TT Venray verklaart oorlog aan de rat Luchtfoto van de Ruilverkaveling Overloon - Merselo 099 De mooiste kinderkleding (tot 8 jaar) voor half geld bij BAMBINO, Grotestraat. in weniay adidas S.V.V. NIEUWS SPORT S.V.Y. JEUGD S.V, LEUNEN TAFELTENNIS Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Leenenl In het kdder van landelijke aktie JAARVERGADERING GESCHIED- EN OUDHEIDKUNDIGE KRING u Rl AENS SSS - OVERLOON VRIJDAG 26 JANUARI 1973 No. 4 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 VOOR Al. UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 15 ct pt mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7JSê (b| vooruitbetaling) In het kader van de landelijke rattenbestrijdingsaktie is op maan dag 22 januari j.l. ook in de gemeen te Venray het grote offensief tegen de bruine rat de vijand van iedere agrariër begonnen. Tot 9 februari a.s. duurt de strijd van mens tegen rat in de hoop, dat het ongedierte voorlopig zijn spitse knaaggrage kop niet meer opsteekt. Het ziet er naar uit, dat de oor log tegen de ratten in de gemeente Venray een behoorlijk sukses zal hébben, want intussen is reeds twee ton vergiftigd aas door de deelne mers aan de bestrijdingsaktie ver spreid. Door de gemeente is weer een nieuwe hoeveelheid cumarine aangekocht en door het aas ver mengd. Zoals bekend zijn de kilozakjes rattenvergif t tegen kostprijs van 0.80 verkrijgbaar bij de LLTB's van Leunen, Merselo, Oirlo, Oos trum en Ysselsteyn en bij het maga zijn van Gemeentewerken aan de Acaciastraat te Venray. Opmerkelijk is, dat tot op hedien in Oirlo, Leunen en Ysselsteyn het felst wordt gevochten tegen de brui ne rat. Bij de LLTB's in deze kerk dorpen vliegt het rattemgift de deur uit. De gemeentelijke rattenibestrijders vragen zich dan ook af of b.v. in Oostrum en Merselo de last van ratten niet even groot zou kunnen zijn als b.v. in Ysselsteyn, waar men met groot sukses werkt. In dit verband is het goed er nog maals op te wijzen, dat men inge volge de verordening betreffende de bestrijding van ratten en muizen verplicht is medewerking te geven aan de strijd tegen de ratten. De grote aktie heeft daarbij weinig zin, wanneer niet overal met evenveel kracht op alle fronten wordt gestre den. Bovendien is medewerking aan de aktie niet meer dan een staaltje van -hurenplicht, want als buurman wel zijn ratten uitroeit en U niet, dan heeft het weinig zin, dat buur man er geld aan uitgeeft. Dus van af heden één gesloten front ter be strijding van vijand rat! Nadat op 21 december 1972 de stemming voor de Ruilverkaveling „OverloonMerselo" in de Venray- se schouwburg positief was uitgeval len is het Roermlondse Bureau Ruil verkaveling onmiddellijk aan de slag gegaan met de voorbereidingen van de z.g. luchtkaartering. Door middel van luchtfoto's moet n.l. dit gebied in de toekomst on nieuwe kadastrale kaarten worden afge beeld. De luchtfoto's worden ook ge bruikt bij de eerste schatting van de gronden ,die vermoedelijk in de herfst van dit jaar zal plaatsvinden. Deze schatting van de gronden dient als basis om de latere ruiling van de percelen bij het 'toedelingsplan mogelijk te maken. Tevens zullen de luchtfoto's belangrijke diensten be wijzen bij het traceren van wegen en waterlopen, bij nauwkeuriger re gistratie van landschappelijke ele menten zoals het heggenlandschap, verspreide hakhoutbosjes, alleen staande bomen („solitairen") e.d. In de zomer van 1972 is het lan delijk net van meetpunten van de Rijksdriehoeksmeting ter plaatse be langrijk uitgebreid en verdicht. Stu denten van de Technische Hoge school in Delft hebben hieraan een bijdrage geleverd. Deze meetpunten moeten nu op de luchtfoto's zichtbaar worden. Daartoe worden zij door de landme ters uit Roermond voorzien van een witte hardboardplaat, die op de foto als een scherp wit puntje wordt waargenomen. Voor de zekerheid worden er nog enige van die „vliegschijven" in de omgeving gelegd. Vanzelfsprekend werden ook op andere punten waar mien in de toekomst meetlijnen wil leggen, dergelijke vliegschijven ge plaatst. Hoewel de Ruilverkavelingswet bepaalt dat de betrokken eigenaren het plaatsen van signalen op hun terrein, moeten toestaan, hebben de landmeters in de meeste gevallen toestemming gevraagd om schijven in gazon of tuinen te mogen plaat sen. Zij doen ook verder hun best .zo weinig mogelijk overlast te be zorgen. Op 2 februari moet het werk geheel gereed zijn en na een laatste kontrole zal op 14 februari het pa rool „vliegbaar" aan de LM worden doorgegeven. De ruilverkavelingsd'ienst van het Kadaster doet een beroep op U al len om de vliegschijven vooral on gestoord te laten. Tot nog toe is de medewerking van het publiek in Limburg en Brabant zeer groot ge weest. Verstoring kan sterk vertra gend op de vervaardiging van de nieuwe kaarten werken, omdat die soms pas opvalt als de foto's worden uitgewerkt. Alle schijven zijn dan binnengehaald en het vliegseizoen is verstreken. Mocht een landbouwer bij werk zaamheden toch per ongeluk een vliegschijf verstoren, dan kan hij die ook het beste duidelijk opzij leggen. Bij de wekelijkse kontrole valt dit dan snel op en kan de schijf weer op de juiste plaats worden gezet. Statistisch mogen we in het mid den van februari gunstig weer ver wachten. Het ruilverkavelingsbureau in Roermond heeft dan ook goede hoop op het welslagen van dit enor me project. Voor de jaarvergadering van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. bestond grote belang stelling. De respectievelijke jaar stukken werden door de heer Knoors snel onder de hamer door gejaagd, waarbij de financiële toestand van de kring nog altijd goed bleek. Bij de bespreking van het be stuursbeleid in het voorbije jaar was vooral gedacht aan een soort administratieve heroriëntering. Dat betekent o.m. dat het jaarprogram ma en andere belangrijke stukken de leden tijdig schriftelijk bereiken, zodat men deze bestuderen kan. Men was thans ook begonnen de excur- 5 op zaterdag te zetten, wat de meeste leden goed bevallen is. Met die oprichting van een jeugdafdeling wil men wachten tot men hoort wat in andere plaatsen op dit gebied ge beurt. Het museum blijft nog altijd een vrome wens, doch wel is het aan tal vitrines groter geworden, die nu staan in het gemeentehuis aan de Leunseweg. KLOOSTER BETHLEHEM De kring heeft verlof gekregen nasporingen te gaan doen naar het klooster Bethlehem in Oostrum, waar de eerste proefboringen al heb ben plaats gehad. Men gaat nu pro beren jongelui van de middelbare scholen te vinden, die in de paas vakantie willen meewerken bij het blootleggen van de oude fundamen ten. Verder komt donderdag 15 febr. het bestuur van Veldeke naar Ven ray om hier te proberen een eigen afdeling voor volkskuituur op de been te helpen. Er is dan een ont moetingsvergadering om 8 uur in het Cultureel Centrum. Een beroep werd op de leden ge daan om zich aan te sluiten bij de Limburgse kring, die nu ook een sectie genealogie op gaat zetten. Weliswaar kost dat 5,extra bij de 25,die het Limburgs Genoot schap vraagt, doch men is er heilig van overtuigd dat al degenen, die aan familie-onderzoek doen, hier grote voordelen van kunnen hebben, ook al door de publikatie-mogelijk- heden en het grote archief dat deze sectie aan gaat leggen. AFSCHEID H. J. KNOORS Een van de hoogtepunten van de ze jaarvergadering was het afscheid van voorzitter H. Knoors, die Ven ray gaat verlaten. Vice-voorzitter A. H. Janssen bracht hem namens de vergadering de waardering over voor wat hij in zijn te korte periode als voorzitter voor de Venrayse Kring heeft gedaan. Hij heeft in die tijd bewezen een goed, zakelijk en deskundig leider te zijn, vol met nieuwe initiatieven, zodat het voor de kring een werkelijk verlies is, dat de heer Knoors Venray moet verlaten. Een boekenbon onder streepte de dank en waardering. Als zijn opvolger werd met alge mene stemmen gekozen pastoor Dr. M. Gelissen van Oirlo, die in zijn inleidend woord de leden reeds waar schuwde dat men in hem geen op volger moest zien van pastoor Dries- sen, wiens geschiedkundige aktivi- teiten onovertreffelijk zijn. Hij zou meer willen werken in de geest van de heer Knoors door initiatieven, die de Venrayse kring voldoende toont, alle kansen te geven. De heer P. G. M. Peeters werd herkozen tot penningmeester en bracht meteen de kontributie van de Venrayse kring van 10,op 15,Zij die lid zijn van het Lim burgs Genootschap behoeven voor het lidmaatschap van de Venrayse kring niet te betalen. MAASLANDSE MUNSTERS De heer Salden uit Venlo hield dan een uitstekende dia-lezing voor de aanwezigen, waarin hij de Maas- landse Munsters van Roermond, St. Odiliënberg, Susteren, Thorn en Al- deneyck vergeleek en beschreef SPORT Enkele weken geleden konden we berichten dat de eerste elftalspelers bij hun coach P. Philipsen een ruim te ter beschikking hebben gekregen, waar men kan relaxen en waar ook de voorbereidingen voor de wed strijden kunnen plaatsvinden. De spelers maken daar dankbaar en veelvuldig gebruik van. De hele zaak is nu klaar; kreatieve handen hebben goed werk gedaan. Tegen een muur heeft men een levensgroot portret hangen van de algemene voorzitter van SW, de heer A. Rooy- akkers, ten teken dat zij ook graag de bestuursleden bij hun werk be trekken. De laatste weken heeft me nig bestuurslid en belangstellende zijn blikken daar eens getoond en elk is erg enlthousiast over alles wat hier tot stand is gekomen. En toch voelt coach P. Philipsen zich wat eenzaam. Niet dat de spe lers hem laten vallen, integendeel zelfs, want die hele meute klit aan elkaar. Ook niet wat de resultaten in de kompetitie betreft, want een derde plaats op de ranglijst met twee wedstrijden minder dan de koploper en 3 wedstrijdpunten minder, geeft alle perspectief, al wil de heer Phi lipsen het woord kampioen onder geen enkel beding bezigen. Maar het feit dat hier en daar verdachtmakingen worden geuit als zou hier ondermijnend gewerkt wor den en andere uitlatingen van die strekking, knagen aan Piet. We hebben ons hierdoor in ver binding gesteld met de voorzitter van de afdeling voetbal van SW, de heer G. Mulders. Deze gaf eerlijk toe dat niet alle bestuursladen erg enthousiast zijn, maar dat de grote meerderheid er wel degelijk achter staat. De heer Mulders zelf is be paald enthousiast over hetgeen tot stand is gebracht en zeker over de homogeniteit in de vaandeldragers van SW. Hij heeft alle waar dering voor het werk van de heer Philipsen. Hij kan begrijpen dat er over ge discussieerd wordt, maar wijst alle negatieve uitlatingen met nadruk van de hand. Zeker, nu het eerste elftal vrij goed draait, wordt hier veel aandacht aan besteed en het kan dan wel eens voorkomen dat dit jaloezie opwekt, of dat men zich misschien ook wel eens terecht benadeeld voelt. De heer Philipsen kan rekenen op onze volle medewerking, aldus de heer Mulders en we hebben hem dan ook geadviseerd op de ingesla gen weg voort te gaan en met beide benen op de grond te blijven staan. Kritiek vindt de heer Philipsen niet erg, zelfs gezond, maar dan moet het wel op de juiste plaats geuit worden. Hij zegt zelf veel adviezen te krijgen van mensen die SVV een warm hart toedragen en maakt daar, voor zover mogelijk, ook gebruik van. Dhr. Philipsen is elke dinsdag- en donderdagavond aanwezig in de kan tine en is gaarne bereid om wie dan ook te woord te staan. Hij hoopt al leen op wat meer medewerking, want zonder dat is het een onbegon nen zaak. Programma zondag 28 januari: Venray 1Helden 1 Venray 2Helden 2 IVO 2Venray 3 Venray 4Resia 3 2.30 u. 11.30 u. 2.30 u. 12.00 u. met de banden voetbalschoen der kaïnpioenen ^fgedep. GROTESTRAAT 18 TEL. 1253 - VENRAY Vriendschappelijk Venray 5Merselo 2 12.00 u. Ysselsteyn 3Venray 7 2.00 u. Zal er a.s. zondag eindelijk weer eens gevoetbald kunnen worden? We kunnen het alleen maar hopen. Venray 1 kan dan zijn krachten meten met het niet te onderschatten Helden. In de uitwedstrijd werd weliswaar een kleine overwinning behaald, maar dat zal de revanche- lust bij Helden alleen maar opwek ken. Het belooft 'n boeiende partij te worden, en hopeniijk een goede her innering voor Harry Coppus, die nog steeds op zijn 300e competitie wedstrijd wacht, die dan naar alle waarschijnlijkheid a.s. zondag zal plaatsvinden. SW'ers sukses. DAMESVOETBAL Blitterswijck 1Venray 1 11.00 u. Uitslagen van zaterdag 20 januari: Venray AlWanssum Al 20 Venray A2Venlose Boys A2 25 Programma zaterdag 27 jan.: Wilhelmina Al—Venray Al 2.30 u. Sparta AlVenray A2 2.30 u. Voor overige wedstrijden zie op stellingen. Fietsenrally zaterdag 3 febr. zo wel voor B, C, D en E -spelers een fietsrally. We vertrekken vanaf ons clublokaal om half 2. Natuurlijk brengt iedereen een goede fiets mee en schrijfmateriaal. Kollekte. Zij die hieraan mee werken worden verzocht om zater dag tegen de avond rond te gaan. Je kunt je kollektebus dan inleveren op zondagmorgen tussen half 11 en half 12 in ons clublokaal. Kontributie. De weinigen die de kontributie van januarijuni '73 nog moeten voldoen, gelieve dit zo spoedig mogelijk te voldoen bij J. de Bruyn, Gerbrandystraat 18. iïSiÊSIi Ml Itii ft fffltfl C3io Uitslagen: Leunen 2Leunen 1 32 Leunen 4Venray 7 51 Willhelmina AlLeunen Al 10 Castenray AlLeunen A2 32 Merselo BILeunen BI 11 Leunen B2Ysselsteyn B2 20 Ysselsteyn ClLeunen Cl 45 Ysselsteyn D2Leunen D2 0^2 Programma zondag 28 jan.: 2.00 Oostrum 1Leunen 1 v. 1.15 u. 2.00 Leunen 2Meerlo 2 12.00 Leunen 3Holthees 2 12.00 DIS 2—Leunen 4 v. 11.15 u. (oefenwedstrijd) Zaterdag 27 jan.: 2.30 Reuver AlLeun enAl v. 1.15 Verder het volgende oefenpro gramma 3.00 Leunen A2Ysselsteyn Al 1.30 Leunen BIYsselsteyn BI 1.30 Leunen B2Wanssum B2 2.00 Ysselsteyn B2Leunen B3 v. 1.15 3.00 Leunen ClMeterik Cl I.30 Wanssum ClLeunen C2 v. 12.30 II.00 Leunen DlWanssum Dl 11.00 Leunen D2Oostrum Dl 11.00 Oostrum D2Leunen D3 v. 10.13 11.00 Wanssum ELeunen El v. 10.00 11.00 Leunen E2Wanssum E2 Uitslagen junioren 20 jan.: Overloon AHapse Boys A 23 Overloon CHBV C 3—1 Overloon DBoxmeer G 03 Programma zaterdag 27 jan.: Ingelast: Overloon AVlos '38 A 14.30 u. Uitgesteld: Overloon CVitesse '08 E Gassel AOverloon B 14.30 u. Overloon DBoxmeer H 13.00 u. Uitslagen senioren 21 jan.: SCMH 1—Overloon 1 1—0 Overloon 2Achates 2 22 Overloon 3—VCA 3 1—1 Programma zondag 28 jan. (inhaalprogramma) Erp 1Overloon 1 14.30 u. Oef feit 4Overloon 3 12.00 u. Uitslagen 20 januari j.l.: Senioren: Red Stars 1 vrij. Red Stars 2Armada 3 91 Red Stars 3Looping 2 46 Helden 3Red Stars 4 46 Red Stars 5Wap In 2 010 Junioren: JCV—Red Stars 3—7 Seta 4Red Stars 7 64 Armada 9Red Stars 8 010 Looping 5Red Stars 9 28 Red Stars 10Blue Star 8 91 Red Stars 2 behaalde zaterdag j.l. een onverwacht grote overwinning op Armada. Deze tegenstander, wel ke in de le helft 2e was geworden, werd in een spannende en ener verende wedstrijd teruggewezen. Al met al was dit dus een goed begin in de 2e klas. Red Stars 3 begon in de nieuwe omgeving van de 3e klas met een kleine nederlaag. In deze aan elkaar gewaagde wedstrijd, had men met wat meer geluk zeker 1 pnt. kunnen overhouden. Hieraan zal men in de nog komende wedstrijden goed moe ten denken. Red Stars 4 moest aantreden te gen het sterke Helden 3. In een spannende wedstrijd wist men ech ter een verdiende overwinning te behalen. Dit is 'n zeer goed resultaat, daar men van deze tegenstander in de eerste helft 2x had verloren. Red Stars 5 begon de 2e helft met een nederlaag. Tegen Wap In 2 werd met de grootst mogelijke cijfers ver loren. Toch had men uit deze wed strijd 1 punt kunnen halen. Laten we dan hopen dat 't de volgende week hersteld wordt. Het eerste junioren team moest in de eerste wedstrijd van de 2e helft aantreden geen JCV in Vught. Voor deze tegenstander was men in de beginne enigszins bang. Deze angst bleek echter ongegrond, want men nam een 21 voorsprong. Toen men daarna een 32 achterstand opliep, werd men eerst goed wakker. Dit ondervond JCV dan ook aan de lijve, want men wist geen enkele partij meer te winnen. Hiermee werd Red Stars 2 punten rijker in een zeer goede wedstrijd. En laten we daar om dan ook toezien, dat dit in de volgende wedstrijden eveneens het geval is. De overige teams van Red Stars in de jeugdcompetitie deden wat hun plicht was en kwam met 2 punten naar huis. Een uitzondering hierop was Red Stars 7, dat verloor van Seta uit Sevenum. Programma: Heden donderdag: Red Stars 1Blue Star 2 19.00 u.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 5