Ebberink Weer eerste prijs voor de Zangers van St. Frans Grandioos KNMV programma te Venray Ebberink Ebberink WAHDELSPORT TENNISSEN M.A.C. ROOY witte schorten B.P. Schorten keumerit BABYJURKJE SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE ZIJN INGELEVERD. Open dag voor Oegandezen LAATSTE NIEUWS VAN S.V.V. Tourwielerclub Oostrum Vergadering Waterschap Akties van JEUGDNATUUR- WACHT Gemengd Koor Venray VERHEIJENS's HAEN BELMAR STRO FRITURE „DOLF" VAKANTIE vanaf 5-6-73 AUTOSCHADE? r. THEUWS - VENRAY voor vakwerk Op 11 juni, Tweede Pinksterdag, gaan de verenigingen het Molenplein en Steeds Voorwaarts, deelnemen aan de Nimwatocht in Nijmegen. De start is vanuit Pension Jonkerbos, Oude Mollenhutseweg 21, richting Hatert. De bus «is om 8.45 uur op het Kennedyplein, rijdt van daaruit naar de kerk in Veulen. TENNISCLUB VENRAY Competitie: Zondag 3 juni heeft Venray 1 de kampioenswedstrijd gespeeld in Ze venbergen. Twee invallers moesten het le team aanvullen daar 2 leden van dit team door omstandigheden niet mee konden gaan. Het heeft niet mogen baten. Met ere gingen zij ten onder tegen het zeer sterk spelende team van TC De Lobbelaer. De einduitslag was 62 voor TC De Lobbelaer. Op 11 juni (2e Pinksterdag) or ganiseert MAC Rooy de Burggraaf- ralley. Deze oriëntatierit bevat een leng te van plm. 55 km voor de A-klas se en plm. 40 km. voor de B-klasse. Klasse-indeling: A-klasse Regl. KNMV 1972; B-klasse eenvoudig uit treksel KNMV 1972. Uitzetters: de heren Jan Hulsman en Jos van Meyel. Controle: bestuur MAC Rooy. Inschrijven vanaf 13.00 uur Hotel- Restaurant De Burggraaf, Stations weg 1, Venray. Start van 13.30 tot 15.15 uur. Inschrijfgeld: Leden MAC Rooy 7.50, niet-leden 10,per voer tuig. Door de direktie van Hotel De Burggraaf is een prachtige wissel- beker beschikbaar gesteld. Verder een keur van gebrui'ks- en luxe art. Nog beter dan voorgaande ritten. IK DRAAG LIEVER EEN VAN hoek marktstr.-schoolstr. BLIKSCHADE Op die kruising Zuidsingel Leunseweg verleende de 34-jarige bestuurder van een personenauto J. B. uit Nuenen geen voorrang aan de personenauto bestuurd door de 50- jarige M. S. uit Venlo. Alleen mate riële schade was het resultaat van de daaruit voortkomende botsing. Een botsing ontstond ook op de kruising Beekweg-Buitenweg-Hiiept waar volgens verklaringen van de benadeelde bestuurder van de vrachtauto de 34-jarige Venrayer A. B. na voorgesorteerd te hebben, te plotseling afremde waardoor de be stuurder van de personenauto, de 22- jarige plaatsgenoot J. R. de door hem bestuurde auto niet meer tijdig tot sstiltand kon brengen. Op de kruising Langstraat Groenewoldsepad blokkeerde de be stuurder van de personenauto, een 41-jarige Venrayer, nadat hij gestopt had, de vrije doorgang aan de be stuurder van de personenauto, de 24- jarige Vennayse mevr. J. G-B. Door het afremmen van de eerste auto, wat volgens haar verklaring te ab rupt gebeurde, botste de door haar bestuurde auto tegen de stoppende auto op. Maar ook hier alleen blik schade. Voor de 4e achtereenvolgende keer namen de Zangers van St. Frans afgelopen zondag deel aan het Inter nationale zangconcours te Vught. Vorige jaren hadden zij steeds een eerste prijs weten te behalen en nu was het de vraag of het voor de 4e keer ook zou lukken. Dhr. W. Buys was deze zondag verhinderd, zodat 2e dirigent dhr. G. Wijnhoven uit Blitterswijdk voor de opgave stond om de „serie" voort te zetten. Om half 10 vertrok men uit Ven ray om eerst een hoogmis te gaan zingen in Vught, dit op uitnodiging van de pastoor van de St. Petrus- kerk. Deze kerk heeft een werke lijk prachtige akoestiek en zoiets slaat over op de zangers en geeft in spiratie. Het werd een geweldige uit voering, die na afloop door een vol le kerk met dankbaar applaus werd beloond. Vervolgens stond er om 3 uur een concert op het programma in het nieuwe ziekenhuis van Den Bosch. Via de radio-omroep werd dit con cert vanuit de kapel .rechtstreeks in het hele ziekenhuis uitgezonden. Na enkele overwegend polifone kerk liederen, zong het koor onder andere ook de twee stukken die op het con cours gezongen zouden worden, n.l. „Quod Libet" van Louis Toebosch (een aaneenschakeling van allerlei oude nederlandse volksliederen) en „Mamma, ik wil een man hê", een Transvaals volkslied, iin een bewer king van Lex Karsemeyer. De uit voering was zeer geslaagd en viel goed in de smaak bij het grotendeels onzichtbare, miaar niettemin dank bare gehoor. En toen de 3e uitvoering op .deze dag: het concours. Om precies half vijf stondlen 75 zangers en dhr. Wijn hoven aangetreden voor de kritisch luisterende jury, bestaande uit prof. M. de Jong uit Antwerpen, Anton Krelage en Karei Mengelberg. Een half uur later was de spanning ge broken: een dikke le prijs, met 353 punten was bij elkaar gezongen. Dat is bijna 8V2 gemiddeld! Voor het 4e achtereenvolgende jaar een le prijs en deze keer een in de hoogste afdeling een werkelijk goed besluit van een geslaagde dag. Overigens gaan de Zangers van St. Frans weer een zeer drukke tijd tegemoet. Allereerst de hoogmis van a.s. zondag, le Pinksterdag. Deze mis wordt gezongen samen met Da meskoor Venrode en het Venrays Mannenkoor, in de Paterskerk. De Zangers van St. Frans zingen dan de pas ingestudeerde meerstem mige mis van Perosi, en gezamen lijk zingen de drie koren „Rejoice the King" van G. Vail het slotkoor uit d"e 9e symfonie van Beethoven: „Alle Menschen werden Brüder" (bewerking van J. van den Tillaart) en tenslotte het bekende „Jeruza lem" van Adams met als solist dhr. Theo van Dijk. (zie verder de kerk- berichten). En dan komt de vakantie weer in zicht. Voor de Zangers van St. Frans altijd een drukke tijd, gezien de reizen die het koor de afgelopen jaren heeft gemaakt. Vorig jaar is men thuis gebleven, omdat toen in Den Bosch een internationaal con gres van de „Fueri Caintores" is ge houden, waaraan men heeft deelge nomen, tesamen met zo'n 4.000 zan gers uit de hele wereld. Naar aan leiding daarvan zijn er bij het koor verschillende uitnodigingen binnen gekomen om de komende vakantie in het buitenland te zingen. Er waren onder meer uitnodigingen uit Frank rijk, Verenigde Staten, Oostenrijk en Sardinië. Uiteindelijk bleek de invitatie om naar Sardinië te komen de meest veelbelovende: daar wordt n.l. van 12 t.m. 15 juli een „Europeade" ge houden, waaraan veel Europese ko ren zullen deelnemen en waarvoor als Nederlands koor de Zangers van St. Frans uitgenodigd zijn. Een be langrijk deel van de reis- en ver blijfkosten zal door de Belgische re gering, die dit zangfestijn organi seert, gesubsidieerd worden. Na veel beraad heeft het bestuur van de Zangers in overleg met de ouders het besluit genomen om naar Sardinië te gaan. De voorbereidingen voor deze gro te reis zijn volop bezig en U zult er ongetwijfeld nog meer vam ho ren. De Zangers zijn druk bezig om zich zo goed mogelijk voor te be reiden, om zodoende ook in Sardinië de naam van Venray en Nederland op waardige wijze uit te dragen In het najaar van 1972 werden zgn. „vreemdelingen" uit Oeganda uitgewezen. Zoals bekend mam Ne derland 362 van hen in ons land op, waarvan het grootste gedeelte intus sen aan werk geholpen is. Van degenen die tot heden een geschikt werk konden vinden, waren woensdag een twintigtal naar Ven ray gekomen, waar Rank Xerox een zgn. open dag voor hen organiseer de. Deze Oegandezen die afkomstig waren uit alle delen van het land (Arnhem, Spijkenisse, Tilburg en Al melo) werden rondgeleid o.m. door een collega uit Oeganda, die al bij dit bedrijf werkt en hoog opgaf over de mogelijkheden. Met een sollici tatieformulier keerden zij huis waarts. Op de dinsdag j.l. gehouden sol licitatie-avond kwamen ruim 400 mensen een kijkje nemen. Zoals wij U reeds vorige week meldden, heeft het bestuur van SW een brief ontvangen, ondertekend door een 40-tal leden, waarin niet alleen om een algemene vergadering verzocht werd, waar opening van zaken zou worden gegeven, doch ook gevraagd werd de bestuursplaatsen ter beschikking te stellen. Dit laat ste heeft bij verschillende onder tekenaars van die brief bevreemding gewekt, want hen was van een der gelijk verzoek niets bekend. Bij na der onderzoek bleek dan ook dat zinnetje maar bijgevoegd te zijn, na dat mensen het eerste en normale verzoek gedaan hadden. Een en ander is voor de werk groep aanleiding geweest, het be stuur te adviseren de vergadering normaal in augustus te houden, zo als eerder de bedoeling was. Dan heeft men tijd om de reorganisatie plannen te voltooien, is waarschijn lijk meer zekerheid over de aan te trekken trainer en kunnen de jaar stukken normaal geproduceerd wor den. Het bestuur zal over dit advies zich heden donderdagavond beraden. Men verzocht ons verder te mel den, dat de heer Rooy akkers reeds eerder de wens te kennen heeft ge geven als voorzitter te bedanken, ge zien zijn gezondheid. Nu deze ont wikkeling zich heeft voorgedaan, heeft hij om (hetzelfde reden de voor zittershamer eerder ter beschikking gesteld om zodoende de weg vrij te maken voor zijn opvolger. Met ingang van zondag 10 juni zul len de wekelijkse trimritten aanvan gen om 9.30 uur. Op 16 juni zal 's middags voor aspirant-leden, leeftijd vanaf 7 jaar t.m. 14 jaar, gelegenheid gegeven worden om in clubverband te fiet sen. Jeugdigen, die belangstelling heb ben, kunnen zich opgeven bij dhr. Jan Aarts, Ooster Thienweg 28, Oos trum. Op een veilig parcours, waar weinig verkeer is, zal gefietst wor den. Twee leiders zullen zorgdra gen voor een goede begeleiding. De bijeenkomst is clublokaal B. v. Dijk, Mgr. Hanssenstraat 29 te Oostrum. Indien er voldoende belangstel ling is, zal een weekendtocht ge houden worden naar Melick. Er zal een mooie tocht uitgezet worden. De heren W. Co melissen en Jos de Kleijn zullen de rit volgen met hun auto's en tevens de luchtbedden en slaapzakken vervoeren. De leden die deze tocht mee wil len maken kunnen dat zondag ken baar maken, kosten hieraan verbon den bedragen 3, Donderdag 14 juni a.s. zal het Wa terschap Noord-Limburg vergaderen op het kasteel Well. Op deze agenda komt aan de orde de benoeming van de heer Peulen uit Baarlo tot hoofdingeland, als op volger van dhr. Vaessen uit Maas- bree. Verder grondaankopen voor de verbetering van de Grote Molen beek, het jaarverslag 1972 en een nota over de aanleg van werkpaden. Wat dit laatste punt betreft wil men 200.000,van het overschot van vorig jaar beschikbaar stellen voor de aanleg van 10 km. werkpaden onder Horst en Venray. Ook de voorlopige vaststelling van de rekening 1972 staat op de agenda, alsmede het beschikbaar stellen van f 7500,voor de viering van het 40-jarig bestaan. Dat zal bestaan in een feestelijk diner voor de hoofd ingelanden na deze vergadering en een na-slag gouden tientje voor het personeel. Een vijftal nalatige betalers van waterschapslasten zullen, als de ver gadering zulks toestaat, met ver koop van grond worden bedreigd. 1 juli a.s.: De MCV „Janslust" uit Venray is al weer enkele weken druk beziig met het organiseren van haar te houden motocross op 1 juli a.s. Het gaat ditmaal een programma worden van de hoogste plank, want alle top- renners zullen aan de start ver schijnen waaronder verschillende goede Grand Prix rijders in zowel solo als in de zijsparïklasse. Dat men Voor de jeugdma tuur wachters uit de 6e klas van alle lagere scholen in Venray wordt in de maand juni een excursie georganiseerd naar de Botanische Tuin en het Museum in Steyl. Ze gaan daarheen met bus sen, vertrekken omstreeks 2 uur en zijn ongeveer 4 uur later terug. De kosten bedragen niets. Men mag hooguit een gulden meegeven voor eigen verteer. Woensdag 13 jun} gaat de school jeugd van Oostrum, Oirlo, Casten- ray en Veulen, die met de bus aan school worden opgehaald. Op woensdag 20 junii gaat de jeugd van Ysselsteyn, Merselo, Vredepeel, Coninxhof en Leunen en deze jeugd word't verzocht om 2 uur bij de Zuid Ooster te zijn. Op maandag 25 juni gaat de jeugd van de Dr. Poelssohool, de Henseniusstraat, de Franciscus- en de Ursullaschool- en ook zij dient om 2 uur bij de Zuid Ooster te zijn. Woensdag 27 juni is de laatste toer en daar gaan mede de jeugd natuurwachters van de 6e klas van de Clara-, de Lucia-, de Protestants- Christelijke en de Ur9ulaschool. Ook zij zijn om 2 uur bij de Zuiid-Oos- ter. Voor de jeugdnatuurwachters van de 5e klas zijn excursies uitgestip peld in Venray zelf. Zij moeten zor gen voor eigen vervoer. Op woensdag 13 juni worden die jongelui om 2 uur verwacht bij de Castenrayse kerk. En wel de natuur- waehters uit Oostrum, Oirlo, Cas- tenray en Veulen. Die gaan een wan deling maken naar de Castenrayse vennen. Op diezelfde dag worden de 5e klas natuurwaohters van de Hense- niussehool, de Heidse school, de Pro testants-Christelijke en de Ursula- school op eigen gelegenheid verwacht bij restaurant Vlakwater, waarna onder deskundige leiding Weverslo bezocht wordt. Zaterdag 16 juni gaan de 5e klas natuurwaohters van de scholen in Leunen, Ysselsteyn, Merselo, Vrede peel en Dr. Foelsschool naar het Hel der. Om 2 uur bijeenkomst bij de ballonzuil. Op diezelfde dag kunnen de natuurwachters van Coninxhof en Luciaschool wederom bij restaurant Vlakwater bijeenkomen voor een be zoek aan Weverslo. Woensdag 20 juni worden de na tuur wachters van de 5e klas van de volgende scholen: Clara, Pranciscus, Petrus Banden bij de Ballonzuil ver wacht, van waaruit een tocht wordt gemaakt naar het Helder. De excursies staan o.l.v. de heren Janssen uit Sevenum, van Veghel, Bellemakers, Swinkels en v. Beers, terwijl ook een tweetal vertegen woordigers van het bestuur de jeugd vergezelt. Wij verzoeken de jongelui dit lijst je uit te knippen en goed te bewa ren, want er komt geen nadere op roep meer. Rond 20 juni zal een .keuring zijn van de kamerplanten, die de afge lopen maand uitgereikt zijn. Men hoort hierover meer op school. verzekerd is van alle topsterren komt doordat het een kampioenswedstrijd betreft in de klasse 500 cc inter nationalen en senioren en in de zij span klas se internationalen en senio ren, dus een dubbele kampioens cross wat in het zuidien des lands uniek is. In de 500 cc klasse is het de vierde en in de zijspanklasse de tweede wedstrijd welke meetelt voor het Nederlands kampioenschap. In het geheel worden er in elke klasse vijf meetellende wedstrijden verreden. Enkele namen die borg staan voor een spectaculalire strijd: Gerrit Wol- sink, Frans Sigmans, Peter Willems, Tiny van Erp enz. In de zijspan- klasse o.a. Broer Dirkx, Ri'kus Lub bers, Jan ten Thije, de drie gebroe ders van Heugten enz. enz. Aanvankelijk zouden alleen de 500 cc international en senioren in Ven ray meetellen voor het nationaal kampioenschap, maar door terrein moeilijkheden in Amsterdam waar de zijspannen zouden strijden voor de fel begeerde puniten, 'kreeg de MCV Janslust het aanbod van de NMV om ook deze klasse erbij te ne men als een kampioenswedstrijd wat men dan ook met twee handen aan nam. Door het organiseren van zulk een wedstrijd met de hele top gaat dit financieel nogal wat kosten. Af gezien van alle andere onkosten gaat dit alleen aan de renners zo'n tien duizend gulden kosten. U ziet dus dat de Venrayse organisatie kosten nog moeite spaart om een toppro- gramma aan te bieden. Bij redelijk goedw eer verwacht men met dit programma een record aantal bezoekers uit geheel Neder land vandaan. Mocht U op 1 juli door misschien droog weer stof ver wachten, dan kunnen wij U mede delen dat U daarvan op het circuit geen last zult hebben doordat er dan duizenden liters water gesproeid zullen worden. Vrijdag 8 juni: 19.00 repetitie voor het hele koor. Zaterdag 9 juni: Corvee-dienst voor T. Aben, P. de Rooy, B. van Meyel, Fr. Schaef- fers. Zondag, le Pinksterdag: 10.15 Plechtige Hoogmis met het Venrays Mannenkoor, Dameskoor Venrode en de Zangers van St. Frans. Dinsdag 12 juni: 18.00 gymavond. 19.00 9pellenavond in de Galmhut. Wocensdag 13 juni: 19.00 repetitie voor bassen en te noren. Donderdag 14 juni: 16.15 repetitie voor onze nieuwe leden in de Franoiscusschool. 18.30 repetitie voor groep B. GESLAAGD Aan de Kath. Sociale Academie te Eindhoven slaagde mej. Ineke Poels uit Oostrum. De doctorsbul voor biologie werd aan de Universiteit van Utrecht uitgereikt aan de heer P. van Dijk, Laagheidseweg. Voor bouwkundig opzichter slaagde W. Sohiwachöfer, Past. v. d. Gaetstraat 71, Venray. VERKIEZING Mevr. J. Tillemans-Duyf, Biezen- venneke 7 werd gekozen in het lan delijk bestuur van de Ned. Kath. Sportbond - zwemmen. Op zondag 17 juni zingen we de Hoogmis in de kapel van St. Anna. Aanvang half 10. Daarna gezellig samenzijn in het restaurant. De hoogmis van 2e Pinksterdag op St. Anna gaat NIET door. Leden zijn nog altijd welkom, 'j vooral herenstemmen. Als U zin hebt j in zingen, meldt U dan nu aan als 1 lid. J! Binnenkort ontvangt U meerdere j gegevens betreffende onze reis naar Frankrijk op 1 en 2 sept. Zorgt U alvast voor een geldig paspoort of een paspoort dat nog geen 5 jaar verlopen is. Er zijn nog 2 repetities in juni: woensdag 13 en zondag om uur in zaal De Jongh (Verheugen). IN VOORRAAD verschillende soorten STOK. en STAMBONEN ZAADHANDEL - LEUNEN telefoon 1550 IN KATOEN en TERLENKA en NYLON in Venray bij hoek Marktstr.-Schoolstr. AANBOUW KEUKENS tegen zeer lage prijzen Keukenbloks met R.V.S.-blod 18/8 100 cm 210,- voor 190,- 150 cm 335,- voor 300,- 170 cm 380,- voor 320,- 180 cm 400,- voor 360,- 200 cm 420,- voor 380,- Afzuigkappen Küpperbusch 265,- Neff 300,- Gagenau 340,- Ook spotgoedkope wandte- gels vanaf 15 cent Indien gewenst ook plaatsen Keukencentrum FRANSSEN - VENRAY Hoogveld 10 (Molenklef) telefoon 04780 - 2851 Na 18.00 uur telef. afspraak. van prima kwaliteit (blank) Franco huis. aan concurrerende prijzen. Het vanouds bekende adres: J. VESTJENS Fouragehamdel Haelen (L.) Tel. 04759-1332 WEGENS GESLOTEN Kruitweg 5 - Telef. 1867 Uw badrijf voor batara an snallara tarvica I WERKBROEKEN OVERALL'S STOFJASSEN WERKJASSEN U KOOPT BETERE VAKKLEDING BIJ hoek Marktstr.-Schoolstr.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 18