OMEGA Camps TISSOT PONTIAC Strijd om Industriële Clubtrophee Welkom in Berdens modelwoning in Venray Politierechter FILMNIEUWS berdemeubëlen fi T BEROEMDE HORLOGEMERKEN KIEST U BIJ SPECIAALZAKEN IN HEREN- EN JONGENSKLEDING Venrays Mannenkoor draagt de sportieve insider zijn karakteristieke suêde jack. 'Gefeliciteerd met zo'n kollektie', riep hij nog toen hij voor onze deur zijn 'monster' weer startte. GROTESTRAAT 16 VENRAY GROTESTRAAT 9a - VENRAY BOXMEER - STEENSTRAAT (Vervolg van voorpagina) 1937 werd weer een jubeljaar, om dat na een zeer spannende competitie het kampioenschap der 2e klasse werd veroverd. Het elftal dat hiervoor zorgde zag er als volgt uit: Programma voor de maand mei: Donderdag 3 mei repetitie in „Den Engel", 20.00 uur. Maandag 7 mei: feestelijke avond, samen met de dames in de grote zaal van „Den Engel". Bijeenkomst 7 uur in de zaal. aandag 14 mei: 8 uur bestuursver gadering in Den Engel. Verdere repetities deze maand op donderdag 10, 17, 24 en 31 mei om 20.00 uur. Woensdag 30 mei vocale medewer king bij gelegenheid van de ope ning van het schouwburgplein. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. M. Aarts, Pr. Hendrikstraat 16, tel. 1617 of repetitielokaal tel. 1588. Berden heeft woonkomfort en leefruimte gekombineerd in een modelwoning aan de Griegstraat 62 in Venray ('t Brukske). Zomaar een huis dat tot leven komt en sfeer krijgt door een samenspel van meubelen, gordijnen en tapijten uit de weergaloze kollektie van Limburgs grootste woonwarenhuis. Kom 'ns kijken wat Berden aan woonfantasie realiseert binnen betaalbare grenzen. U bent van harte welkom in de modelwoning van Berden op zondag van 2 tot 6 uur en op maandagavond en woensdagavond van 7 tot 9 uur. Schikt dat niet Bel Berden even op. Tel. 04780-4003 dan maken we andere afspraak met u. „Vertelt u maar eens, wat u mis daan hebt", sprak de politierechter uinodigend tot de wat omvangrijk uitgevallen kelner in het glimmende oude pak, maar deze haalde ver baasd de schouders op. „Een zacht eitje, edelachtenswaar- dige." „Ik vraag wat u uitgespookt hebt op die dag dat de politie er aan te pas moest komen." „Nou j agespookt eigenlijk niet. Ik heb alleen dat eitje gelegd." „O, legt u eieren?" „Een zacht eitje was 't maar, edel- achtenswaardige." Er golfde een aanal zuchten van verbazing over de publieke tribune, want het komt niet zo vaak voor dat er iemand terecht staat wegens het leggen van zachtgekookte eieren. „Dat zachte ei had anders wel een staartje", deelde de politierechter mee en dat bezorgde de aanwezigen nieuwe opwinding. „Dat staartje heb ik er niet aan gebreid", antwoordde de kelner. „U moest toch weten, dat èlk muis je een staartje heeft!" „Maar dit was geen muisje. Ik heb geen muis in dat bed gelegd „Nee, maar als u een zacht eitje in iemand bed legt, slaapt die persoon toch niet zo lekker. Ze zat onder de struif!" „Dan moet ze maar geen eieren pikken!" „Bedoelt u met eieren pikken: eieren wegnemen?" Hij bedoelde dat inderdaad. De struise dienster in het hotelletje waar de kelner ook werkte stal ge- kooke eieren uit de keuken en ver borg die tijdelijk in het laadje van haar nachtkastje op haar kamer. De verdachte wilde haar dat afleren en verlegde enkele zachtgekookte eitjes van het laatje naar het zachte bed1. Gevolg: een struis struifballet, ge volgd door een nachtelijke revue in drie scènes en zeven taferelen. Regie: de kelner, verhitte tekst van de dien ster overige geluiden: de hoteldirec tie, figuranten: de hotelgasten. Laat ste tafereel: een dokter naast de flauwgevallen besmeurde dienster en een politieman naast de kelner. De getuigen kwamen verhalen hoe zij een vrouwspersoon gekleed' in een soort gooi-gooi zagen dansen, terwijl de verdachte daarbij enthou siast de maat sloeg en het paar zo nu en dan op elkaar insloeg. Ten slotte sloeg het vrouwelijke ei tegen de grond, omdat de kelner het dan sende ei sloeg, toen het eierstruif zijn zwarte kelnerspak dreigde te raken. De officier verhief zich van zijn zetel, fronste het eivormig hoofd en sprak als oordeel uit dat een kelner niet het recht heeft om dieveggen eigenhandig te straffen. Laat staan met andermans eieren. De rechts pleging is voorbehouden aan de jus titie. Omdat hij bovendien nog één of meer klappen had uitgedeeld, eis- e de officier twee weken hechtenis. De omvangrijke gestalte voor de bali zuchtte: „Dat is gemeen, want zij is klein en ik is groot, en daar om mag ik haar zeker niet slaan. Maar zij sloeg eerst. Met een hand vol struif. M'n rokkostuum is er fi naal door bedorven." „Die struif hebt u haar zélf in de hand gegeven, door die zachte eieren in haar bed te leggen", oordeelde de politierechter. „En dat ze u dan een tik geeft met die hand, kan ik me wel voorstellen. Die klap had u niet ge kregen als u niet begonnen was. En fin, ik zal er honderd gulden boete van maken en een week voorwaar delijk met een proeftijd van een jaar. Dat is voor 't geval u nóg een zo'n geintje wilt uithalen." „Op die manier is 't geen geintje meer. En gaat zij nou vrij-uit na al dat eieren gappen?" „Dat wordt afzonderlijk bekeken", sprak de rechter diplomatiek en hij liet de hamer vallen. SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE ZIJN INGELEVERD. BIJ DE BEESTEN AF TERUG IN VENRAY De bekende film BIJ DE BEESTEN AF van Bert Haanstra komt enkele weken na de eerste vertoningen terug in Venray. NIET omdat de film in Venray zo'n geweldig sukses boekte, maar voornamelijk om scho len in de gelegenheid te stellen om in groepsverband deze unieke film te bezoeken. Daarnaast bestaat uiter aard nog de mogelijkheid om in de normale voorstellingen deze film alsnog te gaan zien. En doet U dat dan ook, want Haan stra's film is werkelijk uniek. Het is zo jammer, dat er voor goede films zo weinig belangstelling bestaat. Want behalve „Bij de beesten af" gingen vrij recent prachtige films als „De Peetvader", „Jeanne Eyre" en „Anatevka" eveneens de mist in. Dat dit soort films die weinig be langstelling trekken, toch in Venray kunnen blijvenkom en is grotendeels te danken aan films die wel over de koppen lopen zoals binnenkort „Turks fruit". En dat is nu het tra gische van deze tijd, want van „Turks fruit" zeggen sommige mensen ga er niet heen en ze stromen er in wa tervallen naar toe, terwijl men aan films die men eigenlijk gezien moet hebben, schouderophalend voorbij gaat. Deze week kan men dus alsnog te recht bij Haanstra's BIJ DE BEES TEN AF. Het is te hopen, dat scho len die nog steeds niet gereageerd thebben (hoe is het mogelijk???) als nog initiatief nemen om in groeps verband en tegen redelijke prijzen de film te gaan zien. Doel: A. Geurtjens; achter: A. Gommans, J. Gommans; midd'en: J. Langen. Wientjes, H. Deras; voor: W. Vermeulen, W. Peeters, M. De- rickx, A. Swinkels, J. Essing. In 1940, wanneer Servatius en De Valk voor het eerst in dezelfde afde ling (3e klasse N.V.B.) zijn ingedeeld, toont Servatius zich in beide ontmoe tingen de betere ploeg. De seizoenen '41 en '42 leveren ereplaatsen op en het daaropvolgende seizoen weer 'n kampioenstitel. Ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap wordt een wedstrijd tegen N.EC. (Nijme gen) gespeeld die een 20 overwin ning voor NEC bracht. Begin 1944 doet men dit nog eens over maar het klasse verschil is dan wel erg groot, want NEC wint dan met maar liefst 8—0. In juli en augustus 1944 spelen Servatius en De Valk een aantal wedstrijden ter voorbereiding op de competitie, die op 3 september weer een aanvang zal nemen en waarvoor de wedstrijden ServatiusMontag- nards en PanningenDe Valk op het programma staan. Waarschijnlijk zijn ze niet meer gespeeld, want begin september wordt Venray „bezet" door de uit Frankrijk en België verjaagde Duit se troepen. Venray is in de frontlinie geraakt met alle gevolgen van dien zoals later zal blijken. Het zou heel lang duren voor er weer aan voet bal gedacht kon worden. Want op de bevrijding (18 oktober 1944) volgde een lange evacuatietijd. Fusie Servatius— De Valk Eerst op 24 maart 1945 komt Ven ray weer in het voetbadnieuws. Het Venray se blad „De Zwijger" (enige tijd illegaal verschenen) komt dan met het volgende bericht. Wat iedere Venrayer in alle stilte gehoopt heeft, één grote Venrayse Sportver eniging te zien verrijzen, is nu bezig werkelijkheid te warden. Het vroe gere verenigingsleven in Venray was altijd gehandicapt door teveel twee dracht en zucht naar groepjesvor ming. De twee grote Venrayse voet balclubs, tot het besef gekomen dat eendracht macht maakt en een ge zond samengaan inspireert tot steeds grotere activiteit, hadden reeds voor de bevrijding (27 mei 1944) een con tactcommissie benoemd. Na de bevrijding, die toch veel vroegere tegenstellingen omver heeft geworpen, is men verder gegaan in deze richting en afgelopen zondag is er een voorlopig bestuur gevormd der nieuwe Sportvereniging Venray. Tot zover het 'bericht in de Zwijger. Zondag 6 mei a.s. organiseert M.C.V. „Janslust" in Venray de 22e motocross in haar 12-jarig bestaan. Op het 2 km lange spectacu laire boscircuit aan de Deumeseweg, zullen drie klassen van start gaan. En wel de 500 cc internationalen en senioren, 250 cc inter nationalen en senioren en de 250 cc junioren. In totaal zullen 110 coureurs van de K.NJVl.V. uit geheel Nederland vandaan hun kun nen komen tonen. Een andere kaper op de kust is de veelbelovende Maico-rijder Tiny van Erp uit St. Oedenrode, maar ook de in Venray altijd goed voor de dag komende Harrie Driessen uit Stein op Yamaha. Enkele andere namen uit deze klasse welke borg staan voor een spannende en spectaculaire strijd zijn: Henk Knuiman uit Wychen op CZ, Oby Hiemstra uit Mairum op Maico, Toon Karsmakers uit Aalst op Husqvama, Hennie Beekmans uit Eindhoven op zijn Huskie en Jo Cabo uit Meersen op Yamaha. Als streekrijders zien we behalve Peter Willems ook Wieger Boersma uit Bergen, Ton Hendriks uit Wanssum en Toon Boom uit Geysteren. 250 CC De 250 cc internationalen en senio ren is ook een bijzonder felle klasse met o.a. Montesa rijder Herman van Hoegee uit Tienhoven, Jaap Eggens uit Westerbork, Jan Oosterink uit Vorden, Mat Hensen uit Ullestraten, Nico Maassen uit Apeldoron, Ries Huisman uit Gouda, Gerrit Does uit Aalst, Willi Verstegen uit Nuland, Theo Baudoin uit Eindhoven en Jan Roessink uit Diepenheim die na twee jaar rust weer van de partij is en weer vlug de oude belooft te zijn. In 1969 werd hij in Venray Neder lands kampioen 250 cc internatio nalen en seniroen. 500 CC De grote trekpleister is zeer zeker de klasse 500 cc internationalen en senioren die voor de vierde maal in successie zullen gaan vechten om de geweldige Industriële Club Trophee welke wederom beschikbaar gesteld is door de Industriële Club Venray en omstreken. Veel bekende renners uit de top hebben hiervoor inge schreven. Frans Sigmans uit Bakel op zijn fabrieks Yamaha zal alles op, alles zetten om voor de tweede maal zo'n Trophee mee naar huis te mo gen nemen. Maar hij zal' op felle tegenstand moeten rekenen van de Ysselsteynse crosser Peter Willems, eveneens fabrieksrijder voor Yama ha. Peter heeft voor eigen publiek reeds tweemaal een Trophee weten te bemachtigen. In het begin van dit jaar liep hij een gecompliceerde beenbreuk op maar sinds enkele we ken is 'hij al weer aan het mee draaien in zowel binnen- .als buiten land. Op het Venrayse circuit, dat een steenworp van zijn ouderlijke woning gelegen is, zal hij laten zien zijn oude vorm weer terug te heb ben. Hij zal zijn best doen om Frans Sigmians die op eenmaal telkens als hij in Venray deelnam met de over winning naar huis ging, hiervan te weerhouden. U ziet dat ook deze klasse van een sterk deelnemersveld is voorzien. Als laatste zien we de 250 cc ju nioren met zestig coureurs, welke in twee series en een finale zullen uit maken wie van hen de sterkste is. Deze klasse heeft de laatste weken steeds mooie wedstrijden Laten zien met veel strijd daar ook in deze klas se veel jongens aan elkaar gewaagd zijn. In Venray telt voor hen de wedstrijd mee voor het kampioen schap. De training zal plaats hebben tus sen half 11 en half een. Om half twee zal de burgemeester van Venray de wedstrijd openen, waarna de eerste groep vanachter het eigen starthek losgelaten zal worden. Zie etalage Arts Nooyen in de Grotestraat. De nieuwe club speelt zijn eerste wedstrijden tegen Engelse leger- teams. Met de oprichting van SVV is het moment gekomen om deze fragmentarische bijdrage aan „voet bal van vroeger" te beëindigen. Want dan is de tijd van het mo derne voetbal aangebroken. De tijd waarin sprake is van beroepsvoet bal, transfers, managers, medisch, psychologische en sociale begeleiding van voetballers, van voetbal N.V.'s etc. De tijd ook, waarin voetbal een economische macht wordt of andiers gezegd: een „ontspanningsindustrie". Rest me slechts te danken alle oud-spelers en bestuursleden van „clubs van vroeger", die met graag te en enthousiasme de nodige infor matie verstrekten en foto's beschik baar stelden. W. Willemsen Berden-Trienekens Venray Dependance van Limburgs grootste woonwarenhuis Blerick

Peel en Maas | 1973 | | pagina 6