s.v.v. JEUGD DRUKWERK S.V.V. NIEUWS ZWEMMEN JUDO DUIVENSPORT gemeentelijke notities en mededelingen in yeniag Boekhandel van den Munckhof bv Contact bijeenkomsten Onderdak voor wijkraad Brukske Rikken te Leunen Komende dinsdag vergadering van de Venrayse gemeenteraad Ontevreden over huisvuilregeling Bijdrage in kosten van CIMKrapport SPORT Zomidag j.l. werden alle wedstrij den afgelast. Programma zondag 17 febr.: Helden 1Venray 1 14.30 u. vertrek 13.15 uur IVO 2—Venray 2 14.30 u. vertrek 13.15 urn* Venray 3Wittenhorst 3 14.30 u. Venray 4Hegelsom 2 11.30 u. EWC—Venray 5 12.00 u. vertrek 11.00 uur Venray 6Hegelsom 6 11.30 u. Venray 7Venray comb. 11.00 u. (Leumseweg) Damesvoetbal: Venray 1Wittenhorst 1 11.00 u. Od eventuele wijzigingen van aan vangstijden etc moet iedereen be dacht zijn. Raadpleeg daarom tijdig de publicatie-adressen. Venray 1Boekei Sport 1 19.30 u. Programma dinsdag 19 febr.: Boekei Sport 2Venray 2 19.30 u. vertrek 18.30 uur Op 13 maart a.s. komt het Neder lands Militair Elftal een lichtwed- strijd spelen tegen Venray 1. Aan vang 19.30 uur. Terrein Oostsimgel. Nadere gegevens hierover volgen nog. Programma zaterdag 16 febr.: 3e ronde bisschopsbeker: Venray Al moet hiervoor naar Ven- lose Boys om samen met deze cluib en D.E.S.M. (Weert) uit te maken wie eir verder bekert. Aanvang 2 u. Panningen BIVenray BI 2.30 u. Verder programma: Venray A3America A2 3.00 u. Hegelsom BIVenray B3 3.00 u. Venray B4Montagnardis BI 2.00 u. EWC Cl—Venray Cl 1.00 u. Venray C2Geysteren Cl 1.00 u. Venray C5Montagnards C2 2.00 u. Zaalwedstrijden D- en E-spe- lers. Deze zijn op zaterdag 16 febr. Voor de E-spelers aanvang 9.15 uur. Voor de D-spelers aanvang half 2. Platas: sportzaal Servatius, Oostsim gel. Tijdens deze zaal wedstrijden worden de prijzen uitgereikt van het winterklassement. Zij die gelijk standen moeten echter eerst strij den wiie het hoogste eindigt. Zorg daarom dat je er bent. SPIO-NIEUWS A.s. zondag 17 februari is de laat ste B II competitiewedstrijd. Deze wordt georganiseerd door Lutra en zal in Helmond worden verzwom- men in het zwembad „de Wissen". Aanvang 17.00 uur; inzwemmen 16.30 uur. Vertrek uit Venray 16.00 uur vanaf Henseniusplein. Kosten: 2.50. Het programma en de opstelling van de ploeg is als volgt: 1. 200 m. rugslag dames: Monique Buys, Betsie Broeren, Yvonne Buys 2. 100 m. rugslag heren: André Veugen, Jan Geurtjens, Sjef Wester 3. 100 m. vlinderslag meisjes o. 16 jr. Christel Claessens, Riny Phililp- sen, Harriet Philipsen Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt bekend dat bij gelegenheid van car naval voor drank- en horecabedrij ven het algemeen sluitingsuur van 02.00 uur zal gelden op zaterdag 23, zondag 24 en maandag 25 februari a.s. van 01.00 uur op dinsdag 26 fe bruari. Venray, 12 februari 1974 De burgemeester voornoemd, Drs. F.G.L.L. Schols Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat bij hun besluit van 8 februari 1974 aan de Zuid-Ooster Autobus diensten N.V. te Gennep, Spoorstraat 155, vergunning is verleend voor de uitvoering van ongeregeld vervoer binnen de gemeente Venray, welke vergunning geacht wordt te zijn in gegaan op 9 februari 1974 en zal gelden tot 1 januari 1975. Van het bovengenoemde besluit kan iedere belanghebbende in be roep komen bij Gedeputeerde Sta ten van Limburg ibiminen dertig da gen na dagtekening van deze open baarmaking. Venray. 12 februari 1974 Burgemeester en welbouckrs voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat het besluit van de raad de zer gemeente d.d. 27 november 1973, no. 2145, tot vaststelling van die „Verordening Toeristenbelasting", is goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 25 januari 1974. no. 75. Voormeld raadsbesluit ligt vanaf heden voor eenieder gedurende drie maanden ter inzage ter gemeente secretarie van Venray, afdeling fi nanciën, kamer 27 (Leuinseweg). Venray, 12 februari 1974 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols.burgemeester J.M. Poels, secretaris Hinderwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: P. Vermeer, Overbroekseweg 8, Leunen om vergunning tot het uit breiden van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen warden bewaard en waar propaan wordt gebruikt. Adres inrichting: Over broekseweg 8, Leunen, kadastraal gemeente Venray sectie C nr. 2394. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd'. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtig de inbrengen op een openbare zit ting te houden op woensdag 6 maart 1974 om 15.00 uur in het gemeente huis Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden Ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn bezwaren heeft ingebracht. Venray, 15 februari 1974 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Huisvuil ophalen met carnaval De maandagroute van 25 februari wordt gereden op vrijdag 22 febru ari, naast de de normale route van vrijdag De dinsdagroute van 26 februari wordt gereden op woensdag 27 fe bruari. Op maandag 25 en dinsdag 26 fe bruari is de stortplaats Venray's Broek na 12 uur gesloten. 4. 200 m wisselslag pers. j. o. IéN jr. Anthoni Kooien, Eddy Clevers, Cock v.d. Vlasakker. 5. 100 m. vrije slag m. onder 14 jr. Riny Philipsen, Harriet Philipsen Brigitte Claessens. 6. 100 m. schoolslag j. onder 14 jr. Ludwig Coenen, Peter Janssen, Karei Wijnen. 7. 100 m vlinderslag m. onder 12 jr Gerdy Muyzers, Marion Collin. Karin van den Munckhof. 8. 100 m. rugslag j. onder 12 jr. Peter Janssen, René Coenen, Eric Collin. 9. 100 m. vrije slag dames. Monique Buys, Yvonne Buyys, Betsie Broeren. 10. 200 m. vrije slag heren. André Veugen, Eddy Clevers, Jan Geurtjens. 11.100 m. schoolslag m. onder 16 jr. Petra Thielen, Antoinette Ver meulen, Toos Janssen. 12. 200 m. schoolslag j. onder 16 jr. Cock v.d. Vlasakker, Anthoni Kooien. 13. 4x100 m. wisselslag estaf. dames Monique Buys, Riny Philipsen, Yvonne Buys, Betsie Broeren. 14. 4x100 m. vrije slag estaf. herent. André Veugen, Sjef Wester, Eddy CHeveirs, Cock v.d. Vlas akker. 15.100 m. wisselslag pers. m. o. 10 j. Hermie Philipsen, Dionne v.d. Meulen, Hanneike Rats. 16.100 m. wisselslag pers. j. o. 10 jr Xander v. Haren, Rick Breeuws- ma. Allen veel succes. Vanaf deze plaats willen Wij Xan der van Haren van harte feliciteren met het behalen van dë finaleplaats in de Speedo-Jaargangwedstrijd. Zo als jullie weten worden deze wed strijden dcor het gehele land ver- zwommen. De eerste 2 wedstrijden zijn reeds verzwommen, de volgen de 2 wedstrijden zijn op 3 en 16 maart a.s. Wie kan er zorgen, dat Xander niet alleen zal gaan OUDERAVOND Zoals reeds vorige week vermeld in deze rubriek, wordt op donder dagavond 21 februari een ouder avond voor onze jeugdleden georga niseerd. Deze wordt gehouden in de aula van Den Hoebert en begint om 8 uur. Op deze avond hopen wij in het kort duidelijk te maken hoe onze vereniging op dit moment funktio- neert. Onder anderen wordt er U een film getoond diie op diverse les sen lis gemaakt en waarin U wellicht uw eigen kinderen terugziet. Onze vereniging heeft de laatste tijd een grote toeloop te verwerken, voor al van jeugdleden. Om onze vereniging optimaler te Laten funktioneren en vooral meer aktiviteiten -te ontplooien voqt de jeugd, vinden wij het bijzonder zin vol hierover met u van gedachten te wisselen. Wij hopen op een bij zonder positieve inbreng uwerzijds en hopen u op deze eerste ouder avond te mogen begroeten. PJ).V. DE ZWALUW Onze jaarvergadering, die gehou den zou worden op 18 februari is uitgesteld tot maandag 4 maart, aanvang 8 uur. A.s. zaterdagmiddag om half 3 -is er gelegenheid tot het prikken van nieuwe coördinaatnummers, voor hen die pas I'd zijn of afgelopen jaar verhuisd zijn. Deze mogelijk heid staat open voor alle Venrayse liefhebbers. Een en ander is te doen bij M. de Bruyn, Hoenderstraat 41. Kosten hiervoor zijn 2.50 voor niet-leden van de Zwaluw. Wind en weder dienende zal za terdag een aanvang gemaakt worden met de bouw van ons nieuwe lokaal. We verwachten al diegenen waarmee we hebben afgesproken, om 9 uur bij café Jac. MLchels. Na hierover overleg te hebben gepleegd met de rayoncommissie en de dorps- en wijkraden hebben B. en W. besloten dit jaar geen con tactbijeenkomsten te houden in de derpen en wijken, tenzij hierom uit drukkelijk door dorps- of wijkra den wordt vezocht. Wel zullen, zoals reeds geschiedt, op regelmatige tijden gesprekken plaats vinden tussen het gemeente bestuur en de besturen van wijk en dorpsraden om lopende zaken te bespreken of te bespoedigen. Intussen zal op ambtelijk niveau een inventarisatie worden gemaakt van hetgeen in de afgelopen jaren tijdens de contacbij eenkomsten met de bevolking is gevraagd of toege zegd. Tevens wordt daarbij gein- ventariseerd wat aan toezeggingen is gerealiseerd of eventueel nog uitgevoerd moet worden. Met wijk en dorpsraden zal deze inventari satie na het gereedkomen worden bespraken. Daarna kan worden geconcludeerd of en in hoeverre het volgend jaar zinvol kan zijn contactbijeenkoms ten te organiseren. De woning aan de St. Servatius- weg 5 wordt voorlopig ter beschik king gesteld van de wijkraad Bruk ske zodra de huidige bewoner me dio 1974 het pand heeft verlaten. Bedoelde woning staat op de no minatie om afgebroken te warden, zodra het winkelcentrum Brukske gerealiseerd gaat worden. Gp de laatste rikavond werden de volgende prijzen behaald: le Mevr. Bistervelt 588 punten 2e G. Holtackers 575 punten 3e L. Janssen 539 punten 4e. L. Williems 535 punten 5e M. Claessens 531 punten Middelprijs: B. Buyssen 439 punten^ maandag 18 febr. om 8 uur 'in café Martens te Leunen. A.s. dinsdag om 7 uur is er een openbare raadsvergadering waarbij de raad o.m. de volgende punten te behandelen krijgt: OPENBARE WERKEN Voor de aanleg van openbare werken ten behoeve van de 48 wo ningen die „Westland - Utrecht" in Brukske 2 bouwt, is een krediet no dig van 233.000, Voor de bouw van 442 woning wetwoningen in Brukske 2 moeten openbare werken worden aangelegd voor een bedrag van 1,7 miljoen. In West 2 is wog immer een plaats bestemd voor het kerkhof, dat inmiddels op de Boschhuizen terecht ds gekomen. Nu ligt er het voorstel om die ruimte in West 2 te bestemmen voor recreatie-doel einden, temeer waar op die plek nu de nieuwe tennisbanen komen. VERGOEDINGEN De raad dient verder te beslissen over de optrekking van de presen tiegelden van diezelfde raad, t.w. van 52,50 tot 75,per raads vergadering en van 40 tot 56,25 per commissievergadering. Over de bouw van een sport hal kunt u elders in dit blad meer lezen. De aanleg van een centrale verwarming ten behoeve van een minder valide op Bosweg 24 gaat 4300,kosten. De raad moet daar voor een lening sluiten. Datzelfde geldt voor de woning Pastoor van de Gaetstraat 48. SUBSIDIES Voorgesteld wordt de Zelfstan dige Ondernemers van Venray een subsidie te geven van 2000,in de kosten van het CIMK-rapport. - 5000,wordt uitgetrokken voor een nieuwe bestuurscommissie die het werk gaat overnemen van de Stichting Geschied- en Oudheid kundig Museum. - 6000,wordt uitgetrokken voor het summier opknappen v;an het pand Grotestraat 11 (Vercaute- ren) waarin dë muziekschool tijde lijk wordt ondergebracht. 25.000,wordt gevraagd voor het opknappen van een gedeelte van de landbouwschool aan de Stations weg voor de zg Brak-Jeugd. AANKOPEN 11.426,wordt gevraagd voor een nieuwe geluidsinstallatie in de raadszaal. BOUWVERORDENING 34 volle pagina's vullen wijzigin gen en moderniseringen van de bouwverordening, die de raad [te behandelen krijgt. SCHOLEN In verband met de uitbreiding van de LOM-school van 5 naar 7 groepen van leerlingen, moeten er meubilair en leermiddelen worden aangeschaft. Een en ander kost wel 28.544,64 De peuterspeelzaal is in Leunen in het gemeenschapshuis gebrekkig gehuisvest. Met het bestuur is nu overeengekomen deze speelzaal on der te brengen in de kelder van de kleuterschool. Daartoe moeten voor zieningen getroffen worden tot een bedrag van 25.000, De raad gaat de minister vra gen om het bedrag per kleuter voor 1973 voor de openbare kleuter school De Keg te willen verhogen met 58,72 per kleuter, i.v.m. het kleine aantal kleuters. Datzelfde doet men voor de openbare school zelf. die voor 1974 niet uitkomen kan met 204,50 per leerling, maar gezien de exploitatie kosten 272.86 moet krijgen. Voor de bijzondere scholen wordt voorgesteld het bedrag per leerling in 1974 op te trekken van f 181,50 naar f 204,50 per leerling. Het bedrag vöor leerlingen van de BLO-school wordt 870,en voor de LOM-school 676.—. voor al uw van dan munckhof n.v. De nieuwe regeling voor de huis- vuil-ophaaldienst bepaalt dat diege nen waar de vuilnisophaalwagen voorbij komt. hun huisvuil aan die wagen heeft mee te geven. Het hoofd van de gezinnen, die langs die route wonen, krijgt daarvoor dan een aanslag van 40,per jaar Deze regeling 'is bij verschillende landbouwers, die nu bezoek krijgen van de vuilniswagen, in het ver keerde keelgat geschoten. Zij waren vroeger gewoon hun vuilnis, voor zover ze dat niet zelf aj> bet bedrijf verwerkten, op gezette tijden zelf naar de stortplaats te brengen. Zou den ze dat nu willen doen, moeten ze eerst bennetjes gaan halen, die ook wear betaald moeten worden. Va nde andere kant is het ten te veel moeite om telkens met een plas tic zak te gaan duveljagen. Ze vra gen zich af, waarom de oude rege ling niet kan blijven bestaan en als dan de gemeente zo dringend geld nocj'ig heeft, waarom men hen voor 40,geen vrijkaart geeft om dat spul zelf naar de vuilnisbelt te bren gen, wanneer het hen goed d'unkt en ze er het materiaal voor hebben. Alleen door het feit dat nu de vuilniswagen langs 'hun huis rijdt moeten ze nu betalen voor een re geling, dlie hen allerminst bevalt. Een rij boeren van de Zandhoek hebben hierover al een schrijven gezonden naar B. en W., zonder suc ces overigens en ook uit Ysselsteyn en andere kerkdorpen aan de route is men van plan dergelijke protest- schrij vens naar het college te stu- Een cc-llege dat zoals in een in formatie vergadering bleek aan vankelijk de omellijkheden niet be greep, waarmede de landbouwers te maken hebben. Dat was dan ook de reden dat verschillende raadsleden van de kerkdorpen nog eens op de moeilijk heden gewezen hebben. Zij ver klaarden dat verschillende landbou wers bereid zijn 40,te betalen mits zij dan. hun eigen vuil weg kunnen brengen, wanneer het hun schikt en niet moeten „pilaren" met bonnen. B. en W. hebben toegezegd alsnog deze kwestie te zullen bekijken en hierop nader terug te komen. LANDELIJKE TRIMWANDELDAG 1974 Onder auspiciën van de Samen werkende Wandelbonden iin Neder land, wordt op 6 en 7 april a.s. weer een Landelijke Trimwandeldag ge organiseerd. Evenals in 1972 rekenen de bonden op een deelname van naar schattiing 300.000. Voor de organisatie van deze Trimwandeldag zijn over het gehele land Regionale Regelings Commis sies gevormd, die op hun beurt in hun regio zoveel mogelijk Plaatse lijke Regelings Commissies in het leven roepen. Ook in Noord-Limburg is een Re gionale Regelings Commissies ge vormd, die tot taak heeft zoveel mo gelijk Plaatselijke Regelings Com missies te vormen, die ter plaatse de organisatie op zich neemt. Op die dagen zal het over heel Nederland mogelijk zijn te starten vanuit een 500 startbureau's. De or ganisatie is zo eenvoudig mogelijk gehouden. Elke deelnemer die zich aan heit startbureau meldt krijgt een persoonlijke deelnemerskaart en een routebeschrijving .N,a afloop 'krijgt hij een herinneringsspeld. Men kan kiezen tussen 2 afstanden, n.'l. 5 en 10 km. De kosten voor deelname be dragen 1.50. Het Landelijk Comité Trimwan deldag heeft de keuze gelaten tus sen zaterdag 6 en zondag 7 april. Voor Noord Limburg is de keuze de- fenitief gevallen op zondag 7 april. Voor de vele sportverenigingen, jeugdverenigingen, maar ook voor ouderen, vaders en moeders met het hele gezin ,is het een mooie gelegen heid eens een zondagmiddag te wan delen in de vrije natuur. Ter zijner tijd volgen nadere bij zonderheden in dit blad over de plaatselijke organisatie en de start bureau's. Voor belanghebbenden en geïnte resseerden volgen hieronder de data van de belangrijkste gebeurtenissen op wandelgebied in-Venray: 7 april 1974: De Landelijke Trim wandeldag. 13, 14, 15 en 16 juni: Jeugd- avondvierdaagse Venray. 30 juni: Afstandsmarsen 40 en 60 km. 18 augustus: De jaarlijkse wandel tocht, georganiseerd door de Geza menlijke Wandelsport verenigingen Venray. Limburgs kampioenschap schoolvoetbal Woensdag 20 februari 1974 vindt in Venray, Sportpark „De Wieën" het voetbaltoernooi plaats om het Limburgs Kampioenschap School voetbal. derlandse Schoolsport S.N.S. aan- derlnadse Schoolsport S.N.S. aan gesloten bij de Internationale School sport Federatie I.S.F. wordt dit toernooi voor de 5e keer gehouden. De Nationale Kampioenschappen zullen in mei plaatsvinden, terwijl in de laatste week van juni de In ternationale Kampioenschappen in Mödling bij Wenen, Oostenrijk zul len zijn. Het Limburgs Kampioenschap Schoolvoetbal wordt in samenwer king tussen de Kath. Technische School en de S.G. Jerusalem in Ven ray georganiseerd. De gemeente Venray werkt An de ze stimuleend door het ter beschik king stellen van het sportpark „De Wieën" en een prijs. Aanvang van het toernooi 10 uur Aanvang finalewedstrijden plm. 14.00 uur. Deelnemende ploegen en poule- indeling: Poule I: 1. Kollege Sittard 2. Kollege Venlo 3. Kollege Weert 4. MAVO Venray Poule II: 1. Rijks S.G. Venlo 2. Jerusalem S.G. Venray 3 St. Michiel S.G. Geleen 4. Ped .Akademie Sittard Poule III: 1. L.T.S. Venray 2. Albert Schweizer S.G. Geleen 3. MAVO Schaesberg 4. Midd. Tuinbouwschool Venlo De winnaars van de poule maken iin een halve competitie uit wie als Limburgs kampioen naar de natio nale kampioenschappen mag. Aan de gemeenteraad van Venray zal worden voorgesteld om 'n één malige subsidie ad 2000,— toe te kennen aan het bestuur van de ver eniging van zelfstandige onderne mers afdeling Venray, als bijdrage in de kosten van het CIMK-rapport.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 6