KERKELIJKE DIENSTEN Ontkoppeling schoolbestuur-kerkbestuur Voor 'n vakantiereis wacht je niet af hoe't uitpakt. Die bespreek je voor alle zekerheid bij de Raiffeisenbank of de Boerenleenbank. van 7 tot en met 13 januari Gemeenschapsviering Yenray Grote Kerk Yenray Parochie Paterskerk Vredeskerk Yenray Hervormde Gemeente Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Veulen Rectoraat Heide PR0KLAMEERT ,,'t Knölleke's - Bal" De Peelzwervers ZONDAG 7 JAN. STREEKKAMPIOENENDAG VAN POSTDUIVEN TE YENRAY Kom morgen de reisgids even halen RailfeisenbankQBoerenleenbank A.s. zondag 7 jan. is er om half elf in de Levensschool, Bevrijdingsweg 2a een eucharistische tafelviering voor personen van 17 jaar en ouder. Celebrant: kap. H. Latten. Feest van Driekoningen. Vrijdag 5 januari wordt de com munie aan de zieken gebracht. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. dokter Vercauteren vwg. een dankbare patiënt Hendrik Vermeulen vwg. de buurt. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. W. Broers, echtg., en overl. kinderen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Cor nells Barents Gerard Cox en Fran- cisca Cox-Camps; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Piet Coppis vwg. spaar kas Molenplein overl. ouders Thuyls-Hendrix; 18.00 gelezen mis, int. Frans van Soest en Anna van Bracht. Maandag: 8.00 Jan Poels en beide echtg. als sticht.; 9.00 Anna Volle- berg vwg. de buurt; 19.00 Johannes Fr. Maassen en Elisabeth M. Ver meulen als sticht. Dinsdag: 8.00 tot zekere int.; 9.00 W Broers, echtg en overl. kinderen; Manfcinus Litjens. Woensdag: 8.00 Jozef Steegmans en echtg.; 9.00 overl. fam. Janssen- Westen; 19.00 Jan Schwachöfer (vwig Harrie Hermsen). Donderdag: 8.00 intentie Wis- mans-Maessen; 9.00 tot bijzondere intenltie (J.) Vrijdag: 8.00 Hendrina van Me- gen; 9.00 Theodorus Pouwels; 19.00 Broeder Wim Wijnhoven. Zaterdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 H. Messemaeckers15.00 huwelijk Todt-Cuypers; 19.00 overl. fam. W. van den Munckhof-Goumans Jos C. M. Neeteson. Huwelijk: Maria Janssen, Stationsweg en Leo Hendriks, Maasbree. Akolieten: Zaterlag 6 jan.: 19 uur Jos Bex- kens en Cathy Martens. Zondag 7 jan.: 8 uur Jos Laurens- se en Huub Gooren; 9.30 Martin Spee en Gerard Hendriks; 11 uur Paul v d. Heuvel en Jeanne Verbeek. Misdienaars: Zohdag: 18 uur Jackie van Els en Sjennie Sijbers. Maandag, dinsdag, woensdag: 8 u. Anton Huibers en Wilbert Janssen; 19 uur Benoit Lucassen en Wim Seu- ren. Donderdag, vrijdag: 8 uur Peter Janssen en Theo Janssen. Vrijdag: 19.00 Johnny Kessels en Eddy Wijnhoven. Zaterdag: 15 uur Mary Pelzer en Marcel Jeurissen. Zondag: Feest van Driekoningen. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; 10,15 hoogmis; 1800 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Misintenties Zaterdag: 18.30 overl. ouders Emonts-HansSen en dochter. Zondag: 7.30 Elisabeth Jacobs- Keldenign; 9.00 Gradje Custers; 10.15 Jacobus Philipsen en Francina Goossens; 1145 Andreas Smedts (v.d. buurt); 18.00 overl. Coopmans-Cus- ters. Maandag 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Jacob van Veghel (v. d. Derde Orde); 19.00 Gertrudis Stevens- Aerts. Dinsdag: 7.45 voor de parochie; 8.30 overl. fam. Vermeulen-Dijkmans en voor een] goede genezing; 19.00 overl. fam. Wijnen-Wijnhoven. Woensdag: 7.45 Selida Virginia Rojer; 8.30 Gertrudis Stevens-Aerts v.w. Derde Orde; 19.00 Wilhelmina Hendrix-Baken. Donderdag: 7.45 Constant Rojer; 8.30 gelovige zielen; 19.00 Martinus Lenssen en overl. kinderen. Vrijdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Antoinette Ramelman-Elisevier; 19.00 gezinsmis, overl. ouders Emonts- Hanssen en dochter. Zaterdag: 7.45 Eva Wilhelmina Rojer; 8.30 Mathüde Wasser. Dienbeurten Akolieten (7 t.m. 13 jan.) Zaterdag: 18.30 Luc Janssen, Eric Comelissen. Zondag: 7.30 Frans Jeuken], Peter Claessens; 9.00 Victor Pop, Marco Pop; 10.15 Luc Pop, Bert Janssen; 11.45 Jan Schellekens, Geert Hen drix. Dienbeurten Misdienaars: Zondag: 18.00 Gerrad Stoks, Mar cel Hendrix. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Mare Comelissen, Jeroen Comelissen 19.00 Ronny Clevers, Marc van He- mert. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Loeit Arts, Henny Bierens; 19.00 Henny Clephas, Maarten Arts. Hoogfeest van de Openbaring des Heren: Feest van Driekoningen. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Nout Cremers. Het dameskoor zingt nederlandse liederen met de aanwezigen. Zondag: 8.00 leesmis als jaarge tijde voor overl. Harry Martens; 9.00 leesmis voor overl. fam. van de Be- kerom-Wijnen. Zang met het kinder koor; 10.00 hoogmis voor overl. Pe tronella Kusters-Ewalts. Het kerke lijk zangkoor zingt nederlandse ge zangen; 11.30 leesmis als jaargetijde voor overl. Harry Swinkels; 18.30 avondmis voor overl. Jacobus Vul- l'ings. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. ouders van Elswijk-Ruigewaard; 19.00 avondmis voor overl. Johan van Gerven. Dinsdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid' (fam. D.); 19.00 avondmis voor overl. Martinus Martens. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Frits van Dijck en Wi'lhel- müna Reijnen; 19.00 avondmis voor overl. fam. Matijsen-Peeters. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. dokter Vercauteren; 15.00 pl. huwelijksinzegening en eucharistie viering. voor het bruidspaar Kledne- Staarman-Knapen; 19.00 avondmis voor overl. Petronella Janssen-Dou- men. Vrijdag: 8.00. leesmis voor overl. Leo van der Hoff; 19.00 avondmis voor overl. Frans Masseurs (R.). Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders van dem Berg-van der Schaal; 19.00 avondmis voor overl. Elisa beth Geurts. Mededeling: Wy danken allen die meegewerkt hebben aan het opluisteren van de diensten in de kerk met kerstmis en nieuwjaar. Ook zijn wy bly dat zovelen in deze dagen de diensten hebben by gewoond. Nu komt er een stillere tyd in het kerkelijk jaar. Wij hopen dat nu ook iedereen de goede voornemens van de feestdagen zal waarmaken door het regelmatig bly ven bezoeken) van de diensten op de zondagen! Misdienaarslyst van 7 tot 13 januari Zondag 7 jan.: 8.00 T. Raaymakers en T. Aben; 9.00 H. Peeters en Th. van Els; 10.00 M. Dicker, W. Her mans en H Arts; 11.30 P. Loonen en P. v. d. Vorle; 18.30 St. Peeters en P. Nooyen. Week 1: 8.00 R. van Wijk en| J. Smals; 19.00 P. Kramer en M. Kap- pel. Week 2: 8.00 P. Loonen en A. Theeuws; 19.00 J. Jacobs en A. Ha- winkels. Zondagmorgen gaat Ds. Beens om half tien voor in de Protestantse kerkdienst in de aula van Den Hoe- bert aan de Westsingel en om elf uur in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck. De Kerkeraad verboekt degenen die voor 1972 een vrijwillige bijdra ge toezegden en daaraan nog niet voldeden, dit alsnog aan te zuiveren. Openbaring des Heren. Driekonin gen. Zondag: 8.30 H. Mis tot zekere in tentie; 10 uur Hoogmis, opgedragen door de Eerw. Heer Jan Rutten. Maandag: 8.00 tot zekere intentie. Dinsdag: 8.00 gest. gez. jrd. Jac. Wilmsen Wilhelmina Lermmen. Woensdag: 8.45 Harrie Verrijdt (bejaarden). Donderdag: 8.00 Theodora Arts- Peters. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Loonen- van Rens. Zaterdag: 19.00 overl. ouders Reijnders-Coenlen tot zekere inten tie (J.). Zondag: 8.30 int. familie Philip- sen-Vousten; 10 uur Hoogmis int. familie Loonen-Reintjes. Maandag: 8.00 Hoogmis Wilhel mina Th eeuwen. Woensdag: 8.00 leesmis. Dinsdag: 8.00 leesmis. Donderdag: 8.00 Hoogmis Arnold de Ponti, Petronella Duijf. Vrijdag: 8.00 leesmis. Zaterdag: 19.00 H. Machutus. Week van 5-13 januari. Misdienaars: Jos Emonts en Jos van Küyck; Willie en Jos Duykers; Hoogmis: Jan Vollenberg en Peter Philipsen. Zondag: Openbaring des Heren. Driekoningen. Zaterdag,: 19.00 overl. fam. Poels- Vissers. Zondag: 8.00 Gerardus Cremers en Ellie Verstegen; 10 u. jaard. Jan Houwen. Maandag: 8.00 Henricus Baeten eni Maria Jeurissen. Dinsdag: 8.00 Wilhelmina Willem- sen-Linders. Woensdag: 8.00 gezinsmis (int. of feraars). Donderdag: 8.00 overl. fam. Strij- bos-Kemmelings. Vrijdag: Geen vroegmis; 14.00 u. Huwelijksdienst bruidspaar Kunen. Zaterdag: 8.00 ter ere van O.L. Vrouw (int. offeraars); 19.00 Maria Donders-Hoelemakers. N.B. Vrijdagavond om 20.30 uur repetitie kerkelijk zangkoor. Feest van de Openbaring des He ren. Eerste zondag van de maand, by- zendere kollekte voor de eigen kerk. Zaterdag: 18.30 (half zeven) lsm. v. Wilhelm Gommans en Anna Jen- neskens. Zondag: 7.30 lsm. v. pastoor Vors- termans en overl. ouders; 9.00 hgm. als gest. jrd. v. Lambertus, Henrica, Johannes Reintjes en echtgen.; 10.30 lsm. v. Martinus Direks en echtgen. Maandag: 7.30 wkd. voor Gerard Marcellis; 18.30 wkd. v. Johanna Janssen-Michels; 19.00 lsm. v. Maria Loenen-Tthiielen en Jan Loenen. Dinsdag: 7.30 lsm. v. Peter Assel- berghs; 18.30 lsm. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echtgen. en Johanna Loonen-Verheijen; 19.00 lsm. v. overl ouders Janssen-Doumen. Woensdag: 7.30 lsm. v. Mathijs Litjens en eohltgen.; 18.30 lsm. v. Gerard Hendrickx; 19.00 lsm. v. Henri Direks. Donderdag: 7.30 gest. jrd. Antoon Michels en Johanna v. d- Voort; 18.30 lsm. v. Hendrik Philipsen; 19.00 lsm. v. Jos Loenen. Vrijdag: 7.30 lsm. v pastoor de Bot; 18.30 lsm. v. Johanna Janssen- Michels (vanw. de buurt); 19.00 lsm. voor een zieke. Zaterdag: 7.30 lsm. v. Huub Claes sens; 8.00 lsm. v. Theod. Bouten en echtgenlote; 19.00 lsm. v. Gertruda van Osch-Kusters en Antoon van Osch. Misdienaars: 7.30 Sef Reintjes; 18.30 Willy Loenen; 19.00 Theo Lit jens. Akolieten: (om half zeven) M. Koch en M. van Vegchel; 7.30 P. Voer- mans; 9.00 H. Voermans, R. Bec kers, F. Lucassen, P. van Berlo; 10.30 B. en H. van Hees. Lectcres: 19.00 H. Reintjes; 7.30 G. v. Kempen; 10.30 mevr. Weijs-Egel- mleers. Huwelyksafkondiging: Hub Thlie- len (Venray) en Maria Timmermans. Feest van Driekoningen of Open baring des Heren. Zondag: 8.30 lsm. v. Leonardus de Louw en echtg.; 10.00 Hoogmis voor Gerardus Vullings; 11.30 lsm. v. d. parochie. Maandag: 8.00 gesticht jaarg. voor Maria Janssen-Droesen. Dinsdag: 8.00 maandd. v. Jacoba In 't Hulst-Deenen. Woensdag: 8.00 gesticht jaarg. v. Albert Fleurkens en Elisabeth Claes sens. Donderdag: 8.00 maandd. v. Ma ria Wismans-van Vegchel. Vrijdag: 8.00 weekdienöt v. Mar tin Hubers; 14.00 huw. mis v. h. bruidspaar van Mil-Bus. Zaterdag: 19.30 jaarg. v. Leonard Maessen en Anna Mooren. le zondag van het jaar. Zaterdag: 19.00 hoogmis tot int van leden van fanfare en het kerk. zangkoor b.g.v. viering van het Ce- cdliafeest. Zondag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Poëls-Wismans; 11.30 H. Mis voor overl. fam. Arts-Aben. Maandag: 8.00 best. jgt. voor Hen- drica van Rijswijck-Custers. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Ma thijs van Cuijck en| Hendrina Ewals. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Marijke van Rijswijck. Donderdag: 8.30 gez. H. Ms voor overl. fam. v. d. Venne-L'Ortij. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Antoon van Dijck, Maria Vergeld en kinde- ren. Zaterdag: gez. H. Mis voor Gerard Peeters. Misdienaars: Zondag 8.30 v. Hoof- Michels; 10.00 Engels-Hendriks; 11.30 Jacobs-van Well. Week: van Hoof-Michels. Zondag: Openbaring des Heren. Zondag: 8 uur lsm. overl. fam. Drabbels-Klaaasen^van Meyel; 10.00 Hgm. voor zal. Peter Kusters v.w. de buurt. Maandag: 8 uur lsm. afgest. fam. Koenen-J anssen. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Wilh. de Lauw-Verheyen; om 2 uur lsm. zal. Péter Kusters (bejaardensoos). Woensdag: 8 uur Hgm. jgt. voor zal. Annie Nellissen-Janssen. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. van Wylick-Engelen. Vrijdag: 8 uur Hgm. gest. jgt. zal. Maria Wiilms-Heesen en Anna Wilms-van Lin. Zaterdagavond: 7.30 Hgm. jgt. voor zal. Piet Janssen. Lector 7 jan.: H. van Rijswijck. Akolieten: Geert Classens, Ger Houben en Jan Kunen. Donderdagmiddag heeft Deken L. Theunissen in de foyer van de schouwburg het nieuwe schoolbe stuur voorgesteld, dat voortaan de leiding zal hebben over de Montes sorischool, de kleuterschool en de basisscholen van de Zusters Ursu- linen en de Dr. Poelssohool en de Petrus Bandenschool. Voorlopig blijft Deken Theunissen voorzitter van het nieuwe school bestuur, dat als secretaris de heer v. d. Heuvel krijgt. Als penning meester gaat de heer Hoogeveen fungeren (directeur van Het Schut tersveld). Als vice-voorzitter is de heer Schellens gevraagd, die tevens gevolmachtigde is van de Zusters Ursulinen. De verdere bestuursleden zijn de dames: Beerkens-Sloot, Kroft-Schaap en van Soest-Linssen. De heren van der Helm, Hendriks, L. Oudenhoven. Thijssen en P. Wij nen completeren het bestuur. DECLERICALISATIE In een vergadering, waarin be halve de genoemden ook het onder wijzend personeel en de oudercomi- té's van de betrokken scholen aan wezig waren, wees Deken Theunis sen op de al jaren levende wens om te komen tot ontkoppeling van kerk bestuur en schoolbestuur. De ont wikkeling van het kleuter- en basis onderwijs is zodanig dat een vrij stabiel en kerkrechterlijk zo anders gestructureerd college als het kerk bestuur niet meer het meest ge- eigende bestuurscollege is. Het is nu heel anders dan in de twintiger jaren, toen het bijzondere onderwijs wettelijke erkenning kreeg en feitelijk de kerkbesturen de enige mogelijke rechtspersonen waren om die taak op zich te nemen. Dat ze zich en met name hét kerk bestuur van de Petrus Banden van die taak goed gekweten hebben, daarvan was hij overtuigd. De er kentelijkheid en de waardering voor hun werk wilde hij juist vandaag nog eens uitdrukkelijk uitspreken. En in die dank en waardering be- Openbarng des Heren, 7. jan. Zondag: 7.30 leesmis uit dank baarheid tot int. van de familie Poels-Michels; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Misdienaars van de Hoogmis: Jan en Henk Drabbels, Johan Maas en Geert Achten, Peter en Peter Nellen. Misdienaars van de week: André en Twanny van Osch. Maandag: 8 uur leesmis voor de overleden familieleden Janssen- Janssen. Dinsdag: 8 uur leesmis voor Oma Janssen'-Doumen. Woensdag: 8 uur leesmis voor de overleden familieleden van Heijster. Donderdag: 8 uur leesmis voor een bijz. intentie. Vrijdag: 8 uur leesmis voor een overledene. Zaterdag: 8 uur leesmis voor Mar tinus Peeters en Johanna Gerrits; 19.30 avondmis voor Herman Ver meulen. trok hij ook de Zusters Urselineif die naast het haast „heilige" Je rusalem ,ook zorgden voor kleuter en lager onderwijs voor de Venlrayse kinderen. Dat zij dit deden in zgn. „eigen" scholen, maakt dan misschien de boedelscheiding van vandaag wat moeilijker, doch doet niets af aan de waardering en erkentelijkheid voor wat zij deden. Dat de mede werking van die kant groot was en is toont wel de onderhandse akte, waarmede ze aan de nieuwe sticht ting alle bestuursbevoegdheden heb ben overgedragen, nog voordat de totale overdracht verwezenlijkt kan worden. Nu het onderwijs uitgroeit tot een optimale begeleiding van de per soonsvorming van de leerlingen, worden de ouders als eerste opvoe ders daar veel meer bij betrokken. Dat houdt in dat de ouders deel nemen aan het bestuur, in goed sa menspel met alle bij het onderwijs betrokken personen. In dat verband haalde Deken Theunissen het rap port aan van de Katholiéke Onder wijs Vereniging, waarin medezeg- gingsschap van het personeel in de schoolbesturen voor bijzonder onder wijs wordt bepleiit. Hij stelde dat het nieuwe bestuur graag bereid zou rijn zijn statuten in die geest aan te passen. Deken Theunissen sprak de hoop uit dat deze ontkoppeling een wijze, en voor het onderwijs en allen daar bij betrokkenen, een zegenrijke be slissing zal blijken te zijn. 'Hierna stelde hij de nieuwe be stuursleden aan de vergadering voor, terwijl men voor verdere kennisma king nog geruime tijd in de foyer bleef. VORST JAN van de Karnavalsvereniging ,,/t Knölleke" Leunen dat op ZONDAG 7 JANUARI 1973 in het GEMEENSCHAPSHUIS te LEUNEN zal plaatshebben. Muziek ,voor jong en oud' Aanvang 19.00 uur Voor de 9e maal in successie or ganiseert P.D.V. De Zwaluw 'haar jaarlijkse streekkampioenendag in de voor dat doel bij uitstek geschik te kantine van het metaalwarenbe- drijf Inalfa aan de. Industrieweg. Dat betekent dat men daar de streekkampioenen bijeen brengt op een tentoonstelling die uniëk in Ne derland en daarbuiten is. Nu zijn immers des prestaties be palend die de duiven in het afge lopen seizoen behaalden. Kenners behoeven niet te worden aangespoord voor een bezoek, want bij hen is de eerste zondag na nieuw jaar voor deze tentoonstelling gere serveerd. Ook dit jaar hebben de organisa toren weer aanmeldingen moeten afwijzen wegens een te grote belang stelling. Als het ooit gevaarlijk is om na men te noemen, dan zeker bij deze kampioenen. Ze geven elkaar zo weinig toe en het zal voor de keur meesters geen gemakkelijke taak zijn de winnaars aan te wijzen. Maar de keurmeesters W. Smulders en A. Boojnaerts zullen naar eer en ge weten, gesterkt door hun kennis dat toch proberen. Toch willen wij enkele namen! van inzenders vermelden: Linssen en Philips uit Boxmeer, J. van Hout uit Bergeyk, van Eist uit Mill, Roeffen, Grubbenvorst, Engels uit Liessel, Francken uit Wanssum, Peters uit Helden, Vos uit O.ttersum, Geurts uit Horst, Sesink uit Rij'kevooit, van Hou tem uit Schijndel, dan weten de kenners al dat hier het puikje uit de duivenwereld verzameld is. Liefst 127 duivenmelkers hebben hier hun beste materiaal bijeen gebracht. Inzetten a.s. zondag om 10 uur. Om 2 uur is de officiële openliing, ook dit jaar door burgemeester drs. F. Schols. Om drie uur begint de bon- nenjverkoop, met ook dit keer weer bonnen van de beste kwaliteit, bij een gebracht door de meest bekende duivenmelkers. Een vakantiereis bespreek je bij de de bank voor iedereen

Peel en Maas | 1973 | | pagina 8