Het botert niet bij S.V.V. ALGMENE HULPDIENST DRUKWERK DIT MOET U ZIEN. TAPIJT - SEN TAPIJT-AANBIE NU NU NU thomassei HEINZELMANN BADKLEDING gemeentelijke notities en mededelingen Gelijke monniken, gelijke kappen Ophalen van huisvuil Bekendmaking Hinderwet HANDELSAVONDSCHOOL EXIT Invaliden Sportclub „Venray" ZWARE KWALITEIT NYLON 119.00 WOLLEN kwaliteiten, NU exji Tapijten van bekende fabrikaio tijdens deze tentoonstelling PRIJZEN verkocht. Daarom alleen al naar de TEN BUITEN-SPEL" in hal 1 en ha .1 Kwalifeits - tapijt - onder vollr; tegen belachelijk lage prijzen Dat er bij SVV moeilijkheden zijn, as een pulbliek geheim. En 'die geruch ten die er de omloop doen, maken die zaak niet veel duidelijker, eerder chaotisch. Er wordt op diverse fron ten „gevochten" en er zouden hand- tekeniingenakties gevoerd zijn en wat al niet meer. Om U en ons zelf wat duidelijkheid te verschaffen togen we votrige week dinsdag naar een SVV werk- groep-vergadeiring o.l.v. de heer G. Mulders. Die duidelijkheid hebben we echter niet gevonden, omdat ons aan het begin van die vergadering werd medegedeeld, dat dit een soort commissiebijeenkomst was, heel in tern en de buitenstaander had daar niets te maken. Er werd ons vriende lijk verzocht niets over ite publiceren. We hebben aan dat verzoek gevolg gegeven en namen slechts persoon lijk kennis van de trainer geschiede nis waar dn feite al de SVV moeilijk heden om draaien. Maar dat personen uit diezelfde vergadering hun weetje achteraf ter kennis brengen van een correspon dent van een dagblad, wat dan •prompt in grote opmaak dit „nieuws" wereldkundig maakt, vinden we niet juist. Wait voor de een geldt, moet ook voor de andier gelden. Dat 'heeft met vrije nieuwsgaring niets te ma ken. We hebben, juist voor het verschij nen van dit blad, ons gewend tot de heer G. Mulders en hem gevraagd hoe de situatie nu feitelijk ligt. De heer G. Mulders bracht nog eens duidelijk het standpunt van die commissie naar voren: „We hebben in opdracht van het bestuur als werkgroep een oplossing moeten zoe ken voor de training. Daarbij stond voorop het voorschrift van de bond, dat wij als SVV een gediplomeerde trainer moeten hebben. Een trainer, die en dat is door de werkgroep en bestuur duidelijk onderstreept zowel de technische als de mentale training op zllch dient te nemen. Met alles respect voor wat de heer Phi- lipsen het afgelopen jaar voor het eerste elftal gedaan heeft, koh hij niet als coach gehandhaafd' blijven, omdat hem nu eenmaal 'de door de bond gewenste papier ontbreken. We hadden hem graag gehad alls bege leider van het eerste elftal, maar dat heeft die heer Phliipsen geweigerd'. Alls werkgroep hebben we verder de heer Vermunt uit Asten benaderd om de training op zich te nemen. Aangezien later bleek dat hij geen open kaart gespeeld had, is dat kon- takt verbroken en zijn we nog steeds zoekende dat we een goede trainer kunnen krijgen. Daarbij blijft de werkgroep haar standpunt handha ven, dat die zowel d!e technische als mentale kant van deze training op zich heeft te nemen. Twee kapiteins op een schip, dat kan niet Dait deze beslissing bij sommige leden van de selectie-groep niet pret tig gevallen is, omdat zij liever met de heer Philipsen verder zouden gaan, is begrijpelijk, doch het kan nietDe ikonsekwenties die wel licht enkele spelers daaraan verbin den, zijn voor hun eigen rekening. De werkgroep Vindt dat spijtig, maar het verandert niets aan het stand punt van bestuur en werkgroep, ook als blij lot dat de voorzitter de heer Rooyakkers de recente ontwikkelin gen als oorzaak opgeeft voor zijn terugtrekken als voorzitter. SVV staat niet alleen voor de moei lijke opgave een trainer te vinden, doch ook de algemene organisatie moet onder het mes, er moet een betere binding komen met de lagere elftallen en de selectie zal beter moe ten marcheren. Dat zijn allemaal punten, 'die de aandacht hebben van verschillende werkgroepen. Dat kan tot gevolg hebben, dat sommige le den te treffen maatregelen minder prettig vinden, doch lals het belang van de verenhgng voorop staat, dan zullen deze maatregelen genomen worden, met alle konsekwenties van dien. Aan al deze punten wordt op het ogenblik hard .gewerkt om met een goede vereniging het nieuwe sport jaar te kunnen ingaan. We kunnen alleen hopen dat men het nodige be grip opbrengt voor de maatregelen die het bestuur na overleg met de werkgroepen zal moeten nemen." Tot zover de heer Mulders, die ver der rustig afwacht wat 1 juni zal 'op leveren. Op die datum moeten trans- fersc etc. afgesloten zijn. In verband met Hemelvaartsdag zullen de plastic vuilniszakken, die normaal op donderdag worden opge haald op vrijdag 1 juni aan de ge meentelijke reinigingsdienst worden meegegeven. Burgemeester en wethouders van Venray brengen hiermede ter alge mene kennis dat bij Koninklijk Be sluit van 16 paril 1973, no. 7, is goed gekeurd het besluit van de raad de zer gemeente van 28 november 1972, no. 1755, tot wijziging van de Markt- verordening Venray 1971. Deze wijziging ligt voor eenieder ter inzage op 'afdeling IB ter gemeen tesecretarie, Grotestraat 1 en is te gen betaling van de kosten in af schrift verkrijgbaar. Venray, 1 juni 1973 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: M. F. Ousters, Oirloseweg 5, Oirlo om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in wer king houden van een inrichting voor het bewaren en sorteren van van aardappelen waar elektromo toren worden gebruikt met een ge zamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: tegenover Oirloseweg 5, Oirlo, kadastraal ge meente Venray sectie F nr. 2314 en 2315. Gemeente Venray, Grote Markt 1, Venray om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rioolpomp- gemaal. Adres inrichting hoek Kemp- weg-Hardeweg te Veltuim, kadastraal gemeente Venray sectie L nr. 851. Gemeente Venray, Grote Markt 1, Venray om vergunning tot het op richten, in werking brengen en dn werking houden van een rioolpomp- gemaal. Adres inrichting: hoek Hoofdstraat-Gertrudisstraat te Oirlo, kadastraal gemeente Venray sectie R nr. 457. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van die vergunning kan ©en ieder gedurende tien diagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzag© gelegd. Mondelinge bezwaren 'kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 20 juni 1973 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Gro testraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving •is geschied', mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zititng is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits 'hij binnen de gestelde term'ijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 1 juni 1973. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris ADVERTEER IN PEEL EN MAAS De tijd' van de ouderwetse buren- plicht en burenhulp is voorbij. In de stedelijke milieu's, maar ook in de dorpen, leeft men steeds meer naast en langs elkaar heen. Het is ook wel heerlijk helemaal jezelf te kunnen zijn en niemand nodig te hebben, maar een mens kan zich geestelijk niet volledig isoleren en in veel ma teriële dingen hebben we elkaar no- Oo'k onze moderne samenleving heeft behoefte aan onderlinge soli dariteit. Deze solidariteit willen de Algemene Hulpdiensten bieden in een moderne vorm van burenhulp. Wat is een Algemene Hulpdienst? Een A.H.D. is een plaatselijke or ganisatie van vrijwilligers, die in de buurt en de wijk kosteloos hulp wil len verlenen daar waar deze drin gend nodig is en op dat moment niet door instanties als Gezinszorg, Groe ne Kruis exl. geboden kan worden. De A.H.D. kan b.v. de zorg voor de huishouding overnemen wanneer de moeder enkele dagen het bed moet houden. De A.H.D. kan voor het gezin zor gen wanneer ouders voor een blijde of 'droeve familüeomstandigheid weg moeten, b.v. bij een huwelijk, voor een doopje, voor een begrafenis enz. De A.H.D. kan zorgen voor huis houdelijke hulp wanneer de vaste hulp plotseling een dag uitvalt of weg moet. De A.H.D. kan helpen door kleine dagelijkse hulp bij bejaarden en: in validen die zichzelf niet alleen kun nen helpen. De A.H.D. kan helpen bij een al leenwonende die griep heeft. 'De A.H.D. kan helpen door bood schappen te doen voor bejaarden. De A.H.D. kan helpen door bejaar- den en invaliden met de auto ergens heen te brengen voor familiebezoek, bezoek ziekenhuis, etc. De A.H.D. kan helpen in alle om standigheden waar de hulp het ka rakter heeft oan „even uithelpen". De A.H.D. kan niet helpen waar de hulp een speciale deskundigheid ver eist b,.v. verzorging van ernstige zie ken. In Venray willen wij ook tot de Op richting komen van een diergelijke A.H.D. Er is een werkgroep die zich hier intensief mee bezig houdt en vrij willige medewerkers zoekt. U kunt zich opgeven bij dhr. F. v. d. Waarden, „De Clockert", telef. 3100. Met een zestal geslaagden heeft de Middelbare Handelsavondschool deze week de laatste leerlingen afgeleverd. De deuren zijn gesloten en de han delsavondschool is niet meer. De heren P. v. Dijk uit Venray, A. Emonts uit Oostrum, P. Heynen uit Vierlingsbeek, H. van Hees uit Leu nen, H. v. d. Mundkhof uit Overloon en F. Scherpenzeel uit Venray waren de laatste leerlingen van dit school type, dat in de overige plaatsen van ons land in 1975 zijn zwanenzang zal zingen. Dit is de reden waarom men geen nieuwe leerlingen meeir aan kon namen, want anders kwam men vast te zitten met de driejarige cursus. Met is dlus gekomen tot een geleide lijke 'afbouw, die deze week met deze zes geslaagden voltooid werd'. De handelsavondschool, bij de meesten nog altijd de handelscursus is in het 'begin van die dertiger jaren opgericht door Pater Nielen, die in het voormalige patronaat eveneens de bekende teken,cursus organiseer de. Honderden leerlingen heeft deze cursus gehad, die voor velen de enige opleiding vormde na de lagere school'. Pater Nielen werd al directeur op gevolgd door de heer J. van Heyster, die vele jaren o.m. in een van de klassen van de oude jongensschool in de Schoolstraat deze kursus ge geven heeft en, die ook nog mocht meemaken dat de handelsavond school „middelbaar" werd en dat het diploma vrijstelling gaf voor het zgn. middenstandsdiploma. Hij is op zijin beurt opgevolgd door de heer P. Janssen Oostsingel, die na zijn pensioen werd opgevolgd door de heer P. Janssen, directeur van de MAVO. Deze luiidde met een kort herden kings woord bij de diploma- uitreiking de cursus uit, die voor ve len het zo begeerde middenstands- diplima heeft opgeleverd en die jam- mar genoeg in deze vorm niet meer terug zal komen. -A- Op de eerste echte zomerse dag, 26 mei j.l. togen wij met onze ver eniging vijftien leden, waaronder trainer, coach en enkele supporters naar Deventer om aldaar deel te gaan nemen aan een grote sportdag bij gelegenheid vain het 10-jarig be staan van de Invaliden Sportclub ,,Salland", een vereniging waarmede wij al jaren lang uiterst prettige kon takten onderhouden. Na een wervelende show dioor heit tamboer- en majorettenlkorps uit larenbeeik, opende precies 10 uur morgens de burgemeester van De venter, Mr. N. Bolkestein, dit grote sportfestijn, waaraan door een 16-tal verenigingen, waaronder ook een Duitse club, werd! deelgenomen. Er was voldoende variatie in sport beoefening o.a. atletiek, tafeltennis, zitvolleybal en zwemmen. Onze vereniging had ingeschreven voor het tafeltennistoernooi en wij mogen ook ditmaal wederom tevre den zijn over de behaalde resultaten. Bijna al onze deeln emars s ters) konden tot de 'kwart- of halve finales doordringen, waar na felle strijd die volgende suksessen genoteerd kon den worden: Dames klasse 5/6 enkelspel: Mej. A. Janssen 4e prijs. Heren klasse 6 enkelspel: Dhr. G. Pon jee 3e prijs; dhr. W. van Ooi 4e prijs. Heren klasse 5 enkelspel: dhr. Th. Gerrats 3e prijs, dhir. J. Heidens 4e prijs. Na ©en gezamenlijke maaltijd waaraan ruim 400 gehandicapte sportlieden deelnamen waren in „Het Haarhuus" te Schalkhaar voor alle takken van sport de prijzen uit gereikt en dat waren originele prij zen, speciaal hiervoor 'ontworpen en wij mogen met vijf prijzen 'in totaal behaald, toch wel bijzonder tevreden zijn. Een waardige afsluiting van 'het seizoen 1972-1973 dachten wij. Trainer, spelers, kortom alle leden van harte gelukgewenst! voor al uw van den munckhof n.v. el Tijdens de tentoonstelling „Buiten-Spel" van 30 meer dan 5000 m2 Alleen tijdens deze beurs kunt U profiteren van de 129,00 139,00 NOG VEEL MEER AANBIEDINGEN, DOCH U El INTERIEURVERZORGING Wilhelminastr.B Venray 04780-2510 GROTESTRAAT 18 TEL. 1253 - VENRAY

Peel en Maas | 1973 | | pagina 18