TT enïay uusbvm DAMMEN HONKBAL KERKELIJKE DIENSTEN DRUKWERK S.VV Leenenl S.V.V. NIEUWS V C.R00Y GYMNASTIEK DUIVENSPORT WANDELSPORT BILJARTEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 25 februari tot en met 3 maart Gemeenschapsviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Yredeskerk Venray Parochie Oostrum Hervormde Gemeente Parochie Oirlo Parochie Casten ray Parochie Leunen VRIJDAG 23 FEBRUARI 1973 No. 8 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 16 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) SPORT (0 Programma zondag 25 februari: Egchel 1Venray 1 14.30 u. Venray 2Geysteren 1 12.00 u. HBSV 2—Venray 3 14.30 u. Veniray 5Sparta '18 2 12.00 u. RKDSO 4—Venray 9 12.00 u. DAMESVOETAL EWC 1—Venray 1 10.00 u. Venray 2Hegelsom 1 11.00 u. (Leunseweg) DROPPING-NIEUWS SVV - Red Stars - D.A.R. De dropping voor a.s. vrijdag 23 februari wordt verzet naar vrijdag 23 maart a.s. Dit i.v.m. de te ver wachten weersomstandigheden. Bewaar het inschrijfformulier, dit was het blad van Rooyse Rakkers van 16 februari jl en lever dit vóór 12 maart a.s. in. Voor nadere gege vens zie het clubblad. VETERANEN A.s. zaterdag 24 februari is er weer kienen in 't restaurant aan de Ooststngel. Alle leden en donateurs zijn van harte welkom. Aanvang 20.30 uuir. Vrijdag 2 maart jaarvergadering in de kantine om 8 uur. Heren: HajraaVC Rooy 1 De eerste twee sets van deze wed strijd verliepen erg gunstig voor on ze heren, met snel en erg goed spel werden beide gewonnen. In de daar op volgende sets liep het echter min der goed en de heren uit Eindhoven rolken hun kans, alle drie de reste rende sets ging naar Haijraa Dit was reeds de derde 32 nederlaag in Vier wedstrijden. Dames: Lyceum-BredaVCRooy 1 Na nogal wat moeilijkheden, die dankzij een bijzonder aardige geste van de thuisclub waren opgelost kou er aan de wedstrijd worden begon nen. Na een flinke voorsprong in de eerste set kon deze op naam van VC Rooy worden geschreven (15-10). Maar Lyceum kwam sterk terug: (15-12) en gaf zich -in de derde set ook nog niet snel gewonnen, want na een gróte voorsprong van onze dames (101), haalden zij langzaam maar zeker puntje voor puntje terug. Toch werd deze set nog door VC Rooy gewonnen (15-13). In de laat ste fase van de wedstrijd was de wil er wel bij onze dames, maar het spel „liep" niet meer en door het goede verdedigen van de tegenpartij zagen wij deze sets naar de thuis club gaan met 158 en 157, zodat wij ons met een puntje tevreden moesten stellen dit weekend. Dames: VC Rooy 2VC Weert In een grandioze wedstrijd heeft het 2e damesteam met 31 gewon nen van koploper Weert. Mee dank zij die geweldge steun van het pu bliek wisten onze dames op de be slissende momenten steeds door te drukken, dit lukte alleen niet in de eerste set. De setstanden waren: 13-15 15-11 15-13 15-13. Voor het programma van a.s. weekend raadplege men de bekende adressen. Lyceum 4 liet het er in de eerste set tegen Jovo 2 lelijk bij zitten: de setnederliaag gaf weinig hoop op een revanche voor de smadelijke neder laag uit de eerste helft van de kom petitie. Iets beter ging het in het verdere verloop van deze openings wedstrijd van zaterdag j.l., al was er bepaald wel de nadiige mazzel voor nodig om uiteindelijk met 3—1 te zegevieren: de derde set was al bijna voor Jovo 2 (12-14) toen Ly ceum 4 alsnog de benodigde vier punten wist te scoren. Het 3e maakte er weer een mara thon van; al een half uur te laat be gon het aan een onnodig lange volle- slag tegen NDI-Valuas 2. Onnodig vanwege de knullige manier waar- men aanvankelijk steeds weer de voor handen liggende winst" weggaf: een monsterscore van 19-21 ('t heeft zowaar iets van tafeltennis weg) in spireerde de Venlonaren, die pas na veel strijd door de knieën gingen. Terecht overigens kwam de zege bij Lyceum 3. (32). De grote opmars zet zich door in de figuur van de heren-reserves: wederom schakelden ze een van de laatste promotidkan- didaten uit: Hovoc 2. Alhoewel Ho- voc 2 in de eerste set sterk spel te zien gaf en uiteindelijk won (13-15) toch lag 'in deze set al de kern van Lyceum's winst-middel: geconcen treerd, weloverwogen, keihard zono dig, dlit allies samengaand met erg veel inzet. Hovoc 2 heeft ondervon den dat deze ingrediënten van Ly ceum 2 een hecht team maken, dat moigelijlk nog voor meer verrassin gen gaat zorgen. Deze 31 wliinist rechtvaardigt die hoop. Apollo (Helmond) heeft de winst tegen de heren van Lyceum 1 met eng veel zweet moeten verdienen. De Helmondenaren die samen met VCT (Tegelen) de beste uitzichten op de kamvioensschappen hebben moesten zich in deze ontmoeting wel hele maal waarmaken. Winst van de eer ste en derde set en verlies van de tweede en vierde set betekenden voor beide teams in ieder geval een winstpunt. De tegenstander Het ook in de laatste set izien dat het erg sterk voor de dag kan komen Ly ceum liet zich echter niet onbetuigd en. zo zwoegden beide teams naar de beslissende laatste punten. Het werd uiteindelijk de minimale marge. Apollo was letterlijk en figuurlijk de gelukkigè. Min of meer lachende lerde: VCT dat de concurrentie hier een veer zag laten. Voor a.s. zaterdag beschikken we op het moment van dit schrijven nog niet over een programma. Indien er wat later deze week alsnog iets binnenkomt dan zal het „bekende adres" wel van zich laten horen. ST. CRISTOFFELNIEUWS Met ingang va.n maandag 26 febr. stapten wij met een nieuwe groep gehuwde dames in de gymzaal Co- ninxhof te Vel turn Aanvang 21.00 u. Leidster mevr. Brand-Boom. Alle diames die interesse hebben, zijn van harte welkom. Op 27 febr. organiseren wij voor de jeugd vanaf 10 jaar een carna valsavond. Deze avond wordt ge houden in café Halfweg, Stations weg 247. aanvang 19.00 uur. Alle le den vanaf 10 jaar verwachten wij, allen natuurlijk leuk verkleed. Ook de gehuwde dames zijrn van harte welkom. Op zondag 18 febr. werden te Schaesberg de persoonlijke Limburg se kampioenschappen gehouden. Bij deze wedstrijden wist ons jeugdlid Mark Siebers in de categorie jon gens aspiranten een 4e plaats te be halen. Proficiat! Uitslagen maandag 19 februari: van BommelNoyens 02 ThielenGerrits 20 PeetersSpee 20 VerstgeenKennis 02 Janssen LoZaal 02 ClassensJacobs 20 Janssen Th.Veritoeyen 11 J. Coxvan Meyel 02 HendriksP. Cox 02 RIKKEN I LEUNEN Op de vorige rikavond werden de volgende prijzen behaald le pr. dhr. Kooien punten 566 2e pr. dhr. J. Kusters 515 3e pr. dhr. F. Lucassen 481 5e pr. dhr. Smals 459 Middelprijs mevr. Lenssen 396 De volgende rikavond wordt ge houden a.s. woensdag 28 febr. om 8 uur in café Martens te Leunen. Na een lange tijd van stilzwijgen is hier dan eindelijk weer 'n bericht van de Venrayse Honkbalclub DAR. Aangezien we een paar maanden voor de kompetitie staan, zijn we weer bezig met onze praktische ken nis vam honkbal op te schroeven. Helaas, een paar van onze leden waren dit de afgelopen week weer vergeten, zodat we met vier man in de kou stonden! De afgelopen maanden zijn er ve le interne moeilijkheden besproken met alle leden van onze club. Ook zijn er voor het volgende seizoen de taken van eenieder verdeeld. Deze zijn nu als volgt, H. de Rhömph, voorzitter W. DommeCk, secretaris B. Barents, penningmeester G. Volleberg, materiaal commissaris. Verder werd' het voor het jaar 73 -74 noodzakelijk geacht een trainer voor het praktische gedeelte van onze sport aan te trekken. Dus mensen met honkbalkennis en inte resse in deze sport, schrijft ons of kom dinsdagavond tussen 8.30 en 10 uur naar het St. Servatius voetbal- terrein. (U kunt schrijven naar W. van den Munckhof, Poststraat 5 te Venray). Ook zijn nieuwe leden vanaf 8 jr welkom bij ons en deze kunnen di rect met onze trainingen „mee draaien". En het laatste bericht, maar wel het mooiste is dat we over een paar maanden onze eigen Amerikaanse Honkbalveld kunnen openen, edere berichten hierover volgen nog. Zij d!ie hun Benziing-iklók willen laten veranderen, dus d'e Benzing- superieur, kunnen deze maandag avond' van 7 tot 7.30 uur inleveren bij café Michels. Van hieruit worden ze dinsdag afgehaald en komen de zelfde week retour. Wanneer ze te rug'gehaald kunnen worden, zal ko mende week in dit blad te lezen zijn. De kosten zijn incl. vracht en BTW 16.50, bij inleveren te voldoen. Deze regeling is voor aille ver enigingen in en rondom Venray ge maakt. Na maandag kan men per soonlijk nog terecht bij de fa. Hol landers te Eindhoven. P.D.V. DE VREDESDUIF Win en weder dienende, hopen we onze leden a.s. zaterdag wederom allen te ontmoeten op het Vlakwa ter voor de sloopwerkzaamheden. Ook U! W.S.V. DE DOORZETTERS Zaterdag 3 maart van 3 tot 5 uur carnavalsfeest in die A.B.O. school. Alle leden komen natuurlijk ver kleed. F. Hendriks kampioen 5e kis Na een bijzonder spannend toer nooi dat eerst door een barragepar tij besl'ist werd is het F. Hendriks gelukt om kampioen te worden. P. Gerrats die z'n voorlaatste partij verloor won de laatste partij van F. Hendriks zodat beide spelers in een barragepartij uit moesten ma ken wie zich kampioen mocht noe men. Deze partij werd door F. Hen driks met duidelijk verschil gewon nen. Eindstand 5e klas met respectie velijk matchpunten en gemiddelde: 1. )F. Hendrks 2. P. Gerrats 3. H. Stevens 4. J. vain Els 5. W. Dericks 6. F. van Bergen 7. J. Müdhels 10—1.771 10—1.451 6—1.335 6—1260 6—1.150 3—1.104 1—1.131 22 23 en 24 februari wordt door K.O.T. in'café Halfweg de eindstrijd 4e klas georganiseerd. Deelnemers hieraan zijn: J. Creemers W. Hen driks F. Horrevoets P. Lucassen H. Reynders en G. Thijssen. A.s. zondag 25 febr. wordt om hallf elf in de Levensschool Bevrijdingsw. 2^ een eucharistische tafel-viering gdhouden. Celebrant: Frans Meijer. De viering draagt als titel: „Mag ik a.u.b. mezelf zijn?". Achtste zondag door het jaar gregoriaans van de 2e na Pinksteren Zaterdag: 19 uur nederl. hoogmis int. Peter Duykers en zoon Pieter overl. oudiers Thuy ls-Hendrix Zondag: 8 uur gelezen mis, inten. Theo Vervuurt; 9.30 uur gregori aanse hoogmis, int. Jan van Kessel ouders Gossens-Kessels; 11 uur nederl hoogmis, int. dir. Oosterbaan ouders Arts-Comelissen; 18 uur gelezen mis, int. Catharina Meys- van Wersch. Maandag: 8 uur GEEN h. mis; 9 uur fam. G. Versteegen-Janssen en Anna Janssen; 19 uur Johanna Claessens, Johanna Fleurkens en Theodora Bistervels als sticht. Dinsdag: 8 uur GEEN h. mis; 9 u. overl. oudiers Mart in us Maes en Jo hanna M. Janssen als sticht.; 19 u. Miena Vermeulen-Janssen overl. ouders Coenen-Houtakkers. Woensdg: 8 uur GEEN h. mis; 9 uur Maria Bistervels-van Meijél en Jac. Bistervels als sticht. 19 uur Amoldina Aben-v.d. Mond. Donderdag: 8 uur overl. ouders Lauirensse-Maessen; 9 uur Jan van Kessel. Vrijdag: 8 uur GEEN h. mis; 9 u. Maria Voermans-Janssen; 19 uur voor een' overl. zus Jan van Aar- sen. Zaterdag: 8 u Henjdrikus te Fruch- te te Bulte; 9 uur H. Messemaeckers 19 uur Jozef Peeters Hubertus Sanders. Huwelijk Ginie Geurts, Beekweg en Frans Rijikx, Maasniel. Gebedsdienst Op vrijdag 2 maart iis er van 2 tot 3 uur een gebedsdienst in de kapel van het klooster Jerusalem in het kader van de wereldgebedsdag. Akolieten Zaterdag 24 febr. 19 uur Huub Jans sen en Marianne Janssen; zondag 25 febr. 8 uur Jos Laurensse en Martin Spee; 9.30 uur Gerard Hendriks en Peter Pelzer; 11 uur Ad Verbeek en Mia Voermans. Misdienaars Zondag: 18 uur Roeland Dobbelaar en Anton Huilbers; maandag, dinsdag en woensdag 19 uur Otto Kooien en William Venheijen; donderdag en zaterdag: 8 uur Sjennie Sijbers en Jackie van Els; vrijdag 19 uur Jac kie OudJenhoven en Ronald Rangen. 7e zondag na driekoningen H. Missen 7.30 9.00 en 11.45 Om 10.15 hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans; 18 uur avondmis. Vrijdag: le vrijdag van de maand 19 uur avondmis voor de gezinnen van de pairochie. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis tot 7.30 u gelegenheid om te biech ten; 18.30 u avondmis als zondags viering. Mededelingen I. De collecte voor de Memisa bracht op f 1080,Voor verreweg de kleinste parochie van kom Venray een schitterenjd bedrag. Dank U 2. Zaterdag en zondag as. na de h. missen kunt u kunstvoorwerpen uit de derde wereldl kopen in het kerk portaal. 3. Vrijdag 2 maart a.s. van 2 tot 3 uur nm Wereldgebedsuur in de ka pel van .Jerusalem" De hele we reld bidt op dat uur Iedereen is er welkom 4. Woensdag en donderdag is er één mis om 8 uur 'smorgens. Mis-intenties Zaterdagavond zingt ons Dames koor in de mis van 18.30 uur tot int. Maria Luoassen-Billion. Zondag: 7.30 uur Harry Lenssen; 9 uur Gertrudis Stevens-Aertsom 10.15 uur hoogmis Johannes Wijnho ven; 11.45 uur Jacobus van Veghel; 18 uur bij een 35 jarig huwelijk; Maandag: 7.45 uur Antoon Luy- pers; 8.30 voor de parochie; 19 uur jaarget. Martinus Lenssen. Dinsdag: 7.45 voor een overl. zus ter; 8.30 gelovige zielen (offerblok); 19 uur t.e.v. St. Antonius voor een goede beterschap. Woensdag: 8 uur Hermans-Jans- beken; 9 uur schoolmis voor een ov. zuster; 19 uur Antoon Camps. Donderdag: 8 uur Zuster Deodata; 9 uur schoolmis voor de gelovige zielen (offerblok); 19 uur overleden ouders Emonts-Hanssen en dochter. Vrijdag: 7.45 uur Antoon Luypers; 8.30 uur Selida Virginia Rojer; 19 uur gezinsmis, overl. ouders Rae- makers-Pouwels. Zaterdag: 7.45 u Constant Rojer; 8.30 ^Antoinette Rammelman-Else- sevier. Dienbeurten akolieten Zaterdag: 18.30 Pim de Vos en Hans van den Békerom. Zondag: 7.30 Luc Janssen en Eric Cornelissen; 9 uur Frans Jeuken en Peter Olaessens; 10.15 Victor Pop en Marco Pop; 11.45 Luc Pop en Bert Janssen. Dienbeurten misdienaars Zondag: 18 uur Mare Cornelissen en Jeroen Cornelissen; maandag en woensdag 8 uur en vrijdag: 7.45 uur Walter Blauwpot en René van Hoo- ren; 19 uur Leo Janssen en Henk Janssen; dinsdag, donderdag (8 uur) en zaterdag: 7.45 Richard Janssen en Walter Biaaupot; 19 uur Gerard Stoks en Marcel Hendrix. zesde zondag na driekoningen Zaterdag 19 uur avondmis voor overl. ouders Bouten-van Megen en Huberta van Megen. Samen met het dameskoor zingen we nederlandse liederen. Zondag: 8 uur leesmis voor overl. Martinus Hub. Pelzer en Wühelmi- na Heesen; 9 uur leesmis voor overl. Emiel Beerkens en Jam Linders; Het kinderkoor zingt met de aan wezigen nederlandse liederen. 10 uur hoogmis voor overl. Harry. Schrooten. Nederlandse gezangen m het Kerkelijk zangkoor; 11.30 leesm. voor overl. fam. Cox - Versteegen; 18.30 avondmis voor overl. Harry Martens. Maandag: 8 uur leesmis uit dank baarheid; 19 uur avondmis voor ov. Amny Draaisma-Baeten. Dinsdag: 8 uur leesmis voor ov. ouders Lenssen-Jacobs; 19 u avond mis voor ov. ouders Stevens-Aerts. Woensdag: 8 uur leesmis voor ov. Bennie Thielen en Corry Geurtjens; 19 uur avondmis voor ov. Petromel- la Jamsen-Doumen. Donderdag: 8 uur leesmis voor ov. mevr. Swinkels-Borghs; 19 u avond mis voor ov. Wim Jeuken. Vrijdag: eerste vrijdag v.d. maand toegew. aan verering v. h. H. Hart; 8 uur leesmis voor overl. familie Thielen Hendriks; 14 uur plechtige huwelijksinzegening en eucharistie viering voor bruidspaar Strijbosch- Voermans, 19 uur avondmis voor ov. ouders Theuws-Rijmiers. Zaterdag: 8 uur leesmis tot zek intentie (S); 19 uur avondmis voor overl. familie Rouvroye-Ritzen. Misdienaarslyst Zondag 25 febr. 8 uur T. Raayma- kers en R. van Wija; 9 uur H. Pee ters en St. Peeters; 10 uur H. Arts, W. Hermans en B. Framlken; 11.30 E. Vennekens en A. Theuws; 18.30 J. Jacobs en T. Aben Week I: H. Peeters en P. Nooyen. 19 uur J- v.d. Weiden en T. Aben; WeekjII: 8 uur P. v.d. Vorle en M. Kappel; 19 uur J. Jacobs en B. Franken. Zondag: 8.30 u Gerarda Kessels- Nissen; 10 uur hoogmis overl. ouders Jeuken-Jeuken. Maandag. 8 uur voor genezing van een zieke. Dinsdag: 8 uur overl. familie van Heijster. Woensdag: 8.45 tot zek. intentie. Donderdag: 8 uur Theo amps en Anna Verhoeven. Vrijdag: earste vrijdag van de m.; 8 uur gest jaard. Jacob van de Voort en echtgenote. Zaterdag: 19 uur Maria van de Ho- genhof-Spreeuwenberg gest. I.m. Jacob Driessen en Henrica Daniëls. voor al uw van den munckhof n.v. Ds. Beens is wegens vakantie in hét buitenland afwezig van vrijdag 23 febr. tot 9 maart. In zijn plaats zal ds. G.J. Geurtsen, predikantin de Verenigde Staten en thans met studieverlof in Nederland, a.s. zon dagmorgen voorgaan in de Kerk dienst voor de Protsstanten in de aula van Den Hoebert. Aanvang half tien. In de Hervormde kerk aan de Maas- weg te Blitterswijck GEEN dienst. Zondag: 8.30 uur leesmis. 10 uur hoogmis jaard. Joh. Peters. Maandag: 8 uur Hoogmis uit dank baarheid. Dinsdag: 8 uur sticht. Mart. Ron gen, Maria Thijssen en Peter Chris- tiaans. Woensdag: 8 uur hoogmis t.e.v. H. Machutus. Donderdag: 8 uur stich. Theodorus Heidens, Maria Baeten en Gertrudis Lenssen. Vrijdag: 1e vrijdag van de maand; feest van het H Hart; 11.30 uur de schoolmis, sticht. Baeten-Jenniskens; 19 uur sticht. Gerard de Ponti, beide echtgenoten en overl. kinderen. Zaterdag: 19 uur hoogmis v. Anna van Rijswijck. Misdienaars: Peter en Henk Strijbos; Jan Vollenberg en Peter PlhiMpsen. In dé hoogmis: Jac en Bennie Wis- mans. Zondag: 8e zondag door het jaar; Zaterdag: 8 uur ter ere van O.L.Vr. (int .offeraars); 19 uur Lei Heidens. Zondag: 8 uur overl. familie; 10 uur Anna Gertr. Philipsen. Maandag: 8 u Wilhelmus en Lam- berdlina Friesen. Dinsdag: 8 uur uit dankbaarheid. Woensdag: 8 uur gezinsmis (int. offeraars). Donderdag: 8 uur Antoon Dinghs en Wilhelmina Kemmelilngs. Vrijdag: eerste vrijdag van de m. toegewijd aan het H. Hart; 8 uur hoogmis tje.v. het H. Hart. Zaterdag: 8 uur t.e.v. O.L. Vrouw (int. offeraars). 19 uur Wilhelmina Willemssen-Linders v.w. enkele in- wonenden. N.B. Vrijdagavond 20.30 uur re petitie Kerkelijk Zangkoor. JlhtfitTpififliWur'! 7e zondag na de Openb. des Heren Zaterdag: 19 uur leesm. voor Jan van Cuijck en echtgen. Zondag: 7.30 uur lm voor Johanna Asselberghs-Buggems; 9 uur hoog mis a'ls jaard. voor Harry Goumans 10.30 uur lm voor Elisabeth-Jans- sen-J enniskens. Maandag: 7.30 gest. jaard. Peter Joh. Goumans, echtgen. en Mathijs Goumans; 19 uur lm Plet Joosten. Dinsdag: 7.30 gest. jaard. Willem Keijzers, Johanna Jennüskens en ov. kinderen; 19 uur lm Antonius van Osch en echtgen. WoenJsdag: 7.30 u lm voor Jozef Croijmams, edhtgen. en Martin Croij- rnans; 19 uur lm Antoon Mariens vanwege de buurt. Donderdag: 7.30 lm voor Gerard Marcellis. Vrjjdag: eerste vrydag van de m. toegewijd aan het H. Hart. 7.30 lm voor Chris Goonen en echt gen.; 18.30 lm voor Gerard Jennis- kens; 19 uur lm uit dankbaarheid, (v. B.). Zaterdag: 7.30 lm voor Elly Loo- nen en Elly van Berlo; 8 uur lsm. v. Theod. Bouten en echtgen. 19 uur lm voor Willem Gommans en Anna J ennliSkens. Misdienaars 7.30 Theo Bouten; 19 uur Theo Loe- nen. Akolieten 19 uur W. Cornelissen en L. Reint- jes; 7.30 Bert van Hees; 9 uur Jan Voermans, M. v. Vegchel, H. v. Hees en P. Voermans; 10.30 A. van Hees en P. Weijs. Gedoopt Richard Jenniskens. Lektores 19 uur J. Jenniskens; 7.30 J. Reint- jes; 10.30 mej. G. Reintjes.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 5