Overloonse hoorzitting Illt- Felicitatiedienst straks ook in onze gemeente Ober tegntetaNydtite Dan Thomassen MODE SCHOENEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Jongeren Fa. Brökelman brachten bezoek aan Venray 'iïrctexrboo? oX^xdebü^dd Voor natuurlijk naar GROTESTRAAT 6 VRIJDAG 20 APRIL 1973 No. 16 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG g PEEL EN MAAS W VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 16 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) Het is in Overloon anders dan in Venray een goede ge woonte, dat de raadsleden, die dit kerkdorp van de gemeente Vierlingsbeek in de gemeenteraad vertegenwoordigen eens per jaar een soort rekening en verantwoording afleggen over hun doen en laten, voor eigen plaatsgenoten. Hotel Deriet heeft er in ieder geval een goede aan gehad, want de zaak was goed bezet en de Overloonse raadsleden hadden een volle bak. 'Het moet gezegd zijn dat zij onder aanvoering van de Overloonse wet houder Stappers, daar wel een „makkie" aan hadden. Want deze is een verwoed fotograaf en er kan niets in zijn dierbaar Overloon ge beuren of het staat op een kleurige dia. En zo kon hij aan het begin van de vergadering zijn vele gasten ver gasten op een dia-voorstelling, die duidelijk liet zien, dat er in de voor bije jaren in Overloon nog al wat gebeurd is. Niet alleen de aanleg van riolering en trottoirs kwamen op het witte doek, doch even goed de nieu we vehkeetrsaanduidingen, de 'twee nieuwe voetbalvelden, de verbete ring van het 4 October,plein, de op ruiming van ruim 100 noodwonin gen, de bebouwing van Bergkamp, als de verbetering van de Vlakse- beek en nog vele andere klaagpun- ten, die 'in de voorbije' jaren .allemaal netjes zijn opgeruimd. Een voorstelling, die indruk maak te en die menig public-relation-offi- cer van grotere plaatsen beslist niet misstaan zou hebben. BEVRIEZING En verder was hij beslist niet bang om in discussie te gaan en daar waar nodig ook rustig keihard „neen" ite zeggen, als iets om financiële of andere redenen niet kon. Daar had hij helemaal geen moeite mee. Dat bleek b.v. toen men zich in de ver gadering afvroeg of er niet meer so ciale bouwgrond moet komen. Grond die dus voor woningwetbouw of premiebouw bestemd kan worden. Op de eerste plaats meende hij dat in plan Piritter 2 nog ruimte ite vin den is, doch anderzijds wees hij ar op dat G.S. in de structuurschets voor de gemeente duidelijk Vderlingsbeek heeft aangegeven als de plaats, die nog mag 'Uitgroeien tot 5.000 inwo ners, wat betekent, dat de woning wetbouw daar terecht zal komen. Men iis het daar in Overloon niet helemaal mee eens en er zal, .als de gewestelijke structuurschets gereed is, over dit onderwerp nog wel een robbertje gaan vechten in Den Bosch. De vraag, waarom Overloon toch zo nodig moet groeien mocht dan misschien het tegenovergestelde zijn, maar ook daar had hij een antwoord op. Op de eerste plaats heeft Over loon zelf nog vele woningzoekenden en op de tweede plaats is stilstand achteruitgang. Achteruitgang in on derwijs, in winkelstand, in allerlei voorzieningen, die groei nu eenmaal nodig hebben. Voeg daarbij dat steeds minder mensen steeds meer woningruimite nodig hebben., dan :is dat laatste al een derde argument om te pleiten voor-m eer wo ningen. JEUGD Ook Overloons jeugd' is niet ver geten. Links en rechts zijin er speel veldjes en nabij het oude arbeids kamp is een leuk kinderspeelterrein gemaakt. Dat zij zich bezondigt door pas geplante bomen te vernielen, werd vanachter de bestuurstafel be twijfeld, daar keek men eerder de wat oudere jeugd voor aan. Een zwembad zit er voor hen niet aan. Als ter zijner tijd in ruilverka- veliingsverband' of met de aanleg van de rijksweg een nieuwe waterplas zal komen ten zuiden van het oor logsmuseum, dan kan men daar zijn hart ophalen, maar eerder niet. Het pad naar de kleuterschool zal wor den opgehoogd en bij de gevaarlijke hoek Rondweg-Stevensbeekseweg zal een bord komen: denik aan onze kin deren. WEGEN Klachten over wegen waren er nog steeds. Zo had men klachten over de wegberm van de Rondweg, vond men de Vierlingsbeekseweg voortaan te aftands (maar men wacht op een rapport over riolering en ruilverkaveling) maar stak wel de tong uit tegen Venray dat vroe ger ppsehepte dat zijn Merseloseweg heel wat beter was dan die van Overloon, maar die inu maar eens snel in Overloon moet gaan kijken. AUTO-CADAVERS liggen er niet .alleen in Venray. Ze worden in Overloon zelfs naar de vuilnisbelt gebracht eni dat vond men wel te veel van bet goede. Maar men kan er moeilijk een wacht bij zet ten en ze kunnen nog altijd beter op de vuilnisbelt liggen dan langs een der hoofdwegen of midden in de kom, kregen we met een vriendelijk knikje in onze richting te horen- STREEKGEWEST Dat men in Overloon niet wild en thousiast is over het streekgewest kan misschien ook een les voor Ven ray zijn. De manier waarop die ver gaderingen geleid worden bevalt niet noch de opstelling van de verschil lende gemeenten, die na an sich den ken, maar de streek de streek laten. De Vierlingsbeekse raad heeft daar al het nodige over naar voren ge bracht en men hoopt dat men in het Land can Cuijk zijn leven zal bete ren. MOS Ook de mos-affaire kwam ter spra ke en men bekende weemoedig om de verloren halve ton braaf schuld. Maar de vergadering vroeg zich af of het landschap niet gediend zou zijn als men het weer terug bracht in de tijd van voor de bebos sing meit wat stuifzand en een jene verbes. Men was daar kennelijk ook niet zo gecharmeerd van de mijn- houthakkers, die we nog steeds te gen beter weten in, bossen blijven noemen. ,,'t Zou in ieder geval minder on derhoud kosten dan nu en de kin deren konden er nog in ©pelen", was het commentaar van een der aan wezigen Waarmede we maar aan Willen to nen dat ook op andere plaatsen bij eenkomsten gehouden worden met raadsleden, die leerzaam zijn en aar- Met een luchtballon naar Oxford om een blazer te kopen? Onzin! Niet nodig! Mode van ver- dicht bij huis De jongeren van de fa. Brökelman Aluminimumwerke uit Neheim-Hus- ten brachten zaterdag een bezoek aan Venray bij hun collega's van de tot dat concern behorende ketel- en apparatenfabriek Muvaro. De 60 jon geren waren in gezelschap van de leden van de ondernemingsraad die nu ook kontakt kon nemen van de jongste uitbreiding. Zij toonden zich enthousiaste sup porters voor de bedrijf self tallen van Muvero en Brökelman en dat was ook de president-commissaris de heer F. Brökelman, die in gezelsohap was van zijn echtgenote. De voet balwedstrijd HollandDuitsland had een spannend en aantrekkelijk ver loop. Met een enorme inzet van de 22 spelers, o.l.v. de heer Michels had BELANGRIJK NIEUWS VOOR ALLE A.S. BRUIDEN Dit iis interessant nieuws voor iedereen die trouwplannen heeft. Binnenkort zullen alle aanstaande bruiden in de gemeente Venray be zoek krijgen van de Felicitatiedienst. En natuurlijk weet u wat dit be tekent, want de Felicitatiedienst mag voor Venray nieuw zijn, in het over grote deel van Nederland is het een ingeburgerd verschijnsel. Geen wonder. De dienst bestaat inmiddels al zo'n vijftien jaar. Een periode waarin ruim een miljoen bezoeken werden afgelegd, waarin ruim een miljoen aanstaande brui den het waardevolle gratis Felici tatiepakket ontvingen. De Felicitatiedienst lis een typisch vrouwelijke organisatie. Ze legt zich toe op het geven van .informatie aan iedereen op het punt van trouwen. Plezierige informatie op huishoude lijk gebied bijvoorbeeld, maar ook over een groot aantal bekende merk- produkten en plaatselijke detaillis ten. De informatie wordt gegeven door hostesses, blauw geüniformeerd en uitgerust met een parate kennis. De hostess komt niet zonder meer. Ruim van te voren kondigt ze haar bezoek schriftelijk aan. Voor de gastvrouw is de komst van de Felicitatiediensthostess mees tal een gezellige aanleiding om wat kennissen uit te nodigen, want het informatiegesprek is zo langzamer hand befaamd' geworden om z'n vaak verrassende inhoud. Zo geeft de hostess allerlei han dige tips op huishoudelijk gebied. Maar ze is ook een vraagbaak. Een aanstaande bruid bijvoorbeeld die niet helemaal op de hoogte is van die meest handige organisatie van haar trouwdag kan rustig haar vragen aan de 'hostess voorleggen. Je wordt dan ook niet zomaar hostess. De selektie is streng en de opleiding grondig. Maar wie een maal hostess is kan bogen op een interessant en afwisselend beroep. Telkens bezoekt ze andere mensen. Telkens verloopt het informatiege sprek anders dan het vorige. GROTE VERRASSING De grote verrassing van de Felici tatiedienst is ongetwijfeld het gratis pakket boordevol waardevolle merk artikelen. De inhoud van het pakket dat een waarde vertegenwoordigt van circa 40 gulden bestaat uit ver schillende artikelen van bekende firma's, die op deze wijze do a,s. bruid op d'e hoogte stellen van de vele mogelijkheden welke zij bieden voor en in 'haar huwelijk. Al met al ©en pakket dat het thuis blijven waard' is. Meer feiten over dienst? de Felicitatie- Jaarlijks bezoeken 75 hostess ca. 70.000 .a.is. bruidsparen. Naast 'informatie over merkpro- dukten wordt de a.s. brui'd ook in gelicht over een groot -aantal mid denstandszaken -in haar woonplaats. Middenstanders, winkeliers van naam, die op hun beurt weer allerlei leuke verrassingen voor de bruid 'in petto hebben. Reduktiebonnen bij voorbeeld, of verrassingen bij een eerste bezoek aan hun winkel. een en ander een sportief verloop en eindigde in een gelijkspel. De Venrayse elf kwamen al vrij kort in de eerste helf door een goede com binatie aan de openingsscore; de Ne- heimers zorgden toch voor de ge- lij:kmaker. Het prachtige sportveld met kan tine te Oostrum was een openbaring voor de Duitse gasten die niet had den verwacht dat een kerkdorp van de gemeente Venray de beschikking had over een dergelijke accomodatie. Zij waren vol lof voor de realisering van dits portpark. Een dergelijk ini tiatief kon in Duitsland volgens hen niet worden gerealiseerd. Met straf schoppen werd deze derby door Venray gewonnen met 53. In restaurant Vlakwater begroette direkteur G. Mulders de gasten, waarna de president van het Brökel- manconcern gaarne de gelegenheid te baat nam om voordat hij de Lan- denbokaal aan de Venray-aanvoer- der overhandigde, nog eens te wij zen op het feit dat men door de sport tot goede menselijke kontakten kan komen. Over de grenzen heen zal men elkaar steeds meer moeten leren kennen waarderen, niet alleen op sportieve wijze, doch ook in bedrijfs verband, aldus de heer Brökelman. Na eerst een toost te hebben uit gebracht op het Koningshuis en de Regering overreikte hij de bokaal aan de Venrayse aanvoerder. Ook de voorzitter van de bedrijfs- raad sprak lovende woorden over de Venrayse leden en hoopte nu reeds op een revanche einde mei in Ne- heim-Husten. Een vertegenwoordiger van ons blad gaf daarna een kort beeld over het Venray in het verleden en het heden, daarbij voor de Duitse gasten vooral de nadruk leggend op de ver woesting en herbouw van Venray en zijn revolutionaire industriële ont wikkeling. De Duitse gasten maakten in de kom van Venray een einkaufbum- mel. Een volgende maal zal men een bezoek aan het Duits soldatenkerk- hof te Ysselsteyn en het Nationale Oorlogs- en Verzetsmuseum te Over loon brengen. Vast staat in ieder geval dat dit jaar het bezoek van het personeel van Muvero aan Neheim-Husten doorgang zal vinden. Dit bezcek moest het vorig jaar worden, uitge steld. U komt binnen zoals u bent. Een persoon. Een man met 'n eigen mening over kleding. In die persoonlijkheid past 'n persoonlijke manier van kleden. Niet van hetzelfde laken 'n pak. 'n Man komt nou net voor dat éne. Waarin alleen hij zich lekker voelt. En zichzelf blijft. Een man wil dan ook nog als het even kan ruilen. En als 't moet, 'n coupeur rap zien werken. Kom naar onze Fortex-zaak. Want dat is 'n garantie voor 'n grootse kollektie. En service, kwaliteit en reële prijzen. JOOP ARIAENS

Peel en Maas | 1973 | | pagina 9