Officiële opening van de Sportaccomodatie in Oostram rob van haaien gemeentelijke notities en mededelingen ALS U NU VOOR 100: KOOPTMLG U VOOR ^GULDEN AAN ARTIKELEN UITZOEKEN. PINKSTERSHOW 2ePENKSTERDAG Leenen |Leenen| Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Hinderwet Deze aktie is geldig t/m 15 juni. komplete woninginrichting schoolstraat 29 venray telefoon 04780-2751 van 14.00 t/m 18.00 uur bij BOVENSHUIS VRIJDAG 8 JUNI 1973 No. 23 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN S PEEL EN MAAS n e a DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAY WEEKBLAD VOOR VENRAY FN OMSTREKEN ADVERTENTIEPRIJS 1» Cf per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 WCCADLMU VCINIxAT tIN I flfclVtlN pR|JS pER HALFJAAR P„„ (b|J ïooruitb.„ling) Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat zij onder intrekking van de vergunningen, verleend bij hun be sluiten van respectievelijk 5 mei 1969, no, 784 en van 12 oktober 1970, no. 1230, bij hun besluit van 23-5- 1973, no. 887, aan de Zuid-Ooster Autobusdiensten N.V. te Gennep, Spoorstraat 155, tot wederopzegging, doch uiterlijk tot 1 januari 1978, ver gunning hebben verleend voor de uitvoering van groepsvervoer bin nen de gemeente, te weten: a. het vervoeren van leerlingen van de lagere scholen van de kerk dorpen en Venray-kom naar het zwembad te Venray v.v.; b. het vervoeren van leerlingen van Ysselsteyn Peelplan Zuid, naar en van de school te Ysselsteyn; c. het vervoeren van leerlingen van de Petrus Bandenschool naar de sporthal aan de Zuidsiingel v.v. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd dat tegen het bovengenoemde besluit, binnen der tig dagen na dagtekening van deze bekendmaking, beroep open staat op Gedeputeerde Staten der provincie te Maastricht. Venray, 8 juni 1973. Burgemeester en wethouders voor noemd, G. H. Sohols, loco-burgemeester J. M. Poels, secretaris Brugemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat op 19 april 1973 bij Gedepu teerde Staten van Limburg is inge diend het verzoek van H. Mulder, Gosehlaan 17 te Heeze, namens Gebr. van Engelen, Kanaalstraat 7, Some ren, om vergunning tot het ontgron- den van het perceel kadastraal be kend gemeente Venray, sectie S no. 153. Het verzoek ligt vanaf 12 juni 1973 tot en met 12 juli 1973 voor eenieder ter inzage op de gemeentesecretarie, Afdeling III-D, Leunseweg 2a, ka mer 24. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, 2e lid, van de Verordening op ont grondingen in Limburg kan eenieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren tgeen de inwilliging van de aanvraag van de vergunning in dienen, te richten aan Gedeputeer de Staten en in te dienen bij de Ge meente Venray. Venray, 8 juni 1973. G. H. Schols, loco-burgemeester J. M. Poels, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat bij hun besluit van 16 mei Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Automobielbedrijf van de Ven N.V., Leunseweg 47a, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een inrichting voor het her stellen van motorvoertuigen en het opslaan en afleveren van motor brandstoffen waaronder propaan. Adres inrichting: Leunseweg 47a, kadastraal gemeente Venray sectie L nrs. 665 ged., 1761, 1798. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag- tékening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 27 juni 1973 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennis geving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 8 juni 1973 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, G. H. Schols, loco-burgemeester J. M. Poels, secretaris VERNIELINGEN Niet alleen dat diefstallen van sier- struiken schering en inisjag zijn, ook vernielingen aan geparkeerde auto's. Drie auto's aan de Oude Oostrumse- weg werden beschadigd door ver nielingen van antennes en ruiten wissers. Het ergste werd echter de auto van A. in de Veltumse Kleffen getroffen, welke over de gehele lengte bekrast werd, terwijl ook het Mercedesembleem en ruitenwissers gewoon werden afgebroken. Hier bedraagt de schade honderden gul dens. parochiekerk te Oostrum) en een trainingsveld, maakt de sportvelden tot een verantwoord geheel. Maar hoe prachtig de velden ook zijn, het complex was niet af als niet een kleedgelegenheid (4 kleedlokalen), scheidsrechtersruimte, douches een kantine het geheel vervolmaak ten. Daarvoor zorgden leden van de sportvereniging, maar ook vele in woners van Oostrum die niet lid waren, hebben ook menig uur be langeloos aan de realisering mee gewerkt. Die zelfwerkzaamheid, als de af braak van de oude verwarming in de kerk en de zandafgravimg bracht in totaal een bedrag van 18.000,— op en dat was de financiële inbreng van de bewoners van Oostrum voor die sportaccomodaltie. Door inbreng van zelfwerkzaamheid is de bouw van kantine ontstond er een com- r>lex met een waarde van 150.000,-. Het onderhoud baart het bestuur de minste zorgen omdat dit door inwo ners van St. Pascalis belangeloos wordt verzorgd. Ook bracht de bevolking van Oos trum grote dank aan het gemeente bestuur, dat alles wat iin haar ver mogen lag, in de loop van de jaren voor de realisering heeft gedaan. Zaterdagmiddag opende wethouder van Oers in gezelschap van loco burgemeester G. Schols de fraaie sportakkomodatie van Oostrum aan de Sparredreef .aldaar, waar net op tijd de toegangsweg verhard was geworden voor de naamsonthulling. En zo is Venrays sportvelden- aceomodatie sinds zaterdag weer verrijkt met een nieuwe naam „De Spar". Het is zeker niet de minste van de sportvelden voorzieningen, van Venrays kerkdorpen. Wel is nu de keten van die voorzieningen ge sloten. Voordat wethouder van - Oers in de kwaliteit v-an beheerder -van de portefeuille van jeugd- en sportzaken die naamsonthulling deed, veront schuldigde hij eerst zowel wethou der mevr. Rutten-Tielen als de bur gemeester, die met vakantie zijn, terwijl wethouder J. Loonen door ambtsbezigheden elders vertoefde. Wethouder van Oers gewaagde in zijn toespraak van het omvangrijke dossier sportpark Oostrum. Dat was in 1950 geopend met het verzoek van het kerkbestuur een hectare grond te mogen onttrekken aan de bebos- singsplicht. Daar zouden dan voet balvelden op komen. Een lange his torische weg, maar tevens nu het sluitstuk van de sportveldemmisère van Venrays kerkdorpen. Natuurlijk heeft Oostrum op sportgebied nog wensen en daarbij dacht de wethou der aan het gymnastieklokaal. De realisering van de sportveldenacco- modatie was mogelijk geworden dank zij de inbreng van de eigen be volking en die inbreng was een fe licitatie meer dan waard. KAPELAAN RUTTEN Kapelaan J. Rutten, oud-voetbal ler van Oostrum en erelid van de Sportvereniging Oostrum bracht, voordat hij tot inzegening van de velden en lokalen overging, nog naar voren dat de tijden veranderen en zelfs de R.K. Kerk verandert, maar dat de Kerk ook de sport het sa men doen accentueert. De Kerk onderschrijft het belang van een goede li'chaamsconditie omdat mede daardoor ook de geest fit zal zijn en men elkaar beter en sportiever zal benaderen. Kapelaan Rutten nam een minuut stilte in acht om alle werkers, juist de stille werkers, te gedenken als mede de sportlieden, die ons zijn voorgegaan, alsook zij die nu de sport beoefenen opdat zij door die sport de Christelijke boodschap ook op de velden zullen brengen. Kape laan Rutten vroeg de Schepper de sportlieden de genade en kracht om de sportiviteit hoog te houden, niet alleen in Ocstrum maar ook daar buiten. In die geest wilde deze oud- voetballer en nu kapelaan te Thorn, di't sportveldencomplex voor inge zegend verklaren. De heer B. Valckx had de eer de vele gasten cp voetbal- of sport gebied uit Oostrum en uit de regio welkom te heten. VOORZITTER KESSELS van de commissie Sportpark bracht in herinnering, dat het 7 jaar ge leden was dat het terrein van de huidige accomodatie ontzand was geworden, mede door de inzet van de mensen van St. Pascalis o.l.v. de heer Basten. In 1969 werd de afras tering in eigen beheer opgericht en dn 1971 werd begonnen met de bouw van kleedlokalen annex kantine. Vooral bracht hij dank aan de kun dige leiding van de heer Vermeulen, maar in hem, aan al die anderen, die zich belangeloos hadden ingezet voor de realisering. VOORZITTER VOETBALCLUB De heer van der Velden, bracht als voorzitter van de sportvereniging Oostrum gaarne dan'k voor de fan tastische wijze waarmede de bevol king van Oostrum aan de totstand koming van de accomodatiie had meegewerkt. Duizenden vrije uren belangeloos op te offeren, dat ds de kracht en de vitaliteit van de be volking van Oostrum. Men toonde daar anno 17973 nog iets voor de ge meenschap over te hebben. Op een verantwoorde wijze zal het bestuur van de sportvereniging Oostrum de sportbeoefening mogelijk maken en houden. DE ACCOMODATIE Twee jaar onbaatzuchtige zelf werkzaamheid heeft geresulteerd in een sportaccomodatie waar niet al leen Oostrum maar ook de gemeen te Venray trots op kan zijn. Een tweetal voetbalvelden, waarvan een met een goede verlichting (mate riaal voor die masten afkomstig van de afbraak der verwarming dn de Met een omvangrijk feestpro gramma, dat reeds Hemelvaartsdag begon, was deze officiële opening omlijst, dat beëindigd werd met een voetbaltoernooi voor standaardelif- tallen op zondag j.l. STRUIKEN IN DÉ TUIN NIET VEILIG Dat zelfs struiken in eigen tuin niet meer veilig, zijn voor de doe-het- zelverg ontdekte de Venrayse familie O. aan de Hagel weg. Uit haar tuiiin waren een paar isierstruiken ont vreemd. Hetzelfde gebeurde ook bij de fa milie B. aan de Noondsamgel en de fam. de B. aan de Bossermolen. Het gaat niet om de waarde welke dik wijls maar enkele guldens bedraagt, maar vooral om de mentaliteit. Als de struiken in onze tuinen nog niet meer veilig zijn, zou men met een variant op een liedje kunnen zeggen: waar moet dat heen. De politie dis er echter van over tuigd dat nog in meerdere tuinen struiken gestolen zijn. De eigenaren daarvan vinden het niet de moeite waard om dat te melden. Voor een goede registratie is dat echter wel noodzakelijk. Zoals wij reeds vorige week in ons blad vermeldden heeft Venray sinds woensdag 30 mei jl 29.000 inwoners. De boorlinge die dit getal vol maakte was Josephine Huberta Johanna Maria Swinkels. Hier op de foto met haar moeder in het ziekenhuis te Venray. De 28.000ste nwoner werd geboren op 3 juni 1972, dus nog geen jaar geleden. Begin 1940 was Venray wat inwoners betreft op de helft van nu. Dat zou betekenen een gemiddelde groei van 422 inwoners per jaar. Dit illustreert toch wel de bijzonder sterke bevolkingstoename van de laatste jaren en in het bijzonder die van het afgelopen jaar. - De 29.000ste wordt een dezer dagen met haar moeder thuis verwacht en het zal haar dan zeker niet aan belangstelling ontbreken. BEKENDMAKING De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat met ingang van 12 juni 1973 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling lll-D, gebouw Leunse weg 2a, kamer 24, voor eenieder ter inzage ligt het besluit van Gedeputeerde Staten van Limburg van l.mei 1973, le afdeling, no. B 16370, waarbij goedkeuring is verleend aan het besluit van de raad van deze gemeente van 29 februari 1972, no. 310, tot vaststelling van het bestemmingsplan „Vlakwater". De gemeenteraad, de inspekteur van de ruimtelijke ordening en voorts alleen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, kunnen gedurende voornoemde termijn tegen de goedkeuring van het bestemmingsplan beroep instellen bij de Kroon. Venray, 8 juni 1973 De burgemeester van Venray G.H. Schols, loco. 1973 no. 878, aan A. M. G. van den Beuken, Kempweg 36, Veniray, ver gunning is verleend voor het ver voer van personen tegen vergoeding met een derde huurauto als bedoeld en de Wet Autovervoer Personen. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd dat tegen het bovengenoemde besluit, binnen der tig dagen na dagtekeriing van deze bekendmaking, beroep open staat op Gedeputeerde Staten der provincie Limburg te Maastricht. Venray, 8 juni 1973 Burgemeester en wethouders voor noemd, G. H. Schols, loco-burgemeester J. M. Poels, secretaris Openbare kennisgeving verzoek om vergunning massieve eiken meubelen raaiveldweg 1, maashees (bij venray), tel.04782-262

Peel en Maas | 1973 | | pagina 1