heeft u hier een woning o Afscheid direkteur Gemeentewerken VAMOSAYER WIÊêêêêêêêêêêêêêêêê gemeentelijke notities en mededelingen naaren venray WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Vrij zwemmen in overdekt zwembad Openiuchtbad gaat 1 mei a.s. open Milieuhygiëne tijdens voorjaarswerkzaam heden Controle van Het bevolkingsregister Hinderwet ENQUETE VELTUM Wsm Claessens VRIJDAG 30 MAART 1973 No. 13 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS \M VOOR AL UW DRANKEN VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 16 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) Met ingang van maandag 2 april worden de uren voor het vrij zwem men in het gemeentelijke overdekte zwembad als volgt gewijzigd: Op maandagen: 7.30 8.00 uur 12.00 13.30 uur 16.00 16:30 uur 18.00 19.00 uur 21.00 22.00 uur Op dinsdagen: 7.30 8.00 uur 12.00 13.30 uur 18.00 19.00 uur 20.00 21.00 uur Op woensdagen: 7.30 8.30 uur 12.00 15.30 uur 16.00 17.30 uur Op donderdagen: 7.30 8.00 uur 12.00 13.30 uur 18.00 19.00 uur 21.00 22.00 uur Op vrijdagen: 7.30 8.00 uur 12.00 13.30 uur 18.00 19.00 uur 20.00 22.00 uur Op zaterdagen: 8.30 10.00 uur 14.00 15.00 uur 17.00 18.00 uur Tarieven: losse baden voor personen vanaf 16 jaar 1.50; losse baden voor personen onder 16 jaar 1.00. 10-badenkaarten voor personen vanaf 16 jaar 13,00; 10-badenkaarten voor personen onder 16 jaar 8.00. Abonnementen voor het overdekte bad worden niet uitgegeven. Het openluchtgedeelte van het ge meentelijke combinatiebad gaat op dinsdag 1 mei a.s. open tot en met zaterdag 1 september. Het openlucht- bad is van maandag t.m. vrijdag ge opend van 7.30 tot 19.00 uur en op zaterdagen, zondagen en feestdagen van 10.00 tot 18.00 uur. Voor losse baden en tien baden- kaarten gelden dezelfde tarieven als in het overdekte bad. Verder worden gezinsabonnementen en persoonlijke abonnementen afgegeven. Hiervoor gelden de volgende tarieven: Gezinsabonnementen: a. hoofdkaarten 70, b. voor gezinsleden tot 21 jaar en de echtgenote of degene die haar blijvend vervangt Persoonlijke abonnementen voor personen boven 16 jaar: 32.50. Persoonlijke abonnementen voor perosnen onder 16 jaar 22.50. war» w; Ja? Wij bezitten alle maten en maken graag een vrijblijvende gehele of gedeeltelijke offerte. Woninginrichting J Nu het voorjaar is aangebroken beginnen ook de voorjaarswerk zaamheden op het land weer. In vele gevallen gaat hiermee een uitbun dig gebruik van plastic zakken ge paard, welke o.a. nodig zijn voor kunstmest en zaaigoed. Daarnaast is er veel plastic gebruikt om land- bouwprodukten te laten overwinte- Er zal geen vuiltje aan de lucht (of beter gezegd: op het land zijn, wanneer de plastic zakken na ge bruik worden opgeruimd. Helaas blijven maar al te dikwijls de plas tic zakken en het plastic, dat ter af dekking van voerkuilen heeft ge diend, op het land rondzwerven met alle kwade gevolgen van dien; sloten raken verstopt, dieren kunnen het naar binnen krijgen en het milieu wordt danig verontreinigd. Om al deze doffe ellende te be sparen wordt een beroep gedaan op de agrarische voorjaarswerkers na afloop van de werkzaamheden de plastic zakken niet op het land te la ten liggen, maar mee naar huis te nemen om ze daarna op de juiste wijze te laten afvoeren. Bovendien is deze wijze van ver ontreiniging ingevolge art. 103 van de Algemene Politieverordening ver boden. Omdat het gemeentebestuur ver plicht is de betrouwbaarheid van het gemeentelijk bevolkingsregister te onderzoeken is in de week van 12 tot en met 17 maart j.l. een aan tal gegevens ter verificatie gebonden naar de bewoners van de kerkdor pen der gemeente Venray. Hierbij is het verzoek gedaan de gecontroleer de gegevens met gebruikmaking van een retoureriveloppe terug te zenden aan de afd. bevolking ter gemeente secretarie. Degenen, die tot op heden aan dit verzoek nog niet hebben vol daan worden verzocht de gegevens binnen vijf dagen te willen retour neren. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente 'Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: G. Baten, Boddenbroek 22, Oir- lo om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Bodden broek 22, Oirlo, kadastraal gemeente Venray sectie S nr. 16. W. Litjens, Laagriebroekseweg 10, Leunen om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Laagriebroekseweg 10, Leunen, ka dastraal gemeente Venray sectie N nr. 616. P. M. W. Philipsen, Horsterweg 19, Leunen om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij en -mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Horsterweg 19, Leunen, kadastraal gemeente Venray sectie N nr. 614. P. H. J. Strijbos, Hoensel 3, Castenray om vergunning tot het uitbreiden van een rundveehouderij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Hoensel 3, Castenray, ka dastraal gemeente Venray, sectie R nr. 228. Th. H. Strijbos, Tunnelweg 3, Castenray om vergunning tot het oprichten, in werkig brengen en in werking houden van een varkens mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Tunnelweg 3, Castenray, kadastraal gemeente Venray sectie R nr. 285. G. Vullings, Horsterweg 25, Castenray om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij, waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Horsterweg 25, Castenray, kadas traal gemeente Venray sectie P nr. 212. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een Heden vrijdag om 4 uur gaat de gemeente afscheid nemen van zijn direkteur van gemeentewerken, de heer P. W. J. Naus, die dan zijn wel verdiende rust gaat genieten. De in 1908 in Neer geboren direk teur kan terugzien op een welbesteed leven. Na 4 jaren gymnasiale studie in Roermnod ging hij de MTS vol gen in Heerlen, waar hij in 1929 af studeerde en prompt op een archi tectenbureau terecht kwam. Als tekenaar maakte hij vervol gens kennis met de woningvereni ging Ons Limburg. Als administra teur-uitvoerder kwam hij terecht bij de nieuwbouw van het Gouverne mentshuis in Maastricht en had zijn aandeel in het aanleggen van het Julianakanaal in Elsloo. Dan kwam de periode dat hij zich als zelfstan dig aannemer ging vestigen en o.m. een school met KJV gebouw bouw de in Roermond en het Patronaats gebouw in Leende, waarvan Cuypers uit Roermond de architect was. De bouw van het klooster van de Paters van het H. Sacrament in Stevens beek mocht dan prachtig zijn ge slaagd, een financieel succes was het niet, reden waarom hij wederom in dienst trad o.m. bij een architec tenbureau in Delft. In de vooroorlogse jaren ver nieuwde hij zijn kennismaking met Vemray ,toen hij het toezicht had over de kazemattenibouw langs de Feellinie. In 1940 trad hij in dienst van de gemeente Tegelen als gemeente-op zichter, maar kon meteen onderdui ken. Na de oorlog kon hij zich daar uitleven in de aanleg van wegen en riolering, maar toen dn 1945 de kans kwam om in Venray direkteur te worden van -gemeentewerken, greep hij die kans met beide handen aan, ondanks het feit dat hij ook als le raar bouwkunde aan de nijverheids school in Tegelen was verbonden. Zijn nog jonge echtgenote was met zijn keuze allerminst ingenomen en vroeg zich wanhopig af, wat hij in 's hemelsnaam toch wel zocht in die grote puinhoop Venray. En inderdaad trof hij daar niets anders aan als puin. „Maar het was wel een tijd van keihard werken, van doen, zonder veel vragen en zonder veel centen", gnijpt hij nu nog na, als hij er aan denkt dat men in Mill de eerste 20 noodwoningen ging kopen, zonder dat men wist waar men het geld daarvoor van daan moest halen. Noodwoningen, kippenhokken, kapotte wegen, ka potte nutsvoorzieningen, daar sta je dan voor. Maar uit dat alles is dan plan Oost gekomen („nu zij we voor 25 jaren gelukkig onder de pannen"), het oude Desselke, plan Zuid, het nieuwe Desselke met Westsingel en het plan rond het Kennedyplein. Daar is dan later het Groene Hart met Veltum aan vast gebreid en ach ter zijn rug hangt thans al plan Brukske 2, het bijna verkocht Berg- kwartier en de eerste opzet voor Veltum 2. Er zullen weinig direkteuren zijn, die een dergelijke staat van dienst achter zich kunnen laten. Vraag je waar hij nu het meeste plezier in heeft, dan krijg je het merkwaardige antwoord: „Als je de oude raadsnotulen leest dan is het altijd een groot gekanker geweest over de landbouwwegenIk zeg niet dat nu alles in orde is, maar er zijn weinig gemeenten, die zo'n we gennet het hunne kunnen noemen. En men mag dan rustig kankeren dat er op de kerkdorpen weinig ge bouwd is (dat konden wij ook niet altijd helipen) maar we hebben links en rechts toch machtig mooie kerk dorpen Het zijn deze in zich „kleine" din gen, die hem kennelijk meer plezier doen dan het centrumplan, dat zo veel tijd en rekenwerk vraagt. En waar ook hij toch menig uur aan opgeofferd heeft. Over de nieuwe begraafplaats, over de plannen rond de Grote Kerk, over de verplaatsing van het gemeentehuis krijg je hem niet aan het praten. „Man, laat me rustig met pensioen gaan, het is mooi geweestMaar we denken zo dat vrijdagmiddag hem enrzijn echtge note weinig rust gegeven zal wor den. Dat heeft hij aan het nieuwe Venray, waaraan hij zo menig steen tje heeft bijgedragen, wel verdiend. ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 18 april 1973 om 15.00 uur in gemeentehuis, Gro testraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 30 maart 1973. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F. G. L. L. SCHOLS, burgemeester J. M. POELS, secretaris In verband met een in mei a.s. te organiseren hoorzitting met B. en W., heeft de wijkraad Veltum een enquête georganiseer onder de be woners van deze wijk. Wij menen er goed aan te doen de bewoners van Veltum ook van onze kant op te roepen hun medewerking aan deze enquête te verlenen. In de eerste plaats, omdat via de uitslag van deze enquête een zin volle hoorzitting kan worden voor bereid voor de wijkraad Veltum en haar werkgroepen. Bovendien kunnen de door deze en andeer enquêtes verkregen gegevens belangrijk zijn bij de planologie voor Veltum II. Voor Uw RIJBEWIJS naar Autorijschool Aanmelden Kennedyplein 10, tel. 2471 Poststraat 8, tel. 1429 Erkend A.N.W.B., Bovag, Vamor gediplomeerd. Ook gelegenheid tot Dafiessen I. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el cuarto domingo de Cuaresma. A las diez y media Misa con cantos en Castel- lano y explicación de la Carta pas toral de los Obispos: el modo como el hombre ha construido la cnviven- cia scial, los grandes tropiezos que han sufrido todos los pueblos y generaciones, lo dificil que resulta descubrir alguna luz que d' sentido a nuestra vida: todo esto nos hace anhelar la Redención. Porque la Fiesta RdRe Pascua de Resurección esta ya acercandose, el domingo pro ximo hay ocasión para confesarse con el padre Juan; el domingo de los Ramos estarè también el padre Otgero. II. NOTICIAS CULTURALES El miércoles a las dos y cuarto escuela complementaria para sus hijos. El domingo pasado la maestra ha asistido en la Misa dominical y los padres han podido areglar con ella sus asuntos. No se olviden relle- nar los formularios de las Becas. Y hasta la vista el domingo proximo en Smakt!

Peel en Maas | 1973 | | pagina 9