Leegstaand oud ziekenhuis is voor velen een ergernis 2000ste werknemer in dienst bij Rank Xerox Rabobank S RAUHFASERVERF NIEUW FLEXA Wandfaser bartels Een eigen huis binnen uw bereik meteen snelle financiering bij de Rabobank f 14.50 Hoge hypotheek* lage rente ongestraft vervroegd af te lossen We hebben jammer genoeg niet het aantal ingezonden stuk ken bewaard, dat ons bereikt heeft n.a.v. het maar blijven leeg staan van het oude ziekenhuis. Konden we aanvankelyk de men sen neg tevreden stellen met de mededeling dat tussen het bestuur van de stichting St. Elisabeth-ziekenhuis en het ministerie overleg gepleegd werd over het inschakelen van dit gebouw voor de ver zorging van minder-validen, we weten sinds jaar en dag, dat het ministerie kort en bondig „neen" gezegd heeft. Toen is door de gemeente, meer spontaan dan weloverwogen, het iidee geopperd om van dit overigens nog in goede staat verkerende gebouw het politiebureau te maken en de overige ruimte beschikbaar te stellen voor de muziekschool. Beide „insti tuten" zijn namelijk dermate eng be huisd, dat meer ruimte dringend noodzakelijk is. VERZORGINGSTEHUIS Het as een openbaar geheim, dat toen de plannen voor een nieuw zie kenhuis vorm aannam/en, het toen malig nieuwe bestuur er over dacht van het oude een verzorgingstehuis te gaan maken voor mindervaliden. En men dacht dan op de eerste plaats aan mindervalide en lichame lijk gehandicapte bejaarden, als een soort aansluiting of vervolmaking van het Venrayse bejaardencen trum. Het was echter zo, dat Horst reeds de toezegging had voor een aantal van deze bedden en allereerst was dus de vraag of Horst deze aan Venray over zou willen doen. Daar naast liep een onderzoek naar de meest efficiënte opzet van de ge zondheidszorg in de Noord Limburg se ziekenhuizen. Toen dat rapport na de opening van het nieuwe Venrayse ziekenhuis tot de conclusie kwam, dat 't het zinvolste zou zijn de ziekenhuizen van Tegelen en Venlo te combineren en die van Venray en Horst, terwijl dan het Horster ziekenhuis als ver zorgingscentrum voor de regio kon gaan funktioneren (zij het dan met eraan verbonden een polikliniek voor de Horster bevolking), was het een zware dobber alsnog b'ij het mi nisterie de gevraagde toestemming los te peuteren. Dat is na ampele besprekingen dan ook niet gelukt en tot ergernis van het Venrayse pu bliek stond het oude ziekenhuis maar steeds leeg. Men heeft toen in Venray het idee geopperd om de eng behuisde mu ziekschool daarnaar over te brengen, terwijl ook de politie er begerige blikken op wierp, die elkaar al voor de voeten loopt in de twee wonin gen plus aanhangsels, wat haar op de Wilhelminastraat ter beschikking staat. Wat er van zij, ruim een jaar lang wordt nu al onderhandeld tussen het gemeentebestuur en de stichting. „Een vrij hopeloos gesprek", zegt de heer L. Laurensse, die als voorzitter van de stichting St. Eliisabeth-zie- kenhuis de gemeente een aanbod heeft gedaan, wat de huur van ddt gebouw betreft en van de andere kant als voorzitter van de Stichting Muziekschool Venray bijna weke lijks geconfronteerd wordt met de enge ruimte, waarin de muziek school moet fungeren. „Ik zou niets liever zien, dan dat dit gebouw eindelijk een bestem ming krijgt, nu we bij de minister de kous op de kop gekregen hebben inzake dat verzorgingstehuis. Die onderhandelingen hebben al te lang geduurd en nu duuirt het hier ook al weer INTEGRAAL „Ik kan me levendig voorstellen, dat men zich ergert aan deze leeg stand, al zijn meer plaatsen aan te wijzen, waar dergelijke grote ge bouwen leegstaan", aldus gemeente secretaris J. Peels, die het standpunt van de gemeente in deze zaak uiteen zet. „Toen ik naar Venray kwam trof ik daar een gemeentehuis aan, dat feitelijk in drie delen is gesplitst. Gemeentewerken zit op de Leunse- weg, de gemeentepolitie in de Wil- helminastraat en de gemeente-secre tarie op het Gemeentehuis in de Grotestraat. Dat is qua organisatie afgezien van mogelijk ruimtege brek al een beroerde situatie. Het is dus geen wonder dat men aan dringt op totale nieuwbouw, achter het huidige gemeentehuis of ergens anders in het nieuw centrumplan, waarin men al deze diensten geza menlijk kan onderbrengen. Dat men intussen ook denkt aan overname van het klooster Jerusa lem wijst ook al in de richting van een meer integrale visie. Het leeg komende Lyceum zou dan prachtig kunnen dienen als muziekschool, omdat het met weinig moeite direct daarvoor te gebruiken is, terwijl b.v. ook een vrije akademie, die thans in de kelders van de CloCkert zit, een centrale plaats in Venray zou kunnen krijgen. Want dn een onbewaakt ogenblik kan dan wel gezegd zijn, dat het oude ziekenhuis prachtig voor po litiebureau en muziekschool zou ge bruikt kunnen worden (het door U uitgegeven Venray-kaartje geeft het zelfs al aan) men moet niet verge ten dat het politiebureau dan nog verder van het gemeentehuis af komt en een dat dan nog altijd het probleem blijft bestaan van de uit getrokken gemeentelijke diensten. De lieer C. Verbakei uit Deurne, heeft de kclenzakken, die hij eerst rondbracht in Deurne, aan de kapstok gehanden en is in dienst ge reden bij Rank Xerox. Het feit dat hij maandag als 2.000ste werk nemer in dienst trad bij dit concern levert hem en zijn vrouw een reis op naar Frankrijk of Engeland, naar keuze, met een dag een bezoek in Parijs of Lenden. En loco-burgemeester Schols kon als feestgeschenk 2800 x 1.oftewel 21.840,meenemen voor de verdere uitbouw van het schouwburgplein. Personeelschef A. v. d. Horst gaf dfeze geschehken. weg op de introduc tiecursus, die maandag startte voor 87 employé's, die zich al hadden aan gemeld op de eerste advertenties. Hij wees er nog eens op dat Rank Xerox v in 1965 was gestart met 85 mensen. In 1969 werd de 500ste verwelkomd, terwijl men in 1971 de 1.000ste kon begroeten. 17 maanden daarna kwam de 15.00ste en 9 maanden daarna de 2.000ste. Het nieuwe recru'teringsprogram- ma betekent dat in plaats van de 55 mensen, die men voorheen per maand aannam, men <thans er 130- 135 per rriaand moet krijgen, om het gestelde doel, namelijk einde 1973: 2800 mensen te bereiken. Hij had daar goede moed in, want gedurende de drie voorbije sollcoita- tie-avondx waren niet minder dan 1200 belangstellenden op bezoek ge komen bij Rank Xerox, waarvan 80% solliciteerde. De 87 nieuwe employé's die maandag in dienst traden, zou men kunnen beschouwen alis de eer ste oogst. Hij bood 2800 x 1.aan de ge meente aan voor bovengenoemd doel, omdat de gemeente bijzonder veel steun gegeven had aan alle uitbrei dingsplannen van Rank Xerox en o.m. door haar woningbouw het mo gelijk maakte dtt Rank Xerox een dergelijk ambitieus recruteriingsplan kon opstellen. DANKBAAR toonde zich de loco-burgemeester voor dit geschenk, dat de afbouw van het schouwburgplein mogelijk zou maken. Hij vertelde in zijn kwaliteit als secretaris van de woningvereni ging dat men binnenkort hoopt te komen tot verschillende uitbreidings plannen, met voor elk wat wils in de keuze van het type van woningen. Hij was graag bereid daarover miet de liefhebbers binnen Rank Xerox te komen praten, ook al om te voor komen, dat er hele straten Rank Xe rox mensen bijeen zouden komen zit ten. Dit jaar hoopt men van de 600 wo ningen, die men onder handen heeft, minstens 500 zo ver te hebben dat ze bewoond kunnen worden en hij wees de pendelaars er op dat wonen in Venray bepaalde voordelen bieden kan Namens Venray-promotion dankte de heer Cattoir voor het vorstelijk geschenk, dat in dank aanvaard werd om de luiffel van de schouwburg uit te kunnen bouwen, over de orkest ruimte, zodat ook concerten in de openlucht op dit plein mogelijk zul len worden. Hij wees er op, dat in deze tijd de gemeente haar handen financieel vol heeft met verantwoor de uitbouw van Venray. Iets extra's zit er niet meer aan. Wil men echter Venray leefbaar hou den en maken tot een gezellige plaats, waar het goed wonen, werken en ontspannen is, dan zal men door moeten gaan met aktiies als die voor het schouwburgplein. En dat is Ven ray-promotion dan ook echt van plan, mits men de steun en hulp krijgt van velen, zoals bij 't schouw burgplein. Hij kondigde al aan, dat men een restauratie van de markt pleinen thans op het programma heeft staan, waarop men de bomen, ja zelfs de oude pomp weer terug wil brengen. Het is maar dat U dat ook al vast weet De heer Verbakei uit Deurne wordt dcor personeelschef A. v. d. Horst gefeliciteerd als 2.000ste werknemer by Rank Xerox. Een andere- factor is, dat in het oude ziekenhuis de stroomvoorzie ning geheel gerestaureerd moet wor den en de centrale verwarming to taal vernieuwd moet worden. Dat gaat enorme bedragen kosten en ook daarmede moet men rekening houden. Evenals met verschillende ver bouwingen, al stelt men nog zulke minimale eisen. Het is niet voor niets dat de loco-burgemeester in de laat ste raadsvergadering al aangekon digd heeft dat dit jaar de beslissing zal moeten vallen over al dan niet een nieuw gemeentehuis, overname van Jerusalem, of een andere oplos sing. We streven er naar binnen 4 - 5 maanden een zodanige beslissing te nemen dat genoemde diensten bij elkaar en niet uit elkaar kunnen funktioneren. Daarbij blijft het oude ziekenhuis een bepaalde rol mee spelen, zij het geen hoofdrol", aldus gemeentesecretaris J. M. Poels, d.ie hiermede al aangeeft dat het oude ziekenhuis tot ergernis van velen voorlopig nog onbewoond blijft WAT NU De heer Laurensse vindt dit alles wel teleurstellend, nadat hierover meer dan een jaar lang gepraat is. „Intussen zal het bestuur van het ziekenhuis, (waar notabene de bur gemeester ook lid van is), zich be raden over de toekomst van dit ge bouw, dat 's nachts nog altijd be waakt meet werden en nu al meer dan drie jaren aan het verpieteren is. Wellicht komen we zelfs tot af braakzo stelt hij. En dat, ter wijl menige vereniging jaloers kijkt naar deze ruimten, die thans onbe nut al jaren liggen. Afgezien van het feit dat o.d. het gebouw nog altijd gebruikt kon worden voor de ge zondheidszorg, waar in hetzelfde Venray nog steeds grotere samen werking op gang komt tussen de psychiatrische centra en het St. Eli sabeth-ziekenhuis, met daarnaast nog grotere samenwerkingsverban den in de regio. Maar ook daar schijnt de minister mordicus tegen. Wat er van zij, het „mens erger je niet" zal nog maanden moeten ge zegd worden, tegen hen, die zich te recht ergeren dat ,iin een tijd van veel ruimtegebrek hier zulk een ge bouw renteloos, waardeloos en leeg ligt te kijken Het kopen van een eigen huis is meests? een danig kostbare zaak, zodat een juiste hypotheek onont beerlijk is. De Rabobank biedt u .een passende hypotheek, tot 90%. In bepaalde gevallen mogelijk zelfs hoger. En niet alleen voor een nieuw te bouwen huis, maar even goed voor een oudere woning. Terwijl u vrijelijk vervroegd mag aflossen wanneer u dat zou willen en zou kunnen. Zonder dat u daar voor, zoals gebruikelijk, aan een boetebepaling bent gebonden. Loop even binnen, om u alles te laten vertellen wat u weten wilt over een behulpzame hypotheek van de Rabobank. „Rabobank: zo noemen zich voortaan de Boerenleenbanken". de bank voor iedereen Vloeibare Rauhfaser: met de rolborstel, zo uit de bus op de muur, klaarKan over behang en pleisterwerk. Speciale prijs - 7 kg. wit slechtsj geelt Rauhfaserstructuur op wanden van elk materiaal. In 7 moderne effectvolle i <i rA kleuren. Emmer 3,5 kg. VENLO,VENRAY. MAASTRICHT

Peel en Maas | 1973 | | pagina 10