Loononderhandelingen bij Rank Xerox VAMOSAVER gemeentelijke notities en mededelingen Leenen Leenen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Venrayse arbeidscijfers over maart 1973 Ned. Christelijke Vrouwenbond Slotavond Gewestelijke Sociale School Benoeming Lepra-aktie Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Opnieuw ZESDAAGSE in Venray Parochie Ysseisteyn PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN OEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 16 c< per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) VRIJDAG 20 APRIL 1973 No. 16 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG SCHOOLSTRAAT EEN DAG AFGESLOTEN Op woensdag 25 april a.s. zal de Schoolstraat tussen de Jan Hensen- straat en het Henseniusplein voor alle verkeer worden afgesloten tus sen 7.30 en 17.00 uur. Deze afsluiting houdt verband met de uitvoering van rioleringswerk- zaamheden ter plaatse. GEMEENTEHUIS GESLOTEN OP GOEDE VRIJDAG Vrijdag a.s. Goede Vrijdag zullen alle kantoren van de gemeen tesecretarie voor het publiek zijn gesloten. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat voor de periode van 1 mei 1973 tot en me 31 juli 1973 het Bureau voor de uit voering van de ruilverkaveling „Lol- lebeek", gevestigd dn het pand Cas- tenraysestraat 10, te Castenray-Ven ray, bij raadsbesluit van 27 maart 1973, nr. 552, is aangewezen als hulp secretarie ten behoeve van het ter inzage leggen van de artikelen 99 en volgende van de Ruilverkavelings- wet 1054 bedoelde stukken. Venray, 20 april 1973 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris VUILNIS OPHALEN VERANDERT Op Goede Vrijdag zal op het Brukske geen vuilnis opgehaald worden. Dat gebeurt dan dinsdag a.s. Maandag wordt op de kerkdorpen geen vuilnis opgehaald. Daar doet men het woensdag a.s. Men heeft bij Rank Xerox weer een spannend weekje achter de rug t.a.v. de loononderhandelingen. Loononderhandelingen die feitelijk al lopen sinds de industriebond NKV namens de andere bonden, waaronder ook de Unie B.L.H.P. in januari voorstellen over de nieu we c.a.o. heeft ingediend. Voorstel len die ongeveer 24 punten inhiel den. In de verschillende vergaderingen zijn deze punten aan de orde geweest tussen directie en bonden, tot in maart voor de eerste maal het over leg gestaakt werd omdat men het niet eens werd over enkele kern punten. Er werd al met prikakties en stakingen gedreigd, doch op 28 maart werd het overleg weerhervat. Men werd het vrij snel eens over uitbreiding van de c.a.o. tot en met 9 funktiegroepen (voorheen 7), ter wijl over de overige groepen 10, 11 en 12 bekeken zou worden in het verdere verloop van het jaar hoe die in het c.a.o. konden worden ingepast. SALARISVERHOGING Voor de salarisverhoging vond men zich op een vast bedrag van 348,per jaar voor volwassen werknemers (23 jaar en ouder) en een verhoging van het basisjaar salaris met 1%. COMPENSATIE Over de periode oktober 1972 april 1973 zouden de mensen met een basissalaris tot f 27.000,een prijs compensatie krijgen van minimaal 163,per procent prijsregeling, terwijl de hogere inkomens ter- wille van de vakbonden gewenste nivellering via een soort afbouw regeling minimaal 270,en maxi maal 300,per procent prijsrege ling zouden krijgen. Een en an dei per 1 juli a.s. Dat was allemaal al in kannen en kruiken totdat de regeling dan defi nitief op papier zou worden gezet. Deze regeling werd dan vrijdag j.l. besproken. Daarbij had Rank Xerox gesteld d'at per 31 december de rege ling zou gaan gelden, die een inmid dels landelijke studie zou hebben op geleverd, ofwel volledige compen satie zou worden gegeven. Neen, zeiden de vakbonden, dat laatste nooitEn daarover werd men het niet eens. De vakbonden braken het overleg af en vertelden een vertegenwoordiger van RX niet meer in Venray te zullen onderhan delen, doch bij het hoofdbestuur in Londen. De vertegenwoordiger van de Unie BLHP gaf prompt daarop een persconferentie, waarin hij klaagde dat Unie als gesprekspartner niet serieus genomen was, men alleen maar oog had voor de vakbonden en andere bepaald niet vleiende opmer kingen aan het adres van Rank Xe rox. Terwijl dus iedereen dacht dat de De situatie op de Venrayse ar beidsmarkt ziet er einde maart ge lukkig weer wat gunstiger uit dan einde februari 1973. Hadden we toen een geregistreerde arbeidsreserve van 464 mannen ofwel 5.5%, einde maart was dat gezakt naar 418 man nen ofwel 4.9%. Dat betekent echter nog altijd dat we ver boven het Lim burgs gemiddelde liggen dat einde maart 3.8% aangaf. Het is nog altijd een vreemde zaak dat deze percen tages afgeleid worden ver de cijfers uit de volkstelling van 1960 notabene en nog steeds niet uit die van 1970. Daaruit volgt de op zich absurde si tuatie dat volgens die oude cijfers Venray het hoogst aantal werklozen heeft in Limburg op Valkenburg na, in procenten gerekend. Ambtelijke molens malen lang zaam, maar hier gaat het wel bij zonder traag. Uit de cijfers blijkt dat er bij de bouwvakkers weer wat meer leven in de brouwerij komt en dat ook de wegenbouw weer meer mensen heeft aangetrokken. Metaalbewerkers staan nog altijd op een laag pitje, terwijl het aantal werkloze landbou wers nog altijd rond de 70 blijft draaien. De openstaande vraag is iets op gelopen, namelijk van 290 naar 304 en het is eigenaardig dat juist hier het hardst gevraagd wordt naar me taalbewerkers. Op donderdag 26 april a.s. zal in het zaaltje van de Vredeskerk mevr. Remmen-Rijs een lezing houden met als onderwerp: „Ik en de weder helft". Deze avond georganiseerd dioor de afd. Venray van de N.C.V.B. zal aanvangen om 20.00 uur. "Belangstellenden zijn van harte welkom. Inlichtingen over de N.C.V.B. wor den U gaarne verstrekt door de se cretaresse: mevr. J. C. Hovestad- v. d. Stoep, Monikesstraat 23, Ven ray, tel. 3074. zaak volop in het „slop" zat" en men wederom weer aan akties dacht, bleken plotseling de vak bonden weer bereid te praten. Dat gaat nu op 4 mei gebeuren. Maar de secretaris van de Unie zal een andere afgevaardigde moeten sturen. De Unie-leden op Rank Xe rox zijn over zijn uitlatingen op de vrijdag gehouden persconferentie dusdanig in hun wiek geschoten, dat zij het hoofdbestuur om een andere vertegenwoordiger gevraagd hebben. Men hoopt intussen bij Rank Xe rox dat het overleg op hoog niveau met drs. J. Pous tussen vakbonden en werkgevers dusdanige resultaten zal hebben dat ook in Venray de zaak nu opgelost kan worden. In de fabriek hier circuleert al een open brief van enkele werknemers het hoofd koel te houden in belang van alle werknemers en bedrijf. Burgemeester drs. Schols in gesprek met Pieter Wiegersma, die een klein overzicht van zijn werk (aquarel len en tapijten) tot paasmaandag in de foyer van de Schouwburg exposeert. Vrijdag 27 april a.s. om 20.00 uur zal in café Veerhuis aan de Hense- nilusstraat de slotavond van het cur susjaar 1972-1973 plaats vinden van de Gewestelijke Sociale School. Op deze avond zullen de eerste tien cur sisten het einddiploma van deze drie jarige cursus in ontvangst kunnen nemen uit handen van burgemeester drs. F. G. L. L. Schols. De geslaag den zijn: de dames Heerens-Barend- sen en Theelen-Boermans en de he ren Th. Smits, Jac. Bodden, A. Kruy- sen, P. Dinghs, W. van Els, O. P. M. Chakssi, P. van Bree, W. Reynders. Het Limburgs Tweede Kamerlid, Aalmoezenier Jan Heymans, voor de meesten niet onbekend, zal een in leiding houden over de betekenis van het vormingswerk in het alge meen en van de Gew. Soc. Scholen in het bijzonder. In verband met dit thema zijn ook andere geïnteres seerden van harte welkom. Behalve de geslaagden voor het einddiploma zullen ook nog een tien tal cursisten het getuigschrift ont vangen van de cursus van dit jaar, eerste en tweede jaars. Nu tien cursisten de school ver laten is het gewenst voor de nodige aanvulling ,te zorgen: via zijn of haar vakbond kan men alle gewenste in formatie verkrijgen, evenals bij het bestuur van de school. De meest di- rekte informatie krijgt men uiter aard door het bijwonen van de slot- avondi Het docententeam voor de cursus bestond in het afgelopen jaar uit de heren W. Baken, nederlands; P. Fr. Meyer o.f.m. ethische vraagstukken; drs. L. v. d. Bergh, bedrijfsecon. vraagstukken en drs. G. M. Beter ams soc.-econ. vraagstukken, tevens di recteur. Het is weer zover, het halfjaarlijkse uitstapje vam de teamleden staat weer voor de deur. Daarom zullen jull'le het vrijdag- en zaterdagavond en zondagmiddag zonder ons en de soos moeten stellen. We ver geten dan even de rompslomp die de soos ons brengt. Zondagavond zijn we weer present. Om het weer goed te maken heb ben we voor jullie op de tweede paasdag de groep MELVIN gecon tracteerd. Dan hoef je die feestdag tenminste niet duf huis te zitten. Wie of wat is Melvin? Meivin is een gek walvisje dat met zijn vriend je ontzettend fijne muziek maakt in een bonte vloeistofdiazee. Coen, Jos, Emile en Gerard brengen eigenlijk muziek in een geheel eigen stijl. Door de surrealistisch teksten en op de verschillende stijlen gebaseerde muziek wekken ze nogal eens verba- nïzg waar ze optreden. Denk daarbij de sfeervolle lichtshow en dan kon het wel eens een fijne afwisseling zijn met wat we tot nu toe gezien hebben. O ja, het kost maar een knaak. (Niet-leden 3.50). Tot ziens! Hoe schon os Venraoy is. En museumstuk an de Noordsingel Mgr. drs. J. Gij sen, bisschop van Roermond, heeft met ingang van 15 april Diaken Arnold Miermans o.f.m. met toestemming van de Pro vinciaal der Minderbroeders, be noemd tot diaken-assistent in de pa rochie van Christus Koning alhier. De Ned. Lepra^stichting gaat in samenwerking met de Vastenaktie zorgen voor een projekt in Transnia. Vrijdag 20 april zal een vlooienmarkt van 79 uur n.m. georganiseerd worden in de Passage. Spullen hiervoor zullen door ver schillende leden worden opgehaald. Hoogfeest van Pasen. Gelegenheid om de zakjes van het Vasten off ear in te leveren. Zaterdag: 19.00 Paaswake en gez. H. Mis gest. jgt. voor Henricus van Hoof en Maria Ewals. Zondag: Eerste Paasdag. 8.30 H. Mis voor An toon Arts; 10.00 Hoog mis voor de parochie; 11.30 H. Mis voor overl. ouders Janssen-van Loon. Maandag, Tweede Paasdag. 8.30 u. gest. lsm. voor Jac. Poels, Mart. Arts, Mart. Poels en Johanna Wisinans; 10.00 Hoogmis voor Theodora van Osch-Poels; 11.30 H. Mis voor overl. fam. Antoon Verhaag. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Maria Claes. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor Wil lem van Rijswijck, Petronella Jans sen en dochter Maria. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis vooi Thijs Arts. Vrijdag: 8.00 gez. H. Mis voor Piet Arts vwg. Bejaardenver. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor Peter Joh. Thissen, echtgenote en zoon Lei. Dinsdag na Pasen, na de H. Mis is wijwater achter in de kerk ver krijgbaar. Misdienaars: zondag en maandag: 8.30 van Meyel-Pubben; 10.00 u. v. Hoof-Michels; 11.30 Engels-Hendriks. Week: v. Meyel-Pubben. Hoogfeest van Pasen. 7.45 vroegmis tb.i. (Horst); 10 uur Hoogmis v. h. geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochianen; 19 uur pl. LOF. Vandaag en morgen inbreng van het VASTENOFFER. Paasmaandag: 7.45 vroegmis tot int. van fam. Zegers-Jenneskens; 10 u. hoogmis voor goede priester roepingen. Door de week H. Mis 8.30 uur. Dinsdag: tot int. van fam. van Ba- kel-Peters. Woensdag: v. d. zielerust van Jo hanna M. Arts-Kuijpers. Donderdag: tot int. van fam. van Kempen-Der ks. Vrijdag: v. d. zielerust van Frans Brienen. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. zie lerust van Maria Th. Bloemen-van Kessel. Evenals in januari 1969 zal in Ven ray een avond-wielerzesdaagse ge houden worden en wel van 13 tot en met 19 mei met 's woensdag een rustdag. Dit evenement op home-trainers zal worden gehouden in de garage van de Zuid-Ooster (naast de PTT). De organisatie is in handen van de Zangers van St. Frans voor welk koor ook de opbrengst is bestemd. Wanneer voldoende sponsors aan getrokken kunnen worden zullen 20 koppels aan de strijd deelnemen. Sponsors zijn nog steeds van harte welkom. Eventuele opgave en ver dere inlichtingen: Esdoornstraat 16, tel. 2233. Renners, die belangstelling hebben voor deelname aan de wedstrijden en die een sponsor zoeken, kunnen zich uiteraard ook melden aan bo venstaand adres. Hoogfeest van Pasen. Zondag: 8.30 lsm. v. d. fam. Her- mans-Aerts; 10.00 Hoogmis v. d. pa rochie; 11.30 lsm. v. Gerard v. d. Munckhof. Maandag: Tweede Paasdag, feest dag van devotie. 8.30 maandd. v. Martinus Janssen; 10.00 hgm. v. ze kere intentie. Dinsdag: 8.00 lsm. v. d. overl. fam. Philipsen-Cremers. Woensdag: 8.00 maandd. v. Gerard v. d. Munckhof. Donderdag: 8.00 lsm. v. d. fam. v. d. Pas-C.usters. Vrijdag: 8.00 weekdienst v. Petro nella van Well-Thoonen; 13.00 H. Mis uit dankb. bij het 25-jarig hu welijksfeest van Swinkels-Claessens; 14.00 huwelijksmis voor het bruids paar Lemmens-Hendrix. Zaterdag: 14.00 huwelijksmis voor het bruidspaar Lommen-Geurts; 19.30 lsm. v. d. overl. fam. Janssen- Jordaens. L NOTICLAS RELIGIOSAS El viemes proximo es Viemes Santo: no se olvide que Jesus ha muerto para VdEl domimgo pro ximo es Pascua de Resurección, la Fiesta mas importante de nosotros católicos. Que comulguen todos y busquen contacto con este Jesus vivo! A las diez y media Misa con platica y cantos en castellano en la Ermita de San José en Smakt. Desde arcelona el Padre Juan les desea a todos Vds felices Pascuas de Resu rección! El Padre Otgero celebrara la Misa y, junto con don Jacobs, estara a su disposición después de la Misa. II. NOTICIAS CULTURALES En la escuela complementaria y también en la otra escuela hay va- caciones. En la biblioteca municipal hay libros y re vistas espanolas. En- trada libre para todos. En dia 28 de ■a-bril volvera el padre Juan.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 5