12 de mooiste GORDIJNEN komen van thomassenis Kerkelijke Diensten Rayoncommissie vergaderde TRICOTS RODIERf TRICOTS DE REVE Leenen| WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 14 tot en met 20 mei Vredeskerk Venray MODEHUIS THOMASSEN VRIJDAG 12 MEI 1972 No. 19 DRIE EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 15 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 6.75 (bij vooruitbetaling) GEMEENSCHAPSVIERING VENRAY A.s. zondag half lef in de Levens school, Bevrijddmgsweg 2a, Venray: een eucharistische tafelviering onder de titel: „Achter de gevel". Celebrant: Frans Meyer. Zevende zonzadag van Pasen. In de week van 14 t.m. 21 mei is de Nederlandse m'Lssieweek. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Piet Versteegen en overl. fam. voor opa Claassen van .pete kind Franka. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. overl. fam. v. d. Vegt-v. d. Bogaard; 9.00 feestelijke viering van de eerste H. Comunie van de kinderen met me dewerking van de Kon. Harmonie „Euterpe" en het jeugdkoor; 10.00 gregoriaanse hoogmis, int. Grada Creemers-Dijkmans; 11.00 nederland- se hoogmis, int. Frans van Tuyl; 18.00 gelezen mis, int. Francisca H. v. d. Munckhof. Maandag: 8.00 tot zekere intentie; 9.00 Ton van Kessel, Jan Kessel en Arnold Jans-Beken; 19.00 ouders Krnioeniberg-Clancette en zoon Lam- bert. Dinsdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 Jacob van Mil; 14.00 huwelijk Jans- sen-Henidrikx; 19.00 gez. Jansisen en fam. Woensdag: 8.00 Jozef Steegmans en echtg.; 9.00 Jan van Kessel vwg. de fam. ;19.00 Arnold Janssen. Donderdag: 8.00 tot zekere inten tie; 9.00 Mathieu Stoks als jgt. Vrijdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 W. Broers, echtg. en overl. kinderen; 14.00 huwelijk Duykers-Janssen; 15.00 huwelijk Barents-Verbakel; 19.00 Frans van Tiyl. Zaterdag: 8.00 W. Boers, echtg. en overl. kinderen; 9.00 Evarist Messe- maedkers, Agnes Geenen en kinde ren als sticht.; 19.00 Jan van Kessel Henidrika van Well-Voermans. Mededelingen Zondag om 9.00 uur is het eer ste communiefeest voor de kinderen van de Petrus Bandenschool en de Ursulasehool (klas van mej. Peeters). De eerste communicanten worden om 8.30 uur verwacht op de speelplaats van de Ursulasehool, waar de har monie hen om 8.45 uur komt afhalen. Vanwege de eerste communie- mis om 9.00 wordt de mis van 9.30 uur verplaatst naar 10.00 uur. Akolieten: Zaterdag 13 mei: 19 uur Jos Bex- kens en Irene Troisfontaine. Zondag 14 mei: 8 uuir Huub Goo- ren en André Gooren; 9 uur Huub Janssen en Martin Spee; 10 uur Wam Kremer en Boudewijn van Grinsven; 11 uur Mia Voermans en Ad Ver beek. iMisdienaars: Zondag: 18 uur Jerry Mulders en Roland Michels. Maandag, woensdag: 8 uur Wim Seuren en Benoit Lucassen. Maandag, dinsdag, woensdag: 19 u. Peter Janssen .en Thom. Verleg. Dinsdag: 14 uur Jan Creemers en Anton Hu'ibers. Donderdag, zaterdag: 8 uur Leon Kunzler en Gerard Hendriks. Vrijdag: 14 uur Martin Beekers en Theo Cox; 15 uur Peter Broers en Peter van Houdt; 19 uur Marcel Jeurissen en Frans-Jan van Gerven. PAROCHIE FA1ER5KLRK Zondag na Hemelvaart. H. Missen: 7.30 ,9.00, 11.45 en 10.15 hoogmis; 18.00 avondmis. Dinsdag: 6e dinsdag van de An ton iusno veen. 19.00 avondmis met voorbeden voor de aanbevolen inten ties van de noveen. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biech ten. 18.30 avondmis als zondagsvie ring. Misintenties Zaterdag: 18.30 Maria Lucassen- B'ilüon. Zondag: 7.30 overl. ouders Jans- sen-Maurus; 9.00 Catharina Ver- heijen-Willems; 10.15 bij een ver jaardag; 11.45 overl. moeder Jeanette Theuvenet; 18.00 voor de parochie. Maandag: 7.45 overl. fam. Coop- mans-Custers; 8.30 Clarita Romljn- Snijders; 19.00 overl. ouders Lucas sen en Pater Florentius. Dinsdag: 7.45 t.e.v. St. Antonius; 8.30 gelovige zielen (offerbus); 19.00 overl. ouders Manders-Hüpen. Woensdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 t.e.v. H. Geest; 19.00 overl va der Seijkens (v d. buurt) Donderdag: 745 t.e.v. de H. Geest; 8.30 Martinus Lenssen en overl. kin deren; 19.00 overl fam. Swinkels- Micbels en dochter Gertruda. Vrijdag: 7.45 Maria Lucassen-Biil- lion; 8.30 Franciscus van der Weijst; 19.00 gezinsmis, overl. fam. Peters- Arts. Zaterdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Johannes Hendrikus Seijkens. Dienbeurten Akolieten (14 t.m. 20 mei) Zaterdag: 18.30 Jan Schellekens, Marco Pop. Zondag: 7.30 Jos Jeuken, Frans Jeuken; 9.00 Victor Pop, Luc Pop; 10.15 Eric Cornelissen, Geert Hen- drix; 11.45 Bert Janssen, Luc Jans sen. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Johnny Janssen, Ru dy Bergmans Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Hans v. d. Bekerom. Henny Clephas; 19.00 Marco Cornelissen. Jeroen Cor nelissen. Dinsdag, donderdag, zaterdag. 7.45 Pim de Vos, Leo Janssen; 19.00 Ron- ny Clevers, René van Hooren. Zevende zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Gertruda van Hoof-Hoex. Deze avondmis wordt gezongen door het jongerenkoor met medewerking van het orkest van de personeels vereniging van Rank Xerox. Gezon gen wordt de door allen bekende „Emmausmis", zodat iedereen weer eens kan meezingen. Het thema zal zyn „Moederdag" en kinderen zullen de teksten zeggen. Zondag: Moederdag. In alle diens ten wordt aandacht besteed aan moederdag. 8.00 leesmis voor overl. moeder Johanna van Teeffelen en kinderen; 9.00 leesmis voor overl. Catharina Arts; Het kinderkoor zingt nederlandse liederen; 10.00 hoogmis voor overl. fam. Wijnhoven-Volle- berg. Het kerkelijk zangkoor zingt de nederlandse gezangen van de mis. 11.30 leesmis voor overl. Willem van Waayenburg; 18.30 avondmis voor overl. Leonanda Ewalts-Jansen en zoon Harry. Maandag: 8.00 leesmis tot voor spoedige beterschap (E.); 19.00-avond mis voor overl. fam. Daniëls-Jacobs (van kennissen). Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. vader Tbielen en zonen Alouis en Bennie; 19.00 avondmis tot intentie van de familie Stals. Woensdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (Th.); 11.00 plechtige Eucha ristieviering uit dankbaarheid bij ge legenheid van het 50-jarig huwelijks feest van de ouders Janssen-Peters; 19.00 avondmis voor overl. fam. Goo- ren-Niemarkt. Donderdag: 8.00 leesmis voor Al- bert Stevens; 19.00 avondmis voor overl. Bert Kunzler en overl. familie. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Vermeltfoort; 15.00 ^plechtige eucharistieviering dit dankbaarheid bij gelegenheid van het 25-jarig hu welijksfeest van de familie Gooren- Niemarkt; 16.00 plechtige huwelijks inzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar van Gooh-Burghout; 19.00 avondmis voor overl. fam. Cle phas-Hannen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Leo van der Hoff14.00 plechtige hu- welijksinzegening en eucharistievie ring voor het bruidspaar Dirks-van Mil; 19.00 avondmis voor overl. Wim Clephas-Linders. Deze avondmis is reeds het hoogfeest van Pinksteren. Het jongerenkoor uit Leunen onder leiding van de heer P. Koning zal deze mis zingen. Mededeling: In de week van 14 t.m. 21 mei is de Nederlandse Missieweek: een week van gebed voor de Nederlandse mis sionarissen. Misdienaarslijst van 1421 mei Zondag: 8 uur H. Peeters en Tonny Raaymakers; 9 uur M. Dicker en W. Hermans; 10 uur H. Linders M. v. d. Bekerom en G. Willemse; 11.30 Pe dro Loonen en Peter Kramer; 18.30 Eric Vennekens en Peter Nooyen. Week I: 8 mor René van Wijk en Hub. Arts; 19 uur Eric Vennekens en Eric de Wit. Wee 'kil: Pedro Loonen en Tonny Raaymakers; 19 uur Peter Nooyen .én Josje Jacobs. HERVqRMDE GEMEEN' F Op Hemelvaartsdag is er voor de Protestanten geen kerkdienst. Zondagmorgen gaat om half tien Ds. Top uit Venlo voor in de aula van Den Hoebert. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck geen dienst. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 7e zondag in de Paastijd. 8.30 Gerard Martens en Sibertus Moorrees10.00 Hoogmis, jrd. Ant. Verheggen en Hendrima van Haren. Maandag: 8.00 Theo Camps en An na Verhoeven. Dinsdag: 8.00 gest. gez. jrd. Henr. Rutten en Johanna Cremers. Woensdag: 8.45 Pierre Vandeven- ne. Donderdag: 8.00 Theodora Arts- Peters; 20.00 Kringbedevaart van d'e L.V.B. kring Venray. Vrijdag: 8.00 gest. jrd. Piet Camps. 15.00 huwelijksmis voor het bruids paar Frieters-Rongen. Zaterdag: 19.00 Wim Emons en Pierre Jacobs. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 7e zondag va Pasen. 8.30 Hoogmis bijz. intentie fam. Keijzers; 10.00 Hoogmis maandd. Herman Hol leman. Maandag: 10 uur Hoogmis Leonar- dus Verheijen, besteld door de Bil jartclub. Dinsdag: 10 uur fa'm. Nelissen-Ge- rards. Woensdag: 7.30 leesmis. Donderdag: 7.30 stichting Leonard Custers, Barbara Lenssen. Vrijdag: 7.30 leesmis. Zaterdag: 19.00 J. Linskens, Elisa beth Heiligers en Michael Linskens. •PAROCHIE CASTENRAY Wee kvan 1320 mei. Week voor de Nederlandse Missio naris. Misdienaars: Mart Geerets en An toon Tielen; Willie en Jos Duykers. Hoogmis: Jac. Wismans en Jos van Kuyck. Zaterdag: 19.00 jaardienst zlg. Jos Jenniskens. Zondag: Moederdag. 8.00 overl. fam. Henricus Smits-Friesen; 10 uur bijz. int. Maandag: 7.30 jaard. overl. fam. Keysers-Hellegers. Dinsdag: 7.30 uit dankbaarheid. Woensdag: 7.30 gezinsmis (int. of feraars). Dondterdag: 7.3 Ooverl. fam. Strij- bos-Kemmelings. Vrijdag: 7.30 bijz. int.; 9.45 H. Mis voor de schoolkinderen. Zaterdag: 7.30 ter ere van O.L. Vrouw (int. offeraars); 19.00 uit dankbaarheid. Laten we gedurende deze week van voorbereiding op Pinksteren bij zonder de Nederlandse missionaris sen in ons gebed gedenken. ARROWSHIRTS MODEHUIS THOMASSEN 7e zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Ism. tot bijzondere intentie. Zondag: 7.30 lsm. v. overl. fam. Voermans-Litj'ens; 9.00 hgm als jrd. v. Ed Dietz; 10.30 lsm. v. overl. fam. B eerkens-Peeters. Maandag: 7.30 lsm. v. Victor Ais- selberghs en echtgen.; 8.00 lsm. v. Frans Janssen; 19.00 lsm. v. Jozef Martens. Dinsdag: 7.30 lsm. v. overl. fam. de Louw-Th ij ssen; 8.00 lsm. v. Hen drik Heesen en echtgen.; 15.00 hu- wel ij k Verhoeven-Holtaokers. Woensdag: 7.30 gest. jrd. v. Frits Martens, Anna Jacobs en overl. fam.; 8.00 lsm. v. pastoor de Bot; 19.00 lsm. v. Leo Manders en echtgen. Donderdag: 7.30 lsm. v. Martin Direcks en echtgen.; 16.00 40-jarig huwelijk Weijs-Wijnen; 19.00 lsm. v. José Timermans en Jacq Vervuurt. Vrijdag: 7.30 lsm. t.i.v. fam. van Vegchel-Hoeijmakers; 18.30 lsm. v. Martinus Verhallen, echtgenote en overl. litknderen; 19.00 lsm. v. afge storven priesters van de parochie. Zaterdag: 7.30 lsm. v. Mathijs Lit- jens en echtgen.; 8.00 lsm. v. Theod. Bouten en echtgen.; 19.00 lsm. v. overl. fam. Theunissen-van Dijck. Misdienaars: 7.30 Sef Reintjes; 8.00 of 18.30 Kees Theunis; 19.00 Theo Litjens. Akolieten: 19.00 Jan Voermans en Theo Stevens; 7.30 Ton Cornelissen; 9.00 Frans en Jan Voermans Wzn., Math Koch en Martin van Vegchel. 10.30 Bert van Hees en P. Voermans. Huweslyksafk.: Harry Direcks en Hienriea van Mil (Venray)Fons Her mans en Jo Arts (Oirlo); Lambert Verhoeven (Veulen) en Wilhelmkia Holtackers; Ernst Schwartges (Keve- laer) en Oda Reijnders; Richard Knel (Venray) en Mia van Meijel. Overleden: Gerard Jenniskens. Gedoopt: Sonja Keijsers. Na de H. Missen op zaterdagavond en zondagmorgen is aan de kerkdeur een kollekte voor de eenheid en her eniging der kerken. RECTORAAT VEULEN Zondag 7e zondag van de vasten. 8 uur lsm. overl. fam. Hagens-Rein- tjes; 10 uuir Hgm. jgt. voor zal. Peter Ewals, Johanna Pouwéls en dochter Anna. Maandag: 8 uur lsm. zal. Theod. Classens. Dinsdag: 8 uur H. Mis ter ere van de H. Antonius van Padua (offerbloc). Woensdag: 8 uur Ism. zal. Anna Wilms-van Lin. Donderdag: 8 uur ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes, bijz. intentie. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Cornells Cremers en echtg. Zaterdagavond 7.30 lsm. zal. Hub. van Rijswijek en echtg. Lector 14 mei: Ger Reintjes. Akolieten: Geert Classens, Ger Houben en Jan Kunen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 7e zondag van Pasen. 8.00 leesmis voor Gerardus Vull'ings; 9.00 leesmis waaronder eerste H. Commu nie der kinderen; 10.00 Hoogmis voor de parochie; 11.30 leesmis voor Jacq. Janssen. Maandag: 8.00 maandienst v. Piet Winnen. Dinsdag: 8.00 maanddienst v. God fried Puts. Woensdag: 8.00 maanddienst voor Ohristiaan Gijsbers. Donderdag: 8.00 leesmis voor Ma ria van Soest-Swinkels. Vrijdag: 8.00 leesmis voor de fam. Vegreldt-Custers; 14.00 huwelijksmis voor het bruidspaar Broeren-Custers. Zaterdag: 19.30 leesmis voor de overl. fam. Koppens-v. d. Broek. TWEE GEWONDEN Op de kruising WestsingelKemp- weg werden de voorrangsregels niet in acht genomen waardoor een bot sing ontstond tussen de personen auto's bestuurd door de 27-jarige M. v. T. uit Venray en de 25-jarige mej. B. B. uit Venray. Eerstgenoemde moest met diverse verwondingen o.a. hoofdwonden naar het zieken huis worden vervoerd, terwijl een passagier van de tweeed auto diver se verwondingen opliep maar na be handeld te zijn naar huis kon wor den vervoerd. VERSCHILLENDE „ZIEKE" PROBLEMEN AAN DE ORDE De rayoncommissie van de Stichting Samenlevingsopbouw begint „lekker" te draaien. In die zin, dat steeds meer problemen aan de orde worden gesteld, waarvan de oplossing kan by dragen tot een betere levenssfeer in onze samenleving. EHBO Zo heeft men in een gesprek met het ziekenhuis duidelijk gebracht in zake de eerste hulp bij ongelukken. Daarvoor kan men altijd terecht in het ziekenhuis, zeker als het een dringend geval is en men niet weet wie de huisarts van de betrokkene is. Men belt d!an 2222. Voor „gewone" ongelukjes kan men beter eerst kontakt opnemen met de huisarts, die, als zulks noodzakelijk is, de betrokkene met een verwijs- kaart dioor zal sturen naar het zie kenhuis. Men moet er wel aan denken steeds de ziekenfondspapieren mee te bren gen naar het ziekenhuis. Is iemand bij een ongeval rechtstreeks naar het ziekenhuis gebracht, dan moet de familie deze papieren meebrengen. Overleg met het Rode Kruis zal worden gepleegd of men geen EHBO- post kan inrichten voor de kleine ongelukjes. Misschien dat de Venray- se afdeling daar een oplossing voor heeft. ROUWKAMER Men kan in de avonduren een be zoek brengen aan de rouwkamer van het zielkenihuis ,op de uren, welke hiervoor zijn afgesproken door de begrafenisondernemer en/of het hoofd van het mortuarium. Afzonderlijke afspraken zijn altijd mogelijk. Men moet zich dan in verbinding stellen met het hoofd van de afdeling, waar de overledene als patiënt heeft ge legen. Was de overledene geen pa tiënt van het ziekenhuis, dan melde men zich bij de portier. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Over de zondagsdienst is met de huisartsen een gesprek geweest. Het blijkt dat deze heren im het week end dikwijls lastig gevallen worden voor de meest pietluttige dingen, zelfs voor bet uitschrijven van re cepten, waarvoor men de hele week tijd had (o.a. de1,pil). Niet zelden komt voor, dat men de dienstdoende arts laat aanrukken om huiselijke moei lijkheden udt te praten of ruzies te beslechten. Dat houdt dikwijls het risico in dat de wel hulp behoeven de patiënt moet wachten. Het is een derhalve een dringend verzoek van de huisartsen juist in het weekend niet dan dringend no dig de dienstdoende arts te waar schuwen. Voor het overige wachte men rustig tot de maandag, tot de eigen huisarts weer ter beschikking GROENE KRUIS In Leunen heeft men n.a.v. een onderzoek over het Groene Kruis ter plaatse een aantal suggésties op gesteld ter verbetering van het kon- takt tussen het Groene Kruis en haar leden. Op de eerste plaats wenst men een beter kontakt met de wijkverpleeg ster. Men bepleit de mogelijkheid dat deze komt kennismaken bij vestiging of in een groepsbijeenkomst (b.v. van de vrouwenvereniging) een betere band' schept met de mensen. Een „eigen spreekuur" op 'het konsul- tatiebureau zou veel moeders waar schijnlijk helpen datgene wat de dok ter gezegd heeft, beter te begrijpen en opengebleven vragen op te los sen Men heeft het liefst een bureau op het eigen dorp, dat door een van de huisartsen gedaan kon worden, waardoor ook de kinderarts meer tijd krijgt voor onderzoek, dat zeker dient plaats te hebben bij het begin en einde van het eerste levensjaar. Deze gang van zaken zal waar schijnlijk er toe bijdragen dat ook sneller opgeroepen kan worden voor het kleuterbureau. En nu men toch over de kinderen spreekt, het blijkt wel wat een af- spraakregeling in het ziekenhuis met de kinderarts gewenst wordt, wiens aanwezigheid ook tijdens en na het bezoekuur op prijs wordt gesteld. Een eigen buro op de verschillende dorpen zal ook de lange wachttijden doen vervallen en minder vervoers problemen met zich brengen, terwijl een en ander voor de babies zelf ook gunstiger en prettiger zal zijn. Tenslotte zal een zo goed mogelijke informatie over diensten en tijd stippen noodzakelijk zijn, evenals van alle maatschappelijke diensten. En sprekend over het Groene Kruis viritd men het nog steeds een droeve zaak dat terwille van de hoge huur de t-b. dienst niet naar de Ciockert kan worden overgebracht en nog steeds ds ondergebracht in het hou ten noodgebouw aan de Merselose- weg. Naast deze problemen over die ge zondheidszorg in het algemeen is ook nog uitvoerig gesproken over de KONTAKTEN VAN B. EN W. MET DE GEMEENSCHAP De Rayoncomissie noemt de kon- taktbijeenkomsten belangrijk. Dorps- en wijkraden kunnen deze goed voor bereiden, ook in werkgesprekken met B. en W. Maar deze werkge sprekken moeten niet dienen als ver vanging van dit kontakt-bijeenkoms- ten. Die moet men zien als het begin van een serie aktiviteiten voor dorps- en wijkraden of als afsluiting daar van. Daarin kunnen algemeen le vende zaiken onderwerp van gesprek zijn en B. en W. kunnen daarin be paalde visies over de toekomst of beleid geven. Het is een belangrijke manier om de bevolking te informeren, maar daarnaast ook om de zelfwerkzaam heid te stimuleren. Als intermediair kan de dorps- en wijkraad uitstekend werk doen. VORMINGSWERK Over het vormingswerk is nog breedvoerig gesproken. We verwij zen gemakshalve naar een artikel over dit onderwerp elders in dit blad. GASTARBEIDERS De Ray con commissie wil zich ook eens nader op de hoogte stellen over de wijze waarop gastarbeiders ge ïnformeerd en wegwijs gemaakt wor den in de Wijken, waarin ze wonen of komen te wonen. Men heeft de indruk dat zulks nog wel verbeterd kan worden. Het feit dat 2 gast arbeider-gezinnen in een flat wonen (zie verslag Veltum) was ook voor de rayoncommissie reden hier eens wat dieper Ln te duiken. Men vroeg zich trouwens af of de formering van een algemene hulp dienst voor gezinnen in Venray niet noodzakelijk gaat worden. Dan kan hulp verleend worden in bepaalde gezinnen, waar zulks nodig is. OUDERCOMITé IN LEUEN Ondanks het feit dat .in Leunen het schoolbestuur het nut van een ouder comité voor de lagere school niet in ziet, wil men in samenwerking met de scholenkontaktraad toch probe ren daar een dergelijk comité van de grond te krijgen. Men vindt een dergelijk comité nodig omdat de oudiers de eerst verantwoordelijken blijven voor de opvoeding van hun kinderen en daartoe dienen te weten, wat de kinderen krijgen aan b.v. godsdienstonderwijs, wat er gedaan wordt aan sexuele opvoeding, hoe men de eigen kinderen kan stimule ren enz. INTERIEURVERZORGING Wilhelminastr.6 Venray Q*V780-2510

Peel en Maas | 1972 | | pagina 5