KERKELIJKE DIENSTEN INGEZONDEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 14 tot en met 20 januari Gemeenschapsviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Vredeskerk Venray Hervormde Gemeente Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Rectoraat Vredopeel Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo K.P.J.L. Venray Ingebruikname sportpark Oirlo-Castenray VRIJDAG 12 JANUARI 1973 No. 2 VIER EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN VOOR Al. UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050852 ADVERTENTIEPRIJS 15 ct por mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 730 (bq voon>Rb«t»!lna) A.S. zondag is er om half elf in de Levensschool een eucharistische ta felviering, afgestemd op personen van 17 jaar en ouder. Het adres van de Levensschool is Bevrijdingsweg 2a, Venray. Celebrant: Frans Meijer. Tweede zondag door het jaar (gre goriaans van de 2e na Driekoningen) Zaterdag: 19.00 nedierlandse hoog mis, int. overl. fam. W. v. d. Munck- hfo-Goumans Jos C. M. Neeteson. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. Leo Franssen vwg. buurtver. St. Jozef; 9.30 gregoriaanse hoogmis, init. ouders Driessen-Wagemakers11.00 nedierlandse hoogmis, int. Arnold Jans-Beken en Jan van Kessel Hein Brands en fam. Jacobs-Martens; 18.00 Jacobus van Vegchel. Maandag: 8.00 Gerard Marcellis; 9.00 Johanna G. Th., Johanna H. en Gerardus Poels, ouders, broers en zusters, als sticht.; 19.00 Wilhelmus van de Ven. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Bouten- Verschuren; 9.00 Jacobs van Mil; 19.00 overl. fam. Maassen. Woensdag: 8.00 Hendrikus te Fruchte; 9.00 overl. ouders v. Moor sel-van Goch; 19.00 overl. ouders Coenen-Houtackers. Donderdag: 8.00 Pierre Gooren vwig. de buurt; 9.00 overt, fam. J anssen-Westen. Vrijdag: 8.00 Leo Franssen vwg. buurtver. St. Jozef; 9.00 Piet Ouden hoven en dochter Frieda; 19.00 Jos C. M. Neeteson. Zaterdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 Gertruda Arts-Hagens; 11.00 huwe lijk Hendriks-Janssen; 19.00 Hendrik Vermeulen vwg. de buurt José Min-Hendricx. Huwelijken: Nelly Verheyen, Patersparochie en Karei Jeuken, Landweertweg; Mienie van den Burgt, Patersparo chie en Jac. Hermsen, Hemony- straat. Mededeling: Wegens werkzaamheden op het kerkhof rond de grote kerk zal op werkdagen het kerkhof voorlopig vanaf 8.30 uur gesloten zijn. Omdat dit nodig maakt een sluiting van de toegangshekken van de kerk aan de Overloonsekant, verzoeken wij daar om de kerkgangers van 9.00 uur voorlopig gebruik te maken van de kerkingang op de Grote Markt via de witte boog. Akolieten: Zaterdag 13 jan.: 19 uur Ad Ver beek en Gerrie Verbeek. Zondag 14 jan.: 8 uur Gerard Hen driks en Peter Pelzer; 9.30 Wim Kremer en Boudewijn van Grins- ven; 11 uur Huub Janssen en Maria Oudenhoven. Misdienaars: Zondag: 18 uur Marcel Jeurissen en Frans-Jan van Gerven. Maandag, dinsdag, woensdag: 8 u. Roeland Dobbelaer en Otto Kooien; 19 uur Theo Heinsbroek en Ronald Rongen. Donderdag, vrijdag: 8 uur Thom. Verleg en Mary Pelzer. Vrijdag: 19 uur William Verheen en Jackie van Els. Zaterdag: 11 uur Tonny Jakobs en Sjenmie Sijbers. Eerste zondag na Driekoningen. H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; 10.15 hoog- mis, gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Mededeling In de week van 21 - 28 januari is er een landelijke aktie voor de ge zinsbijdrage. U weet of vermoedt, dat de kerken financieel moeilijk draaien, u komt er over heel het land een aktie om die moeilijke situatie te verbeteren. Hopelijk kunt u hier voor begrip opbrengen en doet u allemaal aan deze aktie mee, door in ieder geval iets te geven, indien odk maar enigszins mogelijk. Zaterdagavond zingt ons Dames koor. Misintenties Zaterdag: 18.30 Harry Lenssen. Zondag: 7.30 geestelijk en tijdelijk welzijn van de kinderen; 9.00 Ger- trudis S tevens-Aerts; 10.15 overl. fam. Verbeek; 11.45 jaarget. Wed. van Leuken; 18.00 Karei Wijnen. Maandag: 7.45 voor de parochie; 8.30 Gerard Geurts; 19.00 overl. ouders van de Weegh-v. d- Pas. Dinsdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Elisa Gregoria Palm; 19.00 overl. ouders Emonts-Hanssen en dochter. Woensdag: 7.45 Clarita Romijn- Snijder; 8.30 Martinus Hoedemakers; 19.00 Adriana Ewalts-Cuppen (v. d. buurt). Donderdag: 7.45 t.e.v. de H. Geest; 8.30 Albert v. d. Boogaard; 19.00 overl. fam. Vermeulen-Dijkmans én Boerenl-van Wees. Vrijdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 t.e.v. de H. Geest; 19.00 Antonius Martinus Janssen. Zaterdag: 7.45 Karei Hendriks; 2.30 Jacoba v. d- Munenckhof-v. d. Winkel en zoon Arie. Dienbeurt enAkolieten (14 t-m. 20 januari) Zaterdag: 18.30 Pim de Vos, Hans v. d. Bekerom; zondag 7.30 Luc Janssen, Eric Cornelissen; 9.00 Frans Jeuken, Peter Claessens; 10.15 Vic tor Pop, Marco Pop; 11.45 Luc Pop, Bert Janssen. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Mare Cornelissen, Jeroen Cornelissen. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Walter Blaaupot, René van Hooren; 19.00 Leo Janssen en Henk Janssen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Richard Janssen, Wolter Blaaupot; 19.00 Gerard Stoks, Marcel Hendrix. Tweede zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis overl. Elisabeth Geurts. Het jongerenkoor zingt moderne liederen met begelei ding van het orkest van de perso neelsvereniging van Rank Xerox. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Mia Willemse-van Helden (buurt); 9.00 leesmis voor overl. ouders Frans- sen-van Gerven, Grada Franssen- Hubbers en Martinus Barents. Het kinderkoor zingt nederlandse liede ren; 10.00 hoogmis voor overl. Leo- nardus van Hoof. Nederlandse ge zangen door het kerkelijk zangkoor; 11.30 leesmis voor overl. Hermans- Janssen en fam. Janssen-Coenen; 18.30 avondmis voor overl. Hermien van der Vorst. In alle missen van zaterdagavond en zondagmorgen wordt gepreekt door Mr. W. Aantjes, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, vanwege de internationale bidweek voor de „Eenheid der Christenen", die van 18 tot 25 januari wordt ge houden. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Stevens-Arts; 19.00 avondmis voor overl. ouders Stevens-Pijpers. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Cornells Linders en kinderen; 19.00 avondmis voor overl. fam. Cox-Ver- stegen. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Herman Poels-Camps; 19.00 avond mis voor overl. Leonardus Jennes- kens. Donderdag: Begin van de „Inter nationale bidweek voor de eenheid der Christenen". 8.00 leesmis voor overl. Teodorus van Ooi; 19.00 avondmis als jaargetijde voor overl. Theo Vollenberg. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Frits van Dijck en Wilhelmlina Reij- nen; 19.00 avondmis voor overl. ouders Stevens-Arts (S.). Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Jan Arts; 19.00 avondmis voor overl. Anny Flinsenberg en Koos van Heek. Misdienaarslijst van 14 tot 20 januari Zondag: 8.00 René van Wijk en Arnold Theeuws; 9.00 Peter Kramer en Antoine Hawinkels; 10.00 M. Dicker, W. Hermans en H. Arts; 11.30 E. Venn ekens en Jos Jacobs; 18.30 J. v. d. Weiden en J. W. de Wit. Week I: 8.00 T. Raaymakers en P. v. d. Vorle; 19.00 H. Peeters en Thei van Els. Week II: 8.00 St. Peeters en E. Vennekens; 19.00 J. v. d. Weiden en Eric de Wit. Zondagmorgen half tien kerk dienst voor de Protestanten in de aula van Den Hoebert aan de West singel .voorganger Ds. Beens. Na de dienst gezamenlijk koffie drinken in de koffiekamer. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck geen dienst. le zondag na de Openbaring des Heren. Zondag: 8.30 Jozef Renkens (buurt); 10 uur Hoogmis, gest. jrd. overl. fam. Lemmens-Poels. Maandag: 8.00 Theo Camps en Anna Verhoeven. Dinsdag: 8.00 Leo Hendrix. Woensdag: 8.45 Harrie Verrijdt (bejaarden). Donderdag: 8.00 overl. fam. Ver- heijen-Kessels; 16.00 huwelijksmis voor het bruidspaar Philipsen-Ver- rijdt. Vrijdag: 8.00 gest. gez. jrd. overl, fam. Grispen. Zaterdag: 19.00 Sibertus Moorrees en Gerarda Ewals en int. fam. Moor rees-Peters Jan Hulsman. Zaterdag: 19.00 overleden familie Wenne'kers-Janssen. Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. 8.30 int .familie Philipsen-Vous- ten; 10.00 uur Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw tot zekere intentie. Maandag: 10.00 Hoogmis voor le vende leden van de Broederschap St. Antonius Abt. Dinsdag: 8.00 H. Machutus. Woensdag: 19.00 Hoogmis overle den leden van de Broederschap St. Antonius Abt. Donderdag: 8.00 leesmis. Vrijdag: 8.00 leesmis. Zaterdag: 19.00 Hoogmis Theod. Classens en Wilhelmina Teuws. Week van 13-20 januari. Misdienaars: Jac. en Bennie Wis- mans; Peter en Henk Strijbos. Hoog mis: Willie en Jos Duykers. Zaterdag: Geen vroegmis; 19.00 Maria Donders-Hoedemakers. Zondag: tweede zondag door het jaar. 8.00 Petronella Philipsen; 10 u. jaard. Peter Hubert Kuypers en An na Christdaens. Maandag: 8.00 overl. fam. Strijbos- Kemmelings. Dinsdag: 8.00 Wilhelmina Willems- sen-Linders. Woensdag: 8.00 Gezinsmis (int. of feraars). Donderdag: Begin van de Bidweek voor de eenheid. 8.00 Bernard Vul- Lings en Maria v. d. Broek. Vrijdag: 8.00 Willem Tielen en Lamberdina Weys. Zaterdag: Geen vroegmis; 19.00 u. overl. fam. v. d. Pas-van Dijck. N.B. Vrijdagavond 20.30 uur repe titie van het kerkelijk zangkoor. Eerste zondag na Driekoningen. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Gertruda van Osch-Kusters en Antoon Klis ters. Zondag: 7.30 lsm. v. Mathijs Lit- jens en echtgen.; 9.00 hgm. als jrd. v. Bernard Loonen en Jeanette Loo- nen-Verheijen; 1030 lsm. v. Henri Direks. Maandag: 7.30 wkd. v. Gerard Marcellis; 18.30 lsm. v. fam. Loonen- van Mil; 19.00 lsm. als jrd. v. Theod. Bouten en echtgen. Dinsdag: 7.30 gest. jrd. v. Antoon Jenniskens en Wilhelmina v.d. Pasch 18.30 lsm. v. overl. fam. Leijssen- Linders; 19.00 lsm. v. Eduard Dfietz. Woensdag: 7.30 lsm. v. Jacoba Goumans-Peters; 8.00 lsm. v. Jozef Martens; 14.00 huwelijk Thielen- Timmermans; 19.00 lsm. v. Elisabeth Kusters-Dirckx (vanw. de buurt). Donderdag; 7.30 lsm. v. overl. fam. Verkoeijen-Janssen; 18.30 lsm. v. Piet en Mia Giezen; 19.00 lsm. v. Gerard Jenniskens. Vrijdag: 7.30 lsm. v. Theodorus Pouwels; 18.30 lsm. v. Johanna Jans- sen-Michels (vanw. de buurt); 19.00 lsm. v. Jean Loenen. Zaterdag: 7.30 lsm. v. Hub Claes sens; 8.00 lsm. v. Theod. Bouten en echtgen.; 19.00 lsm. v. Hendrik van Soest, echtgenote en dochters Lena en Maria Misdienaars: 7.30 Tonny v. Hees; 18.00 of 8.00 Jacq. Voermans; 19.00 Kees Theunis. Akolieten: 19.00 A. van Hees en P. Weijs; 7.30 B. Willems; 9.00 M. van Vegchel, B. en H. van Hees en P. Voermans; 10.30 M. Koch en T. Cor nelissen. Lectores: 19.00 mej. G. Reintjes; 7.30 J. Jenniskenls; 10.30 J. Reintjes. Aktie „Kerk van de Grond". In de loop van de week van 15 tot 22 jan. zullen de gegevens van deze aktie bij U thuis bezorgd worden. Het gaat om de Gezinsbijdrage voor de eigen kerk. In de week daarop van 22 tot 27 januari zullen de enveloppen weer worden opgehaald nadat zij door U zijn ingevuld. Tweede zondag door het jaar. Zondag: 7.30 leesmis tot int. van de familie Maas-Janssen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolie ten: Theo Arts en Wim Gielens. Misdienaars van de week: Toon Loonen en Jan Drabbels. Maandag: 8 uur leesmis voor Jo hannes Hofmans te Langenboom. Dinsdag: 8 uur leesmis voor Oma Janssen-Doumen. Woensdag: H. Antonius Abt. 8 u. leesmis voor de overleden familie leden van Dijck-v. d. Winkel. Donderdag: 8 uur leesmis voor En- gelbertus Nellen en Helena Rutten. Vandaag begint de Internationale Bidweek voor de eenheid. Vrijdag: 8 uur leesmis Lbi. Zaterdag: 8 uur leesmis voor Ja coba Michels-Jacobs; 19.30 avond mis voor Oma JanssenDoumen v.w. de Bejaarden. Zondag: le zondag na de open baring des Heren. 8 uur lsm. uit dank fam. Burgers; 10 uur Hgm. overl. ouders Hendrix-van Dyck. Maandag: 8 uur lsm. zal. Theod. Jacobs en zoon Leo. Dinsdag: 8 uur lsm. uit dank fam. R. Lorbaan. Woensdag: 8 uur lsm. zal. W. de Lauw-Verheyen. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Piet Franken. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Gertrude Arts-Hagens. Zaterdag: 7.30 lsm. zal. Anna Wilms-van Lin. Lector 14 jan.J. van Oers. Akolieten: Alb. Classens, Joh. Fleur kens, Henk Jacobs. Zondag: tweede zondag door het jaar. 7.45 vroegmis v. d. zielerust van een overledene; 10 uur hoogmis tot int. van Z.H. de Paus en van onze Bisschop. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: uit dankbaarheid n. fam. Coolen-v. Lankveld. Dinsdag: tot int. van fam. van Vegchel-Peeters. Woensdag: v. d. zielerust van Jo hanna M. Arts-Kuijpers. Donderdag: v. d. zielerust van Ja cobus M .Lucassen. Vrijdag: v. d. overledenen van fam. Tholen-Muij;9ers. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d- zie lerust van M. Th. Bloemen-van Kes sel. 2e zondag na Driekoningen. Zondag: 8.30 maanddienst v. Ja coba In 't Hulst-Deenen; 10.00 uur Hoogmis: gesticht jgt. v. Albert Fleurkens en Elisabeth Claessens; 11.30 jaarg. v. Jacques Janssen. Maandag: 8.00 gesticht jaarg. v. Petrus Mulders en Maria Thisseri. Dinsdag: 8.00 maandd. v. Jacob Arts. Woensdag: 8.00 maandd. v. Gerard v. d. Munckhof. Donderdag: 8.00 gesticht jaarg. v. Gerard Vullings. Vrijdag: 8.00 weekdienst v. Mar tin Hubers. Zaterdag: 19.30 gesticht jaarg. v. Gerard Fleurkens en Anna Pouwels. le zondag na de verschijning des Heren. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor Gerard Peters. Zondag: 8.30 H. Mis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis voor overl. fam. Bout en-van Vegchel; 11.30 H. Mis voor Gertrudis Rambaghs. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor Marijke van Rijswijck. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor An tonius Wismans en Maria Michels. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. fam. van Dijck-van Rijswijck. Donderdag: 8.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Marcellis te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 geen H .Mis; 14.30 pl. huwelijksmis voor bruidspaar Linskens-de Lauw. Zaterdag: 19.00 best. jgt. voor Truus Arts-Hagens. Misdienaars: zondag 8.30 Engels- Hendriks; 10.00 Jacobs-van Well; 11.30 van Meyel-Pubben. Week: Engels-Hendriks. Nog een commentaar op: „WORDT HET IN VELTUM EEN VIEZE BOEL" Naar aanleiding van het door de krantenman gepubliceerde stuk over Veltum kan ik alleen tot de kon- klusie komen dat de man een paar dingen gekonstateerd heeft, maar de werkelijke feiten en oorzaak over het hoofd gezien heeft of niet heeft willen zien of publiceren, omdat dit een negatieve reklame zou kunnen betekenen voor diverse instellingen. I kzou deze oorzaken in het hierna volgende aan de orde willen stellen. 1. De vuilstortkokers. a. De vuilstortkokers zijn te klein, dit is in de praktijk gebleken. Dit wordt door de woningvereniging St. Oda ontkend, wat echter geen bewjjs is dat ztf gelijk heeft. Haar argument dat elders in het land deze kokers wel voldoen kan ontzenuwd worden met het feit dat daar meestal per flat een huisbewaarder/conciërge is die de gang van zaken in de hand kan houden wat hier niet het geval b. St. Oda is niet genegen iets an ders te doen aan de vuilstortko kers dan af te sluiten. Toch leven er bij de wijkraad diverse ideeën diie levensvatbaar zijn, maar wat geld kosten en dat wenst St. Oda niet. Dit is opzichzelf een vreemd standpunt daar het opheffen van veronntreinigende toestanden al tijd geld kost. c. Als men de vuilstortkokers sluit zijn de huurders aangewezen op de gemeentezakken a 60 ct. per stuk. Er dient echter bedacht te wor den dat er bij het ophalen vap huisvuil zo'n 50-100 zakken bij elke flat buiten staan, wat zal dat een troep worden. Bovendien kunnen de mensen dan gemak kelijk andere goedkopere zakken, die niet van gemeentewege ver kocht worden, er tussen zetten, wie vindt dan uit van wie die zakken zijn bij 48 flats, de her komst is niet achterhaalbaar. De ze zakken worden niet meegeno men, dus na verloop van tijd zie i khet vol staan met deze zakken. d. Waar moeten de huurders zolang hun vuil opslaan in die grote plastic zakken 60 ct. Op het bal con mag niet, op de galerij mag niet en de huurders hebben geen stoepje bij de keuken om er hun vuilnisbak te zetten. In huis is zo'n vuilnisbak onhygië nisch. 2. Vervuiling in en om de flat. a. De wekelijkse schoonmaak van de flat wordt dermate slecht uit gevoerd dat van schoonmaak geen sprake is. Het vuil blijft vaak maandenlang zitten. Het schoonmaakbedrijf dat met St. Oda een kontrakt heeft moet dat beter nakomen, zorgen dat haar personeel beter werk le vert en dat men niet zoals tegen woordig gebeurt met één natte dweil de hele flat dweilt. Wij wensen niet te betalen voor werk wat niet gedaan wordt. b. St. Oda zou zorgen dat heit con tract aangepakt zou worden. St. Oda zou zorgen dat er ter controle een lijst van uit te voe ren schoonmaakwerkzaamheden in de flat zou komen te hangen. c. In beide gevallen is St. Oda reeds geruime tijd in gebreke ge bleven en mocht ik het bij punt 2b niet juist hebben, dan heeft het geen effect gesorteerd en had men naar andere wegen moeten zoeken. d. Van de keren dat er sprake was dat er stront in de hal van een flat lag kan ik alleen maar zeg gen dat dit kennelijk midden in de nacht gedeponeerd was en het formaat had dat het van een volwassene afkomstig was. Ook zijn volwassen (16 jaar en ouder) piesend in de lift aange troffen. In begrijp niet hoe vol- wasssenen zoiets kunnen pres teren. Er is tenslotte voldoende bos en struikgewas in de directe omgeving van de flat om daar hun behoefte te doen in plaats van in de flat. e. Dan wil ik nog dit zeggen: Als een omgeving goed schoon gehou den wordt, dan ligt er lang niet zo gauw vuil als wanneer de omgeving slecht schoongehouden wordt, ook dit wordt in de prak tijk bewezen. Waar eenmaal vuil ligt, wordt gemakkelijk weer bij- gegooid# 3. Ontbreken trapkant beschermers. a. Er is bij de oplevering reeds op gemerkt tegen St. Oda dat deze beschermers het niet lang zou den houden. b. St. Oda zal dat wel onbkennen, er is in ieder geval niet naar ge luisterd. c. Nu zijn de zware beschadigingen al moeilijk te repareren en nog wordt er niets gedaan door St. Oda. Straks kost het meer geld dan nodig is. Conclusie: St. Oda laat ook deze boel stoffen. 4. Nogmaals vervuiling. St. Oda heeft bij het aanbrengen van deursloten, lichtpunten en deur drangers aan de deur van de ge meenschappelijke ruimte op de be gane grond de rotzooi die ze daar mee veroorzaakte gewoon laten lig gen. Hierdoor heeft St. Oda daadwer kelijk meegewerkt aan de vervuiling van de flat. En mocht het zijn dat deze artikelen door derden op ver zoek van St. Oda zijn aangebracht, dan nog draagt St. Oda de verant woording daarvoor. Het is toch een kleine moeite om de veroorzaakte rotzooi even oo te geven en in de stortkoker op de le verdieping te gooien. Kennelijk is die moeite toch te veel geweest. St. Oda die in feite een goed voor beeld moet geven doet dat dan nieit. Wat kan ze dan van haar huurders verwachten? 5. Ook zou St. Oda wel eens wat vriendelijker haar huurders te gemoet kunnen treden als er klach ten zijn. Tevens zou het van be leefdheid getuigen als men op brie ven van huurders ook antwoord gaf. 6. Het is mijn mening dat het aanstellen van een conciërge met goede bevoegdheden per flat veel zou kunnen verbeteren, wat elders ook geconstateerd kan worden, maar dat geld, wat in feite van de huurders moet komen, heeft St. Oda er niet voor over. 7. Met het bovenstaande heb ik zeker niet St. Oda als hoofdschuldige willen aanwijzen, maar wel als mede schuldiige aan de nu heersende toe standen. Ook de huurders doen vaak te weinig daadwerkelijk mee om deze toestanden te verminderen en zijn vaak te onzorgvuldig met eigendom men van anderen. Ook de huurders hebben de schuld aan deze toestan den. Dit is echter mijns inziens geen geldige reden voor St. Oda om niet preventiever te werk te gaan en al leen op de negatieve manier te drei gen van: „Als jullie je vuil niet net ter wegwerkt, sluiten wij de vuil stortkokers". Daarmee jaagt St. Oda een groot aantal goedwillende huurders tegen zich in het harnas. Ook St. Oda is moreel verplicht een positieve bijdrage te leveren aan het opheffen van de huidige toe stand, meer dan ze tot nu toe gedaan heeft, ook al kost het wat geld. En dit geldt evenzeer voor de hierboven besproken bevolking. Een flatbewoner. De KPJL afd. Venray houdt op dinsdag 16 januari a.s. de jaarlijkse ouderavond in het parochiehuis te Oostrum, aanvang 19.30 uur. Naast de opening en verslagen ver meldt het programma „Een zeker pantoffeltjes", o.l.v. dhr. C. Henzing. Tijdens de pauze wordt er een kop koffie geserveerd, terwijl er na de pauze nog diverse sketches op het programma staan. Met een vriendschappelijke wed strijd tussen de voetbalclubs van Oirlo en Castenray is zondag j.l. het nieuwe sportpark Oirlo-Castenray in gebruik genomen, waar nu verder de nog lopende competitie op zal wor den afgewerkt, o.a. zondag een wed strijd tussen Leunen 4 en Casten ray 3. Intussen werkt men nog aan de entourage om straks in het voorjaar het hele sportpark dan officieel te kunnen openen.

Peel en Maas | 1973 | | pagina 7