ANTIEK TAPIJTEN SCHOOLSTRAAT 7 SPÖRÏ(U. 999 adidas:£ gemeentelijke notities en mededelingen S.V.V. NIEUWS SPORT Leenenl Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN TURKS HUWELIJK IN VENRAY VRIJDAG 31 AUG. 1973 No. 35 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 26 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS IS ct per mm ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7-50 (b| vooruitbetaling) Vuilnisophalen op S september geopend. Hiervoor zal men zich moe ten wenden tot een aannemer of loodgieter. Op woensdag 5 september zullen de gemeentelijke stortplaatsen ge sloten zijn. Het ophalen van huisvuil op die dag vervalt. De woensdagroute zal dan op vrijdag worden gereden. Gemeentelijke diensten op woensdag 5 sept. In verband met de viering van het zilveren regeringsjubileum van H.M. de Koningin op woensdag 5 septem ber a.s. zullen op die dag alle ge meentelijke diensten gesloten zijn. Aanleg voortuintjes in het plan Brukshe In tegenstelling tot andersluiden de berichten wordt meegedeeld, dat de strook grond gelegen tussen de straat en de berging van de woning blokken gelegen aan de tien woon straten binnen de ringweg Brukske (woningen van de woningbouwver eniging „Noord Limburg" door de gemeente zal worden beplant. Daar na zal de beplante voortuin eventueel in zijn geheel aan de bewoners van de huizen in gebruik kunnen worden gegeven. Nogmaals mag worden gewezen op de mogelijkheid van de bewoners van deze woningen om een gedeelte van de aan de woonzijde gelegen ge meentelijke groenstrook bij de tuin te trekken, mits men de door de ge meente geplante bomen en heesters laat staan. Men doet er echter goed aan hier over te.voren teilefonisch of monde ling kontakt op te nemen met de he ren H. Goossens of P. v. d. Putten van de gemeentelijke plantsoenen dienst, die dagelijks tussen 8.30 en 9.30 uur en tussen 16.30 en 17.20 uur bereikbaar zijn op de Leunseweg 2a (tel. 3838 toestel 249). Gemeentelijke hulp bij ontstoppen van riool-leidingen Wanneer een rioolleiding verstopt is en men niet weet waar de ont- stoppingsputjes c.q. -stukken zich bevinden, kan men hierover inlich tingen inwinnen bij de dienst ge meentewerken, Leunseweg 2a, afd. III-B kamer 13. Tijdens de kantoor uren zal men daar graag willen ver tellen waar de ontstop pingsputjes of -stukken zijn aangebracht, voorzover deze bekend zijn bij de gemeente. Verstoppingen in de rioolaanslui ting op gemeentegrond worden van gemeentewege hersteld. De ontstop- pingsput nabij de erfgrens moet door de belanghebbende zelf worden Materiaal, dat nodig is voor het ontstoppen van rioolleidingen (riool veren) kan men bij de gemeente (magazijn Acaciastraat) huren voor het luttele bedrag van f 1,per dag. Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij bij hun besluit van 22 augustus 1973, op grond van artikel 119 van de Alge mene Politieverordening, het bosge bied achter de camping „D'n Oude Barrier" tussen de Maasheseweg en de Smakterweg, ter bescherming van het natuur- en landschapsschoon, hebben aangewezen als gebied, waar in het verboden is een tent, caravan of ander verplaatsbaar onderkomen te plaatsen of geplaatst te hebben. De strafbepalingen van de Alge mene Politieverordening worden bij overtreding van voornoemd verbod toegepast. Venray, 31 augustus 1973. Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis hun besluit van 29 augustus 1973, waarbij in verband met het houden van auto-speedway-wedstrijden de volgende verkeersmaatregelen zijn vastgesteld: 1. Voor zondag 2 september 1973 van 11.00 tot 18.00 uur of zoveel kor ter of ilanger als de omstandigheden zulks toelaten, resepectievelijk nood zakelijk maken: door plaatsing van borden 11 en 37 van bijlage II van het reglement verkeersregels en ver keerstekens de volgende wegen c.q. weggedeelten in beide richtingen te sluiten voor alle verkeer; a. het parkeerterrein en de daar van deel uitmakende rijbanen bij het zwembad; b. de Hoopweg voor wat betreft het gedeelte tussen de Merseiloseweg en de Dril weg; c. de Parkweg, voor wat betreft het gedeelte tussen de Hoopweg en de oostelijke afslag naar het par keerterrein bij het zwembad. 2. Ontheffing te verlenen van dit besluit aan hen die woonachtig zijn aan of van wie redelijkerwijs kan worden aangenomen dat zij noodza kelijk gebruik moeten maken van de wegen c.q. weggedeelten waarvoor de verkeersmaatregelen gelden. De aandacht van belanghebbenden en OPENING Vrijdag 31 augustus J. BEAUJEAN wordt er op gevestigd, dat tegen dit besluit beroep kan worden ingesteld binnen dertig dagen na de dag dat het besluiten ter openbare kennis is gebracht en dat het beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de Com missaris der Koningin ingediend moet worden. Venray, 29 augustus 1973 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis hun besluit van 29 augustus 1973, waarbij in verband' met diverse fes tiviteiten op het Henseniusplein ter gelegenheid van de viering van het zilveren regeringsjubileum van H.M. de Koningin, de volgende verkeers maatregelen zijn vastgesteld: Voor woensdag 5 september 1973, van 7.00 tot 24.00 uur of zoveel kor ter of langer als de omstandigheden zulks toelaten, resp. noodzakelijk maken: I. door plaatsing van borden 11, resp. 12 en 13, van bijlage II van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens de volgende wegen c.q. weggedeelten te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers: a. het Henseniusplein, met inbegrip van alle daarvan deel uitmaken de rijbanen, in alle richtingen; b. de Henseniusstraat, vanaf de aan sluiting daarvan met de Leeuw straat, voor het verkeer in noor delijke richting; c. de Merseloseweg, vanaf de aan sluiting daarvan met de Jan Hen- senstraat, voor bet verkeer in oostelijke richting; d. de Jan Hensenstraat, vanaf de Deken Thielenstraat, voor het verkeer in oostelijke richting; e. de Schoolstraat, voor wat betreft het gedeelte tyssen de Jan Hen senstraat en het Henseniusplein, in beide richtingen; f. de Leeuwstraat, voor wat betreft het verkeer in zuidelijke richting. II. door plaatsing van bord 46a van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens het verkeer dat vanaf de Kempweg de splitsing daarvan met Henseniusplein en- Merseloseweg nadert, te verbie den rechts af te slaan. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tegen dit besluit beroep kan worden ingesteld binnen dertig dagen na de dag dat het besluit ter openbare kennis is gebracht en dat het beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de Commissaris der Koningin ingediend moet worden. Venray, 29 augustus 1973 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, hun besluit van 15 augustus 1973 no. 1491, waarbij de volgende ver keersmaatregelen zijn genomen: I. door plaatsing van borden model 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens het parkeren te verbieden voor beide zijden van de naamloze weg lopend vóór de schouwburg. tussen School straat en Merseloseweg; II. door plaatsing van borden mo del 8 en 9 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens de splitsingen van res pectievelijk Schoolstraat en Merse loseweg met de onder punt I bedoel de naamloze weg aan te duiden als voorrangssplitsingen met bepaling dat het verkeer op de Schoolstraat en de Merseloseweg voorrang heeft op het verkeer dat een der splitsin gen nadert over de bedoelde naam loze weg. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat tegen dit besluit beroep kan worden ingesteld binnen dertig dagen na de dag dat het besluit ter openbare kennis is gebracht en dat het beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de Commissaris der Koningin ingediend moet worden. Venray, 31 aug. 1973 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Ben 10 seneden beri Hollandada calisiyorum 25-8-1973 tarihinnde yap mis oldu yum duyunmerasiminde turk ve Holland'ali arkadastarim dan nasil tesek kuredeceyini bilemeyoo- rum Saka ve Guglucan ailesi tarafin- dan candan tesekkur ederim Alim Saka ,Haammakerstraat 188, Venray, Holland. Voor het geval dat u uit boven staan niet wijs kunt worden, het is een dankbetuiging voor een huwelijk van de Geboeders Saka met de Ge zusters Güclücan, dat zaterdag in ons Venray met een grote stoet al dan niet versierde wagens, met Turkse dansen en Turkse muziek in Hotel 't Hert gevierd is. Hierboven de bruidsparen op de druk bezochte receptie. Het zijn de zonen van Alim Saka, een Turk, die reeds 9 jaar in Neder land is en daarvan reeds 7 jaren bij Inalfa werkt. Hij heeft in Turkije 7 kinderen, waarvan er daar al enkele getrouwd zijn. Vorig jaar op vakan tie zijnde heeft hij de verloving van zijn twee zoons in orde gemaakt met de gezusters Güclücan, die op het- Bekendmaking De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat ter gelegenheid van de viering van het zilveren regeringsjubileum van H.M. de Koningin, op woensdag 5 septem ber 1973 voor horecabedrijven in de gemeente het algemeen sluitingsuur van 02.00 uur geldt. Venray, 31 augustus 1973 De burgemeester voornoemd, Drs. F.G.L.L. Schols Hinderwet Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: P. Jacobs, Akkerweg 49, Ven ray om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een electro-sanitair werkplaats met opslagplaats voor butaan en propaan. Adres inrichting Akkerweg 49, kadastraal gemeente Venray, sectie C nr. 8370. J. P. G. Janssen, Deumeseweg 40, Ysselsteyn om vergunning tot het uitbreiden van de varkensmes- terij met een h a ndboogschietb a an Adres inrichting Deurneseweg 40, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray, sectie H nr. 3196. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 19 septem ber 1973 om 15.00 uur in het gemeen tehuis, Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting «is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 31 augustus 1973 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris zelfde dorp wonen. Hij had toen al graag de bruiloft geregeld, doch aangezien een der zusters eerst 15 ja ren was, moest nog een jaar met de bruiloft gewacht worden. Intussen zijn de zoons met de moeder al vast naar Holland gekomen, waar de fa milie een woning kreeg aangeboden in de Haamakerstraat. Dit jaar is papa Alim dan naar Turkije getogen om de bruiloft te regelen. Dat houdt o.m. in dat er een hele hoop geregeld moet worden met de rechtbank al daar, de gemeente en dat ook het dorpshoofd zijn fiat moet geven. Be halve dat hij de keuring en de pas poorten voor de beide meisjes moest betalen, heeft hij ook een bruidschat moeten geven aan de vader van de meisjes. Dat was 10.000 lira ofwel een dikke f 2.000,Eenzelfde bedrag moest voor de meisjes betaald wor den aan kleding enz., terwijl ze voor zo'n 2500 gulden aan goud (armban den, ringen e.d.) van hem kregen aangeboden. Teen dat allemaal in orde was kon er met de handschoen getrouwd worden. Daarna nam hij de meisjes mee naar Nederland en is verleden weekend de bruiloft of ficieel gevierd. Dat is vrijdag voor vrienden en bekenden thuis gedaan en zaterdag officieel in 't Hert. De bruiden had den hun bruidskleding in België ge huurd om de zaak nog wat internatio- naler te maken. De moeilijkheid waarmede men thans zit is niet alleen dat drie fa- malies gehuisvest zijn in de Haam- makerstraat (met wat opschuiven lukt dat wel) doch de bruiden op een toeristenpas hier zijn, wat betekent dat ze over 3 maanden terug moe ten naar Turkije. Daar hebben de jong gehuwden uiteraard weinig zin in en dus zal er nog de nodige moei te gedaan moeten worden voor een permanente verblijfsvergunning. Venray 1 heeft de opwaartse lijn van de voorgaande wedstrijden vast kunnen houden. Op een te langdurig toernooi, waarvan de eerste wed strijd begon om 12.00 uur en de laat ste om plm. 6 uur, zijn de SVV-ers er in geslaagd zeer verdiend de eer ste prijs te behalen. De eerste wedstrijd ging tegen de 3e klasser Veenendaal. Een zeer zwak leidende scheidsrechter en een hard spelend Veenendaal deden het ergste vermoeden voor blessures nog vóór de competitiestart. Op een en kele lichte kwetsuur na liep alles echter goed af. In de 2e minuut maakte Wiel Pee- ters al 10. Hierna vlotte het niet al te best meer. Veenendaal kwam met hard spel sterk opzetten en maakte een paar minuten voor rust 11. Toen in de tweede helft van de Velden werd ingezet voor de niet geheel fitte G. Loeffen kwam er meer kracht in de voorhoede, wat uitein delijk resulteerde in een zeer mooi doelpunt van Wim Loonen, die de finale langs de kant moest bijwonen omdat hij een blessure opliep. En toen was het wachten, tot ver velens toe. Maar om 17.45 uur was het eindelijk zover dat voor de finale kon worden aangetreden tegen de 2e klasser AWC uit Wijchen. De af spraak tussen beide trainers om er een fijne wedstrijd van te maken kreeg gevolg. Leuk voetbal bracht de neutrale toeschouwers herhaalde lijk tot applaudiseren. Het scorever loop in deze wedstrijd was: 10 door A. Janssen, die een voorzet ineens op de „pantoffel" nam en keihard in de bovcenhoek raak schoot. Door 'n foutje in de achterhoede werd het 11. Een voorzet van R. Bakens be reikte van de Velden, die tegen de lat kopte, de terugspringende bal werd door een AWC-er in eigen doel gekopt: 21. Rudi Bakens speelde zich daarna tweemaal op sublieme wijze vrij en wist tweemaal met een keurig doelpunt de stand te brengen op resp. 3-1 en 4-1. Hierna kwam over Venray weer de angst om een voorsprong te moeten prijsgeven en ging verdedigen. Hierdoor kon AWC blijven priken, wat tweemaal sukses had, waardoor de eindstand op 43 kwam. De eerste prijs, een wisselbeker en een waardebon waren binnen! Jammer was dat geen enkel be stuurslid op deze zondag van zijn belangstelling getuigde. Voor trainer v. d. Kruis moet na deze wedstrijden en event, nog he den donderdag m Gemert, zijn eer ste selectie wel op te maken zijn. Veel nieuw talent en opstanding van verschillende spelers die vorig jaar in het 2e of nog lager speelden, heb ben de selectie aanzienlijk verbreed. De konkurrenten blazen elkaar in de nek. Nu de start van het nieuwe voet balseizoen weer voor deur staat, had den we een kort gesprek met SW- trainer C. v. d. Kruis. De heer v. d. Kruis is er zich ter dege van bewust dat het een zware competitie zal worden. Het elftal is op verschillende plaatsen verjongd met spelers met veel kwaliteiten, maar die ook nog ervaring op moeten doen. „Wees ervan overtuigd dat SW zal trachten door keihard te wer ken en proberen om goed voetbal te spelen, het voor de supporters zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Maar daarvoor hebben we de steun van U allen nodig." De heer v. d. Kruis hoopt te mogen rekenen op positieve aanmoedigingen die een stimulerende werking heb ben op de spelers. De heer v. d. Kruis gaat geen kri tiek uit de weg en staat daar hele maal open voor. Het is gemakkelijk kritiek te uiten, maar doe het dan in opbouwende zin, want daardoor werkt men mee aan de opbouw van SVV. „Elke tegenstander zal met schrik in de broek naar Venray moeten ko men en U kunt daar allen aan mee helpen. Laat elke voetbalzondag een voetbalhappennig zijn. Kick het elf tal op door uw aanmoedigingen en helpt ze indien dit nodig mocht zijn over hun dieptepunt heen", aldus be sluit trainer v. d. Kruis, die vindt dat nu ook de daad aan de supporters Programma zondag 2 sept.: Competitie Baarlo 1—Venray 1 14.30 u. Helden 2Venray 2 14.30 u. Venray 3RKGFC 2 14.30 u. Venray 4Meterik 2 11.30 u. Venray 5—dVIeerlo 1 11.30 u. (Leunseweg) Sparta '18 3Venray 6 12.00 u. Meterik 4Venray 7 12.00 u. Venray 8—RKGFC 4 14.30 u. Dames: Venray 1BW 1 11.00 u. (Leunseweg) EWC 1Venray 2 10.30 u. De uitwedstrijd naar Baarlo be tekent voor de SVV'ers meteen een zware opgave. Reden waarom eigen lijk geen der spelers zich durfde wagen aan een prognose, al was men het er voorhand wel mee eens, dat een gelijkspel niet onverdienstelijk zou zijn. Ook trainer v. d. Kruis is een beetje gereserveerd in zijn uit spraak als hij zegt: We proberen na tuurlijk te winnen, maar een gelijk spel tegen deze tegenstander zal al een goed1 resultaat zijn." met de banden I? v voetbalschoen der kampioenen £$fgedep GROTESTRAAT 18 TEL. 1253 - VENRAY

Peel en Maas | 1973 | | pagina 15