Geslaagde Speedway wedstrijden te Venray DRUKWERK HANDBOOG WANDELSPORT gemeentelijke notities en mededelingen HENGELSPORT INGEZONDEN Zeer geslaagde reis van Gemengde Koor naar Frankrijk Drs. Adriaansens 25 jaar bij de Ned. Credietbank Grote Int. AUTOCROSS Leunen r VERH VERHEI De reis naar Frankrijk is in alle opzichten bijzonder geslaagd. De heenreis op zaterdag 1 sept. liep over Luik en Charleroi naar Aubenton. Hier vond de ontvangst plaats in de woning van de zeer gastvrije heer en mevrouw Delhaire. Op een sten cil kregen we uitvoerige informatie over de geschiedenis van Aubenton en omgeving, met als laatste punt: Sept. '73 Bezoek van het gemengd koor uit Venray. Na een korte repe titie in de kerk van Auibenton volg de een tocht langs twee mooie ves- tingkerken van deze streek. Vooral in Jeantes, een kerk die door Charles Eyck van muurschil deringen is voorzien, werd genoten. Dit was vooral te danken aan de bloemrijke uiteenzetting van pastoor Suasso de Limo de Frado (een Neder lander!) die ons uitgebreid verslag deed over de geschiedenis van de streek en het levensverhaal van Charles Eyck. Veel te snel moesten we verder naar Vervins waar we ontvangen werden door de zusters. In de deke nale kerk van Vervins hebben we op een zeer stijlvolle en mooie wijze de avondmis muzikaal verzorgd. De bevolking was bijzonder ge boeid door de zang. Een oudere dame verhief na de mis haar stem met een zeer spontaan „bravo", waarna een luid applaus volgde. De Deken sprak in zijn dankwoord zijn zeer grote voldoening uit over de prachtige zang. Tevens vroeg hij de bevolking om dekens naar het klooster te brengen, omdat die niet aanwezig waren. Korte tijd later wa ren de dekens gebracht. Ondertussen genoot het koor van een heerlijk diner, aangeboden door de zusters van Vervins. Na een kleine wandeling volgde er een gezellige avond in een plaatse lijk café. De volgende ochtend werd al vroeg reveille geblazen door een van de koorzangers en gingen we naar Aubenton terug. In de kerk van Aubenton hebben we nog mooier dan zaterdagavond gezongen. Mevr. de Boer, die vroe ger in deze plaats gewoond heeft, begeleidde op het mooie orgel. Na de mis hiield onze dirigent op dit prach tige historische instrument uit 1752 een improvisatie over het franse en nederlandse volkslied. Dan volgle een ontvangst op het gemeentehuis door het „Comité d'Ex- pansion d'Aubenton" waar de „Vin d'Honneur" werd aangeboden. De champagne vloeide rijkelijk. Ook hier werden weer veel lovende woorden over de mooie koorzang gesproken. We zongen nog enkele stukken. De bevolking was zeer enthousiast. Volgens het programma zou ons daarna een eenvoudig etentje aan geboden worden. Het werd een zeer uitgebreid en heerlijk diner. Zo'n gastvrijheid had bijna niemand ooit meegemaakt. Onze dank aan alle in woners van Aubenton, speciaal De ken Versluys, die dit alles georgani seerd had. Maar aan alles komt een einde. We namen afscheid en vertrokken naar Charleville waar we het prachtige middeleeuwse marktplein bezochten. Dan door het bijzonder mooie maas dal naar Dinant, waar we enkele uren verpoosden. Het werd weer tijd om verder te gaan. De laatste etappe. Onze reis is in alle opzichten ge slaagd. Een laatste bedankje geldt nog voor onze chauffeur Jan Hubers. Na deze reis gaan we weer flink repeteren. A.s. woensdag 12 sept. is er om 8 uur repetitie voor de dames en om 9 uur voor de heren. Zorgt dat u er bent, ook in verband met het aanwijzen van vaste plaatsen in het koor. Er is veel werk, maar met ieders inzet komen we er best doorheen. Tot a.s. woensdag in zaal De Jongh. Dankzij Venrays Harmonie Euter pe heeft men zondag j.l. kennis kun nen maken met een sport, die in En geland al aan het uitgroeien is tot een nationale sport, namelijk de auto speedway. Ondanks het betrekkelijk slechte weer was de belangstelling goed en hebben een kleine 2500 men sen de verrichtingen gade kunnen slaan van een stel auto-fans op het te korte en te enge parcours op het parkeerterrein van het zwembad en de naaste omgeving. En het ging er soms spannend toe, temeer waar de Venray se rijders haren op snaren zetten om voor eigen publiek met een goede uitslag te komen. Dat is hun ook gelukt, alleen zal men bij een volgende gelegenheid beslist wel ergens anders het parcours uitzetten, omdat nu toch wel gebleken is dat dat geluidshinder groteir was dan aanvankelijk verwacht werd en o.m. instrumenten liin het ziekenhuis in de war brachten. De leden van de Kon. Harmonie hadden gezorgd voor een goede or ganisatie en zelfs voor een natje en droogje op zijn tijd, wat gezien de belangstelling daarvoor, wel gewaar deerd werd. De uitslagen waren: Grote prijs van Venray: 1. H. Maessen, Ysselsteyn 2. W. Weijers, Weesch 3. T. Schoenmakers, Venray Volkswagenklasse: 1. F. Bonants, Venray 2. H. Stoet, Krefeld 3. T. Schoenmakers, Venray Super Stocks: 1. H. Houser, Kaldenkirchen 2. K. de Haas, Zevenhuizen 3. J. de Jong, Empel Mixed klasse: 1. A. Rijerkerk, Zevenhuizen 2. D. Kampo, België 3. W. Loff, Kaldenkirchen Bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Venray maken bekend, dat ter voldoening aan artikel 6, lid 3, van de Grondwaterverordening voor de provincie Limburg, ter secretarie, Leunseweg 2a, kamer 24, vanaf 10 september 1973 gedurende dertig da gen voor eenieedr ter inzage wordt gelegd een aanvraag met de daarbij beherende bescheiden van drs. F. G. Volgende week vrijdag herdenkt de heer drs. Th. A. Adriaansens met een receptie in de foyer van de schouwburg het feit dat 25 jaren ver bonden is aan de Ned1. Credietbank. „Als je maar lang genoeg bij een baas blijft, dan komt dan automa tisch", zegt hij zelf. De in 1920 in het Zeeuwse Hon- tenisse geborene is door de waters noodramp feitelijk een soort pete kind van Venray geworden, dat toen deze plaats adopteerde. Hij heeft dat indertijd vanuit Hulst, waar hij di- rekteur was van het plaatselijk kan toor van de Credietbank, met aan dacht gevolgd, zonder er erg in te hebben dat hij zelf ooit als dlirekteur van diezelfde bank naar Venray zou komen. Na zijn studie in Rolduc ging het naar de Economische Hogeschool in Tilburg, waar de oorlog en de mi litaire dienst spelbreker werd. Na de oorlog werd hij zelfs plaatsvervan gend chef van de O.D. in Breda. Maar de studie werd hervat en in 1948 afgesloten met het doktoraal examen economie. Na een /novi ciaat" op het hoofdkantoor in Am sterdam werd hij in 1949 direkteur in Hulst en in 1954 mede-direkteur van wat hij zelf noemt de intussen tot financiële supermarkt uitgegroei de 'bank in Venray. En daarmede geeft hij zelf aan de toch wel stormachtige ontwikkeling van het bankwezen in het algemeen en letterlijk en figuurlijk in Venray. Maar dat zal bij de jubileum-viering nog wel uit de doeken worden ge daan. Daar zal dan wel blijken dat hij bij de bank zijn brood niet in ledigheid heeft gegeten, maar dat heeft hij ook in zijn vrije tijd niet gedaan. Als penningmeester van de woningvereniging St. Oda kennen weinigen hem, die echter zijn finan ciële adviezen des te meer op prijs stellen. En dat hij een van de mensen is dlie het maatschappelijk werk in deze regio heeft uitgebouwd tot wat het heden ds, weten ook te weinigen, evenals zijn aandeel in de totstand1- koming van de Clockert. Maatschappelijk werk is een van zijn grote hobbie, evenals de zorg voor de bejaarde evenmens, die tot uitdrukking komt in zijn werk voor Berkeleheem in Horst, Sevenheym in Sevenum, de stichting bejaardenzorg Meerlo-Wanssum en het Reg. Insti tuut Bejaardenwerk. Al deze instel lingen, die zijn werkkracht en ad viezen hebben leren waarderen, zul len zeker acte de presence geven, evenals de Kerkelijke Fanfare van Merselo, waarvan hij beschermheer A.s. zondag 9 sept. wordt op het terrein aan de Beemdweg in Leunen een internationale autocross georga niseerd, ten bate van de fanfare in Leunen. De organisatoren hebben alles in het werk gesteld1 om deze middag volledig te doen slagen. Aan de start verschijnen plm. 80 coureurs uit alle windstreken en men heeft ook ver schillende Duitse coureurs kunnen kontrakteren. Er wordt in verschillende klassen gestreden, met als .klapstuk de da mes- en crazyrace. Crazyrace is een race waar auto's zoals ze aan het normale verkeer deelnemen total loss gereden worden. Op het terrein as buiten auto's, ook uiterste zorg besteed aan de inwen dige mens. Al met al hoopt men U een prettige en sportieve middag te bieden. St. Jansplein in Moergestel. De bus .werd voor de derde aohtereenvolgen- oi ik v.;-; j it-v:+ i4ij. .-ï Op zaterdag w sept. 1 en zondag zijn te Leunen bij St. Joris de dis trictskampioenschappen voor alle klassen gehouden. De uitslagen zijn als volgt. Ere-afdeling: 1. St. Joris 1, Leunen (kamp.) 2601 2. Ons Genoegen, Ysselsteyn 2552 3. Diana 1, Venray 2531 4. St. Hubertus 1, Merselo 2527 5. Schutroe 1, Horst 2463 6. St. Sebastdaan 1, Heide 2460 7. Batavieren 1, Castenray 2431 8. Willem Tell 1, Oirlo 2404 't Trefpunt 1, Tienray 2397 10. St. Anna 1, Venray 2368 11. Diana Venray 2334 12. Ons Genoegen 1, America 2317 NIEUWS VAN DE MODELVLIEGTUIGCLUB VENRAY INTERNATIONAAL Zondag j.l. vond er weer een giro- te nationale najaarswedstrijd plaats op de Rozendaalse heide bij Arnhem. Alhoewel het weer niet zo goed was, is er toch vrij goed gevlogen. De Venrayse afdeling heeft van de vele prijzen er drie in de wacht ge sleept. Van het type A-2 Zweefmodel - junioren heeft R. v. Rinsum de eer ste prijs behaald en D. Moss de der de prijs. Van de motormodellen - senioren heeft R. Simon de 2e prijs behaald. Dit jaar is O. Moss Nederlands kampioen junioren geworden van de A-2 zweefmodellen. Men is Nederlands kampioen, in dien men van de Nationale Voor jaarswedstrijd en de nationale Na jaarswedstrijd samen de hoogste punten (seconden) heeft behaald, ten opzichte van de andere deelnemers. Degenen die interesse hebben in deze sport kunnen inlichtingen in winnen bij James Slevin, Hoender straat 101 te Venray. Klasse A: 1. Ons Genoegen 2, Yss. (kamp.) 2391 2. St. Hubertus 2, Merselo 2361 3. Willem Teil 2, Oirlo 2349 4. St. Joris 2, Leunen 2290 i. St. Sebastiaan 2, Heide 2377 i. Batavieren 2, Castenray 2210 7. Batavieren 3, Castenray 2160 Klasse B: 1. Rare Schutters 1, Overloon 2342 (kampioen) 2. Uitspanning 1, Griendtsveen 2301 3. St. Hubertus 3, Merselo 2260 4. St. Oda 1, Venray 2205 5. Schuaroe 2, Horst 2172 6. 't Trefpunt 2, Tienray 2150 7. Ons Genoegen 2, America 2145 8. St. Anna 2, Venray 2106 Klasse C: 1. St. Jonis 3, Leunen (kamp.) 2141 2. Diana 3, Venray 2024 3. Batavieren 4, Castenray 1906 4. St. Hubertus 4, Merselo 1831 5. Willem Teil 3 1736 SCHUTTER FLINSENBERG GEHULDIGD De handboogsportvereniging St. Hubertus in Merselo heeft zijn secre taris de heer H. Flinsenberg in de bloemen en cadeau's gezet bij zijn zilveren jubileum als bestuurslid. Tesamen met zijn echtgenote werd hij bedankt voor het vele werk dat hij niet alleen voor de vereniging, doch ook voor de kring heeft ge daan en nog steeds doet. Een pijlen richter was het cadeau van de ver eniging en een zilveren onderschei ding dat van de Ned. Bond. Een drukke receptie was het be sluit van deze huldigingsavond, waarop heel Merselo present was. Zondag 0 september gaan de Door zetters en de Bejaarden deelnemen aan de tocht in Moergestel. De start is om 12.30 uur vanuit „De Boogaard" is om 21.15 uur bij de school in de Ursulastraat. De Natuurvrienden gaan deelne men aan de tocht „Groot-Duken- burg" in Nijmegen. De start is van uit de Boerderij Meyhorst om 12.30 uur. De bus is om 11.16 uur bij de Boerenbond in Merselo. De Leunse Belhamels gaan deelne men aan de tocht van „Lust en Le ven" in Asten. De start is om 13.00 uur vanaf bet Gemeentehuis in As ten. De bus is om 12.00 uur 'bij het Gemeenschapshuis in Leunen. 't Molenplein en Steeds Voorwaarts gaan eveneens deelnemen aan de tocht van „Lust en Leven" in Asten. De bus is om 12.00 uur op het Ken- nedyplein en rijdt dan door naar de kerk in het Veulen om de deelnemers van Steeds Voorwaarts op te halen. W.S.V. DE DOORZETTERS A.s. zondag 9 sept. gaan we naar Moergestel wandelen. Alle leden wor den verwacht in uniform. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Men kan zich opgeven bij de volgende adressen: J. v. Soest, Past. v. d. Gaetstr. 57 Giliam, Past. v. d. Gaetstraat 59 Bouwmeester, Past. v. d. Gaetstr. 61 Mevr. Janssen, St. Luciastraat 2. W.S.V. ST. CHRISTOFFEL Daar wij om financiële redenen één' tocht moeten laten vallen, hebben wij besloten de tocht van a.s. zondag te annuleren, mede in verband met de kermis in Oostrum, waar wij ook ruim 40 leden hebben. Dit is een reden te meer om eens over uw hart te strijken en spontaan te reageren op de brief, die u deze week ontvangen heeft. 'T ALVERTJE OOSTRUM Onder redelijk goede weersomstan digheden werd op zondag 2 septem ber aan de Maas in Geysteren gevist om de koningstitel bij de senioren en bij de junioren. Aan deze wed strijd namen deel 12 junioren en 35 senioren. Om 2 uur werd het beginsignaal gegeven voor deze wedstrijd, die vooral bij de junioren een spannend verloop had. Om 5 uur mocht L. Duijf zich junior koning noemen met een voorsprong van 30 gram. Bij de senioren werd al spoedig duidelijk dat oud-koning E. Messe- maeckers weer hoge ogen zou gooien. Na afloop bleek, dat hij met grote voorsprong eerste was geworden. Hij de keer koning. Dit betekent, dat de H.S.V. 't Alvertje wear een „Keizer" heeft. De grootste vis werd gevangen door H. van Meijel, een voorn van 26 cm. De uitslagen zijn: Junioren: I. en koning L. Duijf 345 gr. 2. P. Dommeck 315 gr. 3. A. Gooren 165 gr. Senioren: 1. en koning en nu ook keizer: E. Messemaeckers 1900 gr. 2. H. van Meijel 1234 gr. 3. J. Voesten 285 gr. L. L. Schols, burgemeester van Ven ray, namens deze gemeente, d.d. 12 maart 1973, om vergunning, als be doeld in artikel 4a, lid 1, van aan gehaalde verordening, voor het ver zinken in de bodem van afvalwater, alsmede voor het hebben van de daartoe benodigde wreken (vloeivel- den) op een deel van het perceel, ka dastraal bekend gemeente Venray, sectie A, no. 2466. Gedurende de termijn van ter- inzageligging kunnen belanghebben den schriftelijk bezwaren indienen tegen het verlenen van de gevraagde vergunning bij Burgemeester en wet houders der gemeente, binnen wel ke het onroerend goed, waarop de bezwaren betrekknig hebben, is ge legen. Venray, 8 september 1973 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Vrijdag 7 september: 19.00 réeptitie voor het hele koor. Zaterdag 8 september: Corvee-dienst voor L. Schaeffers, John Jansen, R. Huys, W. Staal. Zondag 9 september: 10.15 Hoogmis. We zingen Perosd. Maandag 10 september: 19.00 repetitie voor le en 2e stem. Dinsdag 11 september: 18.00 gymavond. 18.30 repetitie voor onze nieuwe lingen. 19.15 spellenavond. Woensdag 12 september: 10.00 repetitie voor bassen en teno ren. Donderdag 13 september: 18.30 repetitie voor „extra groep". SCHIETWEDSTRIJD HOLTHEES Bij de gehouden schietwedstrijd, georganiseerd door het O.L. Vrouwe Gilde te Holthees, werden de prijzen als volgt behaald: Wisselbeker werd gewonnen door St. Anna uit Venray. Personele prijzen vaste paal: 1. H. Lenssen, Venray 2. H. Versleijen, Holthees 3. Jo Lenssen, Venray 4. vón Daal, Groeningen 5. Gooren, Holthees 6. Gerrits, Groeningen 7. Theunissen, Groeningen Coopmans, Holthees Vrije hand: 1. Coopmans, Holthees 2. Uitdenhoven, Groeningen 3. Ousters, Groeningen De plannen van B. en W. omtrent de huisvesting van het politiekorps in het gemeentehuis, die tijdens de raadsvergadering bekend werden, hebben mij diep teleurgesteld verbijsterd. Nu dit architectonisch schitterende gebouw vrijkomt, was dit een uiter mate geschikte gelegenheid geweest om hier een museum te vestigen. Laat ik vooropstellen, dat ik het po litiekorps best een goed onderdak gun, maar ik dadht dat er toch wel andere mogelijkheden nagegaan en bekeken 'kunnen worden omtrent hun huisvesting. Waarom worden de onderhandelingen met het ziekenhuis stopgezet? Men praat al jaren over vestiging van een museum en nu de mogelijk heid zich nog wel voordoet in het gebouw, wat hier voor het meest ge schikt is qua stijl en ligging etc. wordt zomaar aan de mogelijkheid voorbijgegaan. De kosten voor het museum zullen wellicht door het rijk voor een groot gedeelte gefinancierd of gesubsidieerd worden. De gemeen te hoeft voor de kosten vermoed'elijk niet alleen op te komen. Waarom wordt zomaar aan de mo gelijkheid, dlie nu voor het grijpen ligt, voorbij gegaan? De overgang in Venray van rijks politie naar gemeentepolitie heeft, wanneer dit plan mocht doorgaan, grotere konsekwties gekregen, dan ik ooit voor mogelijk had gehouden. G. Martens, Leunen Geachte redaktie. In uw blad zijn uitvoerige artikelen verschenen over de Algemene Poli tieverordening. Als ik me goed her inner is de brave burger verplicht op tijd zijn heggen en hagen te snoeien, ook al om de verkeersveilig heid te verhogen. Immers te hoge hagen en heggen op hoeken van stra ten en wegen belemmeren het uit zicht en kunnen oorzaak zijn van on gelukken. Een en ander is dus een juiste en goede maatregel. Blijft de vraag, waarom Venrays politie, die zich meestal per auto voortbeweegt dan nooit geen op- of aanmerking maakt over de hagen rond de Agra rische school, die een uitzicht over alle hoeken rond die school verhin deren. Op deze school schijnt het snoeien niet meer OP het lesprogram ma voor te komen. Wil men andere voorbeelden, dan kan de politiewagen misschien eens door de Dr. Poelsstraat rijden en duidelijk constateren dat door te hoge heggen op de hoek met de Mgr. Nolensstraat onoverzichtelijk is. Hetzelfde kan gezegd worden van de kruising avn het rijwielpad langs de Leunseweg met de Wieënweg. Moeten op deze en meerdere andere kruisingen eerst ongelukken gebeu ren voordat de snoeisohaar er in gaat? S. H. voor al uw van den munckhof n.v. ALTIJD j GRAS- en EN van Momntct- ITALIAAS B.G. 5 e| Ofai STOPPEI GEI VAPONAJI. ZAADHANiN telefi 1 KILO JONt van 6.80 Speciaalzaak, AANGEBODE ZiLslaapkam in Brukske Adres b urea ui GEVRAAGD Hulp, meisji voor hele I P. Siebers, Tqray DAMES - GRNST De grootste pste Bontzaak v. eeft alleen de }ber 20 °/o zomerp Duizenden kol Bontmantels 4 Colli»rs. Nu kopen en be talen; gratis I 3 jr. waarborêsg. zeer soepele De BONTKOIvis- straat 3, (strati HEMA, le Eifel.: 340-61100. Kort, trein of eigeiije): bij koop reisgrij- dagavond totlnd. GEVRAAGD Hulp in de voor halve Houwen, R< Castenray, tel. GEVRAAGD voor een ho week Hulp in de Joh. v. Osch, Merselo 1 KILO JONG van 6.80 v Speciaalzaak, Leraar Engels kele plaatsen vrij v cursus prakti P va n Ti el, Th 38 Overloon, tel. j TE HUUR Kamer met i met gebruik i te bevr. p.a 18 Adres bureau SCHOONHEID! „Jacqueline" Lancome - d Etudestraat 20, Tel. 04780-3620 Behandeling vaak SCHOENEN aqs P. Peeters, Lai/25, Vierlingsbeek. like vrijdag van 18 en elke zaterdag bur -4- Voor Uw Diëet suikervrij Zolutarm Velloos Speciaalzaak, Ij TE KOOP GEI een bestaan* Waarbij ongt grond is geit Het mag ook perceel zijn, drijfsruimte kage- bouwd. Liefst irt>m- geving. Brieven onder t ran 'dit bla'd. GEVRAAGD Huishoudelijke voor halve ckele hele of halve bek Mevr. Vroomen, 12 Venray, tel. 04j TE KOOP GEVf Schrikapparac op batterij Kulutweg 19, V^ H.H. Aannemers Doe het zelve Wij hebben votik- baar de allernieen snijmachine, vot ken van alle sden natuursteen. Tevens beschikk grote sortering nieuwste en m^els. Tegelzettersbedr Venray, Merselo! rel. 04780-4371 Voor Uw Diëet Suikervrij Zolutarm Vetloos Speciaalzaak, -J— In vooi GAZONGRAlg. Select 1, Uitt SPORTVEL& het beste l ZAADHANDÉN telefooi

Peel en Maas | 1973 | | pagina 16