KERKELIJKE DIENSTEN De ene Sint is de anderê riet.. Thomassen In Merselo zingen ze al honderd jaar Week van 19 t.m. 25 november WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Gemeenschapsviering Yenray Grote Kerk Yenray Parochie Paterskerk Derde Orde Yredeskerk Yenray Hervormde Gemeente Parochie Oostrum Parochie Leunen Rectoraat Heide Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Yredepeel Rectoraat Veulen Parochie Castenray Kottimaar^^en modehuis VRIJDAG 17 NOVEMBER 1972 No. 46 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG M PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 15 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) A.s. zondag is er om half elf een eucharistische tafelviering voor ouderen en jongeren vanaf 17 jaar. Deze wordt gehouden in het gebouw van de Levensschool, Bevrijdngsweg 2a, Celebrant: kap. J. Verdonschot. Het thema is: Hoe bouwen Wê brug tussen de generaties! Na de viering is er een vergadering voor allen die aktief willen deelne men aan de voorbereiding van de kerstviering. 33e zondag door het jaar. (Grego riaans van de 23e ma Pinksteren). Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis int. mevr. Zweden-Oymans overl. fam. Sijbers-Coppus. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. fam. vd Vegt-vd Boogaard moeder Thijs- sen-Lenssen; 9.30 gregoriaans-meer- stemmge hoogmis, int. Jan v. Kessel overl. fam. Peeters-Claessens (met medewerking van het Horster Man nenkoor en ons kerkkoor); 11.00 ne derlandse hoogmis, int. Hendrima van Megen; 18.00 gelezen mis, int. dokter Vercauteren vwg. de buurt José Min-Henidricx. Maandag: 8.00 mevr. v. d. Munck- hof-Poels; 9.00 overl. ouders Ouden- hoven-Loonen en overl. kinderen; 19.00 Jan Schwachöfer vwg. dochter Gradia. Dinsdag: 8.00 Jos. C. M. Neeteson; 9.00 Peter Duykers en zoon Pieter; 19.00 overl. ouders Minfcen-Beelet en dochter Nelia. Woensdag: 8.00 overl. ouders de Bruyn-Weiten en zoon Johan; 9.00 overl. fam .Janssen-Graat-Willems; 19.00 Hendrik Vermeulen vwg. de buurt mevr. Minten-Delauw. Donderdag: 8.00 overl. ouders Lau- rensse-Maassen; 9.00 Piet Pouwels en echtg. Vrijdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 Martina Wismans-Verstappen; 14.00 huwelijk Vogelsangs-<van Cuyck; 15.00 huwelijk van Bergen-Beerkens; 19.00 Jan van Soest. Zaterdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 ouders Dries9en-Wagemakers; 11.00 huwelijk Min-Verheugen; 19.00 overl. ouders Berents-Egelmeers Jos C. M. Neeteson. i Huwelijken; Jo Kallen, Maasbree en Joos Di- reks, Smakterveldiweg Nelly Lens- sen, Patersparochie en Willem Win nen ,Overloonseweg. Mededeling: Het Horster Mannenkoor heeft ons aangebdoen komende zondag om half tien de hoogmis mee te helpen op luisteren. Wij heten hen van harte welkom. Akolieten: Zaterdag 18 nov.: 19 uur Jos Bex- kens en Jeanne Verbeek. Zondag 19 nov.: 8 uur Jos Lau- rensse en Martin Spee; 9.30 Wim Kremer en Boudewijm van Grinsven; 11 uur Huub Janssen en Marianna Janssen. Misdienaars: Zondag: 18 uur Thom. Verleg en Hans Martens. Maandag, dinsdag, woensdag: 8 u. Mary Pelzer en Jackie van Els; 19.00 Anton Huibers en Johnny Kessels. Donderdag: 8 uur Otto Kooien en Eddy Wijnhoven. Vrijdag: 14 uur Frans-Jan van Gerven en Wilbert Janssen; 15 uur Marcel Jeurissen en Roeland Dobbe- laer; 19 uur Benot Lucassen en Wim Seuren. Zaterdag: 11 uur Jackie Ouden hoven en Godfried Hendricx. 26e zondag na Pinksteren. H. Mis sen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15; 18.00 avondmis. Vrijdag: 15.00 gez. H. Mis bij gele genheid van het huwelijk Boom-Ver meulen; 19.00 avondmis voor de ge zinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededeling: Gezinsbijdrage of giften voor de kerk kunt u altijd storten op giro 1174863; t.n.v. gezinsbijdrage Venray. Graag met vermelding van uw adres of het numer van uw gezinsbijdrage. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Pater Florentius Lucassen. Zondag: 7.30 overl, fam, Brar>'ï Sï.S' '.chten-Vol- lenberg, 10.18 jgt iiCrman Jans Be_ TT 'overl. ouders Emonts- oen en dochter; 18.00 overl. fam. Coopmans-Custers. Maandag: 7.45 Selida Virginia Ro- jer; 8.30 fam. Spring in 't Velt- Geurts-Konings; 19.00 overl. fam. Vermeulen-Dijkmans en Boeren-van Wees. Dinsdag: 7.30 voor de parochie; 8.30 Antoinette Rammelma n-Else- vier; 19.00 overl. ouders Hermus-van Oers. Woensdag: 7.45 Anitoon Luijpers; 8.30 uit dankbaarheid t.e.v. Maria en St. Antonius19.00 overl. ouders Lemmen-v. d. Sterren. Donderdag: 7.30 Eva Wil'helmina Rojer; 8.30 Huberta van Megen; 19.00 overl. ouders Boeren-van Wees. Vrijdag: 7,30 Mathilde Wasser; 8.30 Elisa Gregoria Palm; 15.00 huwelijk Boom-Vermeulen; 19.00 gezinsmis, voor overl. vader. Zaterdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 overl. fam. Peter Spee-van Osch. Dienbeurten Akolieten (19 t.m. 25 november) Zaterdag: 18.30 Victor Pop, Marco Pop. Zondag: 7.30 Jan Schellekens, Jac. Claessens; 9.00 Peter Claessens, Firn de Vos; 10.15 Mari Fleurkens, Hans v. d. Bek erom; 11.45 Ertic Co melissen, Johnny Janssen. Dienbeurten Misdienaars: Zondag: 18.00 Ronny Olevers, Mare van Hemert. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Walter Blaaupot, René van Hooren; 19.00 Leo Janssen, Henk Janssen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Richard Janssen, Wolter Blaaupot; 19.00 Gerard Stoks, Marcel Hendrïx. Vrijdag 24 nov. 3 uur (huwelijk): Loet Arts, Henny Clephas. Woensdag 22 november ledenver gadering b.g. feest van St. Elisabeth. Aanvang half 8 met Eucharistievie ring. Huldiging jubilarissen en ver der gezellig samenzijn. Iedereen is welkom. 26e zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. familie Rouvroye-Ritzen. Het VenraysMannenkoor zingt meerstem mige liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Anna Stiphout-Jacobs en zoon Leo en voor Adrianus Kuunders en zoon Frans; 9.00 leesmds voor overl. Hien- dricus Maassen. Met het kinderkoor zingen we nederlandse liederen; 10 u. hoogmis voor overl. Johan van Ger ven. Nederlandse gezangen onder lei ding van het keïkelyk zangkoor; 11.30' leesmis voor overl. Leo Cox; 18.30 avondmis voor overl. Anna Janssen. Maandag: 8.00 leesmis voor de ge lovige zielen; 19.00 avondmis voor overl. Piet v. d. Vorle en kinderen: Martien en Gerard. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. lam. van Huët-Bongers; 15.00 plech tige huwelijksinzegening en eucha ristieviering voor het bruidspaar Gielen-Ltjens; 19.00 avondmis voor overl. familie Stevens-van Meijel. Woensdag: H. Cecilia, maagd en martelares. 8.00 leesmis voor overl. Jacques Janssen (huishoudschool Horst); 19.00 avondmis voor overl. familie Min-Vermeulen. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Theo Vollenberg; 19.00 avondmis v. overl. familie Smits-Litjens. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. familie Albers-Huijbers; 15.00 plech tige huwelijksinzegening en eucha ristieviering voor het bruidspaar Voesten-Ronken; 19.00 avondmis v. overl. familie Versteegen-Jamssen. Zaterdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid t.e.v. de H. Gerardus en On ze Lieve Vrouw; 15.00 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 25-jarig hu welijksfeest van de familie van Gool- Smits; 19.00 avondmis voor overl. lisabeth Geurts. Deze avondmis is reeds van het feest van Christus Ko ning: het patroonsfeest van onze pa rochiekerk. Het jongerenkoor zingt met begeleiding van het orkest van de personeelsvereniging van Rank Xerox. Mededeling: Het Venrays Mannenkoor zal a.s. zaterdagavond o.a. zingen: Andante (Psalm uit de Poolse soldatenmis), Russische Vesper en Nobody knows (spiritua). Misdienaarslqst van 19-26 november Zondag: 8 uur J. Smals en Antoine Ha winkels; 9 uur Tonny Raayma>^rs en H. Peeters; 10 uur M. n'lCker *W Hermans en H, Alt»; Vl.30 Peter Kra^ mer en René -;an wijk. 18 30 Peter Naeyen pauj vorle. Week I: 8 uur Pedro Loonen en Arnold Theuws; 19 uur Thei van Els en J. Smals. Week II: 8 uur Ton Aben en J. W. de Wit; 19 uur Tonny Raaymakers en H. Peetors. Zondagmorgen gaat Ds. Beens weer voor in de Protestantse kerk dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel, aanvang half tien. Aan de uitgang wordt de jaarlijk se na j aars-2Jendingskollekte gehou den. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck geen dienst. 26e zondag na Pinksteren. Zondag: 8.30 Jan Hulsman, Pierre Jacobs en Martien Moorrees; 10 uur Hoogmis tot dankzegging 50-jarig bestaan van de Tuinbouwvereniging. Ceciliaviering voor leden van het kerkbestuur, kollektant, dames- en herenkoor en de harmonie. Maandag: 8.00 Johan TijsSen. Dinsdag: 8.00 gest. gez. jrd. Pe- tronella Derks. Woensdag: 8.45 int. fam. Vermeu- lien-Moorrees. Donderdag: 8.00 Johannes Verhaeg en Johanna Maas. Vrijdag: 8.00 gest. gez. jaard. Jan Hendrix. Zaterdag: 19.00 Jan Hulsman Pierre Vandevenne. 26e zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Gerard Thijssen. Zaterdag: 7.30 Ism. v. Hub. Claes sens; 9.00 hgm. als jrd. v. Antoon Loonen en Frederioa Loonen-de Pon- ti; 10.30 lsm. v. Antoon van Osch (vanw. de buurt). Maandag: 7.30 gest. jrd. v. Johan nes Meijers en-echtgen.; 18.30 lsm. v. overl. fam. Wismans-Loonen; 19.00 lsm. v. Henri Direks (vanw. de kaart club). Dinsdag: 7.30 lsm. v. overl. fam. Janssen-Ach ten en zoon Gerrdt; 8.00 lsm. uit dankbaarheid; 19.00 lsm. v. Antoon van Osch. Woensdag: 7.30 lsm. v. overl. fam. Willems-Loonen; 19.00 lsm. v. Maria Achten-van Dijck; 19.30 lsm. v. Hen ri Direks. Donderdag: 7.30 lsm. v. Elly Loo nen en Elly v. Berlo; 8.00 lsm. v. An toon Michels en Johanna v. d. Voort. Vrijdag: 7.30 gest. jrd. v. Mathijs Goemans en echtgen.; 8.00 lsm. voor Theod. Asselberghs en echtgen.; 11.00 huwelijk Keysers-Smits; 19.00 lsm. voor Gerardus Goumaws en Wilhed- mina Weijs. Zaterdag: 7.30 lsm. v. Mathijs Lit- jens en echtgen.; 8.00 lsm. v. Theod. Bouten en echtgen. Misdienaars: 7.30 Tonny v. Hees; 18.30 of 8.00 Jacq. Voermans; 19.00 Johnny Jenniskens; 19.00 Wiel Cor- nelissen en P. Reintjes; 7.30 M. van Vegchel; 9.00 Jan, Frans Voermans, To nCornelissen en Jan Voermans Wzn.; 10.3 0L. Reintjes en Th. Ste vens. Huwelijksafk.: Jan Keijsers (Horst) en Gerry Smits; Theo Voesten en Leny Ronken (Venray); Chris van Dijk (Maashees) en Thea Vullings; Frank Cuppen, Anny Willems (He- gelsom); Piet Sohattevoet (Hegelsom) en Gonny Litjens. 33e zondag door het jaar. Zondag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden Fleuren-Ewals; 10 uur Hoogmis voor overleden vader An dreas v. d. Sterren. Akolieten: Jos Derikx en Jan Ewals. Misdienaars van de week: Jozef Nabben en Gerard van Well. Maandag: 8 uur leesmis voor een bijzondere intentie. Dinsdag: Opdracht van Maria in de tempel. 8 uur leesmis voor oma Janssen-Dou men. Woensdag: H. Cecilia, maagd en martelares. 8 uur leesmis voor Sjef Willems. Donderdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid. Vrijdag: 8 uur leesmis tot int. van de_fam_;'Jie van Dijck-v. d. Winkel. Zaterdag: 8 uur leesmis voor Mar- tinus Peeters en Johanna Gernits. 19.30 avondmis voor Toon Seijkens. 26e zondag na Pinksteren. Zondag: 8.30 leesmis voor Jacob Arts best. door de B.L.B.; 10.00 Hoog mis, jaarg. v. Antoinette Smeets-Ver geldt; 11.30.leesmis v. d. parochie. Maandag: 8.00 maandd. voor God fried Puts. Dinsdag: 8.00 gesticht jaarg. voor Peter Winnen en Geertruida Arts. Woensdag: 8.00 maandd. v. Ohris- tiaan Gijsbers. Donderdag: 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Fleurkens-v. Staveren. Vrijdag: 8.00 maandd. v. Peter Win nen; 14.30 H. Mis uit danikb. bij het 25-jarig huw. van Keyzers-van den Munokbof. Zaterdag: 14.00 huw. mis voor het bruidspaar Spee-Claessens19.30 leesmis voor Martin Smits, Anna Weys en Antoon Smits. 26e zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor overl. ouders Eyssen-Voncken. Zondag: 8.30 H. Mis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Pubben-Loenen; 11.30 H. Mis voor overl. fam. Antoon Verhaag. Maandag: 8.00 gest. jgt. v. Hen- ricus van Meyel en Gertrudis Poels. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Jan Mathijs Michels en Gertrudis Ver- heyen. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Hennicus Muysers. Donderdag: 8.30 gest. jgt. voor Z.E. Heer Jac. Poéls en Petr. Joh. van Helden te verzorgen door de school kinderen. Vrijdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. fam. Wilms-Claes. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor Maria Muysers-Litjens. Misdienaars: zondag 8.30 Engels- Hendriks; 10.00 Jacobs-van Well; 11.30 van Meyel-Pubben. Week: Engels-Hendriks. Zondag 19 nov.: 7.45 vroegmis gest. jaard. v. Gerardina en Martinus Arts; 10 uur hoogmis t.b.i. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: tot int. van fam. Claes- sens-v. d. Weijer. Dinsdag: v. d. ziëlerust van Ge rard Philipsen (Venray). Woensdag: v. d. zielerust van Jo hanna M. Arts-Kuijpers. Donderdag: v. d. zielerust van overledenen (Leunen). Vrijdag: v. d. zielerust van Jo hanna M. Arts-Kuijpers n. fam. M. Arts-Lucassen. Zaterdag: 19.30 avondmis voor de zielerust van overleden ouders (Th. Bots). Zondag: 26e zondag na Pinksteren. 8 uur afgest. fam. Rosen-Verscharen; 10 uur Hgm. uit dank fam. van Wij- 11 ck-Engelën. Maandag: 8 uur Hgm. 5e zesw. zal. H. Geelen. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Hub. San ders. Woensdag: 8 uur lsm. uit dank baarheid. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Mientje Jenniskens. Vrijdag: 8 uur Hgm. zesw. voor zal. Wilh. de Lauw-Verheijen. Zaterdagavond: 7.30 lsm. uit dank tere ere van H. Antonius en H. Ge rardus voor verkregen diploma's. Lector 19 nov. Ger Reintjes. Akolieten: Mat Janssen, Jan This- sen en Theo Mulders. Week van 1825 november: Misdienaars: Willie en Jos Duy kers; Jac. en Bennie Wismans. Hoog mis: Jan Vollenberg en Peter Pih/ilip- sen. Zondag: 33e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 jrd. Antoon Roe- lofs. Zondag: 8.00 overl. fam. Tielen- Janssen; 10 uur maandd. zlg. Hen drik Philipsen. Dinsdag: Feest van Maria Presen tatie. 8.00 overl. fam. Emonts-Geurts. Woensdag: St. Caecilia. 8.00 gezins mis (int. offeraars). Donderdag: Bevrijdingsdag. 8 uur uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw. Vrijdag: 8.00 jrd. Antoon Steeghs. Zaterdag: Geen vroegmis. 15.00 u. Hoogmis bij gel. van 25-jarig huwe lijk van Houdt-Flinsenberg19.00 u. overl. ouders Kuenen-Hermans. Ruim 100 jaar geleden, op 2 januari 1865 werd bij Kon. Besluit volgens de Wet op de Kerkgenootschappen, Merselo tot een apart rectoraat ver heven. Het duurde nog 3 jaar voordat de eerste rector, de eerw. heer Scbaiks, benoemd werd. Om een normaal parochieleven te doen funktioneren was de oprichting van een zangkoor een hoge eis. Het is dan ook een grote verdienste ge weest van deze rector dat het zo be geerde kerkkoor geformeerd werd. Maar -de opdracht van het kerk koor was zwaar. Immers, zij mocht alleen maar in de vroegmis zingen, want de Hoogmis werd in die dagen in de Grote Kerk te Venray gedaan en daar kwamen geen Merselose zangers bij te pas. Op 25-11-1872, zo kon de huidige pastoor Jessen uit de schaarse gege vens naar voren brengen, was het eerste Cecillia feest gevierd en werd een ledenlijst en zangersreglement vastgesteld. En na dat eerste Cecilia feest, nu 100 jaar geleden, is het Merselo's kerkelijk zangkoor blijven zingen. Ondanks de vele ups en downs, waar op slot van rekening elke vereniging in de loop der jaren mee te maken krijgt. Maar die 100 jaren waren j.l. zaterdag een gerede aanleiding om eens goed feest te vieren. Vanzelfsprekend begonnen die fees telijkheden met een plechtige Eucha ristieviering. En daar liet het sinds enkele jaren gemengd koor - zich van zijn beste kant horen met een neder landse mis uit Halleluja' 2000. Pater Florentius Hoogeboom, een uit vroeger jaren bekende magister cantus van het PaterskLooster te Venray en thans secretaris van de diocesane St. Gregoriusvereniging, sprak van een harmonisch in elkaar zitten van de Eucharistieviering, welke toepasselijk de gezangen had afgestemd en welke met vaart en jeugdig elan gebracht werden. Pastoor Jessen sprak in een gloed volle predikatie over de verdiensten van het koor voor het kerkvolk. GESCHIEDENIS Hoewel jamer genoeg te weinig uit de 100-jarige geschiedenis van dit koor bekend is, is dat weinige toch wel het vermelden waard. Zo is o.m. bekend dat in 1906 het eerste orgel geïnstalleerd werd. Dat was dus 34 jaar na de oprichting van het koor. Welke muzikale begeleiding men in die 34 jaar gehad heeft, staat niet vermeid. In de dertiger jaren, toen de volks zang zeer populair werd, bleef Mer selo niet achter. Integendeel, in 1939 onder Pastoor de Bot werden de ves pers met het ganse Merselose kerk volk gezongen. Uit die jaren waren ook bekend de processies naar Smakt en Oostrum, waar het koor uit volle borst de lof des Heren verkondigde. Vermoede lijk omdat na de processies de dorst groter was dan de devoties en er te veel gedronken werd, zijn deze pro cessies later afgeschaft. Vermeldden wij reeds Rector Schaiks en Pastoor de Bot niet onver meld mag blijven het werk van Mi chels, onze oude koster, voor zijn aandeel in de kerkzang. Voor die in zet werd hij destijds door Z.H. de Paus (Pro Ecclesia et Ponbifice) en door .M .de Koningin (bij bevorde ring Oranje Nassau in goud), alsmede door de gouden speld van verdien sten. van de Gregoriusvereniging ge- eerd. De volgende periode is ongetwij feld de periode van Meester van de Venne, die zijn taak bij het kerkkoor als een heilige taak heeft opgevat, zijn stiptheid, zijn trouw en inzet. Hij was de grote stimulator van het da meskoor. Voor zijn inzet werd hij reeds door Z.H. de Paus begiftigd met Pro Ecclesia et Ponbifice en nu voor zijn meer dan 40 jaar lidmaat schap met de gouden speld van de Gregoriusvereniging. HULDIGING JUBILARISSEN In de feestvergadering sprak Pas toor Jessen: „aanvankelijk tegen een huldiging als deze opgezien te heb ben, maar ben toch blij dat wij heb- bij doorgezet om eindelijk eens iets te gaan doen voor onze jubilarissen die zondag na zondag trouw hun bes te krachten geven aan het koor. De jubilarisssen, t.w. de 40-jarigen: M. van de Venne, A. Poels en J. Peeters; de 25-jarigen Johan Janssen, M. Mi chels, Frans Muysers, Jan Pubben en Marbien Hoenseüaar zijn de rugge- graat van het koor. Ook in hun stre ven om het mooie Gregoriaans te be houden. Zij vertolkten de stem van het volk op een uitstekende manier tot stichting van het kerkvolk. Een gelukwens meer dan waard. Hun of fers welke voor de vele repetities en uitvoeringen zijn gebracht, zijn on meetbaar. Met de hartewens dat het koor mag blijven doorgaan, maar tevens met een appèl voor nieuwe leden, be sloot pastoor Jessen zijn toespraak op de feestvergadering. De 40-jarigen kregen de gouden speld met diploma, de zilveren ju bilarissen de zilveren speld met di ploma, terwijl de respectievelijke echtgenotes verrast werden met een bos bloemen. Pater Florentius Hoogeboom, spre kende namens de diocesane Bond van de Gregoriusvereniging, had alle hulde voor het Merselose kerkkoor. Ondanks zijn 100 jaar was het nog springlevend .Ook namens de Roer mond se bissschop, Mgr. Gijsen een vurige voorstander voor het behoud van het Gregoriaans bracht hij gelukwensen over. DANK Meester van de Venne dankte niet alleen voor de aan hem verleende on derscheiding, maar ook namens alle gedecoreerden, voor de stijlvolle en luisterrijke viering. Het heeft onder de leden een diepe indruk achterge laten. Hij was dankbaar voor de moed, de kracht en de gezondheid om zolang Gods lof te hebben mogen zingen. Meester v. d. Venne vond het jam mer dat de Dekenale kooravonden van de kerkkoren in de vergeethoek waren beland. In onderlinge voldoe ning proberen wij er het onze toe bij te dragen dat de erediensten in onze kerk een stichtend voorbeeld zullen blijven van een biddende en zingen de kerk. Maar het koor bestaand uit 15 heren en 13 dames, is aan verjon ging toe en op de jongeren deed ook meester van de Venne een beroep. Daarna kregen de veel aanwezige belangstellenden de gelegenheid het koor met zijn 100-jarig bestaan ge luk te twsenen en de jubilarissen met hun jubileum.

Peel en Maas | 1972 | | pagina 13