WIJKRAAD VELTUM Brukske 2 kan van start gaan Cycle cross en veldloop Ysselsteyn Geslaagd S.V.y. NIEUWS Carnavalsavond Gehandicapten organisatie Nederland afd. Venray JUDO Gemengd Koor Venray Rectoraat Heide Rectoraat Smakt HINDERWET BEKENDMAKING inzake varkenspest vervolg van voorpagina le blad gebracht. Formeel mag men dan zeggen drat die brief drie dagen eer der bónnen had moeten zijn, maar het zat en het zit er gewoon wiet im. Als men op diezelfde formele gronden dan tegen dit voorstel is, betekent dat doodgewoon dat men woningzoekenden nog wat langer in de kou Latten staan. Hij vond 't ver der tekenend, dat hij drs. Den Brok, die hij overigens al meerdere malen uitgenodigd heeft eens ach ter de schermen te komen kijken, zich niet heeft laten zien op de ten toonstelling van Brulkske 2, waar hij niet alleen modellen en tekeningen had kunnen zien, doch ook met de architect eens over zijn vermeende klachten had kunnen spreken. En alsnog daagde hij deze opposant uit tot een dergelijk gesprek. Wat de regen van klachten be treft .viiindft hij het een vreemde zaak, dat daarvan zo weinig bij de wonimgvereniging doorsijpelt, die toch de eerste 'instantie is, waar men met klachten zou komen. De tweede oplevering is aan de gang en eventuele klachten worden de wereld uitgeholpen, maar dat die zo menigvuldig zijn als hier wordit gesuggereerd, ontkende hij per tinent. Ook ontkende hü dat het verloop in Brukske 8 - 10% zcu bedragen, zoals van de publieke tribune ge steld werd .In de 656 woningen hebben 16 verhuizingen plaats ge vonden en van het grootste deel was men van te voren al op de hoogte. Men wist dat men daarin mensen een plaats gaf, die elders voor zichzelf aan het bouwen wa ren of zijn. Hij benadrukte dat men wel al lerlei eisen kan hebben en vele wen sen, maar dat men nimmer mag vergeten, dat in de sociale woning bouw, waar het hier over gaat, kei hard gebonden is aan prijzen. Men mag het betreuren, maar zo liggen die feiten, ook en vooral om de hu ren zo laag mogelijk te houdten. Met deze beperkingen houdt men te wei nig rekening, aldus de wethouder. De VOORZITER gunde de raad rustig zijn kritische opstelling. Dat is mede haar taak. Maar om tegen te stemmen bij een dergelijk voor stel, in de wetenschap dat het toch aangenomen zal worden en daar mede te ontkennen diat hier hard aan gewerkt iis, vond hij persoon lijk wel verreggaand. Ook had hij nog enkele bedenkingen tegen het feit dat men op eigen gelegenheid klachten gaat zoeken en onderzoe ken, Hij dacht dat men dat rustilg aan vakmensen kan overlaten. WETHOUDER SCHOLS vertelde verder dat het niet in de bedoeling ligt ,voor zove,r thans bekend, om de te bouwen huurwoningen te gaan verkopen. Drs. DEN BROK moest erkennen dat zijn eigen woningplan de mist is in gegaan door gebrek aan tijd. Er is over en weer over dit on derwerp nog soms hard lang gepraat. Maar nieuwe gezichtspun ten kwamen niet naar voren. Wel de eis van wethouder SCHOLS dat Drs .DEN BROK zijn beschuldiging van nonchalance zal dienen terug te nemlen als 'hij na kennisneming van de juiste stand van zaken zal moeten erkennen dat de woning- vereniging haar best gedaan heeft. Dat zegde drs. DEN BROK toe, die overigens met zijn fraktiegenoot VAN WAAYENBURG tegen stem de toen dit voorstel onder de 'haimer door ging. Op de publieke tribune wilde WILLEMS weten waarom nu een lacune optrad bij de sociale wo ningbouw. Wethouder Schols vertelde dat Brukske 1 op de planning voor uit was. Brukske 2 moet nog wachten op de ministeriële woningtoewijzing, maar men hoopt in april te kun nen starten en einde 1974 de eer ste woningen te kunnen betrek ken. Nadat hij verder gewezen had op het feit dat aan geluidshinder zeker wat gedaan zal worden; dat nog niet vaststaat of men etemieten daken krijgt in Brukske 2; dat aan isolatie ook grotere aandacht geschonken zal worden; dat geen flats meeir ge bouwd worden in de sociale sector en dat men in bouwkringen mat be langstelling naar Venray kijkt, kreeg het gesprek een andere wending toen de VEREENZAMING in Brukske vanaf de publieke tri bune ter sprake werd gebracht. Men stelde daar dat meer moest gedaan worden aan de sociale bege leiding (en integratie van de nieuw komers. Dat werd noch door WET HOUDER SCHOLS noch door d'e VOORZITTER ontkend. De vraag is of dat nu een itaak is van de over heid, die door de aanstelling van een buuirtwerker daar al iets aan wal gaan doen. De vraag is ook of dat de 'taak dis van de woningver- eniging, die door de aanstelling van socioloog, daar al iets aan doet. Is dat ook geen taak van de maat schappelijke instituten, van de wijk raad en de buurt zelf. Schuift men niet al te gemakkelijk al die pro blemen maar op overheid, terwijl het in feite problemen zijn, die de hele maatschappij aan moet pak ken? Het verlossende antwoord werd niet gegeven, al werd wel onder kend dat in deze nieuwe buurt met zoveel nieuwe bewoners het onder ling kontakt dikwijls te wensen kan overlaten. INSTUIFAVOND 16 FEBRUARI In verband met de Jeugdcama- valszifcting op 9 februari a.s., is de instuifavond in het Trefcentrum verzet naar zaterdagavond 16 febr. De jongeren van 13, 14 en 15 jaar zijn van harte welkom in het Tref centrum Veltum (ingang Goudsmid- straat) voor hun eigen gezellige avond. Degenen die gezelschapspelen willen doen, zoals scrabble, schaken, dammen, mens erger je niet e.d. worden verzocht een spel mee te brengen. Er wordt geien entree geheven en de prijzen van (de alcoholvrije) kon- sumpties zijn afgestemd op het zak geld van de bezoekers dus laag. Als men zich van te voren even opgeeft, wordt ook nog 'een bon voor een gratis konsumptie verstrekt. Voor opgave of ödeeën voor deze avond kan men terecht bij Herman Heinecke, Engelenstraat 31, tel. 3381. JEUGD EN CARNAVAL Om de Veltuimse jeugd ie stimu leren met carnaval aan de kinder optocht mee te doen (zondagmiddag 24 februari aanvang 14.44 uur wil len de jeugdlklubs op zaterdag 16 fe bruari en zaterdag 23 februari de klubruimite beschikbaar stellen om de kinderen de gelegenheid te geven om hier aan hun ideeën voor de kinderoptocht te werken of ideeën op te doen. Gereedschap is hier voorhanden, alleen materiaal moet meegebracht worden, of tegen vergoeding aan de leiding gevraagd worden. We wensen de Veltumse Haze- keuitels erg veel plezier met de op tocht en zeker ook met de voorbe reidingen hiervoor. JEF DRUMMEN WINT CROSS M. BILLEKENS WINT VELDLOOP De jl zondag gehouden cyclocross en veldlopen te Ysselsteyn mogen goed geslaagd heten. Op het par cours aan de Rouwkuiienweg kwa men ongeveer 200 deelnemers aan de start voor de verschillende on derdelen van het programma. Voor al de prestatieloop was een succes. Uitslagen: CYCLE CROSS: Jeugd' op cross-fietsen: Fr. Theuinissen, Ysselsteyn J. van de Werf, Helenaveen W. van Veghel, Liessel. Aspiranten B: Martin Tbeunissen, Ysselsteyn Peter Neerburg, Stein Joh. van Asten, Valkenswaard. Aspiranten A: Fr. van Bakel, Deume A. Claessen, Ysselsteyn A. Ramakers, Weert. Junioren: H. van de Werf, Helenaveen Arno Hees, ECht P. Peynenburg, Neer kant Senioren: J. Drummen, Sibbe Felix Lamken, Baarlo. P. van den Heuvel, Montfort VELDLOOP: Jongens len meisjes tm 4e klas: Annemarie vd Weijer (m R. van Dijk (j) Jongens en meisjes 5e en 6e klas Anny van Well (m M. Arts (j) 12 tot 16-jarigen: Anny Derks (m) H. van Heuigten (j) 16-jarigen en ouder: Jo Fuchs, Venray (d M. Billekens, Kronenberg (h) Bij de aspiranten B wist de plaat selijke favoriet M. Theunissen te winnen. Bij die aspiranten A moest A. Claessens udt Ysselsteyn op de streep de eer laten aan Frank van Bakel uit Deurne, hoewel hij de wedstrijd gemaakt had. Bij de juni oren bracht H. v.d. Werf de over winning op zijn naam terwijl bij de senioren ex-prof Jef Drummen uit Sibbe de sterkste was. De op komst van renners was matig. De gehouden veldlopen werden goed bezocht, met uitzondering van de categorie 12-16 jarigen. Vooral de prestatieloop viel in goede aar de en was met 45 deelnemers goed bezet. Al met al een goede sportmiddag die navolging verdient. Aan de Technische Hogeschool te Eindhovjen slaagde voor het docto raal examen Technische Natuurkun de. Martien Stevens uit Oirlo. Uitslagen zendag 27 jan.: Venray 1Egchel 1 00 Venray 2Tigldeja 2 03 Geysteren 2Venray 3 12 EEV 1Venray 4 22 Venray 5Resia 2 11 Griendtsveen 2Venray 6 21 Vlenray 7Hegelsom 5 53 Oostrum 2Venray 8 20 Damesvoetbal: BW 1Venray 1 Venray 2—EWC 1 1—2 3—2 De onbetwiste topper in de 3e kl. D heeft Venray niet gebracht wat er van verwacht werd. Kansen om Egchel op een achter stand te zetten, zijn de gehele wed strijd aanwezig geweest. In de eer ste 5 min. werden 2 uitstekende kansen om zeep geholpen. Aanval na aanval rolde op de door Egchel opgetrokken betonnen verdediging, 't Woord betonnen verdediging moet men zo ook vertalen. Keihard ingrij pen, zonder eigenlijk ook maar een maal werkelijk unfair te spelen, deed de lichte Venray-ibrigade al gauw besluiten de lijf aan lijf ge vechten te ontduiken. Dat dit de directe aanval niet ten goede kwam valt te begrijpen. Toch had Veniray al voor de rust op voor sprong moeten komen. Maar door zenuwachtig spel en door een wer kelijk groots keepende Egchel-doed- man hield de tegenstander de stand op 00. De verwachting van de 1500 toeschouwers dat „het" doelpunt na ruist zou vallen, werd ook niet be waarheid! Ook nadat W. van Loon voor de murm gespeelde Bastiaans in 't veld kwam en kort voor tijd W. de Klerk weer zijn rentree in het eerste maakte, kon Venray niet de beslissende vuist maken. Een ding was erg duidelijk: Eg chel staat ail een door zijn werkelijk fanatieke inzet mede boven aan de ranglijst, terwijl Venray het juist tegen dergelijke tegenstanders erg moeilijk heeft en zal krijgen. A.s. zondag komt rode lantaarn drager Baarlo op bezoek. Deze ploeg heeft afgelopen zondag Mantagnards bet leven zuur gemaakt. Met alle geluk die een goede ploeg nodig heeft, kon Montagnards met veel moeite met 0-1 zegevieren. Dit wordt dus weer een wedstrijd waar Vlenray zich op stuik zal moe ten bijten. Als minder prettige bij komstigheid komt de blessure van A. Franssen in dit stadium wel heel erg ongelegen. Ministens 3-4 we ken zullen we hem moeten missen. Maar als we zien dat a.s. zater dag Montagnards op bezoek moet bij Stormvogels, -en zeker het ver dere programma voor de koplopers allen even zwaar is, blijft de span ning er tot het laatste in. Het publiek dat de laatste thuis wedstrijden in zo'n grote getale is komen opdagen, verwachten we as. zondag ook weer. Zo'n steun is voor een jong elftal van onschatbare waarde. Tot zondag! Programma zondag 3 febr.: Vlenray 1Baarlo 1 14.30 u. Venray 2Helden 2 11.30 u. RKGFC 2—Venray 3 14.30 u. Meteri'k 2Venray 4 14.30 u. Meerlo 1Venray 5 14.30 u. Venray 6Sparta '18 3 11.30 u. Venray 7Metarik 4 11.30 u. (Leunseweg) RKGFC 4—Venray 8 13.00 u. Damesvoetbal Venray 1EWC 1 HRC 1—Venray 2 11.00 u. 10.00 u. Uitslag loterij wedstrijdbal: geval len op lot nr. 4882. Winnaar kam de bal afhalen bij dhr. W. v. Tits, hoofd materialen SW t. m. zondag De Carnavalsvereniging 't (Knölle- ke uit Leunen met haar Blaaskapel organiseerde traditiegetrouw de car navalsavond voor gehandicapten daarbij geassisteerd door haar zus tervereniging Het Dartele Veulen. De 'buuts werden verzorgd door Thies Gerrarts, de gebroeders Bas ten uit Leunen en Thai Büddcmger met zijn onafscheidelijke trefkbuul. De hoofdschotel vormde natuur lijk die Venrayse politiek en van zelfsprekend kwam ook de oliecri sis 'ter sprake. Typerend was, dat niemand die avond verkleed! was als sjeik. Ieder een dacht natuurlijk dat iedereen als sjeik verkleed zou zijn. De dames van de Raad van Ellef van LeurHen zorgden voor de gebrui kelijke loterij, die door hun enthou siasme het netto bedrag van 366 opbracht. Carnavalsonderscheidingen vielen o.a. ten deel aan Wethouder v. Oers GON-voorziltter Bartels, secretares se Nelly van Dijck en secretaris sportzaken Gemats. De feeststemming was ©r nog vol op, toen het sluitingsuur een eind aan deze avond maakte. EERSTE DAN Op het in Weert gehouden 1ste dan-gra ad-examen is A. van Stok- kum geslaagd voor zijn zwarteband. Proficiat. Hij is hiermede de derde in onze vereniging die dit zware examen met succes aflegde. Hij be haalde zijn vereiste score van 100 punten in 18 partijen, wat zeer gun stig afsteekt tegen het gebruikelij ke gemiddelde. Adri, reedis trainer van de aller jongste leden en studerend voor het diploma sportmasseur, gaat zich nu nog verder bekwamen in de judo techniek en sportbegeleiding op de cursus voor assistent judo-leraar in Utrecht. Wij wensen hem daarmee veel succes, want onze snelgroeien de vereniging heeft snel een eerste trainer nodig. JEU GDCOMPETITIE De eerste ronde van de jeugd- competitie is niet bijzonder succes vol verlopen in Blerick. Er werd ge streden volgens het afval-systeem. Onze 5-man tellende ploeg moest de meerdere erkennen in de 'latere winnaar: Reuver. Men was dus erg snel „uitgebekerd" en we moesten zonder punten naar huis. Tweede werd Judo vereniging Sevtenum. We hopen op 10 februari iin Horst, met een iets gunstiger loting uit 'n ander vaatje te tappen. A.s. dinsdag 5 februari vervalt de repetitie. Er is dan jaarvergadering in restaurant Vlakwater, om 8 uur. Uw aller aanwezigheid wordt erg op prijs gesteld, vooral verband met de definitieve bestuursverkie zing. Vierde zondag door het jaar. Zondag: 7.30 uur leesmis v. Driek Eibers, 10 uur hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Frank Gielems en Jos Michels. Misdienaars van de week: Jan Droessen en Jos Nabben, Maandag: 8 uur leesmis voor een zieke. Dinsdlag: H. Agatha, maagd en mar telares; 7.30 uur leesmis voor Har ry Muijsers. Woensdag: 8 uur leesmis voor G. van Kempen-Friesen vw de LVB. Donderdag: 7.30 uur leesmis tot int. van de fam. Droessien. Vrijdag: 8 uur leesmis voor overl. ouders Foels-Michels. Zaterdag: 8 uur leesmis voor de overl. familieleden Loonen-v. Heijs- ter; 19 uur avondmis vooir de overl. ouders Engelbert Nellen en Helena Rutten. Jeugdnatuurwacht Onanks dat we midden in de win ter zitten, gaan we het toch weer eens met bloemen zeggen. Ja beste Jeugd-natuurwaehtars, de tijd is in middels aangebroken om de hyacin ten die jullie de hele winter zo lief devol verzorgd hebben, en nu onge veer op zijn mooist zijn, om deze te gaan keuren. De volgende week komen we de bloemen bekijken en keuren en dan zal blijken wie de mooiste hebben. Een goede verzorging 'kost heel wat moeite en vooral veel aandacht. De beloning zal navenant zijn. Willen alle jeugd-natuurwachters de hyacinten a.s. dinsdag mee naar school brengen, want die dag be ginnen we te keuren» Als de bloe men in school staan moeten jullie niet vergeten om ze ook daar nog goed te verzorgen, dus niet te warm en 'niet dn de zon zetten en niet vergeten ze water te geven. Ook zorgen dat de stempeiboekjes op de school zijn. Gezien de vele werkzaamheden, die onze vereniging meebrengt, is het bestuur met 2 personen uitge breid, te weten de heren P. Arts, onderwijzer te Ysselsteyn en de heer L. Swinkels, groot natuurliefhebber en specialist op het gebied van vo~ gelkennis. De plattegrond voor de boomplamt- dagjen zijn inmiddels ook klaar en eil'ke school die daaraan heeft mee gedaan krijgt zo'n plattegrond waar alle bomen met naam op vermeld staan en ook jullie nummer staat voor iedereen hierop, zodat straks, als jullie" met je onderwijzer of on derwijzeres een bezoek brengen aan 't Brukske, ieder zijn eigen geplan te boom kan terugvinden en leren kermen. In februari zal het documentatie materiaal, knipplaten, liniaals enz. worden uitgereikt, benevens 'n cer tificaat voor elk lid die een of meer bomen geplant heeft. 'De natuurfilm ,Elza, dochter der natuur", is door bijna 600 kinderen bezocht en buitengewoon in de smaak gevallen. De grote liefde voor het dier zal hierdoor zeker sterk gestimuleerd zijn. Zo, jtugd-natuurwachters, tot de volgende keer. Zaterdag: 17.30 uur 'h. mis Holt- hees; 19 uur gez. h. mis voor fam. SchDooz. Zondag: 9 uur h. mis voor de le venden en overleden leden van het O. L. Vrouwe Gilde; 10 uur hoog mis voor fam. Koopmans-Hendriks. Maandag: 8.30 uur h.mis t. z. i. Dilnsdag: 8.30 uur h. mis t. z. St. Jozef voor wed. Janssen-Verste gen. Donderdag 8.30 uur h. mis uit dankbaarheid. Vrijdag: 8.30 uur h. mis v. wed. Janssen-Verstegen. OPENBARE KENNISGEVING VERZOEK OM VERGUNNING Op de secretarie van de gemeen te Venray liggen ter inzage de vol gende verzoeken met bijlagen van: A. Donkers, 'Meerselsepeel 11 fe Ysselsteyn-Venray om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en dn werking houden van een inrichting (varkensfokkerij en mes- terij en kalverenmesterij) waar mest en meststoffen worden be waard', in het perceel Meerselsepeel 11 te Ysselsteyn, kadaster gemetente Venray, sectie H. no 2570; P. J. Cox, Pater Tulpstraat 7 te Ysselsteyn-Veniray, om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een inrichting '(varkensfokkerij en mes- terij en rundveehouderij) waar mest en meststoffen worden bewaard', in het perceel Pater Tulpstraat 7, te Ysselsteyn, kadastraal gemeente gemeente Venray, sectie M no. 420. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van een vergunning kan eenieder gedurende 10 dagen na de dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar deze verzoeken ter inzage lig gen. Mondelinge bezwaren kan eenieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting te houden op woensdag 20 febr. 1974, om 15 uur dn het gemeentehuis te Venray, Grobestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisge ving is geschied, mits hij in per soon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnlen de gestelde termijn schriftelijke bezwaren heeft inge bracht. Venray, 1 februari 1974 Burgemeester en Wethouders drs. F.G.LL. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. De Inspecteur-Districtshoofd van de Veeartsenijkundige Dienist in het district Limburg; gelet op artikel 38 lid 2 van de Veewet: BESLUIT met ingang van heden in te trek ken de beschikking van 14 januari 1974, no. 74/1, houdende een ver- voersverbod van varkens in leen in de gemeente Venray gelegen gebied met een straal van twee kilometer rondom het gebouw, gelegen Veu- ienseweg 1, Leunen, in de gemeente Venray. Venlo, 29 januari 1974. De inspecteur voornoemd, dra R.F.P.M. Quaedvlieg. voor deze: de adjunkt-inspecteur H. Meijer.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 14