Antwoordnummer 5 geeft antwoord De opvolger is geen Nederlander Pro Ecclesia et Pontifice gemeentelijke notities en mededelingen Leenen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Spreekuren Glascontainer Veltum Te hard rijden in straten van Brukske Herbegraven op nieuwe begraafplaats Gebruik van wasbenzine in petroleumlampen Militaire oefening in omgeving Venray Bekendmaking Bekendmaking Hinderwet Zondag: WERELDMISSIEDAG KAN HIJ TOCH OP U REKENEN? een huis koopt U bijStienstra VRIJDAG 19 OKTOBER 1973 No. 42 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 16 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) IDEËN-INSPRAAKBUS IN GEMEENTE VENRAY De gemeente Venray heeft met ingang van heden een „Ideeën- inspraakbus" ingesteld. Men zal die bus echter vergeefs zoeken aan het gemeentehuis of ander gemeentelijk gebouw, want hij hangt nergens en toch overal in de gemeente. De Ideeën-inspraak bus bestaat uit een antwoordnummer van de posterijen (Ant woordnummer 5 Ideeënbus gemeente Venray) en is bestemd voor iedere inwoner van de gemeente Venray, die ever een of andere gemeentelijke zaak wensen te worden voorgelicht, een idee wil len spuien c-f misschien een klacht willen uiten. Alle brievenbussen van de P.T.T. zijn op deze wijze dus gemeente lijke ideeënbussen. Iedereen kan derhalve gratis, zonder een post zegel te mceten plakken, zijn ideeënbrief pesten. De gemeente be taalt de postzegel, mits de brief is geadresseerd aan: Antwoord nummer 5, Ideeënbus gemeente Venray. Voor deze voirm van Ideeën- inspraakbus is gekozen om het elke inwoner van de gemeente Venray gemakkelijk te maken wagen, ideeën, suggesties, maar ook op- en aanmerkingen aan de gemeente kwijt te raken. Alle binnengekomen ideeën, op en aanmerkingen, suggesties etc. worden door de voorlichtingsambte naar doorgegeven aan de juiste ge meentelijke instantie of bet college van burgemeester en wethouders. Be bedoeling is, dat alle brieven mDts voorzien van naam en adres worden beantwoord. Tevens ligt het in de bedoeling van het gemeentebestuur om brieven, waarvan de inhoud van algemeen belang wordt geacht, in een speciale in te stellen rubriek iin het weekblad Peel en Maas te beantwoorden, mits de briefschrijver hiermee akkoord gaat. Het is natuurlijk niet die bedoe ling, dat alle post aan de gemeente nu ongefirankeerd in de brievenbus gaat. Het antwoordnummer 5 kan ALLEEN maar worden gebruikt voor de gemeentelijke Ideeën-iiinspraak- bus. Op allle andere post >aan de ge meente moet normaal een postzegel worden geplakt. D,e achtergrond van de Instelling van de ideeën-inspraakbus is tweeër lei. Onder de bevolking bestaat meestal niet zoveel belangstelling voor gemeentelijke zaken, tenzij die zaken „hun eigen straatje" raken. Gehoopt wordt, dat de interesse voor d'e gemeentelijke zaak zal stijgen als men miaar de gelegenheid krijgt mee te denken o ver de zaken waarin men wel is geïnteresseerd'. Ook komt het voor, dat bewoners van een straat of buurt bij allerlei zaken kleinigheden beter zouden kunnen oplossen dan de gemeente lijke deskundigen, düie vooral de gro te lijn in het oog houden en sommige details eenvoudig niet kunnen weten, omdat zij zelf nu eenmaal niet in die buurt wonen. Suggesties op dit ter rein kunnen, zoals altijd, worden doorgespeeld naar een raadslid of een lid van de wijkraad. Weet men diie niet te vinden, dan is er ant woordnummer 5. De tweedie reden voor de Ideeën- inspraakbus lis, dat tot op hedlen een deel van de Venraysce bevolking be voorrecht is boven de rest wat de inspraakmogelijkheden betreft. De bewoners van Noord-West, Veltum, Bruske en de kerkdorpen hebben een vorm van wijk- of dorpvertegen woordiging, die namens hen 'kontakt onderhoudt met de gemeente. De wijk- en dorpsraden leggen allerüiie zaken aan de gemeente voor, zoials die .aanleg van. speelterreintjes, de lantaarnpaal die er bij moet ko men, het ophalen ,van grof vuil in straten waar nieuwe bewoners in trekken, groenvoorziening etc. In wijken, waar geen wijk- of dorpsvertegenwoordiging bestaat, moeten de bewoners dat allemaa.l individueel aanhangig maken. Voor hem dient de gemeentelijke ideeën-inspraakbus els aanvulling van het wïjkvertegenwoordigende instituut. Het gemeenetbestuur hoopt, dat „Antwoordnummer 5" niet zal ont aarden in een soort klaagmuur, waarin allerlei klachten en kritiek wordt gestopt. Bovenal verwacht het gemeentebestuur, dat door Ant woordnummer 5 een belangrijke bij drage kan worden geleverd aan openbaarheid, openheid, inspraak en voorlichting. Hieraan kan dan iedere inwoner van Venray zijn of haar steentje bijdragen. MODELINGE INFORMATIES Om mensen, die gemakkelijker praten dan schrijven gelegenheid te geven hun ideeën te spuien, beschikt de gemeente Venray sinds enkele maanden over een voorlichtings ruimte a. d. Julianasingel, achter het gemeentehuis. Hier kan men iedere werkdag vanaf 9 tot 12 uur (en ver der volgens afspraak) terecht om al gemene inlichtingen over gemeente lijke aangelegenheden, terwijl men hier verder alle ddeeeën en sugges ties kan spuien wanneer men geen gebruik wenst te maken van Ant woordnummer 5. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS Voor de goede orde geven wij hieronder een overzicht van de spreekuren van burgemeester en wethouders: Burgemeester drs. F. G. L. L. Sehols: iedere woensdagavond van 17.30 tot 18.30 uur ten gemeentehuize Grote Markt 1. Wethouder G. H. Schots (loco burgemeester): iedere maandag van 10 tot 11 uur ten gemeentehuize, Grote Markt 1. Wethouder A. P. Rutten-Tielen: iedere woensdag van 17.30 tot 18.30 uur, Leunseweg 2a. Wethouder J. W. Loonen: iedere maandag van 10 tot 11 uur ten ge meentehuize, Grote Markt 1. Wethouder J- J- A. van Oers: iedere maandag van 17.30 tot 18.30 uur ten gemeentehuize, Grote Markt. Afspraken met de wethouders bui ten het spreekuur kunnen worden gemaakt via de secretaresse mevr. M. van Rijswijk-v. d. Leeuw, tel. 3838, toestel 117. De op initiatief van de wijkraad Veltum nabij het winkelcentrum Veltum geplaatste glascontainer blijkt in een grote beheofte te vol doen. Niet alleen vanuit Veltum, maar ook vanuit andere wijken wor den lege flessen in de container ge deponeerd (waardoor men ruimte spaart in de vuilniszak). Er moet echter op gewezen worden, dat de container alleen bestemd is voor glas en niet voor stenen en of dozen. Bovendien wordt men verzocht niet de lege dozen, waarin de flessen zijn vervoerd., bij de container te laten staan. In de nieuwe woonwijk Brukske wordt nog al eens geklaagd over te hard rijden Üh de vrij korte dood lopende straten. Vandaar dat van de zijde van de gemeente een beroep wordt gedaan op de automobilisten, niet alleen uit Brukske maar ook uit de andere wijken, langzaam te rij den in de straten zowel binnen als buiten de ringweg. Door de politie zal overigens hierop streng worden toegezien. In de afgelopen maanden is hard gewerkt op het oude kerkhof rond de Sint Petrus Bandenkerk om de aldaar begraven stoffelijke resten over te brengen naar de „nieuwe oude begraafplaats" op Boschhuizen. Van de 1475 geïnventariseerde gra ven zijn er momenteel rond 800 over gebracht. Naast de reeds overgebrachte gra ven resten momenteel nog ongeveer 675 graven, die voor overbrenging naar Boschhuizen in .aanmerking komen. Nabestaanden van nog 250 over ledenen, die in bet verleden rond de grote kerk zijn begraven, hebben in middels de gemeente laten weten, dat ook deze graven mogen worden overgebracht, hetgeen gratis zal ge schieden. Het college van B. en W. heeft be sloten, dat de aanmelding voor het gratis laten overbrengen van stoffe lijke resten naar de nieuwe alge mene begraafplaats tot 1 januari 1974 kunnen plaatsvinden. Wanneer men er voor die datum •toe besluit een overledene op Bosch huizen te laten herbegraven, kan dit nog gratis geschieden. Na 1 januari 1974 zullen in voorkomende gevallen de kosten in rekening moeten wor den gebracht. Aanmelding kan geschieden op d:e afdeling III-D, Leunseweg 2a. Naar aanleiding van een versprei de „tip" om wasbenzine in een pe troleumlamp te gebruiken teneinde het walmen van de lamp te voor komen, wordt er d'oor de afdeling Openbare Ordle en Veiligheid (afd. I-B) op gewezen, dat dit een welis waar goede bedoelde, maar niettemin zeer gevaarlijke tip is. Immers, ben zine is zeer brandbaar en vluchtig. Benzinedampen, vermengd met lucht' vormen een zéér explosief mengsel. Een kleine vonk en zeker een luci fer kan een explosie met alle gevol gen van dien veroorzaken. Het ge bruik van benzine dn een petroleum lamp moet dan ook nadrukkelijk worden ontraden. Van 26 tot en met 27 oktober a.s. zal door de Nationale Reserve Lim burg in de omgeving van Venray een miltaire oefening worden gehou den. Vijftig man zullen met vier voertuigen vanuit 'het Mob.-complex te Ysselsteyn gaan opereren. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, [dat op 31 augustus 1973 bij Ge deputeerde Staten van Limburg ffis ingediend' het verzoek van J. van Well, Laagheddseweg 23 te Venray, om vergunning tot het ontgronden van de percelen kadastraal bekend gemeente Venray, sectie A no's 1664 en 2235. Het verzoek ligt vanaf 22 dkt. 1073 tot en met 22 nov. 1973 voor eenieder ter inzage op de gemeentesecretarie Afdeling III-D, Leunseweg 2a, ka mer 24. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, 2e lid van de Verordening op ont grondingen in Limburg kan eenieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag van de vergunning in dienen, te richten aan Gedeputeerde Staten en in te dienen bij de Ge meente Venray. Venray, 19 oktober 1973 Burgemeester en wethouders voor noemd, ■Drs. F.G.L.L. Sehols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat in ver band met de uitvoering van riole ringswerkzaamheden, vanaf maan dag 22 oktober 1973, gedurende een periode van ongeveer 14 dagen, de weg (oud) Brukske, vanaf de St. Servatiusweg tot ongeveer 100 meter ten noorden van de Bliakterweg, zal zijn gestremd voor doorgaand ver keer. Het doorgaand verkeer kan even tueel gebruik maken van een onver harde verbindsweg tussen Brukske en St. Servatiusweg welke verbin dingsweg echter minder geschikt is voor zwaar verkeer. Venray, 15 oktober 1973 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Sehols, 'burgemeester J.M. Poels, secretaris Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretaris van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: a. Nestlé Nederland, Witte Ven- nenweg 6, Oostrum om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een fabriek voor het verwerken van aardappels. Adres inrichting: Witte Vennenweg 6, Oostrum, kadastraal gemeente Venray, sectie S nr 367. ib. P. J. Th. G. Thielen, Tuinstraat la, Venray, cm vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een cafetaria annex viswinkel waar voediings- en genotmiddelen Sn oliën en vetten worden gebakken. Adres inrichting: Grotestraat 31, kadastraal gemeente Venray sectie C nr. 6971. c. A. P. Donkers, Meersélsepeel 11, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, iri werking brengen en in werking houden van een inrich ting vcor het schieten op kleiduiven. Adres inrichting Meerselsepeel 11, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray, sectie H nr. 14. d. P. J. A. Hendriks, Litsenberg- weg 3, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, dn werking brengen en in werking houden van een var kensmes terij waar mest en meststof fen worden bewaard. Adres inrich ting: Puttenweg (ongenummerd), Ys selsteyn, kadastraal gemeente Ven ray sectie O nr. 178. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op: (aanvraag a en b 31 okto- Ergens in Afrika. Een parochie, zestig jaar geleden gesticht en sinds dien bediend door missionarissen uit Europa. Hardwerkende priesters, toegewijd en gezien. Maar toch: men sen uit den vreemde. De dag dat de bisschop een priester uit het eigen volk tot pastoor kon benoemen, be tekende voor de parochie een his torisch mment. De eerste tespraak van de nieuwe pastoor wekte groot enthousiasme. Men wist: we hebben een herder uit eigen kring. We wor den langzaam onszelf als kerk van Afrika. Maar drie maanden later werd de bisschop voorzichtig gepolst of hij d'e vorige pastoor niet opnieuw kon be nemen. De Afrikaanse priester wist groot en klein te boeien als hij preekte en les gaf, dat wel, maar verder kon hij zo weinig. Hij kon het afgewaaide dak van de kliniek niet laten herstellen. Hij kon de land bouwcoöperatie niet over een moei lijk punt heen helpen. Hij kon de studenten van het dorp geen ex traatje meegeven wanneer ze na de vakantie terug gingen naar het col lege of het seminarie. Daar ihad de Afrikaanse pastoor allemaal geen potjes voor. Geen relaties in Europa, geen „thuisfront", geen geld buiten het weinige dat gelovigen en bisdom hem gaven. De missionaris had dat wel. Kon hij niet teruggehaald wor den? Een pijnlijke vraag voor de bis schop, zelf een Afrikaan. En een bit tere vraag van de bisschop aan het adres van ons, christenen in Euro pa: cm wie gaat het jullie nu eigen lijk? Om Christus en zijn werk in Afrika, ongeacht door wie dat werk gedaan wordt? Zijn wij bij dat werk maar zolang betrokken als onze landgenoten daar werken? Hetw erk, in naam van de Heer door onze missionarissen begonnen, moet voortgang kunnen vinden, ook als zij zich terugtrekken. Daarom moeten wij de programma's van de PMW versterken, omdat deze pro gramma's op die voortgang van het werk gericht zijn, wie er ook mee belast mogen rijn, de missionaris die óns vertrouwd is als man van onze parochie of die onbekende Ja: vaanse priester, de katechist uit Afrika, die we nooit zullen ontmoe ten, of de vrijwilligster die periodiek op verlof komt. Wereldmissiedag is géén ij achter haald evenement. De kollekte van a.s. zondag heeft wellicht meer zin dan ooit. Maandagavond herdachten de da mes van het Vrouwengilde het 12! 2 jarig bestaan van de Venrayse afde ling met een plechtige Eucharistie viering - muzikaal omlijst door de Zangers van St. Frans - en 'n feest- vergadering in „de Kerkdijk" van Huize St. Servatius. Het was op deze feestelijke bij eenkomst dat Deken Theunissen de mededeling kon doen dat door Paus Paulus de onderscheiding Pro Ec- olesia et Pontifice verleend was aan het ere-lid van deze afdeling mevr. J.M. Hermans-Ten Burg, die als ini tiatiefneemster, voorzitster en be stuurslid, jarenlang haar beste krachten gaf voor deze bloeiende afdeling. Deken Theunissen felici teerde de dames, die met hun afde ling een stevige keten vormen in de rijke schakelband van de Venrayse verenigingen en complimenteerde hen met wat in de voorbijie jaren aan voorlichting, vorming en ont spanning gedaan is voor eigen leden, en nog meer wat op het sociaal-cha ritatieve vlak gedaan is voor derden. „Die waardering krijgt een bijzon- dier accent" aldus Deken Theunissen „met deze pauselijke onderscheiding aan mevrouw Hermans, die door 'n onvermoeibare en optimistische inzet STIENSTRl Venray ber 1973) woensdag 7 november (aan vraag c en d) om 15.00 uur het ge meentehuis, Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld d-oor: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennis geving is geschied, mits hij dn persoon of bij gemaohitgde op de bovenbedoelde zitting is versche nen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 19 oktober 1973 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F.G.L.L. Sehols, burgemeester J.M. Poels, secretaris niet alleen de afdeling tot grote groei bracht, maar menig actie succesvol leidde". Haar echtgenoot mocht de pause lijke onderscheiding opspelden, en daarbij was niet alleen de naaste familie aanwezig, maar ook burge meester drs. Sehols en echtgenote, oud-deken Loonen, mevr. van Soest van het diocesaan bestuur en ook afgevaardigden van de Venrayse vrouwenorganisaties. De voorzitster, mevr. Monnee, was de eerste van een lange rij felici'tan- ten, die ook de spontaniteit van mevrouw Hermans én haar volledi ge inzet voor de Venrayse afdeling prees. IN ECHT GESTOLEN BROMFIETS IN VREDEPEEL TERUGGEVONDEN Dank zij aanwijzingen van getui gen kon de Venrayse politie de da der van een bromfietsdiefstal in Echt achterhalen. De dader, de 20-jarige J. T. uit Deurne, heeft de diefstal toegegeven. Hij heeft een bekente nis afgelegd', terwijl' de benadeelde zijn brommer reeds heeft terug ontvangen.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 1