Politierechter DRUKWERK Zangers van Sint Frans naar Sardinië 999 adidas gemeentelijke notities en mededelingen DUIVEKSP0RT SPORT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Bekendmaking Hinderwet Parochie Castenray Rectoraat Vredepeel li Rl AENS VRIJDAG 6 JULI 1973 No. 27 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS M VOOR AL UW DRANKEN VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 10 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) De brigade-commandant der Ko ninklijke marechaussee te Venray, Langstraat 39, tel. 04780-1427, maakt bekend dat door de inwoners van de gemeenten Mook en Middelaar, Gennep, Bergen, Horst, Broekhuizen, Sevenum, Meerlo en Venray aan zijn adres kunnen worden verkregen de navolgende documenten ten behoeve van het kleine grensverkeer met Duitsland, t.w.: 1. Een z.g. „Vergunning" voor klein grensverkeer met Duitsland. De aanvrager hiervan kan deze ver gunning krijgen voor reizen ook buiten de officiële doorlaatposten om. Naast deze vergunning moet hij in het bezit zijn van een gel dig paspoort. Kinderen beneden de leeftijd van 16 jaren kunnen in de vergunning van de ouders of voogden worden bijgeschre ven. Deze vergunning wcrdt zo wel aan Nederlanders als aan vreemdelingen in het Nederland se grensgebied wonende afgege ven. Deze vergunning is koste loos. 2. Een zogenaamde „Grenskaart" voor kleiin (grensverkeer met Duitsland. Deze grenskaart wordt enkel afgegeven aan Nederlan ders, die in het grensgebied' wo nen en geen Nederlands paspoort bezitten. Deze grenskaart is gel dig langs de daarop aangegeven plaatsen en tevens langs de offi ciële doorlaatposten. De aanvra ger dient twee pasfoto's te over leggen. Deze grenskaart wordt kosteloos afgegeven. Kinderen beneden de leeftijd van 16 jaren kunnen in de kaart van de ouders of voogden worden bijgeschreven. 3. Een „Doorlaatbewijs" voor klein grensverkeer met Duitsland. Dit bewijs wordt gegeven aan de in het grensgebied wonende Neder landers en Vreemdelingen die geen grensoverschrijdingsdocu- mens bezitten. Deze doorlaatbe- wijzen worden afgegeven ten be hoeve van groepsreizen naar het Duitse grensgebied. Onder leiding van een persoon in het bezit van een paspoort kunnen groepen van tenminste 5 en ten hoogste 50 per sonen (met inbegrip van de reis leider) op een doorlaatbewijs de Nederlands-Duitse grens over schrijden, om maximum twee da gen te verblijven in het Duitse grensgebied. De reisleider dient bij het indienen der aanvraag zijn paspoort bij zich te hebben. Dit bewijs wordt kosteloos afge geven. 4. Een „Toeristenkaart". Deze wordt enkel afgegeven aan Nederlan ders (niet gebonden aan het wo nen in bovengenoemde gemeen ten), die op dat moment niet be schikken over een geldig grens overschrijdingsdocument. Deze kaart is geldig voor één reis met een maximum duur van 1 maand. Bij de aanvraag dienen zo moge lijk twee pasfoto's te worden overgelegd. Een minderjarige kan zelfstandig in het bezit komen van een toeristenkaart, doch dan dient bij de aanvraag een schrif telijke verklaring te zijn, waarbij de ouders, of degenen die de ouderlijke macht uitoefenen, ver klaren dat zij geen bezwaar heb ben tegen de bedoelde reis van het met name en geboortedatum genoemde kind1. Het tonen van het trouwboekje der ouders is bij deze aanvraag wenselijk. De ouders of voogden dienen de ver klaring zelfstandig te onderteke nen, Deze toeristenkaart kost 10,Hij is geldig voor reizen naar: Andorra, de Beneluxlanden, de Bondsrepubliek Duitsland, Eire, Frankrijk, Spanje, Grieken land, Groot Brittannië en Noord Ierland, Italië, Liechtenstein, Mo naco, Oostenrijk, San Marino, Turkije en Zwitserland. Het aanvragen van bovengenoemde documenten kan geschieden: Van maandag t.m. vrijdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 17.00 uur. Op zaterdagen van 09.00- 12.00 uur. De adjudant-onderofficier, Brigadecommandant. H. KOSTER. Venray, 3 juli 1973. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: F. J. M. van Gerven, Ma as- hese weg 20, Venray om vergunning tot het uitbreiden van een inrichting voor het opslaan en afleveren van motorbrandstoffen met een L.P.G.- (propaangas-)installatie. Adres in richting: Maasheseweg 20, kadas traal gemeente Venray sectie C nr. 4792. P. W. Poels, Haag 12a, Merselo, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een varkensfokkerij en -mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Haag 12a, Merselo, kadastraal ge meente Venray, sectie B nr. 1460. H. H. Classens, Veulensewater- weg 6, Ysselsteyn, om vergunning tot het oprichten, in werking bren- ben en in werking houden van een varkensmesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting: Horsterweg (ongenummerd) Castenray, kadastraal gemeente Ven ray sectie P nr. 188. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 25 juli 1973 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Gro testraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 6 juli 1973. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F.G.L.L. Schols, -burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris BEKENDMAKING De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan artikel 23 van de Wet op dè Ruimtelijke Ordening bekend, dat met in gang van 9 juli 1973 gedurende een maand ter gemeentesecre tarie, afd. Ill-D, gebouw Leunseweg 2a, kamer 24 voor eenieder ter inzage ligt het onfwerp-bestemmingsplan „Centrum" met bijbehorende stukken. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen het ontwerp. De burgemeester van Venray, Drs. F. G..L. L. Schols, Venray, 6 juli 1973. Voor het hekje van de politie rechter verscheen een dame, die er net zo rond voor uit kwam, als eens de befaamde actrice Anita Ekberg in de film „La dolce vita". Haar ron de vormen werden nog geaccentueerd door een japon die zeker twee maten te klein was en weelderige blonde lokken vielen tot over haar schou ders. Toen de zittende magistraat beko men was van de kleine en de grote details zei hij; „Volgens het proces verbaal heeft u de gasten van uw buren nat gegooid waardoor hun kle ding bedorven werd „Nee", kreet de verdachte fel, „het was juist dat akelige volk dat mij met water gooide." „Nou. „O, dus toch niet? Vertelt u maar eens wat er precies is gebeurd." „De verdachte kneep de welge vormde lippen opeen, drukte een heup naar voren, en vroeg zeker 20 decibel harder dan nodig was; „Moet ik bij 't begin beginnen?" Toen da politierechter knikte, drukte ze met beide handen -haar kapsel in model, snoof nog eens en stak van wal. „Nou 't was prachtzomertje hè. En omdat dat nou niet al te vaak voor komt zei ik tegen mezelf: „Mien, meid, gauw 't huis aan de kant en dan de tuin in met 'n boekie en 'n glaasje limonade." Zo gezegd zo ge daan en om half twaalf lag ik in de zon te spinnen. 't Zal 'n uur of twee geweest zijn toen ik een hoop kabaal hoorde. En wat blijkt? Een duitse familie is op bezoek bij de buren. Nou, binnen vijf minuten leek het wel Zandvoort, als u begrijpt wat ik bedoel. Gepraat, gelach, gehuil van een stel kinderen. Maar ik denk, Mien, meid, de moed er in houen en ik schenk nog een glaasje limonade in. Net was is weer onderuit gezakt enkletterdeklettereen hele plons ijskoud water over me heen. Wat bleek? De lieve kindertjes had den de tuinslang -ontdekt. De buren waar ik trouwens al jaren niet tegen praat -doen alsof ze niks in de gaten hebben. Ik weet me te be heersen, droog me -af en -na een kwartiertje lag ik weer buiten. Hoe veel later het was wist ik niet, want ik was even ingedommeld, maar op eens ontdek ik dat ik in dikke rook wolken lig. Verschrikkelijk wat een stank was dat. Ik vlieg omhoog want ik dacht dat ik stikte, want ik ben erg gevoelig op m'n keel. Goed, ik ga boven uit het raam kijken wat ze nou weer aan 't uit vreten waren. Ik dacht minstens dat die kinderen de boel in brand ge stoken hadden. Maar nee hoor. Het was buurman zelf. Die moest zo no dig barbecuen en n alleenstaande weduwe d'r tuintje uitroken. Ik roep naar beneden, want ik was natuur lijk woest: Hé daar. kun je niet die rommel voor jezelf h :uwen. Roept die vent omhoog: „Niks mee te maken ouwe. 't Is onze eigen tuin, dus niet zeuren." Ouwe had ie ge zegd en ik ben nog maar 38. Ik werd giftiger Jus ik roep: „Als dat ding niet binnen vijf minuten uit is, dan zal ik daar zelf wel eens even voor zorgen." Ik heb tien mi nuten gewacht en toen heb ik ze om te pesten een pannetje water naar beneden gegooid. Dat is alles." De politierechter zei dat de ver dachte kon gaan zitten en liet de buurman als getuige aantreden. Deze vertelde dat de verdachte een verduiveld lastige buurvrouw was die altijd wat de vitten had. Met die rook was het ook wel meegevallen en barbecuen was nou ook niet iets, wat je dagelijks deed. Ze hadden zich daarom ook niets van haar ge schreeuw aangetrokken. Maar juist toen de eerste kippeboutjes gaar wa ren had ze een hele emmer water naar beneden gestort zodat de gloei ende stukken houtskool sissend in het rond vlogen. Levensgevaarlijk gewoon. Tientallen guldens schade hadden ze ook aan hun kleding gehad. Om over het figuur dat ze geslagen had den tegenover hun duitse kennisen, maar te zwijgen. De officier zei dat de verdachte/ zeer agressief en ondoordacht gehan deld had en had er geen goed woord voor over. Haaroptreden getuigde van niet veel -naastenliefde, al was het te begrijpen dat zij het vervelend vond dat haa,r dag werd verstoord. Omdat het ook nog gevaarlijk was wat zij gedaan had, eiste hij 300,- bcste cl een maand gevangenisstraf, plus vergoeding van de schade. De rechter vonniste conform de eis. voor al uw van den munckhof n.v. SPORT P.D.V. DE ZWALUW Danmartin 24 juni. Eerste duif 10.41.41, laatste duif 11.27.43. P. Hendricx 1 65 68 81; J. van Ha ren 2 10 21 36 59 64 69; E. Vermeu len 3 27 28; M. Basten 4 16 46 49 52 56; Bastiaans-Boom 5 15 30 31; A. de Riet 6 40; Jac. Arts 7 29; Munck- hof-Poels 8 13 39 55 80; P. Schwa- chöfer 9 53 57 72 78 85; M. Loonen 11 24 37 42 58; J. Derks 12 38; Schel- len-Custers 14 17 22 41; E. Ouden hoven 18 75 89; L. Poels 19 45; W. Smits 20 34 63 74; J. Basten 23 73; H- Peeters 25 44; W. Lormans 26 61 77 86 87; Fr. Weys 32 47; J. Boom Zn 33; Jac. Bcom 35; P. Bertrams 43; G. v. Houdt 50 51 60; Gebr. Voesten 54 66 90; W. Gellings 62; M. de Bruyn 67 76 79; A. Loonen 70 82; H. Philip- Ut wwiafy sen 71 83; J. Versieyen O 84; P. Man- ders 88. Chateauroux 23 juni. Eerste duif 15.59.29, laatste duif 18.36.54. Jac. Arts 1; Munckhof-Poels 2 29 39; Bastiaans-Boom 3 13 19 23 24; H. B. Wegh 4 15; J. Basten 5 6; J. v. Haren 7 14 16; P. Hendricx 8 9 21 41; J. Hellegers 10 37; E. Vermeulen 11 40; A. Loonen 12 25; M. Loonen 17; P. Schwachöfer 18; W. Lormans 20 35; W. Smits 22 31 42; J. Boom Zn 26; M. de Bruyn 27 32; M. Basten 28 30; L. Willems 33 34; Schellen-Cus- ters 36; P. Manders 38. Heden vrijdag van 6.30 tot 8 uur inmanden voor jonge duiven. Komt op tijd en helpt allen 'n handje mee indien dat nodig is. Hoe laat we klokken afslaan, zal vrijdagavond bij het inmanden be kend warden gemaakt. Voor Ruff-ec is het wederom ver plicht melden bij onze secretaris M. de Bruyn. De „reizende ambassadeurs van Venray", zoals de Zangers van St. Frans soms wel eens genoemd worden, gaan dt jaar Venray en Nederland vertegenwoordigen op een Europees Muziekfestival in Nuoro te Sardinië. Aldus wordt de indrukwekkende lyst van reizen en trekken van de zangers vermeerderd met de naam Sar dinië. Indrukwekkend is die lyst inderdaad: Bad Grund, Rome, Würzburg, Antwerpen, Düsseldorf, Santiage della Compostella, Lo- reto. Om dan nog maar te zwijgen over de plaatsnamen, waar in Nederland reeds is opgetreden. Men hoort wel een-s geluiden van: „Moet dat nu -allemaal zo ver en zo kostbaar?" Ach, daar is zoveel op te antwoorden. Een opmerking dien aangaande is misschien op haar plaats. Het koor heeft in de maanden ja nuari, februari, maart en zelfs april een heel moeilijke tijd doorgemaakt. Het stemmenmateriaal was niet meer van dien aard, dat grote uitvoerin gen gegeven konden worden. Het was zelfs al een paar maal gebeurd dat men bij een optreden in schouw burg of kerk hoorde fluisteren: „Die zangers hebben misschien hun bes te tijd wel gehad. En tochmen repeteerde steevast elke avond door, maar het ging gewoon niet. Ook de dirigenten, die hun tijd aan de re petities besteedden, waren misschien zelf niet meer zo gedisponeerd. Kortom er waren allerlei redenen om aan te geven, dat het niet meer zo ging als vroeger. Er zat zang- technisch de klad) in. Bestuur, leden en dirigenten van het koor wisten dit allemaal. En toch hebben ze door gewerkt en ze -hebben zich er 'ge lukkig in de maanden april, mei en juni er flink bovenuit gewerkt. Men herinnert zich nog wel het applaus in de Paterskerk op Paaszaterdag en Paaszondag. Het optreden met het Venrays Mannenkoor en het Dames koor Venrode op Pinksterzondag en enkele weken later in de Vredeskerk was voor -al de drie koren weer een groot sukses. Gelukkig kwam tijdens voor noemde „downperiode" een uitnodi ging van het Belgisch Europiade- comité om dit jaar deel te nemen aan de Europiade '73 te Sardinië. Wel was een profaan-programma ge wenst. Er moeten drie tot vier con certen gegeven worden daar in Nuo ro. Op de vraag: Wat doen we?, kwam unaniem het -antwoord: „Een repetitie extra geen bezwaar, wij zullen dit met z'rn allen waar ma ken". Het bestuur zet haar schouders onder de geldkwesties, dirigenten en leden hun schouders ond-eir de muzi kale problemen. Het koo-r durft nu wel te stellen: het is weer als van ouds. Er wordt weer met veel animo gewerkt; soms werken bassen en tenoren zo, dat je van sopranen en alten haast niets meer hoort. (Dat was een van de -grootste problemen: te veel jongemannens temmen, te weinig jongensstemmen.) En zo heeft het koor het zelf weer verdiend, deze reis naar Sardinië. Ze moeten wel een groot deel van de reis zelf betalen, maar dat kan de vreugde niet verminderen. Gelukkig steunde de overheid ook nu weer! Zondagmorgen 8 juli gaan ze dan. Eerst met de trein naar Rome, dan met de boot over de Middellandse Zee, naar Olbia op Sardinië. Van daar dan weer met de bus naar Nuoro. Iedereen hoopt op veel mooi weer, want in deze vrij korte va kantie wordt rniet -alleen gezongen, er is ook tijd voor exeursise e.d. Op 17 juli hopen de jongens weer terug te zijn in Venray met weer een ervaring rijker Dan enkele weken geen repetities meer en daarna weer flink aange pakt, want het koor heeft reeds af spraken gemaakt voor concerten in Düsseldorf en Goch en er is reeds gecorrespondeerd met Oostenrijk, vanwaar een uitnodiging kwam om daar te zingen volgend jaar in april. In verband met de schoolvrije da gen op eind -april zou het er net in zitten! De jongens zouden best wil len. Salzburg lijkt hen een muzikaal- luilekkerland. Zulk soort zaken houdt er de moed in en bovendien: waar zijn de jon genskoren gebleven? Er zijn er toch nog maar enkele in ons land. Als dit reizen o.a. medewerkt jongenskoren in stand te houden dan zullen de zangers alles doen wat in hun ver mogen li-gt om dit -te realiseren. Week van 7-14 juli: Misdienaars: Willy Duykers en Vollenberg; Jos Emonts en Jac. Classens; Hoogmis: Henk Strijbos en Antoon Tielen. Zaterdag: 7.30 ter ere van O.L. Vrouw (int. offeraars); 19.00 Petro- nella Rongen-Classens. Zondag: 14e zendag door het jaar. 8.00 zlg. Pierre Janssen (E.); 10.00 uit dankbaarheid. Maandag: Martelaren van Gorcum. 7.30 jrd. Peter Dinghs. Dinsdag: 7.30 overl. fam. H. Woensdag: 7.30 Gezinsmis (int. of feraars). Donderdag: 7.30 uit dankbaarheid (K.). Vrijdag: 7.30 overl. fam. Verhoe- ven-Houben. Zaterdag: 7.30 O.L. Vrouw (int. of feraars); 19.00 Hendrik Philipsen. N.B. Vrijdagavond 20.30 uur repe titie van het kerkelijk zangkoor. Zondag 8 juli: 7.45 vroegmis t.i.v. fam. JanssenDireks10 u. hoogmis t.b.i. Door de week H. Mis 7.45 uur. Maandag: v. overleden ouders J anssen-Winnen. Dinsdag: tot int. van fam. v. Ba- kel-Peters. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: maandstonde v. d. zie- lerust van Mart. H. Poels. Vrijdag: v. overleden ouders Arts- Kuijpers. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. zie- lerust van een overleden priester. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Danmartin 23 juni. Los 5 uur. Aankomst le duif 11.02, laat ste duif 11.26 uur. J. Janssen K 1 12 18; Gebr. Kus- ters 2 3 16; A. v. d. Zwaan 4 11; W. Drabbels 5 19; H. Ewalts 6; P. Jans sen K 7 10 17; P. Janssen H 8 15; H. Kleuskens 9 21! H. Willemsen 13; Jac. Ewalts 14 20. Wedvlucht Chateauroux 23 juni. Los 5.15 uur. Aankomst le duif 16.41, laatste duif 18.57 uur. H. Ewalts 1; W. Drabbels 2 10; J. Creemers Zn 3; P. Vollenberg 4; P. Janssen K 5 11; Gebr. Kusters 6; Jac. Ewalts 7 12 13; H. Wilmsen 8; J. Verstegen 14. P.D.V. DE HUISZOEKERS YSSELSTEYN Wedvlucht Danmartin 24 juni. H. Janssen 1 5 17 23 26 27; J. Cus- ters 2 6 19 21; Comb. W-W 3 11 13 18; G. Linders 4 8 20 22; J. Janssen V 7 9 14 16 29 32 33; A. Hendrix 10 24 30 31; B. Linders 12; M. Janssen 15; H. v. Ass 25; H. Hendrix 82. Chateauroux 23 juni. B. Linders 1 9; H. Janssen 2 3; G. Linders 4; P. M. Cox 5 7; J. Janssen V 6 11; Comb. W-W 8; J. Custers 10; H. v. Ass 12. P.D.V. DE PEELKRUISERS Danmartin 24 juni. Eerste duif 11.02.23, laatste duif 11.23.22. P. Strijbosch 1 6 18; H. Crooymans 2 5 8 9 11; P. Willems 3 16 17; J. Maas 4 7; Chr. Cuppen 10 14; J. Gou- mans 12; M. Hermans 13; G. Jansen 15 19. Vrijdag 6 juli inkorven jonge dui ven van 7 tot half 9. GROTESTRAAT 18 TEL 1253 - VENRAY niet de banden voetbalschoen der kampioenen M\gedep. HONKBAL DAR—MULO 8—1 Dat de eerste wedstrijd tegen Mu lo een blijmakertje voor hen was bleek zondag toen H. de Römph slechts 4 mannen op de honken toe liet, terwijl 11 man op 3 slag uit gingen, 1 man 4 wijd kreeg en ver der 1 honkslag tegen kreeg. Bij DAR verliep de score ook moeizaam. In de eerste inning werd het 1-0 door G. Vollenberg, gescoord op een 2 honkslag van H. de Römph. Pas in de vierde inning scoorde H. Janssen 2-0 op een doorgeschoten bal. Het 3e en 4e punt kwam van R. van Stokkum en A. Bexkens. J. Swinkels, W. Dommeek en H. de Römph maakten van de 5e in ning de winnende inning door 7 punten vol te maken, terwijl R. van Stokkum de score van 8 kompleet maakte. A.s. zondag zal de eerste zondag van de vakantie beginnen. A.s. zaterdag: Oostrum-Venray. Vertrek per fiets om 17.30 uur. M. Gommans, G. Poels, M. Beer- kens, Th. Swinkels, V. Lucassen, P. Bonants, J. Gommans, W. Clevers, J. Verbakei, Jeu Arts, H. Gommans. Afmelden voor vrijdag bij J. Gom mans, tel. 2354 of 1337.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 13