TT KERKELIJKE DIENSTEN 25 JAREN RAADSLID VAMOSAYER WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 9 tot en met 15 september Gemeenschapsviering Yenray Grote Kerk Yenray Parochie Paterskerk Yredeskerk Yenray Hervormde Gemeente Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Leunen Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Smakt Peelfietstocht VRIJDAG 7 SETEMBER1973 No. 36 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 2i POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 11 ct p.r mm. ABONNEMENTS- PRUS PER HALFJAAR 7.50 (bQ voornHb<UllngJ A.s. zondag is er om half elf in de Levensschool, Be vrij dings weg 2a een eucharistische tafelv.iering. Cele brant: Frans Meijer. De viering draagt als titel: groei naa,r zelfstan digheid. 23e zondag door het jaar (greg. van Maria Geboorte). Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Jan Schwaohöfer en Opa Dijkmans Gertruda Geurtjens-Ver- mazeren tot dankzegging (v. D.-D.). Zondag: 8.00 gelezen mis, int. Wrm Peeters; 9.30 gelezen mis, int. Jacob van Mil, uit dankbaarheid Marti- nus Weijmans als jgt.; 10.00 in Oos trum: plechtige hoogmis t.e.v. onze Lieve Vrouw by gelegenheid van de jaarlykse parochie-bedevaart naar de Mariakerk in Oostrum; medewer king van het dames- en herenkcor. 11.00 nederlandse hoogmis, int. overl. ouders Coenen-Houtaokers Antoon Oudenhoven; 18.00 gelezen mis, int. Peter Hendrix en dochters Truus en Door Jacobus van Veghel. Maandag: 8.00 voor overleden zus; 9.00 Lambert Cleven en Petronella van Rijswijk-Stiphout; 19.00 Huberta van Megen als jgt. Dinsdag: 8.00 voor overledenen; 9.00 Maria Lamers19.00 ouders Rro- nenberg-Cla/ncette en zoon Lambert. Woensdag: 8.00 Pater Oudenhoven; 9.00 Maria Voermans-Janssen; 19.00 fam. Truyen-Tïendricx. Donderdag: 8.00 fam. Wismans; 9.00 Jacob van Mil. Vrijdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 Ger- rit Thomassen; 16.00 huwelijk Snaar- van de Rreeke; 19.00 overl. fam. Janssen-Huybers en Arnold Janssen. Zaterdag: 8.00 Ans van Es vwg. de buurt; 9.00 Truus Rongen vwg. de Odastr.: 19.00 Josefina Aerts-Schaef- fers Nicolaas van Berkel vwg. de Oranjestraat. Huwelijken: Johanna Smulders, Hilvarenbeek en Marcel Wannemakers, Grotestr.; Gerrie Stevens, Dek. Thielenstraat en Hans Cals, Merselo. Akolieten: Zaterdag 8 sept.: 19 uur Jos Bex- kens en Maria Oudenhoven. Zondag 9 sept.: 8 uur Jos Laurens- se en Martin Spee; 9.30 Peter Pelzer en Willy v. d- Vorle; 10 uur (Oos trum) Benoit Lucassen en Anton Huibers; 11 uur Paul v. d. Heuvel en Jeanne Verbeek. Misdienaars: Zondag: 18 uur Godfried Hendiricx en Hans Martens. Maandag, dinsdag, woensdag: 8 u. Roeland Dóbbeiaer en William Ver- heyen; 19 uur Peter Janssen en Theo Janssen. Donderdag, zaterdag: 8 uuir Otto Kooien en Frans-Jan van Gerven. Vrijdag: 16 uur (Jerusalem) Jackie Oudenhoven en Marcel Jeurissen 19 uur Jackie van Els en Ronald Ron gen. 13e zondag na Pinksteren. H. Mis sen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen dcor de Zangers van St, Frans; 18.00 avondmis. De hele week maar een H. Mis, 's morgens 8.00 uur. Woensdagavond 12 sept.: is de avondmis niet om zeven uur, maar om half acht. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biech ten; 18.30 avondmis als zondagsvie ring. Mededeling: Zondag a.s. 9 sept. de maandelijk se extra kollekte voor de eigen kerk. Mogen we deze kollekte dringend bij u aanbevelen. We hebben veel om kosten aan verwarming enz. enz. Al les is verschrikkelijk duur geworden en we vragen nog maar steeds een kwartje in de kerk. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 Gradje Custers. Zondag: 7.30 Jacobus Philipsen; 9.00 uit dankbaarheid bij Moeders verjaardag; 10.15 Peter Philipsen; 11.45 overl. ouders Oudenhoven; 18.00 Gerardus Martens en echtgenote. Maandag: 8.00 Antoon Luijpers; 19.00 overl. ouders Lucassen en P. Flcrentius. Dinsdag: 8.00 Margaretha Strijbos- op het Broek; 19.00 overl. fam. Veld huizen. Woensdag: 8.00 voor de parochie; 19.30 Hendrikus Janssen en Jacoba Jamssen-Hanssen en voor K.V.V. Donderdag: 8.00 Josef Peters; 19.00 Gerardus Brunken. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 gezinsmis, Fransje van Gerven. Zaterdag: 8.00 Antoon Luijpers. Dienbeurten Akolieten (9 t.m. 15 sept.) Zaterdag: 18.30 Eric Comelissen, Mare Comelissen. Zondag: 7.30 Ronny Clevers, Wol ter Blaaupot; 9.00 Frans Jeuken, Pe ter Claessens; 10.15 Pim de Vos, Hans v. d. Bekerom; 11.45 Walter Blaaupot, Henny Clephas. Dienbeurten Misdienaars: Zondag: 18.00 Richard Janssen, Jos Claessens. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Maarten Arts, Ludwig Arts; 19.00 Gerard Stoks, Marcel Hendrix. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Henny Bierens, John Wolfs; 19.00 Leo Janssen, Henk Janssen. Woensdag is de avondmis om 19.30 niet om 19.00 uur. Dertiende zondag na Pinksteren- Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Gertruda van Hoof-Hoex. Met het dameskoor zingen we nederland se liederen- Zondag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Hendriks-Seijkens; 9.00 lees mis voor overl. familie van Rooy- Hendriks. Het kinderkoor zingt en kele nederlandse liederen; 10.00 uur hoogmis voor de familie van Dieren- donck. Het kerkelyk zangkoor zingt de nederlandse gezangen van deze zondag; 11.30 leesmis voor' overl. ouders Franssen-van Gerven, Grada Franssen-Hubbers en Martinus Ba rents; 18.30 avondmis voor overl. ouders Lensen-Jacobs. Maandag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (K.); 19.00 avondmis v. overl. Gerrit Peeters en ouders. Dinsdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid voor s'lagen in. een examen; 19.00 uit dankbaarheid- Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Sjang Smits (buurt); 19.00 voor overl. Raaijmakers-van Bree. Donderdag: H. Johannes Chrysos- tomus, bisschop en kerkleraar. 8.00 leesmis voor overl. Albert Stevens; 19.00 avondmis voor overl. Willem Oudenhoven. Vrijdag: Feest van de Kruisver heffing. 8.00 leesmis voor. overl. ouders Frits van Dijck en Wilhel- mina Re'ijnen; 19.00 avondmis voor overl. Maria Willemse-van Helden. Zaterdag: Feest van Onze Lieve Vrouw van Smarten. 8.00 leesmis uit dankbaarheid; 19.00 avondmis voor overl. Gerrit de Haart. Mededeling: Nu de vakanties voorbij zijn wil len wy alle parochianen vragen ook eens op de dagen door de week een eucharistieviering bij te wonen. De H. Missen zijn, iedere morgen om 8 uur en iedere avond om 7 uur. Akolieten- en Misdienaarslijst van 9-15 september Zondag8 uur Jos Jacobs en J. In- gepas; 9 uur T. Aben en E. Franken; 10 uur M. Dicker, B. Franken en R. van Wijk; half 12 J. v. d. Weiden en M. de Lauw; avondmis van half 7 M. Kappel en P. Reijnders. Week I: 8 uur E. Venn ekens en F. de la Roy; avondhiis 7 uur A. Hawin- kels en A. Jansen. Week II: 8 uur A. Theuws en H. v. Linden; avondmis 7 uur J. v. d. Weiden en Jos Jacobs. Zondagmrogen kerkdienst voor de Protestanten in de aula van Den Hoebert, aanvang half tien. Predikant is Ds. Beens. Aan de uitgang extra kollekte voor de medische zending en na de dienst gezamenlijk koffiedrinken in de koffiekamer. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck geen dienst. 13e zondag na Pinksteren. Zondag: 8.30 Pierre Vandevenne overl. fam. Janssen-Renkens-Teluy; 10 u. Hoogmis voor de pelgrims uit Venray. Maandag: 8.00 Theo Camps en An na Verhoeven. Dinsdag: 8.00 Aleida Claessens- Teuws. Woensdag: 8.45 Mathijs Janssen en Regina Cox. Donderdag: 8.00 gest. Ism. Gertr. B roeren-Gom'm ans. Vrijdag: 8.00 gest. gez. jnd. Chris- tiaan Stappers. Zaterdag: 19.00 Hendrica Cornel is- sen-Beckers jrd. Harrie Verrijdt. 13e zondag na Pinksteren. Zondag: 8.30 H. Mis maandd. Mar- tien Classens; 10 uur Hoogmis, mnd. Gertruda van Rijswijck- v. d. Ven. Maandag: 16.00 Hoogmis uit dank zegging. Dinsdag: 8.00 H. Mis Wilhelmus Claessens en echtgenotes. Woensdag: 8.00 Hoogmis st. Pas toor Gerands en ouders. Donderdag: 8.00 Hoogmis st. Pe tronella, Hermanus en Jac. Rongen. Vrijdag: 8.00 leesmis. Zaterdag: 14.00 pl. huwelijksmis bruidspaar Denissen-Willems.; 19.00 Hoogmis Hub. Peters en Eliz. Peters- Hermans. Zondag 16 sept.: Bedevaart naar O.L. Vrouw te Oostrum. 23e zondag van het jaar. Zaterdag: 19.00 lsm. v. overl. fam. van Meijel-Loenen en. dochter Jo. Zondag: 7.30 lsm. v. Mathijs Lit- jens en echtgen.; 9.00 hgm. als jrd. v. Henri Litjens; 10.30 lsm. v. An toon Martens en echtgen. Maandag: 7.30 lsm. v. Gerrit Camps; 8.00 lsm. v. Jozef Croijmans, echtgen. en Martin Croijmans. Dinsdag: 7.30 gest. jrd. v. Peter Joh. Litjens en Bemardina Peeters; 18.30 lsm. v. Gerard Jenniskens; 19.00 lsm. v. Maria Achten-v. Dijck. Woensdag: 7.30 gest. jrd. v. Peter Goumans en echtgen.; 11.30 H. Mis bij gelegenheid van het nieuwe schooljaar;; 18.30 lsm. v. overl. fam. van Hees-Voesten; 19.00 lsm. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echtgen. en Johanna Verheijen-Loonen. Donderdag: 7.30 lsm. v. Leo Loo nen; 18.30 lsm. v. Anna v. Meijel- Versleyen; 19.00 lsm. v. Eduard Dietz. Vrijdag: 7.30 lsm. v. overl. fam. Loonen-van Rens; 15.00 huwelijk Coenen-Litjens; 18.30 lsm. v. Johan na Janssen-Michels; 19.00 lsm. v. Jo zef Koenen. Zaterdag: 7.30 lsm. v. Elly Loonen en Elly van Berlo; 8.00 lsm. v. Theod. Bouten en echtgen.; 19.00 lsm. voor Johannes Poels, echtgen. en dochter Johanna. Misdienaars: 7.30 Ton Hees; 18.30 Jules Loenen; 19.00 John Duijikers. Akclythen: 19.00 Har en Wim Voormans; 7.30 B. Willems; 9.00 P. v. Berlo, P. Weijs, F. Lucassen en R. Beckers; 10.30 M. Koch en M. van Vegchel. Huwelijksafk.: Frans Coenen (Horst America) en Elly Litjens. Zondag 9 sept.: 13e zondag ma Pinksteren. 8 uur lsm. tot bijz. imt. ter ere van H. Antonius van Padua uit dank (T.)10 u. Hoogmis jgt. voor zal. Leo Jacobs. Maandag: 8 uur lsm. tot bijz. int. voor zieke moeder (H.). Dinsdag: 8 uur lsm. ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes uit dank. Woensdag: 8 uur lsm. tot bijz. int. ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes. Donderdag: 8 uur lsm. jgt. voor zal. Maria Smits-Groetelaars. Vrijdag: 8 uur lsm. tot bijz. int. ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes (K.). Zaterdagavond: 7.30 gest. Hgm. tot bijz. intentie t.e.v. H. Machutus. Lector 9 sept.Ger Reintjes. Akolieten: M. Claessens, Sj. Claes sens, P. Weys. 23e zondag door het jaar. Zondag: 7.30 leesmis voor Oma Janssen-Doumen v.w. goede vrien den; 10 uur Hoogmis voor het recto raat. Akolieten: Johan Maas en An- dr' van Osch. Misdienaars van de week: Henk Michels en Bertje Janssen. Maandag: 7.30 leesmis voor Driek Eibers. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de over leden ouders Janssen-Doumen. Woensdag: 7.30 leesmis voor de overleden familieleden Maessen- Kurstjens. Donderdag: H. Johannes Chrisos- tomus, bisschop en kerkleraar. 7.30 leesmis t.b.i. Vrijdag: Kruisverheffing. 7.30 lees mis voor een bijzondere intentie. Zaterdag: O.L. Vrouw van Smar ten. 7.30 leesmis t.b.i. ter ere van O.L. Vrouw; 19.30 Avondmis tot int. van de familie Fleuren-Ewals. 13e zondag na Pinksteren. Zondag: 8.30 leesmis voor Jan v.d. Staak; 10.00 Hoogmis: gesticht jaarg. v. Johannes Geurts en Maria Schre ven; 11.30 leesmis v. d. parochie. Maandag: 8.00 maandd. v. Gerard van den Munckhof. Dinsdag: 8.00 maandd. v. Martinus Hubers. Woensdag: 8.00 maandd. v. Petro nella van Well-Thoone. Donderdag: 8.00 maandd. v. Mar tinus Janssen. Vrijdag: 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Lemmens-Poels; 14.30 huw.mis v. h. bruidspaar Bongers-Lemmen. Zaterdag: 19.30 jaarg. v. Maria van Soest-S winkels. Misdienaars: zaterdag 19.30 Ludo en Robert Arts. Zondag: 8.30 Hans Teunissen en Twan de Wit; 10.00 Willy en. Peter Paul Koonings; 11.30 Peter en Leo van Soest. 13e zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor To Flinsenberg-Gooren. Zondag: 8.30 H. Mis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Pubben-Doenen; 11.30 H. Mis voor Antoon Verhaag en overl. fam. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor overl. ouders en kinderen v. d. Heuvel- Niessen. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Z.E. Heer Adrianus de Bot. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Hendricus v. Meyel. Donderdag: 8.00 gest. jgt. v. overl. fam. Michels-Poels. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. vx. Huber- tus van Helden en Adriana Timmers. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor Jacob van Vegchel. Misdienaars: zondag 8.30 v. Hoof- Janssen; 10.00 P. Noyen-Pluk; 11.30 v. d. Linden-Poels. Week: v. Hoof-Janssen. Zondag 9 sept.: 7.45 vroegmis t.b.i.; 10 u. hoogmis tot int. van leden Vee- verzekering. Door de week H. Mis 7.45 uur. Maandag: voor overleden ouders Arbs-Kuijpers. Dinsdag: voor overleden ouders Poels-Geurts. Woensdag: v. d. overledenen van fam. Claessens-v. d. Weljer. Donderdag: t.b.i. Vrijdag: v. d. zielerust van Adria na Lenkens-Vloet. Zaterdag: 19.30 avondmis, jaarge tijde v. d. zielerust van Maria Th. Bloemen-van Kessel. Zaterdag 8 sept.: 17.30 H. Mis te Holthees; 19.00 gez. H. Mis voor moe der van Dommelen. Zond'ag: 7.30 uit dankbaarheid aan St. Jozef; 8.30 te Holthees; 10 uur Hoogmis voor ouders Nellen. Maandag: 8.30 H. Mis t.e.v. de H. Familie. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor Jacobus Philipsen. Woensdag: 8.30 H. Mis voor Jaco bus Philipsen. Donderdag: 8.30 H. Mis voor Ja cobus Philipsen. Vrijdag: 8.30 H. Mis t.e.v. de H. Familie. Jacob de Bruyn trekt wat bedacht zaam aan zijn sigaartje als we met hem willen praten over zijn zilveren raadslidmaatschap. „Moet datvraagt hij. En het duurt lang voordat we hem hebben kunnen overtuigen dat een zilveren lidmaatschap van de gemeenteraad geen alledaags geval is, en een feit, waaraan een plaatselijke krant rus tig wat aandacht kan besteden. Het tekent dit raadslid, die hoewel verschillende malen lijst-aanvoerder, toch altijd het wethouderschap heeft afgewezen. „Dat kunnen anderen beter". Het lijkt of hij nog altijd wat beduusd is van het feit dat hij in 1948 zo maar ineens Venrays raad binnen moest stappen, terwijl hij daar nimmer aan gedacht had. Hem interesseerde de Venray se politiek wel, doch een raadslidmaatschap dat was het laatste waar hij van droom de. Tot bij de verkiezingen van 1946 bleek dat men juist ,in arbeiderskrin gen de in zijn ogen zeer verdienste lijke W. Peeters wilde laten vallen. Dat vond hij te veel van het goede, reden waarom hij met A. Vermeulen en W. Peeters een eigen lijst vormde. In 1948 werd de heer W. Peeters hoofdbestuurder en moest dienten gevolge zijn wethouderschap en zijn raadszetel prijsgeven. In juli 1948 kreeg J. de Bruyn een briefje thuis dat de raad in zijn juni-vergadering de geloofsbrieven had goed bevon den en dat hij derhalve lid van de Venrayse raad was. In september 1948 werd hij als zo danig beëdigd. Meende hij dat 'het slechts een kwestie van een jaar zou zijn, tot de verkiezingen van 1949, de feiten heb ben uitgewezen dat het 25 jaar zijn geworden. 25 jaren, waarin Venray worstelde met de grootste problemen van zijn geschiedenis: Een woning- noodtiood, lie dcor de oorlogsver woestingen, alleen maar erger en zwaarder was geworden. Verwoes tingen, die iemand moedeloos maak te, omdat er te weinig materialen wa ren. Later een terugkerende werk loosheid, die mede bedwongen werd door de ontginning van de Vrede peel en andere peel vlakten rond Ven ray. Dan komt de aarzelende indus trialisatie, begonnen met de bouw van een paar eigen hallen tussen het puin van de wederopbouw. De uit bouw van Venray, beginnend met de aanleg van de Kempweg en de Lan- geweg en dan uitzwaaiend over Des- selke, Zuid, Vredesparochie, Veltum èn Brukske. De Lollebeek-ruilverka- veling luidt de industrialisering van de landbouw in. Industrialisering, die succesvolle namen als Rank Xerox, Nestlé en Freudenberg naar Venray weet te trekken. Uitbouw van kerkdorpen. Het zijn allemaal markeringspunten op deze zilveren weg. „Veel wordt buiten de raad om (be disseld door de subsidiërende instan ties", zo weet hij te relativeren, al geeft hij graag toe, dat zelfs met die beperking de raad nog altijd een gro te rol speelt bij de bepaling van hef beleid, al is de taak van een raadslid steeds meer een controlerende en stimulerende geworden en is er voor eigen initiatief soms benauwend wei nig ruimte meer. Hij persoonlijk prefereert het com missie-werk (jaren lang was en is hij lid van de commissie openbare werken en de zgn. plan-oommissie), cmdat men daar de zaken bespre kend, een beter inzicht kan krijgen in de soms moeilijke problemen. „Daar is dikwijls meer ruimte voor de bepaling van een oordeel", al geeft hij toe, dat voor het publiek deze „geheime" besluitvorming wel eens minder prettig kan zijn. „Maar men moet een raadslid toch ook een eerlijke kans geven zijn eigen oordeel te vormenzo vraagt hij nuchter. Hoogtepunten in deze lange perio de kan hij moeilijk aan geven. Feite lijk heeft iedere zittingsperiode nieu we en andeer hoogtepunten gebracht voor Venray, aan wiens opstanding na de oorlog maar weinig mensen hebben geloofd. „Dikwijls geven kleine dingen die je als raadslid buiten de (raadsver gadering om kunt bereiken, nog meer voldoening als markante fei ten" zegt de jubilaris. Dankbaar her denkt hij de samenwerking met de drie burgemeesters, die hij als raads voorzitter heeft gekend en nog kent. Dankbaar herdenkt hij de overleden wethouders de heren Reintjes, van Boven, Wintels en Pubben, maar ook de nog levenden, de heren Colsen, Janssen en van Dijck, waarmede hij als raadslid wel eens in de clinch ge legen heeft, maar die altijd open stonden voor de zo broodnodige sa menwerking, die „goddank in Ven rays raad nooit ontbroken heeft. En wat triest herinnert hij aan de machtige groei van een K.A.B. en la ter N.K.V. waarvan hij jaren lijst aanvoerder was. Het is nu allemaal weer wat verwaterd. „Maar ik zou de voorbije 25 jaren, al zijn ze vlug voorbij gegaan, niet graag hebben gemistaldus de jubilaris, die vanwege dit toch vrij zeldzame feit door zijn collega's nog wel gefêteerd zal worden. I. NOTICIAS RELIGIOSAS El sabado proximo, fiesta de la Navidad de Nuestra 'Senora en la Iglesia de la Paz, a las tres de la tarde en punto, el Padre Juan bau- tizara a JOSEFA, hija de Antonio RUIZ y Josefa CABALLERO. Los padriones seran Manuel Ruiz y Car men Pino. Todos los espanoles son invitados de asistir en esta ceremonia y en el concite después del bautismo. Los padres viven en Doormanstr. 26. El domingo proximo, a las once Misa con platica y cantos en honor de las fiesta del Nacimiento de Nuestra Senora. Después de la Misa bien- venidos en su casa al lado de nuestra nueva capilla. II. NOTICIAS CULTURALES El mi'rcoles proximo, dia. Maria Mercedes Tato de Punter continuara su escuela suplementaria. Provisori- amente las dificuladades son resuel- tas. Que todos los padres envien a sus hijos a esta escuela suplemen taria perque la asistencia numerosa de sus hijos es un argumento para la Embajada que necesitamos esta escuela. Hasta la vista el domingo proximo en Venray! Bel 043-11226 Zondagmiddag 9 sept. a.s. zal in en om de gemeente Venray een gezel lige peelfietstocht georganiseerd worden vooor sportieve mensen die de omgeving van Venray en in het bijzonder de echte peel- en bosstre- ken willen leren kennen. Vertek zal zijn in Heide (3 km. van Venray) bij de Haam (Heidseweg 10). Er is een korte en een langere route die bei den prachtig natuurschoon bieden. De organisatoren hebben een fiets tocht gekozen omdat de fiets momen teel sterk aan populariteit wint. In de plezierfietsroute zijn rustplaatsen opgenomen waar men iets kan ge bruiken. Bovendien zal deze route over rustige wegen leiden en zullen er dus weinig auto's langs u razen. Als kostencompensatie wordt 1.50 inschrijfgeld gevraagd. Inschrijving tot 13.30 uur bij café de Haam (Rongen) in Heide. Deze tocht wordt georganiseerd in het ka der van det provinciale trimdag door de plattelandsjongerenorganisatie te Heide. Het belooft dus een fijne zon dagmiddag te worden waarbij jonge en oude mensen zich van hun spor tieve kant laten zien. SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12UUR TE ZIJN INGELEVERD.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 15