Een Venrayse Deken in St. Maarten Misbruikers van alcohol niet in cafe-bedrijven gemeentelijke notities en mededelingen Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Algemeen sluitingsuur bepaald op 01.00 u. drukwerk BEKENDMAKING VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1972 No. 31 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 15 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 7.50 (bij vooruitbetaling) Men hoort op de Bovenwindse Eilanden (kent U ze nGg: St. Maar ten, Saba en St. Eustatius), dat kleine stukje Nederland voor Midden Amerika nog al eens een keer plat-Venrays. De mensen weten dan dat pastoor-deken J. Verstappen en zijn helper Pater Grad Kemps onderling iets te verhapstukken hebben, waar de buitenwacht niets mee te maken heeft. Dat kan dan gaan over de auto van Pater Gradje, maar ook ever een ander probleem van de kerk in St. Maarten. Porto Rico en verder komen vele vakantiegangers naar dit eldorado, waar geen invoerrechten betaald hoeven worden. En zo hebben de 7 andere pries ters, die op 16 juli j.l. met een plech tige concelebratie in de Dekenale Kerk van het eiland St- Maarten het 40-jarig priesterfeest herdacht van hun deken en kanunnik Pater J- Verstappen, helemaal niet vreemd opgekeken toen na deze prachtige plechtigheid diezelfde Pater Kemps „dat jong dor vurloëpig mer 10 jaor" bijwenste. 26 JAREN heeft Pater Verstappen in dit stukje ederland doorgebracht. We horen veel over Suriname en de Eilanden beneden de wind, met Curagao als hoofdeiland, doch van de Boven windse eilanden is dat een stuk min der. Het gaat daar ook niet slecht, want vooral St. Maarten begint met zijn strand-van 240 kilometer en met zijn subtropisch klimaat al langer hoe meer het droomeiland te wor den van de nöburige Amerikanen en de vele en grote hotels leggen daar wel getuigenis van af in steden als Philipsiburg en Marigot. Uit Haiti en De armoede, die in dit gebied soms schrijnend is en de grote maatschap pelijke tegenstellingen, die men in Midden-Amerika kent, zijn aan deze eilanden voorbij gegaan. Men heeft in de vreemdelingenindustrie, bij de aanleg van wegen, de zoetwater- industrie en de cultures zijn brood en zelfs komen iedere dag vanuit het franse gedeelte (Guadeloupe) nog zo'n 2.000 arbeiders naar het neder- landse gedeelte. Daarnaast werken er nog zo'n 700 Japanners in de tonijn visvangst dan wel aan de verwerking daarvan, ter wijl de sou venier-industrie ook me nig dubbeltje oplevert. „Neen, armoede, zoals we die ons voorstellen in menig ontwikkelings gebied kennen we niet....'', aldus Pater Verstappen, thans thuis in Oirlo. Maar dat betekent niet dat alles koek en ei is en dat men er voor plezier missionaris is. Want deze volksverhuizingen brengen sociale en maatschappelijke problemen met zich, waarbij de hulp van de geeste lijkheid soms hard nodig is. Hulp, die gelukkig dan ook aan de geeste lijkheid gevraagd wordt. Van dit alles wist Pater Verstap pen nog weinig toen hij 26 jaren ge leden door zijn oversten naar deze missiepost geroepen werd- Een reis, die toen met een vrachtboot gebeur de ,die er 4 weken voor nodig had om St. Maarten te bereiken. Bij zijn terugkomst van vorige week had hij 9 uur nodig in het vliegtuig Daarmede zag Pater Verstappen wel zijn ideaal in vervulling gaan, waarmede hij in 1932 bij de Paters van de H. Geest was ingetreden. BOUWHEER Nu bijn zijn robijnen priesterfeest in de kathedraal van St. Maarten, door hem stijlvol herbouwd, heeft men als het ware de balans opge maakt van zijn 26 jaren missione- ringsarbeid. Het feit dat hij intussen deken en kanunnik is geworden, toont al aan, dat zijn oversten in ieder geval over zijn werk tevreden zijn. Maar ook de „beminde gelovi gen" (ongeveer 60-65% van de bevol king-, maar ook velen daarbuiten, waarderen zeer dat h'ij een bouwer geweest is, letterlijk en figuurlijk. Letterlijk doordat hij de kathe draal van St. Maarten geheel heeft opgeknapt en verbeterd. Een karwei, waar nog altijd een 300.000 harde guldens mee gemoeid waren. Letterlijk ook omdat hij een hos pitaal heeft weten in te richten en figuurlijk omdat hij het godsdienst onderwijs een grote plaats in het le ven van de mensen heeft weten te geven en voor een goede sociale en maatschappelijke begeleiding gezorgd heeft. Een zorg, waarvan b.v. het vrij grote aantal ongehuwde moeders, die daar (mede door de volksverhuizin gen) voorkomen, soms reeds op 14- jarige leeft- „Geen groots en spektakulair werkzo zegt hij zelf, maar uit alles blijkt zijn eenvoudige harte lijkheid voor de mensen van dit stukje Nederland. „Ik zal het wat kalmer aan moeten gaan doen, maar ik ga in ieder geval terugzo is zijn bescheid. FEEST IN OIRLO Maar niet nadat ook Oirlo zijn priesterzoon ook nog eens in de bloemen gaat zetten. Om,5 uur is er zaterdag in Oirlo's parochiekerk een plechtige concelebratie met orde genoten en Oirlose priesters, die op vakantie zijn. Zijn heerneef Pater H. Verstappen sss zal de feestprediking houden. Daarna is er van half 8 tot 9 uur in zaal De Ruif een receptie waarbij pastoor dr. Gelissen het woord zal voeren en ook de Oirlose fanfare acte de presence zal geven. DE NIEUWE ALGEMENE POLITIEVERORDENING (8) In de nieuwe Algemene Politieverordening staat onder de paragraaf „Toezicht op eet- en drinkgelegenheden" ver meld, dat de houder van een inrichting verplicht is onmid dellijk aan de politie kennis te geven van alle buiten gewone voorvallen of ongeregeldheden in zijn inrichting" (art. 51). Het volgende artikel verbiedt personen met een snee in de neus oftewel een stuk in de kraag zich in een inrichting te bevinden. Ter verduidelijking wordt dan ook een definitie gegeven van het woord „inrichting", omdat er ook inrichtingen zijn waar driftige drinker wèl mogen komen, maar dan om zich te laten verplegen De in de A.P.V. bedoelde inrichting is een voor het publiek toegankelijke plaats, waarvoor vergunning als bedoeld in artikel 3 eerste lid onder a van de Drank- en Horecawet of een verlof als bedoeld in de Drank- en Horecaverordening geldt, of waar eetwaren voor gebruik ter plaatse plegen te worden verkocht. Waarmee dan tevens duidelijk is ge maakt, dat de artikelen, opnömen in de Algemene Politie verordening min of meer gemeentelijke aanvullingen zijn op de Drank- en Horecawet en -verordening. Artikel 53 stelt onomwonden, dat Het de houder van een inrichting ver boden is daarin toe te laten of te laten verblijven niet tot zijn gezin be horende personen van wie ter be oordeling van de burgemeester be kend is, dat zij misbruik maken van alcoholhoudende drank en waarvan de namen door de burgemeester schrif telijk aan de houder zijn opgegeven. En uiteraard is het degene, die een dergelijk schriftelijk verbod van de burgemeester heeft ontvangen, ver boden zich in een hierboven bedoelde inrichting te bevinden. „ZWARTE LIJST" Dit artikel heeft de mogelijkheid geopend tot het instellen van een z.g. „zwarte lijst", welke overigens in de gemeente Venray reeds geruime tijd op basis van de oude politieverorde ning wordt toegepast. Nadat van de zijde van de politie de nodige gegevens zijn verkregen, waaruit blijkt, dat iemand zich regel matig aan sterke drank te buiten gaat, wordt de zondaar door de burgemees ter op het matje geroepen. In een persoonlijk onderhoud wijst de burge meester hem (of haar) op de ernst van de zaak. Dit gesprek-onder-vier- ogen kan dan worden gezien als een officiële waarschuwing. Wanneer ondanks deze waarschu wing de betrokkene volhardt of her valt in het misbruik van sterke drank, dan treedt zonder meer artikel 53 in werking. Dat betekent dat de bewuste drank- misbruik(st)er de toegang tot café bedrijven wordt ontzegd voor een bepaalde tijd. Beperkte tijd wil in dit geval zeggen: ten hoogste vijf jaar. SLUITINGSTIJDEN In artikel 54 worden de sluitings tijden van de in de gemeente Venray aanwezige eet- en drinkgelegenheden geregeld. Bepaald wordt, dat café- en horeca bedrijven 's nachts om 1 uur moeten sluiten en eerst 's morgens om zeven uur de deuren weer mogen openzet ten. In de oude politieverordening gold het „politieuur" van twaalf uur 's nachts met de mogelijkheid tot ver lenging tot 1 uur, mits tijdig aange vraagd. In de nieuwe, thans geldende A.P.V. A.P.V. heeft de burgemeester onbeperkte bevoegdheid gekregen inzake verlenging van het sluitings- Momenteel wordt in Venray de vol gende vuistregel met betrekking tot het sluitingsuur gehanteerd: uitgaan de van een algemeen sluitingsuur van 01.00 uur, kan desgevraagd elke ver gunninghouder tot maximaal 02.00 uur verlenging krijgen. In bijzondere ge vallen, waarbij wordt gedacht aan bij zondere gevallen en aan nachtclubs, kan een later sluitingsuur worden toe gestaan. Géén verlengingen worden ver leend op Goede Vrijdag, Paaszater dag, de avond van 24 december, eer ste Kerstdag en Oudejaarsavond. EETHUISJES Het tweede lid van artikel 53 be paalt, dat het de houder van een in richting, waar of waaruit uitsluitend eetwaren en/of alcoholvrije dranken voor gebruik ter plaatse plegen te worden verkocht (hieronder vallen dan de automatieken en „friettenten") verboden is deze geopend te hebben of bezoekers daarin toe te laten of te laten verblijven van half twee 's nachts tot zeven uur 's morgens. De hierboven vermelde ontheffings mogelijkheid is ook op deze eet huisjes van toepassing. En wellicht ten overvloede zegt dan het derde lid dat het verboden is ge durende de tijd, dat een inrichting voor het publiek geopend te hebben, zich daarin als bezoeker te bevinden. (Wordt vervolgd) voor al uw van den munckhof n.v. OP KERMISMAANDAG GAAT DE MARKT DOOR Dit jaar zal de wekelijkse markt op kermismaandag worden gehouden op het terrein tussen de Patersstraat en de Henseniusstraat. De traditie werd het vorig jaar onderbroken omdat tijdens de kermisdagen geen alternatief terrein voor de markt aanwezig was. Na de afbraak van de oude jeugd- barak tussen Patersstraat en Hen- siussstraat is een terrein vrijgeko men, dat zich uitstekend leent voor het houden van de weekmarkt wan neer het Henseniusplein en de Gro te Markt door kermisattracties zijn ingenomen. GEMEENTELIJKE DIENSTEN TIJDENS DE KERMISWEEK In verband met de Venrayse ker mis zullen alle gemeentelijke dien sten gevestigd in de panden Grote Markt 1, Grotestraat 1 en Leunse- weg 2t op maandag 7, dinsdag 8 en woensdag 9 augustus a.s. 's morgens geopend zijn van 10 tot 12 uur. OPHALEN HUISVUIL TIJDENS DE KERMIS Het ophalen van de plastic vuil niszakken is gewijzigd tijdens de kermisweek. In de kerkdorpen komt de vuilniswagen op maandagmorgen (7 augustus)- De zakken dienen "s morgens om acht uur aan de weg te worden geplaatst. Waar in Venray-kom de vuilnis wagen normaal op dinsdag komt zal nu het huisvuil op vrijdag 11 augus tus worden opgehaald. De woens dagroute blijft ongewijzigd. OPHALEN GROF VUIL In de week na de Venrayse ker mis wordt in de gehele gemeente weer het grove vuil opgehaald als extra service van de gemeente. Op maandag 14 augustus gebeurt dit in de kerkdorpen. Op woensdag 16 augustus wordt de route gereden, die de vuilniswagen op dinsdag en woensdag in Venray-kom rijdt en vrijdag 18 augustus wordt de don derdagroute gereden. Omdat de hoeveelheid aangeboden grof vuil steeds groter vormen aan neemt en de ophalers soms de groot ste moeite hebben met het opladen van de stukken, wordt men verzocht het grove vuil te bundelen in niet te grote pakken, die gemakkelijk hanteerbaar zijn. BEKENDMAKING Overeenkomstig verzoek van Ge deputeerde Staten van Noord-Bra bant hebben Burgemeester en Wet houders van Venray onderstaande bekendmaking inzake de ruilverka veling Overloon-Merselo aan het ge meentehuis te Venray aangeplakt op 31 juli 1972. Venray, 31 juli 1972 Burgemeester en wethouders van Venray, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester H.P.L- Vorst, secretaris RUILVERKAVELING OVERLOON-MERSELO Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant brengen ter openbare ken nis; 1. dat met ingang van 1 augustus 1972 ter kosteloze inzage voor eenieder worden nedergelegd ter secretarieën der gemeenten Box meer, Oploo c.a., Vierlingsbeek en Venray (gebouw Leunseweg) af schrift van de navolgende stuk ken betreffende de bij hun be sluit van 17 november 1965, G nr. 45360 goedgekeurde ruilverkave- lingsaanvrgaen d-d. 27 maart 1946 van de afdeling Overloon van de N.C.B., d.d. 20 november 1963 van de afdelingen Sambeek, Vortum- Mullem en Vierlingsbeek van de N.C.B- en de bij besluit van ge deputeerde staten van Limburg van 16 augustus 1965, nr. B 14829 goedgekeurde ruilverkavelings- aanvrgaen d.d. 13 maart 1956 van het waterschap Noord-Limburg en d.d. 28 juli 1956 van de afde ling Merselo van de Limburgse Land- en Tuinbouwbond; le een lijst van hen, die bij het kadaster als eigenaren van percelen in het voorgestelde blok van ruilverkavelingen be kend staan; 2e een rapport van de Centrale Cultuurtechnische Commissie, bevattende: a. de voorgestelde begrenzing van het te verkavelen gebied (blok); b. een beschrijving van de alge mene landbouwkundige toe stand in het blok; c. de noodzakelijk geachte ver beteringen in de landbouw kundige toestand in het blok en de daarvoor te treffen voorzieningen; d. een raming van de totale kos ten en van het daarvan ten laste van de gezamenlijke eigenaren komende deel; 3e een kaart van het blok, waar op de voorgestelde begrenzing ende treffen voorzieningen zo nauwkeurig mogelijk zijn aan gegeven; 4e e enkaart, waarop de voorge stelde landschappelijke aan kleding van het blok (land schapsplan) is aangegeven; 2. dat belanghebbenden binnen een maand na de openbare kennis geving van deze ter inzagelegging schriftelijk bezwaren bij hun col lege kunnen Indienen. 's-Hertogenbosch, 19 juli 1972 Gedeputeerde Staten voornoemd, G. Kortmann voorzitter Bogaerts, griffier. BEKENDMAKING De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat: a- gedurende de kermisdagen in Venray-kom, van zaterdag 5 (van af 16.00 uur) tot en met woens dag 9 augustus 1972 ten aanzien van horecabedrijven géén onthef fing wordt verleend van het in de Alg. Politieverordening Venray vastgestelde sluitingsuur van 01.00 uur; b. indien daartoe vergunning is verleend, dansgelegenheid kan worden geboden tot 00.30 uur; c. de openbare kermisvermakelijk heden geopend mogen zijn tot 24.00 uur; d. alle winkels geopend mogen zijn op zondag 6 augustus van 13.00 tot 24.00 uur en od de overige kermis dagen van 5.00 uur tot 24.00 uur. Venray, 2 augustus 1972 De burgemeester voornoemd, Drs. F. G- L. L. Schols HINDERWET Openbare kennisgevig verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeen te Venray ligt ter inzage een ver zoek met bijlagen van: J. P. G. Janssen, Deumeseweg 40, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een var- kensmesterij waar mest en meststof fen worden bewaard, alsmede een aardappelbewaarplaats. Adres in richting Deurneseweg 40, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie H nr. 3196. M. H. Peeters, Timmermanns- weg 5, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een varkens- en pluim veebedrijf waar mest - meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Timmermannsw- 5, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie H nr. 1960. Firma C P. G. Broekmans en Jnssen, van Broekhuizenstraat 61, Oostrum om vergunning tot het uit breiden van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard en propaan wordt gebruikt. Adres inrichting van Broekhuizen- straat 61, Oostrum, kadastraal ge- metene Venray sectie E nr. 2656. W. A. Hubers, Timmermanns- weg 5, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een kippen- houderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Timmermannsweg 56, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie H nr. 2797. M. Claessens, Moostdijk 4, Ys selsteyn om vergunning ex artikel 6a der Hinderwet in verband met het uitbreiden/wijzigen van een var- kensmesterij en rundveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard en propaan wordt gebruikt. Adres inrichting Moostdijk 4, Yssel steyn, kadastraal gemeente Venray sectie I nr. 43. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 23 augustus 1972 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Grotestraat 1- Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 4 augustus 1972 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, De burgemeester, Drs. F. G. L. L. SCHOLS De secretaris, H. P. L. VORST. De burgemeester van Venray maakt bekend dat de gemeente raad in zijn vergadering van 7 juli 1972, op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft besloten te ver klaren, dat de vaststelling wordt voorbereid van een herziening van een gedeelte van het bestemmingsplan voor de kom van Ysselsteyn, uitsluitend yoor wat betreft een gedeèlte van het kadastrale perceel sectie H no. 2135, gelegen aan de School- weg (thans Pater Tulpstraat), als nader aangegeven op een bij het besluit behorende tekening. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende tekening ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeente secretarie, afdeling lll-D, gebouw Leunseweg 2a, kamer 24. Venray, 4 augustus 1972 De burgemeester van Venray, Drs. F. G. L. L. SCHOLS

Peel en Maas | 1972 | | pagina 11