Schoenhandel TRIO winkelcentr. Hls Fbrd's beste jeugdvoetballer mee naar Rome! AUTOMOBIELBEDRIJF VAN HAREN bv Veltumse Kleïïen 62 Ven ray MEISJE GEVRAAGD voor HELE DAGEN. Koninklijke onderscheidingen iNSCHwAPOBMUUERi Na reeds gevestigd te zijn in Groesbeek, Nijmegen en Cuyk, verkopen wij nu ook in Venray onze schoenen tegen fabriekspr. Dit zijn enkele artikelen uit onze grote collectie HERENSCHOENEN, echt leer vanaf 19.50 LAGE HEREN-WERKSCHOENEN 23.90 JONGENSSCHOENEN, echt leer vanaf 16.50 Grote collectie OPEN DAMESSCHOENEN vanaf 9.90 HERENSANDALEN met voetbed vanaf 15.90 JONGENSSANDALEN met voetbed vanaf 13.90 MEISJES EN KINDERSANDALEN met voetbed 7.90 en 9.50 MEISJES EN DAMESMUILEN, gekleurd 20.90 en 21.90 MET ALS EXTRA AANBIEDING Gevlochten HERENSCHOENEN echt leer nu spotprijs v. 23.50 Verder vele SPORTARTIKELEN en alle soorten TASSEN I Komt U eens binnen het verplicht U tot niets. Alle artikelen worden onder garantie verkocht. Ondanks het feit dat men het ko- ninginnefeest dit jaar zo eenvoudig mogelijk heeft willen houden, omdat ook in september nog het zilveren ambtsjubileum van Hare Majesteit gevierd zal worden, was het Oranje comité er toch in geslaagd om een programma vast te stellen, dat menigeen een plezierige dag bezorgd zal hebben. ORANJE MARKT Dat begon al met een uiterst druk ke Oranje-markt, waarop vrijwel iedereen, die maar vrij was een kijkje is gaan nemen. De snoepuit- reikiing van de marktlieden dreigde even uit de hand te lopen, toen een zakje snoep in een porseleinkraam terecht kwam en de eigenaar nog al boos werd omdat de jeugd in haar ijver om de snoep te pakken te krij gen, te weinig op het porselein lette, waarvan enkele stukken in puin ver anderden. Maar hier werd de vrede snel getekend en zodoende was het een bevredigend slot van dit evene ment. ORANJE VOETBALTOERNOOI In Leunen en Venray werd door de A- en B-klassen van de jeugd- elftallen hard gevochten voor de Oranje wisselbeker. Zowel de bur gemeester als het Oranjecomité ga ven bij de verschillende wedstrijden acte de presence en burgemeester Schols verrichtte, evenals de presi dent van het Oranje comité, op ver schillende plaatsen de aftrap in de beslissingswedstrijden. TAFELTENNISWEDSTRIJDEN Daarnaast werden de tafeltennis wedstrijden die de Red Stars in de gymnastiekzaal aan de Beukenlaan georganiseerd hadden, goed bezocht en kon ook hier het publiek genie ten van goed spel zowel van senio ren als junioren. FEESTELIJK SAMENZIJN Het feestelijk samenzijn, dat dit maal 's avonds gehouden werd, le verde wat de schouwburg betreft, zowel voor als achter het toneel een volle „bak" op. Menigeen moest voor het toneel teleurgesetld worden om dat de plaatsen op waren, terwijl men achter het toneel zich in het zweet stond te werken om de vele „mee-doeners" op tijd op en van het toneel te krijgen. De heer Peter Haans, die men als regisseur had aangetrokken, wist vaart en verscheidenheid in het pro gramma te brengen, waaraan behal ve de voorzitter van het Oranje- comité en de burgemeester, het trom petter- en jachthoornkorps van St. Petrus Banden hun medewerking gaven, evenals die Fidelen Rosen- thaler, die na afloop in de foyer nog eens extra hun kunnen toonden, tot plezier van velen. Bijna 400 zangers en zangeressen stonden op het toneel toen Venrays Mannenkoor, het Da meskoor Venrode en de Zangers van St. Frans ieder hun serenade gaven aan de gedecoreerden en samen met de solist de heer Th. van Dijk het bekende Holy City brachten Toneelvereniging De Vlasbloem uit Oostrum zorgde met 'het bekende Driftkoppen van Tsjekof voor een toneel-onderbreking, waarna zowel de jongeren als de ouderen van St. Chiristoffel in vrije oefeningen en op de trampoline de handen van de be zoekers op elkaar kregen. Een band je van het Boschveldcollege zorgde voor western and country muziek en had kennelijk de nodige fans achter zich, terwijl de Kon. Harmonie Euterpe het programma besloot met een staand optreden, waarbij de heer Laurensse de gedecoreerden namens Venrays bevolking de gelukwensen overbracht. Met een staand aanhoord Wilhelmus werd dit feestelijk samen zijn voor wat de schouwburg be treft afgesloten, waarna in de foyer ie receptie begon en inderdaad het "eestelijk samenzijn zijn echte zin ireeg. Een gezellig feest, dat aaneen- 'epraat en gezongen werd door de heren Peter Haans en Engelbert Dudenhoven, welke laatste met zijn Venray se liedjes natuurlijk weer sukses had. BRUGGEN Voor de winkeliersatetie, waar men 28 letters in verschillende etalages moest gaan zoeken bestond een enor me belangstelling. Meer dan 2.000 inzendingen moesten koninginnedag door de organisatoren nog worden uitgezocht en de volgende gelukkigen gaan een reisje naar Bruggen in Duitsland maken op een nog nader vast te stellen dag. Donnie Achten, Gertrudiisstraat 9 Pauline Aarts, Pr. Hendrikstraat 14 Rob Appels, Pettenmakerstraat 22 Romy Arts, Deken Berdenstraat 8 Marga Beerkens, Smakterweg 6a Michel Beerkens, Smakterweg 6a Joland'a v. Bergen, Biezenvenneke 8 Silvia Bruno, Nieuwlandstraat 14 Winnie Bruno, Nieuwlandstraat 14 Geert van Berlo, Scheiweg 4 Mark van Berlo, Hemonystraat 3 Willie v. d. Bekerom, Pr. Marijkestr. Hennie Cox, Stationsweg 145 Ria Claes, Pr. Marijkestraat 10 Karei van Daal, Overloonseweg 13 Marion van Dartel, Hoeten Hoek 22 Dirk v. Dierendonck, Hoge Beek 44 Peter Duykers, Horsterweg 21 Geert Franssen, Bontekoestraat 1 Henriette Hendrixs, Burg.v.d. Loostr. Th. Heinsbroek, Past. v. d. Gaetstr.37 Hennie Hanen, Kastanjestraat 12 Mon. Hoedemaeckers, Tolstraat 23 Julia Janssen, Bevrij dings weg 10 Marcel Jeuken, Bast.v.d.Gaetstr. 42 Mirjam Kelders, Past.v.d.Gaetstr. 83 Anita Kupers, Houten Hoek 25 Henny Koppes, Straat 4 Hans Kusters, Langstraat 51 Anna Kar. Linders, Barbarastr. 14 Gerda Lit j ens, Gasstraat 1 Bern. v. d. Linden, Kruitweg 33 Mark Luipers, Helfrichstraat 67 Lidwien Pas, Helfrichstraat 65 Marielle Pouwels, Kempweg 67 Nellie Pelzer, Hoebertweg 23 Marij Pelzer, Bast.v.d.Gaetstraat 38 Peter Seijkens, Maasheseweg 84 Ronny Smedts, Brugpas 11 Marian van Soest, Eikenlaan 2 Lizette Thuyls, Frans Terbeek, Rochusstraat 26 Miriam Terbeek, Rochusstraat 26 Irene Verbeek, Pr. Hendrikstraat 23 Dolf Verbeek, Eindstraat 17 René Verbeek, Dakdekkerstraat 6 Joke Verlinden, Bosschermolen 4 Margret Wi'lmsen, Langeweg 66 René van Wijk, Westsingel 44 Frank van Wijk, Westsingel 44 IN DE GEMEENTE VENRAY Vlij dag j.l. heeft burgemeester drs. G. IL. Schols namens H.M. de Koningin drie verdienstelijke ge meentenaren onderscheiden met zil ver of brons. De eerste zilveren medaille, ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau ging naar de heer P. J. Vul- lings, Horsterweg 14 te Leunen, die vijftig jaar lid is van de toneelver eniging „Comedia" in Leunen en 25 jaar onafgebroken bestuurslid van deze vereniging. De heer Vulüngswerd door de bur gemeester geschetst als een zeer ak- tieve figuur voor het amateurtoneel. Bij gelegenheid van het gouden be- staansfeest van „Comedia" en het gouden feest van de heer Vul'lings, was hij reeds onderscheiden met de gouden speld van het Nederlands Amateurtoneel. De onderscheidene werd door de burgemeester geroemd voor het feit, dat hij steeds heeft klaargestaan voor de gemeenschap in haar alge meenheid, zonder daarbij op de vogr- grond te treden. Ten huize van de heer A. Jans- Verheggen te Oostrum werd de zil veren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer P. A. M. A. Bonants, wonendie Mgr. Hanssenstraat 33, we gens zijn 40-jarig dienstverband bij de graanhandel Jans-Verheggen N.V. te Oostrum. Voordien diende de on derscheidene bij Verheggen's graan handel en v. d. Voort's graanhandel. De heer Bonants was aanvankelijk molenaar-menger, tevens vrachtwa genchauffeur. Na de oorlog werd hij vertegenwoordiger, tevens pluimvee selecteur en was hij belast met de voorlichting met betrekking tot de afname van voeders. Hij was enige jaren secretaris van de toenmalige K.A.B. afd. Oostrum. De onderschei ding werd hem verleend voor de wijze, waarop hij veertig jaar lang op een uitstekende wijze zijn werk heeft verricht. De heer J. J. A. (Sjef) Jansen, Overloonseweg 18, gepensioneerd smid-bankwerker bij „St. Anna" kreeg door de burgemeester het bronzen eremetaal opgespeld in verband met zijn veertigjarig dienst verband bij het psychiatrisch zie kenhuis. Gereleveerd werd, dat hij op 14 juni 1972 zijn jubileum vierde en in oktober 1972 van zijn welverdiend pensioen mocht gaan genieten. Hij werd onderscheiden wegens zijn uniek vakmanschap en de belang rijke bijdragen, die hij heeft geleverd bij de uitbreidingen en het herstel van ,Sint Anna" na de oorlog. In de moeilijke eva ou a t ieperi o de in de oorlog en in de na-oorlogse op- bouwperiode was zijn technisch in zicht en werkkracht van groot be lang. De heer Jansen kenmerkte zich door een nooit aflatende zorg voor zijn werk en zijn igoede persoonlijke kontakten met verpleegden en per soneelsleden. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN AAN OUD-YENRAYERS Te Driebergen in het missiehuis der Zusters Ursulinen speldde de burgemeester het ridderkruis op van de Orde van Oranje Nassau bij Zr. Judith (Corrie Min). In de toespraak lichtte de burge meester het vele werk toe, dat Zr. Judith gedurende 52 jaar heeft ver richt. Zij was de eerste onderwij zeres van het peeldorp Ysselsteyn, waar zij van 1922 tot 1928 werkte. Haar oud-leerlingen, nu de oudjes van het dorp, hebben haar bij een reünie goed in de bloemtj es gezet, tijdens een verlof uit de Missie en kele jaren geleden. Na haar intrede bij de Zrs. Ursu linen vertrok zij naar Indonesië, waar zij veel funkties vervuld heeft als schoolhoofd, hoofd van weeshui zen, kloosteroverste van Malang en- Bandoeng. De internering tijdens de oorlog heeft haar zwaar getroffen. Geheel verzwakt en verlamd kwam zij naar Nederland, maar na ander half jaar vertrok zij weer, om ge durende 12 jaar als algemeen over ste het onderwijs, de weeshuizen, klinieken weer op te bouwen. De ge hele ontreddering van het land tij dens het regiem van Soekarno heeft te veel van haar krachten gevraagd. Op 66-jarige leeftijd moest zij uit de tropen en ging naar Australië, waar zij nog volop aan het werk ging op de middelbare scholen. Een zware aanval maakte verder werken onmogelijk. Onlangs keerde zij ziek in het vaderland terug maar gelukkig is zij goed herstellende. In Den Haag werd door de Minis ter van Sociale Zaken drs. Boersma, het ridderkruis van de Orde van Oranje Nassau opgespeld bij de di- rekteur van het arbeidsbureau van Roermond, de oud-Venray er Fr. Schols. Deze onderscheidene is zijn loopbaan op het Venrays arbeids bureau begonnen, heeft in Oberhaus en Weert gewerkt en is thans direk- teur van het Roermondise arbeids bureau. Hierboven de Venrayers (met hun echtgenoten) die een druppel hebben opgevangen van de traditionele lintjes regen op Koninginnedag. Voorop de heer J. J. A. Jansen, voormalig smid bij het psychiatrisch centrum St. Anna, die bronzen eremedaille in de orde van Oranje Nassau kreeg uitgereikt. Dan de heer P. J. Vullings, die wegens zijn verdiensten voor de toneelvereniging Comedia in Leunen met de zilveren eremedaille werd onderscheiden, evenals de heer P. A. Bonants, die 40 jaren in dienst was b\j de firma Jans-Verheggen in Oostrum. Vrijdag speldde de burgemeester de dikwijls totaal verraste onderscheidenen de eremedailles op. Maandag werden ze zowel door de voorzitter van het Oranjecomité dhr. Leurs, als door burgemeester drs. F. Schols en de president van de harmonie dhr. Laurensse, hartelijk gehuldigd in een feestelijk samenzijn in Ven rays schouwburg. ikh€b vorig jaar al meegedaan. jofel, jok die trip naar münchen! wantik was mooi ge beste van al die 9- jarige voetballers in nederland. eerst moest!k inschrijven bij de ford dealer. mn vader ging mee om t formulier te tekenen. DlSïïn) we kregen het ford UEALERy mTBAlBLADCtf.N ford voetbal speldje. - we moesten alleen sport klerenmeenemen en t we moesten doelsckieten. en dribbelen en laten ven hoe goed we konden plaatsen. maar ze maken t niet zo moeilijk hoor. wantje hoeft alleen maar tegen jongen van je eigen leeftijd te spelen. 6 groepen vjn er - van 6 t/m 13 jaar. 1 wegaan j c J j naar rome zf toen naar zeist waar de ford nationale voetbaltest alt/jd ge houden wordt. de beste voet ballers van die dac- kregen d us 'nreis naar münchen voorde europese finale. maar dit jaar neemt ford ons mee naar rome. van ben j/j en je moeder of vader voor de europese final e drie dagen lang de gast van ford. dus je weet het - gauw naar de foro dealer, je vader weet waar. Einde inschrijv. uiterlijk 16 mei - Wedstrijddatum 26 mei Maasheseweg

Peel en Maas | 1973 | | pagina 14