L! Wordt centrumplan Venray 'n ontwikkelingsprojekt van Wilma? Muvero-personeel bezocht Brockelmanpersoneel Leenenl Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VENRAY IN HET WEEKEND VRIJDAG 1 JUNI 1973 No. 22 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS n DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 1« ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bi) vooruitbetaling) Het is intussen, al weer enkele ja ren geleden dat Venray onder het burgemeesterschap van mr. Custers met veel tam-.tam een centrumplan presenteerde dat op een ingrijpende wijze het hart van Venray zou moe ten omtoveren. Helaas het pla.n was te groots te duur te ingrijpend en er waren geen centen. Daarom haalde de minister er met een rood potlood een kruis door en verdwenen de plannen in de bureauladen van de gedesillusioneerde plannenmakers en van de gemeente. Het is toen vreemd stil gebleven rond eventuele nieuwe plannen voor het centrum en niemand wist feite lijk of er nog wat aan gedaan werd. Zelfs een mondelinge toezegging van minister Ud'ink aan onze ver slaggever dat er op een gegeven mo ment wel centen waren en dat men maar gauw zijn plannen moest indie nen vermochten weliswaar bewe ging te brengen in de tekenkamers van architecten en stadsplannen- makers maar resultaten werden niet bekend. Maar toch blijkt in diezelfde stille periode en we spreken nu over ongeveer 3 jaar geleden het Ven- rayse bedrijf Venrode Gebr. Jans sen n.v. het een en ander op papier te hebben gezet wat hun visie zou zijn over een nieuw Venrays cen trum. Met behulp van een terzake deskundige architect heeft men plan nen ontworpen en daarover kontak ten gehad op het gemeentehuis. Zijn we goed ingelicht dan was door hen b.v. een nieuw winkelcen trum gepland tussen Hoenderstraat en Jan Hensenstraat resp. tussen Schoolstraat en Deken Thielenstraat. Maar wie weet nu of daar wel zo'n beHbefte aan is? Nu schijnt het wel gebruikelijk te zijn dat plannenmakerij en zeker die voor een centrum, in alle stilte en onder strikte geheimhouding moet geschieden. Waarom eigenlijk? Maar als gevolg van die geheimhouding werd het Venrayse bedrijf dan ook plotseling ten gemeentehuize gecon fronteerd met het feit dat ook de Wilma uit Weert iin alle stilte en ge heimhouding een oentrumplan voor Venray aan het uitbroeden was. Het enige logische gevolg uit deze ontstane situatie zou Zijn dat beide bedrijven gingen samenwerken. Men had natuurlijk ook de plannen naast elkaar kunnen leggen en het beste en economische er uit kunnen pik ken. Temeer waar bleek dat beide projekt-ontwikkelaars dezelfde ar chitectten) in de arm genomen had den. We kunnen ons voorstellen dat het college van B. en W. eerst iets na ders wil weien, voordat men met deze zaak bij de raad komt, en dus een projekt-ontwiikkelaar opdracht verstrekt heeft een studie van een en ander te maken, maar desniette min krijgt men het gevoel weer voor, voldongen feiten te staan. We willen niet zeggen dat het hiervoor geschetste een publiek ge heim is maar moeten wel consta teren dat over een en ander nogal wat geruchten de ronde doen. Zo zou Wilma het nieuwe centrumpLan als een project-ontwikkeling onder haar hoede nemen. Na de nodige bespre kingen in B. en W. zouden de plan nen aan Venrays gemeenteraad kun nen worden voorgelegd. Maar of dat nu wel allemaal zo vlug kan We zeiden het al dit zijn geruch ten. En daarover kan men nergens een bevestiging van krijgen. Maar er is geen koe zo bont of er zit een vlekje aan, en dus Bij het woord projekt-ontwikke- laar heeft men het idee, dat zo'n projekt er binnen enkele jaren staat, terwijl een realisering in 8 tot 10 jaair veel wenselijker zou zijn. De zelfstandige ondernemers intus sen en met name de winkeliers in het centrum vragen zich wel af of zij vandaag of morgen niet voor een blok zullen staan, Want tot op de dag van vandaag is nog steeds niet bekend of er inderdaad die behoefte aan nieuwe winkels bestaat, die nu dik wijls gesuggereerd wordt en in de nieuwe plannen tot uitdrukking wordt gebracht. Het desbetreffende onderzoek is nog steeds niet afge sloten. Een oppervlakkige beschou wing leert echter dat het aantal win kels eerder af dan toegenomen is, al is het aantal m2 winkelvloeropper vlakte wel behoorlijk toegenomen. Het minste wat men had kunnen deen was het rapport afwachten van het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, over de winkelBituatie in Venray nu en in de komende ja-f ren. Alleen al aan subsidies heeft dit rapport over de 20.000,ge kost en men mag toch wel aanne men dat dfeze mensen verstandige dingen over deze ontwikkeling kun nen zeggen. Nogmaals, er is nu te weinig be kends over om een goed oordeel er over .te kunnen geven. Wat er van zij, de middenstand heeft het gevoel dat er over hen, doch zonder hun inspraak gehandeld i§ of wordt. Waarom anders die ge heimhouder! j Zaterdag brachten de personeels leden van hst Venrayse metiaalwa- renbedrijf Muvero een bezoek aan de personeelsleden van de andere tot het Bröckelmanconcern behorende bedrijven in het Sauerland te Ne- heim-Hüsten. Een bezoek wat niet zonder hin demissen begon, want aan de Neder lands-Duitse grens te Herungen was er de Duitse Zollbeambte, die zich onverbiddelijk toonde en een bij dat Venrays concern werkzame Maro- kaanse gastarbeider wegens het niet beschikken over een geldig visum de toegang tot de Duitse Bondsrepubliek ontzegde. Alle mogelijke telefonades met alle mogelijke instanties ten spijt kon deze geen togeang krijgen. Dit was nog een nawerking van de ge beurtenissen te München. Een twee de medewerker had moeilijkheden omdat 's Konings wapenrok dragen de, alleen de beschikking had over een militair paspoort. Hij moest een dagpas nemen ten bedrage van 10,-. Met een vertraging werden de per soneelsleden, welke met hun weder helften waren vergezeld, in een res taurant in de heerlijke omgeving van dit Sauerland verwelkomd door zo wel de president-commissaris van de Bröckelmanconcerns als de andere topfunktionarissen. Juist dat restau rant was een uniie.k staaltje van ge meenschapszin want dat was door een aantal idealisten in vrije tijd en met steun van het particuliere be drijfsleven gebouwd en was nu in de weekends een ontmoetingscentrum wat later ook bl'eek, een goed tref punt. In het sportcentrum te Neheim had vervolgens de voetbalontmoeting plaats tussen de beide bedirijfs-elf- tallen met als inzet de Landenbeker der fa. Bröckelman welke in het bezit was van het Venrayse bedrijf. Ondanks de inzet van het Neder landse elftal gelukte het niet de be ker in Nederlandse handen te hou den. De Nederlandse ploeg had de arbiter tegen, welke geen onder scheid maakte tussen een vriend schappelijke ontmoeting en een wed strijd in de competitie. Zodoende werd de gele kaart aan een Neder landse speler getoond. De einduitslag van 51 gaf geen juist beeld want vooral in de tweede helft waren de Nederlanders aan merkelijk sterker. De directeur van bet Bröckelman- bedrijf, de heer Giese, reikte later de beker uit aan de captain van het Duitse iteam, maar wilde zich niet deskundig uitlaten over de verrich tingen binnen de witte lijnen. Hij was ervan overtuigd dat bij de vol gende ontmoeting de beker weer in Nederlandse handen zou komen. Voornaam vond hij dat door mid del van die kennismakingsbijeen komsten men meer hoogachting voor elkaar zou krijgen. In die zin sprak ook de directeur van de fa. Muvero, die door een harmonisch samengaan tussen de bedrijven, vertrouwde dat de onderlinge band van vriendschap zal kunnen ontstaan. Sport en spel is dikwijls de basis voor verbroede ring en vriendschap, een basis, waar over ook de voorzitter van de be drijf sraad sprak. Maar na vele woorden werd het overigens op voortreffelijke wijze samengesteld koud buffet alle eer jaan gedaan en daarna begon eigen lijk eerst echt de verbroedering. We hadden de indruk dat het sa mengaan op de goede weg is, mede bepalend is ook nog de uitbreiding van Muvero welke voor de naaste toekomst is gepland. Dat het de bedrijf sleden ernst is met goede vriendschappelijke be trekkingen met Venray te gaan on derhouden blijkt uit het onderzoek van de mogelijkheden om tot een soort ihtercitykontaktten of jumila- ges tussen beide plaatsen te gaan ko- DODELXJK ONGEVAL Op de kruising Beekweg-Endepcel wilde de 69-jarige vertegenwoordiger Hermanus Broeckx met zijn perso nenauto vanuit de richting Overloon komende, de Beekweg oversteken, naar Merselo. Hij lette onvoldoende cp 't ever de Beekweg rijdende ver keer. Zo bctste hg met zijn wagen tegen de aanhangwagen, bestuurd door de 50-jarige A. v.d. B. uit Uden. De botsing was zo hard dat de aan hangwagen kantelde, terwijl de be stuurder van de personenauto op slag werd gedood. De vertegenwoordiger was ter plaatse gced bekend, want hij bereed gedurende 15 jaren al wekelijks die weg. Ter plaatse is vorig jaar een verkeersongeval onder dezelfde om standigheden gebeurd, waarbij vier personen werden gedood, terwijl al eerder aldaar een fietser het leven verloor. SPEURHOND HAD SUCCES De rijkspolitiespeurhond, de her dershond van de rijkspolitie speur- hand'geleidier H. van Halteren uit Mierlo, had suksestoen hij de porte feuille van de landbouwer J. Loonen op het Hoogriebroek terugvond met maar liefst 1200 gulden er in. De landbouwer had met zijn trac tor landbouwwerkzaamheden ver richt en vier stukken weiland van ieder een hectare groot bewerkt. Bij thuiskomst miste hij zijn geld. Terugzoeken was een vrijwel onmo gelijke opgave, waarop hij zich tot de politie wendde. De Venrayse po litie heeft niet de beschikking over een speurhond, maar door de goede kontakten met de rijkspolitie speur- hondgeleidiers, was onmiddelijk de heer van Haltenen bereid een speur tocht op zich te nemen. De herders hond versaagde niet. Reeds in het tweede weiland werd de portefeuille met inhoud teruggevonden. VERKEERSONGELUKKEN Op de Lankstraat remde de be stuurder van die personenauto, de 30- jarige W. V. plotseling af voor een tegenligger. De door hem bestuurde auto schoof echter door en botste te gen de geparkeerde auto van de Ven- rayer W. F. aan. Beide auto's werden beschadigd. - Op de Veulenseweg te Leunen werd onvoldoende rechts gereden en ontstond er een botsing tussen de personenauto's bestuurd door de 38- jarige Venrayer W. S. en de 49-jarige plaatsgenoot W. L. Het bleef ook hier bij lichte schade. - Op de Maasheseweg ontstond een lichte botsing tussen een vork heftruck en een stilstaande personen auto. Voordat de politie arriveerde had men de schade al in den minne geregeld. MET TRAPPER TEGEN TROTTOIRBAND Op de Albionstnaat te Leunen kwam de trapper van de bromfiets, welke door mevr. M. P.-M. werd be stuurd tegen de rand van de trottoir band. Mevr. P.-M. kwam te vallen en werd met diverse verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht. Daar bleek tot haar geluk dat de ver wondingen meevielen en dat zij later op de avond naar huis kon worden vervoerd. GEEN VISITEKAARTJE Geen visitekaartje trof de 34-jarige P. S. uit Venray aan toen hij aan zijn geparkeerde auto in de Veltumse Kleffen beschadigingen aantrof. Daar zal' nu de politie een onder zoek naar instellen. BESTUURDER SCHROK De 41-jarige bestuurder van de personenatuo H. V. uit Venray schrok, toen hij plotseling een onver lichte auto op de Leunseweg zag staan. Hij week daarop links uit en botste toen tegen de geparkeerde auto van de Venrayer W. de V. Het bleef bij materiële schade. De on verlichte auto behoorde aan A. v. d. B. uit Veldien. BLIKSCHADE Op de Hatendonkstraat werd de bocht niet goed genomen door de be stuursters van de personenauto's, de 19-jarige J. v. d. V. uit Venray en zijn 23-jarige plaatsgenoot C. H. Maar het bleef bij blikschade. men. Opmerkelijk was dat vele in woners van Neheim-Hütsen, die wij spraken, Venray reeds kenden door de successen met Spel zonder Gren zen. Over deze Venrayse successen waren de bewoners van Sauerland vol lof. Zo ziet men dat ook Spel zon der Grenzen nog steeds rente af werpt.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 1