Raad gaat beslissen over de nieuwe sporthal Venrays Mannenkoor WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN DE TROS KOMT IN VENRAY Procedure rijkswegen 73 en 77 op gang Geslaagd Zondagochtend concert DAMESKOOR VENRODE Gemengd Koor Venray VRIJDAG 15 FEBRUARI 1974 No. 7 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN VOOR AL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bij vooruitbetaling) Maandagavond komt de TROS in Venrays schouwburg de opnamen maken voor het radioprogramma Route A. Route A is het streekprogramma van de TROS-radio, dat elke zaterdag via Hilversum II wordt uitgezonden van 10.33 uur tot 11.55 uur. Dit programma komt zaterdag voor Vastelaovend. Doelstelling van het programma is gewoonlijk het registreren van plaatselijke gebeurtenissen, sfeer, tradities en mogelijke folklore, doch zal maandagavond, staan in het te ken van vastelaovend. Hiertoe zulten o.m. (zonder enige voorbereiding) door Jan BLaaser gesprekken worden gevoerd met het bij opname aanwezige publiek. In het programma wordt de na druk gelegd op het begrip .amuse ment", waarbij afwisselend aan bod komen; Wieteke van Dort, het huis orkest „De Rouitteniers" o.l.v. Peter Jongeneel, Sander en Andres, de buutreedner Wolters, Venrays Hof- koor en Hofkapel en De centrale presentatie is in han den van Jan Kok. DE STREEKPRAETTAFEL In de rubriek „De Streekpraet- tafel" zal aandacht worden geschon ken aan de geschiedenis van Vas telaovend iin Venray. Dit programma-onderdeel bestaat uit een tweetal korte gesprekken met vertegenwoordigers van de vas- telaovesvereniging. Gespreksleider is Dorith Witte. WAT HAD U GEHAD WILLEN HEBBEN? In dit programma-onderdeel kun nen drie afgevaardigden namens drie verschillende groeperingen u'it dte plaatselijke samenleving, een plei dooi van ongeveer 2 minuten, hun wensen kenbaar maken voor een bepaald doel, dat door hen wordt nagestreefd. In de Venray se voor stelling zijn dat S.V.V., de wijkraad Brukske en de VastelaovesverenA- ging. Het aanwezige publiek treedt hier na op als jury en bepaalt door mid del van applaus, dat wordt gere gistreerd door een in de zaal opge stelde applausmeter, wie de winnaar van dit spel wordt. Degene die het hoogst aantal puntten behaalt, ont vangt voor het te bestemmen doel 999.99. De voorstelling die voor iedereen toegankelijk is, begint om 8 uur. In een brief van dte Minister van Verkeer en Waterstaat aan. het Streekgewest Land vam Cuijk on derstreepte hij nog eens de natio- nael en internationale betekenis van die rijkswegen 73 en 77 die via de brug in Heijen aansluiten op de linker rijksweg. 'Hij noemt daarnaast de aanleg van deze wegen ook van groot be lang voor de regio. Hij kondigde verder aan dat de procedure voor dte vaststelling van het tracé van deze wegen in 1974 in gang zal wor den gezet. In het kader van genoemde pro cedure zal een nota over de tracés ter visie worden gelegd. Rijkswater staat zal op nader bekend te maken data openbare voorlichtingsbijeen komsten houden. Door de Commis sie van Overleg voor de Wegen worden daarna hoorzittingen ge houden voor de belanghebbende in stanties en voor particulieren, die schriftelijk bezwaar tegen een van de ter visie gelegde tracés hebben gemiaakt bij deze Commissie. Deze Commissie maakt deel uit van de Raad van de Waterstaat, die de Mi nister over de vaststelling van rijkswegtracés adviseert. Eerst na ontvangst van het advies van de Raad van de Waterstaat, waarin dte voor- en nadelen van de aanleg van genoemde wegen tegen elkaar worden afgewogen, zal de Minister zijn standpunt over de tra cering van dteze wegen defintief be palen. De minister meent dat door deze procedure alle gelegenheid tot in spraak is. Zoals bekend is in het Lnad van Cuyk enig protest tegen vooral de Rijksweg 73. Op het te Nijmegen gehouden doctoraal examen pedagogiek slaag de onze oud-dropsgenoot G. Heidens uit Leunen. Aan de Kat'h. Universiteit te Nij megen slaagde de heer Jos Janssen alhier, voor het examen „Medisch Arts". A.s. zondag zal er een carnavals- zondagochtendconcert gegeven wor den dcor de Boerenbloaskapel en het Hofkoër. Ze brengen hun suksessten van 1974 en de voorafgaande jaren. Het Hofkoër was een van de hoogte punten tijdens Circus Mök en al die genten die toen geen plaats konden krijgen zullen nu toch nog kunnen genieten van hun prestaties Het wordt dus volop vóór-carna val in de Srteekschouwburg en als men behoefte heeft omin een boe renkiel te komen, dan iis dat uiter aard welkom. Tot zondag om half twaalf in de schouwburg. Op zaterdag 16 februari zingen wij de avondmis van 7 uur in de Vre- deskerk, waar wij onder leiding van onze direkteur dhr. J. v. d. Tillaert meerstemmige liederen ten gehore zullen brengen. Onze vereniging houdt op 19 febr. de jaarvergadering in café In den Eingel. Hier vindt o.a. de bestuurs verkiezing en ballotage van 5 nieu we leden plaats. 31 maart geven wij samen met het Mannenkoor uit Goch een ochtend concert -in de schouwburg en 's mid dags om 4 uur in Het Schutters veld. Goede opkomst op de repeti tie is dus wel gewenst. Op 9 april houden wij onze kien- avond waar ook de echtgenoten of verloofden zijn uitgenodigd. Willen zich nieuwe leden bij ons aansluiten zijin zij van harte wel kom iedere dinsdagavond om 8 uur in café In den Engel. Koninklijke Harmonie Euterpe Venray Donderdag 14 februari: 19.00 uur repetitie jeugdorkest Co- ninxhof; 20.00 uur repetitie harmonieorkest Prinsenhof. Vrijdag 15 februari: Harmomiebal in Prinsenhof. Donderdag 21 februari: 19.00 uur repetitie jeugdorkest Co- ninxhof; 20.00 uur repetitie harmonieorkest Prinsenhof. Zaterdag 30 maart: gemeentelijk muziiektoumiooi in de schouwburg Donderdag 14 februari: 19.30 repetitie le en 2e tenoren 20.00 uur repetitie gehele koor 22.00 uur repetitie Hofkoor Vorige week werd tot lid gebal loteerd dhr. Jos Drabbels, terwijl vanavond dhr. Justien Janssen in onze rijen wordt opgenomen. Zondag 17 februari: Carnavals Foyer Concert door de Venraodse Blaoskapel en 't Hofkoër, met de successen van Circus Mök 1974 en de voorgaande jaren. Vanaf 10.00 uur wordt geschminkt bij dhr L Seuren. Samenkomen bij hotel de Zwaan. 11.00 uur gezamelijk vertrek naar de schouwburg. Maandag 18 februari: medewerking aan een door de TROS OP WEG NAAR HET ZONDAGOCHTEND-CONCERT. Zondag a.s. verzorgt Venrays Mannenkoor het zon dagochtendconcert in de foyer van de schouwburg. Aanvang half 12. In verband met vastelaovend is het Mannenkoor zendag HOFKOOR, dat in samenwerking met de Hofkapel zal zorgen dat ook dit zondag ochtendconcert een carnavalesk gebeuren gaat worden. Op hoog peil georganiseerde Carnavalsavond in de schouwburg. De radio-opnamen zijn 23 februari te beluisteren in 't programma route A. Nadere mede delingen volgen nog. Donderdag 21 februari: 19.30 uur repetitie le en 2e bassen 20.00 uur repetitie gehele koor. Zaterdag 23 februari: Radiouitzending v. de TROS waar in een aantal door ons gezongen Hofkoomummers beluisterd kunnen worden. 20.11 uur worden tijdens het Hof bal in Prinsenhof de voorzitters v. Venrays Mannenkoor en het Hof- koor onderscheiden met de vereni ging smedaillle van de carnavalsver eniging de Piëlhaas. Maandag 25 februari: medewerking aan de grote carna valsoptocht. Direct daarna in het S. Vincentiushuis carnaval-vieren met de bewoners, waarna een bordje erwtensoep tot slot. Op 5 febr. jil hielden we onze le jaarvergadering. Ons koor telt nu precies 70 leden. Met veel waarde ring werd door de verschillende sprekers het afgelopen eerste jaar gememoreerd. Zowel de waarne mend president, de dirigent en de beschermheer vonden dat we een uitstekende start hebben gemaakt. Vooral de reis naar Frankrijk was een groot succes, maar ook de ver schillende uitvoeringen met kerst mis, in de schouwburg, het zieken huis, Jerusalem, St. Anna, de Kruu- ze, de Clodkert en in Reuver waren uitstekend. In september zullen we een zondagochtendconcert in de schouwburg verzorgen. Op deze avond werd officiëel het beschermheerschap aanvaard door dhr. H. Smits. Zijn financiële en morele steun zal het koor zeer ten goede komen. Ons koor is zeer in genomen met deze beschermheer. Dhr. Poels werd het ere-president- schap aangeboden voor zijin verdien sten bij de oprichting en de eerste aanzet van ons koor. Dhr. M. van Opbergen werd ere lid. De dirigent 9prak over het moei lijke begin, dat achteraf erg mee is gevallen. Hij had duidelijk veel lof over de prestaties in ons eerste jaar. In 18 repetities een hele mis van Mozart, plus nog een negental kerst liederen instuderen is een prestatie. We moeten een koor worden met constante en hoog gekwalificeerde zang. We staan pas aan het begin Hij wilde zich helemaal inzetten om van het koor iets te maken, en re kende op de steun van allen. Ledenwerving vooral voor de zg mannenstemmen is beslist nodig - aldus de dirigent. Daarna werd een niieuw bestuur gekozen. In de rondvraag zegt de heer H. Smits, beschermheer, dat hij deze funktie graag vervult en hij zwaait onze dirigent veel lof toe. Zonder hem waren we nooit zover geko men. Dhr. Poels zegt zijn volle mede werking toe als het koor dit nodig mocht hebben. Hij vindt het 'n eer ere-popesident te zijn. Een van de leden vroeg of er geen cursus notenlezen gegeven kan wor den. De dirigent is met dit voor stel zeer ingenomen en zegde toe hier binnenkort mee te zullen star ten. Daarna sloot de waarnemend pre sident de vergadering. Als er nog heren of dames lid willen worden van ons koor, dan kunnen zij zich dilnsdagsavonds op geven in de ABO-school, ingang aan de Ursulastraat, om 8 uur. Doe het nu, dan kunt u meteen de cursus notenzingen en algemene muziekleer vdlgen. A.s. dinsdag om 8 uur repetitie; om half 8 de herenstemmen (teno ren en bassen). Noodwinhel in het Brukske De Spar zal toestemming krijgen vcor het plaatsen van een noodwin kel iiin het Brukske. Deze voorlopi ge vestiging is toegestaan totdat de Spar zich definitief zal kunnen gaan vestigen in de supermarkt die in het winkelcentrum is gepland. Als plaats van deze nood-vesti ging is gekozen de noordzijde van de parkeerplaats bij de flats aan de Bachstraat. Dinsdag a.s. krügt Venrays raad te beslissen over de bouw van een nieuwe sporthal in het sportpark De Wieën, tegenover het Boschveld- ccllege. Voor de bouw van die hal wordt namelijk de raad om 'n kre diet gevraagd van 'n kwart miljoen. OUDE WENS De sporthal is al een oude wens. Indertijd bij de burgerzin-Leningen stond hij al boven op het wenslijst- je, maar regeringsmaatregelen haal den een streep door dat wenslijstje en sindsdien is men regelmatig blij ven zeuren om deze hal. In 1971 heeft men de diraad weer opgevat en een begeleidingscom missie in het leven geroepen, onder voorzitterschap van wethouder Loo- nen, die een programma van eisen ging op stellen, waaraan de nieuw te stichten hal wel had te voldoen. Die commissie 'is ook op diverse plaatsen in ons land gaan kijken, hoe daar sporthallen gebouwd en ingericht waren, en heeft tenslotte een plan op tafel gelegd dat klonk als een klok Maar, zoals dat meer gaat met plannen, toen ze in Maastricht eens goed bekeken waren, kwamen die plannen terug met de boodschap „te duur!". Dat was dan de zoveel ste desillussie. Het bleek dat Gedeputeerde Sta ten intussen zelf normen voor sport hallen hadden vastgesteld, en toen werd het dus zaak om die normen te vertalen in het Venrayse plan. De 'begeleidingscommissie heeft 't daar niet gemakkelijk mee gehad, doch slaagde er uiteindelijk in het oorspronkelijke plan terug te bren gen op 28 x 42 meter. De bezuini gingsmaatregelen leidden er wel toe dat dte geplande zijzaal zou komen te vervallen. Het uiteindelijk overgebleven plan heeft de goedkeuring van de Ned. Sport Federatie en van de "Vereni ging voor Lichamelijk Gehandicap ten. ANDERHALF MILJOEN De kosten van de kale bouw zijn een kleine anderhalf miljoen, daar bij koopt men met een ton extra alle prijsverhogingen en kostenstij gingen, die zich kunnen voordóen tot het einde van de bouw, af Alleen al de vloer in deze hal, die in drie gymnastiekzalen kan worden opgedeeld, kost bijna een ton. De verdere inrichting wordt geraamd op 130.000,De bestrating, be planting, verlichting, riolering, par keerplaatsen enz. brengen uitein delijk de totale kosten op f 2.435.000 SUBSIDIES In het kader van de werkloosheid- bestrijding krijgt de, gemeente op deze bouw een subsidie van het Rijk ten bedrage van 768.750, terwijl men van de provincie ook nog eens 25.000,krijgt. Men had gehoopt ook van het ministerie van C.R.M. nog wat „te vangen". Dat ministerie pleegt im mers overdekte spartaccomodaties Kinderoptocht De mensen van de Jeugdcar naval verzoeken ons de jeugd er op attent te maken, dat op vastelaoveszondag voor de 11e maal onder haar auspiciën de kinderoptocht trekt. Men ver wacht dat dn deze jubileum- optocht veel kinderen mee zullen doen. Wel wordt men vriendelijk doch dringend verzocht zich zondag te ko men melden van 11 tot 12 u. in de dr. Poeilsschool. Men krijgt dan zijn deelnemers kaartje (dat niets kost) maar het maakt het de mensen die voor deze optocht moeten zorgen gemakkelijker te ko men tot een goede indeling, en de jury tot een wat snel lere en betere jurering. Dus allemaal meedoen aan de op tocht, maar wel zondag mel den in de dr. Poelsschool. En mochten er mensen zijn uit wijkraden e.d. die als orde commissarissen mee willen helpen de organisatie van de ze optocht in goede banen te leiden, dan kunnen ze zich in verbinding stellen met de hr. van Toor, telefoon 2137. te subsidiëren. Doch nu Sociale Zaken in het kader van werkloos heidsbestrijding al gefld uitgeeft, lijkt die kans verkeken. Toch blijft men moeite doen om van C.R.M. nog wat los te peuteren teneinde het gemeentelijk aandeel zo klein mo gelijk te maken. RENTE EN AFLOSSING Zoals de kaarten nu liggen zal per jaar. deze hal de gemeente aan ren te en aflossing f 190.000 gaan kos ten. Men becijfert het exploitatie tekort op ongeveer zo'n zelfde be drag. En dat ondanks het feit dat scholen voor voortgezet onderwijs en ook basisscholen de hal gaan ge bruiken. Voor het 'gewone publiek' (particulieren en sportverenigingen) is dte hal beschikbaar van maandag tot en met vrijdag vanaf 5 uur n.m. Zaterdags de gehele dag beschik baar en ook op zondagmiddag. Bij de begroting voor de hal komt men tot een nog niet vastgesteld uurtarief voor deze categorie van 21,voor de gehele hal en f 7, per zaal. SPOEDIG BEGIN De opzet van een en ander is, dat men voor 1 maart aan de gang zal moeten zijn. En ook B. en W. zeg gen in hun begeleidingsnota, dat men zo spoedig mogelijk wil starten. Het laatste woord is nu aan de Venrayse raad. Mogelijk kaïn Prins Carnaval' dan de eerste spade in de grond steken Carnaval bejaarden Kerkdorpen Venray Voor de derde maal zal voor de bejaarden van de kerkdorpen van Venray een gezamenlijke carnaval gevierd worden, en wel op dinsdag 19 februari a.s. om half acht in de zaal In den Engel te Venray-kom. De Prinsen met hun gevolg heb ben toegezegd mee te komen fees ten. Een speciaal bejaarden-comité heeft deze organisatie voorbereid1, en het belooft ook dit jaar weer groot succes te worden. Het actie-comité hoopt zoveel mo gelijk bejaarden uit dte kerkdorpen te kunnen verwelkomen Diegenen, die de bejaarden per auto brengen zullen de hele avond een graag geziene gast zijn. Tentoonstelling van werkstukhen van bejaarden Overloon Op zaterdag 16 en zondag 17 fe bruari as. wordt in de grote zaal van het bejaardencentrum „Huize Loon" te Overloon, een tentoonstel ling gehouden van werkstukken die door de bejaarden van het dorp en door de bewoners van Huize Loon vervaardigd zijn. Er is na^j- gestreeft zoveel moge lijk .tegemoet te komen aan de ei sen en verlangens -van deze tijd. De leiding hoopt te bereiken dat velen, door het zien van deze ten toonstelling animo krijgen om deze mooie vorm van vrijetijdsbesteding - waar men actief en creatief bezig is - tot de hunne te maken. De openingstijden zijn: zaterdag van 2 tot 9 uur en zondag van 11 tot 12 en van 2 tot 6 uur. Cooperbaan in de Endepoelse bossen Het Venrays gemeentebestuur heeft besloten in de bossen aan de Ende poel de zogenaamde Cooperbaan aan te leggen. Enige tijd geleden heeft de Ned1. Hartstichting aan de gemeente Ven ray een Cooperbaan beschikbaar gesteld. Deze baan heeft tot doel de con ditie van het hart te testen en even tueel op te voeren. In eerste instantie gingen de ge dachten uit naar plaatsing van deze baan in het recreatiegebied Vlak water. Bij nadere bestudering is ge bleken, dat de terreingesteldheid in düt gebied voor dit doel minder ge schikt is, terwijl ook de vrijheid van degenen, die van de baan ge bruik zullen maken, te wensen zou overlaten Uiteindelijk is besloten de baan aan te leggen in de bossen aan de Endepoel. Op korte termijn zal met de aanleg worden begonnen.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 1