TT Brandweerwedstrijden bij Rank Xerox Het vernieuwen van het rijbewijs Jeugdnatuurwachi het schooljaar 73-74 gemeentelijke notities en mededelingen Leenenl Boek van de Maand „Het schetsboek van Robinson Crusoë'.' Boekhandel v.d. Munckhof b.v. Venrays Mannenkoor Broeder Clemens 25 jaar Karmeliet VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1973 No. 37 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WFFKRI AH VOOR VFNRAY FN OMSTRFKFN ADVERTENTIEPRIJS 1« <rt p«r mm. ABONNEMENTS* GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 10S0652 l-U, U WIIJII\LI\LH pR|JS pER HALFJAAR 7 SO (bQ vooruitbetaling) Venray had er zaterdag nog een kerkdorp bü> namelyk Renkhui- z.en Het betrof een brandweeroefening bü Rank Xerox, dat om gedoopt was tot Renkhuizen. Daar stond dan in een van de straten een fabriek, een textielbedrijf, waarin brand was uitgebroken. Aan de brandweerkorpsen en Venrays politie de taak om dit zaakje te klaren De officiële leider van deze oefe ningen, de. heer de Groot, had de nodige medewerkers kunnen vinden om deze oefening zo realistisch mo gelijk te maken. Zo was er b.v. de Blerickse Anja de Man, die 'bij iedere oefening het brandende gebouw hys terisch uit kwam rennen omdat „ozze pap" nog binnen het gebouw zou zijn. Ze gaf de bradnweerlieden heel wat te stellen, evenals een vertwijfelde fabrieksdirekteur, dlie telkens op nieuw zijn bedrijf in wilde. Men wilde de brandweerkorpsen duidelijk met andere problemen in aanraking brengen. Dat in de bran dende fabriek ook nog gasflessen stonden, waren de meer technische problemen, waarmee de mensen klaar moesten zien te komen. De wedstrijden werden bijgewoond door de general-manager Ir. L. Stier man en zijn echtgenote, de nieuwe bedrijfsdirekteur de heer Kosters, de burgemeester drs. Schols en de rijks inspecteur voor het brandweerwezen de heer S. Roos. Deze laatste sprak zijn volle tevredenheid uit over de opzet en de inhoud van deze oefe ningen, waarbij ook Venrays politie volop 'betrokken werd, evenals de EHBO-ers van het bedrijf. Totaal einduitslag: 1. Bata Best 496 2. Heineken II, Den Bosch 495 3. Heinéken I, Den Bosch 494 4. Diepdrukkerij Etten Leur 464 5. De Gruyter, Den Bosch 461 6. De Haes, Mierlo 457 7. DAF, Born 447 8. Philips, Weert 436 9. T.H. Eindhoven 428 10. Pope, Venlo 412 11. PTT, Venray 12. Hoechst, Weert De pechprijs kreeg DAF Bom, die op weg naar Venray betrokken was bij een verkeersongeval, doch nog op tijd aanwezig was. Beste bevelvoerdersprijs kreeg Heinefcen II, extra prijs Philips Weert. Grootste pechvogel was de slangenploeg TH Eindhoven. De brandweerman, die de minste weg weet met vrouwen: De Haes, Mierlo, deze brandweerman ging maar op Anje zitten. Aan mevr. Stierman werd een boekwerk aangeboden als dank voor haar jarenlange belangstelling voor de bedrijfsbrandweer van Rank Xe rox. RENKHUIZEN In zijn afscheidswoord zei Ir. Stier man getroffen te zijn door de naams- aanduiding Renkhuizen. Hij noemde de vergelijking juist, want Rank Xe rox is een dorp aan het worden, nu men bijna 2500 mensen in dienst heeft. En dat zal zéker zo zijn als Rank Xerox binnen enkele jaren ge groeid is tot zo'n 5000-6000 mensen. Men heeft dan meer mensen als Wanssum-Meerlo thans als inwoners heeft. Men heeft intussen al een eigen brandweer, een eigen medische dienst, een eigen post, eigen krant, een eigen gemeentebestuur: de onder nemingsraad, ja zelfs een eigen mu ziekcorps om van een eigen restau rant, expositieruimte, sportverenigin gen en V.V.V. maar niet te spreken. „Alleen een eigen pastoor hebben we nog nietaldus Ir. Stierman. Evenals het .paspoort heeft ook het rijbewijs slechts een beperkte gel digheidsduur: vijf jaar Jia de datum van afgifte is het rijbewijs niet meer- geldlg. Weliswaar kan het in het zesde jaar na de afgifte nog vernieuwd worden, maar 'in die periode mag men niet meer achter het stuur zit ten. Zou dat zesde jaar voorbij zijn zonder dat men voor vernieuwing heeft gezorgd, dan zal men zelfs op nieuw rijexamen moeten doen om weer in het bezit van een rijbewijs te komen. Wat moet men nu doen om 'het rijbewijs te laten vernieu wen? Men kan gebruik maken van de diensten van anderen, zoals bijv. een rijschool of een bemiddelingsbureau. Noodzakelijk is dit echter niet. Men kan hier ook zelf voor zorgen. Alle formulieren die men nodig heeft, zijn verkrijgbaar bij de gemeentesecreta rie afdeling bevolking ca., Grote Markt 1. Men ontvangt daarbij tegen betaling 5.25) o.a. een zogenaam de Eigen Verklaring en een uittrek sel uit het persoonsregister. De volledig ingevulde, gedateerde en ondertekende Eigen Verklaring stuurt men samen met het uittreksel uit het persoonsregister naar de Stichting Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen (C B R te Rijs wijk Z.H. Beide stukken dienen in één en veloppe verzonden te worden. Men slui'te vooral niets anders bij, daar dit alleen maar vertraging geeft. Is er medisch iets aan de 'hand of is men 60 jaar of ouder, dan dient op de Eigen Verklaring een rapport van een arts (NIET de huisdokter) gesteld te worden. Is alles in orde, dan ontvangt men van het C B R na circa twee weken een Geneeskundige Verklaring, ter wijl ook het uittreksel geretourneerd wordt. Hierna dient men bij de afdeling bevolking de navolgende bescheiden over te leggen: a. het uittreksel uit het persoons register; b. twee pasfoto's (géén kleurenfoto's) van recente datum; c. de geneeskundige verklaring. De bij de aanvrage van het rij bewijs verschuldigde legeskosten be dragen 10,In totaal bedragen dus de kosten van het vernieuwen van een rijbewijs 15.25. Na circa één week kan men in het bezit zijn van het nieuwe rijbewijs. In een enkel geval dient men ook het oude rijbewijs of een verklaring daaromtrent in te leveren. Dat is na melijk vereist, indien het oude rijbe wijs NIET werd afgegeven door de Commissaris der Koningin in de pro vincie Limburg. Indien men het oude rijbewijs niet wil bijvoegen, kan een officiële ver klaring daaromtrent worden bijge sloten (afgegeven door degene, die het oude rijbewijs heeft verstrekt). Het verdient aanbeveling de aan vraag niet eerder dan één maand voor het verstrijken van de geldig heidsduur van het oude rijbewijs in te dienen. Het aloude verhaal van Robinson Crusoë, op een geheelnieuwemanierverteld. Met tientallen prachtige kleurenillustraties. Nü 18,90.Verkrijgbaar bij: Groteslraai 28 - Venray In overleg met de basisscholen in de gemeente Venray heeft het be stuur van de Jeugd Natuurwacht het programma voor het schooljaar 1973- 1974 vastgesteld. Ook dit jaar hoopt het bestuur op een goede samenwerking met de deelnemende scholen, waarvan met ingang van september ook de L.O.M.- school deel uit maakt. Iets waarover het bestuur bijzonder verheugd is. Het programma ziet er als volgt uit: 13 september: Introd'uctiefilm voor de 5e klas- sers in het Luxer Theater. Deze film geeft de leerlingen een idee van wat de JeugdNatuurwacht eigenlijk is en doet. Alle aanwezigen bij de film krijgen een aanmeldingsformulier voor de Jeugd Natuurwacht mee naar huis. 26 september: Installatie van de 5e klassers, die De j.l. zaterdag gehouden reis naar het Duitse Ahrweiler mag bijzonder geslaagd genoemd worden. Dat het optreden van het Venrays Mannen koor goed in de smaak is gevallen, blijkt wel uit de vele reakties en uit nodigingen waaronder de uitnodiging vcor deelname aan 't grote inter nationale zangfestival te Ahrweiler :n 1974. Voider zijn o.a. nog kontak ten gelegd met een delegatie uit Ti rol. A.s. dondaidagavond wordt er ge start met een nieuw -repertoire. Een mooie gelegenheid voor zangliefheb bers om eens kennis te komen ma ken met het koor op deze repetitie- avonden welke van 810 uur in Ho tel De Zwaan worden gehouden. Afmeldingen uitsluitend bij M. Aarts, tel. 1617 of clublokaal, tel. 1279. Zondag a.s. viert broeder Clemens van Smakt zijn zilveren professie- jubileum samen met pater Siilverius Sangers, thans pastoor van Wans- sum. Om tien uur celebreert pastoor Sangers in Smakt een plechtige H. Mis met assistentie van broeder Cle mens. Na de Mis 'is gelegenheid bei de jubilarissen te feliciteren in de kerk. Daarna zullen zij in besloten kring van medebroeders en familie het klooster deze heuglijke dag vieren. Vooral voor Broeder Clemens Ho- vens, Roermondenaar van geboorte, zal deze dag hét feest van zijn leven zijn. Wie Smakt zegt, zegt broeder Clemens! Alle Smaktenaren kennen hem en weten hem te vinden als er een klusje moet word'en opgeknapt waarbij hij in zijn blijde openheid ook nog een stuk pastoraal weg geeft, eenvoudig door te zijn wat hij is. Na het schildersvak grondig te hebben geleerd en na een zware tijd in Duitsland gedurende de oorlog, trad hij na de oorlog in bij de Kar melieten. Zijin kundigheid en exact heid als schilder werd door alle kloosters zeer op prijs gesteld, maar de langste tijd van deze 25 jaar heeft hij toch op de Smakt doorgebracht. Alle gasten die er komen kennen hem als de man die alle ernst van bezinning en overleg weet te kruiden met een smeeiïge opmerking of een hartelijke lach. Maar ertussendoor is hij ijverig bezig om het huis goed in de verf te houden en iedereen die een beroep op hem doet en dat zijn er velen! met raad en daad bij te staan. Zijn familie zal deze dag zeker aangrijpen om hem eens flink in het zonnetje te zetten; zij zullen moeilijk oen meer toegewijd familielid kennen al is onze Huub ook kloosterling in hart en nieren als broeder Clemens. Hopelijk zal Smakt nog lang trots mogen zijn op deze karmeliet en de ze gave mens. Hij kent zijn grenzen als geen ander maar binnen die gren zen geeft hij het honderdvoud van de talenten die in deze tijd zeldzaam zijn. Zijn blijmoedig evenwicht en volkse wijsheid maakte hem tot iemand die je ruiet licht meer vergeet als je hem eenmaal hebt leren ken nen. De tijd is voor hem kostbaar en niet gauw zal hij er minuut van ver loren laten gaan. Maar zondag a.s. na de hoogmis van tien uur zal hij toch de nodige uren van zijn altijd kostbare tijd moeten gebruiken om de hartelijk heid en de dankbaarheid van veel mensen in ontvangst te nemen. zich voor de Jeugd Natuurwacht hebben aangemeld. Aan deze instal latie is een interessante puzzeltocht verbonden, waaraan ook de andere Jeugd Natuurwachters mee kunnen doen. Naast de officiële overdracht van nestkastjes, gemaakt dcor leer lingen van de L.T.S., vindt ook de prijsuitreiking plaats van de zonne- pit-aktie. Oktober: Uitreiking van de nestkastjes aan de leden. November: Hyacinth wedstrijd. Tevens zal men per school op eigen initiatief kunnen gaan dauwtrappen. December: Boomplantdag, waarvan enkele nog nader bekend te maken scholen zullen deelnemen. Januari: Vertoning van een natuurfilm. Februari: In afwachting van de lente zullen de overbekende „De groene 10-gebo- den" op de scholen behandeld wor den. Daarnaast vtindt er ook de keu ring van de bloembollen plaats, waar aan de nodige prijzen zijn verbon den. Maart: Kameiplant-aktie. De leden zullen begonia's en vlijtige Liesjes onder him hoede krijgen. Bovendien zal in deze maand de jaarvergadering van de kontakt-per- sonen met het bestuur plaatsvinden. April: Uitreiking van de zonnepitten voor de grote zonnebloem-aktie, welke het vorige schooljaar goed is aange slagen. Mei: Excursies voor alle leden. De 5e klassers zullen in Venray 'blijven; voor de 6e klassers zal de excursie vermoedelijk naar het Peel-museum te Asten gaan. Juni: Op initiatief van de scholen zullen in deze maand' wandel- eiVof fiets tochten plaatsvinden. Juli: 'Deze maand zal weer gekenmerkt worden door de Zonnebloem-wed strijd, waarover al diverse publika- ties in Peel en Maas geweest zijn. Met dit programma hopen het be stuur en de scholen weer een bijdra ge geleverd te hebben aan een mi lieu- en natuur bewuste opvoering. Zit je in de 5e klas en heb je in teresse in de Jeugd Natuurwacht, dan kun je je opgeven op 13 septem ber a.s. Het lidmaatschap kost „maar" 3.50 per jaar en daarvoor krijg je een speldje, een oorkonde, een boek je, het maandblad en gratis deelname aan de aktiviteiten van de Jeugd Na tuurwacht. TWEE GEWONDEN DOOR HOND Op de kruising Schoolstraat Schoutenstraatje hield een hond zich niet aan de regels van het verkeer. Dit dier, waarvan de eigenaar nog niet is achterhaald, kwam uit het Schoutenstraatje en liep de School straat over, juist tegen de bromfiets van de 18-jarige leerling verpleegster mej. J. G. Zij kwamen, evenals haar duopassagiere, de 17-jarige leerling verpleegster M. F. te vallen. Beiden iipeen dusdanige verwondingen op, overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. BOCHT TE LAAT BEMERKT Wegens het slechte zicht, zag de d'e 57-jarige bestuurder van de per sonenauto L. C. uit Helmond te laat de bocht in de Jan Poelsweg te Ys- selsteyn en botste daardoor tegen een lantaarnpaal en verkeersbord op. Het bleef bij materiële schade. GEEN VOORRANG C. H. uit Sevenum gaf toen hij met zijn personenauto uit de Poststraat kwam, geen voorrang aan de perso nenauto besuturd door de 36-jarige J. O. uit Gemert. Bij de botsing schoof de auto van eerstgenoemde bestuur der op het trottoir bij de Boeren leenbank, vernielde enkele fietshek- ken, draaide tussen de bomen door de weg op en kwam aan de andere kant van de Julianasingel op het trottior tot stilstand. Geen der be stuurders bekwam noemenswaardig letsel. De materiële schade was ech ter nogal groot.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 11