een of andere or ganisatie is aangesloten. Na de geslaagde eerste cursus, welke in het teken stond van de ruimtelijke ordening, wordt nu de aandacht geschonken aan het belangrijke onderwerp „Welzijn en welzijns voorzieningen". Na een algemene Ccppelmans wordt een forumdis cussie gehouden. Om het politieke element in die discussie te brengen zullen de da mes, na 'hierover met elkaar te heb ben gesproken, vragen kunnen stel len aan een viertal politiek geïnte resseerden. Het zijn de heer Wiegant (P.v. d.A.) en de dames Cleerdin (WD), Poels-Peters (KVP) en Rut- ten-Tielen (wethouder sociale zaken gemeente Venray). Het forumge sprek wordt geleid door de heer H. Knol van de Stichting Samenlevings Opbouw. Welzijn is een breed 'terrein, waaronder o.m. vallen de aspecten van lichamelijke en geestelijke volksgezondheid, jeugdwerk, 'be- jaardenwenk, recreatie, pastoraal, onderwijs, maatschappelijk werk, so le diensten, sport, vormingswerk, cultuur, samenlevingsopbouw, ver enigingsleven, gemeenschapshuizen etc. Voor deze avond worden speciaal onderwerpen aan de orde gesteld, welke betrekking hebben op het welzijn. Gedacht wordt aan: Alge mene bijstandswet, werkgelegenheid en werkloosheid, jeugdcriminaliteit, gezondheidszorg, hulpdienst enz. Al deze aspecten zullen dan door die politieke brillen worden bekeken en besproken. Alaaf, Sooshaze, in Free Wheelin kun je de enige echte Rook karna val vieren. Vier dagen lang ritmisch op en neer bewegen. Als je zaterdag om half acht 'hier binnen huppelt, word je er om 1 -u/ur vrolijkt uiitgeknuppeld. Zondag en maandag kan je om 3 uur het lusthof weer betreden tot 6 uur, en dan van 7 tot 1 u. 'snachts. •Ook dinsdag zijn jullie van harte welkom van 3 tot 6 uur, maar dan weer slechts van 7 tot 12 uur. 'sWoensdags kunnen er om de laat ste druppels uiit het vat te wringen haring met roggebrood genuttigd worden. Diegenen die zich nog op willen geven voor de hobby-demonstratie kunnen dat nog doen vóór donder dag 28 februari. We hopen nog op enkele reakties. Zorg dat het 'n paar te gekke da gen worden! Jos Janssen won de Tros Trofee, i.e. 999,99 voor SVV, op de maan dag 'in de schouwburg gehouden Tros-avond, waarbij opnamen wer den "gemaakt voor het programma ROUTE A, dat zaterdagmorgen van 10.33 tot 11.55 uur wordt uitgezon den via Hilversum II. Jos Janssen had, verkleed als de geestelijke leider van SW een vu rig ien nat betoog gehouden voor 't nieuwe clubhuis dat SW zal moe ten gaan bouwen in het sportpark. De applausmeter wees hem als over winnaar .boven Vorst Hans en bo ven Tom Klerk. Deze laatste had al een even vurig betoog gehouden voor het in orde brengen van een oude boerderij in Bruikske, als ge meenschapshuis. Vorst Hans, die de spits moest af bijten, met een 'betoog over de com merce in het vastelaovesgebeuren, moest met het minste applaus ge noegen nemen. Deze drie sprekers vormden, dan één onderdeel van deze Tros-avond, die 02n volle schouwburgzaal trok, en waarin naast Jan Blaas er en de Routeniiers o.l.v. P. Jongeneel, o.m. Xandra en Andres ite horen en te zien waren. De Twee Plinten zorg den al direct bij 'de aanvang voor een goede stemming, maar daaraan hadden zeker ook het Venrays Hof- koor en Hofkapel een werkzaam aandeel. Prins Toon I en zijn Raad van XI gaven acte de precense. John Slevin kon nog een portableradio mee naar huis nemen, gezien het merkwaar dige feit dat een Engelsman lid is van de Venrayse Raad van XI. De voorzitter van de Piëlhaag - Joos van Haren - en uw verslagge ver gaven in een kort gesprek iets weer van de geschiedenis en de or ganisatie van de Venrayse vastel- aovend. Harry Wouters zorgde voor een Hollandse buut, die lekker aansloeg. Al met al een gezellige avond, en de bezoekers zullen zeker nieuws gierig zijn wat er a.s. zaterdag in de radio-uitzending van over blijft. Zondagavond zal de AVRO-radio de vasteliaovend-stemming komen peilen voor cjan rechtstreekse uit zending uit de schouwburg. Afgelopen weekend verzorgde de Geschied- en Oudheidkundige kring Venray een tentoonstelling in Oos trum. Hoofdschotel waren foto's en vondsten bij de opgravingen rond 't klooster Bethehem, maar daarnaast had men van partculieren foto's en schilderijen gekregen, en andere stukken uit Oostrums verleden. De precessies waren hierbij natuurlijk niet vergeten. De t entconstelling trek grote belangstelling, alleen zon dag al 800 bezoekers. Ook werd 'n paar maal een film gedraaid over het cude Oostrumse verenigingsle ven, waarvoor uiteraard ook 'n gro te belangstelling was. 1 Ponyclub en Poepvegers 2 Politie 3 Jachthoomkorps 4 Prinsenwagen 5 Adem slot Eva mit soekerbieten 6 Den Uil is lin de olie 7 Dagelijks léve van Prins Jeu 1 8 Den Haag vandaag 9 Jeugdprinsenwagen 10 Fanfare Leunen 11 Wereldkampioenschappen voetballen 1974 12 Weej gaon verhuuze .nor Den Boshuuze 13 De klok loopt acfhter 14 Drumband Oirlo 15 Jeugdprinsenwagen 16 Sneeuwwitje die niet tellen kon 17 18 Woningbouw Castenray 19 'N.N. békend 20 21 Kleutergroep 22 Harmonie 23 Jeugdprinsenwagen 24 Prinselijk Paar Joep Joop Jet 25 De Oostrumse kerkklokken 26 De Noormannen 27 Olie z 28 Steek op steek 29 Prinsenwagen 30 De Narren der Natiën 31 N.N. bekend 32 N.N. bekend 33 De Boks 34 Drumband 35 Jeugdprinsenwagen 36 Jus d' Orange 37 Hier komen de Schutters 38 Idem 39 2 onder een kap 40 Trimclub A.P.K. over 25 jaar 41 De Beejekurf 42 Stadsdienst Mersele 43 De politieke wip 44 De Olie-„noot" 45 Spaart onze kinderen 46 Mersels Jeugdhuus 47 Huifwagen met de zuinige oliesjeiks 48 Fanfare 49 Prinsenwagen 50 N.N. bekend 51 N.N. bekend 52 N.N. bekend 53 Blauwe Schuit 54 Bronzen Piëlhaas 55 Miit 't schap op stap 56 Drumband 57 Jeugdprinsenwagen 58 Prinsenwagen 59 Fanfare 60 Clowneske regering 61 Taalperikelen 62 Enne rare vogel 63 Kaartverkoop Oircus Mök 64 65 jaar jong en nog geen Zwaan zang 65 De springende haas van die La ter ij e 66 De Nieuwe Schilder 67 Intocht in Jerusalem 68 Idem 69 Fanfare 70 N.N. békend 71 N.N. bekend 72 Venrayse consumptiebonnen 73 Oircus Mök 74 Mijnwerkers in de Peel 75 De leste boer van Bruukske nor de Rank 76 Jong geleerd, oud gedaan 77 Kritisch Anna-gemeenschap 78 Kameel 79 Laat ze verrekken, we dioen zelf trekken 80 Afgang van Wiegel 81 Veiligheid in de bouw en c.a.o. 82 A.P.K. 83 A.P.K. 84 Familie van de Prins 85 Jeugdprinsen wagen 86 Harmonie Euterpe 87 Prinsenwagen 88 't End 89 Biëstig veul volk groep Venray gr. groep Venray wagen Leunen wagen Leunen wagen Leunen wagen Leunen kl. groep Leunen wagen Leunen gr. groep Leunen gr. groep Venray kl. groep Venray kl. groep Venray gr. groep Oirlo wagen Oirlo gr. groep Venray wagen Castenray wagen Castenray gr. groep Oostrum gr. groep Venray groep Oostrum wagen Oostrum kl. groep Oostrum kl. groep Oostrum wagen Oostrum kl. groep Oostrum kl. groep Oostrum wagen Oostrum gr. groep Venray kl. groep Venray gr. groep Leunen wagen Heide kl. groep Venray gr. groep Venray gr. groep Venray kl. groep Venray gr. groep Venray wagen Venray wagen Merselo wagen Merselo wagen Merselo gr. 'groep Merselo kl. groep Merselo wagen Merselo gr. groep Merselo wagen Merselo wagen O ver loon gr. groep Venray gr. goep Venray r. groep Ysselsteyn wagen Ysselsteyn wagen Ysselsteyn ir. groep Ysselsteyn gr groep Venray kl. groep Venray eenling Venray gr. groep Venray gr. groep Venray wagen Vjemray wagen Venray gr. groep Venray gr. groep Venray gr. groep Oirlo kl. groep Venray kl. groep Venray wagen Venray kl. groep Venray kl. groep Venray kl. groep Vjenray kl. groep Venray wagen Venray kl. groep Venray wagen Venray gr. groep Venray ggr. groep Venray gr. groep Venray wagen V/enrayy gr. groep Venray wagen Venray Evenals vorig jaar is er dit jaar wederom de gelegenheid dat 65+ers en invaliden de optocht op maandag 24 februari kunnen bekijken van af het parkeerterrein van de Grote Markt, op vertoon van een daar voor bestemd doorlaatbewijs. Deze doorlaatbewijzen zijn verkrijgbaar op onderstaande adressen: Th. Maters, SamShofstraat 40, telefoon 3141 A. Hijl, Stationsweg 9, telefoon 2734 P. Schaeffers, Hoebertweg 13, telefoon 2429 Men wordt wel verzocht om de Grote Markt op te rijden via de Hof straat.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 13