Rabobank S Van Vegchel Onsaanbod: Bijaankoop van3 Een eigen Kuis binnen uw bereik meteen snelle financiering bij de Rabobank Venrays Mannenkoor Burgemeester Drs. DITTRICH ONTVING DUITSE JONGEREN YENRAYSE ARBEIDSCIJFERS OVER JULI NATIONALE POLITIEHONDENWEDSTRIJD aan de Smakterweg Gemengd Koor Venray SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSD AGS VOOR 12 UUR TE ZIJN INGELEVERD. OVERPEINZINGEN LOOBEEKDAL Hoge hypotheek lage rente ongestraft vervroegd af te lossen TEXACO SERVICE STATION Deurneseweg- Middenpeelweg YSSELSTEYN ONS ADVIES: gun uw auto een betere olie Geen olie is zo afgestemd op de moderne automotoren en op de zware eisen van het huidige verkeer ais Texaco Havoline Multigrade. Veel koude starts- Havoline geeft meteen voldoende smering. Stadsverkeer met slechte verbranding - Havoline neutraliseert de agressieve zuren die daarbij ontstaan. Urenlang hoge toerentallen op de autoweg - de Havoline oliefilm blijft sterk en op de juiste dikte, bestrijdt de afzetting van vuil en metaaldeeltjes op uw kostbare motor. Texaco is het grootste benzinemerkvan Amerika, Havoline Multigrade is daar een begrip bij iedereen die zuinig is op z'n auto. Zo moet het ook in Nederland zijn. Daarom doen we u een bijzonder aanbod. U krijgt bij elke drie eenheden - bijvoorbeeld 3 hele of drie halve literblikken - de 4e helemaal gratis. Drie maanden lang, tot 1 november as. Profiteer hier zo vlug mogelijk van. U kunt dan genoeg goede ervaringen opdoen met Havoline Multigrade om vóórl november zeker te weten dat u nooit meer een andere olie wilt gebruiken. Wereldkampioen met Havoline Emerson Fittipaldi, wereldkampioen der coureurs, heeft in z'n Formule-1 Lotus geen speciale olie, maar „gewoon"de beste olie die er is.Texaco Havoline Multigrade. Diezelfde olie kunt u morgen al in üw auto laten stoppen. Bovendien hebben we dan voor u, zolang de voorraad strekt, dit ■fpiu n nfll prachtige schaalmodel van Fittipaldi's TeAALUI Lotus voor f2,95 (bij aankoop van Havoline) Dinsdagavond ontving burgemees ter drs. Dittrich van de gemeente Meerlo-Wanssum in de raadszaal van die gemeente de deelnemers aan het tweede kamp in het kader van de aktie „Verstandhouding over de gra ven heen". De 40 jongens en meisjes düe twee weken van hun vakantie opofferen om op het Duits soldaten- kerkhof te Ysselsteyn te werken, hebben reeds 2 jaren goede kontak ten met de jongerenbeweging in Tienray. Deze kontakten zijn gebo ren toen de verbroedering met de jeugd van Ysselsteyn op een dood spoor kwam. Mede door de inzet van de cul tureel ambtenaar van de gemeente Meerlo-Wansum mr. Dammeroux, zijn toen kontakten gelegd met de jongeren van Tienray. Dat was voor burgemeester drs. Dittrich de aanlei ding om deze jongeren ook in zijn gemeente officieel te ontvangen. Drs. Dittrich prees deze jeugd, die zich inzet om op haar manier de vre de te dienen. Dat zij dat deden door te werken op een soldatenkerkhof in hun vakantie dat noemde hij bewon derenswaardig. Door die arbeid kan men elkaar beter leren kennen en ook de jeugd van andere landen en daardoor mede werken aan een be ter Europa. Dan ontstaat immers vriendschap en kameraadschap. Hij prees de Volksbund Deutsche Kriegs- graberfiirsorge voor haar initiatief in deze. De lagerleider Peter Muller en de commandant van de Bundeswehr uit Budel werden door burgemeester drs. Dittrich met een drankje vereerd. Pastoor Janssen van Ysselsteyn kreeg voor zijn hartelijkheid en spontani teit als helper en bemiddelaar en ka pitein Timmermans voor zijn inzet om daadwerkelijk over de graven heen die ontmoetingen mogelijk te maken en onze verslaggever de heer Hovens voor zijn inzet en begelei ding in al die jaren het zojuist ver schenen boek van de hand van de heer van de Voort: Het Meerlos dia lect, aangeboden. Namens de jongeren sprak een der leiders een woord van dank voor de ze ontvangst, welke hen zo getroffen had. Ook was hij dankbaar voor de kontakten met de jeugd van Tien ray, die de deelnemers de mogelijk heid gaven land en volk beter te leren kennen. Het is voor de elfde maal dat Duit se jongeren zich hebben ingezet op dit Duits soldatenkerkhof. Voor de toekomst worden ontmoetingen met de jeugd van Meerlo-Wansum en dan in het bijlzonder met de jeugd van Tienray op bredere basis in het voor uitzicht gesteld. Na de ontvangst was er een infor mele bijeenkomst in zaal Brugeind te Meerlo met o.a. een koud buffet. Men hoort nog al eens hoog op geven over de werkloosheidscijfers in Zuid-Limburg en met name in de oostelijke mijnstreek. De werkloosheidspercentages; be droegen daar de laatste 3 maanden 3,4, 3,4 en 3,5 pet. In de streek rond Kerkrade waren ze 3,5, 3,6 en 3,6 pet. en in de streek rond Brunssum 3,7, 3,7 en 4,2 pet. Die van Venray zijn echter 3,2, 3,3 en 3,7 pet. En zo doet zich weer het o.i. vreemde feit voor dat Venray in juli na Brunssum percentage-gewijs het grootste aantal werklozen heeft in geschreven van alle Limburgse ar- beidsbureaux. Men vindt schijnbaar alleen de Zuid-Limburgse cijfers alarmerend. Praat men over de Venrayse percen tages, dan zeggen de vaklieden: „Ja maar die zijn onjuist omdat men zich bij de vaststelling van die percenta ges nog altijd baseert op de uitkoms ten van de volkstelling van 1960 In de tussentijd ds in Venray zo veel veranderd, dat die cijfers met 'n korreltje zout moeten worden geno men". Mogen wij het van onze kant dan onjuist vinden dat men nog steeds met de gegevens van 1960 z&t te „hampeimannen'. Zo wordt nooit een juist beeld van de situatie ge geven. En we moeten toch vaststellen dat het aantal werklozen in Venray, Horst en Sevenum stijgt. In mei wa ren het er 270, einde juni 283, einde juli 316. De bouw evenals de wegen bouw en de metaalbewerkers, ver koop- en kantoorpersoneel waren de beroepsgroepen, die meer werklozen boekten, terwijl ook het aantal schoolverlaters de cijfers drukten. De vraag liep in diezelfde groepen ook terug en wel van 564 in juni tot 348 in juli. Het Venrayse arbeidsbureau had wel een Limburgs record. Via dat bureau bleken 360 scholieren bemid deld te zijn voor vakantiewerk. En dat aantal haalde geen enkel bureau. Op een voor dat doel uitermate geschikt terrein aan de Smakterweg, vond zondag onder goede belang stelling de nationale wedstrijd plaats voor gecertificeerde politiehonden, onder auspiciën van de Venrayse po litiehondenvereniging B.D.E.N. Het publiek kreeg tijdens de ver schillende onderdelen van die wed strijd een goede voorlichting van de speaker dhr. Vossen uit Weert, zo dat ook niet-kenners wisten wat een gecertificeerde hond moet doen en laten. De jury bestaande uit de he ren Linards uit Maastricht en Goes- sens uit Sóhinnen had geen gemak kelijke taak, maar datzelfde konden we zeggen van de pakwerkers A. Philipsen uit Venray en Hendrickx uit Tegelen. Wat deze pakwerkers in die hite moesten doen, daarvoor heben we alle respect. Men moet toch heel wat liefde voor de politiehond hebben om de hele middag in een boevenpak rond te springen. De uitslagen waren: 1. Amo M.H. van Chris Hendriks uit Venray 305,6 pnt.; 2. Rostra met Carl uit Helden 300,5 pnt.; 3. Bak- stra uit Kerkrade met Mirva 228 pp. 4. Rongen uit America 275,5 pnt.; 5. Kelders uit Boxmeer 275 pnt.; 6. Phi lipsen uit Ottersum 262,5 pnt.; 7. J. van Kufk, Venlo 255 pnt. Na afloop werden de prijzen door voorzitter Th. Voesten van de orga niserende vereniging in restaurant Den Oude Barrier met een toepasse lijk woord aan de winnaars uitge reikt. Burgemeester drs. Schols bezocht een deel van de wedstrijden in gezel schap van wethouder van Oers. Programma voor de maand augustus: Donderdag 16 aug.: repetitie in Hotel De Zwaan, aanvang 20.00 uur. Idem op donderdag 23 en 30 aug. In verband met de in te studeren nummers voor de concertreis op 8 sept. a.s. naar 't Duitse Ahrweiler, wordt er een opkomst van 100% ver wacht. Nieuwe leden kunnen zich aanmel den bij dhr. W. Smits, tel. 2454, bij een van de leden, of zijn van harte welkom op de wekelijkse repetitie- avond. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. M. Aarts, tel. 1617 of clublokaal De Zwaan, tel. 1279. Leden denkt u aan de passen voor 8 september. Afgelopen woensdag 15 augustus is de eerste repetitie weer geweest. A.s. zondagmorgen 19 aug. zingen we om half 10 de hoogmis in de kapel van St. Anna. Verder bereiden we ons de komen de repetities voor op onze reis naar Hirson en Aubenton in Frankrijk op 1 en 2 september. Het bestuur hoopt dat iedereen de komende twee repetities present zal zijn, zodat we ons goed kunnen pre pareren voor de uitvoeringen in Frankrijk. Ook nieuwe leden zijn nog van harte welkom. Elke woensdagavond is er repetitie in zaal de Jongh (v.h. Verheugen). De pogingen, welke men alsnog aanwendt, om het Loobeekdal uit de* 'ruilverkaveling OverloonMerselo te houden en er in feite een soort natuurpark of landschapsreservaat van te maken, hebben ons de nodige reakties opgeleverd. Zoals bekend heben we daar enke le nummers geleden op gewezen naar aanleiding van een studie die de stu dent Eric van Ingen over dit gebied gemaakt heeft. Daar is op de eerste plaats ons een witboek bezorgd over het uitvoeren van de civieltechnische werken in het beekdal van Reusel nabij Hooge en Lage Mierde. Hierin staan een serie foto's, die nog beter dan de toch lezenswaardige artike len, laten zien hoe hier een beekdal de vernieling in gegaan is, dat nooit meer te herstellen is. Dit is te meer triest omdat duidelijk kan worden' aangetoond dat de stijging van de toegevoegde waarde op de landbouw bedrijven in geen enkele vergelij king staat met wat daar vernield is. Een ander rapport, dat ons bereik te, geeft een gelukkig wat gun stiger inhoud. Daarin gaat het na melijk over een landschap „De Poel" geheten nabij het Zeeuwse Goes. Ook dat zou in ruilverkavelingsverband moeten verdwijnen, maar voor het instanties duidelijk kunnen maken, zover was heeft men alle betrokken dat behoud van dit bijzondere stukje Zeeland belangrijker was dan de meer-opbrengst van ettelijke hek- taren grasland. Dat is, midden in het ruilverkavelingsgebeuren gelukt en het betrokken stuk wordt thans be waard als natuurpark. Van eenzelfde gunstige resultaat vertelde ons een Venrays bioloog im een ruilverkaveling in het gebied van de Drentse AA. Ook daarin i men geslaagd een beekdalreservaa te bewaren, dat „lang zo rijk niet is aan flora en fauna als het Loobeek dal", aldus onze zegtman. Daaruit blijkt op de eerste plaats dat de „gewone burger" ondanks soms jarenlange studies van vak mensen op het gebied van ruilverka velingen het toch nog „winnen" kan, al is zijn vechten soms moeilijk. En op de tweede plaats blijkt daaruit dat men ook in ruilverkavelings kringen meer oog begint te krijgen voor andere, dan alleen maar „land- bouw-waarden". Dat kan aanleiding zijn om te blijven aandringen op de reservering van die kleine honderd hektaren beekdal op de drempel van Venray-centrum. Temeer waar ge noemde student duidelijk aangetoond heeft dat de waterbeheersing in het gehele plan door dit reservaat niet geschaad behoeft te worden. COMBINER IN BRAND Tijdens maaiwerkzaamheden aan de Drabbelsweg brak door tot nog toe onverklaarbare oorzaak bran uit in de combiner van de landbou wer P. W. van Veulen. Venrays brandweer kon de nablussing ter hand nemlen want eigenaar en per soneel hadden de brand voor het grootste gedeelte zelf reeds geblust. De schade bedraagt enkele duizen den guldens. HET BLEEK MEE TE VALLEN De meest wildste verhalen deden vrijdagmiddag in Venray de ronde als zou in het gemeentelijk zwembad een meisje verdronken zijn. Heft bleek achteraf nogal mee te vallen en er is zelfs geen dokter bij ite pas' gekomen. De badmeester werd er op attent gemaakt dat een meisje van 8 jaar ziek geworden was in het wa ter. Hij haalde het meisje er uit en deze werd op een brancard naar bin nen gedragen. Zij herstelde zich ech ter spoedig en is door haar va& afgehaald. Zij bleek alleen wat roerd te zijn geworden. DIEFSTAL VAN SIERSTRUIKEN Wat mooi bloeit in de tuin, is nj voor grijpgrage handen van ander bestemd. Ook sierheide schijnt meer veilig te zijn. Dat ondervo- een bewoner van de Aldeweg. Lie: 6 sierheidestruiken werden daar g stolen. Het kopen van een eigen huis is meestal een danig kostbare zaak, zodat een juiste hypotheek onont beerlijk is. De Rabobank biedt u .een passende hypotheek, tot 90%. In bepaalde gevallen mogelijk zelfs hoger. En niet alleen voor een nieuw te bouwen huis, maar even goed voor een oudere woning. Terwijl u vrijelijk vervroegd mag aflossen wanneer u dat zou willen en zou kunnen. Zonder dat u daar voor, zoals gebruikelijk, aan een boetebepaling bent gebonden. Loop even binnen, om u alles te laten vertellen wat u weten wilt over een behulpzame hypotheek van de Rabobank. „Rabobank: zo noemen zich voortaan de Boerenleenbanken". de bank voor iedereen

Peel en Maas | 1973 | | pagina 10