DAMMEN Geslaagd Kerstconcert Inspraak en Jerusalem Getuigen van Jehova Afscheid BILJARTEN V.C.R00Y S.V. LEUNEN INGEZONDEN Kanarievereniging De Huisvriend MERSELO geheel vernieuwde kerk HINDERWET Rectoraat Veulen Uitslagen A-klas: OGO 1 KOT 1-7 Leurnen 1 VOP 1 2-6 BCIJ OPM 1 4-4 Stand A-lclas: KOT 12—66 VOP 1 11—61 Leunen 1 1250 't Anker 1 11—47 OPM 1 11—44 BCIJ 1 12—40 OGO 1 11—32 VOP 2 12—28 Uitslagen B-klas: De Burggraaf 't Anlker 4-6 Leunen 2 OGO 2 4-6 't Anker 2 OPM 2 4-6 OPM 2 Los Band 1 4-6 HGL 1 OBK 4-6 Stand B-klas: OBK 13—92 Los Barud 1 1490 HGL 1 13—74 OGO 2 13—71 De Burggraaf 1459 OPM 2 13—56 Biljartte 1356 't Anker 2 14—556 Leunen 2 1348 Ui'sHagen C-klas VOP 3 SNA 1 4-6 VOP 4 HGL 2 4-6 BCIJ 2 Leunen 3 BCIJ 2 Los Band 2 6-4 Los Band 2 't Anker 3 8-2 Stand C-klas: BCIJ 2 14—90 SNA 1 13—85 VOP 3 14—83 Los Band 2 1369 SNA 2 13—65 Leunen 3 1361 VOP 4 13—57 HGL 2 13—53 't Anker 3 1437 De kortste partij was ook deze week weer voor G. van Asten düe in de 7e beurt zijn partij uitmaakte met een gemiddelde van 57,14 H. van de Laar 11 beurten 28,63 gem.; G. Mulder 12 beurten 4,25 gem.; H. Reijnders eveneens 12 beurten 3,64 gem. en P. Voileberg 15 beurijen 6 gemiddeld, speelden eveneens goedle partijen. Donderdagavond jl. werden in verband met de feestdagen slechts inhaalpartijen gespeeld voor de in terne competitie. Enkele duels 'hadL den een verrassend verloop. Hieronder volgen de uitslagen: Er. van Oord Th. Zaal 0-2 Th'ijssen Verkoeyen 0-2 G. Verstegen G. Willems 1-1 H. Peters M. Bakker 1-1 T. Peek A. Kennis 2-0 A. Noyens Chr. Gerrits 1-1 Thijssen wi|ensit spel blijkbaar ta nend eis, 'kon ook ditmaal niet over tuigen en verloor verdiend. Theo Peek demonstreerde ook dit maal weer een fraai staaltje van technisch kunnen. Aanvankelijk Kennis goed partij. In de 30e zet kwam Peek na goede doorberekening op voorsprong en dit bleek doorslag gevend. Ook Chr. Gerrits speelde weer verrassend sterk, zodat de Venrayse kampioen ditmaal genoegen moest nemen met remise. N.D. I Valuas VC Rooy 2 3-0 Zo gemakkelijk en goed1 combine rend de dames vorige week tegen Ludentes speelden (3-2), zo slecht ging het afgelopen zaterdag. Hoewél ze de eerste twee sets beide mallen een 7-0 voorsprong hadden, moesten ze die toch prijsgeven door voorna melijk eigen fouten in de verdedi ging. Regelmatig liep men elkaar dn de weg, waardoor er misverstanden ontstonden. De wedstrijd weid ver diend verloren met 15-10 15-12 en 15-5. VC Meterik 1 VC Rooy 5 0-3 In een zeer snelle wedstrijd, 'diile binnen een half uur verspeeld was, werd VCM 1 ingepakt. De aanval liep lekker bij VC Rooy en af en toe werd er zowaar geblokt. De setstanden wanen 7-15 6-15 en toen zelfs 0-15. Als we zo doorgaan ko men we er wel! Uitslagen: Leunen 1 Wittenhorst 2 3-1 Castennay 2 Leuinien 2 3-1 Leunen 3 America 3 3-4 America 4 Leunen 4 5-3 Leun jen Al Wittenhorst Al 1-2 Veteranen Leunen Overloon 2-4 Programma zondag 6-1 competitie 2.30 BW 1 Leunen 1 V 1.10 uit Venray dienstbus of eigen gel. 2.00 Leunen 2 Wittenhorst 4 2.30 Meerllo 1 Leunen 3 V 1.10 uit Venray dienstbus of eigen gel. 12.00 Leunen 4 Montagnards 4 Programma voor zaterdag 5-1: 2.30 Reuver Al Leunen Al V 1.15 Op maandag 7 jan. houden wij onze maandelijkse ledenvergadering in 't café In den Engel, aanvang 20 uur. Op die agenda staat o.a. het ver slag van de 'landelijke zangwedstrijd'. Di't .ils feitelijk ide vergadering van december, die vanwege oudejaars avond werd uitgesteld tot 7 jan. Wij hopen dat iedereen aanwezig is. Op de gewestelijke wedstrijd in Weert behaalde onze leden de vol gende successen. Ere-klasse zang H. Koster le prijs 348 punten; A- kla'sse zang: J. Arts 2e prijs 340 p. Koster, meesterzanger 90 punten. C-klasse zang: 2e prijs 84 punten. De heren Koster, Arts en Theumis- sen behaaldjen de 2e klubkaimpioen met 1014 punten. H. Aben be haalde dn de C-Mlasse kleur een 5e prijs N.L. 90 punten. In de klasse bastaarden behaalde J. van Bree de 2e prijs N.L. 90 punten. Doordat we vorige week te veel kopij hadden, moest een verslag van het geslaagde kerstconcert op de zondag voor kerstmis, blijven liggen. Wij willen hier er alsnog even op terugkomen. Ondanks het feit dat de verschil lende koren ook al op moesten tre den gedurende de kerstvieringen iin de diverse kerken, was m|en er toch in geslaagd' dlie zondag ruim 300 zangertjes, zangeressen en zangers bij elkaar te krijgen in de schouw burg, welke overval bezet was. En die talrijke bezoekers hebben een prachtig concert te horen gekregen, verzorgd door Het Dameskoor Ven- rode, de Zangers van St. Frans, het Gemengd Koor en Venrays Mannen koor. De heer Jeuken zorgde voor een strakke regie, zodat het wisselen der koren zo weinig mogelijk storing bracht <en zo snel mogelijk verliep. Het welkomstwoord van de voor zitter van Venrays Mannenkoor, de heer v. Dijk, constateerde met enige trots dat het mogelijk is dat alle Venrayse koren eens per jaar hun kunnen tonen, waarbij naast de ko ren afzonderlijk, ook een gezamen lijk optreden mogelijk i® geworden. Dat toonde men al direct met een Adeste Fideliis, waarbij de optreden de keren onder leiding stoncfen van de heep Berben. De leider van het Mannenkoor, de heer Verhofstad, zorgde voor de muzikale begeleiding. Een leiding die de heer van de Til- laart overnam 'bij het tweedie stuk ,Hark, the herald 'angels sing". Burgemeester Schels hield dan 'n korte kersttoespraak, waarin hij die per inging op het kerstgebeuren, dat we gingen herdenken en o.m. vieren met dit concert der gezamenlijke koren. Na zijn toespraak was het Dames koor Venrode de uitvoerende van verschillende 14-eeuwse kerstliede ren, waarvan de arrangementen waren van de leider van dit koor de heer van de Tillaart. Een Baiiers Kerstlied 'bracht dit koor tesamen met de Zangea's van St. Frans, die overigens - nu onder leiding van die heer Buys - ook zelf een tweetal kerstliederen ten gehore brachten. Venrays Mannenkoor, onder leiding van de heer Verhofstad, bracht een Russisch lied' en ging daarna op de Byzantijnse „toer" i'n qen bijzonder goed uitgevoerd nummer. Dat het Gemengd Koor intussen steeds meer uitgroeit, konden de tal rijke bezoekers dan horen, toen dit koor o-l'.v. de heer Berben een 3-tail liederen ten gehore bracht. Ondanks het gemis van enkele zwaardere he- renstemmen bleek duidelijk dat dit koor dn de korte tijd van zijn be staan zeer goede vorderingen heeft gemaakt. King all Glorius" besloot dit kerst concert, uitgevoerd door alle koren onder leiding van de heer Buys met aan de piano de heer van de Til laart. Een indrukwekkende solopar tij van de heer Fieurkens maakte dit optreden tot een hoogtepunt van het concert, dat geëvenaard werd door een „Nu sijt wellecome" dat koren en publiek o.l/v. de heer Ver hofstad dit concert deed besluiten. Het minuten-durende applaus toon de meer dan duidelijk aan, dat het- publiek genoten had van «en concert dat ook door zijn entourage en zijn regie een grote indruk achterliet. Zondag 6 januari a.s. zal voor de parochie van de H. Johannes de Do per te Mensello een grote dag wor den. De dag waarop de geheel ge restaureerde parochiekerk officiéél wordt in gébruik genomen met een plechtige hoogmis, opgedragen door Mgr. Gijsen. De kerk van Merselo 'ils de oudste van de Venrayse kerkdorpen. Het te genwoordige priesterkoor is uit het midden van die 15e eeuw daerende St. Janscapelie te Meerseloo. In 1890 is de toenmalige zaalkerk vervangen door een nieuw schip in neo-gotische stijl. De tand des tijd® had ook dlit gebouw niet onaangetast gelaten verre van dat - en een algehele O'] knapbeurt was hard nodig. Op 17 juli 1973 begon de fiirma P. J. Koenen uit Holthees met de eer ste werkzaamheden en tevens met de minst aangename karwei, het slopen van die oude schoorsteen en stookruimte. Begunstigd door uit zonderlijk goedé weersomstandighe den wierd dlit werk op woensdag 3 oktober jl met een feestglaasje af gesloten en vierde Merselo >op zon dag 7 oktober het zilveren priester feest van pater W. van Meyel'. Maandag 26 november beklommen mensen van het schildersbedrijf T. Kateman in witte overalls het gro te steiger in dé kerk en wisten - zij het soms met enige acrobatische techniek zelfs de meest onbereikba re hoekjes en plekjes te voorzien van niéuwe frisse kleuren. En op woensdag 19 december jl werden de mannen in de overall®, dié niet meer zo wit waren en idlie wel eens voor „grote knoeiers" wa ren uitgemaakt, uitgewuifd als dé schoonheidsspecialisten" Zondag 6 jiainuari zal dan Mgr. Gij sen naar Merselo komen om aan die officiële ingébruikname van de keu rig herstelde kerk een bijzonder ac cent en cachet te geven. Want dit werk is tot stand gekomen door de toegewijde en ijverige inzet van aan nemers en hun personeel, maar even zeer door dë éénsgezinde steun en medewerking van ongeveer geheel Merselo. Voor allen, dié hebben mee gewerkt, zal de komst van de Bis schop een sympathieke geste .zijn. VOLKSWAGENBUSJE IN BRAND Een op de parkeerplaats bij de Schouwburg staande Volkswagenbus van het Venrays taxibedrijf S. ge raakte waarschijnlijk door kortslui ting in brand'. Voordat de Venrayse brandweer arriveerde hadden om standers de brand reeds geblust. Nu bleef de schade beperkt., Openbare kennisgeving verzoek om vergunning. Op de secretarie van de gemeen te Venray liggen ter inzage dë vol gende verzoeken met bijlagen van: E. Janssen, Hoofdstraat 46 te Oirülo om vergunning tot het oprilchDen, in werking brengen en in werking hou den van een varkensfokkerij en mes- tarij en rundveehouderij lanniex een landbouwbedrijf waar mest- en meststoffen bewaard worden, 'in het perceel Hoofdstraat 46, kadaster ge meente Venray, sectie R no. 402. M. Hendriks, Langstraat 33 Ven ray om vergunning tot het .oprich ten, in werking bréngen en in wer king houden van. een herstel- en was -inrichting voor motor'voer tui gen, in het perceel Langstraat 33, kadastraal gemeente Venray, sectie L no. 410. P. vain 'Schijndel, Deumeseweg 13c te Vennay-Heide, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een var- kenismesterij waar mest en meststof fen worden bewaard, in het perceel Deurneseweg 13c te Heide, kadas traal gemeente Venray, sectie N ruos. 23 en 24. Sc'hritelijke bezwaren tegen het veriieenen van een vergunning kan een ieder .gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendma king inbrengen bij het gemeentebe stuur, waar deze verzoeken ter <iln- zalge liggen. De 'ingekomen bezwaar schriften -worden medé ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting, te houden op woensdag 23 januari 1974 om 15 uur in het gemeentehui®, Gro- straat 1. Beroep tegen eon beschikking kan later oja. slechts worden ingesteld door: een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op dë 'bovenbe doelde zitting is verschenen; b een .andere belanghebbende, mits hij 'binnen de gestelde termijn sdhrfitelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 4 jan. 1974 drs. F.G.L.L. Schols, 'burgemeester J.M. Poets, secretaris. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de afdeling openba re orde en veiligheid, telefoon 04780 3838 toestel 148. Namens de Werkgroep ..Inspraak" willen wij reageren op de kranten publicaties n.a.v. de actie tegen de Noord-tangent door diverse perso nen van de Scholengemeenschap Je rusalem en de stellingname vain het Venrayse College van B. en W. in deze. Op een door leerlingen van Jeru salem georganiseerde bijeenkomst heeft een van de leden van omize werkgroep zijn standpunt kenbaar gemaakt over de Noard-tanlgent in het Centrumpian Venray. Vender was op deze avond een van de spre ker® die heer clan Brok, gemeente raadslid én docent op .déze Scholen gemeenschap. Het grootste bezwaar van het College was, dat er op dieze bijeenkomst geen voorstanders van dlle weg aanwezig waren, zodat de leerlingen niet objectief voorgelicht waren. Volgens hen had o.a. de heer dien Brok de leerlingen hierop moe ten wijzen. Wij als Werkgroep „Inspraak" zijn edhter van mening, dat de organi satoren van deze bijenkomst zeer zeker niet te kort geschoten in .zorg vuldigheid1 en objectiviteit" zoals dlit door de voorzitter van. de gemeente raad' werd genoemd. De organisato ren van deze avond zijn o.a. door dé heer dien Brok verwezen naar de voorlichtingsambtenaar van de ge meente, om vlia hem een voorstandier van die weg aanwezig te krijgen. In dien deze ambtenaar op de gestelde avond nliet aanwezig kon zijn en ook niét van zliinis was om het tegen een gemeenteraadslid en nog een andere tegenstander op te nemen, lag vol gens .ons bij hem de taak om dit door te spelen naar het College. Wij vinden het echter 'betreurens waardig, dat wij moeten constateren dat blijkt dat .het gemeentelijk appa raat niet abrupt kan reageren op 'n verzoek om een spreker, door een bepaalde bevolkingsgroep. Indien hier echter iemand de kaïns tot ob jectieve voorlichting heeft laten lig gen, dan lis dat het gemeentelijke apparaat. De constatering dat des ondanks de avond toch is doorge gaan. lijkt ons dan ook geheel over bodig. Verder zijn wij ook van mening da.t over het optreden van de heier den Brok, in de totale gang van za ken, niet aan te merken valt. Toen de heer den Brok lalis docent van de Scholengemeenschap en 'als gemeen teraadslid - waarvan rijn laifwijzend standpunt 'bekend "was - 'benaderdl werd om als spreker op te treden, heeft hij de organisatoren ten over vloede verwezen naar de voorlich- tiïngsamb^' ena ar. Dat wij als Werkgroep „Inspraak" de verzamelde handtekeningen ter ondersteuning van onze eigen aktie gébruikt hebben, is iets wat van .ons verwacht mocht worden. Ons streven Éls om iedereen dié zich met ons voor of tegen een bepaalde gang van za ken verklaart, zoveel mogelijk te 'be trekken, -en wij zien dit duidelijk niet als een kwalijke zaak. Toen vanuit de leerlingen het idee van een handtek'eningenaktie on- stond', hebben wij dit 'afgehouden, maar daarbij opgemerkt, dat als zij vonden d-at ze een daad moesten stellen, dit in beperkte kring konden doen. Wel hebben wij in een aan vullend schrijven naar Gedeputeerde Staten duidelijk gemaakt dat het hierbij ging om een groep sympathi santen. Dit, indien uit het eersite schrijvjen ten onrechte geconcludeerd kon worden dat het 'hierbij ging om de totale Scholengemeenschap. Hopelijk hebben wij met dit -schrij ven het standpunt van de Werkgroep „Inspraak" verduidelijkt -en namens deze werkgroep teken lik H. J. WIEGANT Met alle respect dat ik overigens heb voor die Getuigen van Jehova, in die zin dat .zij -voor hun overtui ging menen te moeten én durven uitkomen, werdt het me toch wat te gortig als ik enkele malen per week bij mijn huiswerk gestoord' word, omdat ze weer voor de deur staan. Ik zal niet gauw iemand de deur wijzen, en ben bereid - ook vanwege de beleef beid - 'iedereen aan te ho ren. Miaar als dat uitgelegd word't als een soort bekering, die dan „aan gewakkerd" moet worden met .an dere en nieuwe bezoeken, dan wordt dat een verschrikking en den verve lende zaak. Ik was daarover waarschijnlijk niet in die pen geklommen, als ik ook niet van andere huisvrouwen gehoord had, dat deze menigvuldige RIKKEN IN LEUNEN Op de vorige rifcavomd werden de volgende prijzen behaald 1 M. Ousters, 617punten 2 F Lucassen, 585 punten 3 Mevr. Lenssen, 544 punten 4 M. Mandors, 522 punten 5 P. van Ooi, 519 punten Middelprijs: W. Redintjes 418 punten. De volgende rikavond is a.s. maan dag 7 jan. iin café Kusters, aanvang 8 uur. RIJDENDE AUTO IN BRAND Op de Julianasingel geraakte een rijdende auto bestuurd door de Ven- ra yer R. door kortsludltiiinig in brand. Omstanders 'blusten de brand voor dat de brandweer arriveerde. De schade bleef beperkt. JAARWISSELING MET VEEL VUUR EN KNAL WERK Ook Venray beleefde de jaarwis seling met veel' vuur- en knalwerk, meer dan we andere jaren gewend waren. Venrays politie beleefde ondanks al dat lawaai een rustige nacht. Zij behoefde nergens in aktie te komen. LICHTE SCHADE Op .de kruising bij de Paterskerk werd een rechts van dë weg gepar keerde auto van de 32-jarige Ven rayer J-G. aangereden en licht be schadigd. Er was geen auto te vin den, welke de ©Chade had veroor zaakt, -maar later kon deze toch wor den achterhaald. Het bleek de 59-ja rige plaatsgenoot G.P. te zijn. Deze verklaarde, dat inzittenden bij 'het passeren van de geparkeerde auto gevoeld "zouden hebben dat die zou zijn geraakt. Maar omdat er niets te zien was was hij maar doorgere den. Nu zal hij voor die vergoeding van de lichte schade opdraaien. BEJAARDE FIETSTER WERD ERNSTIG GEWOND De 82-jarige mevr. M.J. uit Ven ray wilde met haar fiets, komende uit de Tuinstraat, de Stationsweg 'in de richting van die Mgr. Nolemsstraat oversteken. Zij lette onvoldoende op het verkeer en de bestuurder van 'n personenauto - de 38-jarige W.B. uit Venray - kon haar ndiet meer ont wijken. Zij werd geschept en moest met ernstige hoofdverwondingen o. a. een schedelbasisfraktuur naar het ziekenhuis worden vervoerd. BOTSING TUSSEN TRACTOR EN PERSONENAUTO Op dé Rllpseweg gaf de bestuurder van een tractor - de 18-jarige P.P uit Bakel - richting aan dat hij rechts het bouwland wilde opdraai en. Hij ging echter eerst naar links - waarschijnlijk om de bocht beter te kunnen maken. De achter hem rijdende bestuurder van een perso nenauto', de 51-jarige M. v.d. B. uit Boekei, dacht dat de bestuurder de verkeerde richtingaanwijzer had ge bruikt en haalde rechts in. Juist op dat moment ging de tractor naar rechts ;en was een botsing het fed't. Het bleef toch nog bij lichte schade. Zondag Driekoningen: 10 uur de hoogmis voor de parochie. Maandag: 8' uur leesmis voor ov. ouders Kurlen-van Ren®. Dinsdag: 8 uur leeSmis ter tere van de H. Antonius van Padua (offerlbl.) Woensdag: 8 uur leesmis ter ere van St. Jozef (offerblok). Donderdag: 8 uur hoogmis als jrg voor zal. Annie Nelissen-Janssen. Vrijdag: 8 uur leesmis voor overl. familie Reintjes-Verstegen. Zaterdagavond: 6.30 uur hoogmis als gest. jrg. voor Maria Wilms-Hee- sen - Anna van Lin; 7.30 uur hoog mis voor zal. Gerand/us Hendrix en echtgenote. Lektor 6 jan. Ger Reintjes. Akollieten: Albert Classens Johan Fleurkensen en Henk Jacobs. bezoeken daar dezelfde reacties ver oorzaken. Kan dat nu werkelijk niet anders, zonder dat men onbeleefd moet worden en de deur voor ie mand rijn neus dicht moet doen? mevr. N. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd gaat de hr. W. A. Storm® van de Bernadette- school iin Heide het onderwijs verla ten. Hij heeft in Heide 25 jr. voor de klas gestaan en zijn beste krachten gegeven aan het basis-onderwijs - waarvan vooral de kinderen die moeilijk konden leren, geprofiteerd! hebben - omdat zij de meeste aan dacht van hem kregen. Het is dan ook geen wonder dat Heide deze smpathieke onderwijzer slechts node laat gaan en dat men hem op 26 jan. een 'afscheid wil bereiden. Oud-leerlingen hebben intussen al „de koppen bij elkaar gestoklen" en om. bij de Rabobank in Venray dé mogelijkheid geopend om gelden bij een te brengen voor een afscheids cadeau. GEEN VOORRANG Op de kruising bij de Paterskerk werd door de bestuurder van een personenauto - A.D. uit het duitse Mulhem - geen voorrang verleend aan de van rechts komende perso nenauto bestuurd door de 29-jarige Venrayer K.D. Bij de botsing werd lichte schade veroorzaakt. AUTO TEGEN TRACTOR Op de kruising Oostsingel - Sta tionsweg botsten een Vierlliingsbeek- se tractor en een Vlenrayse personen auto tegen elkaar. De bestuurder van de tractor had al aan enkele wagens op de Stationsweg voorrang verleend en toen hij meende dat de weg vrij was, zat plotseling die per sonenauto tegen zijn tractor. De be stuurder van deze wagen brak rijn neusbeen en moest naar het zieken huis vervoerd worden. Verder was er behoorlijk materiële schade. SPANJAARDEN NAMEN DEEL AAN JEUGD-VIERING IN OIRLO Zaterdag 19 dec. was er een jeugd dienst in dé parochiekerk in Oirlb. over het 'thema ..buitenlanders" Twee Spanjaarden, Julian Ramal en José Remesal vertelden iin deze diénst over hun bevindingen: er moesten geen nederlanders rijm én buitenlanders. Als christenen zou den wij samen broeders kunnen zijin in het éne geloof dat vooruitkijkt naar de toekomst. Bij dit thema van het geloof, bracht men een liedje vtan Raimes Shaffy „Het gras zal' al- tij ijd grofener zijn aan de andere deren om ons heen niet verder dan kant van. de heuvels, ial zien de am- dlit ene dal'".. Aalmoezenier Peters Peters werkte dit thema verder uit als een aspect van eigentijds' géllo- ven. Een kinderkoor van Spaanse kinderen zong. toepasselijke liederen. Een viering die een actuele pro blematiek doorlichtte vanuit het ge loof. GESTOLEN AUTO IN YSSELSTEYN UITGEBRAND Venrays politie kreeg bericht dat op de Zieiilbergweg in Ysselsteyn een personenauto geheel was uitgebrand. Aan de hand van. het 'kentekenbe wijs 'kwam de politie er adhter dat dé ze niog vrij nieuwe personenauto gestolen was bij die Venrayer J. S. iin die Pastoor vain de Gaétstraat. Mochten er personen zijn, dié de politie iets meer kunnen vertellen over die auto len mogelijk gezien heb ben hoe deze in brand is geraakt, dam worden deze verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. OPENLIJKE GEWELDPLEGING EN MISHANDELING 50-jarige Venrayse dame op de Kempweg door 8 knapen mishandeld Als gewoonlijk liet mevrouw K. haar pimchertjie uit op de Kempweg. Zo ook 2idle kerstdag. Op dé Kemp weg naderden een achttal knapen in de leeftijd van 19 tot 21 jtaar. Deze begonnen minder parlementaire (taal uit te slaan aan het adres van de da me, gekruid met een serie schut ting woorden. Een van de „heren" had een hard gékookt ,ei en wilde de dame dwingen dit op te ©ten. Het pinehertje dat zijn meesteres be dreigd voélde, deed om zijin manier alle pogingen om haar te ontzetten, maar werd met enkele ferme trap pen uitgeschakeld. Een 20 jainiige automobilist, P. S. uit Welleriooi, zag, dat er .een en an der niet in ordle was en ,kwam de dame te hullp maar kreeg toen 'de nodige 'klappen van de 8 stoere kna pen. Wel kreeg mevr. K .daardoor de gelegenheid 'om bij de telefooncel' komen en de politie te bellen. Deze kwam en kon 2 van de 8 ikmapen arresteren. Dat bleken :te zijn de 20- jari'g H. van M. ui't Deurne-Zedlbeaig en rijn evenoude kameraad L.P. uit Ysselsteyn. Deze laatste werd later overgegeven aam de Kon. Marechauis- se, omdat hij 'militair was. Later kwamen 6 'knapen, allen af komstig uit het Deunmese Zeilberg, op het politiebureau vragen waar hum kameraden bleven, en toen was het achttal kompleet. Prooes verbaal werd' opgemaakt terzake openlijke geweldpleging en mishandeling. Wedden dat deze 8 straks bij de politierechte^ 'niet zo stoor doen als op deze tweedie 'kerstdag MISHANDELING Venrays politie moest te pas komen bij moeilijkheden bij ©en 'bar aan de Langeweg. Door het trekken aan 'n trui ontstond ruzie tussen de 19jarige P. van O. en de 20-jarige A. B. bei den uiit Venray. Voordat de politie arriveerde waren er over en weer nogal wat klappen uitgedeeld, maar dë politie zorgde snel voor orde. ALLE VERKEERSBORDEN OMGEDRAAID Alle verkeersborden staande langs de Beekweg, tussen Westsingel en Endapoel werdlen vorig weekend door onbekenden omgedraaid. Mo gelijk zijn er personen die de politie •kunnen helpen met het versitrékkken van inlichtingen omtrent diegenen die deze misselijke istreék heibben uitgehaald. STRUIKEN UITGETROKKEN Een inwoner uit Helden Pannimgen koelde zijn woede over cjen 'kleinig heid door op de Julianasingel maar een aamtal planten uit -de grond te trekken. Een jongedame zag dit en belde dé politie die de jongeman kom aamhoudten.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 6