Raadsvergadering Gemeente Vierlingsbeek JASSINTIJD BI gemeentelijke notities en mededelingen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Mannenkoor II Yenrays Openbare kennisgeving modehuis iiUUl^UL VRIJDAG 23 NOVEMBER 1973 No. 47 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 16 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bi] vooruitbetaling) Onder voorzitterschap van burge meester van Heusdlen kwam de raad van Vierliragsbeek in periodieke ver gadering bijeen, waarbij de heren Deenen en Klein Schiphorst ontbra ken. In tegenstelling met die vorige vergadering had deze nu een vlot en zakelijk verloop. Vooraf gaf burgemeester van Heusden namens het college een ver klaring omtrent de klandestiene bouwsels tussen Holthees en Over- loon. Er bleken volgens de controle 12 klandestiene bouwsels te staan en 3 stacaravans. Enkele daarvan zijn gelegaliseerd omdat deze stonden van voor 1960. Verwijdering van de anderen is niet mogelijk gezien de juridische onzekerheid. Het college zal derhalve geen stappen onderne men en heeft besloten het meerder heidsadvies van de raad, gegeven in de besloten vergadering, na te komen. Dit houdt in dat men de bouwsels laat staan. Drs. v. d. Berg, sprekehde namens de minderheid, had liever gehad dat het college tot daadwerkelijke aktie was overgegaan, al zouden dan mis schien enkele bouwsels gelegaliseerd moeten worden. Drs. v .d. Berg vroeg zich af hoe het in de toekomst nu zal gaan. Men verschuift nu de beslis sing naar de nieuwe raad. De raadsvoorzitter wilde wel kwijt dat een daar geplaatste autobus, om getoverd tot stacaravan, zal moeten verdwijnen, terwijl een van de bouw sels zal moeten worden opgeruimd. De eigenaar heeft inmiddels een waarschuwing gehad. De heer Koopmans, het raadslid dat de zaak aan het rollen bracht, kon er nu vrede mee hebben dat niets gedaan wordt als het toch vech ten tegen de bierkaai zal worden. De raadsvoorzitter wilde verder nog kwijt dlat als het college <tot har de maatregelen zou zijn overgegaan, het dan op willekeur zou lijken. Het college wil wachten op de uitspraak van de Kroon inzake de klandestiene bouwsels in Hielvoirt. Mevr. Monnee-Sluis sprak er haar verwondering over uit dat nu de minderheidsgroepering het ingeno men meerderheidsstandpunt wilde aanvechten. De heer Siebers bestreed dat en sprak van de taak en de plicht van de raad om sociaal onrecht te be strijden. De raadsvoorzitter besloot de za kelijke discussie door op te meraen, z„olang de zaak zo ligt, komt het col lege er niet op terug". Repetitie donderdag 22 november: 19.30 tenoren; 20.00 bassen. Donderdag 29 nov.: 19.30 repetitie voor 't Kerstconcert, met gezamen lijke Venrayse koren in schouwburg. Hierna normale repetitie in Hotel de Zwaan. Donderdag 6 dec.: 19.30 repetitie bassen en 20.00 tenoren. Donderdag 13 dec. weer gezamen lijke repetitie met de andere Ven rayse koren in de schouwburg. Aan vang 19.30 uur. Hierna repetitie in de Zwaan. Afgelopen donderdag werden tij dens de kwartaalbespreking weer 3 nieuwe leden geballoteerd. Aan deze heren, A. van Vegchel uit Merselo en M.Drabbels en J.Wijnhoven uit Ven- ray werden door voorzitter van Dijk, het koorembleem, speldje en regle menten onder applaus overhandigd. Volgende maand staan er weer 5 nieuwe leden op de nominatie om geballoteerd te worden. Weer 'n te ken, dat de groei van Verarays Man nenkoor nog steeds aanhoudt. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. M. Aarts, tel. 1617 of clublokaal tel. 1279. AGENDA Bij de ingekomen stukken werd nog even de jachtkwestie aan de or de gesteld, maar de raadsvoorzitter kon duidelijk maken dat de partijen tot overeenstemming zijn gekomen. De open brief van de school voor amateuristische kunstbeoefening te Boxmeer kreeg kritiek van Siebers. Van de 70.000,- welke de gemeente Vierlingsbeek uitgeeft aan kuituur, ontvangt deze school er 43.000, Mag de raad dan opmerkingen ma ken en op bezuiniging aandringen? De gemeentelijke vergoeding voor vakleerkrachten verbonden aan de school te Holthees, Maashees en Vor- tum-Mullem, alsmede de vaststelling voor de vergoeding per leerling ad f 172.50 ondervonden geen bezwaar. Bij de verpachting van enkele per celen gemeentegrond voor de jacht, resp. aan de Overloonse fanfare en fanfare en gilde van Holthees,* kon den met name geen genade vinden in de ogen van Mevr. Monnee-Sluis. Zij vond deze manier van doen een verkapte subsidieverlening en daar was ze tegen. Daarbij kwam dat de pachtprijs van een dubbeltje per ha. een lachertje is. Voeg daarbij dat niet alle Overloonse jagers hiervan profi teren, maar een drietal buiten schot blijft, dan was dat voor haar om te gen te zijn. De heer Baltussen vertelde dat alle mogelijke moeite was gedaan alle ja gers gezamenlijk in Overloon op te laten trekken, maar ook <ïaar is geen vrede. De raadsvoorzitter zegde toe de mening van de raad kenbaar te ma ken aan de jagerscombinatie te Overloon, maar of dat zal helpen, dat betwijfelen de meeste raadsleden. Onttrekking van een weggedeelte aan het openbaar verkeer en verkoop daarvan verkregen de gevraagde me dewerking. Het was een gedeelte van een openbare weg bekend als het „Ruitersgas" te Overloon en de heer Creemers was die koper. Aan L. Oudenhoven te Venray en M. Rat ste Venlo werd een kavel grond verkocht in het plan De Frit ter te Overloon en aan de NOMY te Geldrop 12 kavels. Het zal wel tijd worden om nieu we gronden te verwerven, zo werd ©r opgemerkt, maar van de andere kamt kan men ook stoppen met verkoop van grond aan niet-inwoners. Als zo'n bouwstop zau komen kan de ge meente voor het renteverlies op draaien. RECREATIESCHAP PEEL EN MAAS Nu de studie voor het recreatie schap Land van Cuyk van de grond komt, staat Vierlingsbeek voor de vraag wat te doen. Bij dit nieuwe schap gaan óf bij Peel en Maas blij ven. Omdat uittreden uit Peel en Maas alleen mogelijk is eens in de vijf jaar zal op korte termijn een ge sprek plaats hebben met het bestuur van Peel en Maas. Twee schappen financiële medewerking verlenen vond ed raad te veel. Nagegaan zal worden, waar er voor de gemeente meer mogelijkheden zitten. Geogra fisch, daar waren allen van over tuigd, ligt Vierlingsbeek dichter bij Noord-Limburg, maar primair stelt het schap zich op ten dienste van dagrecreatie' in Noord-Limburg. Er zijn echter ook vele positieve kanten aan de verbintenis met Peel en Maas. De heer Huisman merkte nucther op, waarom al praten over weggaan, ter wijl er nog maar een studie is. De raadsvoorzitter stelde duidelijk: landschappelijk spelen wij bij Peel en Maas wel mee, maar als er advie zen worden uitgebracht, gaan deze via het Provinciaal bestuur van Lim burg en de agrarische commissie van de LLTB. Tegen de aanvullende sub sidie over 1972 en 1973 voor dit schap had geen enkel raadslid' bezwaar. Geen moeite had de raad met de aankoop van de kleuterschool en aankoop van grondi van het R.K. Kerkbestuur van Overloon, alles bij een voor 80.000, RONDVRAAG Ter verhoging van de verkeers veiligheid in Groeningen zullen op korte termijn voor 22.272,de ver laagde wegkanten worden opgevuld. Op snelle verbetering werd mede aangedrongen omdat de straatver lichting ingevolge de olieschaarste 'savonds om half tien uitgaat. De verordening vermakelij kheidis- a. het adres avn het secretariaat van de organiserende vereniging; b. het telefoonnummer van een ver tegenwoordiger van de vereni ging; Burgemeester en wethouders van Venray brengen het volgende ter kenniis van belanghebbenden: In de laatste jaren neemt het aan tal wedstrijden (zogenaamde oriOn- tatieritten) met motorvoertuigen op wegen in deze gemeente gestadig toe. In verband hiermede hebben wij ons in het belang van de overige weggebruikers genoodzaakt gezien nieuwe richtlijnen vast te stellen, welke door ons in het vervolg ge hanteerd zuilen worden bij de beoor deling van tot ons college gerichte aanvragen om ontheffing van het verbod van artikel 24 van de Wegen verkeerswet ten behoeve van wed strijden (of ritten) als hiervoren be doeld. Deze richtlijnen zijn als volgt: 1. In het algemeen zal geen onthef fing worden verleend: a. voor wedstrijden op zon- en feest dagen, vóór 13.00 uur; b. voor wedstrijden in het tijdvak van 15 juni tot en'met 15 augus tus; c. voor wedstrijden op de beide Paasdagen, Pinksterdagen en Kerstdagen, op Goede Vrijdag en Hemelvaartsdag d. voor wedstrijden, in die rouite waarvan wegen zijn opgenomen, waarop wegens bijzondere ge beurtenissen een grote verkeers drukte kan warden verwacht; vv - -» pwtttfe M» nuMdpi e. voor wedstrijden, waarvan de route geheel of gedeeltelijk sa menvalt met de route van een andere op dezelfde dag te houden wedstrijd, waarvoor reeds eerder ontheffing is gevraagd c.q. ver leend; f. wanneer de gemiddelde snelheid van de deelnemende auto's en motorrijwielen meer dan 36 km/u. en bromfietsen meer dan 20 kmi/u. bedraagt; g. voor wedstrijden binnen de be bouwde kommen van de gemeen te (inclusief kerkdorpen), behou dens begin- en eindpunt, voorzo ver dan de wedstrijd binnen de kom is geneutraliseerd, d.w.z. dat binnen de kom in de route geen aktiepunten, zoals zoekplaatjes, puzzels en dergelijke, worden op genomen; h. voor wedstrijden binnen of in de onmiddellijke omgeving van re creatiegebieden zoals campings, zwembad enz. binnen het seizoen mei tot en met augustus; i. voor wedstrijden of gedeelten daarvan later dan 22.00 uur; j. voor wedstrijden in bos- en an dere waardevolle natuurgebieden behoudens de daarin gelegen ver harde wegen; k. voor het volgen van voorrangs wegen voorzover de omstandig heden het noodzakelijk of ge wenst maken die wegen of gedeel ten daarvan buiten de wedstrijd- route te houden. 2. De aanvraag om ontheffing dient te warden gericht aan ons college en te worden ingezonden uiterlijk vier weken vóór de dag waarop de wed strijd gehouden zal worden. 3. Bij de aanvraag om ontheffing dienen de volgende gegevens te wor den verstrekt: het aantal deelnemende voertui gen (gespecificeerd), eventueel het geschatte aantal; d. de tijden van aanvang en einde van de wedstrijd. 4. Bij de aanvraag om ontheffing dienen de volgende bescheiden te worden overgelegd: a. het reglement, waaronder de wed strijd zal worden verreden; b. een verklaring, dat de organisa toren van de wedstrijd met motor rijtuigen alvorens een deelnemer tot de wedstrijd toe te laten, zich ervan zullen vergewissen, dat die- ze deelnemer verzekerd is tegen schade in de zin van de Wet aan sprakelijkheidsverzekering mo torrijtuigen en dat zij, zo dit niet het geval is, toelating zullen wei geren tenzij zij zelf een verzeke ring tot dekking van de aanspra- lijkheid van de deelnemers heb ben gesloten. Voorts moet de verklaring inhou den. dat de organisatoren door verzekering tegen eigen wettelijke aansprakelijkheid zijn gedekt. In dit verband zij er met nadruk op gewezen dat de organisatoren er zich van dienen te overtuigen dat bij deelneming aan wedstrij den met ingevolge de Wet aan sprakelijkheidsverzekering mo- torrijten verzekerde motorrijtui gen, de dekking van de aanspra kelijkheid niet is uitgesloten, het geen kan worden nagegaan aan de hand van de verzekeringspolis. 5. Een ontheffing als bedoeld in ar- belasting, een vergeeld document, zal op de helling worden gezet en aan gepast en vertaald worden naar de eisen en belangen van deze tijd. Aangedrongen zal worden op rea lisering van het toegezegde populaire vertaling van de sociografisch on derzoek in de gemeente Vierlings beek. tikel 24 van de Wegenverkeerswet voor het organiseren en doen plaats hebben, van oriëntatie-ritten met motorvoertuigen zal slechts worden verleend aan verenigingen welke zijn aangesloten bij de Koninklijke Ne derlandse Automobiel Club (KNAC) of de Koninklijke Nederlandse Mo torrijders Vereniging (KNMV) als mede aan verenigingen die de weg wedstrijden doen plaats vinden on der toezicht en verantwoordelijkheid van een bij de KNAC of KNMV aan gesloten vereniging. Verenigingen die onder toezicht en verantwoordelijkheid van een bij de KNAC of KNMV aangesloten ver eniging een oriëntatie-rit kunnen or ganiseren zijn o.a. personeels- en andere verenigignen in wier statuten de beoefening van de auto- of motorsport NIET als hoofddoel is aangegeven. Alle oriëntatie-ritten zullen moeten worden georganiseerd en verreden met inachtneming van de daarvoor door de KNAC of de KNNNMV vastgestelde reglementen. Tenslotte zij vermeld dat door ons alleen ontheffing kan worden ver leend voor het houden van en deel nemen aan wedstrijden indien de wegen, waarvoor de ontheffing wordt gevraagd, alle gelegen zijn binnen de gemeente Venray en voor zover daaronoder niet zijn wegen onder be heer van de provincie. Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris BOCHT TE RUIM GENOMEN Een bocht welke door beide be stuurders iets te ruim werd geno men. was oorzaak dat op de krui sing HelfrichstraatKempweg een botsing ontstond tussen twee perso nenauto's, bestuurd door de 3 6-jari ge J. A. uit Venray en de 46-jarige Horstenaar J. v. H. Het bleef bij ma teriële schade. BOTSING OP JAN POELS WEG" In de nacht van zaterdag op zon dag vond er op de Jan Poelsweg te Ysselsteyn een botsing plaats tussen twee personenauto's. Het bleef hier bij lichte schade. Omdat een der be stuurders 's Konings rok draagt, werd het onderzoek door de Konink lijke Marechaussees uitgevoerd. PONY GEDOOD Een kwartier voor het autorij verbod vond op de Overloonseweg een botsing plaats waarbij de ver oorzaker van het ongeval werd ge dood. In dit geval was het een uit een uitrit, de weg op galoppeerde pony. De personenauto bestuurd' door de 31-jarige J. P. uit Overloon botste tegen de pony op. Door die botsing kwam de pony frontaal tegen de uit die tegenovergestelde richting komende personenauto, bestuurd door de 50-jarige F. S. uit Venray. De pony werd bij die tweede botsing ge dood. De auto's werden zwaar be schadigd, terwijl de eigenaar van de pony G. L. uit Venray voor de scha de zal moeten opkomen.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 9